Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
631 postów 26073 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

PRS - kogo uwiera?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wypracowanie fundamentalnych zależności określających Polską Rację Stanu wymaga wyzwolenia się z okowów myślenia kategoriami obowiązującymi w obecnym społeczeństwie a wpojonym wychowaniem i wykształceniem.

 

Wracam sobie spokojnie po pracy do domu, odpalam komputer i... co widzę?

"Rebelia' wywołana przez nomen omen Rebeliantkę. Osobę akurat najmniej wg mnie wiarygodną w działaniach wspólnotowych. Próbkę swoich zdolności (czyt. warcholstwa) dała już przy próbach organizowania Rady Blogerów czy inicjatywy Carcażu - RZBIKa. No ale mniejsza, to moje prywatne zdanie.
 
Ad rem.
 
Pomysł stworzenia drugiej zakładki PRS jest dobry. Powinno powstać takich zakładek dziesiątki bo materia ważna i rozległa.Krzysztof Wojtas precyzyjnie określił o czym chce dyskutować i do jakich spraw zawęzić dyskusję na tym etapie. Jakie to sprawy to każdy może sobie wyczytać w jego notkach. Prawdopodobnie większość kontestujacych i torpedujacych ten projekt będzie miała okazję przeczytać je pierwszy raz. Bo wg mnie nie czytali ich albo mają problemy ze zrozumieniem słowa pisanego. Jedna i druga opcja dyskwalifikuje taką osobę. (Każdy oczywiście zarzeka sie, ze zna te teksty doskonale ale to zwykłe kłamstwo).
 
Nalezy obiektywnie zauwazyć, ze pomysł na zakładkę PRS wyszedł od KJW. I to on przygotował od strony merytorycznej koncepcję i określił zakres debaty.
Wrzask, który sie podniósł nie ma nic wspólnego z merytoryczną dyskusją a ma wszelkie znamiona próby publicznego linczu. Zastanawiające dlaczego?
 
 
Zacytuję w tym miejscu fragment komentarza jednego z blogerów, który moim zdaniem jest najbliższy prawdy :
" Mimo wszystko mam do niego szacunek, bo chce podejść inaczej do problemu (inaczej niż mama, tata, szkoła i kościół) niż nam to wpoili. Wasz skowyt ukazuje mi, że Pan Krzysztof jest niebezpiecznie blisko prawdy. Niebezpiecznie dociera do kolejnego poziomu kłamstwa, za nim są następne." (wk..ny).
 
 
W notce wprowadzajacej KJW napisał :
 
 
"W ramach projektu będę proponował linię ideową prowadzącą do określenia Polskiej Racji Stanu opartą o rozważania cywilizacyjne nawiązujące do Dziedzictwa Przodków, jakim była Rzeczpospolita. Podstawą będą pogłębione rozważania filozoficzne krytyczne wobec myśli europejskiej.
Rozważania będą wielotorowe i wielowątkowe. Mam nadzieję, że wspólnym wysiłkiem, bo jedna osoba nie jest w stanie objąć wszystkich aspektów problemu, uda nam się wypracować spójną wizję JUTRA."
 
 
I dalej :
 
 
"I na koniec pozostaje jedna prośba do wszystkich – aby sami wyrażali swe opinie i zechcieli włączyć się w projekt, a także zaprosili wszystkich swych znajomych, którzy mogą wnieść wkład w to dzieło."
 
Trudno o bardziej wyrazista deklaracje zachęcajacą do tworzenia WSPÓLNEGO dzieła.
Z tą deklaracją jakoś nikt nie próbował polemizować... Zamiast tego stek inwektyw i bluzgów. Świetne kwalifikacje do uczestniczenia w tak ważnym projekcie...
 
Osobiście bardzo lubię i szanuję UT, choć kompletnie z nim sie nie zgadzam. Ale po to istnieje portal NEon24.pl żeby konfrontować swoje przekonania i opinie. Jeśli powstanie zakładka PRS - bis będę mu z przyjemnością kibicował. 
 
Pokazały się głosy, jakoby "większość" blogerów chciała zmiany moderatora zakładki PRS. To oczywiście bzdura. Pod notką wprowadzajacą  RO naliczyłem  8 (sł. osiem) głosów zdecydowanie negatywnych dla KJW oraz 13 (sł. trzynaście) głosów neutralnych lub  popierajacych KJW. 
Ta rzekoma "większość' to w rzeczywistości maleńka grupka, która torpeduje każdą inicjatywę jaka pojawi sie na NEon24.pl a ma na celu integrację środowiska blogerskiego.
 
 
Jest dla mnie rzecza niepojętą, jak ktoś mieniący sie Polakiem i katolikiem (ochoczo przy tym odmawiając tych przymiotow innym) może robić sobie jaja z kośby czy wspólnego pieczenia chleba?... Osobiście słyszałem tylko o jednej nacji, która gardzi pracą na roli.
 
 
Od lipca, tj. od czasu jak zająlem sie promocją portalu, zarejestrowalo sie ok 200 nowych użytkowników, z czego ok 2/3 ma uprawnienia blogera.
Dlaczego wiekszość nie pisze? Może stwierdzili, że ich teksty źle by sie czuły w towarzystwie tekstow jawnie syjonistycznych lub obok wklejanek pewnej blogerki, ktora uzurpuje sobie pozycje jedynej "sprawiedliwej", podczas gdy cała reszta to idioci.
Dlatego tezę o "większości" blogerów należy włożyć między bajki.
 
Dlaczego popieram inicjatywę i osobę KJW? 
Bo jako jedyny stara sie przedstawić spójną wizję PRS, która nie idzie na pasku żadnej partii, Watykanu czy Usraela. Ma być nasza, wspólna. Znaleźć te punkty graniczne i kardynalne zasady  które pozwolą porozumieć się wszystkim Polakom niezależnie od przekonań politycznych czy obrządku.
To wielkie wyzwanie i dziki wrzask jaki rozpętał sie wokół osoby KJW każe sądzić, że jest to inicjatywa cenna i ważna. Komuś jednak zależy, żeby padła zanim choć trochę urośnie.
 
Panu Oparze, twórcy NE udała się rzecz niebywała w polskiej blogosferze - zgromadził wokoł siebie i pozwolił obrosnać w piórka rzeszy agentów hasbary różnej maści. Niektórzy nie kryją sie ze swoimi pogladami godzącymi w PRS, inni prowadzą bardziej wyrafinowana grę. Polskością zasłaniają się jak tarczą a katolicyzmu używają jako maczugi.
Ale cóż, jego cyrk... W tym punkcie nigdy sie nie mogliśmy dogadać i tak jest do dziś.
 
Korzystajac z okazji chciałbym poruszyć bardzo ważna kwestię. Potrzebny jest zapis w regulaminie zakazujący robienia czarnego PR poza portalem. Każdy może swobodnie wyrazić swoją opinię tutaj, na NEon24.pl
Wypisywanie niestworzonych histori na temat portalu czy jego RedNacza gdziekolwiek indziej jest przykładem zwykłego chamstwa, szczeniactwa i złego wychowania. Nie opluwa się gospodarza, z gościnności którego korzysta sie pełnymi garściami.
 
 
"Wypracowanie fundamentalnych zależności określających Polską Rację Stanu wymaga wyzwolenia się z okowów myślenia kategoriami obowiązującymi w obecnym społeczeństwie  a wpojonym wychowaniem i wykształceniem. Tylko bowiem „zewnętrzne” spojrzenie na te zależności pozwoli dostrzec występujące niespójności. 
Wspomniany wymóg nie musi zakładać burzenia wszystkich istniejących struktur, a jedynie te, które fałszują rozumienie rzeczywistości i dróg rozwoju. Nie muszą to być też nowe informacje, ale takie, które spowodują odmienne interpretacje stanu rzeczy."
 
Tym cytatem wypowiedzi KJW kończę.
 
PS. Powyższe słowa to moja PRYWATNA opinia i nie ma nic wspólnego ze stanowiskiem  Redakcji

KOMENTARZE

 • Gdzie żeś to bywał
  v-ce Rednaczu (podobno), jedyny. Widzę, że dyrektywy nadeszły żeby Wojtasa bronić jak niepodległości, he he.

  I ciebie bidaka intelektualnego wytypowali do jego obrony? A przeczytałeś te jego brednie, których ponoć nawet jego żona nie czyta, a jego wyznawcy nie rozumią swego guru? - Ja przeczytałem. I dokładnie wiem o co mu chodzi. I dlatego tak głośno protestuję przeciwko jego kłamstwom i manipulacjom.

  Na samym wstępie za Wojtasem wprowadzasz w błąd. To są założenia jego ideologii, a nie żadna cywilizacja. Są zadziwiająco podobne do tych marksistowskich. Jak to wytłumaczysz?
 • Wiele razy to już było wyjaśniane
  //Nalezy obiektywnie zauwazyć, ze pomysł na zakładkę PRS wyszedł od KJW. I to on przygotował od strony merytorycznej koncepcję i określił zakres debaty.
  Wrzask, który sie podniósł nie ma nic wspólnego z merytoryczną dyskusją a ma wszelkie znamiona próby publicznego linczu. Zastanawiające dlaczego?//

  - Dlatego, że Wojtas zawłaszczył Polską Rację Stanu, tak jak zawłaszczył nazwę Cywilizacja Polska. Nieprawnie. CePownia, bo taka jest prawdziwa nazwa tego jego pomylenia z poplątaniem nie zasługuje na to aby szargać Polskę. A RO na to pozwala i to jest skandal!
  Wojtas nigdy nie zamierzał poprowadzić debaty na temat Polskiej Racji Stanu, tylko jego celem było wylansować jego CePownię i tak wyprać wszystkim mózgi aby uwierzyli mu, że CePownia to jest Polska Racja Stanu. Nie jest.
  Jest anty-Polska, anty-Cywilizacyjna, anty_Narodowa, anty-Katolicka.
  Na dodatek jest śmieszna i głupia.
 • DZIAŁAĆ !!!
  Ale po co ten tekst ? Teraz już nie ma on sensu. Są decyzje i DZIAŁAJMY.

  Nikt nie ma monopolu na rację.

  Czas dyskusji się skończył - teraz niech przemówią działa ... tzn klawiatury ...

  A co do "głosowania", to możemy robić głosowanie wręcz co weekend (proponuję inicjatywę "Gorączka Sobotniej Nocy" - czyli głosowanie w każdą sobotę wieczorem celem monitorowania wzrostu lub spadku poparcia dla sposobu prowadzenia debaty o PRS na konkurujących zakładkach.

  Takie regularne weekendowe głosowanie spowoduje, że uczestnicy będą bardziej się angażować (aby głosować, trzeba najpierw się zapoznać z zakładkami) oraz będą rosły emocje (niczym na konkursie Eurowizji ...).
 • @Mind Service 00:29:56
  Gdy mowa o poważnych sprawach nie mam zamiaru boksować sie z typkiem, który podajac się za katolika popiera jednocześnie mordowanie chrześcijan przez syjonistyczne bandy.
  Ogarnij się to będę traktował cie poważnie.

  PS. I przestań już z tym Vice rednaczem. Ośmieszasz sie.
 • @Ultima Thule 00:43:03
  "DZIAŁAĆ !!!"

  Słusznie i naukowo :)
  Wiesz, ze zawsze możesz na mnie liczyć :D)))
 • @SpiritoLibero 00:47:26
  //I przestań już z tym Vice rednaczem. Ośmieszasz sie.//

  - To Wojtas tak zapodawał. Znowu kłamał?
 • @Mind Service 00:49:17
  Tak? A gdzie?

  Zacytuj. (ale ty jako cienias nie zrobisz tego - jak zwykle zresztą).
 • 5* za spokojną analizę...
  Wróciłem z Elbląga po godzinie 23... na swoje pomorskie podwórko.
  Spokojna noc...do czasu , gdy włączyłem laptopa...
  Pomysł jednej blogierki urósł do wymiaru "himalajów" rozsądku...
  Cynicy ratują K.J.Wojtasa, bo nie chcą jego śmieszności...Przecież
  z szydzenia z twórczości pmysłodawcy zakładki PRS zrobili sobie sport "narodowy"...
  Cepownia to jedno z najsłabszych określeń...
  I Pan Opara bierze poważnie ten tumult...
  W Warszawie "szlachetni inaczej" mają aż tak wielki wpływ ?
  Pomysł Pana Wojtasa nie jest pomysłem Rebeliantki...
  Przecież jest tyle innych racji i niepolskich i niestanu...Wystarczy pobawić się słowami i wyjdzie nowa zakładka...

  Hańbą jest zastanawianie się , czy K.J.Wojtas może kierować swoim pomysłem...

  Nie podzielam wielu poglądów, które czytam na Neonie24, ale nigdy nie przyszło mi do głowy , aby komuś zabraniać je wyrażać...

  Panie Ryszardzie Opara, dlaczego "szlachetni inaczej " mają prawo zabrać zabawki Krzysztofa Wojtasa i narzucać w co mam bawić się w Pańskiej piaskownicy???
 • @zbigniew1108 00:53:57
  nie doczytałeś: tworzymy "światy równoległe" ...
 • @Ultima Thule 00:55:38 "...nie doczytałeś: tworzymy "światy równoległe"..."
  Gdzie to jest napisane i przez kogo?
 • @SpiritoLibero 00:50:51
  //Tak? A gdzie?
  Zacytuj. (ale ty jako cienias nie zrobisz tego - jak zwykle zresztą).//

  TU:

  //@ekoludek 16:44:54
  SL musi "dorosnąć" do tej roli.
  Znamy się już długo; obecnie ma balast związany z rolą z-ce Red Nacza.
  Myśli kategoriami portalu, którego dobro utożsamia z klikalnością.

  Tymczasem to takie projekty jak PRS, nawet przy mniejszej klikalności, mogą wywindować portal do roli opiniotwórczego.
  Jak SL to zrozumie - z przyjemnością pozbędę się balastu adminowonia.

  Teraz chce "luzu" w zasadach dla klikalności. A to nie tędy droga.
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas 17.11.2013 19:09:42//

  Więc jak?
 • @zbigniew1108 00:53:57
  "I Pan Opara bierze poważnie ten tumult..."

  Nie sądzę... Jest po prostu pragmatyczny i dąży do zgody za wszelką cenę. Choć moim skromnym zdaniem nie zawsze warto.

  Najbardziej kuriozalnie zabrzmial komentarz trybeusa :

  "..a ja rozumiem ...adevo do niedawna drwił, że prawynurt.pl, to "boskie blogi"..widzę, że jednak jest i dla niego alternatywa...chce tam pisać i jest zmęczony neonem...to dobry trend...wymuszony zmęczeniem blogerskiego materiału...pozdrawiam niepoprawnie'

  Najśmieszniejsze jest to, że nigdzie stąd nie pójdą. Trzymają się NEonu jak pijany płotu.
  Jaki gospodarz portalu pozwoliłby tak s...ć na środku salonu?
  Żenada...
 • @Ranger 00:56:58
  Przecież widzisz do kogo pisalem.
  Tobie Randżer można wiele zarzucić ale o taka głupotę nigdy cie nie podejrzewałem :D))))))

  Ale uderz w stół... :D))))))))))))))
 • I dlaczego ciągle manipulujesz?
  //Dlaczego popieram inicjatywę i osobę KJW?
  Bo jako jedyny stara sie przedstawić spójną wizję PRS//

  Jakim cudem narzucona CePownia, bez żadnej merytorycznej dyskusji, bo taką Wojtas wyklucza gdyż boi się konfrontacji poglądów miała by stać się jedyną obowiązującą ideologią? To tu już nie widzisz braku demokracji? Pogwałcenia wolności?

  To już lepszą jest propozycja UT aby o wszystkich aspektach różnych cywilizacji rozmawiać.

  No więc?
 • @Mind Service 00:58:04
  Rolą, którą pełnił, baranie.
  Naucz sie czytać skróty myślowe.

  Faktycznie, mimo, że nie pełnię żadnej funkcji na NEon24.pl (i w przyszłości nie mam zamiaru) to zależy mi na jego powodzeniu i taka "skaza" jak wzgląd na klikalność została mi.
  Ale spoko, szybko sie z niej wyleczę.
 • @Mind Service 01:09:11
  "To tu już nie widzisz braku demokracji? Pogwałcenia wolności? "

  Następny wyznawca św. Hipokryta :D)))))))))

  Dziś Pan Wojtas zadzwonił do mnie z pytaniem jak sie banuje, bo nie używajac tej opcji nigdy, nie wie jak to zrobić.
  Jako, że ja też nie posiadłem jeszcze na swoim blogu tej umiejętności odesłałem Go do ciebie. Fachura jesteś :D)))))))
 • @SpiritoLibero 01:11:34
  Dlaczego mnie obrażasz?

  //obecnie ma balast związany z rolą z-ce Red Nacza//

  Gdzie tu skrót myślowy? Wojtas kłamał albo się pomylił. Nie potrafisz nazwać rzeczy po imieniu?

  I tu masz ewidentny przykład jego skrótów myślowych, którymi CePownia jest przesiąknięta. Żenada. Ogarnij się i nie broń lepiej pomyleńca.
 • @SpiritoLibero 01:16:01
  dobrze, że się nie pytał o to, gdzie można kupić trochę wzbogaconego uranu ...
 • @SpiritoLibero 01:16:01
  - Merytorycznie Spirito.

  - Jak chcesz stanąć na wysokości zadania jakie ci wyznaczono.
 • @SpiritoLibero 01:04:21"....Jest po prostu pragmatyczny i dąży do zgody za wszelką cenę...."
  Zgody w czym ?
  Nie widzę tu też pragmatyzmu, czyli działania zapewniającego skuteczność ,...No wlaśnie skuteczność czego ? Zarządzania Neonem24?
  Zarządzanie natomiast drobiazgiem organizacyjnym , czyli zakładką PRS,
  jest zadaniem K.Wojtasa( lub może było ?), więc albo on odniesie sukces , albo porażkę...

  Czy "szlachetni inaczej" szukają zgody ? Od dwóch dni jestem świadkiem
  pyskówki rodem z magla i elementów zgody nie dostrzegam...

  Może dlatego , że mieszkam poza Warszawą i nie rozumiem współczesnych gestów miłości bliźniego???
 • @Mind Service 01:16:44
  Bardzo bym cię prosił, żebyś przynajmniej tutaj go nie obrażał. Krytykuj merytorycznie albo milcz.
  Bo będe wycinał. A potem możesz krzyczeć o "cenzurze" twoich "niebezpiecznych" wypowiedzi :D)))))))))))))))))))
 • @SpiritoLibero 01:21:48
  //Bardzo bym cię prosił, żebyś przynajmniej tutaj go nie obrażał. Krytykuj merytorycznie albo milcz.
  Bo będe wycinał. A potem możesz krzyczeć o "cenzurze" twoich "niebezpiecznych" wypowiedzi//

  - No proszę Spiritusik traci cierpliwość... Brak argumentów?
  A co do obrażania, to dlaczego nazwałeś mnie "baranem"? Wcześniej "cieniasem", "hipokrytą"? Może zacznij od siebie, co?

  No i czy możesz merytorycznie?
 • @SpiritoLibero 01:21:48
  No i gdzie merytoryczne odpowiedzi na moje zadane pytania?
 • @zbigniew1108 01:21:36
  Bo to jest taka grupka "miłujących (bliźniego swego) inaczej' :D)))

  nie czuję sie kompetentny krytykować decyzje RedNacza. Od tego jest RedNaczem, zeby wziac odpowiedzialnośc za swoje działania.
 • @Mind Service 01:18:47
  "- Jak chcesz stanąć na wysokości zadania jakie ci wyznaczono."

  A jaką "rolę" mi wg ciebie "wyznaczono"?
 • @SpiritoLibero 01:30:38
  Proszę cię, weź głęboki oddech, skoncentruj się i odpowiedz wreszcie na pytania.
 • Mind Service i Ranger
  strasznie "nawalają" zarówno Krzysztofa Wojtasa jak i SpiritoLibero - najwyraźniej strasznie uwiera ich "Wojtasowy" pomysł Cywilizacji Polskiej.
 • @Mind Service 01:26:44
  "Baran" i "cienias" to w twoim przypadku prawie komplementy.
  A piszę to na SWOIM blogu pod SWOJĄ notką, prosto w twarz. A nie za plecami.

  Wyzbądź sie w końcu tej megalomani bo się ośmieszasz. Te twoje wrzutki jakoby twoje komentarze były "niebezpieczne" budzą tylko politowanie.
  Fakt, jesteś upierdliwy jak końska mucha ale na tym problem się kończy :D)))

  W kwestii banowania, hipokryto, mam zerowe doświadczenie.
  Wywalić cały blog potrafiłem. Na moim nie zbanowałem jeszcze nikogo.
  A to są dwie rożne procedury.
 • @ekoludek 01:34:10
  Następny wyznawca przybył na pomoc SL-owi, który widać nie wie co odpowiedzieć?
 • @ekoludek 01:34:10
  zgadza się - uwiera nas. Zarówno pomysł, jak i jego introdukcja ...
 • @Mind Service 01:32:04
  Jakie pytania? Powtórz bo może czegos nie widzę.
 • @SpiritoLibero 01:36:50
  - He he, widzę, że jesteś nieprzygotowany do rozmowy o ideologii Wojtasa...
 • @SpiritoLibero 01:38:33
  Pierwsze pytanie na samej górze było:

  //Na samym wstępie za Wojtasem wprowadzasz w błąd. To są założenia jego ideologii, a nie żadna cywilizacja. Są zadziwiająco podobne do tych marksistowskich. Jak to wytłumaczysz?//
 • @Ultima Thule 01:38:21
  Skoro zgodziłeś sie zostać moderatorem to zacznij się zachowywać jak moderator.
  Czy może obiektywizm i umiarkowanie ma dotyczyć jedynie tego wąskiego marginesu "spijaczy z dziubków"?
 • @SpiritoLibero 01:29:50"...Od tego jest RedNaczem, zeby wziac odpowiedzialnośc za swoje działania..."
  Przeczytałem komentarz Pana Opary..
  Wynika z niego , że
  1.K.Wojtas prowadzi swoją PRS
  2.Rebeliantka może zrobić swoją zakładkę pod nazwą , którą wydyskutuje
  ze swoim gronem i którą zatwiedzi Adm.Neon24
  3.Piaskownica jest duża .... , obawy "szlachetnych inaczej" , że zabraknie dla nich piachu były przedwczesne

  Chyba , że nie dostrzegam" warszawskich" niuansów ?

  Pozdrawiam i życzę dobrej nocy
 • @SpiritoLibero 01:42:24
  //@Ultima Thule 01:38:21
  Skoro zgodziłeś sie zostać moderatorem to zacznij się zachowywać jak moderator.
  Czy może obiektywizm i umiarkowanie ma dotyczyć jedynie tego wąskiego marginesu "spijaczy z dziubków"?//

  - Widzę, że nawalanki cię bardziej interesują i dlatego prowokujesz...
 • @Mind Service 01:40:42
  W ogóle nie będę ci nic tłumaczył.
  Tylko chory umysł może znaleźć tam coś "marksistowskiego".
  Z chorymi projekcjami nie mam zamiaru polemizować.
 • @zbigniew1108 01:43:39
  Wiem, że Rebeliantka namieszała a potem się zmyła ale nie ma zgody żeby Wojtas prowadził PRS, bo to manipulacja i plucie Polakom w twarz
 • @Mind Service 01:44:05
  Znowu popisałeś się brakiem zdolności czytania ze zrozumieniem.
  Zwróciłem jedynie uwagę UT, że rola moderatora nie polega na podgrzewaniu atmosfery. Chcę właśnie uniknąć nawalanek.
 • @SpiritoLibero 01:45:12
  //W ogóle nie będę ci nic tłumaczył.//

  - No proszę. Spodziewałem się jednak że zaczniesz choć trochę samodzielnie myśleć, a nie bezmyślnie cytować Wojtasa...
 • @SpiritoLibero 01:42:24
  Czyli co według ciebie powinienem zrobić ? Kasować wpisy z tej dyskusji ?Groźnie kiwać palcem w bucie ?

  Przecież nawet nie ma jeszcze naszej zakładki, a ja nie mam żadnych uprawnień ...

  Oczywiście mogę apelować, ale nie przesadzajmy. Jest 2 w nocy ...
 • @Mind Service 01:37:20
  Następny wyznawca przybył na pomoc SL-owi, który widać nie wie co odpowiedzieć?

  >>> wyznawca :) ?
  A co ma Ci odpowiadać skoro klepiesz dziobem bez składu i ładu ;) i jak napisałeś u siebie w profilu "Poszukuję (...) prowokuję"
 • @Ultima Thule 01:38:21
  zgadza się - uwiera nas. Zarówno pomysł, jak i jego introdukcja ...

  >>> introdukcja może Cie uwierać , ale pomysł Wojtasa na PRS też Cię uwiera ?
  Skoro tak, to dla jakiej motywacji zgodziłeś się zostać moderatorem "konkurencyjnej" zakładki PRS ??
  Jedynie by torpedować pomysł Wojtasa ?
  Wzniosła motywacja..
 • @SpiritoLibero 01:47:58
  a, o to ci chodzi - napisałem informację o tym, co nam się nie podoba. Niczego nie "podgrzewam", a jedynie informuję, jakie są powody zaistniałej sytuacji.

  Rolą moderatora jest nie "unikanie nawalanek", tylko doprowadzenie do sensownych wniosków.

  Iskry na pewno się posypią ...

  Ale będą to iskry TWÓRCZE !!!

  Zobacz, jak wyglądały nasze dyskusje o bankowości. Była tam niesamowita energia. Były nawalanki. Ale były to nawalanki twórcze i nawet moi przeciwnicy przyznawali, że wiele się ode mnie nauczyli ...

  I tak powinno być i tym razem: stworzymy twórcze i kreatywne środowisko dyskusji ...
 • Autor
  Panie @SL, jak widzę za bardzo pan nie wczuł się w problem.
  Pan @Wojtas jak także @nikander i kilku innych panów (jest ich niewielu) są jedynymi ludźmi portalu którzy praktycznie wnoszą coś namacalnego i proponują faktyczne rozwiązania dla poszczególnych poruszanych przez nich spraw. Starają się swoje poglądy wprowadzać
  w życie. Reszta blogerów ze mną włącznie są zwykłymi mlaskaczami
  nie wnoszącymi do konkretnych dyskusji nic poza nieowocnym i próżnym wyrażaniem poglądu polegającego na "podoba się lub się nie podoba". Czy ktoś te poglądy trawi lub nie i tak osoby te są jedynymi tak naprawdę chcącymi coś w realu zmienić.
  Tu właśnie jest "pies pogrzebany". Funkcja "moderatora" w PRS
  kojarzy się nam z pilnowaniem regulaminu, wyrzucaniem "chamów"
  i troli aby nie przeszkadzać w wolnej dyskusji. Osoba pana Wojtasa ma swoje poglądy na sprawę do czego ma całkowite prawo i obowiązek będąc Polakiem. Jednak forma PRS jest tak skonstruowana i takie zostały moderatorowi dane uprawienia że to nie będzie Polska lecz
  Wojtasowa Racja Stanu gdyż moderator będzie kategorycznie swoje poglądy narzucał. Pragnę przypomnieć ze powstanie zakładki ma na celu wyjaśnienie pojęcia i znalezienie wspólnej PRS. Jednakże moja osobista PRS jako Polaka może być różna od pana Wojtasa, Opary, Rebeliantki, Gierka, Papieża JP II lub tez i sportowca grającego w piłkę. Wszyscy maja do swojej Racji prawo. Należy teraz nam znaleźć PRS dobry i prawdziwy dla wszystkich Polaków w czym narzucenie ideologiczne (nieważne czy słuszne czy nie) będzie bariera nie do przebycia dla utworzenia czegoś sensownego i niestronniczego.
  Oprócz niektórych niepotrzebnych i zgryźliwych wypowiedzi blogerów
  to tu właśnie tkwi problem.
  Jeżeli faktycznie Pan Wojtas jest inicjatorem chcącym wdrażać lub
  propagować jego poglądy należy zakładkę nazwać
  "PRS według Wojtasa" (lub podobnie) co rozładuje narastający konflikt.
 • @Ranger 01:49:15
  //skomentowalem jego "rozwazania" (niezwlocznie usunal)//

  - No właśnie tak działa Wojtas. On nie potrafi skonfrontować swoich twierdzeń z innymi i wyciągnąć wniosków. Banuje, usuwa, obraża. I tylko chce aby wszyscy bez zrozumienia o co mu tak naprawdę chodzi przyklasnęli jego CePowni. Na tym polega problem że tacy jak SL bronią go nie rozumiejąc nawet czego on chce.
 • @Ranger 01:49:15
  Jednak sam fakt, ze używa (Wojtas) terminu "cywilizacja polska" to jest wbrew zdrowemu rozsądkowi.

  >>> a o jakiej cywilizacji ma pisać ?
  "wielokulturowej" .."judeo-polskiej"
  Wtedy byłoby 'rozsądniej" :)?
 • @ekoludek 01:52:08
  powyżej twojego wpisu Ranger doskonale wyjaśnił, dlaczego trzeba się zaangażować w PRS: po prostu nie można pozwolić na wprowadzanie całkowitego bełkotu.

  Ja dałem już zarysy mojej koncepcji dyskutowania i jest ona diametralnie różna od metody KJW. On bowiem wie, jaki ma być wynik, a ja nie wiem ...
 • @Ultima Thule 01:52:08
  Pamietam nasze dyskusje :)
  Choć, powtarzam, nie zgadzam sie z tobą w 91,36 % to jednak wysoko oceniam twoje zaangażowanie i temperament.
  Jasne, ze "twórcze" iskry muszą sie sypać. Wiesz, że nie unikam merytorycznej dyskusji ale nawalanki mnie nie krecą.
  Czasami jedynie dla rozrywki "poboksuję" sie z jakims trollem :D))))
 • autor
  Panie @SL, jak widzę za bardzo pan nie wczuł się w problem.
  Pan @Wojtas jak także @nikander i kilku innych panów (jest ich niewielu) są jedynymi ludźmi portalu którzy praktycznie wnoszą coś namacalnego i proponują faktyczne rozwiązania dla poszczególnych poruszanych przez nich spraw. Starają się swoje poglądy wprowadzać
  w życie. Reszta blogerów ze mną włącznie są zwykłymi mlaskaczami
  nie wnoszącymi do konkretnych dyskusji nic poza nieowocnym i próżnym wyrażaniem poglądu polegającego na "podoba się lub się nie podoba". Czy ktoś te poglądy trawi lub nie i tak osoby te są jedynymi tak naprawdę chcącymi coś w realu zmienić.
  Tu właśnie jest "pies pogrzebany". Funkcja "moderatora" w PRS
  kojarzy się nam z pilnowaniem regulaminu, wyrzucaniem "chamów"
  i troli aby nie przeszkadzać w wolnej dyskusji. Osoba pana Wojtasa ma swoje poglądy na sprawę do czego ma całkowite prawo i obowiązek będąc Polakiem. Jednak forma PRS jest tak skonstruowana i takie zostały moderatorowi dane uprawienia że to nie będzie Polska lecz
  Wojtasowa Racja Stanu gdyż moderator będzie kategorycznie swoje poglądy narzucał. Pragnę przypomnieć ze powstanie zakładki ma na celu wyjaśnienie pojęcia i znalezienie wspólnej PRS. Jednakże moja osobista PRS jako Polaka może być różna od pana Wojtasa, Opary, Rebeliantki, Gierka, Papieża JP II lub tez i sportowca grającego w piłkę. Wszyscy maja do swojej Racji prawo. Należy teraz nam znaleźć PRS dobry i prawdziwy dla wszystkich Polaków w czym narzucenie ideologiczne (nieważne czy słuszne czy nie) będzie bariera nie do przebycia dla utworzenia czegoś sensownego i niestronniczego.
  Oprócz niektórych niepotrzebnych i zgryźliwych wypowiedzi blogerów
  to tu właśnie tkwi problem.
  Jeżeli faktycznie Pan Wojtas jest inicjatorem chcącym wdrażać lub
  propagować jego poglądy należy zakładkę nazwać
  "PRS według Wojtasa" (lub podobnie) co rozładuje narastający konflikt.
 • @Mind Service 01:54:29
  i to jest ciekawa konstatacja w zestawieniu z moim sposobem dyskutowania. Wystarczy sobie zobaczyć na dyskusje pod moimi artykułami o Broad Peak czy bankowości. Jak bardzo byłem tam atakowany, a mimo to nikogo nie skasowałem i nie zbanowałem.
 • @Stara Baba 01:54:04
  - Dokładnie to mówimy od dawna. Problem w tym, że grupa popierająca Wojtasa idzie w zaparte i broni go jak niepodległości. Dlaczego? Śmiem twierdzić, że nie PRS tu chodzi ale o coś więcej - o narzucenie swojej ideologii reszcie, a Wojtas ma być tym narzędziem. Dlatego nie chcą się zgodzić na swobodną wymianę myśli. Bo nie o to im chodzi.
 • @Stara Baba 01:54:04
  Jeśli chodzi o strone formalna zakładki to kilkakrotnie podkreśliłem, ze nie zgadzam sie z KJW.

  Co do obaw o "narzucanie" na siłe swojej wizji PRS to pozwolę sie z Toba nie zgodzić.
  Chodzi przeciez o to, zeby każdy, kto czuje sie na siłach, przedstawił swoją, spójna wizję. To chyba logiczne, że będzie przekonywał do swojej, po to ją stworzył.
  Każdy ma takie same możliwości.
  Negowanie a'priori koncepcji posługujac sie jedynie argumentami niemerytorycznymi i ad personam nie przynosi, moim zdaniem, chwały dyskutantom.
 • @Mind Service 02:03:58
  Kto ci chce coś narzucać?...
  Nie podoba ci sie KJW i to co pisze?
  Po prostu nie czytaj i nie komentuj. Proste.
  Twoje "teorie spiskowe" są żałosne.
 • @SpiritoLibero 02:06:30
  //Co do obaw o "narzucanie" na siłe swojej wizji PRS to pozwolę sie z Toba nie zgodzić.
  Chodzi przeciez o to, zeby każdy, kto czuje sie na siłach, przedstawił swoją, spójna wizję. To chyba logiczne, że będzie przekonywał do swojej, po to ją stworzył.
  Każdy ma takie same możliwości.//

  - Dlaczego wprowadzasz w błąd? Przecież Wojtas od samego początku narzucał reguły dyskusji i swoją koncepcję nie dopuszczając do żadnych innych zdań - wszystko nie po jego myśli usuwał.
  Gdyby było inaczej, to czy ktoś z nas by protestował?
 • @SpiritoLibero 02:06:30
  "Każdy ma takie same możliwości." - no właśnie ze ich nie ma i tu jest cały problem.
 • @SpiritoLibero 02:09:18
  //Kto ci chce coś narzucać?...
  Nie podoba ci sie KJW i to co pisze?
  Po prostu nie czytaj i nie komentuj. Proste.//

  - Pies z kulawą nogą by nie zaglądał do zakładki pt. CePownia oprócz jego wyznawców, i nikt by się nie oburzał, gdyby nie był nachalnie promowany na pudle i identyfikowany z linią programową Neonu24.
 • @Mind Service 02:10:37
  Określił reguły organizacyjne zakładki - to jego suwerenne prawo jako autora inicjatywy.
  Nikomu jeszcze nic nie "narzucił", nie manipuluj.
  Zakladka doskonale obejdzie sie bez ciebie, przymusu nie ma.

  Nie jest nachalnie "promowany na pudle", na jedynce nie mial chyba zadnego tekstu. Ty częściej bywałeś w Polecanych niz on. Więc nie manipuluj.
 • @SpiritoLibero 02:19:17
  //Określił reguły organizacyjne zakładki - to jego suwerenne prawo jako autora inicjatywy.//

  - Reguły to on może określić sobie, a nie innym. Nikt nie ma prawa zawłaszczyć takiego określenia jak Polska Racja Stanu i pod tą nazwą lansować swoje anty-Polskie o i anty-Kościelne paszkwile. To tak jakby ktoś zrobił sobie zakładkę Polska i pod tą nazwą wychwalał faszystowskie obyczaje. TO JEST PROFANACJA. I na to nie ma naszej zgody.
 • @Mind Service 02:23:36
  "Nikt nie ma prawa zawłaszczyć takiego określenia jak Polska Racja Stanu i pod tą nazwą lansować swoje....."

  Właśnie o to chodzi!!!!!!
  Nie dokończyłem jednak wpisu gdyż reszta jest niepotrzebna. Zaczyna
  Pan działać podobnie jak Pan Wojtas i stara się narzucić swoje zdanie zamiast o tym dyskutować gdyż PRS jest własnością i potrzebą wszystkich Polaków, wyobrazi Pan sobie że i innej wiary a także niewierzących.
  Z jednej strony nie zgadza się pan na nachalne narzucanie ideologii a z drugiej sam pan to robi ???!!!!!!!
 • @Stara Baba 02:39:37
  Co ja niby narzucam? Konsekwentnie opowiadam się za wolnością słowa i prawem wypowiedzi dla wszystkich.
 • @Mind Service 02:44:21
  - Różnica taka, że ma być wiele koncepcji cywilizacyjnych a nie jedna jedyna - ta Wojtasa
 • @Mind Service 02:46:23
  Poza tym zwracam uwagę, że my nie decydujemy w tym momencie o PRS, tylko o niej DYSKUTUJEMY. Nie mamy mocy sprawczej.

  Natomiast KJW zachowywał się trochę tak, jakby taki wpływ miał (np. wydanie książki, planowane wykłady na uczelni).

  To zasadnicza różnica.

  Dyskutujmy więc i zobaczymy, gdzie nas ta dyskusja zaprowadzi. Na pewno skorzystamy o tyle, że usystematyzujemy sobie wiedzę i zaangażujemy wiele osób do zainteresowania się problematyką PRS ...

  Dzisiaj młodzi ludzie w szkole nie rozumieją, po co mają się uczyć polskiego i historii ...

  Traktują te przedmioty jako jakąś karę ...

  A gdy (dor)ośleją i lądują na zmywakach w UK, to nie widzą związku pomiędzy lekceważeniem własnej historii i państwowości, a swoją pozycją w hierarchii społecznej ...
 • @Ranger 03:38:48
  Za granicę wyjechały miliony. Wśród nich "na zmywaku" (czyli wykonując mało atrakcyjną pracę fizyczną, niekoniecznie w gastronomii, ale też w hotelarstwie, w sprzątaniu, w ciężkich pracach fizycznych itp.) pracuje WIĘKSZOŚĆ. Może milion, może dwa ?

  A prawie wszyscy są traktowani jako obywatele drugiej kategorii.

  Są po prostu nisko w hierarchii społecznej i dopiero ich wnuki "wsiąkną" w lokalne społeczeństwa ...

  Ale właściwie to zupełnie nie rozumiem twojej uwagi. Przecież na taką masę ludzi to znajdziesz przykład na każdy rodzaj zawodu poza może byciem królową brytyjską ...

  A o "pracy na zmywaku" powtarza się nie na "tym portalu", tylko wszędzie i zwykle w sensie ogólnym - prostej, niewykwalifikowanej pracy ...
 • ------------KLUB WYZNAWCÓW BRAUNA / RONINA/- kryptożydzi
  ---przyłapałam kiedyś MIND SERVICE na OSZUSTWIE !!!! manipulował postami ! wyrywał z kontekstu zdania innych komentatorów ----posunął się nawet !! do zacytowania cudzego CYTATU, jako opinii - w celu zdyskredytowania P.Wojtasa

  ----UWAŻAM , że rzecz ! absolutnie nie tkwi ! w rzekomej marności CYWILIZACJI POLSKIEJ ale w niebezpieczeństwie !! iż okaże się ona --GENIALNA - a na jej tle --OSZUSTWA !! SYNAGOGI SZATANA i jej wyznawców -ukażą się ---------w całej swojej nikczemności !!

  ----ZA WSZELKĄ CENĘ !!!! ZDYSKREDYTOWAĆ !!! mądrego ! twórczego Polaka !!! ---------------w tym celu !!! ŻERUJĄ na NE -kryptożydzi !!
 • @autor
  >
  Trudno o bardziej wyrazista deklaracje zachęcajacą do tworzenia WSPÓLNEGO dzieła.
  Z tą deklaracją jakoś nikt nie próbował polemizować... Zamiast tego stek inwektyw i bluzgów. Świetne kwalifikacje do uczestniczenia w tak ważnym projekcie..."


  Ale Pan Wojtas jeszcze bardziej wyraziście zadeklarował swoje podejście banując na dzień dobry tych, co mu się nie podobają. Nie dając nawet szans na rozmowę.

  Z czym tu polemizować???
 • @imran 09:19:26
  --Pan Wojtas był chyba akademickim belfrem i to polibudy -stąd !/ tak myślę / stanowczość w określeniu zasad .
  --swoją drogą ! POWAŻNE sprawy -traktuje się POWAŻNIE -mówimy wszak o RACJA STANU POLSKI
 • "Wart Pac pałaca"
  Z jednej strony część blogerów chce zamknąć usta Panu Wojtasowi (co budzi moje zdumienie) a z drugiej strony Pan Wojtas, w swoim tekście "Onanizowanie się przed ołtarzem" zamyka usta tymże blogerom i nie reaguje na wyjątkowo chamski komentarz niejakiego "Radziorona", skierowany przeciw oponentom.

  To jest jakieś sowieckie. Z obu stron.
 • @Ptasznik z Trotylu 09:34:56
  walka buldogów pod dywanem :)
 • @Ptasznik z Trotylu 09:34:56
  Nie zareagowałem,gdyż radzioron wyraził swą opinię w kategoriach ogólnych. Nie jest ona skierowana bezpośrednio do kogoś.

  Z taką opinią można się nie zgadzać i żądać np. uzasadnienia,ale nie jest formą personalizacji dyskusji.

  Tam; nie mam zamiaru wchodzić w tamten kierunek dyskusji, gdyż to odciągnęłoby uwagę od spraw zasadniczych.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:55:06
  Skoro jednak PRS ma być dyskutowana przy zachowaniu zasad dobrego wychowania , tak jak na to zasługuje, to wystarczyłoby z Pańskiej strony jedno krótkie przywołanie do porządku dyskutanta używającego inwektyw.
 • @Ptasznik z Trotylu 12:19:17
  ależ nie ! To by było zbyt proste ! Zbyt plebejskie !

  Winnego trzeba zbanować w świetle reflektorów, z odpowiednią celebrą !

  Najlepiej w postaci listy proskrypcyjnej, jak tutaj:

  http://cygnus.neon24.pl/post/101888,onanizowanie-sie-przed-oltarzem
 • @Ultima Thule 12:26:43
  Co Pan tu robi?
  Czas zacząć ślęczeć nad założeniami PRS-THule.
  Coś mi się przypomina, że była taka idea (niejaki Hitler miał w tym udział), która miała w swej nazwie Thule.

  Gratuluję drogi, ale z moją to są one rozbieżne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:37:17
  Przyjmując ten nick nie zakładałem żadnego związku z ludobójcą Hitlerem ...

  Zresztą z moich wszystkich artykułów chyba to jednoznacznie wynika ...

  A co do "przygotowywania", to ja nie zamierzam pisać książek tylko koordynować wysiłek wielu ludzi, którzy będą kreować wizję PRS ...

  Tak więc czekam jedynie na działania Administracji w celu stworzenia zakładki i zaczynamy dyskusję. Oczywiście zwolenników CP chętnie zobaczymy w tej dyskusji, a na pewno nie przygotowaliśmy żadnych list proskrypcyjnych w celu likwidacji przeciwników ...
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:37:17
  i jeszcze jedno: ja nie "ślęczę" !!! Ja RADOŚNIE i BRAWUROWO kreuję, tworzę i działam !!!
 • Polska Racja Stanu a Polska Racja Stanu, konflikt nazw?
  "Nalezy obiektywnie zauwazyć, ze pomysł na zakładkę PRS wyszedł od KJW"

  Proszę mi wytłumaczyć, czy budowa tej zakładki ma mieć coś wspólnego z istniejącą partią o nazwie "Polska Racja Stanu", która od kilkunastu lat jest zarejestrowaną partią polityczną?

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Racja_Stanu

  Monitor Polski z 15 listopada 2013 roku pod poz. 23 jest partia:
  Stronnictwo Polska Racja Stanu.
  http://dokumenty.rcl.gov.pl/M2013000090001.pdf
 • ?
  Jestem ciekaw, czy ci którzy tak tutaj ujadają i oczerniają pana Wojtasa chociaż pobieżnie zapoznali się z treścią książki pt. Cywilizacja Polska?

  Do Astry, proszę pani Polska nie istnieje li tylko od 1000 lat, to nawet wiedzieli komuniści w okresie PRL-u.

  Czy istnienie polskiej państwowości zaczęło się od chrztu Polski, to ci książęta piastowscy, te grody, te warownie, bursztynowy szlak, drogi, szlaki komunikacyjne na polskich rzekach, w zasadzie zorganizowane Państwo Polskie tylko jeszcze nieochrzczone do tej pory, według pani wiedzy jeszcze wtedy nie istniało? To dopiero po chrzcie Polski to wszystko nam Polakom spadło z nieba?

  ps

  Nie mam nic przeciwko zakładce PRS prowadzonej przez pana Wojtasa, tak jak nie mam nic do tego, co dotyczy wewnętrznych zasad panujących na tym blogu wymyślonych przez pana Wojtasa, wręcz przeciwnie popieram je.
 • @Stara Baba 01:54:04
  "Pan Wojtas jest inicjatorem chcącym wdrażać lub
  propagować jego poglądy należy zakładkę nazwać
  "PRS według Wojtasa" (lub podobnie) co rozładuje narastający konflikt."

  Dokładnie to było powodem "PRS bis".
  A przynajmniej oddaniem mojego prawie nic nie ważnego głosu.
  Za oficjalnej komuny mało co dałem sobie narzucić więc tym bardziej teraz na portalu internetowym nikomu nie będę robił swojej samolustracji i przyklaskiwał czemuś co uznam za głupotę a tym bardziej debilizm.
 • @Ultima Thule 01:55:32
  "Ja dałem już zarysy mojej koncepcji dyskutowania i jest ona diametralnie różna od metody KJW. On bowiem wie, jaki ma być wynik, a ja nie wiem ..."

  Poprawiam:

  Wynik już ustalił i praktycznie podał - teraz za pomocą zakazów, blokad, banów, ... musi do niego dopasować komentarze.

  To tak jak antek: najpierw teza - a później dopasowujemy do niej "dowody"
 • @ALIK 19:14:45
  Ja bym to porównał do takiej dziecięcej zabawy w przeciskanie klocków o różnych kształtach geometrycznych przez odpowiadające im kształtem otwory (kwadraty, trójkąty, kółka, gwiazdki itp.).

  Do tej zabawy dzieci mają taki specjalny gumowy młotek, żeby po wpasowaniu klocka wbić go do środka pojemnika.

  I KJW tak nas właśnie traktuje. Problem w tym, że my jesteśmy np. w kształcie gwiazdek, a on chce nas przecisnąć przez otwory w kształcie kółek. Ponieważ nie chcemy przejść, bo nie pasujemy do tych otworów, więc wali w nas młotkiem, odrąbując przy okazji ramiona, głowy itp.

  W ten sposób, po odrąbaniu wszystkiego, pasujemy do jego koncepcji CP jak ulał ...
 • @Ptasznik z Trotylu 09:34:56
  "Z jednej strony część blogerów chce zamknąć usta Panu Wojtasowi (co budzi moje zdumienie) a z drugiej strony Pan Wojtas, w swoim tekście "Onanizowanie się przed ołtarzem" zamyka usta tymże blogerom"

  ABSOLUTNIE NIEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!

  Chodzi o to że zakładka ma nosić tytuł: Polska Racja Stanu

  Czyli czytelnik czytając wpisy ma prawo uważać że taka ona jest.
  A tu zonk gdyż taka nie jest i nigdy nie będzie gdyż nadzorca zakładki promuje tylko i wyłącznie jej swoją wizję i na dodatek z góry nakazami i banami zapowiada co, jak i kto może tam napisać.

  Więc nie jest to ani Polska Racja Stanu, ani Polska Racja Stanu według blogerów NE a tylko i wyłącznie Polska Racja Stanu według wizji jej administratora KJW i opisana tylko i wyłącznie słowami przez niego akceptowalnymi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:37:17
  "Czas zacząć ślęczeć nad założeniami PRS-THule"

  O i tutaj się z Wać Panem zgadzam.

  Rozumiem że tym swoim oświeconym wpisem apeluje Pan do administracji o nazwanie Pana zakładki:

  Polska Racja Stanu według Krzysztofa J. Wojtasa.


  Bardzo mi się to podoba i od tej chwili nie mam do niej większych zastrzeżeń.

  Kto jeszcze jest za?
 • @Ultima Thule 19:22:51
  "Ja bym to porównał do takiej dziecięcej zabawy w przeciskanie klocków o różnych kształtach geometrycznych przez odpowiadające im kształtem otwory (kwadraty, trójkąty, kółka, gwiazdki itp.)."

  Nie w temacie ale dla rozluźnienia atmosfery mały żarcik do tego nawiązujący:

  Komenda Główna Policji zaleciła testy zręcznościowe Policjantów.
  Odbyły się one przy pomocy wymienionej prze Ciebie zabawki.
  Jej wynik był "oszałamiający":
  - 5% testowanych wykazała się sporą koordynacją ruchów oraz szybkością
  - 95% mało spotykaną siłą.
 • @ALIK 19:34:03
  sugerujesz więc, że to resort stoi za CP ?
 • @ALIK 19:27:24
  Ja
 • @ALIK 19:27:24
  //Polska Racja Stanu według Krzysztofa J. Wojtasa//

  - Gdyby Wojtas był uczciwy to tak by nazwał tą zakładkę, a nie zawłaszczał nazwę, manipulował, indoktrynował, banował, cenzurował i obrażał.
 • to jeszcze dorzucę swoje trzy grosze
  Ultima Thule może być świetnym organizatorem i administratorem. To inteligentny człowiek kierujący się w życiu wyłącznie racjonalizmem w działaniu i co gorsze w myśleniu. To jego wada w tworzeniu nowego. Jest zdolnym rzemieślnikiem, niestety niczym więcej. Nigdy niczego nowatorskiego nie stworzy, nie wymyśli - to ponad jego możliwości. Nie jest artystą. Jest nim natomiast Wojtas. Jako jeden z nielicznych stworzył coś nowatorskiego, coś nowego. Ponieważ chce obalić niektóre utarte od tysiąca lat schematy, wywołał burzę ludzi przyzwyczajonych do latania tak po wróblowemu, przy samej ziemi. Nie są w stanie pojąć o czym mówi. Nic nie wymyślicie moi drodzy. Będziecie co najwyżej takimi jak Ci konkursowicze w tych wszystkich programach " Mam talent" itp. Może i pięknie śpiewają, ale to tylko odtwórcy. By przejść do historii trzeba być artystą, trzeba być twórcą. I wg mnie takli jest Wojtas i jak zauważył SL także Nikander. Może dlatego są tak bardzo nie lubiani. Mają oczywiście swoje wady, ale kto z was ich nie ma . 90% z Was z przyjemnością banuje inaczej myślących.
  To Wojtas był pomysłodawcą Zakładki, pewnie wiele w tej sprawie zrobił. A Wy postawiliście na plagiat, tylko na tyle Was stać i jeszcze chcecie wykopać autora zakładki - po prostu żenada.
  proponuje przypomnieć sobie strofy wieszcza

  Bez serc, bez ducha
  http://literat.ug.edu.pl/amwiersz/0004.htm
 • @ALIK 19:27:24
  Zakładka PRS - to zakładka w której prowadzi się rozważania i dyskusje na temat Polskiej Racji Stanu, a gdzie wersja przeze mnie promowana jest (miała być) jedną z możliwych.
  I to było w zasadach - trzeba było tylko umieć czytać ze zrozumieniem.
  Teraz - jestem zwolniony z udzielania prawa głosu w prezentowaniu innych wariantów gdyż zaproponowano odrębny cykl rozważań.

  Jeśli moja wersja PRS zostanie nazwana od mojego nazwiska - to dla mnie wielki zaszczyt i powód do chwały. Zrobię, co w mojej mocy, aby przedstawić wszelkie aspekty proponowanej idei.

  Polska i polskość - to dla mnie rzeczy święte. Przy graniu hymnu stajemy na baczność.
  Zatem i sposób dyskusji o sprawach tak ważnych powinny być prowadzone z należytą powagą. Stąd formy grzecznościowe i biografie mające dawać poczucie wagi spraw o których mowa.
  Wasze reakcje to właśnie "onanizowanie się przed ołtarzem".
  Z takimi ludźmi nie warto prowadzić rozmów. Wy nadajecie się do pierwszych czynności w nauczaniu sztuki ogrodniczej: rozrzucania obornika.

  Dlatego brama do tej świątyni jest dla was zamknięta .
 • @zadziwiony 20:30:39
  1. BANOWANIE.
  Pokaż kogoś oprócz Nikandera i Wojtasa, który tutaj banował ...

  Większość z nas (95%) nigdy nikogo nie zbanowała, a pozostali razem wzięci nie zbanowali nawet 15% tego, co zbanował Wojtas ...

  2. KREATYWNOŚĆ.

  I tutaj się BARDZO MYLISZ !!!
  UT jest NIEZWYKLE KREATYWNY !!! BŁYSKOTLIWY !!! BRAWUROWY !!!

  To, że przy okazji jest też bardzo inteligentny, to tylko dodatkowa zaleta ...

  UT jest TWÓRCZO KREATYWNY, podczas gdy Wojtas i Niakander są ODTWÓRCZO kreatywni ... Czyli "kreatywni inaczej" ...

  A przede wszystkim nie potrafią logicznie dyskutować.

  Gdy zadawałem Nikanderowi pytania o mechanizmy jego spółek dorazowych i rozproszonych emisji, to mnie kasował, zamiast odpowiadać lub linkował do swojej książki, która jest zwykłym bełkotem ...

  Ale jeżeli twierdzisz inaczej, to proponuję KONFRONTACJĘ:
  wskaż mi pomysły Nikandera, które uważasz za słuszne, a ja zadam ci na ich temat KONKRETNE PYTANIE.

  Ciekawe, czy będziesz w stanie na to pytanie odpowiedzieć ...

  Nikander nie potrafił ...

  Z Wojtasem jest gorsza sprawa, bo on nie stawia konkretnych tez, a z tezą o "Chrystusie Królu" trudno mi dyskutować. Bo nie ma możliwości zobiektywizowania takiego poglądu. Innymi słowy każdy sobie może powiedzieć, żeby kogokolwiek i cokolwiek uczynić "królem Polski" i nie ma możliwości przyjęcia obiektywnych kryteriów decyzyjnych.

  U Nikandera takie obiektywne kryteria są, bo sam je ustanawia.

  Więc Nikander zostaje pokonany własną bronią ...
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:38:46
  Ty zwariowałeś ...
 • @Ultima Thule 20:54:10
  Jakiś przykład Twojej twórczości? Czy wymyśliłeś coś takiego, czego przed Tobą nikt nie stworzył?
  Już Ci kiedyś mówiłem
  "Czucie i wiara więcej do mnie mówi
  niż mędrca szkiełko i oko"
  Dla Ciebie istnieje tylko taki świat jaki jesteś w stanie objąć rozumem. Niczego więcej nie postrzegasz i to jest Twoje ograniczenie. Nie stworzysz żadnej wielkiej idei. Poza tym jesteś ok.
  Nawet Cie lubię, choć się z Tobą nie zgadzam.
 • @Ultima Thule 20:54:10
  "Pokaż kogoś oprócz Nikandera i Wojtasa, który tutaj banował ...

  Większość z nas (95%) nigdy nikogo nie zbanowała, a pozostali razem wzięci nie zbanowali nawet 15% tego, co zbanował Wojtas .."

  Ty dzis chyba nie jestes w formie. Gadasz jak połamany.
  Pan Wojtas jeszcze do wczoraj nie wiedzial nawet jak sie to robi (dzwonił nawet w tej sprawie do mnie ale ja tez nie potrafię). Zaczynam rozumieć dlatego zrobił to tak oficjalnie i hurtowo. I choć z pewnymi pozycjami tej listy sie nie zgadzam to ogólnie jest ok. Ci osobnicy to zbedny balast i poruta dla kazdego szanujacego sie portalu. Miałkość umysłowa poraża a megalomania zwala z nog. Na ŻADNYM szanującym sie portalu nie zagrzaliby miejsca dluzej jak miesiac. Moze pojedynczo by sie uchowali ale w takiej masie z pewnościa nie.

  "UT jest TWÓRCZO KREATYWNY, podczas gdy Wojtas i Niakander są ODTWÓRCZO kreatywni ... Czyli "kreatywni inaczej" ..."

  Z całym szacunkiem UT, osoba dla ktorej lichwa jest poczatkiem i końcem rozważań o ekonomii NIE MOŻE Z DEFINICJI być osoba KREATYWNĄ. Jest zwykłym konserwatorem złodziejskiego systemu.
  Przy okazji mojej notki o bankowosci spółdzielczej poległeś sromotnie i nie potrafiąc powiedziec nic sensownego na poparcie swoich tez wycofałes sie po cichu raczkiem.

  jedyna naprawdę tworcza i kreatywna osoba na tym portalu jest Pan Wojtas. I na nic ujadanie "diletanckich" piesków. Pieskami pozostana, podczas gdy karawana bedzie juz daleko.
  Życze ci wszystkiego najlepszego i sukcesów w zawiadywaniu zakładką ale nie wróżę niestety żadnych szans powodzenia. Nie ten materiał ludzki. Muł nigdy nie pobiegnie w Wielkiej Pardubickiej choćby nie wiadomo jak przebierał kopytami.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:38:46 Nie kapłan przed świątynią, tylko kapłon
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/15/Chapon_DSC09884.jpg

  Jest nieporozumienie. Ja Pana na początku rebelii Rebeliantki też broniłem. A pan mnie wycinał. Gdy zauważyłem, że pana reguły gry dotyczą zakładki "PRS", a tekst pan opublikował w zakładce "Polska" i dlatego nie musiałem podawać ani drogi życia ani nazwiska jak to pan ustalił dla zakładki "PRS", to pan mnie całkowicie zbanował.

  Musi pan się nauczyć panie Krzysztofie przyznawać do błędów. Błąd logiczny boli, ale wystarczy przeprosić i już byłoby w porządku. Teraz poprzyklejał pan ludziom etykietki i trudno będzie blogerom się z panem przeprosić.
  Proponuję niech PAN napisze tekst z przeprosinami, wycofa się ze swoich propozycji inwigilacji ludzi i zajmie się treściami dotyczącymi PRS.

  Tu przypominam mój stary tekst, w komentarzu jest bardzo ważny link z podstawami PRS.

  http://idb.neon24.pl/post/101915,trzy-definicje-racji-stanu

  Niech pan zauważy, u mnie pod petycją http://www.petycjeonline.com/akt ludzie podają mi swoje adresy kontaktowe, całkowicie dobrowolnie, gdyż widzą w tym sens wyższy. Natomiast pana żądania nikt na tym etapie nie będzie podawał, gdyż to się ma nijak do pana osoby.
 • @SpiritoLibero 21:14:18
  --ładnie Pan o tym mule napisał --
 • @SpiritoLibero 21:14:18
  Czy wiesz, ile kreatywnych propozycji w zakresie rozwoju NE zgłaszałem do ŁŁ i RO ?

  Większość nie doczekała się realizacji, ale były to ciekawe, niestandardowe pomysły.

  A do do Nikandera - to powiedz mi, jaki ma sens jego idea spółek dorazowych ? Na Wolnym Rynku nie byłyby one oczywiście zabronione, ale chodzi mi tylko o praktyczny sens. Czy zgadzasz się, że ta idea ma sens?

  Jeżeli tak, to zaczniemy dyskusję na ten temat ...
 • @adevo 21:21:15
  ja bym nawet nie oczekiwał przeprosin. Wystarczy, żeby nie kazał nam gnoju rozrzucać i nie banował ... wtedy będzie można podyskutować.

  Bo ostatecznie - każdemu wolno mieć własną cywilizację i własne o niej wyobrażenie ...
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:38:46
  >Dlatego brama do tej świątyni jest dla was zamknięta .

  Proszę o konkretny punkt z regulaminu obowiązujący na portalu Neon.pl, który o tym mówi.
 • @Ultima Thule 21:31:24
  Dla mnie jest ważne:
  Czy jesteśmy w stanie się pogodzić,
  Czy jesteśmy w stanie współpracować,
  Każdy ma jakąś godność osobistą, nie tylko ten k.

  W interesie blogerów leży wypracowanie form godzenia, przeprosin, współpracy, głosowań.

  Pytanie jak pogodziłeś się z Ł.Ł?
  Piszesz tam?
 • @Ultima Thule 21:29:16
  Nie znam na tyle działalnosci Nikandera, żeby o tym dyskutowac. Dla mnie rekomendacją byl jego konflikt z J.Wawro, ktory wyżej ... niż d... miał.
  Ty masz poczucie humoru i nawet jak napiszesz - "UT jest NIEZWYKLE KREATYWNY !!! BŁYSKOTLIWY !!! BRAWUROWY !!!
  To, że przy okazji jest też bardzo inteligentny, to tylko dodatkowa zaleta ..."
  to przyjmuje sie to z sympatią. Nie starasz sie być śmiertelnie poważną primadonną. Dlatego, mimo ze nie zgadzam się z tobą w 93,74 % lubie podyskutować dla samej przyjemnosci dyskutowania.

  "Jeżeli tak, to zaczniemy dyskusję na ten temat ..."
  Jeszcze się nadyskutujemy :D))))))
 • Jak zdążyłem zauważyć
  "diletanci" przyszli, złożyli każdy po pale i cicho sza.... :D))))))))))))))))))))
 • @SpiritoLibero 21:44:08
  Jednak nie, ja dalej czekam na odpowiedź w sprawie partii "Polska Racja Stanu".
 • @leoparda 21:50:55
  Ode mnie oczekujesz odpowiedzi? Ja nic o tej partii nie wiem, przykro mi...
 • @SpiritoLibero 21:55:24
  Rozumiem z tego, że zakładka i partia nie mają ze sobą nic wspólnego.
 • @adevo 21:38:19
  Dla mnie jest ważne:
  Czy jesteśmy w stanie się pogodzić,
  Czy jesteśmy w stanie współpracować,
  Każdy ma jakąś godność osobistą, nie tylko ten k.

  >>> istotne jest tylko to by nie nosić w sobie urazy, zwłaszcza w sprawach tej 'rangi' jaką tu omawiamy :)
  To wystarczy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:38:46
  "Zakładka PRS - to zakładka w której prowadzi się rozważania i dyskusje na temat Polskiej Racji Stanu, a gdzie wersja przeze mnie promowana jest (miała być) jedną z możliwych."

  WARUNKIEM była samolustracja z opisem pod odgórnie zapowiedzianymi i dokonywanymi kasowaniami wpisów oraz banowań.

  Jeśli jest WARUNEK to nie jest to już "wersja jedna z możliwych".

  Sam sobie Wać Pan zaprzeczasz.

  Dla mnie każdy banowiec to jak BANDEROWIEC.
  Każdy CENZOR poza merytoryczny to zwykły etatowy UB-ek.
  Zasady są stare jak podziemie:

  Z UBEKAMI SIĘ NIE ROZMAWIA !!!
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:38:46
  "Dlatego brama do tej świątyni jest dla was zamknięta ."

  Jednemu UB-ecki chlew będzie świątynią - a innemu tylko UB-eckim chlewem (teraz i CEPOWNIĄ)
 • PROSZĘ DAJCIE NIKANDEROWI SPOKÓJ
  czasem tu bywa i coś napisze. Czasem kogoś zbanuje gdy używa argumentów podpowiadanych przez hasbarę.

  Jęśli chcecie wiedzieć co myślę o rebelii @Rebaliantki to powiem: ordynarna żydo-katolska recydywa. Mimo wszystko stoję po stronie Wojtasa. PRS to w końcu jego dzieło.
 • @leoparda 21:37:30
  Jak na razie - zablokowania dotyczą mojego konta.
  A tak w ogóle- zakładka PRS nie działa. Zatem - proszę mi podać punkt regulaminu, gdzie nie wolno mi banować osób, co do których intencji mam zastrzeżenia?
 • @adevo 21:21:15
  Gdyby Pan stosował takie formy wypowiedzi w innych miejscach - na pewno bym Pana nie zbanował.
  A tymczasem - różnie z Pana "językiem" bywa. Nie może też być tak, że w jednym miejscu bon ton, a za progiem się onuce zdejmuje.
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:45:58 - wiecowanie lepsze niż dyrygowanie.
  A tymczasem - różnie z Pana "językiem" bywa. Nie może też być tak, że w jednym miejscu bon ton, a za progiem się onuce zdejmuje.
  ----------------------------

  Zaczął pan, jako pierwszy kosić wg swojego przepisu, bez względu na założenia wstępne.

  Moje komentarze, wśród nich też jeden merytoryczny, gdzie życzliwie namawiałem pana do umiaru, jako jedne z pierwszych zostały przez pana wycięte.

  To była Pana AKCJA.
  Z mojej strony była tylko REAKCJA u RO.

  Uważam, że rozsądnym, ważnym postępowaniem na zimno jest zebrać wszystkich Polaków-blogerów. Na prawym nurcie są rozdawane kciuki do komentarzy i punkty dla artykułów. Artykuł z największą ilością punktów automatycznie idzie na pozycję numer 1.

  Może powiecujemy o PRS ze wszystkimi zainteresowanymi?

  Wiecowanie to przecież stara słowiańska forma. Natomiast udawanie króla, udawanie hierarchy ( jak swego czasu carcajou), nie jest w duchu tego słowiaństwa, które pan czuje.

  Skype jest możliwy, gościnne występy na prawynurt.pl, głosowanie na petycjeonline.com i może RO uruchomi i naprawi wreszcie stronkę, którą posiada: http://parlament.nowyekran.net/

  Dobranoc
 • @adevo 02:03:11
  Cywilizacja Polska to elitarny egalitaryzm; nie widzę powodu, aby to zmieniać.
  Już pisałem: po awanturze jaka wynikła wokół tematu - jestem zdecydowany zaostrzyć kryteria udziału w dyskusji.
  Grupa Anonimowych Onanistów będzie miała swoją zakładkę. Tak chyba ustalono?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:22:29
  i te "elity" od reszty ludzi odróżnia wyzywanie innych od "nadających się do gnoju" i "onanistów" ...

  Aha, i oczywiście elita musi wierzyć w astrologię ...
 • @Ultima Thule 09:00:27
  Panowie...
  Jako szefowie konkurencyjnych projektów powinniście choć wy zachować jakieś standardy :)) Przykład idzie z góry.
 • @SpiritoLibero 09:05:17
  ja, w przeciwieństwie do KJW nie uważam się za "szefa", tylko moderatora.

  W sensie merytorycznym niczego nie lansuję, tylko chcę obiektywnie dojść do prawdy, że Wolny Rynek jest najlepszy i FOREVER !
 • @SpiritoLibero 09:05:17
  a poza tym zauważ, że ja jedynie ZACYTOWAŁEM KJW ...

  zacytowałem !!!
 • @SpiritoLibero
  Rebelia @Rebeliantki mnie nie dziwi. Stoję po stronie pana Wojtasa, PRS to jego DZIEŁO.
  Blogerka Rebeliantka przypomniała mi rebelię jaką wywołała w sprawie powołania "Rzeczypospolitej Blogerów i Komentatorów" - RZBiK- dzieło Carcajou. W wyniku tej rebelii powołano wtedy nowy twór - "Konfederację Blogerów i Komentatorów". Czy widzieliście gdzieś działania tej grupy?, z Carcajou zrobiono Agenta ???, padały różne obraźliwe epitety, wycofał się, a przecież to było jego DZIEŁO. Zostało zaatakowane i zniszczone.
  W tamtym przypadku zadziałał ten sam schemat : ośmieszenie - obraźliwa łatka - powołanie bytu "B" - uwiąd - zanik działania.
  Mam nadzieję, że pan Wojtas da radę !
 • @chabor 09:33:42
  Nie rozpowszechniaj kłamstw.

  Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów działała i działa świetnie nadal. Niektóre rezultaty możesz zobaczyc tutaj. Konkretne, np. uchylenie aresztów blogerom:

  http://konfederacjablogerow.neon24.pl/

  Nie o wszystkim informujemy publicznie. Blog nie jest prowadzony nadal, gdyż po konflikcie właściela NE i ŁŁ część blogerów odeszła z portalu. W ten sposób Konfederacja stała się strukturą niezwiązaną z jednym portalem, ale z kilkoma.
 • @chabor 09:33:42
  I jeszcze jedno. Nie o wszystkim informujemy publicznie, bo czasem istotniejszy jest efekt w postaci uchronienia kogoś od niesłusznego więzienia, aniżeli informowanie o tym szeroko publicznie.

  Nie szukamy sławy, tylko zajmujemy się realną pomocą.

  Z tego powodu pomówienia SL w notce i Twoje w komentarzu są wyjatkowo paskudne.
 • @chabor 09:33:42
  Byłem pasywnym obserwatorem wydarzeń ze RZBIKIEM i przypomnę to, co wszyscy wtedy widzieli i na co jest wielu świadków:
  Carcajou nie poradził sobie organizacyjnie. Skupił się na cyzelowaniu paragrafów jakiejś kretyńskiej "konstytucji" Rzbika, pasjonował się dyskusjami na temat różnych paragrafów i ich aplikacji w różnych sytuacjach, zwoływał ad hoc różne dziwne "zebrania" tylko po to, by zadośćuczynić tej obłąkanej manii ścisłego realizowania biurokratycznej manii. W tym jest podobny do KJW. Ludzi w internecie wkurza przerośnięte ego. Trzeba umieć być na luzie, zdystansować się do siebie samego i swoich pozycji społecznych, nie nadymać się jak balon.

  Gdyby RzBiK skoncentrował się na merytorycznej debacie, to mogłoby być tak, jak w moich dyskusjach na temat systemu finansowego:
  - ognista, żarliwa dyskusja ludzi ZAFASCYNOWANYCH intelektualną przygodą wymiany idei, koncepcji, tez itp.

  Te dyskusje to były małe arcydzieła sztuki dyskutowania.

  Tymczasem czym były dyskusje Carcajou? Wykazywaniem, że ktoś tam nie ma racji, bo "paragraf taki albo owaki" ...

  To było strasznie NUDNE i bezpłciowe. Nie było tam kreatywności, tylko sztywny gorset biurokracji.

  Internet biurokracji NIE ZNOSI, a dowodem na to jest to, że powstało wiele ułatwień do logowania się na portalach BEZ LOGOWANIA (wykorzystuje się istniejące profile na fb, specjalne profile typu disqus itp.).

  Trzeba całkowicie zmienić paradygmat społeczny. Dzisiaj na jednym forum na równi dyskutują gimnazjalista z profesorem. Gdy dyskutują o systemach informatycznych, to nauczycielem jest gimnazjalista, gdy dyskutują o domenie profesora, to profesor staje się nauczycielem, a gdy dyskutują o polityce są po prostu dwoma równoprawnymi obywatelami.

  Każdy, kto będzie chciał to zmienić - polegnie. Portale, które były zbyt sformalizowane, już nie istnieją ...
 • @Ultima Thule 09:12:49
  "...nie uważam się za "szefa", tylko moderatora. "

  Jak zwał tak zwał.

  "...tylko chcę obiektywnie dojść do prawdy, że Wolny Rynek jest najlepszy i FOREVER !"

  Czyli juz zakładasz wniosek a teraz bedziesz szukał potwierdzenia?
  A skad wiesz, ze "wolny rynek" jest najlepszy? Może sa inne, lepsze formy?
  Juz przesądzasz rezultat dyskusji?
  To po co w ogóle dyskutować? :))
 • @chabor 09:33:42
  Zgadzam sie całkowicie. Tak sie składa, że byłem świadkiem tej hucpy.
 • @SpiritoLibero 10:05:18
  Niech Pan najpierw sprostuje kłamstwa zawarte w notce na temat organizacji blogerskich, a dopiero potem poucza innych.
 • @SpiritoLibero 10:07:04
  Nadal Pan tupeciarsko kłamie? Niech Pan uważa na swój nos, za chwilę będzie jak u Pinokia.
 • @Rebeliantka 09:45:20
  "Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów działała i działa świetnie nadal. "
  "Nie o wszystkim informujemy publicznie, ..."

  Czyżby Konfederacja zeszła do podziemia i stała sie tajna "niewidzialną ręką"?

  Podtrzymuję swoją opinie o twojej rozbijackiej robocie i braku umiejetności działania w grupie.
 • @Rebeliantka 09:50:24
  "Nie o wszystkim informujemy publicznie. Blog nie jest prowadzony nadal, gdyż po konflikcie właściela NE i ŁŁ część blogerów odeszła z portalu. W ten sposób Konfederacja stała się strukturą niezwiązaną z jednym portalem, ale z kilkoma."
  -i to jest źródło mojej i innych osób niewiedzy w tym temacie, jeśli Czuje się Pani obrażona to pragnę przeprosić. Zapoznam się z podanym źródłem wiedzy.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 10:07:04
  A tak na marginesie, to jest Pan strasznie zakłamany. Oto fragment Pańskiego listu z 30 sierpnia:

  "Cieszę się,

  od: SpiritoLibero
  data: 2013-08-30 09:45:34

  że znowu jesteś :)

  To co piszesz dodaje wartości NE"
 • @Ultima Thule 09:50:38
  "Carcajou nie poradził sobie organizacyjnie. Skupił się na cyzelowaniu paragrafów jakiejś kretyńskiej "konstytucji" Rzbika, pasjonował się dyskusjami na temat różnych paragrafów i ich aplikacji w różnych sytuacjach, zwoływał ad hoc różne dziwne "zebrania" tylko po to, by zadośćuczynić tej obłąkanej manii ścisłego realizowania biurokratycznej manii."

  Z przykrościa muszę przyznać ci rację. Byłem blisko tworzenia tej "konstytucji" i mogę powiedzieć, że Carcajou, mimo, ze stwarzał pozory konsultacji i tak zrobił wszystko po swojemu.
  I wyszło jak wyszło...
 • @SpiritoLibero 10:11:21
  Nie zeszła do podziemia, tylko zajmuje się realną pomocą.

  Poza tym, nie jesteśmy na ty.
 • @chabor 10:12:10
  Dziękuję.
 • @SpiritoLibero 10:11:21
  Oto przykłady rozbijackiej roboty i braku zdolnosci działania w grupie:

  http://konfederacjablogerow.neon24.pl/post/85186,interwencja-w-sprawie-goczynskiego-jutro-w-sadzie-okregowym-w-gliwicach

  http://konfederacjablogerow.neon24.pl/post/83307,interwencja-w-prokuraturze-w-opolu-w-obronie-kuli-lisa-62

  http://konfederacjablogerow.neon24.pl/post/81372,interweniujemy-w-sprawie-internauty-ryszarda-milewskiego

  http://konfederacjablogerow.neon24.pl/post/65321,sad-okregowy-w-gliwicach-postanowil-uwiezic-konfederate-analityka

  Zamierza Pan w końcu przeprosić za swoje bezwstydne pomówienia?
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:41:33
  Mnie nie chodzi o zablokowania na Pańskim blogu. Przedstawił Pan zasady w nowej zakładce PRS. Do niej odnosi się większość wpisów. A zasady przedstawione jakie mają być w tej zakładce nie są zgodne z regulaminem.
 • @leoparda 10:52:26
  Najgorsze jest to, że gdy już ta afera z planowanymi banowaniami wybuchła, wówczas KJW opublikował listę osób, które zostaną z definicji zbanowane nawet nie dając im szans ewentualnego spełnienia jego regulaminu.

  To tak, jakby wsadzać ludzi do więzienia dlatego, że według sędziego ktoś na pewno popełni przestępstwo ...
 • @SpiritoLibero 09:05:17
  Panowie...
  Jako szefowie konkurencyjnych projektów powinniście choć wy zachować jakieś standardy :)) Przykład idzie z góry.

  >>> tak, obaj panowie (UT i KJW) to osoby nazbyt emocjonalne, przywiązane do własnych idei, co rzutuje na relacje z ludźmi.
 • @SpiritoLibero 10:11:21
  Rebeliantka to sprytna osóbka.
  Na swoim blogu zorganizowała przecież niejako sondaż w kwestii zaufania do KJW i zaproponowała UT na administratora zakładki PRS.
  http://rebeliantka.neon24.pl/post/101854,ultima-thule-administratorem-zakladki-polska-racja-stanu
  Wsparło ją w tym grono 'katolickich aktywistów'.

  Szkopuł w tym, że np: ja jestem u p.Rebeliantki zbanowany ( i pewnie spore grono inaczej myślących osób też ma bana).
  Stąd wynik sondażu musiał być oczywisty i Pan Opara dał się nabrać (?) :)
  Dobra jezuicka szkoła ;)
 • @Rebeliantka 10:13:29
  Wszystko sie zgadza. "To co piszesz" i robisz w wiadomych sprawach.
  Do działań w grupie sie nie nadajesz. To sa dwie odrębne sprawy.
 • Jak na razie to sporo piany...
  typowa polska wojna o to - kto jest wazniejszy.
  A na zakładce PRS - żadnego artykułu dyskusyjnego.

  MS komponuje jakieś regulaminy "polskich obozów koncentracyjnych".
  Nie pisze - kto ma w nich siedzieć, a kto - być kapo.
 • Historia wraca - jako farsa...
  Rebeliantka chce przejąć rolę obrotowej - circ i z drugiej ławki - nie proponując niczego konstruktywnego - sterować nowym "klubem NIEMERYTORYCZNYCH".

  U JKW napisałem "credo":
  PRS - to zachowanie:
  1. Terytorium (ziemi)
  2. Prawa (z pieniądzem narodowym)(w granicach tego terytorium)
  3. Języka

  Pan Wojtas nie zakwestionował tego w sensie merytorycznym.
  Może to powiesić na " dzieńdobry" - na stronie PRS?
 • @SpiritoLibero 11:24:43
  Podajesz nieprawdziwe informacje oraz jesteś niekomptetentny i stronniczy w swoich ocenach. Konfederacja jest grupą, której jestem współzałożycielem i która działa razem m.in. w sprawie pokrzywdzonych blogerów.

  Grupa ta nie bije jednak piany, nie zbawia całego swiata, nie tworzy schzmatyckich kościołów, nie zajmuje się autoreklamą, etc., tylko codziennie, krok po kroku, systematycznie działa dla dobra wspólnego.
 • @ekoludek 11:24:08
  Pomawiasz. Na moim blogu zbanowany jesteś tylko Ty, ninaanonimowa (za wyzwiska pod moim adresem), von Finow za uprawianie wbrew mojemu zyczeniu działań prozelickich na rzecz jakiejś sekty i jeden komentator, występujący pod 4 różnymi nickami, oszczerczo atakujący prześladowanego Goczyńskiego, gdy ten przebywał w więzieniu i nie mógł się osobiście bronić.
 • @BTadeusz 11:40:00
  Zadrościsz człowieku moich konstruktywnych działań i dlatego na mnie plujesz. Dziękuję za uwagę.
 • @Rebeliantka 11:42:24
  No to działajcie, szkoda tylko, że tajnie. Moze inni też by sie przyłączyli.
  Proszę Pani.
 • @ekoludek 11:24:08
  Co innego, gdy ktoś robi porządki na swoim blogu, a co innego, gdy ktoś traktuje zakładkę portalową jako swój folwark ...
 • @SpiritoLibero 11:24:43
  Pragnę przy tym zauważyć, Panie Spirito Libero, że stosujesz dziwną, talmudyczną retorykę. Mianowicie: zdolni do pracy grupowej są - Pana zdaniem - tylko ci, którzy należą do grup, które są Pańskimi "faworytami". Inne grupy, zakładane przez osoby, które Pan (nierzadko niesłusznie) postrzega jako swoich przeciwników, są "be" i osoby do nich przynależące nie są zdolne do pracy zespołowej. To jakaś paranoja, delikatnie mówiąc. Czyż nie?

  Może już dość tych idiotycznych konkluzji? Moze czas przyjac do wiadomości, że wyzwiska nie zniechecą blogerów do grupowania się wg osobistych preferencji, poglądów lub innych kryteriów? Może już dosyć tych zamiarów przejęcia kontroli nad całym portalem i dyskontowania jego dorobku?
 • @SpiritoLibero 11:55:29
  Nie działamy tajnie. Każdy może zgłosić chęć przystąpienia do Konfederacji. Akceptując jej credo oczywiście.
 • @SpiritoLibero 11:55:29
  I jeszcze jedno. Nie każdy poszkodowany bloger chciałby, aby o jego zmaganiach z wymiarem sprawiedliwości pisać publicznie. Dla niektórych byłoby to źródłem dodatkowego cierpienia. Jest Pan w stanie to sobie wyobrazić?
 • @Rebeliantka 12:00:24
  Pozwolę sie calkowicie z Pania niezgodzić.
  Opisane przez Pania praktyki sa stosowane przez pewną grupke wrzaskliwych blogerów, którym marzą sie rządy na Neon24.pl
  Ja pracuję dla dobra portalu. Społecznie.
  Nie dyskwalifikuję nikogo.
 • @Rebeliantka 12:08:27
  Nie chodzi, proszę Pani o ujawnianie szczegołów spraw, którymi sie zajmujecie tylko o możliwośc przyłaczenia sie innych do inicjatywy.
 • @SpiritoLibero 12:14:38
  Tak, ktoś chce tu rządzić? Ja wśród "chcących" widzę w zasadzie Wojtasa i Pana. Reszta chce po prostu dzieliść się swoją wiedzą i przemyśleniami.
 • @SpiritoLibero 12:15:38
  Można się przyłączyć pod warunkiem akceptacji credo. Ale Pan przecież by nie chciał należeć do "bogoojczyźnianego" zespołu.

  http://konfederacjablogerow.neon24.pl/post/59714,preambula-konstytucji-konfederacji-rzeczpospolitej-blogerow-i-komentatorow
 • @Rebeliantka 11:49:26
  Nie wiem czy pomawiam?
  Spójrzmy na fakty.
  Zorganizowałaś nieformalne głosowanie na swoim blogu ( w sprawie UT i pośrednio KJW), wiedząc, że zbanowane osoby nie mogą brać w nim udziału.
  Tym samym wpłynęłaś na wynik glosowania, zwłaszcza, że głosowało łącznie kilkanaście osób.
  Skąd mam wiedzieć ile osób zbanowałaś ?
  Wiem, że to robisz, co sama tu przyznajesz, a do tego wysoko nosisz własny "sztandar etyki"
  I jeszcze w oparciu taki 'sondaż' apelowałaś do p.Opary w kwestii PRS..
  Czy nie zarzucasz KJW dokładnie to co sam robisz?
 • @Ultima Thule 11:55:35
  Co innego, gdy ktoś robi porządki na swoim blogu, a co innego, gdy ktoś traktuje zakładkę portalową jako swój folwark ...

  >>> jakie porządki ? :)
  Nie rozumiesz, że zostałeś 'przegłosowany' przez grono 'katolickie' jako admin PRS na blogu p.Rebeliantki, która banuje inaczej myślących, co sama tu przyznała?

  Tym samym Twój wybór był oczywisty, bo m.in zbanowane osoby nie mogły zabrać głosu na jej blogu, w sprawie wyboru Ciebie jako admina PRS :))
  I takie 'głosowanie' posłużyło jako dowód 'woli ludu' przedłożony p.Oparze :)
 • @Rebeliantka 12:23:37
  Preambuła jest dobra, nie wyklucza nikogo. W konkretnych obszarach można współpracować z Czerwonym Półksiężycem będąc chrześcijaninem
  Inaczej ma sie jednak sprawa w przypadku państwa.
  Tam kompromisy muszą byc jeszcze dalej idące.
  Zaznaczam od razu, że obce mi są ideologie totalitarne, krzewiące zboczenia seksualne i wszelkie formy dominacji mniejszości nad wiekszością.
 • @ekoludek 12:40:57
  nie ma problemu - zawsze można zrobić kolejne głosowanie. Przecież admin PRS nie będzie mógł wpływać merytorycznie, tylko TECHNICZNIE na prowadzoną dyskusję i zgodnie z naszym założeniem nie będzie banował inaczej myślących.

  To naprawdę czysto techniczna funkcja, którą bez problemu przekażę komuś, kto zostanie wybrany. Możemy nawet co miesiąc robić ponowne wybory, byle polegało to na KONSTRUKTYWNYM VOTUM NIEUFNOŚCI, a więc na przedstawieniu KONTRKANDYDATA ...

  Tak więc nie dramatyzuj w sytuacji, gdy nic nikomu złego się nie dzieje.

  Co więcej - nikt nie odebrał zakładki KJW, a jedynie wywalczyliśmy (z uwagi na plany banowania) możliwość prowadzenia równoległej debaty osobom, które KJW umieścił na listach proskrypcyjnych ...
 • @ekoludek 12:40:57
  Z jakich powodów znowu kłamiesz? Nie zbanowałam inaczej myślących tylko:

  Ciebie za personalne ataki
  ninę anonimową za wyswiska
  schizmatyka von Finowa za trollowanie w postaci namawiania na moim blogu do swojej sekty bez związku z treścią notek
  jednego oszczercy w 4 internetowych postaciach, pomawiającego uwięzionego Goczyńskiego w tym czasie, gdy on o tym nie wiedział i nie mógł się bronić.
 • @Rebeliantka 12:53:05
  Oczywiscie powinno byc "wyzwiska".
 • @Ultima Thule 12:52:59
  "...a jedynie wywalczyliśmy (z uwagi na plany banowania)..."

  Ale ty kit wciskasz :D))
  Tumult podniósł sie już ZANIM ta zakładka powstała. O banach nie było wtedy żadnej mowy.

  PS. Jestem ciekawy ilu na NE jest takich jak ja, którzy NIGDY na swoim blogu nie zbanowali NIKOGO ? Zaliczasz sie do nich?
 • @SpiritoLibero 13:08:10
  Tak, nigdy nikogo nie zbanowałem - możesz to sprawdzić.

  Wzywałem jedynie do usunięcia wpisów pochwalających jakiegoś bandytę i to pochwalanie było związane z pochwalaniem jego bandyckich wyczynów.

  Ale to chyba każdy z nas by tego się domagał.

  Natomiast co do "tumultu" to powstał on z tego powodu, że KJW od zawsze uważał, że niektóre osoby trzeba wykluczyć z debaty. Nie chce mi się szukać teraz po archiwach, ale mam nadzieję, że nie zaprzeczysz, że KJW wyrażał takie opinie.

  Potem napisał, jak widzi ZASADY i to właśnie PO OGŁOSZENIU ZASAD powstał tumult !!!!!!!!!!!!!
 • @ekoludek 11:24:08
  ///Szkopuł w tym, że np: ja jestem u p.Rebeliantki zbanowany ( i pewnie spore grono inaczej myślących osób też ma bana).
  Stąd wynik sondażu musiał być oczywisty i Pan Opara dał się nabrać (?) :)
  Dobra jezuicka szkoła ;)//

  ...nabrać nie nabrać - chyba nie nabrać - p.Opara swój rozum/swój interes/biznes ma i zgodnie z tym wolno mu robić jak chce ale - i biznes i rzec by można nie raz deklarował pro*katolickość więc czy dziwne że się zgodził na powstanie rzec by można KatolickiejRacjiStanu - jak pisałam ja bym się zdziwiła gdyby się nie zgodził !?
 • @Rebeliantka 11:50:51
  Niczego nie zazdroszczę-:) Tym bardziej nie pluję.
  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów (bez ironii).
  Nie zmienia to faktu, że wywołała Pani awanturę PERSONALNĄ = ad personam. To (nie Panią) lecz Pani tekt - lokuje w jak najgorszym i destruktywnym gatunku.
  UT - jaki jest - każdy widzi i to nie ma nic do rzeczy - JAKIE STANOWISKO "POWINIEN" PIASTOWAĆ.

  Nie twierdzę, że by sobie nie poradził, ale potrzebna jest myśl przewodnia dla PRS, a nie personalne rozgrywki, czy zagrywki.
 • @BTadeusz 14:38:02
  ale to przecież KJW stworzył listy proskrypcyjne i skazał nas na wygnanie !!!
 • @Rebeliantka 11:50:51
  Proszę zwrócić uwagę, że na mój wpis z 11.40 - jest zero reakkcji, a na Pani artykuł - ponad 200.
  Mój wpis jest może nietrafny, ale merytoryczny.
  Pani - personalny.

  Jesteście bandą pieniaczy.
  Kto - kogo? - to Was interesuje i kręci.
 • @Ultima Thule 14:39:50
  Jak tego dokonał?
  -:))))))))))

  Nie może napisać Pan tekstu w zakładce PRS????!!!
  To mozliwe?
 • @BTadeusz 14:38:02
  Co ma Pan przeciwko wolności grupowania się w dyskusjach na temat polskiej racji stanu?
 • @BTadeusz 14:42:20
  Proszę zwracać się do mnie w liczbie pojedynczej, nie uzywać wyzwisk i wyjasnić mi, dlaczego nie mam prawa do wnioskowania w sprawach wyboru moderatora dyskusji o polskiej racji stanu.
 • @Rebeliantka 15:04:55
  Zwracam się do Pani w poprawnej formie.
  jeśli nie czuje się Pani ani członkiem, a ni tym bardziej nie uzurpuje sobie prawa do przywództwa w "bandzie pieniaczy" - to najwidoczniej to "wyzwisko" nie było skierowane do Pani.

  A prawo do czegokolwiek - to taki logiczny sylogizm.
  (Głupota - mówiąc jednoznacznie)

  Trawestując to na język cywilizowany - wolno Pani wszystko, co nie jest zabronione - i ja - tego Pani w żaden sposób nie ograniczam.
  Wyrażam jedynie opinię o tym - jak postrzegam Pani "inicjatywę".
  Wolno mi?
  Czy się mylę?
 • @Rebeliantka 15:02:07
  Nic nie mam.
  Skąd Pani to do... głowy strzeliło?
 • @BTadeusz 15:15:18
  Wolno Panu. Ale jeśli nie zmieni Pan formy, nie bedę Panu odpowiadać. Mi wolno nie ustusunkowywać się do wypowiedzi, które postrzegam jako niemerytoryczne, obraźliwe, nieobiektywne.

  Wolno mi mieć też życzenie nie komunikować się z osobami stosujacymi takie formy i nie dyskutować z nimi na żaden temat.
 • @BTadeusz 15:16:41
  Stąd:

  //Jesteście bandą pieniaczy.
  Kto - kogo? - to Was interesuje i kręci//

  Nie ma Pan prawa do insynuacji, że mnie interesuje i kręci "kto-kogo".
 • @Rebeliantka 15:21:30
  Nie zabiegam o Pani względy - ale jeśli mnie nikt nie zabanuje - bedę wyrażał opinie o tekstach i wypowiedziach innych osób.
  Pani - nie będzie w tym miała żadnych przywilejów.
  Pani "prywatne" poglądy - mało mnie interesują, ale Pani teksty niemerytoryczne i dekonstruktywne - będą piętnowane i jak sądzę - nie przeze mnie wyłącznie.

  Ja - do Pani - nic nie adresowałem.
  Odpowiadam uprzejmie na to - co Pani - zaadresowała do mnie.
 • @Rebeliantka 15:25:37
  Hola1.. hola... Droga Pani...
  A 258 głosów pod Pani artykułem - to merytoryczna dyskusja?
  Nie pieniactwo?
  To proszę sobie przybliżyć pojęcie "merytoryczna dyskusja".

  A że marzy się Pani, że taki tekt będzie postrzegany inaczej - niż pieniactwo - to Pani problem.

  Jeśli naruszę zasady dyskusji na tym portalu - to przecież osoba kompetentna - mnie zbanuje?
  Czyż nie?
 • @BTadeusz 15:30:13
  Rozmija się Pan z prawdą. Zaatakował mnie Pan pierwszy, w niewybredny sposób i wyłacznie za to, że ośmieliłam się chcieć dyskutować o polskiej racji stanu z innym moderatorem, niż Wojtas - godz. 11:40:00.

  Poza tym, proszę sobie "piętnować", a ja pozwolę sobie nie odnosić się do Pańskiego "piętnowania", co zapewne wzbogaci dyskusje o PRS.

  Bez odbioru.
 • @BTadeusz 15:35:35
  Ostani raz odpowiadam. Tak, pod moją notką odbywała się merytoryczna dyskusja na temat tego JAK PROWADZIĆ BLOGERSKĄ DEBATĘ O PRS.

  Zainteresowanie notką wskazało na to, że jest to ważny wątek.
 • @Rebeliantka 15:42:33
  Napisałem o Pani, a nie DO Pani.

  I nie mam najmniejszego zamiaru rezygnować z takiego atrybutu wolności.
 • @Rebeliantka 15:45:55
  Doiprawdy?
  I wyciągnęłą Pani konstruktywne wnioski?
  Wolno zapytać - gdzie je Pani opublikowała?

  Czy może piana ma pozorować wnioski?
 • @BTadeusz 15:56:58
  Odpowiedź jest oczywista. Tak, z debaty zostały wyciągnięte konstruktywne wnioski. Został powołany dodatkowy moderator na Neonie do dyskusji nad PRS.

  Proszę się do mnie więcej nie zwracać.
 • @Rebeliantka 16:02:05
  Ja wyłącznie odpopwidam uprzejmie na Pani SKIEROWANE DO MNIE teksty.
  Proszę ie sugerować - że to ja zapoczątkowałem wymianę zdań z Panią.
 • @BTadeusz
  //......I nie mam najmniejszego zamiaru rezygnować z takiego atrybutu wolności......//

  LiberoSpirito (:
 • @Weni 16:17:46
  Panu odpowiadają jakieś "grupy nacisku" - na NE?
  Nie wystarczy grupować się w tematach, w których ma się coś konstruktywnego, czy nichby merytorycznego - do zaproponowania?

  Sugeruje Pan bana dla mnie?
  Mnie - osoby?

  Zaproponowałem:
  --------------------------------------------------
  PRS - to zachowanie:
  1. Terytorium (ziemi)
  2. Prawa (z pieniądzem narodowym)(w granicach tego terytorium)
  3. Języka
  -----------------------------------------------------
  Odniósł się Pan do tego?
  Odniosła się "Rebeliantka"?
  Albo któryś z "killerów"?
  Nie
  Nadal wałkowane są "personalia".
  Jednak chodzi o to kto - kogo?
  A nie co robić, aby zachować Polskę?
 • @BTadeusz 16:14:29
  @BTadeusz 16:14:29
  No cóż, źle zatem zrozumiałam Pański komentarz z godz. 11:40:00. A teraz proszę się już nie fatygować z dalszymi wyjaśnieniami do mnie kierowanymi.

  Na Pana dywagacje na mój temat nie będę reagować, ponieważ nie jest Pan zainteresowany rzeczową rozmową. Ale oczywiście, tylko do momentu dopóki Pańskie oceny będą tylko opiniami, a nie np. pomówieniami lub oszczerstwami.

  BO.
 • @Rebeliantka 16:39:35
  Niepotrzebnie się Pani unosi - nie mam nic przeciwko Pani.
  Mam preciw - Pani inicjatywie.
  (Pani nie widzi różnicy???)
  Nie napisałem ani jednej inwektywy w Pani stroną.
  Opisałem, jak postrzegam Pani inicjatywę.
  Nie jest to dla Pani wskazówka?

  Ale jeśli woli Pani ze mną pomilczeć, niż porozmawiać, to nie widzę powodów, aby nie odzywać się do Nije bez Jej wyraźnej prośby-:)
 • @Rebeliantka 16:39:35
  Aaaa... jeszcze jedno...
  Gdyby to miało mieć na coś wpływ,
  to serdecznie i szczerze Panią przepraszam, za przykrości, które niecelow(!!!) Pani wyrządziłem.
  Naprawdę przepraszam.
 • @BTadeusz 17:00:02
  Dziękuję. Przeprosiny przyjmuję.
 • @BTadeusz 16:34:39
  ...że co że ja sugeruje/ban/dla pana - a co to za bełkot i nie pod właściwym adresem - wielka pomyłka i widać jak to opacznie uśmiech aprobaty możne zinterpretować - czyżby w ferworze walki jasność umysłu nietenteges u pana ???
  ...i pani pozdrawia pana życząc aby nie brać wszystkiego jako atak na siebie :)
 • @ekoludek 11:10:52
  //tak, obaj panowie (UT i KJW) to osoby nazbyt emocjonalne, przywiązane do własnych idei, co rzutuje na relacje z ludźmi.//

  Relacje to mniejsza rzec by można, ale j e ś l i rzeczywiście ktoś jest nadmiernie/zbytnio/za bardzo przywiązany do własnych idei toż to rzec by można zwiastun...fanatyzmu - nieprawdaż!?
 • @leoparda 10:52:26
  Pani!
  O sprawy regulaminu proszę pytać pana Oparę.
  Ja zaproponowałem prowadzenie zakładki pod takimi warunkami.

  Natomiast Pani, po raz kolejny,próbuje przenieść dyskusję na tory personalne.Jeśli takie podejście się powtórzy - zostanie Pani u mnie zbanowana.
  Zwłaszcza, że merytorycznie nie wykazuje Pani zbyt wysokich lotów. A w zasadzie - jest Pani nielotem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:22:29
  "Już pisałem: po awanturze jaka wynikła wokół tematu - jestem zdecydowany zaostrzyć kryteria udziału w dyskusji."

  Kolejna manipulacja słowna:

  Nie ma awantury tylko jasne VETO dla bardzo ważnej zakładki prowadzonej jak za starych UBeckich czasów cenzurą, banicja i ogólnym zamordyzmem przez fanatyka/samozwańca.

  Gdyby w nazwie było coś w rodzaju:

  "Dyskusja na temat Polskiej Racji Stanu według wizji K.J. Wojtasa prowadzona przez zaakceptowane przez niego osoby i na jego zasadach."

  To pewnie poza podśmiechujkami nic więcej by nie było.
  A tak wyszłoby że Waszmości wizje opisywane na NE jak we własnym pamiętniku uchodziłyby nie dość że za słuszne to jeszcze jednomyślne.
  A to bzdura.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:22:29
  "Grupa ... Onanistów będzie miała swoją zakładkę. Tak chyba ustalono?"

  Tak. Nawet Pan Opara napisał o tym wstęp:

  http://ryszard.opara.neon24.pl/post/101756,zakladka-prs-polska-racja-stanu
 • @ALL - PRS - DEBATA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Uwaga do wszystkich !!!

  Proponuję nazwę nowej zakładki: PRS - Debata

  Czy ktoś jest przeciwko i ma inną propozycję ?
 • @Ultima Thule 11:04:54
  "To tak, jakby wsadzać ludzi do więzienia dlatego, że według sędziego ktoś na pewno popełni przestępstwo ..."

  To mi przypomina bardzo fajne zdanie wypowiedziane swego czasu bodajże do Ziobry:

  "Pan dzieli Polaków tylko na 3 grupy:
  1- tych co siedzieli
  2- tych co siedzą
  3- i tych co będą siedzieli"
  :D
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:22:29
  To ty anonimowy ....tak ustalileś...i tylko ty jestes wtajemniczony!

  Skoro jestes ,,mistrzem,,anonizmu ..i swiadczysz tym usługi ..PO necie!
 • @ekoludek 11:24:08
  "Wsparło ją w tym grono 'katolickich aktywistów'."

  Przepraszam, ale wypraszam sobie takie mocne oskarżenia odnośnie mojej osoby.
  Gdy chcę (a jest tak często - mam swoje powody) mogę być chamem ale zaliczenie mnie do "takiej" i jeszcze "tej" sekty to już przegięcie.
  :D
 • @Ultima Thule 18:46:31
  "Proponuję nazwę nowej zakładki: PRS - Debata"

  Oczywiście że tak
  Dokładnie tak to widzę od samego początku i to było głównym powodem że się odezwałem.

  Samo PRS uważam że być nie może gdyż każdy ma prawo inaczej to czuć.

  Tak samo powinno być u Pana Wojtasa.

  I tak też wyżej o tym wspomniałem.

  Według mnie uczciwie byłoby aby na stronie głównej była zakładka PRS lecz po jej rozwinięciu dopiero różnej jej wersje/wizje/....
  I nikt nie powiedział że mogą być tylko dwie...
  (coś w stylu forum - podfora X, Y, Z, ....)
 • @Ultima Thule 11:04:54
  Witam!!

  Wlasnie ludzi...i według sędziego Pan pyta??

  Jakiego sędziego??..a kto mu dał takie prawoooo!!??czy on rozmawiał z człowiekiem,z moim prawnikiem i czy mnie kiedykolwiek widział
  I zadał choc jedno....Meritum ...pytanie ??...Ala była by wskazana
  Kolejność ....moim zdaniem...pozdrawiam serd.
  Innym zmęczonym klikaniem..kolegom....zdrowia,siły energi i ducha życze !! Panu dobrej koordynacji,dobrego pióra i wyczucia TemaTu!!
 • @ALIK 18:51:50
  No, właśnie. Wprawdzie katolicyzm nie jest sektą, ale nikt nie wymaga od dyskutujących o polskiej racji stanu przynależnosci do jakiegokolwiek Kościoła.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:14:13
  >Natomiast Pani, po raz kolejny,próbuje przenieść dyskusję na tory personalne.

  Przestrzeganie regulaminu to personalna sprawa, bardzo dziwne podejście.

  >Jeśli takie podejście się powtórzy - zostanie Pani u mnie zbanowana.

  Jest to straszenie dyskutanta.

  >Zwłaszcza, że merytorycznie nie wykazuje Pani zbyt wysokich lotów. A w zasadzie - jest Pani nielotem.

  Atak personalny na dyskutanta, czyli na mnie.
 • @Rebeliantka 19:32:36
  "Wprawdzie katolicyzm nie jest sektą"

  Sam katolicyzm teoretycznie nie jest.
  Aczkolwiek jeśli katolik nazwie człowieka innej wiary sekciarzem to ten sam katolik sam staje się z automatu sekciarzem dla "tamtego sekciarza".

  Ja rozdzielam katolików praktykujących od katoli sekciarzy.
  Dla mnie to są dwie zupełnie odmienne grupy.

  - katolski sekciarz nie jest katolikiem praktykującym (może go tylko udawać i się pod niego podszywać)
  - katolik praktykujący nie jest katolskim sekciarzem (nie może nawet chwilami być katolskim sekciarzem bo wtedy już nie byłby katolikiem praktykującym)
  :D
 • @ALIK 19:45:47
  Ciekawe ujęcie;) Ale nawet Wikipedia podaje:

  Sekta (od łac. secta – kierunek, droga, postępowanie, zasady, stronnictwo, nauka, od sequi – iść za kimś, postępować, towarzyszyć lub łac. seco, secare – odcinać, odrąbywać, odcinać się od czegoś) – pierwotnie grupa społeczna powstała na skutek rozłamu (schizmy) wśród wyznawców jakiejś ideologii lub grupa kultowa powołana po doświadczeniu religijnym jej założyciela. Jeden z trzech typów organizacji religijnej (obok kościoła i kultu).

  Czyli, nawet nominalnie rzecz biorąc Kościół Katolicki, to Kościół, a nie sekta ;)

  I znowu za Wikipedią:
  Zdaniem socjolog E. Baker, sekty odróżnia od Kościoła to, iż hierarchia kościelna jest wynikiem długiego procesu instytucjonalizacji, gdy w sektach wytwarza się ona dzięki silnej charyzmie przywódcy sekty, często założyciela. Najczęściej struktura hierarchiczna w sektach jest płaska, ze względu na stosunkowo małą liczebność członków.

  Więc znowu KK nie podpada pod pojecie sekty.

  Itd.
 • @Rebeliantka 20:09:29
  "Czyli, nawet nominalnie rzecz biorąc Kościół Katolicki, to Kościół, a nie sekta ;)"

  Pozwalam sobie mieć odmienne zdanie :)
 • @Rebeliantka 20:09:29
  "Więc znowu KK nie podpada pod pojecie sekty."

  TAAAAAAAAAAAAK ???:

  "w sektach wytwarza się ona dzięki silnej charyzmie przywódcy sekty, często założyciela"

  "pierwotnie grupa społeczna powstała na skutek rozłamu (schizmy) wśród wyznawców jakiejś ideologii lub grupa kultowa powołana po doświadczeniu religijnym jej założyciela"


  Kim był Jezus ?
  :D
 • @ALIK 20:27:51
  Trudno. Nie przekonałeś mnie, bo slowo Kościół jest utrwalonym pojęciem i KK wypełnia wszystkie cechy tego pojęcia.

  Natomiast nie wypełnia cech pojęcia sekta.

  Dla przypomnienia pojęcie Kościoła:
  Kościół – organizacja utworzona przez wspólnotę religijną i duchowieństwo określonej religii, kierująca się doktryną religijną, posiadająca ścisłe normy kultu religijnego, moralności i własne zasady prawne.
 • @ALIK 20:32:21
  Dla mnie - Bogiem. Dla Ciebie - prawdopodobnie - założycielem sekty.

  Ale mówimy o dniu dzisiejszym. Gdy ta - według Ciebie - sekta, jest dziś Kościołem, bo - z czysto laickiego punktu widzenia - posiada doktrynę, kult, hierarchię, zasady moralne i prawne.
 • ---------- ilekroć pojawia się Pan Wojtas z CYWILIZACJĄ POLSKĄ
  ------------pojawiają się i ---ONI !!!!!!!!!!!!!

  http://www.youtube.com/watch?v=39DrQ6hZyyc#t=12
  http://www.youtube.com/watch?v=VyMr9ulqSGE
  http://www.youtube.com/watch?v=ASRdDh3SVyE
 • @Rebeliantka 20:34:29
  "Trudno. Nie przekonałeś mnie, bo slowo Kościół jest utrwalonym pojęciem i KK wypełnia wszystkie cechy tego pojęcia.

  Natomiast nie wypełnia cech pojęcia sekta."

  :D :D

  Nawet przez sekundę nie sadziłem że Cię przekonam.
  Miałaś porównać tylko i wyłącznie określenia/opisy które sama wkleiłaś :D

  Nie ma znaczenia jaka nazwa/pojecie się utrwaliła.
  Kacapy latami utrwalali nam że w Katyniu niemcy naszych mordowały - to nie znaczy że wersja ta ma obowiązywać po wsze czasy. :D
 • @Rebeliantka 20:41:19
  "Dla mnie - Bogiem. Dla Ciebie - prawdopodobnie - założycielem sekty."

  1- jeśli Jezus dla Ciebie był Bogiem to kim u licha był ten drugi Bóg i kto w końcu był ojcem Jezusa?
  Ilu Bogów w końcu jest w wersji katolickiej?
  Mnie uczono że jeden - ale to było dawno i może są na ten temat nowsze ustalenia :D

  Chyba sama się już zamotałaś :D
  Ale tak to z fanatykami jest :D

  2- każda wiara to jakaś tam sekta a jedna zowie się tak a druga inaczej.


  - Porozumienie Centrum
  - Prawo I Sprawiedliwość
  - Platforma niby Obywatelska
  - Sojusz Lewicy postkomunistycznej, przepraszam Demokratycznej
  - .............
  Nazwy obecne czy przeszłe ale z definicji i podwalin wszystkie to PARTIE
  (na dodatek te z jednej matiuszki rasiji) :D
 • @Rebeliantka 20:41:19
  "posiada doktrynę, kult,"

  Jaaaaaaak............... ? :D (se...a :D )

  "zasady moralne i prawne."

  O tym lepiej za często nie wspominać bo wiele czynów temu przeczy.
  To wręcz otwiera drogę do ataku :)
 • @ALIK 21:19:25
  KONIEC wątku KK.
 • @ALIK 21:21:26
  Niesłusznie nazwałeś mnie fanatykiem Właściwe byloby słowo: wierząca.

  Ale nie musimy o tym dyskutować. Osobiście nie mam potrzeby przekonywania Ciebie w sprawach mojej religii.
 • @ALIK 21:21:26
  Chociaż oczekiwałabym delikatnego obchodzenia się z moimi przekonaniami religijnymi, co najmniej na zasadzie wzajemności. Bo ja nie atakuję Ciebie za to, że nie jestes katolikiem. Nie przyszloby mi to w ogóle do głowy ;)
 • @Rebeliantka 12:53:05
  "Z jakich powodów znowu kłamiesz? Nie zbanowałam inaczej myślących tylko:

  Ciebie za personalne ataki
  ninę anonimową za wyswiska
  schizmatyka von Finowa za trollowanie w postaci namawiania na moim blogu do swojej sekty bez związku z treścią notek
  jednego oszczercy w 4 internetowych postaciach (...)"

  >>> Spokojnie :)
  Ja nie dociekam z jakich 'katolickich' powodów i kogo banujesz ;)
  Twoja sprawa.
  Mówię tylko, że przed debatą na Twoim blogu w sprawie moderatora dla PRS miałaś listę osób ZBANOWANYCH.
  W tej sytuacji m.in ja nie mogłem brać udziału w debacie i sondażach w tej sprawie.
  Co ułatwiło Tobie i Twoim zwolennikom zadanie.
  A to jest manipulacja prawda ? ;)
  A ogólnie, spryciula z Ciebie :)
 • @Rebeliantka 22:11:49
  ------NIEZMIENNIE !! wyzywam !!---ŻYDÓWA !! ściślej --kryptożydówa
 • @ninanonimowa 22:40:01
  http://www.youtube.com/watch?v=1Mq49ilsvfE
 • @ekoludek 22:23:54
  No cóż, znacznie więcej osób nie mogło się wypowiedzieć u Wojtasa. To Ciebie nie boli?

  Spryciula to komplement?
 • @ninanonimowa 22:40:01
  A wyzywaj sobie. To jest po prostu nudne. Jawisz się jak zaprogramowany robot, wypluwający z siebie bardzo ograniczoną liczbę słów i filmików you tube. Ktoś Ci wyprał mózg.
 • @night rat 09:51:11 do @ekoludek:
  //gdzie żeś widział głosowanie? to wola właściciela, jeśli zobaczy projekt z poparciem to może zezwolić i tyle.
  chcesz protestować, to pisz u siebie...//

  ...dobre pytanie gdzie żeś widział głosowanie - np. ja nie głosowałam a mój głos został policzony :)))))
  ...właściciel może zezwolić i tyle
  ...no faktycznie masz bloga to czemu nie piszesz u siebie?

  p.s. nie do wiary czyżbyś @ekoludek naprawdę nie miał do dyspozycji nicka/nicków komentatora - i kto sam banuje ten wcześniej czy później też jest zbanowany - nieprawdaż?
 • @Rebeliantka 22:07:16
  "Niesłusznie nazwałeś mnie fanatykiem Właściwe byloby słowo: wierząca.

  Ale nie musimy o tym dyskutować. Osobiście nie mam potrzeby przekonywania Ciebie w sprawach mojej religii."

  Hmmmm. Uważam że słusznie. Chociaż można by rzec że lekkim fanatykiem.
  A są jeszcze fanatycy zatwardziali, zabetonowani, ............, i najmocniejsi czyli sekciarze katole.

  A fanatyk też jest wierzący :D
  Luz bo pisze to w lekkich żartach gdyż jak widzę potrafi Pani samodzielnie myśleć i sadzę że gdzieś tam, gdzieś tam zaczyna coś świtać, lecz nie łatwo się temu przebić jeśli latami było wmawiane coś zupełnie innego. :D
 • @Rebeliantka 22:07:16
  Ale chętnie posłucham wytłumaczenia na z lekka szydercze pytanie które zadałem a które Pani umiejętni ei po cichutku pominęła :D

  "@Rebeliantka 20:41:19
  "Dla mnie - Bogiem. Dla Ciebie - prawdopodobnie - założycielem sekty."

  1- jeśli Jezus dla Ciebie był Bogiem to kim u licha był ten drugi Bóg i kto w końcu był ojcem Jezusa?
  Ilu Bogów w końcu jest w wersji katolickiej?
  Mnie uczono że jeden - ale to było dawno i może są na ten temat nowsze ustalenia :D"

  ???? :D
  Pzdr
 • @Rebeliantka 22:11:49
  "Chociaż oczekiwałabym delikatnego obchodzenia się z moimi przekonaniami religijnymi, co najmniej na zasadzie wzajemności. Bo ja nie atakuję Ciebie za to, że nie jestes katolikiem. Nie przyszloby mi to w ogóle do głowy ;)"

  Więc po pierwsze i tak jestem bardzo delikatny.

  Po drugie uważam że debilizmem jest obchodzenie się z wiarą katolicką jak ze świętą krową co ma miejsce w naszym kraju.
  To tylko wiara, wierzenia w mity i opowieści, odczucia, ................... ZERO DOWODÓW !!!!
  I tak jak katolik praktyk ma prawo wypominać niewiernym że nimi są, tak niewierzący mają prawo śmiać się z bajek opisanych w Mitologii Żydowskiej zwanej bilblią branych na serio do siebie.
  Po pierwsze wolność słowa.
  A po drugie wolność słowa dla wszystkich a nie wybranych i tylko w jedną stronę.

  Po trzecie jestem katolikiem.
  Jak 99,9999% z katolików nie miałem prawa wyboru bo uczyniono to za mnie.
  Z czasem stałem się niewierzącym. :D
  Pozdrawiam
 • @ALIK 17:54:43
  THE END

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej