Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
631 postów 26073 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

PRS -czyli killerów dwóch

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Należy być wyczulonym na retoryke bogoojczyźnianą, stosowaną przez buszujacych wśrod nas szkodnikow.

 

 Przystępując do dyskusji o PRS, czy to w zakladce Pana Wojtasa czy w konkurencyjnej UT, każdy z pretendentow do zaszczytnego miana "dyskutanta" powinien zrobić taki maly rachunek sumienia. 

 Zadać sobie pytanie - czym ta odmieniana ostatnio przez wszystkie przypadki PRS dla mnie jest? Jak ja Ją rozumiem i jakich wartości chciałbym bronić?
Czy powinienem forsować za wszelka cene interesy mojej orientacji politycznej, mojego kościoła, mojej grupy zawodowej?
Czy raczej szukać rozwiazań systemowych, które będą akceptowalne dla wiekszości  Polakow. Celowo piszę "większości" bo raz, że wszystkich sie nie zadowoli a dwa - istnieje całkiem spora grupa wspołóbywateli (paradoksalnie posiadajacych znaczne wpływy w państwie), dla której dobro Rzeczy Wspólnej jest sprawa nieistotną a wręcz zawadą na drodze do realizacji obcych interesów.
 
 
Dlatego więc  precyzyjne zdefiniowanie i dookreślenie takich pojeć jak Polak, polski obywatel, dobro RP jest tak istotne. Należy być przy tym szczególnie wyczulonym na retoryke bogoojczyźnianą, stosowaną przez buszujacych wśrod nas szkodnikow, w celu omamienia i ogłupienia reszty. 
Czy jest możliwe rozpoznać taki wraży element?
Wiadomo, że nikt nikomu do głowy czy serca nie zajrzy. Sprytny manipulator długo bedzie mogl żerowac na prostodusznosci i naiwności innych. Mamy tego dobitne przykłady w zachowaniu naszej kasty politycznej. I tutaj, paradoksalnie, więcej poparcia otrzymują siły, które nie nadużywaja takiej retoryki, vide przewaga PO nad PiS. Inną sprawą jest, że jedni  i drudzy oszukują Polaków. Tyle, że każdy na swój sposób.
 
 Czy istnieje jakiś "papierek lakmusowy" pozwalający wykryć takie manipulacje? Choć  slowo "manipulacje" użyłem troche na wyrost. Często bedzie to działanie nieświadome a podyktowane szczerymi poglądami na otaczający nas świat, które ktoś kiedys wtłoczył do głów namolną indoktrynacją. To w pewnym sensie usprawiedliwia ale nie wyłącza odpowiedzialności. Debatować mamy w celu określenia punktów kardynalnych, możliwych do zaakceptowania przez wszystkich Polakow dobrej woli a przede wszystkim dobrych dla ochrony (czy raczej odzyskania) suwerennosci i realizacji pomysłów na rozwoj Kraju, w którym przeciętny obywatel bedzie czuł sie u siebie.
 
 
 Nachalne forsowanie jakiejkolwiek ideologii powinno zapalić nam czerwone światełko w glowie. szukanie rozwiazań powinno przebiegać na gruncie wspólnotowym a nie partykularnym. I tak - odrzucone powinny być wszelkie pomysly "ultra", czy to na gruncie ideologicznym, religijnym czy ekonomicznym.
Jest rzeczą oczywistą, ze nie wszyscy nadają sie do snucia takich wizji państwa. Ale po to właśnie w każdym spoleczeństwie istnieja elity, które biorą na siebie tę odpowiedzialność.
 
 
Polska dziś elit nie posiada, te które mają lub pretendują do takiego statusu to w ogromnej większości skundleni potomkowie żydobolszewi przywiezionej na ruskich czolgach i ich akolici. Oni mają wszystko - władzę, pieniądze i media. Dlatego takie istotne jest, żeby powstały prawdziwe elity, wypracowały wspólną, dobrą wizje Polski, która bedzie uwzględniać NASZE interesy.
Dopiero wtedy bedzie można pokusić sie o działania praktyczne, zakładanie partii itp.
Najpierw musimy mieć coś do zaoferowania. Coś, co będzie jednoczyć a nie dzielić.
 
 
Szatański pomysł Ustawiaczy Świata, którzy wymyślili lewicę, prawicę i różne takie dyrdymaly polityczne funkcjonuje wzorowo. Divide ed impera - mawiali starożytni. Nic sie nie mylili. Naród podzielony i sklócony jest łatwy do manipulowania. Ustawiacze czyli mniej lub bardziej jawne grupy nacisku politycznego oraz herosi tzw. "wolnego rynku" pod postacią tajemniczych "rynków finansowych" obstawiają wszystkie konie na torze i zawsze wygrywają. Czas przerwać ten zaklęty krąg niemocy. Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja. Tylko społeczeństwo świadome zagrożeń może odpowiednio reagować.
 
Ustalmy na poczatek kilka najwazniejszych punktow, nie wnikajmy zbytnio w szczegóły bo nigdy sie nie dogadamy. Będą z pewnością tacy, którzy roztrząsaniem drugorzędnych kwestii będą spychać dyskusje na boczne tory prowadzace w sumie do nikąd.
 
Tytuł notki jest oczywiscie żartem (choć nie do końca...:). Każdy wie o co chodzi. Życzmy im szczęscia.

KOMENTARZE

  • Poruszyłeś ważne sprawy
    1)
    "Nachalne forsowanie jakiejkolwiek ideologii powinno zapalić nam czerwone światełko w głowie.
    Szukanie rozwiązań powinno przebiegać na gruncie wspólnotowym a nie partykularnym."
    2)
    "Szatański pomysł Ustawiaczy Świata, którzy wymyślili lewicę, prawicę i różne takie dyrdymaly polityczne funkcjonuje wzorowo. Divide ed impera - mawiali starożytni. Nic sie nie mylili. Naród podzielony i sklócony jest łatwy do manipulowania."

    >>> pełna zgoda, trzeba o tym przypominać.
    Ale elity jako recepta ???
    To znowu droga do wytworzenia piramidy społecznej (hierarchii) ...warto przemyśleć jak aktywizować ludzi i tworzyć aktywne, świadome polskie wspólnoty, które będą lokalnie współpracować, tworzyć więzi poziome itd..
  • @ekoludek 11:43:37
    Słuszna uwaga - wspólnoty lokalne. Wielokrotnie to podnosilem. Jednak każda taka wspólnota silą rzeczy kreuje liderów. I to ma być ta elita. To nie ma nic wspólnego z podziałami. Raczej z dobrą reprezentacją ogółu.
  • To nie UT !!!
    Zwracam uwagę, że to nie UT był inicjatorem drugiej zakładki. Ja, jak wielu innych protestowałem przeciwko dziwnym warunkom wstępnym KJW.

    To Rebeliantka rzuciła hasło, żeby powstałą zakładka konkurencyjna.

    A moja rola jest wy łącznie techniczna.
  • @Autor
    Przypomina mi to retorykę w stylu natolińczyków (rok 1956). Spóźniłeś się Pan z wiedzą i poglądami z jakieś 50 lat.

    Świat naprawdę w tym czasie się zmienił.
  • @Gizmo 12:14:36
    Randżer przeczytaj jeszcze raz notkę i zacznij gadać do rzeczy.
  • @Ultima Thule 12:13:19
    I piękne dzięki Ci za to.
  • @SpiritoLibero 11:50:54
    Słuszna uwaga - wspólnoty lokalne. Wielokrotnie to podnosiłem. Jednak każda taka wspólnota silą rzeczy kreuje liderów.
    I to ma być ta elita. To nie ma nic wspólnego z podziałami. Raczej z dobrą reprezentacją ogółu.

    >> tak ale jest to lider, entuzjasta (?) - powiedzmy sąsiad, osobiście znany i sprawdzony :) To inny rodzaj elit.
    Poprzez internet (również TV), bez osobistego kontaktu, elity nie powstaną.

    O tym jak funkcjonowały takie elity (w obrębie wioski) napisał zbigniew1108
    http://zbigniew1108.neon24.pl/post/99993,czy-starszyzna-slowianska-wypowie-sie-w-sprawie-new-world-order

    To dobry przykład.
  • @Rebeliantka 12:16:50
    Dziekuje pani za cenną uwagę, z którą pozwolę sobie nie zgodzić sie.
  • @ekoludek 12:22:40
    "Poprzez internet (również TV), bez osobistego kontaktu, elity nie powstaną."

    A o czym niektorzy tutaj trabia (łacznie ze mna)?

    Internet to tylko poczatek kontaktow. Reszta w realu.
    Ale zauważ ciekawą rzecz - każda próba integracjii i zblizenia blogerow wzbudza zaciekly sprzeciw niektorych krzykaczy. Boją sie ujawnić? Boją sie słuzb?
    Sami są "słuzbami" :))
  • @SpiritoLibero 11:50:54
    Miałem nie wtrącać się do tej inicjatywy, ale jak widzę głos rozsądku, to dlaczego nie mogę go poprzeć. Kliknąłem 5 x*
    Nazwałem akcję @Rebeliantki ordynarną żydo-katolską recydywą. Ta nacja tak ma. Jeśli rodzi się coś, co było inicjatywą goja to trzeba to zawłaszczyć i skierować na tory zgodnie z interesami hasbary.
    @Rebeliantka - która w obowiązkach oficera watykańskiej agentury może konkurować jedynie z inną dewotą @circomstance zmotywowała tu kilku innych watykańskich przydupasów i zaczęłą pouczać Ryszarda Oparę jak to źle wywiązuje się ze złożonych obietnic służenia watykańskiej mafii bezwzględnie i bezrozumnie. Re reakcję katolskiej klaki nie trzeba było długo czekać. Dlaczego wybrano UT?. Sprawa prosta. Jest to przebiegły żyd i to z tego czarniejszego, aszkenazyjskiego odłamu, który dokładnie wie jak gojów uwodzić. Niczego nie jest w stanie zaproponować poza - być może - bezwzględnej obrony żydowskiego zeru, czyli lichwy.
    Zatem mogę @Rebeliantce pogratulować. Zamiana Polskiej na Judeopolnijną Rację Stanu jest na najlepszej drodze.

    Co do Pana Wojtasa - niewiele tracimy. On rozważał, rozważa, i będzie rozważał. Na tym się skończy. Czy do tego "rozważania znajdzie wielu chętnych? - wątpię. Jednak to On zdołał namówić Ryszarda Oparę do poparcia tej inicjatywy!

    A teraz prywatnie do SL.

    Coś tam działam. Wytwarzanie społeczności lokalnych, a zwłaszcza lokalnych społeczności gospodarczych to mój konik. Potrafię do tego działania zjednywać zarówno władzę, jak i naukę, jak i instytucje około biznesowe, czego dowód przedstawiam tutaj: http://www.umwp.podkarpackie.pl/index.php/gospodarka-i-transport/2718-innowacyjny-biznes-wyzwaniem-gospodarczym-podkarpacia

    Na dżumę nadjordańską, zarówno w odmianie starszej jak i nowszej, jestem wyjątkowo wyczulony.

    Nie udało mi się namówić, Pana Opary na inicjatywę "Vox poluli vox Dei". Zrobiłem sobie ją sam: http://ligapolit.pl. Dzięki niej spotkałem kilku przytomnych współpracowników i na ten moment mi to starcza.

    Pozdrawiam

    ps.

    A tu inny aszkenazyjczyk tłumaczy Polakom co jest dla nich dobre.
    http://www.youtube.com/watch?v=Rh9G4BCodQU&feature=player_detailpage
  • @SpiritoLibero 12:32:59
    Poczytaj Pan o ruchu Tea Party w USA, który dostał ogromne wsparcie od internetu. Nikt tam od zwolenników ruchu nie wymagał "ujawniania się". Kto chciał działać w realu, ten działał pod nazwiskiem, kto nie chciał, ten nie działał w ten sposób.

    Liderzy ruchu Tea Party nie zostali wyekrowani przez internet. Oni już byli, zyskali tylko poparcie sieci.

    A co robi Wojtas? Próbuje się samozwańczo, przy pomocy "cenzorskich" zasad kreować na internetowego lidera. To przecież paranoja. Ani myślę popierać takich manipulacji.
  • @nikander 12:36:57
    1. Jak ja mogę cokolwiek w sprawie lichwy zrobić ???
    Pisaniem ??

    Gdyby tak łatwo się realizowało pomysły polityczne, to cwaniacy politycy siedzieli by teraz przed Neonem24 i wypisywali co to by chcieli, żeby było ...

    Ale jakoś tego nie robią. Natomiast są tam, gdzie NAPRAWDĘ tworzy się rzeczywistość.

    Ale tam nie ma żadnego UT.

    Tak więc ja nic nie mogę, nie mam najmniejszej możliwości wpłynięcia na cokolwiek. Mogę sobie jedynie popisać.

    Dlaczego więc miałbym być tak groźny ???

    Ponadto zauważ, że ja cały czas domagałem się ODPOWIEDZI NA PYTANIA w sprawie lichwy. I nikt mi jakoś nie był w stanie odpowiedzieć.

    A pytanie było proste:

    jeżeli pożyczka na 4% nie jest lichwą, a pożyczka na 70% jest lichwą, to GDZIE JEST GRANICA lichwy ???

    I jeżeli nie jest ona łatwa do jednoznacznego określenia, to JAKI JEST MECHANIZM wyliczania granicy, od której jest lichwa ???

    I na to pytanie Nikander NIGDY NIE ODPOWIEDZIAŁ ...
  • @nikander 12:36:57
    a najśmieszniejsze jest to:

    "Dlaczego wybrano UT?. Sprawa prosta. Jest to przebiegły żyd"

    ...

    no comments ...
  • @nikander 12:36:57
    Wiesz, że zawsze byłem Ci życzliwy i tu nic sie nie zmieniło. Zdumiewa mnie jedynie wasza niecheć z KJW. Dziwne tym bardziej, że jednego i drugiego uważam za poważnego faceta. Coś z tym trzeba zrobić. Z takich niesnasek (czasami o głupotę) cieszą sie jedynie nasi wrogowie.
    PRS to wartość nadrzędna i dla niej warto zasypać dzielące rowy.

    W sprawie przekonywania p.Opary, może razem byśmy spróbowali? Zawsze co dwóch?...:)
  • Jeśli jednen
    z aspektów PRS, wyzwolenie ekonomiczne, jest częścią programu partii to mam o tym nie mówić??? SL jak KJW ustawia sobie przeciwników do ciosu.

    Elity powstają na bazie własności a nie z czyjegoś kaprysu. Szacun na dzielni nie wygeneruje elity.
  • @Rebeliantka 12:43:38
    Każdy wybiera takie metody jakie uważa za dobre, nie mi oceniać.

    Casus Tea Party nie jest chyba najlepszym przykładem. Ten ruch nie jest ani tak spontaniczny ani niezależny za jaki chce uchodzić.
  • @Ultima Thule 12:45:03
    Ale ja ci już odpowiedziałem. Powtórzę - Lichwa to KAŻDY nieuprawniony zysk.
    Stawiasz sprawę na głowie bo problem nie tkwi w cyferkach tylko w sposobie pojmowania pieniądza i jego roli.

    ". Jak ja mogę cokolwiek w sprawie lichwy zrobić ???
    Pisaniem ??"

    Dokładnie to robisz! Bronisz lichwy jak niepodległosci stosujac przy tym rożne arytmetyczne sztuczki, które wekslują temat. Problem jest gdzie indziej - j.w.

    Ale to nie na temat i z pewnościa do tego wrócimy.
  • @Ultima Thule 12:45:03
    Kilka razy prosiłem Cię, abyś uzupełnił elementarną wiedze o architekturze finansowej skonstruowanej w Bretton Woods. Wiedziałbyś wtedy jak zarabia się na kreacji pieniądza i jak zarabia się na lichwie. Podejrzewam że to zrobiłeś , wiesz i rżniesz głupa. Musisz pisać to, co zew nacji Ci podpowiada. Nie mniej zatem pretensji, że Ci nie odpowiadam. Do rozmowy wybieram Polaków.

    A co? - dziwne...
  • @SpiritoLibero 12:54:31
    Oczywiście, że nie jest. Jednak coś zmienił w USA.
  • @Rebeliantka 13:00:30
    Co zmienił?
  • @SpiritoLibero 12:52:23
    Z pewnością wyczuwasz, że nie cieszę się na tym portalu jakąś szczególną sympatią blogerów a tym bardziej p. Opary. Nie chciałbym zatem kolejny raz wystawiać na próbę moich zdolności negocjacyjnych. Tu jednak zawsze kogoś będzie się promowało i... zatapiało.

    Chyba że....
  • @SpiritoLibero 13:02:49
    Zorganizował ludzi wokół wokól głównego hasła Partii Już Wystarczająco Opodatkowanych.

    To pierwszy krok.
  • @SpiritoLibero 12:59:16
    to ja naprawdę tyle mogę ???

    To dzięki mnie Słońce wschodzi o wschodzie i zachodzi o zachodzie ???

    To dzięki mnie Księżyc nocą daje swoją światłość ???

    To dzięki mnie lichwa trwa na całym świecie ???
  • @Ultima Thule 13:08:05
    No bez przesady :)
    Ale cala chmara takich UT już może ludziom w głowach namieszać i uwierzą, że lichwa to najlepszy a co najważniejsze NATURALNY I UŚWIĘCONY system, którego nie da się zmienić.
  • @nikander 13:04:32
    "... nie cieszę się na tym portalu jakąś szczególną sympatią blogerów a tym bardziej p. Opary."

    co do blogerów to nie ma sie czym przejmować, zawsze znajdzie się grupka zawistników, którzy mocni sa jedynie w kupie i nie dorastaja. Co do p.Opary to z pewnością sie mylisz (moje prywatne zdanie).

    "Tu jednak zawsze kogoś będzie się promowało i... zatapiało."
    To jest raczej normalne.
    Ważne, żeby "zatapiało" się i promowało właściwe osoby :D)))
  • @SpiritoLibero 13:25:12
    Tak? To proszę zmienić tytuł notki na "Zatopić Ultima Thule i kupę Rebeliantki"
  • @SpiritoLibero 13:25:12
    Naprawdę nie jesteście Państwo w stanie sprostac wymogom zwyczajnej konkurencji? Tylko te intrygi za plecami, promowanie, zatapianie, etc.?
  • @Rebeliantka 13:30:41
    Dlaczego nie? Wszyscy mają równe szanse.
    Dobrzy blogerzy zawsze powinni byc promowani a trolle marginalizowani.

    Pani nie ma chyba na co narzekać.

    PS. O co chodzi z tą "kupą"?
  • @SpiritoLibero 13:21:39
    daj mi WYKRYWACZ LICHWY, a sam będę ją atakował niczym Ghostbuster !!!

    Ale mi go DAJ !!!

    Od dawna proszę się o WYKRYWACZ LICHWY !!!

    Czy to jest 12% ? 15 ? 22,5 ???

    A może poprowadziłbyś coś w rodzaju "prognozy pogody" i codziennie rano wstawiał na SG aktualną wartość "progu lichwy" ???

    No bo zauważ, że nawet jeżeli bym święcie wierzył w lichwę, to chciałbym móc ją ROZPOZNAĆ !!!

    W przeciwnym razie to jest walka z wiatrakami ...

    No więc jak ? Pomożesz ?
  • @SpiritoLibero 13:38:56
    //PS. O co chodzi z tą "kupą"?//

    Chyba o to:

    //co do blogerów to nie ma sie czym przejmować, zawsze znajdzie się grupka zawistników, którzy mocni sa jedynie w kupie i nie dorastaja//

    A propos. Promowanie - jak najbardziej. Zatapianie? Przesada. Jestem co do zasady przeciwko zabójstwom.
  • @SpiritoLibero 13:38:56
    Cytat:
    "co do blogerów to nie ma sie czym przejmować, zawsze znajdzie się grupka zawistników, którzy mocni sa jedynie w kupie"

    ...
  • PRS nie objawi się na forum tylko w praktyce poprzez referendalną demokrację bezpośrednią
    Inaczej się nie da.
  • @SpiritoLibero
    //Należy być wyczulonym na retoryke bogoojczyźnianą, stosowaną przez buszujacych wśrod nas szkodnikow.//

    Jaknajbardziej - i niejako w tym kontekście pytam jak to w końcu jest - uznajesz hierarchie/kościelną czy nie uznajesz:
    http://carcinka.neon24.pl/post/101606,triduum-narodowe-09-11-11-13

    i pozdrawiam - LiberoSpirito
  • @NUS 13:50:56
    racja ! Ale tutaj możemy ludziom dać pewne natchnienie do odróżniania DOBRA od ZŁA ...
  • @Ultima Thule 13:42:59
    "Czy to jest 12% ? 15 ? 22,5 ???"

    Piszę wielkimi literami a ty ciągle te swoje cyferki...
  • @SpiritoLibero 13:53:43
    Przecież to jest proste pytanie.
  • @Weni 13:51:17
    W sprawach kościoła jako instytucji ziemskiej tak (mam inne wyjście?).
    W sprawach publicznych NIE.
  • @Rebeliantka 13:55:51
    Jakie pytanie? O to ile % to już lichwa?
    Nie ma jednoznacznej granicy. To nie jest kwestia cyferek.
    Napisałem wyżej.
  • @SpiritoLibero 13:53:43
    No to powiedz KONKRETNIE. Bo stwierdzenie, że jest to "nieuzasadniony zysk" to zwykły BEŁKOT.

    W czasie wojny Niemca poznawało się po mundurze, Rosjanina po zapachu wódki, Japończyka po skośnych oczach, Francuza o tym, że w czołgu patrzył się w lusterko wsteczne, ale po czym rozpoznaje się lichwę ???

    Jak ja mam strzelać do lichwy, jak może się okazać, że to są nasze sojusznicze SKOKi ???
  • @SpiritoLibero 13:59:26
    no to jak ty strzelasz do wroga, skoro nie potrafisz go zdefiniować ???
  • @SpiritoLibero 13:59:26
    a może to jest taka definicja, jak definicja złego człowieka:
    "zły człowiek, to taki, któren jest zły" ...

    Tak ???
  • @Gizmo 13:58:24
    Sorki, ale pod ta notka nie rozmawiamy o finansach.
  • @Ultima Thule 14:02:06
    Odpowiem ci tak - na tym etapie rozważań nie ma to kompletnie znaczenia ile % kosztuje kredyt/pożyczka. To rzecz wtórna.
    Istotne jest ustalenie roli samego pieniądza w obrocie.
    Pieniądz to nie towar a ty tak to traktujesz.
    Ale nie wnikajmy teraz zbytnio w szczegóły.
    Tematem notki jest co innego.
  • @SpiritoLibero 14:08:16
    Zawsze, gdy kogoś dociskam do ściany swoją żelazną logiką, to słyszę: "ale nie wnikajmy w szczegóły" ...

    No ale to nie ja rzucam wyzwiska i oskarżenia o "popieranie lichwy", tylko ty, KJW i Nikander z Przeworska Dorazowym Zwany ...

    Skoro rzucasz na mnie tak potworne oskarżenia, to nie możesz teraz tego zbyć zdaniem: "nie wnikajmy w szczegóły" ...

    Za chwilę usłyszę, że jestem mordercą, ale "nie wnikajmy w szczegóły" ???
  • @SpiritoLibero 14:08:16
    Czyli, nie znasz odpowiedzi. Ani nie pokazujesz kierunku, gdzie szukać. Ale mówisz, że wrogami są ci, którzy mają inny pogląd niż ty. Pogląd, który nie jest konkretny, a właściwie nieznany.

    ps. też jestem przeciwnikiem lichwy i kreacji pieniadza przez prywatne instytucje z niczego.
  • @Ultima Thule 14:12:50
    "...dociskam do ściany swoją żelazną logiką"

    Rozbawiłeś mnie :D))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • @SpiritoLibero 14:15:11
    A odpowiedź na pytanie? Konkretna?
  • @SpiritoLibero 13:56:42
    ///W sprawach kościoła jako instytucji ziemskiej tak (mam inne wyjście?).
    W sprawach publicznych NIE.///

    W sprawach kościoła jako instytucji ziemskiej tak - - - ???
    (mam inne wyjście?). - - - ???

    Obym właściwie odebrała więc pytam co masz na myśli/co kryje się pod takim sformułowaniem ???
  • @Rebeliantka 14:13:03
    "Czyli, nie znasz odpowiedzi. Ani nie pokazujesz kierunku, gdzie szukać."

    Znam i pokazałem kierunek. Choćby tu:

    http://spiritolibero.neon24.pl/post/101195,zabierzmy-nasze-pieniadze-z-zagranicznych-bankow

    "Ale mówisz, że wrogami są ci, którzy mają inny pogląd niż ty."

    Gdzie ja tak powiedziałem, proszę Pani? Cytacik proszę.
    Talmudyczne manipulacje to nie ze mną...
  • @Rebeliantka 14:13:03
    Jeśli u licha "jestem Pani przeciwnikiem lichwy i kreacji pieniadza przez prywatne instytucje z niczego" to po jakiego grzyba promuje Pani tego zaprzańca na szefa Polskiej Racji Stanu? Przecież on tu robi za pieniądze hasbary!!!
    Proszę pamiętać: "z kim przystajesz, takim się stajesz". Trudno zatem przypuszczać, ze nie jesteście z tego samego worka.
  • @nikander 14:21:34
    UT jest świetnym moderatorem.
  • @nikander 14:21:34
    Ja nie jestem za tym, aby robić pieniądze z niczego. Jestem zwolennikiem pieniądza mającego pokrycie w złocie i zakazu emisji "z niczego".

    Natomiast to TY jesteś zwolennikiem DODRUKOWYWANIA PIENIĄDZA Z NICZEGO !!!
  • @Weni 14:16:27
    Jedynie to, ze jak ide załatwic do kościoła jakas sprawę oficjalną (chrzest, pogrzeb itp.) to wola hierarchii mnie obowiazuje. Jesli chodzi o sprawy wiary to pośrednikow nie potrzebuję.
  • @Rebeliantka 14:15:56
    Wieczorem. Teraz muszę popracować.
  • @SpiritoLibero 14:18:46
    To proszę odpowiedzieć konkretnie cytatem z artykułu. Najlepiej w 3 zdaniach.

    Sformulowanie "wrogowie", to synteza na podstawie Pana wcześniejszych wypowiedzi. M.in. o konieczności zatapiania przeciwników.
  • @Rebeliantka 14:22:55
    Wyjątkowo świetnym, aby bełtać w głowach. Jego cierpliwość ma uzasadnienie jedynie w apanażach od hasbary. Dla mnie to zwykła prostytutka na usługach. Już zaproponowanie go na coś co w nazwie ma "Polska" świadczy o Pani. Świadczy źle.
  • @nikander 14:28:35
    Ma Pan prawo do swojej opinii. Jednak sformułowanie o "apanażach od hasbary" i to w kategorycznej formie jest zwyczajnym pomówieniem.
  • @Rebeliantka 14:31:42
    Obrońcą lichwy w Polsce, w sytuacji, gdy roczny garb odsetkowy przekracza 120 mld zł, obrońcą lichwy może być tylko żyd. Wątpię, aby to robił tak długo i z taką zaciekłością za frico.
  • @nikander 14:35:48
    Wolę rozmawiać o meritum, czyli o tym jaki powinien być system kreacji pieniądza i jak do niego dojść.
  • @nikander 14:35:48
    garb odsetkowy nie wynika z mitycznej "lichwy", tylko z faktu, że rząd emituje obligacje i zadłuża przyszłe okolenia.

    A gdyby w przeszłości nie zwalczano lichwy, to nie doszłoby do tego, że Żydzi się wyspecjalizowali w bankowości.

    Tak więc walka z czymś, z czym się walczyć nie powinno wzbogaca tylko naszych wrogów ...
  • @Rebeliantka 14:31:42
    Ten osobnik dostaje pypcia jak komuś nie ubliży.
  • @Rebeliantka 14:39:49
    Na ten temat dyskusja toczy się tutaj od dawna. Trzeba zrozumieć jedno: na obraz i podobieństwo ludzkiego organizmu ilość krwi dostosowuje się do jego wielkości i organizm odpowiednią ilość tej krwi wytwarza sam i automatycznie. Nie musi jej pożyczać u żyda. Kilka aktów prawnych trzeba poprawić. To jest po prostu znana od XVI wieku "ilościowa teoria pieniądza". Reszta tutaj: http://nikander.neon24.pl/post/101455,polska-racja-stanu-pilne-dzialania-legislacyjne.
  • @korwinista 14:46:18
    O ludziach należy pisać po ludzku, o qrwach po qrewsku
  • @Ultima Thule 14:42:18
    Powiedz co się stało, ze żydowskie samice zaczęły rodzić idiotów Twojego pokroju?
  • @nikander 14:49:30
    Do tej dyskusji trzeba wrócić.
  • @Gizmo 14:55:19
    Nie wszystko co tu podają jest zmyślone: http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/04/25/hasbara-w-polskim-internecie-definicja-metody-organizacja-wikipedia/
  • @Rebeliantka 14:59:04
    Sądzę, że tak, bo jest to najważniejsza sprawa z punktu widzenia Polskiej Racji Stanu. Tylko na spokojni i w oparciu o elementarną wiedzę a nie propagandę niektórych płatnych.

    Idę popracować.
  • Autor.
    Domagam się skasowania komentarzy niejakiego @Nikandera.
    Nie wiem gdzie ten typek się wychowywał, ale w naszej kulturze nie ma miejsca dla oszczerców.
    Przypominam, że obowiązek dowodowy spoczywa na oskarżycielu a nie oskarżanym o: pochodzenie żydowskie, związki z hasbarą itp.
    Chcecie definiować polską rację stanu(Pan i JKW) to zacznijcie od przestrzegania elementarnych zasad.
  • @SpiritoLibero 14:24:20
    //Jedynie to, ze jak ide załatwic do kościoła jakas sprawę oficjalną (chrzest, pogrzeb itp.) to wola hierarchii mnie obowiazuje. Jesli chodzi o sprawy wiary to pośrednikow nie potrzebuję.//

    Aaaa...to jakby na dwa fronty - coś tak/jak 'panu bogu świeczkę a diabłu ogarek' - fuj !?
  • Klikam zakładkęPRS
    a tam pusto...
    Gdzie ci "killerzy"?

    Bilateralnie i wzajemnie się "lansują"?
  • @BTadeusz 16:18:23
    Zakładka jeszcze nie działa. Nie została uruchomiona przez administrację portalu.
  • @Gizmo 16:28:33
    Na tyle ile znam talmud, to na świecie są żydzi (naród wybrany) i goim (bydło) które ma im służyć. Ten "cham" to jakby ktoś trzeci. Proszę to wyjaśnić.
  • @Rebeliantka 16:44:10
    -:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    To o co ta awantura?!?!?!?
    O STANOWISKO???
    Jest gorzej, niż to obserwowałem...
  • @BTadeusz 16:57:16
    Proszę Pana, proszę przeczytać wypowiedzi pana Opary pod moją notką. Zostało przesądzone powstanie drugiej zakładki, moderowanej przez Ultima Thule, zawierającej dyskusje i artykuły blogerów o PRS. Zakładka moderowana przez pana Wojtasa oczywiście będzie także istniała. Od decyzji blogerów będzie zależało, gdzie będą dyskutować. Powstanie drugiej zakładki było konieczne m.in. z tego powodu, że o PRS - wg zasad zakładki Wojtasa - nie mogliby dyskutować "nickowcy" (dla uposzczenia pomijam fakt, że ich uwagi mogłyby być zamieszczane przez Wojtasa jako tzw. treści redakcyjne).

    Trwają prace administracji nad uruchomieniem obu zakładek.

    To wszystko.

    Tak, że będzie Pan zmuszony jeszcze zaczekać z publikacją swoich tekstów w zakładce PRS. Będzie musiał Pan też wybrać, czy u Wojtasa pod nazwiskiem (albo w treściach odredakcyjnych, po wcześniejszym przesłaniu komentarzy do Wojtasa przez PW), albo pod nickiem w zakładce moderowanej przez Ultima Thule.
  • @Gizmo 17:09:19
    Masz na myśli torę , oba talmudy są młodsze od biblii.
  • @Rebeliantka 17:10:30
    To jest chore.
    Ale Pan Opara jest mało wrażliwy na moje opinie-:)))
    Ja - pana Wojtasa - rozumiem (w zakresie meritum), ale również uważam, że Jego koncepcje - są skrojone na miarę większą, niż potrzeby dnia dzisiejszego - i - (w zgodzie z nimi) i w oczekiwaniu na odpowiednie warunki - możemy stracić państwo.
    Dlatego to, co On poddaje pod dyskusję winno mieć inną nazwę, niż PRS. Może w tej kontrowersji siedzi diabeł?
    Miałby swoją (prawie prywatną) - moderowaną przez siebie "zakładkę" i nikt by się z tym nie antagonizaował, wiedząc że nie blokuje nią "potrzeby serca" - ludzi dziś zatroskanych o brutalną "dzisiejszość.

    Gdyby tak się to miało rozwiązać - to zapłaciła Pani wysoką cenę za skuteczność.
    I zwracam Pan honor.
    Wpisów nie usunę - ale proszę je traktować jako pozbawione jakiejkolwiek emocjonalności. (tak było w istocie)
  • @BTadeusz 17:22:04
    //I zwracam Pan honor//

    Dziękuję.
  • @Gizmo 17:09:19
    Kwestia litwaków, czyli żydów, których pozbył się Stalin, to bolesne doświadczenie. Jednak dzisiaj żydostwo kojarzy się z lichwą i architekturą finansowa. No cóż, nie jest tajemnicą, że to właśnie ta nacja robi w pieniądzach. Zniknie lichwa, zniknie antysemityzm.
  • @Ultima Thule 12:13:19 "....to nie UT był inicjatorem drugiej zakładki...moja rola jest wy łącznie techniczna"
    Jestem daleko od Warszawy...
    Nie znam ani Rebeliantki , ani UT...

    Gdy jednak porównuję godzinę *18.11.2013 14:11 opublikowania postu Rebeliantki z jej "samodzielnym " pomysłem
    i widzę , że nikt przez następne kilkadziesiąt minut nie interesuję się
    tą inicjatywą poza nią samą
    *18.11.2013 14:57:11
    *18.11.2013 15:03:44

    a następnie pierwszym komentatorem jest ( przypadek ? )
    Ultima Thule 18.11.2013 15:14:20 ,

    to zadałem sobie pytanie filozoficzne , na ile można ufać kobiecie ???
    I Tobie , Ultima Thule ???
  • @Ultima Thule 12:45:03"...jeżeli pożyczka na 4% nie jest lichwą, a pożyczka na 70% jest lichwą, to GDZIE JEST GRANICA lichwy..."
    Podobne pytanie zadałem ks.dr.Piotrowi Jareckiemu, póżniejszemu biskupowi, na wykładach z katolickiej etyki gospodarczej...
    Odpowiedź brzmiała CISZĄ...

    I na to pytanie Watykan też NIGDY NIE ODPOWIEDZIAŁ ... Nigdy w rozumieniu moich czasów.

    Biskupi liderują milionom obywateli polskich a Nikander tylko kilku , może kilkunastu setkom lub tysiącom ...
  • @zbigniew1108 17:50:09
    Skromnie zauważę, że post ukazał się kwadrans po 14-tej, czyli w porze obiadowej lub kończenia pracy, przejazdów środkami komunikacji masowej, etc. ;)
  • @Gizmo 17:09:19
    Usuwanie z urzedów żydokomunistów, zatrudnionych w bezpiece, prokuraturach i sądach wojskowych, odpowiedzialnych za wyroki śmierci na polskich patriotach i więzienie setek tysięcy innych, było jak najbardziej właściwe, ale trzeba pamiętać, że natolińczycy chcieli też rozprawić się z polskim Kościołem. Mieli aspiracje do obsady stanowisk kościelnych i zmian w doktrynie wiary (pomagał im w tym Piasecki).
  • @zbigniew1108 18:00:06
    To może należałoby wnikliwiej czytać encykliki papieskie?
  • @zbigniew1108 17:50:09
    //a następnie pierwszym komentatorem jest ( przypadek ? )
    Ultima Thule 18.11.2013 15:14:20 ,

    to zadałem sobie pytanie filozoficzne , na ile można ufać kobiecie ???
    I Tobie , Ultima Thule ???//

    A jak miał nie skomentować, skoro został zapytany, czy zgadza się kandydować?
  • @prawi co wiec 15:29:10
    Nie, niech sobie wypisuje te bzdury !

    Nikander wymyśla tak niestworzone rzeczy, że ewidentnie są niewiarygodne.

    Na dobrą sprawę stwierdzenie Nikandera, że jestem "przebiegłym Żydem" jest jednoznaczne z tym, że jestem anty-semitą - ciamajdą ...

    A stwierdzenie Nikandera, że zarabiam na pisaniu o lichwie (nawiasem mówiąc wcale o niej nie piszę, tylko komentuję artykuły innych) to odczytuje się, że jestem zupełnym amatorem działającym społecznie ...

    Nikander po prostu za daleko zaszedł w swej śmieszności i groteskowości, żeby ktoś go traktował poważnie ...
  • @nikander 14:51:32
    Wojtas uważa, że nie zasługuję na miano elity, a ty odbierasz mi nawet człowieczeństwo ?

    Cóżem ci uczynił ?
  • @Rebeliantka 18:24:10 "To może należałoby wnikliwiej czytać encykliki papieskie "?
    Uważasz , że ks.dr P.Jarecki nie znał wtedy jakieś ważnej encykliki ?
    Ja byłem tylko studentem i miałem prawa oczekiwać precyzyjnej odpowiedzi od Doktora ... Tak uważam...
  • @zbigniew1108 18:32:44
    Nie wiem, dlaczego nie odpowiedział. Może nie usłyszał pytania, a może bał się odpowiedzieć. Wtedy nie był jeszcze biskupem. A może pytania w ogóle nie było, tylko tak Ci się dzisiaj wydaje, a może nie było precyzyjne?
  • @Rebeliantka 18:37:03
    A może mi się to przyśniło ? A może nie był takich wykładów na Miodowej ?
    A może ...

    Ja nie atakuję P.Jareckiego ...

    Skoro twierdzisz , że w encyklikach jest odpowiedź , to czego miał się bać ?
  • @zbigniew1108 18:42:32
    No, jak to kogo? Lichwiarzy.
  • cd.@Rebeliantka 18:37:03
    A dzisiaj jakiej odpowiedzi udzielisz na podstawie dokumentów papieskich
    na pytania Ultima Thule :."..jeżeli pożyczka na 4% nie jest lichwą, a pożyczka na 70% jest lichwą, to GDZIE JEST GRANICA lichwy?..."
  • @ALL - PRS - DEBATA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Uwaga do wszystkich !!!

    Proponuję nazwę nowej zakładki: PRS - Debata

    Czy ktoś jest przeciwko i ma inną propozycję ?
  • @Ultima Thule 18:29:00
    no tak....ale co byłoby gdyby stwierdził że podczas wspólnego sympozjum poszedł za Tobą do toalety i podejrzał To i Owo....
    ten człowiek ma ewidentnie problemy emocjonalne i takich trzeba jednak w jakiś sposób kontrolować.

    na marginesie. Wojtas na zarzuty że toleruje chamskie komentarze u siebie (radzioron) skwitował że one miały charakter ogólny, a nie personalny.
    SL jak widać toleruje oszczerstwa wymierzone w konkretne osoby.
  • @zbigniew1108 18:46:45
    Granicą jest ZERO! To proste, jak słońce.

    Św. Tomasz jasno wyartykułował, że branie procentów od pożyczonych pieniędzy jest niedozwolone.

    http://www.bibula.com/?p=39136
  • @Ultima Thule 18:47:19
    To pytanie chyba musi być w oddzielnej notce, aby było zauważone przez wszystkich, a przynajmniej wielu ;)
  • @Rebeliantka 18:56:22 Granicą jest ZERO!
    Nie tak brzmiało pytanie Ultima Thule...
  • @Ultima Thule 18:29:00
    Wbij sobie to do głowy żydowski przydupasie, że ty nie piszesz o lichwie, ty nie komentujesz notek o lichwie. Ty jej (lichwy) po żydowsku bronisz! To jest wasz żer.
  • @zbigniew1108 19:00:08
    Ale taki był sens jego pytania.

    Wyjdźmy od tego: Jaki jest powód, aby pożyczający miał brać procent od pożyczanych pieniędzy?
  • @nikander 19:05:15
    ty chcesz zastąpić lichwę żydowską lichwą nieżydowską, a ja chcę ją ZLIKWIDOWAĆ ...

    To jest różnica między nami ...
  • @Rebeliantka 19:05:24 Ale taki był sens jego pytania.
    To przepraszam ...
    Ja przeczytałem pytanie Ultima Thule do Nikandera...
    Wiem dlaczego Nikander NIGDY NIE ODPOWIEDZIAŁ ..., poprostu nie znał sensu pytania....

    Jest w tym jakiś sens...

    Lichwa żydowska -dużo procent kontra lichwa islamska-zero procent...


    Propozycja nazwy do zakładki UT : Polska Racja Sensu-Rebeliantykacja...
  • @zbigniew1108 19:36:10
    //Jest w tym jakiś sens...//

    Szlachetnie, że doceniasz ;)

    //Polska Racja Sensu-Rebeliantykacja//

    Nie zgadzam się, nie mam aspiracji Wojtasa :))))))
  • @Rebeliantka 19:45:04 zbigniew1108 20.11.2013 19:36:10
    Od tego pytania powinno się rozpocząć debatę o PRS: "...Wyjdźmy od tego: Jaki jest powód, aby pożyczający miał brać procent od pożyczanych pieniędzy?..."
    Jednak rozwiązanie nie tkwi w stopach procentowych. Banksterzy zarabiają bowiem nie tylko na odsetkach, ale także przywłaszczają sobie całą emisję wtórną. Pieniądz wyemitowany na poczet długu, po spłacie nie jest utylizowany. ten dokument http://www.nbp.pl/statystyka/pieniezna_i_bankowa/dwn/wst.xlsx wskazuje że podarujemy banksterom jeszcze 250 mld zł.
    Tragedia obecnego rozwiązania tkwi w tym, ze to wysoki stopień lichwy zapewnia nam równowagę towarowo pieniężną. Wielokrotnie na ten temat pisałem.

    I w tym jest sens, że na głupio postawione pytania nie odpowiadam.

    A Ultima Thule należy ściąć...
  • @nikander 19:57:48
    a może by tak w takim razie nie dodrukowywać pieniądza ???

    Wtedy nie byłoby problemu z "utylizacją", bo nie było by czego utylizować ...
  • @nikander 19:57:48
    "A Ultima Thule należy ściąć..."

    Czyżbym był tak groźny ???
  • @Ultima Thule 20:05:40
    Na pytania błaznów można odpowiadać, tylko po co?
  • @nikander 20:07:50
    no to "błaznów", których można zignorować (jak to błaznów), czy też ŚMIERTELNYCH WROGÓW, których należy "ściąć" ???

    Zdecyduj się w końcu ...
  • @zbigniew1108 18:46:45
    Źle pan podchodzi do problemu.
    Jeśli państwo arbitralnie zakaże czegokolwiek - to życie zweryfikuje taką normę obnażając jej bzdurność.
    Tak komuniści zakazywali handlu "obcą walutą".
    Ponadto wprowadzając taki zakaz - bierze się na siebie odpowiedzialność (KOSZTY) ścigania takich przestępstw - Z URZĘDU.
    A ludzie i tak bedą sobie pożyczać pieniądze (i inne dobra) - niekoniecznie bezinteresownie.
    To ślepa uliczka.
    Podobnie ma się dziś rzecz z korupcją. Mimo, że zakazana - jest główną wytyczną kontraktów "rządowych". Straty - i materialnei moralne - deprecjacja i brak szacunku dla prawa.

    Takich zjawisk - NIE WOLNO MNOŻYĆ.

    W ogóle "stopa lichwy" - może być tolerowana różnie. Zależnie od okoliczności i stanu zamożności społeczeństwa.
    Ważnym jest, aby nie wymuszała przez "opiekuńcze działanie" państwa - dodruku "inflacyjnego pieniądza" i nie zmuszała do niewolniczej pracy.

    To jest punkt wyjścia.

    Państwo jest gwarantem dotrzymywania umów.
    Póki co - wszelkich.
    Dlaczego?
    Bo tak sobie "demokratycznie" zarządziliśmy.
    Ale możemy sobie zarządzić inaczej.
    Możemy (gdybysmy mieli demokrację) - zarządzić , że z urzędu (z podatków) - państwo gwarantuje umowy (np.) jedynie do 15% rocznie. Jeśli kredytobiorca nie wywiąże się względem kredytodawcy z wyższego zobowiązania - nic mu (legalnie) - nie grozi.
    Żaden bankier nie pożyczyłby na procent większy od 15%.

    Państwo mogłoby również (również za naszą demokratyczną zgodą) - gwarantować umowy na wyższy procent - ale w formie innej.
    Jakiej?
    No np. jeśli kredytodawca i kredytobiorca umawiają się na podział wyniku z inwestycji. Np. pół na pół z osiągniętego zysku.
    Wyszło 100% - dzielą się po 50% i państwo pilnuje - aby tak się stało.
    Ale jeśli kredytobiorca osiągnął z inwestycji stratę - bankier traci proporcjonalnie.
    Skala reżyserowanych upadłości znacznie by zmalała.

    Niestety nieco inaczej należałoby ustanowić prawo bankowe.
    Ale nam - jeśli jesteśmy suwerenem we własnym kraju - wolno stanowić.
    Dziś - nie.
    Wnisek - nie jesteśmy (większość) suwerenem we własnym kraju.

    Przejawia się to i w innych aspektach - ale napiszę o tym później.
  • @Rebeliantka 19:05:24
    Jeden jedyny - pożyczający zgadza się taki procent dać pożyczkodawcy.
    Gdy pożyczający nie godzi się na procent to pożyczki nie bierze.
  • @Ultima Thule 20:05:40
    Oczywiście!
    Jak każdy, który domaga się logicznych argumentów uzasadniających podawaną tezę. Bo inni także mogliby zacząć myśleć samodzielnie.
  • @BTadeusz 20:11:31
    "Państwo jest gwarantem dotrzymywania umów.
    Póki co - wszelkich."

    Bardzo jestem ciekaw w jaki to sposób państwo gwarantuje dotrzymywania wszelkich umów zawieranych w szarej strefie.
  • @programista 20:18:20
    A skąd Pan wie - że są zawierane?
  • @programista 20:13:46
    //jeden jedyny - pożyczający zgadza się taki procent dać pożyczkodawcy.//

    Właśnie.
  • @programista 20:18:20
    "Bardzo jestem ciekaw w jaki to sposób państwo gwarantuje dotrzymywania wszelkich umów zawieranych w szarej strefie."

    Dotrzymywania jak dotrzymywania ale poprzez swój debilizm/działania celowe do ich zawierania tak.
  • TEMAT GŁÓWNY !!!!!!!!!!!!!
    A tak w ogóle to temat nie zboczył z lekka od tematu głównego ??
  • @Ultima Thule 18:47:19
    "PRS - wyłącznie KONSTRUKTYWNIE."
    Da to Panu narzędzie do administracyjnego ingerowania w "bełkoty".
  • @SpiritoLibero"....Tytuł notki jest oczywiscie żartem (choć nie do końca...:)...."
    Skok na zakładkę ???


    http://www.radionetplus.ru/uploads/posts/2013-05/1367737610_gifs_03.gif


    A jak już jesteśmy przy skokach , to czeka nas skok cywilizacyjny...
    To jest na poważnie...Słyszałem w kilku wydaniach wiadomości "TAKICH SAMYCH INACZEJ"...

    Czyż nie jest to BIG OPEN rozważań o PRS - SKOK CYWILIZACYJNY
    W PRZEPAŚĆ CZY W PRZESTWORZA ???

    POLACY SKACZĄ ....POLACY Z KACZY... cd. PO przerwie
  • @programista 20:18:20
    I :
    Co Pana interesuje - co ludzie robią ze sobą - póki nie wzywają na rozjemcę, czy pomocnika - organu państwa (na które wszyscy łożą)?

    Jeśli umowy z szarej strefy - nie wymuszją dodruku i pracy niewolniczej - to po co się tym zajmować?
  • @BTadeusz 20:11:31"...Źle pan podchodzi do problemu...."
    Cenię Pana wypowiedzi i ostatnio zauważyłem ich brak...

    Wpis, który Pan skomentował , to nie jest moje podejście do problemu , lecz zacytowanie z komentarza Ultima Thule , który walczy z Nikanderem...
    Panowie mają ze sobą na pieńku...przynajmniej tak to wyglada w e-piaskownicy...

    Zatem nie podchodziłem do problemu ani dobrze ani źle...

    Serdecznie pozdrawiam
  • @BTadeusz 20:19:56
    Bo gdyby nie były zawierane to nie byłoby żadnej szarej strefy.
  • @BTadeusz 20:27:33
    Szara strefa jest dowodem na to, że do zawierania i dotrzymywania umów państwo nie jest niezbędne.
  • @zbigniew1108 20:30:37
    Drobna poprawka. UT nie walczy z nikanderem. UT walczy w obronie lichwy.
  • @nikander 20:54:56
    UT walczy w obronie WOLNOŚCI i WOLNEGO RYNKU ...

    UT walczy o to, aby NIE DODRUKOWYWANO PIENIĘDZY ...

    UT walczy z socjalizmem ...

    UT walczy z keynesizmem ...

    UT walczy z interwencjonizmem ...

    UT walczy z NIESKOŃCZONOŚCIĄ (wygrał dwa razy) ...
  • Do wszystkich.
    Zorganizowany należycie naród jest potęgą, której nic na świecie przeciwstawić się nie zdoła. Wobec tego organizacja narodowa ma obowiązek działać uczciwie i otwarcie.

    Tylko obozy, działające przeciw narodowi i jego dobru, mają potrzebę uciekania się w walce o swe cele do środków nikczemnych – do kłamstwa, obłudy, oszczerstwa, nawet do skrytobójstwa.

    Organizacja, wysoko ceniąca godność swego narodu, pragnąca, ażeby jak najwyżej stał pod względem religijnym i moralnym, może działać tylko środkami uczciwymi. Uczciwość wszakże, gdy staje do walki, wymaga wielkiego męstwa. Tchórze nigdy nie walczą uczciwie.

    Źródło: fragment przemówienia wygłoszonego na zakończenie obrad powołujących do istnienia OWP w Poznaniu, grudzień 1926.

    - Roman Dmowski

    ps

    Nic nie wymyślili, niczego nie stworzyli, żadnej spójnej idei odwołującej się do polskości, która mogłaby zjednoczyć wielu Polaków, a teraz chcą zawłaszczyć i przejąć to co stworzył innych człowiek, to jest dopiero zachowanie zgodne z polską tradycją i wychowaniem...a jedynie co czynią, to się kłócą, często pomiędzy sobą i wszczynają internetowe burdy, wyzywają ludzi nie zgadzający się z nimi od bolszewików, od zdrajców i bolszewickiej agentury, ale także od kretynów i ludzi którzy piszą brednie, to dotyczy tych od Korwina, gdzie się nie pojawiają to po sobie pozostawiaj zgliszcza i ruiny...

    Z jednej strony to jest towarzystwo UT maniak i utopista od wolności w gospodarce i od liberalizmu, z którym przy innych okazjach towarzystwo od cyrkówki oraz Rebeliantki i od MIND-a, Rangera o wielu nickach i twarzach, ale także od Klubu Dyletantów prowadzą z tymi pierwszymi zajadłą wojnę.

    Co jedni i drudzy stworzyli, co zmienili, kogo obronili, gdzie coś dla dobra Polski dobrego uczynili?

    Jeden mistrz od liberalizmu, gdzie się nie pojawi to po sobie zostawia skłóconych ludzi, podzielonych na kanapy i pufy polityczne, nie dosyć tego od ponad 20 lat wszystko co mógł przegrał w polskiej polityce, natomiast drudzy bezkrytycznie popierają PiS i Jarosława oraz takich ludzi jak Macierewicz...


    O czym tam będziemy dyskutowali? O PiS-e i o KNP i o Korwinie oraz o jego żydowskim liberalizmie?
  • @nikander 19:57:48
    ..ech zabiorę głos na tej grzędzie..ja to bym cię nikander ogolił do łysa, polał smołą i obrzucił pierzem...a potem bym cie gnał na to podkarpacie i okładał pejczem..zadżumiony stary pryku ...bez odbioru
  • @Rebeliantka 14:22:55
    UT jest świetnym moderatorem.

    >> tak, to miły gość...ale nazwa THULE ..w żaden sposób nie kojarzy się Pani historycznie ?
    Trzeba poszperać ..słowa kluczowe: III Rzesza i okultyzm.
    Pasuje do wsparcia udzielanego przez 'katolików' ..ale to tylko nazwa prawda ? ;)
  • @Rebeliantka 14:39:49
    Wolę rozmawiać o meritum, czyli o tym jaki powinien być system kreacji pieniądza i jak do niego dojść.

    >>> może jakiś przykład ze społecznej nauki KRK i jej wdrożenia w Watykanie , odnośnie kreacji pieniądza, będzie tu użyteczny ? :)
  • @ekoludek 21:16:22
    a litera H nie kojarzy ci się z Hitlerem ? Czy dlatego należy przestać używać litery H ?

    88 ...
  • @Paweł Tonderski 21:04:58
    Przecież zgodnie z tezą Dmowskiego szanowny bloger Ultima Thule pisze tylko uczciwie i otwarcie, bez uciekania się do kłamstwa, obłudy i oszczerstwa. Pisze o tym, jak naród może być należycie zorganizowany - w dobrowlnej wolnorynkowej współpracy.
    Ważne jest by rozróżniać dwie istotne kwestie - naród zjednoczony i naród zorganizowany.
    Naród zorganizowany jest zjednoczony tylko w małej liczbie konkretnych tematów, w realizacji których współpracuje. Do pozostałych kwestii naród się nie miesza pozostawiając rodakom pełną swobodę.
    Naród zjednoczony we wszystkim musi mieć jeden głos i jedną wolę. Nie pozostawia miejsca na swobodę.
    Dmowski mówi o narodzie dobrze zorganizowanym a nie o narodzie zjednoczonym.
  • @programista 20:37:09
    "Bo gdyby nie były zawierane to nie byłoby żadnej szarej strefy."

    Jestem za a nawet przeciw.
    Nie byłyby zawierane gdyby nie było szarej strefy.
  • @programista 20:42:01
    "Szara strefa jest dowodem na to, że do zawierania i dotrzymywania umów państwo nie jest niezbędne."

    Oczywiście.
    Tyle że to państwo swoimi przepisami zmusza do istnienia tej szarej strefy.
    :D
  • @ALIK 21:28:31
    Czy umowy są zawierane tylko w szarej strefie?
    Nie.
    Umowy między ludźmi są zawierane ciągle i w większości są dotrzymywane, bo ludzie chcą ze sobą współpracować.
  • @programista 21:24:33
    Jasne, chyba pan żartuje, to taki sam utopista i skrajny liberalista, w zasadzie anty-państwowiec i krypto anarchista, tak jak GPS... Dla których wolność osobista człowieka jest podstawową wartością w ich życiu, wolność która na końcu albo kończy się totalitaryzmem albo anarchią i rewolucją mentalną - kulturową, która w swej istocie jest intelektualnym bolszewizmem, ponieważ to co oni kreują, to wolność bez żadnych zasad...

    ps

    Ograniczamy swoją wolność osobistą w zakresie przestrzegania Chrześcijańskiego Dekalogu lub innych zasad i ograniczeń, które normują nasze życie w Narodzie, pomiędzy którym, żyjemy, pracujemy, uczymy się i w razie czego o to walczymy i nawet dla tego wszystkiego jesteśmy gotowi poświęcić swoje życie...

    Wolność sama w sobie, nie jest nie jest celem naszego życia, ale ta wolność osobista, która jest objęta przez większość ludzi pomiędzy, którymi żyjemy pewnymi zasadami i normami, które większość z nas dobrowolnie przyjmuje i toleruje, tym samym ograniczając swoją wolność osobistą...

    I jeszcze jedno, zaczynając tę dyskusję trzeba najpierw zapoznać się przynajmniej pobieżnie z książką pana Wojtasa, dobrze jest też przeczytać kilka razy Nowy Testament, Konecznego, księdza Trzeciaka, Dmowskiego, księdza Krąpca, dopiero wtedy zaczynać jakąkolwiek dyskusję.

    Natomiast to towarzystwo nie czytając książki pana Wojtasa, nie znając nawet szczegółów jego pracy od razu zaczęli ją dyskredytować a samego pana Wojtasa oczerniać i nazywać bolszewikiem lub agentem sowieckim, i to nie trwa od tygodnia, tylko od wielu miesięcy.

    Tak właśnie postępują obrońcy wolności i polskości, którzy na tym portalu występują pod nazwą Klub Dyletantów, jedynymi osobami godnymi poczytania ich tekstów to pani Iza, pani bez kroki, i pan Trybeusz, oprócz tego co wypisuje w kurzej sadze...

    Jakoby walczą o Polski Kościół Katolicki, a z drugiej strony popierają PiS, który w swej polityce ten sam Kościół rozbija i niszczy, i ogranicza suwerenność naszej ojczyzny i Państwa...
  • BRAWO POLSKA RACJA STANU! WSZYSTKICH ZAPRASZAM NA HERBATĘ NARODOWĄ.
    Wojtas jest ojcem ważnego, przyszłościowego i strategicznego pomysłu na polską rację stanu, na wytrwałe oczyszczanie naszego grona z elementów anty-polskich, dys-polskich i anty-polskich. Popieram całym sercem. Dołączam się i pragnę się skupić na promocji walki z antypolonizmem i kulinariach.
    Wkrótce rocznica Układu z Dorotheenstrasse. Dlatego w duchu polskiej racji stanu - w najbliższą niedzielę (24 listopada 2013) o godzinie 17:00 przy Dmowskim na Placu Na Rozdrożu się spotykamy, powiemy parę słów i udamy się do Baru Przejście pod pomnikiem - żeby posilić się bursztynowym płynem.
  • @Rebeliantka 18:56:22 do @zbigniew1108 ODSETKI 0% ??
    "Granicą jest ZERO! To proste, jak słońce.

    Św. Tomasz jasno wyartykułował, że branie procentów od pożyczonych pieniędzy jest niedozwolone."

    >>> Niedozwolone ?
    To ciekawe dlaczego BANK WATYKAŃSKI pobiera odsetki i zarabia na nich ?
    Gdybyś nie wiedziała to proszę tu raport >> http://www.ilsole24ore.com/pdf2010/SoleOnLine5/_Oggetti_Correlati/Documenti/Notizie/2013/10/IOR_AnnualReport_E.pdf

    BANK WATYKAŃSKI upublicznił go pierwszy raz w historii ..i tu taki ambaras ..działa lichwiarsko, niezgodnie ze stanowiskiem Św Tomasza.
  • @Gizmo 21:44:29
    To jest właśnie ich dyskusja, tak to właśnie wygląda. :)))))

    Już ci pisałem Ranger, spadaj i bujaj wrotki. :)))))
  • @ekoludek 21:16:22
    Mi się kojarzy z krańcem znanego świata lub tajemnicami wszechświata (to drugie od opowiadania pod takim tytułem).
  • @programista 21:34:14
    "Czy umowy są zawierane tylko w szarej strefie?
    Nie.
    Umowy między ludźmi są zawierane ciągle i w większości są dotrzymywane, bo ludzie chcą ze sobą współpracować."

    Odnosiłem się tylko i wyłącznie do samej szarej strefy.
    Strefy która jest wymuszona przez "włodarzy".
    Pzdr
  • @ALIK 21:30:07
    To nie państwo ciebie do tego zmusza, tylko ludzie, którzy stoją na czele tego państwa.
  • @Paweł Tonderski 21:51:13
    Tak.
    Niewłaściwy skrót myślowy :)
  • @ekoludek 21:20:23
    Odpowiem Ci nie wprost tym kazaniem papieża Franciszka:

    http://www.osservatoreromano.va/portal/dt?JSPTabContainer.setSelected=JSPTabContainer%2FDetail&last=false=&path=/news/vaticano/2013/216q13-Messa-del-Papa-a-Santa-Marta-Il-potere-del-.html&title=Pot%C4%99ga%20pieni%C4%85dza&locale=pl
  • @ekoludek 21:48:06
    No właśnie. Kościół nie jest doskonały. To nie jest jeszcze Państwo Boże.
  • @Gizmo 21:59:18
    Nie mam zamiaru z tobą dyskutować, nie będę komentował twoich wymiocin.

    Dla mnie jesteś zwykłym padalcem. :)
  • @Rebeliantka 21:59:49
    Zaczyna się teologiczna dyskusja, jedyna dziedzina, z której pani Rebeliantka jest mocna, jednak pan Wojtas nie jest teologiem i nie chce zawłaszczyć ani zwalczać w Polsce instytucji Kościoła Katolickiego, a jest o to notorycznie oskarżany.
  • @Ultima Thule 21:22:47
    a litera H nie kojarzy ci się z Hitlerem ? Czy dlatego należy przestać używać litery H ?

    >>>> pomiędzy H a posługiwaniem się nazwą THULE jest mega różnica :) ! Doucz się czym było..
  • @Rebeliantka 21:59:49
    "No właśnie. Kościół nie jest doskonały. To nie jest jeszcze Państwo Boże."

    I takowe nie będzie bo nie miało być.
    Od lat to Państwo Watykańskie które jest inne na pokaz a inne w działaniu - najczęściej pozakulisowym.

    Tylko drobniutką część tego pokazuje i usuwa obecny Papież.
    Osobiście jestem zdania (NIESTETY) że zbyt długo to nie potrwa.
  • @Rebeliantka 21:49:10
    Mi się kojarzy z krańcem znanego świata lub tajemnicami wszechświata (to drugie od opowiadania pod takim tytułem).

    >>> no to masz niepełne skojarzenie - THULE była to konkretna organizacja w III Rzeszy, sprawdź, bo na dodatek okultystyczna itd..itp..
  • @Rebeliantka 21:56:15
    Kazania chcesz przeciwstawić raportowi z działalności BANKU WATYKAŃSKIEGO ? :)
    http://www.ilsole24ore.com/pdf2010/SoleOnLine5/_Oggetti_Correlati/Documenti/Notizie/2013/10/IOR_AnnualReport_E.pdf

    Tam najwidoczniej kazań nikt nie słucha, bo LICHWA kwitnie.
    A są i takie informacje:

    "15 tysięcy depozytów spośród wszystkich 33 tysięcy należy do księży, 1600 do biskupów i około 200 do kardynałów.
    Na kontach znajduje się około 5 mld euro, a 80 procent tej sumy należy do fundacji, zakonów, konferencji episkopatów, seminariów i klasztorów. "
    http://finanse.wp.pl/kat,1033715,title,Tajemnice-banku-watykanskiego-papiez-nie-ma-konta,wid,14259923,wiadomosc.html?ticaid=111b36&_ticrsn=3

    Chyba społeczna nauka/praktyka kościoła w kwestii LICHWY nie jest dobrym drogowskazem, prawda ?
  • @Paweł Tonderski 22:04:24
    Jedyna dziedzina? Mało Pan o mnie wie, a pozwala sobie na takie podsumowanie. Wspólczuję.
  • @Rebeliantka 21:59:49
    No właśnie. Kościół nie jest doskonały.

    >>> I to wszystko?
    Wystarczy tak skwitować rozbieżność pomiędzy tym co deklaruje a TYM co robi ??
    Zatem nie jest "święty" jak i jego nauki w kwestiach społecznych.
    Skoro tak, to powinien być traktowany jak każda inna korporacja.
  • @ekoludek 22:07:02
    Tylko, że nick blogera, o którym rozmawiamy, brzmi Ultima Thule.
  • @ekoludek 22:11:02
    To o czym Ty właściwie mówisz? O trzymaniu pieniędzy w Banku, czy lichwie? Bo to sa rózne sprawy.

    Czy organizacje religijne nie powinny Twoim zdaniem posługiwać sie pieniędzmi? A jeśli mają prawo się nimi posługiwać, to czy winny je trzymać w skarpecie?
  • @ekoludek 22:11:02
    Społeczna nauka Koscioła jest w kestii lichwy niezłym drogowskazem. Wystarczy przeczytać stosowne encykliki papieskie.
  • @Gizmo 22:14:17
    Nie rozróżniasz Thule i Ultima Thule?
  • @ekoludek 22:14:05
    Kościół jest Święty, bo jest założony przez Chrystusa, a nie dlatego, że wszyscy jego członkowie są święci.
  • @Rebeliantka 22:19:01
    Kościół Katolicki o 2 tysięcznej tradycji powinien mieć swoje własne katolickie banki.

    Nie powinien korzystać z banków, których właścicielami są żydowscy i syjonistyczni bankierzy, którzy właśnie w ten sposób zwalczają ten Kościół i Państwo kościelne Watykan.

    Którzy od zarania są zajadłymi i śmiertelnymi wrogami Kościoła katolickiego oraz wszystkich chrześcijan i katolików.

    To po pierwsze, a po drugie hierarchowie tego Kościoła nie powinni tworzyć nowych nazw określeń, które połączone w jedno słowo wzajemnie sobie zaprzeczają, tym słowem - określeniem jest na przykład judeochrześcijaństwo, albo tak jak w przypadku liberalistów liberalnykonserwatyzm. :)))))))))))
  • @Gizmo 22:35:17
    A Ultima Thule,? Co to dla Ciebie oznacza?
  • @Paweł Tonderski 22:32:54
    //Kościół Katolicki o 2 tysięcznej tradycji powinien mieć swoje własne katolickie banki//

    To dobra idea.
  • @Paweł Tonderski 22:32:54
    Nie wszyscy ludzie Kościoła używaja pojęcia judeochrześcijaństwo. Moim zdaniem, większość nie używa.
  • @Gizmo 23:03:19
    No właśnie.
  • HERBATA NARODOWA - PO SPOTKANIU W BARZE PRZEJŚCIE
    Pod Placem Na Rozdrożu. Tam gdzie zabito Łysego. Kultowe miejsce.
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1402806_10202740802665070_1101176834_o.jpg
  • @Rebeliantka 22:43:31
    //Kościół Katolicki o 2 tysięcznej tradycji powinien mieć swoje własne katolickie banki//

    To dobra idea.

    >>> no ma, Watykański, oparty na lichwie jak inne.
  • @Rebeliantka 22:27:13
    Kościół jest Święty, bo jest założony przez Chrystusa, a nie dlatego, że wszyscy jego członkowie są święci.

    >>> Chcesz powiedzieć, że Bóg stworzył tak niedoskonałą rzecz jak KRK i określił to jako "własny" ? :)
    Nieprawdopodobne.
    Dzieła Boskie (m.in świat, przyroda) są doskonałe, KRK nie jest.
  • @Rebeliantka 22:23:04
    Społeczna nauka Koscioła jest w kestii lichwy niezłym drogowskazem. Wystarczy przeczytać stosowne encykliki papieskie.

    >> jaki to drogowskaz, skoro nawet w Watykanie (BANK WATYKAŃSKI- IOR) nie jest stosowany ?
    To jak PR korporacji..
  • @Rebeliantka 22:19:01
    To o czym Ty właściwie mówisz? O trzymaniu pieniędzy w Banku, czy lichwie? Bo to sa rożne sprawy.

    >>> LICHWA - poczytaj raport, są konkretne pozycje z przychodów z odsetek.
  • @ekoludek 00:45:40
    Drogowskaz, to drogowskaz. Nie wszyscy się do niego stosują.
  • @ekoludek 00:44:05
    A o wolnej woli człowieka słyszałeś?
  • @ekoludek 00:41:08
    Ten Bank jest "naprawiany" od dłuższego czasu. To dobrze, czy źle?
  • @ekoludek 00:47:38
    Przedtem piętnowałeś też sam fakt trzymania pieniędzy w Banku, więc chciałam się dowiedzieć o co chodzi.

    Co do lichwy, przytoczyłam stanowisko Św. Tomasza i papieża Franciszka. Oni nie są prezsami Banku Watykańskiego.
  • @Eugeniusz Sendecki 21:47:00
    Tym wychwalaniem wojtasa pokazałeś swje prawdziwe oblicze. Czy warto tak się zeszmacic dla paru judaszowych srebrnikow?
  • @night rat 07:14:21
    A czemu z tym do mnie?
  • @Rebeliantka 14:25:49
    Proszę sobie znaleźć to co Pani odpowiada. caly artykuł jest na zadany temat.
  • @Weni 16:09:25
    "Aaaa...to jakby na dwa fronty - coś tak/jak 'panu bogu świeczkę a diabłu ogarek' - fuj !?"

    czemu "fuj". Zalatwianie czegos w biurze parafialnym to zwykła sprawa techniczna. Hierarchia to administracja kościola i trzeba się stosować do jej zarzadzeń.
    Wiara to srawa zbyt poważna, zeby ja powierzać urzędnikom.
  • @SpiritoLibero 07:49:12
    Nie potrafi Pan zrekapitulować własnego artykułu? Dziwne.
  • @Rebeliantka 09:34:06
    A po co?
    Pani nie umie czytać? Nie jest dlugi.
  • @SpiritoLibero 09:47:03
    Sprawdzam, czy Pan rozumie, co napisał. Wychodzi na to, że nie.
  • @Rebeliantka 09:57:50
    Znowu pozwole sobie kompletnie się z Panią nie zgodzić.
    Nie mam czasu na przekladanie moich artykułów z polskiego na polski dla osób majacych trudności w czytaniu ze zrozumieniem.
    Piszę do ludzi inteligentnych, proszę Pani.
  • @SpiritoLibero 10:03:41
    Zauważyłam. "Inteligentnych inaczej".
  • @SpiritoLibero 10:03:41
    Krótko mówiąc, nie zawarł Pan w swoim artykule - do którego Pan kieruje - odpowiedzi na pytanie Ultima Thule: "od kiedy zaczyna się lichwa".
  • @Rebeliantka 10:12:08
    Pani najwyraźniej chce mnie sprowokować do jakiejś nawalanki.
    Otóz musze Pania rozczarować - nic z tego :)
    Niech lepiej wróci Pani do swoich "inteligentnych normalnie".
    Poczyta sobie Pani o "jajach jakiejś klaczy" albo o kurach i kogutach.

    Pouczajacej lektury życzę.
  • @SpiritoLibero 10:22:10
    //Pani najwyraźniej chce mnie sprowokować do jakiejś nawalanki.//

    Próżne nadzieje. Ja nie ulegam prowokacjom.

    Konstatuję, że nie zna Pan odpowiedzi na najprostsze pytania w dziedzinie emisji pieniądza, a chce Pan występować jako reformator w tej sprawie.

    I jeszcze pacyfikator wypowiedzi innych.

    Wszystko jasne. Bez odbioru.
  • @SpiritoLibero 10:22:10
    nawalanki i personalne ataki uskutecznia tu niejaki @Nikander.
    Ponawiam wezwanie do usunięcia Jego oszczerczych komentarzy.
  • @Rebeliantka 10:30:33
    Z przyjemnościa Panię pożegnam :)

    Ośmiele sie jednak zauważyć, ze to Pani swoimi durnymi pytaniami chciala sprowokować MNIE a nie na odwrót.
    Proszę sie nie przejmować moim poziomem wiedzy. Jest wystarczajaco wysoki, żeby osoba taka jak Pani niewiele zrozumiała. Dała Pani tego dowód wysuwajac kandydature UT. Ale to już wasze judeo-chrześcijańskie interesy, które mnie nie interesują.
  • @Rebeliantka 00:54:19
    Co do lichwy, przytoczyłam stanowisko Św. Tomasza i papieża Franciszka. Oni nie są prezsami Banku Watykańskiego.

    >>> A komu niby podlega Bank Watykański jak nie Papieżowi, do ..Żydów należy ? ;)
  • @Rebeliantka 00:50:29
    Ten Bank jest "naprawiany" od dłuższego czasu.

    >>> tak ? :)
    To pewnie tak jak Polska - tez jest "reformowana" od dłuższego czasu.
    Lichwa to lichwa.
  • @Rebeliantka 00:48:56
    A o wolnej woli człowieka słyszałeś?

    >>> owszem. Ale wtedy powiedz, że KRK jest dziełem ludzi a nie BOGA, bo On tworzy tylko byty doskonałe, a takim KRK nie jest.
  • @ekoludek 12:20:28
    Nikt w Kościele nie pochwala lichwy, a zanim napiętnuje grzesznika, najpierw sprawdza fakty.
  • @ekoludek 12:22:15
    Tak, Bóg stworzył doskonałego człowieka, a ten zgrzeszył i popsuł dzieło Boskie.
  • @All
    Wyłączam się już z tej dyskusji. Wracam do innych, pilnych zajęć.
  • @ekoludek 12:22:15 do @Rebeliantka:
    ///owszem. Ale wtedy powiedz, że KRK jest dziełem ludzi a nie BOGA, bo On tworzy tylko byty doskonałe, a takim KRK nie jest.///

    ...wszystkie religie są wymysłem/pomysłem/dziełem człowieka - 'każdy, kto daje ci system wierzeń, jest twoim wrogiem' ?!
    http://www.youtube.com/watch?v=KuFNcFeHdAE&feature=player_detailpage#t=112
  • @SpiritoLibero 07:51:56
    ///czemu "fuj". Zalatwianie czegos w biurze parafialnym to zwykła sprawa techniczna. Hierarchia to administracja kościola i trzeba się stosować do jej zarzadzeń.
    Wiara to srawa zbyt poważna, zeby ja powierzać urzędnikom.///

    Aaaa rozumiem - jesteś taki katolik inaczej - z własnym systemem wierzeń a podporządkowany hierarchii/przykazaniom/nakazaniom kościelnym - stąd twój udział w rzeczonej mszy/jesteś na mszy ale myślisz/wierzysz po swojemu ?!
  • @Paweł Tonderski 21:51:13
    Tonderski, czy wy rozumiecie wogóle pojęcie "państwo"???
  • @ekoludek 22:07:02
    Co było pierwsze? Ultima Thule czy Thule?

    Za wiki: "Łacińskie określenie Ultima Thule (od. łac. ultimo/mus ostatni + gr. thule świat; tłumaczone też jako najdalsza Thule), użyte przez Wergiliusza w Georgikach[2], w średniowieczu oznaczające mityczną krainę położoną na północy i wyznaczającą kraniec znanego świata, stało się synonimem krańca świata."

    Metaforycznie można rozumieć jako poszerzanie czy docieranie do granic poznania.

    Okultystyczne znaczenie Thule opierało się na mitologii estońskiej o stworzeniu nowego świata poprzez ogień i destrukcję, co planowali naziści.
  • @korwinista 17:05:49
    W ogóle to wicie rozumiecie, ale czy ty rozumiesz? Wątpię. I nie piszcie do mnie w liczbie mnogiej.
  • @Weni 14:05:41
    Nie wiem czy po "swojemu".
    Po prostu wierzę... Ale niekoniecznie w męskie sukienki :)
  • @SpiritoLibero 20:26:59
    No to rzeczywiście wygląda na to że... jak to ktoś w innym miejscu napisał do ciebie iż...masz podwójne standardy.
  • @SpiritoLibero 20:26:59
    Dostałem odpowiedź:

    @SpiritoLibero 16:41:03
    //Twój komentarz został usunięty ze względu na zagrożenie interesów Rosji i NEon24.pl//

    - Ha! Wiedziałem! Mam to teraz czarno na białym!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej