Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
631 postów 26073 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Wsiąść do pociągu nie byle jakiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Całkiem naturalnie nasuwa się pytanie na ile te nowe przemeblowanie świata jest spontaniczne a na ile sterowane przez "niewidzialną rękę" ustawiaczy świata?

Oskarżenia Zachodu wobec Putina tradycyjnie opierają się na tym, że pracował w KGB i dlatego jest osobą okrutną i niemoralną. Putina obwinia się za wszystko. Ale nikt nigdy nie oskarżył Putina o brak inteligencji.

 Po fiasku operacji "Majdan" na Ukrainie, Zachód, na czele z USA postanowił zniszczyć rosyjską gospodarkę poprzez obniżenie cen ropy naftowej i gazu będących głównym źródłem budżetowych przychodów Rosji.
Poprzednio, za rządów prezydenta Reagana, takie działania Zachodu, polegające na  obniżeniu cen ropy naftowej doprowadziły do "sukcesu" i upadku ZSRR. Ale historia nigdy nie  powtarza się dwa razy. Tym razem to dla Zachodu sprawy przybrały niebezpieczny obrót.
Mimo licznych doniesień o sukcesach Zachodu i skuteczności wprowadzonych sankcji to właśnie oni znaleźli się w pułapce Putina i im bardziej Zachód stara się uciec z tej pułapki tym bardziej się w niej pogrąża.
 

Jak się wydaje, doniesienia mediów wieszczących rychły upadek Rosji nie mają racjonalnych podstaw i są elementem propagandowej wojny psychologicznej.
Jakby to dziwne i niewiarygodne mogło się wydawać to obecne działania Zachodu wcale zbytnio nie szkodzą Rosji. Rosja nie chwali się tym głośno ale sprzedaje swoją ropę za ... złoto. I to nie tzw. złoto "papierowe", które jest jedynie przedmiotem spekulacji finansowych ale za złoto fizyczne.
Oczywiście Rosjanie przyjmują jeszcze dolary amerykańskie jako pośredni środek płatniczy ale natychmiast wymieniają je na fizyczne złoto. Dynamika zakupu złota przez Rosję jest imponująca. Tylko w ostatnich kwartale na ogólną ilość złota zakupionego przez banki centralne - 93 tony, 55 ton zakupił bank centralny Rosji.

Brytyjscy naukowcy całkiem niedawno potwierdzili badania przeprowadzone kilka lat temu przez US Geological Survey, stwierdzające, że  Europa nie będzie w stanie przeżyć bez dostaw energii z Rosji. Tłumaczenie z angielskiego na inne języki  oznacza:  "świat nie będzie w stanie przetrwać, jeśli ropa i gaz z Rosji jest odejmowana od globalnego bilansu energetycznego" Tak więc, świat zachodni, zbudowany na hegemonii petrodolarów, jest w katastrofalnej sytuacji.
A Rosja jest gotowa do sprzedaży ropy i gazu na Zachód tylko w zamian za fizyczne złoto! Cena złota została bowiem w podobnie sztuczny sposób obniżona w celu obrony wartości nabywczej dolara. I tak koło się zamyka. Rosja zawsze może liczyć na regularny dopływ dolarów ze sprzedaży surowców bo to Amerykanie narzucili swego czasu ten środek rozliczeń. Nie da się jednak utrzymać wysokiej siły nabywczej dolara i jednocześnie wysokich cen złota. A to już woda na młyn Putina.

W 1971 roku prezydent USA Richard Nixon  zlikwidował możliwość swobodnej wymiany dolarów na złoto gwarantowanej przez USA w 1944 w Bretton Woods.    
W 2014 roku, prezydent Rosji Władimir Putin, bez pytania o pozwolenie Waszyngtonu, sam zaczął wymieniać ropę na fizyczne złoto z Zachodu w zamian za cenę denominowaną w dolarach amerykańskich, sztucznie obniżoną przez sam Zachód.
Wychodzi więc na to, że USA skręciły sznur, na którym same zawisną.

Przedstawiciele banku centralnego Rosji twierdzą, że mogą użyć rezerw złota jako środka płatniczego na opłacenie niezbędnego importu. Jest to sygnał przede wszystkim dla partnerów z BRICS a zwłaszcza dla Chin. Chińczykom taka ewentualność jest jak najbardziej na rękę. Tym bardziej, że Chiny już zasygnalizowały, że nie mają zamiaru dalej kupować obligacji amerykańskich.
Będą oczywiście przyjmować tak jak Rosja zapłatę w dolarach, będą one jednak szybko zamieniane na inne, tym razem trwałe dobra. Biorąc pod uwagę, że zasoby fizycznego złota na swiecie są ograniczone należy się spodziewać inwestowania w inne dobra - surowce mineralne czy nawet ziemię uprawną. Wymiana handlowa między Chinami i Rosją (a w konsekwencji miedzy pozostałymi członkami BRICS) oparta na parytecie złota i innych realnych dóbr spowoduje wyeliminowanie niepotrzebnego pośrednika czyli dolara amerykańskiego.
 

W układzie handlowym obejmującym z jednej strony chińskie towary a z drugiej rosyjską energię, czyli dobra realne, nie ma miejsca na zbędnego pośrednika oferującego wirtualny środek rozliczeń.
A to już oznacza poważne, jeśli nie śmiertelne problemy dla USA. Przy obecnym tempie redukcji rezerw fizycznego złota, Zachód po prostu nie ma czasu ani możliwości, aby zrobić na dłuższą metę krzywdę Rosji. Dolar pozostanie jeszcze pewnie jakiś czas środkiem wymiany handlowej ale straci rolę waluty zapasowej. Tym samym dolar przestanie być środkiem finansowania deficytu budżetowego USA bo obligacje skarbowe ich rządu stracą swoją funkcję ostatecznego akumulatora aktywów.

Jedną z metod obrony petrodolara jest organizowanie różnych "kolorowych" rewolucji i kontrolowany eksport "demokracji" przy użyciu myśliwców NATO. Jednak bezpośrednia agresja militarna wymierzona w Rosję nie ma szans powodzenia. Rosja to nie Jugosławia czy Libia. Amerykanie są  jak najbardziej świadomi tego, że operacja lądowa w tym przypadku nie ma najmniejszego sensu i skończyłaby się oczywistą klęską. Pozostaje jedynie atak jądrowy ale efekt takiego starcia jest jeszcze bardziej oczywisty i nie sądzę, że ktoś może poważnie brać pod uwagę taką ewentualność.
 

Kolorowa rewolucja w przypadku Rosji raczej też nie wchodzi w rachubę. Zachodnie agencje badania opini publicznej regularnie publikują sondaże popularności Putina w społeczeństwie rosyjskim a te są na bardzo wysokim, niespotykanym od lat poziomie. Nawet gdyby Putin jutro pośliznął się nieszczęśliwie na mydle to raczej nie zmieniłoby to nastawienia społeczeństwa rosyjskiego do Zachodu. To, niestety, gorzkie fakty, które spędzają sen z oczu zachodnim politykom i mobilizują ośrodki kierujące medialną propagandą do wzmożonej pracy, także na naszym małym, polskim podwórku.

 "Kto ma więcej złota określa zasady" - ale wszyscy fachowcy na Zachodzie milczą na ten temat. Milczą, bo nikt nie wie teraz, jak wydostać się z tej "złotej pułapki".

Jakie wnioski z takiego obrotu spraw powinna wyciągnąć Polska? Oczywiście przy założeniu, że mamy polski rząd dbający o polskie interesy. Takie rozważania będą dziś oczywiście czysto teoretyczne bo niestety nie mamy rządu dbającego o polskie interesy ani jakiejkolwiek siły politycznej mogącej zmienić ten stan rzeczy. Przynajmniej dziś.

Rzeczą oczywistą nawet dla największego tępaka ekonomicznego jest to, że interesy należy robić z tym, który ma coś do zaoferowania i ma czym płacić. Amerykanie mogą nam zaoferować jedynie wydrukowane przez siebie zielone papierki bez pokrycia i co najwyżej trochę wojskowego złomu za dobrą (dla siebie) cenę. Każdy chyba pamięta jak skończyła się sprawa tzw.off setu przy zawieraniu kontraktu na amerykańskie myśliwce - otrzymaliśmy pół eskadry nielotów (używanych) a z obiecywanych inwestycji nic nie wyszło.

W najlepiej pojętym interesie Polski jest jak najdalej idąca współpraca z państwami BRICS. Jednak tutaj należy być bardzo ostrożnym w doborze partnerów i priorytetów. Najbardziej naturalnym partnerem, ze względu na potencjał, zasoby i położenie geograficzne wydaje się być Rosja. Moim jednak zdaniem ze względu na różnorakie uwarunkowania historyczne i polityczne naszą drogę do tego nowego, wielobiegunowego systemu gospodarczego i politycznego  świata, który rodzi się na naszych oczach powinniśmy zacząć od innej strony. Chiny, Indie, Iran, Brazylia - to powinny być główne kierunki ekspansji politycznej i gospodarczej na najbliższą przyszłość.
Nie można z oczywistych względów pomijać Rosji ale to nie może być pierwszy i główny kierunek naszych starań. Z pewnością nie przed przeprowadzeniem rzetelnej lustracji, która wyeliminowałaby z naszego życia politycznego i gospodarczego wszelkie wpływy agentury rosyjskiej, niemieckiej, amerykańskiej, brytyjskiej czy izraelskiej (czyli jednym słowem WASPowskiej)

Dywersyfikacja i rozszerzenie grona dostawców nośników energi o np. Iran czy Wenezuelę zmusiłaby z czasem Rosję do renegocjacji cen dostarczanej nam ropy i gazu. Dopóki nie będziemy mieć alternatywnych źródeł zaopatrzenia to będziemy skazani na dyktat Moskwy. A jak pokazuje obecna sytuacja - rosyjskie lobby energetyczne w Polsce ma się całkiem dobrze. Jak zresztą w całej Europie.
Za dostarczane surowce nie musimy płacić dolarami, możemy stosować wymianę barterową. Oczywiście jeśli zaczniemy odbudowywać przemysł i zaczniemy coś produkować.
Polska może być atrakcyjnym partnerem handlowym dla wszystkich wymienionych wyżej krajów, mamy zasoby surowcowe i mądrych ludzi. Polska nie musi robić za "Chińczyka Europy", gdzie jedyną gałęzią przemysłu są zachodnie montownie i centra logistyczne.
 

Mało kto wie, że nie możemy produkować tak poszukiwanych przez polskiego rolnika ciągników Ursus, bo montowany tam kiedyś silnik "nie spełnia norm UE". Po co nam więc taka unia? Produkujmy te bardzo udane ciągniki dla rolnika brazylijskiego, irańskiego i hiduskiego! Z pewnością będą mieli czym zapłacić. Takich przykładów można by mnożyć w nieskończoność, chodzi jednak o to by zmienić sposób myślenia.
Należy wyrwać się z zaklętego kręgu uwikłań politycznych z bankrutującym na naszych oczach "demokratycznym zachodem".
 

Do natychmiastowej weryfikacji są wszystkie umowy stowarzyszeniowe - zwłaszcza członkostwo w Unii Europejskiej i w NATO.  Polska nie ma żadnych realnych korzyści z uczestnictwa w tych gremiach. Same ograniczenia.
Stowarzyszenie niepodległych, narodowych państw europejskich jest pomysłem jak najbardziej korzystnym ale to co teraz prezentuje sobą Unia jest tego zaprzeczeniem i karykaturą. To następny, bolszewicki eksperyment socjotechniczny. Z tą jedynie różnicą, że ośrodek decyzyjny przeniesiono z Moskwy do Brukseli.
 

Podobnie NATO - nie daje nam żadnych gwarancji bezpieczeństwa i stanowi jedynie zbrojne ramię światowego, samozwańczego żandarma, który żeby legitymizować w jakiś sposób swoje działania zaprasza do uczestnictwa w sojuszu takie nic nie znaczące z militarnego pkt. widzenia państwa jak Polska czy kraje bałtyckie. Po co nam hasający po afgańskich górach czy irackich pustyniach żołnierze w polskich mundurach gdy Polski nie ma już komu bronić?
Węgry już zagroziły, że jeśli Bruksela nie przestanie się nadmiernie wtrącać w wewnętrzne sprawy Węgier to Węgrzy podziękują za przynależność w unii. Można? Można, tylko trzeba mieć jaja. Nasi obecni zarządcy takich narządów nie posiadają.

Całkiem naturalnie nasuwa sie pytanie na ile te nowe przemeblowanie świata jest spontaniczne a na ile sterowane przez "niewidzialną rękę" ustawiaczy świata? Można oczywiście snuć różne dywagacje, zwłaszcza z gatunku tych "spiskowych" ale jasnym jest, że coś się zmienia i nic już nie będzie takie jak kiedyś. Polacy nie powinni się jednak oglądać na takie niewiadome. Przyjmijmy za dobrą monetę to co się dzieje i wsiądźmy do właściwego pociągu. Ten, którym jedziemy obecnie z pewnością się wykolei.
I lepiej, żeby nas w nim wtedy nie było.

KOMENTARZE

 • Dobry text
  piąteczka
  Pozdrawiam
 • @Arjanek 12:47:13
  Mnie też smuci i zastanawia ten dziwny sojusz Rosji z Izraelem (Peres - Miedwiediew w 2009) mający na celu wzajemne poparcie w sprawach holokaustu i bohaterskiej postawy Armii Czerwonej, których nie wolno kontestować.
  Dlatego tak jak napisałem wyżej - to nie Rosja ma być naszym pierwszym etapem do BRICS.
 • @Autor
  5*
  Ciekawa informacja z Russia Today: "Rosja omawia prawdopodobieństwo zmniejszenia własnego wydobycia w celu podtrzymania światowych cen ropy, lecz ostateczna decyzja nie została podjęta - oznajmił szef Ministerstwa Energetyki Rosji Aleksander Nowak. Światowe ceny ropy naftowej spadały przez ostatnie kilka miesięcy, osiągając wieloletnie minima. Na 27 listopada w Wiedniu zaplanowane jest spotkanie ministerialne krajów członkowskich OPEC, na którym kraje zadecydują, czy zmniejszą wydobycie surowca w warunkach pogarszających się prognoz dotyczących zużycia ropy naftowej na świecie, istotnego zwiększenia wydobycia w USA a także znacznego obniżenia cen ropy naftowej. Rosja w spotkaniu nie uczestniczy".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:52:09 ależ jest Pan w błędzie!
  To Rosja i tylko Rosja może być naszym rzeczywistym partnerem - o ile Rosja jeszcze może nas za jakiegoś partnera kiedykolwiek uznać - ponieważ państwa BRICS, choć suwerenne, to jednak głównym decydującym jest Rosja, jest Putin.
  Istnieje prosta zasada, że nie rozmawia się z Jasiem jeżeli można porozmawiać z Janem.
  Udawanie, że my to raczej będziemy się zbliżać do Brazylii czy do Afryki Południowej a nie Rosji to dziecinne podchody.
  Polacy powinni zrobić to, co zrobić powinni. I nic innego.
  A tym, co Polacy powinni zrobić jest dążenie do sojuszu z Rosją i wejście do Wspólnoty Państw Niepodległych.
  Wszystko inne to droga naokoło i niepotrzebne harcerzykowate podchody. A Rosja nie musi mieć już do nas wcale żadnej cierpliwości. I czasu na to nie ma i po co komu ta zabawa?
 • @Kodiak 13:24:45
  Spam nie na temat.
  Skoro dałeś to jako notkę to nie wklejaj jako komentarz.
 • Do autora tego artykułu !
  Szanowny panie [ pani ] ciekawa i prawdziwa analiza dzisiejszej sytuacji w Polsce i w świecie !!!! i ja podpisuję się w 100 % !!! i powiem wiecej coraz więcej osób krytykuje UE i NATO ! i coraz wiecej osób widzi naszą dzisiejszą sytuacje w UE i NATO jako zagrożenie naszej Polskiej Słowiańskiej państwowości Tożsamości Kultury !
  !
  Przesłanie do Słowian ! NASZYM OBOWIĄZKIEM JEST OCALIĆ NASZĄ SŁOWIAŃSKA TOŻSAMOŚĆ ! RAZEM Z KRAJAMI SŁOWIAŃSKIMI !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! UE i NATO to obciach !!!!!
 • @BłękitnyOceanIstniej 13:45:54
  Z pokorą przyjmuję twoją ocenę ale pozwolę się z tobą nie zgodzić :)
 • @nana 13:22:57
  Podziwiam twoją determinację i szczerość ale ja jednak będę się upierał przy swoim.
  Widocznie mamy różne spojrzenia na suwerenną politykę Polski.
  I nie sądzę, żeby to akurat Rosja była głównym rozgrywającym.
 • @Kodiak 13:55:12
  To fakt, żeby mieć pomysł na ciebie to trzeba anielskiej cierpliwości :))
 • @BłękitnyOceanIstniej & Kodiak
  Panowie, dziękuję za cenne uwagi ale dajcie szansę wypowiedzieć się innym.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:59:39 ja twojego uporu nie podziwiam, bo jest on bezpodstawny
  w związku z różnicą zdań na ten temat wypowiadaj się tylko w imieniu tej części, co twoja, a moją cześć naszej Ojczyzny pozostaw w spokoju. Czyli mówiąc wprost: za mnie nie decyduj, bo ja ci na to przyzwolenia nie daję. I teraz zastanów się, jak chcesz utrzymać jedność Polski. Do więzienia mnie wsadzisz, gdy będziesz mógł? Ot, i cała twoja demokracja :))))))))
  Nie ma państw suwerennych, są jedynie państwa lepiej lub gorzej rządzone. Ale zależności wzajemne są zawsze zarówno w sferze gospodarczej jak i politycznej. Suwerenność to słowo wymyślone na użytek głupich. I oni się na to łapią, a potem jak Ukraińcy - nie mają ani kraju, ani kasy, ani ropy, ani gazu ani w ogóle nic. Ale za to są suwerenni, nieprawda? :))))))))))))
 • @nana 15:09:32
  Wcale nie mam zamiaru wypowiadać się w twoim imieniu, robię to na własną, prywatną odpowiedzialność.
  I nie sądzę, że Ojczyznę można dzielić, jest tylko jedna. Można mieć jednak różne pomysły na jej urządzenie.
  Ty chcesz wskakiwać na kolana Putinowi a ja nie. I tym się różnimy.

  Co do wsadzania do więzienia to całkiem niezły pomysł, choć ja osobiście przywróciłbym karę banicji. Jest szereg osób, które powinny znaleźć się jak najdalej od Polski i polskich spraw.

  Ukraińcy suwerenni? Nie rób sobie jaj...
 • @nana 15:09:32
  Za to z ruskim będzie miodzio. Nikt Cię nie będzie wsadzał. Skąd nadajesz, z francy? Wiesz ile to czasu, aż france podpiszą traktat przyłączeniowy do WNP?
 • @LordConqueror 15:47:18
  Oj... Coś mi się wydaje, ze napisałem za dużo prawdy bo nie poświęcalibyście mi tyle czasu i energii.
  Sam kwiat neonowej hasbary tu zawitał :))))))))))))
 • Dobry artykuł
  Polska nie ma żadnego interesu w wiązaniu się z bankrutem jakim są Stany Zjednoczone ani z ideologicznym domem wariatów (tak samo zbankrutowanym) jakim jest UE.

  I USA i UE (poprzez swoje korporacje i ich lobbystów) doprowadziły polski przemysł do upadku a Polaków do nędzy.

  Polska nie ma żadnego interesu politycznego ani gospodarczego w wyszczerzaniu się na Rosję a wręcz przeciwnie - udział Polski w antyrosyjskich sankcjach narzucanych przez amerykańskiego bankruta jest zabójczy dla gospodarki polskiej, dla miejsc pracy w Polsce i dla polskich rodzin.

  W interesie narodu polskiego i każdej polskiej rodziny jest współpraca gospodarcza, kulturalna i polityczna z Rosją, Białorusią, Ukrainą (po jej otrzeźwieniu z banderyzmu) i z całym obszarem Wschodu.
  To jest jasne dla każdego Polaka który potrafi liczyć i myśleć.

  Oczywiście Nie-Polacy z pewnością się z tym nie zgodzą, no ale ich powinniśmy olewać .
 • @LordConqueror 16:04:58
  Nie, nie istnieje. A ja użyłem tego określenia świadomie.
 • @Ptasznik z Trotylu 16:07:44
  Dokładnie tak - olewać :)))
 • @LordConqueror 16:11:15
  Czy Ruscy i Niemcy się z tym zgodzą to ich sprawa, nie moja.

  W latach 90-tych i aż do przystąpienia Polski do UE, w całej Polsce pełno było małych i większych prywatnych fabryk mebli. Przyjeżdżały ruskie TIRy i brały całą produkcję.
  Polacy mieli pracę i pieniądze na utrzymanie rodzin.

  Polski przemysł farmaceutyczny , produkujący dobre i tanie leki, nie nadążał produkować "na Wschód".
  Polacy mieli pracę i pieniądze na utrzymanie rodzin.

  Polski przemysł spożywczy pracował pełną parą a Rosjanie, Kazachowie, Tadżycy i Kirgizi wpierniczali polską szynkę, warzywa, owoce i przetwory aż im się uszy trzęsły.
  Polacy mieli pracę i pieniądze na utrzymanie rodzin.

  Dziś tego wszystkiego już nie ma i to wcale nie z winy Rosji.

  Polacy nie mają już ani pracy ani pieniędzy na utrzymanie rodzin, natomiast mają za to Kąkerora, Kodiaka i Błękitnego.

  Chujowa zamiana.
 • Do @Ptasznik z Trotylu
  Polska będąc krajem neutralnym wygrała by los na loterii ! a tak żydostwo wciągneli nas w awanturę antyrosyjska w interesie światowego żydostwa ! [ kierownictwo żydostwa w USA ] skutek ? upadek gospodarki i bieda ludności Słowiańskiej ! [ ścierwa żydowskie mają sie .świetnie bo żerują na naszej pracy !!! ] !
  !
  W interesie narodu polskiego i każdej polskiej rodziny jest współpraca gospodarcza, kulturalna i polityczna wojskowa z Rosją, Białorusią, i wszystkimi państwami Słowiańskimi !!
  !
  Słowianie ! żydów w Polsce interes jest trzymanie z żydami z USA ! a Polaków interes jest trzymanie z krajami Słowian !!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! żydo-UE i żydo-NATO to Obciach !!!
 • @LordConqueror 16:26:41
  //na razie tylko olewać, a potem, to się zobaczy, co powiedzą sowieccy://

  Przestań lord pitolić bo stracę cierpliwość i przestanę być uprzejmy.
 • @Ptasznik z Trotylu 16:35:18
  Zobacz Ptachu jak syjonki warczą gdy chce im się zabrać żerowisko...

  Jednak trzeba będzie w wolnej Polsce przywrócić banicję, nie ma innego wyjścia. Ciekawe czy Madagaskar jeszcze wolny :)))))))))
 • @LordConqueror 16:36:29
  //I remedium, zbawienie świata, Trzeci Rzym, Ojczyzna proletariatu,//

  Ty przeczytałeś w ogóle całą notkę czy tylko tytuł i dwa pierwsze zdania?
  Jak przeczytasz uważnie to wróć. A na razie żegnam.
  A swoje fobie i chore projekcje lecz gdzie indziej, tu rozmawia się o poważnych sprawach.
  I zabierz ze sobą kodiaka, będzie ci raźniej.
 • @Kodiak 16:45:48
  Kodiaku, jak nikt nie widzi to nawet i Ty wpierniczasz wieprzowinę z Polski a co dopiero indyferentne Kazachy, Tadżyki i Kirgizy.
 • @LordConqueror 16:41:11
  //Sprzedajmy wszystko na cały świat.

  Tylko nie duszę. O to mi chodzi:)))))//

  To Ty uważasz że jak Polak nie jest antyrosyjski, to już nie ma duszy ?
  To jaką Ty duszę masz ?

  :-))
 • @Kodiak 16:59:07
  Już kiedyś Czartoryski Ci powiedział że "jak poczujesz takie nieokreślone swędzenie w napletku, to będzie dobry znak".
  Twój doktor Freud nic o tym nie pisał ?
 • @gsaw 17:02:15
  A kto Cię wygania?
 • @Kodiak 17:23:27
  Takich supermanów ja ty to mam za zakąskę do 50 gram (bo do setki to już trzeba czegoś solidniejszego), więc się nie napinaj bo najwyżej Ci żyłka pęknie.
 • Pan Jarek Ruszkiewicz SL 15:56:30
  .
  Jasne , witam Franz - zdjecie symultany Trüpina :

  *****II
 • Putinowi miałabym wskakiwać na kolana? a jakim cudem? jako Polka mogła bym się cieszyć, gdyby mnie do przedpokoju wpuścił
  w takiej jesteśmy sytuacji. A nie wskakiwanie na kolana i dyktowanie, co to my chcemy albo nie chcemy.
  Nie mamy żadnej szansy i żadnej podstawy oczekiwać, że Rosja będzie się z Polską liczyć. Nie będzie i nie musi.
  To w naszym interesie jest poprosić Rosjan, by łaskawie powiedzieli nam, jaką dla nas przewidują rolę do spełnienia i ewentualnie negocjować jakieś drobne warunki.
  Polski i Polaków na nic innego nie stać i nie pomoże prężenie anemicznych muskułów i udawanie, że my, Polacy coś jeszcze możemy. Nie możemy. Polacy przegrali teraźniejszość włażąc ussmanom w zad i robiąc z siebie pomywaczy dla anglosysów i zmieniaczy pampersów dla Niemców.
  Po co udawać, że jest inaczej?
  Budować kraj nasz będzie można dopiero na jakichś podstawach. Te podstawy musimy dopiero wypracować - przy wsparciu Rosji, bo sami nie mamy ani jak, ani nie damy rady.
  Polska to dziad, a żaden dziad uczepiony pańskiej klamki nie może dyktować żadnych warunków.
  Rosjanie, a konkretnie Armia Czerwona przelewali za nas, Polaków krew. Pilnowali naszych zachodnich granic, by Polska mogła spokojnie dźwignąć się z wojennych zgliszcz. Polacy mogli wypracować tak kolosalny majątek narodowy, ponieważ ZSRR Polskę wspierał i zintegrował Polskę na równych prawach w RWPG. Przecież to widać wyraźnie, że obecnie nic nie mamy, bo nas unia łupi, a 30 lat temu mogliśmy pomnażać narodowy majątek, ponieważ wymiana gospodarcza w ramach RWPG była dla Polski korzystna.Gdyby korzystna nie była, nie byłoby jak wypracować majątku narodowego. Za PRLu Polacy byli mniej pracowici niż są teraz. Dlaczego więc wówczas było możliwe zgromadzić majątek narodowy a teraz nie jest to możliwe? Odpowiedź jest prosta: wtedy mieliśmy rzeczywistych przyjaciół, obecnie zawoalowanych wrogów udających przyjaciół.
  Polacy muszą się z tym pogodzić, że Rosja z racji swojej międzynarodowej pozycji i ogromnego terytorium będzie zawsze krajem, którym my musimy się układać, natomiast układanie się z nami ze strony Rosji jest i pozostanie wyłącznie aktem dobrej woli ze strony Rosjan.
  Jeżeli Polacy to zrozumieją, będzie szansa na jakieś korzystne dla nas umowy i polityczne i gospodarcze, bazujące na rzeczywistości a nie na mrzonkach.
  To właśnie wrogowie Polski i Polaków wpędzają nas w mrzonki, by następnie nas na Rosjan szczuć, że oni naszych mrzonek nie biorą poważnie. A jak mogą oni polakowe fantazjowanie poważnie brać? Przecież z polakowego fantazjowania nie wynika nic. Absolutnie nic, oprócz złej krwi - z naszej strony. Bo Rosji jest to obojętne. Jest ona samowystarczalna i silna. A my jesteśmy biedni i zależni praktycznie od dobrej woli byle kogo.
  Silną Polskę można zbudować na silnych fundamentach. A mrzonki takimi fundamentami nie były, nie są i nigdy nie będą. Polska nie jest wielka, Polska nie jest silna. Polska jest mała, słaba, bez armii, przemysłu i Polska wymiera bo Polaków rodzi się coraz mniej. I z tym należy się liczyć, a nie prężyć przed Rosjanami muskuły, których Polacy nie mają.
 • @Kodiak 17:33:25
  o, poeta :-))

  Widzisz, my mamy rymy "częstochowskie" a ten to chyba był "hierozolimski".
 • Ptaszek C4 16:35:18
  .
  Poznanie myslenia potencjalnych wrogöw to podstawa w wojnie psychologicznej , nie wiedziales ?
  Wyjedz z ostra reprymenda w dyskursie i juz masz gotowe , wirtualne mordobicie . Muzycy kasynowi sa wrazliwi jak kobiety , od razu kasuja co smielsze riposty .
  Cioty bez coojones .Wala sztampe wazeliny , nawet pieknis aktorzyna trafil do Lochu i siedzi teraz sam biedaczek .
  8-)))
 • @Max von Stirlitz 17:42:42
  Życie bez bijatyki jest na dłuższą metę nudne jak listopad na "Ścianie Wschodniej".

  Jak mówisz ? Najpierw ostra reprymenda a potem zaraz sierpowym
  w dziób ?

  Będę aplikował. :-))
 • I tak to jest...
  Kiedy nie udalo sie w Birsbane przekabacic Putina, na sluge Rothschilda,,,anglosasski Zion podjal cicha i neirozglasan decyzje.
  Zmienili kwalifikacje prawna depozytw bankowych..od tego dnia depozyty sa uwazane za...inwestycje w Banki..i za assety bankowe....
  przy rezewie 1,15%...widac ,ze sa dobrze przygotowani do ikwidacji nawisu.
  Nalezy sie dobrze trzymac poreczy... Niestey Polska ma zaledwie i to w to nei wierze 103 tony zlota...mimo ze wydfobywa rocznie 3 tony,,i 2800ton czystego srebra,,natychmist sprzedawanego Chinom i Indiom....
  Ciekaw jestem kto o tym deyduje...znacie nazwiska odpowieedzialnych???
 • @Kodiak 17:50:31
  Gościu, poszukaj sobie jakiej przystojnej owieczki, bo już Ci na dekiel wali.

  Pamiętaj co napisał Max (powyżej).

  Uważaj , udzielam Ci ostrej reprymendy ...
 • @Max von Stirlitz 17:42:42
  Wy chlopoki macie cos do dododania w temacie artykulu....czy tylko chcecie sie pochwalic pisiaczkami????..ze wam rosna????
  Przestancie prosze,,wiemy zescie chlopaczki widac to po posikanych porteczkach:-)))

  Prosze ...panei Jaroslaei ..zloto plynie.. Holandia sciagla 120 tun z New Yorku..jak sie panu wydaje dlaczego tym dali a Niemcom Nie????

  http://www.blacklistednews.com/Dutch_Central_Bank_secretly_brought_120_tonnes_of_gold_back_to_Amsterdam_from_New_York/39352/0/38/38/Y/M.html
 • @LordConqueror 17:55:32
  Kąkerorze, ja pisałem o sierpowym a młot to już Ty skonfabulowałeś.

  Aluzja była prosta jak budowa cepa a tu trzeba tak "więcej inteligentnie", jak mówił Pan majster we warsztacie (co to potem Gołas miał podkreślać wężykiem w kajeciku).

  Odpowiada mi każdy rodzaj broni oprócz chemicznej (bo nie lubię trucia).
 • @Kodiak 18:10:49
  Miłego przeciągania się.
  Z ziewaniem uważaj żebyś nie zwichnął żuchwy.

  Pa
 • Pan RomanKa 17:54:51
  .
  Roman , zielone bingo !
  I pomyslec , ze polskie zloze zlota zostalo sprzedane za bezcen .
  Znasz szczegöly , to podaj a na pewno obudzisz sie jutro rano .
 • Mr. Lord_Conqueror 17:50:11
  .
  Pieknis jak blondynka w zaprzegu psöw syberyjskich husky .
  Szedl ostro na rekord zyciowy , niestety ..padl jak kawka w zaspe sniezna , polska .
  Bez udzialu gestapowcöw z RSHA trudno bedzie o powtörzenie wyniku .
  Ogölnie nuda i zamordyzm na zapleczu kasyna_Leon23, graja stara plyte ideolo . Tematy do przewidzenia i cyrk jedzie dalej . Repertuar karuzeli objazdowej z lat 70-ych ubieglego stulecia ale sa tez nowe twarze ( sic ! ) .
  Reklmuja polskie BD - PKP , z tabliczka na oknie :
  ---- Nie wychylac sie !
  8-)
 • Mr. Lord_Conqueror 18:45:10
  .
  Lord ,

  kasyno_Leon23 jest juz bardzo opinotwörczym portalem w merdio-mendialnym rynku polskiego chlamu socjotechnicznego .
  Zdjecie do notki - genialne .Warto zatrzymac prawa autorskie do powielania .
  Widzisz sam , ze bez profesjonalnej bialej analizy , sleczenia wirtualnego w pracy abstrakcyjnej i charytatywnych gratyfikacji za wykonana prace - Znikajacy punkt z Kowalskim w roli glöwnej - pierwsza wersja filmowa , oczywiscie , caly interes pieknisia don Koalli pöjdzie sie wkrötce jebac .
  I gdzie my bedziemy glupoty parchato - szwabskie wypisywac ?
  A kolekcja zlotych banöw skromna ..i nie mozesz sie poszczycic iloscia az tak znakomita . I powiem Tobie , w tajemnicy - liczba odslon u zamordystöw , tez skromna . Widocznie Czytelnicy polapali sie co tu jest kurwa grane ?
  Nie ma co biadollic , narzekac i wyplakiwac sie na Forum Romanum - zycie jest krötkie jak siurdak kundla Bulla komoruskiego .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  5*.

  Podstawą dobrych stosunków międzypaństwowych jest wymiana gospodarcza - handel, po prostu.
  Cała reszta należy do sfery manipulacji ideologicznej. Baaardzo drogiej.

  Ze strony Rosji mamy największą cenę za gaz - co przyklepał ichni chłopski trep, Pawlak. Więc z tą lustracją masz rację, ale to zapewne leży w sferze chciejstwa, niestety.

  Jeszcze raz - wolny handel, gdzie żaden "umiłowany" /kopirajt by Michalkiewicz/ gnojek nie będzie Ci mówił, komu możesz sprzedać swoje jabłka.

  /Ongi "Drogi Bronisław" jednym pociągnięciem swojego ministerialnego pióra rozpirzył handel na ścianie wschodniej z sąsiadami zza granicy. Więc ktoś tego polskiego handlu pilnuje, by się nie rozwijał. Ptachu podał wyżej przykłady polskiej produkcji - prywatnej - która w całości szła na wschód. Już nie idzie. Jeszcze raz - to JEST PILNOWANE./
 • @KOSSOBOR 19:32:19
  Przeczytaj TO

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2014/11/22/skandal-wyborczy-kto-tak-naprawde-podstawil-noge-iii-rp/

  Ktoś chyba podaje nam pomocną dłoń :-))
 • Mr. Lord_Conqueror 18:45:10
  .
  Franz Kaiser walczy jako jedyny w tym zapizdzialym grajdolku sierot po Armii Czerwonej . Gra na pozycji Libero wiec nie wszystkim widocznie w smak taka rola . Knuja misie , knuja .
  8-)))
  Ja mysle , ze nie przysparza sobie fanöw wirtualnych publikujac ostre tematy . Pamietasz jak bylo na poczatku roku ? Jakie byly jazdy z miejscowymi , i tak zmienilo sie wyraznie a scheda po cwaniaczku i pieknej troszke nabrala koloröw .
  Pomysl , ile trzeba sie napocic by takiego miejscowego kasynowego lysego szweja ozlocic ..przeciez to beton umyslowy vide Andrju pasikonik Maydaj .
  Dlugo by wyliczac .
  --- Meble u Persöw i gumy w Indiach ??? - Max popatrzyl z politowaniem na gestapowca .
  ---------------------------- Ahhhh ta Ninoczka - westchnal zazdrosnie .
 • @KOSSOBOR 19:32:19
  Pewnie, że pewna kasta pilnuje, żeby przypadkiem polski przedsiębiorca, rolnik czy rzemieślnik nie zarobił zbyt dużo.
  Wysłannicy tej kasty goszczą licznie i głośno na moim blogu :)
  Chyba zacznę wycinać bo rozwalają dyskusję Polaków.
 • Mr. Lord_Conqueror 20:07:03
  .
  Kumpel mi opowiadal , jak jego dziewczyny ojciec , sp. Profesor byl w Chinach w latach 70-ych ubieglego stulecia , taki kameralny wyklad domowy dla studentöw , przyjaciöl dziewczyny .
  Opowiadal , ze Chinole maja wszystko , doslownie - od broni laserowej w czolgach po kosmiczne rakiety nuklearne .
  Tylko Kto tam poleci na rozmowy z miejscowych zaplecza kasyna_Leon23 i o czym maja gadac , o .....uhhhhhh .
  Na gre z Chinami jest potrzebny zawodnik wagi super- ciezkiej .
  Widzisz kogos takiego wsröd obecnych w polskim zyciu politycznym mezczyzn ?
  Olo Kwasniewski i Jolka sie kiedys wybierali , ale Olo odlecial ..
 • @night rat 20:29:05
  Obawiam sie, ze nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.
  To co napisałeś to zwykła agitka lichwokracji, która dostaje po 4literach.
  Ale już sam fakt, że tyle chciało ci się napisać odbieram jako wyraźną oznakę niepokoju pewnej kasty.
  I bardzo mnie to cieszy :))
 • Mr. Lord_Conqueror 20:25:56
  .
  Oooo , pogrözki wobec zdrowej sily robotniczo- chlopskiej grasujacej bezpansko na zapleczu kasyna_Leon23 ?
  8-))))))))))))))))))
  I do tego jeszcze majacej prawo do wolnosci wirtualnej slowa .
  Tak to odebrales ?
  Franz jest w pracy , wiec czego od czlowieka wymagasz , ze siedzi i stuka w klawiature nawijajac makaron na uszybw czynie spolecznym aby Polska rosla w sile a ludzie zyli dostatnio ?
  Zapomnij .
  Jest temat zloto i tego musimy sie trzymac by istniec bo inaczej kop w dupsko , ban i KS wirtualne razem wziete .
  Mnie to rybka , zlota .
  8-)))))
  Hrabina Gloria wpadla znienacka , napisala merytoryczny koment o handlu wschodnim i jest pieknie . Zdemaskowala Drogiego lodziarza Bronislawa , podlego parcha co to sie laskom nie klanial i jest bjuti-fiuri .
  Fanfary , brawa i muzyczka - buzka , rasia , klapa ,gozdzik .
  Nie pekaj .
 • @LordConqueror 20:53:22
  A jaki "problem" przedstawił ten konkretny człowiek?
  Stwierdził ogródkami, że jestem głupi i mam wszy na pępku.
  Nie mam czasu na jałową dyskusję. Co miałem do przekazania to dałem w notce - brać albo odrzucić. Mnie to rybka.
 • Pan Jarek Ruszkiewicz SL 20:44:09
  .
  Kasta parchöw w Polsce ma sie dobrze ,zyja kosztem Polaköw od 70 lat jak jemiola a moze huba na drzewie i
  Ja nie widze chetnego do walki bezposredniej . Notki o Dmowskiem , zwoje papirusöw Tory , przedruki , wklejki- leszcze - NIC konkretnego .
  Mozna drukowac w nieskonczonosc . W koncu procesy Michnika , rodziny Geremka , starcia biednego Krzysia vs Walesa wybily z glowy potencjalnym samoböjcom przewodnia role saperöw do wywalenia Akwarium w powietrze .
  Ustawka Matki kurwy Kurka przeciwko cwelom czy owsikowi - tylko niewidomy nieslyszacy moze lyknac takie göwno .
  Wiec , o czym jest mowa bo nie wiem ?
  Moze o lustracji ??
  Franz , ja wiem , Ty wiesz - wiec ...luzik .
  Luzik .
 • @night rat 20:58:13
  //wszystko złe tylko Putin... mądry.
  i wsiąść na czas do czerwonego parowozu 'pobieda' tak jakby się spieszyć, ktoś nam bronił handlu//

  A nie bronią nam handlu? A gdzie ty byłeś przez ostatnie pół roku? Wakacje na bezludnej wyspie?
  Dyskutować mogę z kimś kto ma coś do powiedzenia, z agitatorem lichwy nie widzę powodów. Znam twoje poglądy nie od dziś i niestety nie uważam za partnera do dyskusji na pewne tematy. Za to jesteś punktualny jak szwajcarski zegarek ilekroć piszę na niewygodne dla kasty tropikalnej tematy. Więc oszczędź klawiaturę.

  Ale na jedno zdanie ci odpowiem
  //widać, jak tam pasujemy, chyba że chodzi o te ich slamsy//

  Oni te "slamsy" chcą zamienić na normalne domy i robią to. Tam gdzie jest coś do zbudowania są też możliwości zarobku. Zachód jest już przeżarty i się zwija, temu też zaprzeczysz?
  Ciekawa rzecz, że takim Niemcom czy Francuzom te "slamsy" nie śmierdzą. Opychają tam za ciężkie pieniądze to co dają głupim Polakom do składania za grosze.
  Idź się dokształć i wtedy wróć, naprawdę nie mam czasu na korepetycje dla dyletantów ekonomicznych.
 • Mr. Night Rat 21:07:01
  .
  Oooo pan Szczur , zebym zryzal .
  Tak wiele pytan i zadnych odpowiedzi . Tez sie nad tym zastanawiam i powiem Waszmosci , ze konkluzje sa smutne , porazajaco .Ale to nie znaczy , ze zawieszam klawiature na kolek i daje sobie siana .
  Moze to zabrzmi smiesznie i zalosnie ale im dluzej mieszkam w Reichu tym bardziej sklaniam sie do partnerstwa z Rosja , tylko ze do takiej gry o ostateczna wolnosc Polski potrzebni sa wyjatkowi zawodnicy .
  Ze szwabami nie da sie gadac , sprawdzalem wszystkie warianty , z Rosjanami istnieje niewielka szansa .
  Niewielka .
 • @night rat 21:07:01
  Nic nie będzie z naszej dyskusji. Szanuję twoje zdanie ale pozostanę jednak przy swoim.
  Tylko czemu próbujesz mi włożyć w usta tezy, których nie przedstawiłem (np. to ciągłe nawracanie o Putinie, masz jakąś obsesję?)

  //i już bogaci nie będą bogatsi?//
  A co ty? Bolszewik jesteś?
  Bogaci będą zawsze bogaci tylko chodzi o to, żeby biedni mieli możliwość wyjść z biedy. Grubemu na obiad starczą dwa schabowe, trzecim się porzyga.
 • @LordConqueror 21:18:11
  //Brazylia czy Indie mają swoje ''kółka towarzyskie''. Dla tych państw nie ma znaczenia, czy my istniejemy czy nie.//

  To trzeba im o tym przypomnieć. Od tego jest polityka.
 • @LordConqueror 15:41:27
  //Gdyby nie Ameryka i NATO, dalej mielibyśmy armię czerwoną i w szkole dzieci uczyłyby się o Leninie w Poroninie.//

  Looordzie... przecież chyba sobie drwisz, bo głupi to na pewno nie jesteś!
  Przecież to Ameryka dogadała się z "armią czerwoną" i zdradziła
  Armię Polską, zostawiając nas w ich czerwonych łapskach!!
  Co Ty bredzisz?
  To, że ta czerwona hołota stąd wyszła ociera się chyba o metafizykę.
  Pytanie kiedy zjawią się tutaj znów i być może nie tylko oni...
 • Mr. Lord_Conqueror 20:58:41
  .
  A Hrabina Gloria nie teges , gites a moze majonez ?
  Tobie to tylko dupy w glowie a TU powazne zmagania merytoryczne o przyszlosci Polski .
  Skad wiesz ile Miss Fretka liczy sobie wiosenek zycia i czy Klacz Lotna jest pelnej krwi arabskiej ?
  Naprzöd Janöw !
 • @LordConqueror 21:24:42
  // I zawsze nas poświęcą dla krajów dla nich ważniejszych.//

  Na razie to nas Jankesi "poświęcili". Do spóły ze swoimi braciakami Angolami.
  Tylko dlaczego ty przytaczasz takie goopie argumenty?
  I dlaczego traktujesz Polskę jak przedmiot, który ktoś może "poświęcić"?

  Wiesz dlaczego jesteśmy w takiej merdzie? Bo przeważa takie tchórzliwe i wiernopoddańcze myślenie jak twoje i jeszcze rata nocnego. Wy służycie swojemu panu i nie w smak jest wam zmiana.
  A ja nie chcę służyć nikomu i tym się różnimy.
 • @night rat 21:26:15
  //oni mogą= nam nie zabraniają. proste- sam sie wyłożyleś.//

  Jednak skończmy lepiej tę jałową dyskusję.
 • @Astra 21:23:21
  //Looordzie... przecież chyba sobie drwisz, bo głupi to na pewno nie jesteś!//

  Nie przejmuj się, niektórzy są tutaj nie całkiem z własnej woli.
  Żeby choć jeszcze argumenty jakieś mieli a oni jakby żywcem z gapola wyskoczyli :))
 • Astra 21:23:21
  .
  Juz niedlugo , przybede na bialym koniu zaprzezonym do furmanki zycia .
  Witam , jak tam po weselu `?
  8-)))
  Yeahhhhh rozdarlas moje serce i zostawilas to wykrwawienia - Hortensjo de LaLuna .
 • @night rat 21:37:47
  Zastanawiam się czy ty kleisz goopa celowo czy tak na poważnie?

  Jaki my mamy przemysł? Czym możemy handlować?
  Jeszcze 25 lat temu mieliśmy, na biedniejsze i mniej wymagające kraje by starczyło.
  I co? Rosja nam to zabrała czy twoja kochana Unia?

  Ruscy pozwalali nam mieć prawie półmilionową armię i ze dwa miliony szkolonych rezerwistów.
  A NATO? Im starczy trochę dobrych najemników.

  //a kto ciagle pisze o Putinie nawet we wpisie o gospodarce i brics?//

  Nie da się się dziś pisać o sytuacji na świecie, politycznej czy gospodarczej bez ruszenia Rosji i Putina. Nie zauważyłeś, że wszystkie media co drugie zdanie to robią? No ale jak ktoś nie napisze Putas czy Putler to takim jak ty zaraz zapala się czerwona lampka i skaczą do gardła :)
 • @night rat 21:53:51
  //nie smierdzi cos juz na starcie?//

  Zgłosiłem taka wątpliwość, gdybyś przeczytał całą notkę to byś zauważył.

  Oczywiście, że nam nikt nie zabrania handlować. Tylko, ze najpierw nam rozmontowano przemysł, żebyśmy nie mieli czym handlować.
  Jeśli nie jesteś szczawikiem z gimnazjum to powinieneś pamiętać ilu Polaków pracowało na kontraktach za granicą i pracowali w polskich firmach. I realizowali kontrakty przy użyciu polskich materiałów, maszyn i urządzeń, które produkował polski przemysł. Wiesz ile dzięki radosnej działalności bandytów z NATO zostawiliśmy samego sprzętu w Iraku? Za ok. 500 mln $. O nie zrealizowanych kontraktach nie wspomnę.
  W Libii też pracowało do niedawna bardzo wielu polskich fachowców. I co? NATOwski bandyta załatwił interes po swojemu.

  A teraz nasi też pracują za granicą. Na zmywaku.
  Nie widzisz różnicy?
  To już nana ma lepszy ogląd sytuacji tylko, że ona przegina w druga stronę.
 • @LordConqueror 21:28:15
  // A ostatnio w zasadzie nas od ruskich wyzwolili.//

  W zasadzie to rozśmieszyłeś mnie Lordzie :))))
  Rozumiem... sobota, kolacja i chyba o "jeden drink za daleko" :)
 • @Astra 22:08:35
  Nie znęcaj się nad lordem. On dopiero teraz sobie dobrze naleje.
  Chciał zabłysnąć a tu klapa... :))))
 • @Max von Stirlitz 21:36:10
  Po weselu?? tak samo jak przed :)))
  Kiedy zajedziesz na tym białym koniu Maxie? :)

  http://youtu.be/xvsVe2JCmQA
 • @ Jarek Ruszkiewicz SL
  1) Putin pracował w KGB w sekcji kontrwywiadu, z czego zrezygnował w 1991 opisując komunizm jako "ślepa uliczka daleko od głównego nurtu cywilizacji";

  2) Gdyby Putin działał w interesie "Większego Izraela", cały międzynarodowy konglomerat żydowskich media nie strzelałby w niego z grubych armat. Ostanio propagują sensację, że "Putin choruje na raka". Kto wie, może ma również koronki na zębach? Strrrach pomyśleć!
 • @night rat 22:10:18
  //Chcesz wiecej przeszkolonych- zajmij sie szkoleniem chętnych. z dobrym instruktorem podstawy, powiedzmy do szczebla plutonu, bez broni zespołowej nie są trudne//

  Wiesz co? Ja wobec takich argumentów wymiękam, sorki. Nie ta liga.

  Nie obraź się ale ja naprawdę nie mam czasu na takie dyskusje.
 • @Ptasznik z Trotylu 19:35:23
  Jeszcze analizuję. Może być i tak /jeden z wariantów/, że Docent zza morza ma rację, jednak są jeszcze inne możliwości. Nie takie optymistyczne, niestety. I nigdy na obcych /jakichkolwiek, zwłaszcza ze służb/ nie ma co liczyć. Oni reprezentują interesy swoich państw.

  Szczerze pisząc mam jednak wrażenie, że poszli tym razem na niechlujny rympał z tymi wyborami.

  Konspiracje oficerskie? Ptachu, całe DWLotu im wybili w Mierosławcu i dokończyli dzieła w tzw. "Smoleńsku". Już nie mówię o syfie wokół tego 36 pułku specjalnej troski. No więc o czym my tu mówimy? Każdy z nich boi się zejść po kompot do piwnicy...
 • Astra 22:17:44
  .
  A juz siodlam Pegaza by na skrzydlach do Pieknej leciec .
  Teoretycznie w 2018 a jak bedzie , nie wiem .Moskwe chce sobie przypomniec , lecimy na Mistrzostwa Swiata w kopana .Bilety zarezerwowane , hotel tez .Jak zdrowie dopisze i nie wplacze sie po drodze w jakies kosmiczne uklady moze zajrze wczesniej do Polski .
  Wybieram sie jak söjka za morze mimo, ze to tylko tysiac z groszkiem kilometröw .Kusi mnie chlebus i siwucha w Inqvizytora - Krzysztofa Wojtasa
  w nastepnym roku .A i ciekaw jestes czy swiat realny jest röwnie prawdziwy jak wirtualny bo nie mysle bys klamala z uroda , myle sie `?
  8-)
 • @night rat 22:43:08
  //cóż, nie trafiłem, lepiej kochać Rosję i poprosić o przyłączenie BRICS niż zrobic coś konkretnego, poczynając od siebie.//

  No cóż, skoro już musisz kochać Rosję to sobie ją kochaj, twoja sprawa. Mnie jednak w to nie mieszaj.
  I zacznij w wolnych chwilach ćwiczenia wojskowe na "poziomie plutonu".
 • @KOSSOBOR 22:32:21
  Za dużo tych "niechlujnych rympałów".

  Najpierw Radzio Apfelbaum skompromitowany tak że już jego małżonka jednak nie będzie "first lady" w Polsce (a miał to już zagwarantowane - przy Amerykanach).

  Teraz może dojść do rozpieprzenia całego systemu, bo przed drugą turą oficjalne wyniki pierwszej muszą być fizycznie wydrukowane w "Monitorze Polskim" bo może być kaszana konstytucyjna.

  Takie rzeczy nie dzieją się przypadkowo.
 • @Max von Stirlitz 22:33:39
  Świat realny nigdy nie jest wirtualny...
  Ale jak by co, to lepiej słuchaj kolegów :)))))))

  https://www.youtube.com/watch?v=x6LDhhG0WL8
 • @LordConqueror 23:17:24
  No chyba że "prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni".

  Marszałek Sejmu byłby w takiej sytuacji "numerem 1".

  Chobielin Sulejówkiem ?

  :-))
 • @night rat 23:22:05
  Jak będzie trzeba to potwierdzę, że byłeś dzielny i dałeś z siebie wszystko. Ale idź już smęcić gdzie indziej...
 • @Ptasznik z Trotylu 22:57:41
  No więc może być i tak, że watahy nie są do końca dogadane - stąd ten bardak z PKW /to teza Michalkiewicza/.

  Skądinąd, zazdroszczę Ci optymizmu, naprawdę. Ja nawet odrobinki takiego optymizmu nie mam...

  Myślisz, że oni będą się kaszaną przejmowali? Wiesz, 10.04.10 konstytucję mieli w dupie przy gwałtownym przejmowaniu kancelarii prezydenckiej - gdy jeszcze nawet nie stwierdzono /fizycznie!/ zgonu głowy państwa. Zdaje się, że to aktualny kandydat PiSu na prezydenta dał im kluczyki od kancelarii.

  Burkina Faso pod specjalnym nadzorem...
 • @Max von Stirlitz 18:21:11
  Posluchaj prosty trick....
  Jak orznac kumpli na ciezka kase??? Legalnie???
  Uwazaj@
  Masz 100ton zlota po 290 dollcow za i troy ounce... koles potrzebuje zlota- bo ratujac swoja walute sprzedaje zloto za swoja walute...
  Wszystko zreszta na papierze...czyli na serio ale na niby..Spekulacja najczysciuchniejsza.
  Twoje zloto i tak lezy w piwnicy kolesia w zamorskim kraju:-))
  Podpisujesz kwit, ze sprzedajesz swoje zloto....czekasz...i szybko odbudowujesz zapas placa po 720 za q troy ounce....
  720-290 = 330....lapes capes i do kieszonki schowasz....
  Zloto nawet nie zostalo dotkniete..lezy w piwnicy i steka...
  A oto patrz taki despekt:-))) taka kasa....szast prast...zmieniamy numerki i dmuchamy goji w samo poludnie...Mowic Satasiu,,czujesz cos w odbytniczce>>> anoooo czuje...
  = A ja mam raczki tu,,o patrz...wszystkie palce:-))))
  To sie nazywa Wachniecia cen na..... Wolnym Rynku:-)))
  Wolnym..bo wolno tylko tym co maja licencje:-))))
 • @Kodiak 17:33:25
  A tobie co? Religia zabrania?
 • @RomanKa 00:07:44
  AAA i oo 10 latach , kiedy ludzi z dobra pamiecia stracili sluch...wejdz na statystyke i sprawdz zachowanei polskich rezerw zlota...
  w okresie dyrektorowaniaBalcerowicza i pani Waltz... doznasz szoku..czly czas rezerwy sie zwiekszaly:-)))pzynajnej w cenach rezerwy...
  Prosze to krzystalowe dyrektory..jakies gupoty opowiadaja ze sprzedali...
  Taki jest czar finsow kedy zloto lezy w tym samym miejscu i wycuiska dolek w cemencie...a miedzy czasie zmienia wlqascicieli i nabija kase opiekunom...I tylko glupi polski goj ma coraz gorsze..zarcie , spanie, robote albo jej nei ma wcale,,,,lwidzisz to czty nie???
  patrz na roznice ..330 za uncje..i zo z tym mozna zrobic:-)))
  Widzisz shvidelle????
 • @RomanKa 00:51:49
  Licz 1 MT to 35 274 avoirdupois ounces zatem X 0.9114 daje
  32 148 troy oz...pomnozone przez 330.00 dolcow i 100 ton...
  1 060 907 878.00 dollarow....

  Tyle mozna zarobic sprzedajac tanio i odkupujac drozej za Polakow pieniadze...bez szumu, krzyku..bez rozglosu...i ani sladu...
 • Piekne sa te wypowiedzi polskiej smietanki umyslowej, zgadzam sie, ale
  Mijacie panstwo sedno sprawy.Sednem jast walka szatana z Bogiem.Szatan zawarl jakis uklad z Bogiem, ze zawsze musi oglosic co zrobi ludzkosci, zanim to zrobi.Oglosil plan na 21 wiek.Protokoly Mezow Syjonu, rok 1895.Tam wszystko jest napisane , krok po kroku co szatan zamierza nam zrobic.Teraz sie zastanawiamy co stanie sie na Ukrainie.To sa tylko szczeguly, chodzi o rozbicie kosciola prawoslawnego.Rewolucje:francuska, angielska, rosyjska.Ich celem bylo zniszczenie chrzescijanstwa.Rewolucja sexowna, Playboy, zniszczenie moralnosci na swiecie zachodnim-udalo sie to szatanowi, w Polsce tez.Wyjazdy do Niemiec, nowe zony itp.Tak wiec przeczytajmy te Protokoly Mezow Syjonu a nie rozrywajmy sobie szat na temat cen zlota, ropy, czy wartosci $.To jest wojna szatana z Bogiem.Jaka strone obierasz przyjacielu nieznany?
 • Hasbara ruszyła !!!
  W odpowiedzi na doskonały merytoryczny , profesjonalny artykuł Pana Jacka Ruszkiewicza, neonowa dyżrna hasbara ruszyla.
  Zawsze wiodący w tym towarzystwie wzajemnego wsparcia i adoracji prym Kodiak , ze swoimi klakierami, przydupasami, Lordem Wieśniakiem , Oceanem z błękitem. są jak zwykle czujni.
  Niestety chłopcy, wasze podgryzanie niezależnych komentatorów na tym forum jest na żenujaco niskim poziomie i raczej śmieszy niz irytuje.
  Jest w tej chwili tak dużo ciekawych niezależnych portali :
  Wolna-Polska.pl , Xportal.pl i wiele innych, uniemożliwiajacych wam tworzenie wirtualnej znierkształconej rzeczywistości.
  Macie przesr...ne !
 • @ZBYSZEK49 09:56:34
  Dzięki :)

  Ale ja się zbytnio nie przejmuję, więcej - uważam, że gdyby się nie pojawiali przy okazji takich tematów to by oznaczało, ze notka jest do niczego :)) To są moi najlepsi recenzenci.

  PS. Jarek. Nie Jacek :)
 • @BłękitnyOceanIstniej 10:06:12
  Skoro jest samobójcą to po co się troskać i mu przeszkadzać?
  A fe Putas!
 • Mr. Lord_Conqueror 23:30:31
  .
  Ale jazda na dzien dobry w kasynie_Leon23 . Stan kosiara Tyminski przemöwil , Klacz Lotna pelnej krwi arabskiej , aaaa jakie lydki Lord - marzenie - na SG czyli sedesie glöwnym zaplecza , i jest nowy Ernest jako korespondent wyborczy --Andrju pasikonik Maydaj .
  Miejscowi wprowadzili Algoryt Ernesta z lutego 2014 roku i dziala .
  Yeahhhh... a notki pieknisia ani fonii ani wizji czyli ani widu ani slychu .
  .
  P.s.
  Roman zdemaskowal patent na zloto w piwnicy , pomyslowy numer - nie wiedzialem , wiedziales ?
 • @Max von Stirlitz 10:36:23
  Muszę wam jakąś robotę znaleźć bo najwyraźniej się nudzicie :))
 • @BłękitnyOceanIstniej 10:55:27
  A ty jesteś jego lekarzem? I nie obowiązuje cię tajemnica?
 • Taka jest wlasnie demokracja.
  Oczywista rzeczą jest ze Dobre relacje z Rosja powinny byc podstawa polskiej racji stanu, zgadzam sie wiec z calosci z tym co pisze np nana.Z racji polozenia Rosja jest dla nas strategicznym partnerem i nigdy nie bedzie inaczej. Rosja tez moze byc gwarantem naszej suwerennosci[ktorej de fakto juz niemamy jako konsekwencja dzialania sil zachodu patrz art ,,Rosja najwieksza grabiez XXw,, pod warunkiem ze nie damy sie jako narod urzyć jako ,,urzyteczni idioci,, w dzialaniach wymierzonych przeciw rosji. Niektórzy z tu piszacych zachowuja sie jakby zostali pozbawieni zdolnosci kojazenia faktow.Tak jakby dzialania zachodu wynikaly ze samych szlachetnychi czystych pobudek. Zapominaja ci ignoranci ze ze przemiany w polsce byly inspirowane ,wspierane finnansowo tylko po to by przejac ten obszar pod kontrole ,by stal sie obszarem eksploatacji zaachodu. [Noam Homski Rok 501 Podbój Trwa.Atakowanie wiec Rosji i askazywanie jej palcem jako imperium zla jest wiec elementarnym brakiem zdolnosci logicznego myslenia. Naznaczanie rosji i jej obecnych wladz bolszewizmem to kretynizzm.Jezeli co kolwiek chcemy mowic o Rosji dzisiejszej musimy pamietac cokolwiek piszac i jakiekolwiek robiac analizy . Ze te 250 osob jakie przybylo do rosji z trockim na czele w 1917r i ta druga grupa 150 oso brzybyla z leninem ze szwajcari w sumie 500 osob ze ci ludzie bedac agentami swiatowej finansjery ze oni stanowili trzon rzadu bolszewickiego a rosja do dzis boryka sie z konsekwencjami tego totalitarnego systemu narzuconego przez zachod.Pokazywanie Rosji palcem jest wiec agenturalnym i zaplanowanym dzialaniem majacym odwrucic uwage od rzeczywistych sil destrukcji majacych siedzibe na zachodzie [patrz film ,,Esoteric Agenda,,] bo w wielu ostatnich decyzjach Rosja pokazala ze jest opozycja dla takich koncepcji swiata. Pyskowki z ruznej masci oceanami i kadilakami to jest wlasnie demokracja mozna tak dyskutowc do konca swiata . Dlatego monarchia jest lepszym systemem rzadzenia,niz tzw demokracja o ktorej milosz powiedzial ze jest ,,to system w ktorym slowo glopca i medrca znaczy tyle samo,, Wyobrazcie sobie cara Rosji ktorymusialby wysluchiwac tysiecy takich opini a potem brac je pod uwage wydajac decyzje . Dlatego system rzadzenia jaki jest w Rosji jest dobry , powiedzial bym nawet ze Putin ma za malo wladzy,by sprawnie rzadzic Rosja. Czy Rosji uda zachowac sie suwerennosc zobaczymy ,osobiscie licze ze tak bedzie dzieki potencjalowi jaki ma Rosja.ktory tez moze sluzyc Polskiemu spoleczenstwu na zasadach wzajemnosci. Dzialania wiec ruznych zawodowych wpisywaczy antyrosyjskich na tym portalu sluza jednemu pogrzebaniu koncepcji sojuszu i dobrych relacji Polski i Rosji bo dla mocodawcow tych osob byla by to tragedia, przeciez nie po to inwestowali w obalenie komunizmyu by stracic kąsek jaki ugrali z tortu jakim jest swiat. dorzuce to co znaa juz wiekszosc czytelnikow neonu a co moze byc ciekawe dla nowych gosci by wytracic argumenty zwolennikom ,,demokracji,, Garść trudnych pytań do oszołomów i zmanipulowanych
  Jeżeli Ty również boisz się "rusków", uważasz Putina za krwiożerczą bestię, masz przekonanie, że to Rosja łamie prawo na Ukrainie, a nie zachód, przeczytaj poniższe pytania i sam sobie odpowiedz kto to wszystko robi:

  1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy "Planu Balcerowicza", którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
  2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej "transformacji ustrojowej i gospodarczej", której efekty widzimy dzisiaj?
  3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
  4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
  5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
  6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
  7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
  8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
  9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
  10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
  11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
  12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
  13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
  14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
  15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
  16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
  17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
  18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
  19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
  20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
  21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
  22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
  23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
  24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
  25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
  26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
  27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
  28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
  29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
  30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do "odzyskiwania" kamienic lub ziemi ornej?
  31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca "kaźni Rosjan" i "polskich morderców"?
  32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o "mordercach Polakach w Jedwabnem" czy o "polskich obozach koncentracyjnych"?
  33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
  34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
  35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
  36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
  37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
  38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
  39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
  40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
  41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
  42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
  43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
  44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
  45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
  46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
  47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
  48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
  49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
  50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?
  .... szczurobronny ..
 • @jan 11:07:04
  Obawiam się, że większość tych pytań jest zbyt trudna dla przedstawicieli rasy koczowniczej... Nie oczekuj, ze ktoś dobrowolnie utnie gałąź, na której siedzi.
 • @BłękitnyOceanIstniej 11:40:47
  Nie wiem co z nim i powiem szczerze nie bardzo mnie to interesuje (w przeciwieństwie do ciebie i jeszcze paru, którzy tu zaglądają).
  Putin może zniknąć z powierzchni ziemi nawet jutro ale to nie zmienia faktu, że Polska jest gdzie jest i Rosja zostanie tam gdzie jest.
  Wasze fobie nie interesują właściwie nikogo, poza wami oczywiście.
  Ale koczownicy, ci faktyczni i mentalni tak już mają i nic się na to nie poradzi. Możecie sobie pomiałkiwać ale wasz czas już się kończy, czy to się podoba czy nie.
  I założę się o jedną rzecz - za chwilę ktoś przestawi wajchę i będziecie piać hymny na cześć "wspaniałego Putina". Wasza rasa tak już ma, niestety. Wielokrotnie daliście tego przykłady. Zawsze wierna służba silniejszemu.
  Więc usilnie proszę o nie zawracanie gitary chociaż mojej skromnej osobie.
 • @LordConqueror 11:51:35
  A spróbuj lordzie odpowiedzieć choćby na połowę pytań zamiast rzucać się na osobę.
  Podejrzewam, że to zadanie cię przerasta :)))
 • @LordConqueror 12:10:36
  Jak katarynka smęcisz.
  Stawiasz głupią tezę, ze jest tylko Rosja a potem ją obalasz.
  Ja w mojej notce inaczej opisałem ten problem ale ty będziesz z uporem maniaka plótł swoje.
  Dość na dziś, jest niedziela i nie mam zamiaru użerać się z jełopami, którzy nie potrafią czytać.
 • LordConqueror
  pisze tak cyt,, piszesz bzdury i pierdoly janku wszystko to zaciemnianie ukrytego aspektu rosyjsko niemieckiego. Widze wiec lordzie ze dobrzes pan wyszkolony we sposobie argumentowania by dyskutantow wyzucac z ringu. Mysle ze twoi instruktorzy to wysokiej rangi fachowcy .Oczywiscie sposob w jaki to ujeles jest w sporej czesci prawda,z czym kazdy sie zgodzi bo oczywistym jest ze na obszaze polski w walce wywiadow aspekt niemiecki byl i jest istotny wrecz fundamentalny bo jak z tych 50 pytan wynika polowa tych pytan a moze spora wiekszosc[ nieliczylem] ma w odpowiedzi wlasnie wspekt niemiecki innymi slowy uzywasz zeczy oczywistej dla kazdego zawartej skoninad w samym moim wpisie by zdeklasowac calosc wpisu i tym samym zapewnic sobie przyznanie racji a z drugiej strony zdeazuowac czesc wpisu o relacji z rosja jako istota tegowpisu Wruc wiec do mojego wpisu przeczytaj te 5o pytan i napisz ile odpowiedzi tyczy aspektu niemieckiego ,przekonasz sie ze jest ich jak pisalem wiekszosc tym samym twoj wpis zaczynajacy sie cyt po raz drugi ,,piszesz bzdury i pierdoly janku jest pozbawiony elementarnej logiki, bo dalej jako fakt podajesz to co jest w nim ujete. Rozumiem ze slabosc czlowieka ruwniez ujawia sie w tym ze przecietny czlowiek chce miec Racje i to zawsze. ale chyba rozumiesz ze to rozmija sie z PRAWDA lordzie , zaczynam watpic czy ona jako wartosc sama w sobie cokolwiek znaczydla ciebie . . ,,Znowu chyba malo spalesi stad tak niskich lotow proba obalenia tego co napisalem.Gwarantuje ci ze gdybys zrobil sobie dluzsza przerwena neonie i na dokladke poczytal sobie troche to i owo to jakosc tego co piszesz byla by na poziomie biorac pod uwage twe zdolnosci nawet w stanie zmeczenia ....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:24:58
  Smedza..panie Jaroslawie..to taka typowa chutzpah...zastanawiam sie , gdzie tego sie nabawili..bo mnie zapewniono- ze to nasze dzieciska.
  Typowe chutzperki....sparchlalo to wszystko....nasiaklo i malpuje.
  Najgorsze- ze nawet rzniecie dupska nie pomoze:-)))
  Mysli pan... ze to szkoly????
 • LordConqueror
  Jesli twoja antyrosyjskosc wynika z takiego zalozenia cyt,, my albo oni ,, majac na mysli Polske i Rosje to jest to bląd, to nie jest realne myslenie, to jest podloze do budowania nienawisci wogule nie bardzo miesci mi sie w glowie jak mozna tak myslec. zgodze sie ze twuj oglad sytuacji jest wzglednie poprawny w sensie ukladu sil . ale wez pod uwage ze postawa wrogosci rodzi wrogosc, wlasciwie to w twoim przypadku wrogosc do rosji ma charakter fobi bo takie zalozenie my albo oni to pozim elit zachodu ,takie myslenie jest praprzyczyna wszelkiego zla . mysle ze to takie celowe stwarzanie motywu w twoim przypadkuby usprawiedliwiac to co piszesz , jesli nie pracujesz na zlecenie to, twoja postawa jest typowym przypadkiem kodowania jakie mu polskie spoleczenstwo bylo poddane[np,,wolna europa,,] Mam znajomego dobrego szachiste[co ciekawe jego geniusz szachowy nie przeklada sie na nic wiecej]ktory tez jest tak zakodowany i zadne argumenty nie sa wstanie go odkodowac, niejest w stanie zobaczyc sm siebie to ze jego postawa jest nieracjonalna.wobec faktow.Niechcesz przyjac jak on do wiadomosci faktu ze bolszewizm nie jest ideologia rosyjska, cala historia swiata pokazuje ze tyrania wymusza sila i propaganda uczestnictwo wiec udzial rosjan w systemie bolszewickim jest normalna prawidlowoscia, tak samo jak udzial niemcow w narzuconym im faszyzmie [film wstep do tyrani].Jest pewna ruznica miedzy usa a rosja tam narodzily sie koncepcje NWO i armia usa jest narzedziem nie obrony usa jak jest w przypadku Rosji ale narzedziem modelowania swiata w kierunku NWO . Niema panstw idealnychale skoro na dzis jestesmy sasiadami Rosji to bedziemy zbierac to co bedziemy siac.Jesli damy sie wykozystac jako lotniskowiec usa przeciw rosji [taka role na nas obecnie wymuszono]to co sie dziwisz ze rosja tak reaguje jest to normalne jak 2x2.Milujcie nieprzyjaciul swoich ,zlo dobrem zwyciezajcje ,,chyba doskonale wiesz ze ciezar win usa w stosunku do rosji jest przygniatajacy, tam sa sily aktywne ksztaltowania calej geopolityki wiec twoja antyrosyjskosc jest iracjonalna. Nie mozna poprzez traumatyczny fakt jakim byl narzucony rosji bolszewizm paczyc na ten narod jakby byl z piekla rodem bo kazdy narod ma podobny negatywny potencjal[byl na neonie art o Japonskim obozie w chinachtzn opis filmu]japonczycy byli po stokroc bardziej okrutni, taki jest swiat ludzi w kazdym narodzie sa jednostki o takim rysie osobowym w polsce ruwniez tylko tu nie zaistnialy podobne uwarunkowania .Postawa jaka prezentujesz jest czesta w polskim spoleczenstwie i wlasnie jest praprzyczyna ze nie mozemy nawiazac dilogu z Rosja jest to celowo nakrecane [dziel i rzadz] O wiekow sa panstwa slabsze i silniejsze wiele sie zlozylo ze Rosja jest mocarstwem, wiec trzeba to przyjac a nie prubowac obalic bo to droga do niekonczacej sie wojny.Jesli stworzyles sobe w glowie wroga to sam tak naprawde stajesz sie ofiara puzniejszych konsekwencj tej eskalujacej sie wrogosci. Zobacz mape swiata gdze stany usa gdzie ich bazy ile tysiecy km od swego terytorium prubuja wszystko ustawiac chca kontrolowac militarnie caly swiat aty mimo to widzisz rosje jako glowne zlo. Zyskac mozemy tylko na budowaniu przyjazni z Rosj bo Rosja moze nam dac bardzo wiele w odruznieniu od zachodu dla ktorego jestesmy wylacznie obszarem exploatacji i narzedziem do dalszych podbojow..
 • @RomanKa 17:43:26
  muszę Panu przyznać, żeś Pan jeden z najbardziej rozgarniętych na Neonie.
  Co do zadaniowców tutaj obecnych, to w przeciwieństwie do Jarka nie wszystkich ich wrzucam do wora "hasbara". Mamy tutaj Jezuitę, kalekę przykutego do niemieckiego łóżka oraz rangersa - co to go mina w Wietnamie ptaszka pozbawiła. Czy jezuici są żydami - to ciekawe pytanie, na które nie potrafię odpowiedzieć (może ktoś zgłębił ten temat i notkę popełni?), kaleka von to tylko odreaguje tutaj swoje nieszczęście krytykując wszystkich i wszystko, a ranger jako weteran został przydzielony na nowy front. Powyższe trzy elementy mimo wszystko wnoszą czasem coś ciekawego do dyskusji, ba, nawet mają czasem rację..
  Tylko zastanawiam się, czy to świadczy o ich wielkości, czy o małości tu publikujących?
 • @wk..ny 20:45:19
  Ja wszystko rozumiem..ale jak przychodzisz tu ,gdzie wiesz przychodza sami swoi...zachowuj sie- jak czlowiek. Normalnie.. Zapytaj sprobuja ci odpowiedziec...pozalisz sie ..posluchaja.. Jesli potrzebujesz pomocy powiedz..pomoga ci. Po to sa swoi!
  Siadajac kolo ogniska, wokol ktorego siedza swoi, jedni sie grzeja i radza, inni szykuja strawe....inni opatruja rany,,,,nie zaczynaj od lania w ogien...
  Po co???
  CHutzpah to typowe zachowanie parchalkow...ktorzy tym to wlasnei sposobem lecza swoje parchate komplexy- jakich nabawili sie porzucajac shtetel..i juz niestety wiedza... ze gojami nigdy nie beda:-))
  Nadrabiaja to chutzpah..silac sie na inteektualizowany humor..ktory najczesciej swiadczy o ich zalosnej kondycji.
  Niestety udzililo sie to w okresie komuny wielu polskim dziecikom przez takich wlasnei parchatkow edukowanych, ukulturnianych i nicowanych na lewa strone..jak stary chalat:-))
 • @RomanKa 21:01:39
  "przychodzisz tu ,gdzie wiesz przychodza sami swoi.." popełniasz taki błąd.. chyba pomyliłem się co do Twojej osoby :((
  nie potrafisz właściwie ocenić mikrootoczenia, więc za makro nie bierz się..
  Za mądralę chcesz uchodzić , więc powiedz mi proszę, czy Jezuici są parchaci? (nie chodzi o obrzezane umysły,ani o przyrodzenia)
 • Miss Fretka 20:01:19
  .
  Jasne , ze jestes satanistka .
  Skad Lord wie jakie masz nogi ?
 • Pan RomanKa 21:01:39
  .
  Brawo Roman !
  Koles juz mnie dzis zwymyslal od kurew u doktorka- skarzypyty . Teraz pewnie od pedalöw , volksdeutcha etc .
  Jak to bylo z tym zlotem w piwnicy , mozesz podac jakies leszcza czy tajemnica panstwowa ?
 • @Max von Stirlitz 21:49:46
  no i co się skarżysz?? ja tylko podsumowałem Twoją działalność na neonie..
  jeżeli jesteś przykuty do łóżka to mogę w pewien sposób zrozumieć Twoje frustracje, które okazujesz w krytykowaniu wszystkich i wszystkiego. Jeżeli jesteś pełnosprawny to nic Ciebie nie usprawiedliwia.. uprawiasz tutaj niepełnosprytne kurestwo i myślę, że wielu ze mną w tej ocenie zgodzi się..
  P.S.
  lache lordowi robiłeś publicznie, wszyscy to widzieli, ale to nie znaczy że jesteś pedałem przecież.. volks..? - owczarek niemiecki? raczej zwykły kundel szczekający i szczający gdzie popadnie..
  Nigdy nic konstruktywnego nie wyszło spod Twojej klawiatury, tylko szydera.. sam sobie zasłużyłeś, że nie można brać Ciebie poważnie..
 • Mr. Lord_Conqueror 21:57:56
  .
  Zajebista ..
  8-)))
  Niemcy 3 : 0 Anglia w kopana .
 • Pan Wkurwiony 22:06:26
  .
  To po co przylazisz i piedolisz ciagle te same smutki ? I nie jest Tobie przykro tak dokuczac kalece , ladnie Cie matka wychowala ..
 • LordConqueror
  cos mi wykasowalo wpis [niewiesz co to bylo] wiec nie bede pisal jeszcze raz taki przyklad ,,oficerowie wiedzieli co napisano na scianach piwnicy gdzie zamordowano rodzine carska,,pomimo to zglaszali sie do wojsk bolszewickich po pierwsze polowa rosyjskich wojsk stanela do walki z nimi po drugie o tym co bylo napisane w piwnicy wiedzialo moze jedna tysieczna promila oficerow bo to byla tajna akcja,i ta jeden setna promila to tez twoje racje w temacie Rosja..
 • @Max von Stirlitz 21:49:46
  Nie wiem -co to "leszcz"...
  Zloto??? Gdybys mogl wysluchac wykladu na temat zlota i jego roli w systemie finsowym zrozumialbys prosty sposob operowania pieniadzami.
  Ale oni tego nie wykladaja na zadnym wydziale ekonomii, bo tam ksztalca tylko ksiegowych..
  TO musisz wiedzic- zeby zrozumiec dlaczego w chwili obecnej idzie taki wyscig do posiadania- jak najwiekszych rezerw zlota i srebra.
  TO bardzo proste zabiegi...zamiany zlota na pieniadze i vice versa.
  Najwazniejsze, ze sam zloto nie zmiania ani ksztaltu ani wagi ani miejsca:-)) zmienia sie tylko jego cena.
  Jesli mozesz dotrzec do wykladow w jezyku angielskim Prof Fryderyka Soddy..albo Sir Goldshmith'a..oni mieli dobre wyjasnienia zamiany zlota na pieniadze roznych form.. najwazniejszy jest moment zamiany czegos trwalego- jak zloto o stalej wartosci ..tzw wartosci samo w sobie..na medium..cos co samo nie ma zadnej wartosci- ale tylko wyraza wartosci i przenosi wartosc dla potrzeb transakcji.
  ZLoto jest najbardziej pozadanym collateral- zastawem, pod ktore mozemy pozyczac pieniadze..bez ryzyka.
  Jesli jestes w stanie zgromadzic powiedzmy 400 uncji zlota....to jak bedziesz sledzil historie zawsze za te 400uncji kupisz piekny wygodny dom...wszedzie.. Bez roznicy jakie pieniadze w jakim kraju...
  Teraz majac taki podreczny kapital..kazdy pozyczy ci zawsze pieniadze..za 1% w skali rocznej. Kazdy bank!!! Bez pytan i warunkow.
  Kazdy interes jaki sie trafia i wymaga forsy...dajesz w zastaw zloto..bierzesz forse robisz interes, zbierasz zysk oddajesz forse plus 1 % bankierowi , a on oddaje ci zloto....
  Widzisz..pozytywy???
  Twoj koszt wynosi tylko 1%...gdybys musial sie prosic bez zlota...zabraliby ci caly zysk...min 15%..na pozyczkach bez gwarancji jeszcze wiecej....
  TO samo odnosi sie do Panstw...rezerwy zlota pozwalaja na manewr ekonomiczny bez lizania stop bankierom... I nie musisz przemieszczac zlota,,wystarczy papier..nota promisowa na zloto.
  Majac zloto w potrzebie dostajesz pieniadze po najnizszych kosztach..kazde pieniadze..
  Teraz zauwaz szwindel z polski zlotem...ktorego nie musieli sprzedawac wcale..pod to zloto mogli dostac taka wlasnei pozyczke...ktora kosztowalaby 1%...
  Dlaczego sprzedali??? Pokazalem co wczesniej...Eaz mogli..dwa wiedzili co sie dzieje na Rynku, bo to sa ludzie z wewnatrz i wiedzili- jak to zrobic, zeby nie dalo sie latwo poznac...
  Wisz to czy nie??? patrz...
  Sprzedajemy rezerwy..zamiast zastawic...niby dla dobra Narodu...i na jeg koszt..potrzeby zawsze mozna wymyslec najlepiej zdrowie dzieci:-))
  Ale po sprzedaniu zaczynamy miec nadwyzki na innych dziedzinach aktywnosci - wiec odkupujemy zloto....co prawda za podwojna cene , ale wiemy ze cena rosnie....i urosnie.... Urosla do 1200 za uncje...
  Patrz 290...sprzedali///720 kupili..wydajac pieniadze Polakow...ale i zloto uroslo w gore do 12oo wiec rezerwy wzrosly....
  I caly czas to zloto lezalo w tym samym miejscu, i lezy dalej...jesli lezy...:-)) ANi go nie ubylo ani przybylo...ale ile forsy przybylo????
  Widzis teraz skad przybylo tej forsy...a zwlaszcza KOMU????
  Co sie zmienialo???? ceny i kwity...widzisz to??? I to ze caly czas mimo ze ceny rosly...zarabiali ci ,ktorym je powierzono...a Polacy musieli tylko doplacac.... ponoszac coraz to nowe i wymyslane podatki..... i INFLACJE, czyli najbardziej haniebny ukryty podatek dla pracujacych i tylko dla pracujacych.

  Teraz...przesledz ceny zlota w cyklach finansowych..zauwazysz ze nie bez kozery cykle finansowe odpowiadaja cyklom pokoleniowym 25-30 lat...
  Dlatego, zeby nastepne pokolenia zapomnialo- jak orzneli dziadkow.
  Oczywiscie to dzieje sie ..nei tylko ze zlotem..z narkotykami tak samo..sa i inne mediums...
 • @LordConqueror 22:06:12
  Posiadam jeszcze inna wiedze i pare innych praktycznych umiejetnosci .. w tym zabijania...a ktorych nie wykorzystuje ..
  Zgadnij dlaczego?
 • @Kodiak 16:38:35 //Stalin odstrzelil prawie wszystkich z Komunistycznej Partii Polski//
  Cie choroba. Super myśliwy był z tego "uncle joe'a".A już byłem gotów pomyśleć że największym myśliwym wśród przywódców tego świata jest nasz prezydent, zapalony łowca kaczek.http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201007/1278487034_by_CornyMurzin_600.jpg. Który gdy myśliwską venę czuje, palikotem kaczki szczuje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:40://39Ciekawe czy Madagaskar jeszcze wolny :)))))))))//
  Być może jeszcze wolny. A swoją drogą, jak możesz tak źle Malgaszom życzyć? Rasistą jesteś czy co? -:)))
 • @Ptasznik z Trotylu 16:50:24 //jak nikt nie widzi to nawet i Ty wpierniczasz wieprzowinę z Polski//
  Nieprawda. Allach chyba wszystko widzi. Jak przekonałem pewnego miłego Alego z Egiptu, ze może pić piwo pod dachem, bo allach nie widzi, to biedny chciał mnie oetem pobić, gdy po trzech zawadził głową o żeliwny kwietnik na ulicy, Mówiąc, że oto allah go pokarał, a ja jestem kusiciel, sejtańskie nasienie.
 • @Ptasznik z Trotylu 17:11:45
  //Już kiedyś Czartoryski Ci powiedział że "jak poczujesz takie nieokreślone swędzenie w napletku, to będzie dobry znak".
  Twój doktor Freud nic o tym nie pisał //----------------- Czartoryski bezmyślne wypisuje głupoty, a Ty się na to powołujesz. Jak można czuć swędzenie , a tym bardziej go opisywać w czymś, czego się jest pozbawionym? (Chociaż... kto ćię tam wie stnieje przecież tzw. "czucie fantomowe"- :)))
 • @gsaw 17:17:40
  //Jedyne co trzeba to tylko (i aż) wiedzieć, że Polska jest Chrystusem między dwoma łotrami.
  Który z nich dobry a który zły?...
  Czy to też trzeba wiedzieć?
  All about the end.//--//@Jarek Ruszkiewicz SL 17:14:44
  Cisza...// ----No widzisz , "cisza" Jest taka różnica, że Pan Jezus wiedział, a my nie, więc coś nietrafne to porównanie. Ale może koryś z łotrów skruszeje i się wygada? No, ale jeśli już porównujesz, to cała nasza trójka będzie już wtedy ukrzyżowana? ;)))
 • @Ptasznik z Trotylu 18:20:14
  //@Kodiak 18:10:49
  Miłego przeciągania się.
  Z ziewaniem uważaj żebyś nie zwichnął żuchwy.

  Pa//

  //Ptasznik z Trotylu 22.11.2014 18:20:14//. --Ziewanie to tylko objaw niedotlenionego mózgu.
 • @Max von Stirlitz 20:24:11 Komunizm to dobra rzecz;
  //Opowiadal , ze Chinole maja wszystko , doslownie - od broni laserowej w czolgach po kosmiczne rakiety nuklearne .// . //Profesor byl w Chinach w latach 70-ych ubieglego stulecia , taki kameralny wyklad domowy dla studentöw //. Dobry bajarz. chyba nie zapomniał wspomnieć o kałasznikowach struganych w tych czasach z patyka i piechocie morskiej ćwiczącej na plaży z tymi patykami, bo podobno w przyszłości miały być zbudowane dla nich statki? No ,a jesli był na chińskiej wsi, a był dobrym obserwatorem, to chyba zauważył, że, (co opowiadała mi młoda Chinka), jeśli miało się szczęście i dorwało jajka. to dzieliło go się na ćwiartki dla czterech osób?
 • @Astra 21:23:21 Chińczyków też zostawili na łasce czerwonych zbirów, uncla joe i Mao
  wstrzymując dostawy amunicji dla sojuszniczej (w wojnie z japonią) armii chińskiej. No i Czang musiał uciekać na Tajwan.
 • @nana 13:22:57---Jarek Ruszkiewicz SL 12:52:09 ależ jest Pan w błędzie!
  //A tym, co Polacy powinni zrobić jest dążenie do sojuszu z Rosją i wejście do Wspólnoty Państw Niepodległych.
  Wszystko inne to droga naokoło i niepotrzebne harcerzykowate podchody. A Rosja nie musi mieć już do nas wcale żadnej cierpliwości. I czasu na to nie ma i po co komu ta zabawa? --nana 22.11.2014 13:22:57//. A może tak od razu Polska powinna wejść z tyłka do tyłka? Jak się w tyłku siedzi, to ma się w tym wprawę. Na szczęście nie wszyscy Polacy mają charakter Nany (Emil Zola)
 • @RomanKa 01:36:33
  Posiadam jeszcze inna wiedze i pare innych praktycznych umiejetnosci .. w tym zabijania...a ktorych nie wykorzystuje ..
  Zgadnij dlaczego?

  RomanKa 24.11.2014 01:36:33 Póbuję zgadnąć..,jesteś bezrobotny. To i wśród bandytów panuje bezrobocie? Napisz lepsze curriculum, może ktoś Cię zatrudni :)))
 • mr. moher 05:55:40
  .
  Nie zawiodlem sie na twojej inteligencji -patrz komentarz Kodiaka .
  Dobrze , ze przestales komentowac i zagladasz od czasu do czasu na zaplecze kasyna_Leon23 vide pan wkurwiony .
  Nie ogarniasz Chin zupelnie , nie twöj umysl .
  Profesor na klamal bo bylo to spotkanie rodzinne dla ukochanej cörki plus jej przyjaciele .Z reszta nie musze sie tobie tlumaczyc .
  Chiny sa mocarstwem Nr.1 na swiecie tylko nikt rozsadny nie bierze ich obecnosci w geopolityce serio - za miske ryzu czy jajko na czworo .
  Zabojady cos kombinuja a wyniki rozmöw sa tajemnica rzadu Francji .
  Bzdury o parchatych Chinolach i ich obecnosci kapitalowej..jak to Chiny wystartowaly w rozwoju. Japierdolekurwafaszystowska bladz - skad cie pieknis aktorzyna Riccardo wytrzasnal , z kapelusza ???
  Z kond klikash lysy ciemniaku kasynowy ?
  8-))))
  Kurwa mac , kolejny zadaniowiec , trep szwej - debil .
 • Pan RomanKa 01:36:33
  .
  To tak jak ja - pokora wobec woli Pana .
  Po co robic krzywde biednym ludzikom i odgrywac za Niego sedziego sprawiedliwego ? Niech sami sie mecza rozgrywajac watpliwosci dobro -zlo w sumieniach . Pijaczana szwajcarski Henio Sienkiewicz dosonale to zawarl w Krzyzakach - historia Juranda .
  Patrzac w przeszlosc i chcac wyröwnac rachunki zaludnilbym sredniej wielkosci polski cmentarz . W samym zapleczu kasyna_Leon23 trup scielilby sie gesto .
  8-)))
  Okreslenie leszcz jest zartobliwe i dotyczy linka - wklejki np. :http://yelita.pl/
  O cenie zlota wiedzialem w latach 80-ych ubieglego stulecia , niezrealizowana wyprawa do RSH . Bez wsparcia rzadowego vide don Riccardo takie plany sa bez sensu - jestem wolnym strzelcem .
  Yeahhhhh...
  Wystarczy poröwnac cene unicji z 1986r z obecna .
  I tak to sie plecie ..
 • Miss Fretka 22:54:39
  .
  Moze jakies szczegöly , detale , wskazöwki , prosze .
  Ale chyba nie jestes Lipskim z RFN-u w postaci milczacej blondynki .
  Moja ciekawosc Ciebie jest diametralnie inna niz Twoja mnie .
  Podaj swoje BMI , wklej zdjecie i stanie sie poniedzialkowa swiatosc.
  Tesknilas wirtualnie ?
  Aaaaa dlaczego wklejasz reklamy niemieckich szczoteczek Brauna ???
  Dorabiasz do kasynowej zapomogi dla niepelnosprytnych muzyköw..
  Buzka Mloda , baw sie dobrze .
  8-)
 • Mr. Lord_Conqueror 09:55:28
  .
  Lord,

  poczatkowo myslalem , ze Roman to miejscowy debil , taki pozyteczny przyglup od robienia zawodowo klaki dla don Koalli & Co.
  Ostre jazdy wirtualne , mordobicie , wyzwiska etc. Sam wiesz - standard merytorycznej dyskusji na zapleczu . I nagle , ktöregos pieknego komentarza w goscinie u Cesarzowej Izabelle - Roman pojechal taka mysla, ze rzucilo mna o ekran jak w kresköwce z kaczorem Donaldem .
  I tak sie zaczelo , pakt o nieagresji a teraz sam widzisz .Skopal wkurwionego aksamitnie i duzym polotem , a serce kapusty nawet nie zalapalo ..
  8-)))
  Roman ma wiedze i doswiadczenie tylko nie chce zbytnio o tym gadac .Mieszka w Polsce wiec to jest dla mnie zrozumiale .
 • Mr. Lord_Conqueror 11:44:37
  .
  Zapasowa.... ?
  8-))))
  Klacz Lotna pelnej krwi arabskiej ??
  --- Noo..!
  Miss Fretka od bialej analizy leszczy ???
  --- Yes , YES , yes
  Handel cukrem pudrem slowianskim cos cienko idzie bo Ninoczki nie widac z kreska afganskiego karbidu .
  --- Myslisz , ze Pan Jan rznie strusia z drabiny na wybiegu w berlinskim ZOO udajac tego kim nie jest a jest w reality kims zupelnie innym ?
  No nie wiem Lord .
  I tak sie pozmienialo , moze w ogöle interes sie nie kreci .
  ?
  Franz milczy jak zaklety , tylko z Toba gada , bo Cie nie znosi . Ostracyzm dla wiernych < szloch >
  Juz po 13-ej czas na herbatke .
 • @LordConqueror 14:16:11
  Cały czas utwierdzasz mnie w przekonaniu, że rozmowa z tobą to strata czasu.
  Ale pocieszam się, że czyta to także młodzież i czegoś się nauczy.
 • @Max von Stirlitz 13:50:38
  Maxie drogi... A o czym ja mam z Tobą dyskutować jak prawie we wszystkim się zgadzamy?...

  Żółwiki mamy sobie przybijać? :))))
 • Mr. Lord_Conqueror 14:16:11
  .
  Dlatego .

  Moskwa.
  Zima. Śnieg. Chłopczyk rzuca śnieżkami. Nagle – brzęk tłuczonego szkła. Wybiega stróż, prawdziwy stróż – o surowej minie, z miotłą i goni chłopca. Chłopiec ucieka przed nim i myśli:
  – Po co? Po co mi to wszystko? Po co mi ten cały image dziecka ulicy, te śnieżki, ci koledzy… Po co? Przecież odrobiłem już wszystkie lekcje i mógłbym leżeć w domu na łóżku i czytać książkę mego ulubionego pisarza – Ernesta Hemingwaya…

  Hawana.
  Ernest Hemingway siedzi w swym pokoju, w ogromnej willi, dopisuje ostatnie zdanie kolejnego romansu i myśli:
  – Po co? Po co mi to wszystko? O, jakże dość już mam tego wszystkiego! Tej Kuby, tych plaż, bananów, trzciny cukrowej, upałów i tych ludzi! Przecież mógłbym być w Paryżu. Mógłbym ze swoim najlepszym przyjacielem, Andre Maurois, w towarzystwie dwóch pięknych kurtyzan, popijając poranny aperitif prowadzić dysputy o sensie życia…

  Paryż.
  Andre Maurois leży w sypialni na ogromnym łożu. Gładząc kształtne biodro pięknej kurtyzany i popijając poranny aperitif myśli:
  – Po co? Po co mi to wszystko? Ten cały Paryż, ci grubi Francuzi, te tępe kurtyzany… Dość mam tej wieży Eiffla, z której plują mi na głowę! Mógłbym przecież być w Moskwie, gdzie mróz, śnieg, siedzieć u mego przyjaciela, Andrieja Płatonowa, przy szklance wódki i dyskutować o sensie życia…

  Moskwa.
  Zima. Śnieg. Andriej Płatonow w czapce uszance, w walonkach, z miotłą goni małego chłopca i myśli:
  – Kurwa! Jak dogonię, to zajebię gnoja!
 • Mr. Lord_Conqueror 14:43:39
  .
  A teraz pomysl logicznie :
  ---Jest jakas Beatka Editor czy Pussy Natha na stanowisku dowodzenia tym burdelem zwanym swojsko Kasyno_Leon23 .
  Co myslisz , jak dlugo bysmy prowadzili konwersacje ?
  Tylko nie krec , nie kombinuj , nie graj w podwörkowa chinska gre w karty tylko - jak masz zdolnosc honorowa - prosze o uczciwa odpowiedz .
  Ja mam bany WSZEDZIE na WSZYSTKICH polskich portalach patriotycznych , i to nie jest sciema pod publike a' la Blizna , Zorran , czy chuj wie kto jeszcze .
  TUTAj jeszcze nie mam ´, mimo ze kolekcja zlotych medali miejscowych jest imponujaca - jedynka z przodu na fali wiosny Mlody .
 • @Max von Stirlitz 14:58:26
  Ja mam bany WSZEDZIE ...TUTAj jeszcze nie mam

  Polscy PATRIOCI od Sakiewicza po Ziemkiewicza nie mają poczucia humoru.Jesteś perłą Kasyna i widać,ze nie rzuconą przed wieprze.
  Na PATRIOTYCZNYCH wieprzowina zakazana,nicht koscher.
  Dobrze,że ta jedynka z przodu jest.Można coś skasować!
 • Monsieur Cheval_Noir 15:22:51
  .
  Oooo , Czarny Kon mistrzostw swiata , witam , witam i o zdrowie pytam
  8-) zebym zryzal !
  Niektórzy ludzie są bardzo nieuprzejmi.
  Weźmy na przykład dzisiejszy poranek.
  Nowi sąsiedzi zapukali do moich drzwi żeby się przedstawić, a ja kazałem im spierdalać.
 • Mr. Lord_Conqueror 15:28:29
  .
  Lord przez cały dzień liczył auta przejeżdżające obok jego domu. Naliczył 16 srebrnych, 9 czarnych, 8 czerwonych i 2 białe.
  Jakie jest prawdopodobieństwo, że Lord ma autyzm?
 • @Max von Stirlitz 15:33:28
  Jeśli najpierw nasrali na wycieraczkę a zapukali tylko po to,żeby poprosić o papier-to i tak zachowałeś się powściągliwie.
  A zdrówko jest,bo było.I nawzajem życzę.
  A zryżenia nie zyczę -Herr Thusk No Zwei -warum?
 • Monsieur Cheval_Noir 15:44:53
  .
  To slang , jeszcze przed trampkarzyna Donaldihnio ksywa operacyjna OSKAR , i ludzie kojarza w ten sposöb .
  Kiedys to bylo nie do pomyslenia . Inna epoka , inne skojarzenia .
  Teraz w Polsce jest tak - wyniki potyczki paintballowej:
  Ja – 114 pkt.
  Mieszkańcy Domu Pogodnej Starości “Jagoda” – 0 pkt.
 • @Max von Stirlitz 15:57:32
  Mieszkańcy Domu Pogodnej Starości “Jagoda” – 0 pkt.
  To od Gienricha?http://pl.wikipedia.org/wiki/Gienrich_Jagoda
  Ja pierdziu taką spokojną starość - jak nie "wybory" to pampersy w ataku.Skupić sie na sprawach naprawde poważnych,jak gra w zechcyka,nie można.
 • Monsieur Cheval_Noir 16:16:05
  .
  Nie wiadomo jak bedzie .Trudno bawic sie jakies domowe proroctwa .
  Ja wiem , ze ruscy juz nad wlasciwym rozwiazaniem pracuja .
  --- Rosyjscy naukowcy próbują stworzyć szczepionkę przeciwko eboli.
  Ale póki co wciąż wychodzi im wódka.
  Z poczuciem humoru - kiepsko .Ile to mezczyzna musi sie nameczyc zanim umrze .
  Yeahhhhh...
  Gramy dalej wszak gra idzie o zycie .
  P O L S K A
 • Mr. Lord_Conqueror 17:17:47
  .
  Jestem !
  w czym moge pomöc ?
  Co sie Lord jakims miejscowym przyglupem przejmujesz , niech wkeja co chce .
  A gdzie sa laski nebeskie kasyna , wcielo panienki w oralnych polemikach ?
 • PAPuga TASSmańska 21:09:29
  .
  Pop , pogielo Cie zupelnie , Lenina wklejasz ` ?
  popatrz na Polke i sam zrozum KIM jestes :
  https://www.youtube.com/watch?v=PBAR8yKWfMc
  yeahhhhhh...
 • Mr. Lord_Conqueror 21:08:30
  .
  Zobacz jakich teraz rozwinietych ciemniaköw przysylaja , Ahhhhhh stare dobre czasy ...
  Palimy czy wciagamy bo nie wiem . Sesja zdjeciowa wkurwionego - rewelacja !
  Dobiles gnoja po linczu Romana . Franz skasowal za naduzycie czy wyciales pro forma .?
  Klacz Lotna o wspanialych lydkach to MIT ...
  Tego co kobieta pisze , mysle , ze jest kobieta .- pachnie kazia Szczuka z rrrrrr francuskim do bölu . Nawet walacha nie skumala .
  Yeahhhhhhh...
  Na phybel !
 • Mr . Lord_Conqueror 21:45:26
  .
  Lord , kurwa Bingo Jawohl !
  Wiesz ale te miejscowe przyglupy przy pröbie analizy Zygmunta F. zupelnie traca orientacje . A jak im jeszcze dolozysz zyrafy , to te lyse czerepy szwejowskie paruja jak sp. Ernest ad Novum , korespondent wirtualny na zoldzie . Ustawka jak sie masz sp. Stefan - Manka szkoda oddelegowanego do innych zadan . Kumal szwej baze .
  Jak nie parchy to volksdojtcze -- maja kmiotki przejebane bo podglad chuje stosuja i wojne psychologiczna .
  Siodlasz perskiego czy czekasz az jebnie Trüpinowi zwiazek milosny , pytam bo nie wiem .
  Pakuj mandzur bo pylek z bomby A przeniesie Cie na Wyspe .
  Nie ma kurwa przebacz .
 • Mr . Lord_Conqueror 22:12:37
  .
  Zgadles , blefowalem .
  Jak klacz obciaga tak jak pisze notki czy komentarze , to sorrry Winnetou ..
  8-))))
  Zartowalem , mam niespodzianke - szukam pracy , nie wiedzales ?
  Siodlam konia , zaprzegam do furmanki i jezdze po IV Reichu szukac pracy , kumasz baze ..Zawsze wracam by uzupelnic zapasy w szalasie .
  Kurwa , az sam nie moge w TO uwierzyc ., naprawde .
  Genialne .
 • Mr. Lord_Conqueror 22:12:37
  .
  Jest dobry , sam sprawdzalem czy nie wciska kitu jak koles z reklamy energetycznej kasyna_Leon23 - Jeznach . nooo...wiesz ten od tabliczek na slupach energetycznych specjalnego zarachowania .
  Buzka jak z reklamy domu pogrzebowego dla ubogich .
  Zyrafy wchodza do szafy .
 • Miss Fretka 22:51:20
  .
  Dla Ciebie , tajemnica wywiadöw list gonczego Maxa :
  https://www.youtube.com/watch?v=xWwt2pnkGqU
 • PAPuga TASSmańska 22:46:05
  .

  Po dobroci radze bys odjebal sie od Zygmusia ciemniaku zabawnych leszczy . Wez tekst , przetlumacz na polski i pohulaj brodawko pierdniecia .
  Uhhhhhh ...i tak nie zrozumiesz .
  Wypierdalaj , to powinnienes zalapac !
 • PAPuga TASSmańska 23:30:03
  .
  Tobie sie lekko mözg nie zlasowal od nadmiaru czachojebu miejscowego ?
  Wyjasnilam ???
  Snisz pojebancu czy o droge do dentysty pytasz . O palacu mostowskich w Warszawie ,aaaaaaa poznales z przesluchania i teraz domyslasz sie kogo , jak i dlaczego . Urocze , kurwa , jak zawsze .
  Zapomnij debilu .
  Jestem N I E T Y K A L N Y , nawet chujozo sobie tego nie mozesz wyobrazic .
  Pies niemiecki Doberman wersja Chuck'a N. mnie kocha .
  To wystarczy .
  8-))))))))))))))
 • Mr. Lord_Conqueror 23:21:11
  .
  Jasne .
  Profil osobowosci , upodobania , typ kobiety - nie mylic ze skrzyzowania blondynki+husky , preferencje seksualne - nie mylic z wkwurwionym , i maja Cie na tacy .
  Miss Fretka przyzna Tobie prawo cnoty pierwszej nocy poszarpanej zawodem.
  Kupuj Lord , kupuj akcje ida na pohybel !
  8-))))))))))))))
 • Mr. Lord_Conqueror 23:37:39
  .
  Dzieciak .
  Ja pas .
  Japierdolekurwafaszystowska bladz - kasyno schodzi na dziedzicznych szwejöw .
  Pakuje mandzur i spierdalam, i Tobie tez to dobrze radze .
 • Mr. Lord_Conqueror 23:56:03
  .
  Co Frytka zrobi bo nie wiem , oswoi sie `?
  Dziekuj Bogu nie mozesz tego sprawdzic empirycznie .
  8-))))
  Tania , realna i z charakterem Tania, mieszkala i pracowala za miastem , zapytaj dr Mareczka C.- on wie wszystkoo o trasie Rzeszöw - Kraköw - to naprawde inteligentna kobieta , mimo ze z biednej rodziny .
  A Frytka --- to zawodowiec , w dodatku lekko przechodzony , nie wiem czy ma TÜV z DDRu - rosyjski na nastepne lata jazdy .
  Ohhhh Lord taki duzy chlopiec a wierzy w krölewne sniezke z Rosji .
 • Mr. LordConqueror 00:04:57
  .
  Pomiot sierot po army red zauwazyl obecnosc szkopöw na mapie telefonu apple .
  To dobrze .
  Walka w kresköwkach czy piktogramach to pelnia smakowitosci . W koncu gdyby postsowiecka holota rozejrzala sie po bibliotece dziedzicznej bylby :
  ZONK !
  --- MyFriend - nie ma co gadac z wklejka czy tez dmuchana w czölko Lala obrazona na tatusia .
  Muzyczka :
  https://www.youtube.com/watch?v=HC1x7ZMifk8
 • PAPuga TASSmańska 01:48:52
  .
  8-))))))))))))))))))))
  I sam widzisz buraku , ze poza wkejkami i papuga NIC wiecej nie potrafisz zjebie umyslu .
  Rap sobie nastaw , odzyjesz .
  https://www.youtube.com/watch?v=DTngSHWGdyk
 • Wklejka bez Mözgu
  .
  tego sobie posluchaj buraku sowiecki nieznajacy polskiej pisowni :
  https://www.youtube.com/watch?v=_b6jBlpN0JA
  i poszukaj sobie Polki .
  Bedziesz zyl , polaczku .
 • @PAPuga TASSmańska 02:23:32
  .
  Na pewno ????
  8-))))))))))))))))))))))))))))))
 • @lucas003 12:04:40
  Ja sądzę że Putin świadomy wpływów mafii żydowskiej w Rosji umiejętnie tę mafię rozgrywa.
  Z jednej strony czyni gesty pod adresem żydów a z drugiej strony skutecznie paraliżuje działania światowej, mafii żydowskiej (zmienia prawo Rosyjskie, demaskuje działania mafii, paraliżuje mafię na scenie międzynarodowej..).

  Putin nie chce otwartej konfrontacji bo wie że czas pracuje dla niego.
  Mafia zaś prowadzi rozpaczliwą otwartą konfrontację z zastosowaniem wszelkich niedozwolonych metod jak masowe zbrodnie przeciw ludzkości dokonywane przez sługusów i najemników tej mafii takich jak NATO, chorwaccy ustasze, kosowscy islamiści, islamiści bliskiego wschodu, banderowcy na Ukrainie, islamiści czeczeńscy itp, przymiarki do uruchomienia islamistów tatarskich....

  Co do cen ropy i gazu zawyżanych przez Rosję dla Polski.
  Moim zdaniem Rosja nie ma wyjścia i musi Polskę traktować jak wroga bo to Polska czyli ci co naprawdę Polską rządzą prowadzą wrogą do Rosji Politykę.
  Wystarczy zmienić władze w Polsce i prowadzić choćby neutralną wobec Rosji politykę wzajemnych korzyści i ceny ropy oraz gazu rosyjskiego by znacznie spadły. Przykładem takiej polityki są Niemcy. Ale to jednak jest jeszcze dość suwerenny kraj a Polska nie.

  Niestety dzisiaj "zmienić władzę" w Polsce oznacza Majdan, bo na drodze "demokratycznej" nie jest to możliwe. Ordynacja wyborcza, media, służby specjalny , system sądowniczy nie dają najmniejszych szans na legalną zmianę władzy.
  Nie mówię tu o zmianach pozornych typu zamiana PO na PIS i odwrotnie.
  PO i PIS to jedna i ta sama mafia bawiąca się w dobrego i złego policjanta ze społeczeństwem. PSL to sprzedajna dziwka a SLD Kwaśniewskiego to też ta sama mafia co PO i PIS tylko Miller się jakoś stara wyrwać z objęć tej mafii ale jak widać jest bez szans (opluwany przez wiele lat przez tę mafię jest spalony w społeczeństwie, Leppera który miał pewne szanse zlikwidowano. Na scenie nie ma nikogo poważnego (mafia na to nie pozwala) a różne Bronki, Donki, Jarki, bufetowe, Radki, ...to wprost agentura tej mafii.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:52:09
  Rosja ma jeszcze inny, radykalny środek zmiany cen ropy i gazu na świecie.
  ZSRR też dysponował tym środkiem ale z niego nie skorzystał.
  Ten Środek to redukcja możliwości produkcyjnych u konkurencji.
  (Arabia Saudyjska, Katar, Kuwejt..) na drodze krótkiej interwencji zbrojne w obronie praw człowieka.

  To chyba jednak ostateczny wariant dla Putina ale np dla Mafii żydowskie to wariant wykorzystywany nieustannie (kolorowe rewolucje, przewroty, najazdy militarne, humanitarne bombardowania, strefy zakazu lotów...)
 • Swiezak Oscar 10:25:27
  .
  8-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  OhhhhtywmordewyjabanaozeszkurwaJapierdolekurwafaszystowska bladz !
  To recenzja Pasikonika Twojego znakomitego komenta na zapleczu kasyna_Leon23 .
  Mlody ! Nie nawalaj dopierdalaj !!
  Brawo .
 • Mr. Lord_Conqueror 12:21:08
  .
  A Ty co sieroto Red Army - dalej do Frytki cholewki smalisz ? Zamiast wklejac Walacha Lorda , samego walacha wklej - na pewno kobieta sie WTEDY zainteresuje ..
  8-))))
 • Mr. Lord_Conqueror 21:21:11
  .
  To zalöz sie .
  Stawiam 1000€ , ze sie nie myle . Drobna kwota za ktöra mozna zrobic kazda ustawke w Polsce wlacznie z kolezankami w dzialaniu . Oryginalu Frytki i tak nigdy nie zobaczysz .
  Rezydentura kasyna_Leon23 .
  Zastanawialem sie co odpowie i BINGO !
  8-)))))
  A Lord kupil wersje sportowa - Cadillac Fryttka 6.0 TDi z jamnikiem na tylnym siedzeniu ..
  A jak myslisz jak stara jest Frytka ??? pytanie poza konkursem ..
 • Mr. Lord_Conqueror 21:49:52
  .
  Teraz dobrze kombinujesz , jak da sie przewerbowac do MI 7 , okey .
  Aaaaaa wracajac do glebi duchowej kobiet , byla kiedys postac , Polak z pochodzenia . Z Londynu .
  Jego wylacznie interesowalo wnetrze kobiety - to Kuba Rozpruwacz .
  Dziewczyna ma +30 .A moze sama odpowie bo zlapala focha i nie jest przyjazna , dasa sie po polsku .
  Nie zastanawiles sie jakiej jest narodowosci ?
 • miss fretka 21:50:28
  .
  Przepraszam Ksiezniczke jesli poczulas sie urazona to wybacz daruj i zapomnij a ja wykasuje zlosliwosc .
  Tez sie nad tym zastanawiam .
 • Mr.LordConqueror 22:35:58
  .
  Yeahhhh..nawet bardziej niz myslisz . Kup jej konia i daj w prezencie .
  Nie odmöwi - 100% .Rosjanka Fretka nie jest az tak komercyjna . A moze Fretka nie jest kobieta ? Wirtualne gierki maja to do siebie , ze nigdy nie masz jednoznacznej pewnosci kto jest po drugiej stronie klawiatury .
  A jeszcze w tym zlomowisku ludzkich pragnien , pröznosci i ambicji jakim jest zaplecze kasyna_Leon23 . Iluzja targowiska ludzkich uczuc . Czasami mam wrazenie , ze gadam z robotami udajacymi ludzi .
 • miss fretka 22:19:11
  .
  Dziekuje ale nie moge zobaczyc .
  GEMA upomina sie o tantiemy i w Reichu nie jest to do przeskoczenia . Jaka jest Twoja rola tutaj , jesli moge Cie zapytac i nie jest to tajemnica wojskowa , panstwowa czy cywilna .
  < Poröwnam wczesniejsza odpowiedz i bede wiedzial - pomyslal chytrze Stirlitz >
 • Mr .LordConqueror 22:56:37
  .
  Nie odpowie , jest bardzo skapa w pisaniu - jak Mata Hari i wie , ze ja podgladamy .
  NIC nie powie , teraz bedzie cisza nocna .W koncu jest po drugiej stronie ksiezyca . Glupia nie jest , to prawda - jak na kobiete - sorry Fretka - nie bylbym soba . Jest na etacie czy sportowo z niúdöw , wiesz to dziwne . taka piekna kobieta . Nauczylem sie od Szkotöw oceniac urode kobiety - nie na darmo wynalezli whisky .
 • Mr. Lord_Conqueror 23:19:39
  .
  Po co ja pytasz o szczegöly . Kobieta ma swoje tajemnice . A co do dzieci - mloda jest wiec ma jeszcze czas na macierzynstwo .
  I bardzo ladnie sie usmiecha , nie widzisz ?- slepy jestes Lord od tego ciaglego gapienia sie w ekran .
  I jakie to ma znaczenie czy nalezy do bandy miejscowej czy jest tylko jak sama powiedziala - epizodem .
  Jedno jest pewne - lacina dorozki jest niestosowna w wyrazaniu mysli i uczuc - wszak to KOBIETA - sam tak twierdzisz . w dodatku dobrze wychowana i wyksztalcona w Polsce .
 • AGORAFOBIA
  .
  Szkopy ? , zobacz jak bawili sie we Francji podczas ostatniej wycieczki krajoznawczej do Paryza :
  http://zalukaj.tv/zalukaj-film/21421/milosc_i_seks_w_czasie_okupacji_2011_.html
 • Mr. Lord_Conqueror 23:22:49
  .
  My tu gadu-gadu a licznik bije . Miales racje ,ze jak gadamy to sie zlatuja i podsluchuja .Fretka jest Rosjanka , za taka sie podaje . Wrazliwa kobieta , swietnej muzyki slucha , i nie boi sie kul wrogöw .
  Pamietam , ze pierwsze spotkanie wypadlo blado na moja niekorzysc . Pojechalem za ostro klipem u rezysera kina akcji Hrabiego geniusa Sendeckiego .
  Jak ten czas mija Lord . Beznadziejnie szybko .
 • Mr. Lord_Conqueror 18:58:37
  .
  Aaaaa Fretka jest Rosjanka .
  Zobacz jakich kmiotköw pieknis aktorzyna Riccardo na zaplecze zaprasza . A zlotych medali przybywa ohhhh przybywa ale ciagle jedynka z przodu .
  Filmik sobie obejrzyj co wkleilem , to jest historia o naturze kobiety a nie bzdury Witkacego . Laska byla od niego starsza , zmyslil wszystko by dodac sobie meskosci , kruchy byl . Jak chcesz oryginal to tylko Lolita -
  8-)))
  Leszcz co zapodales tragiczny ale ktos niezla kasiorke dostaje za bzdurny portalik - to jest pomysl - dotacje EU .
 • Mr. Lord_Conqueror 19:32:52
  .
  Minia okretowa -nie wiedziales `?
  Daje sobie pas z kasynem , resztki mözgu moge stracic w dyskursie miejscowym .Umöw sie na priv i wtedy zobaczysz na zywo . A moze zatrudnisz sie w rezydenturze , kto wie .
  Lord Czerwony - nawet niezle brzmi .
 • Mr. Lord_Conqueror 21:17:36
  .
  Co Ty pijesz Lord ?
  To , ze pracujesz w MI 7 to wiem ale , ze dorabiasz w Greenpeace , tego nie wiedzialem - co mi tu jakies kaszaloty wklejasz .
  Fretka jest piekna kobieta a nie takim pasztetem ze zdjecia .
  Filmu nie kojarze i wpadki technicznej z diallogu z Toba tez nie lapie .
  Zamyslilem sie o Rosjance bo pöl nocy zajelo mi czytanie i ogladanie co od kilkunastu miesiecy stworzyla w komentarzach na zapleczu Kasyna_Leon23 .
  I powiem Tobie , polubilem dziewcze z wrogiego Polsce kraju .
  Yeahhhhh - zycie jest opowiescia idioty .
 • Lord_Conqueror 00:55:43
  .

  Wałach Lord ,

  Krötka , kilkuminutowa reminscencja , wersje Klaczy Lotna gra sprytna jak zawsze Maria Pakulnis , filmowa Nata,
  42 minuta 30 sekunda polskiego chlamu propagandowego z kurvvami aktorskimi w rolach glöwnych :
  http://zalukaj.tv/zalukaj-film/7093/obywatel_piszczyk_citizen_piszczyk_1988_.html
  --- To są jakieś postkomunistyczne, korwinowskie wyobrażenia o wolności i suwerenności, jaką oferuje libertarianizm - powiedziala Klacz a Lord zdjal uzde ..

  JJiiiaaaaahhhhhaaa...
 • Mr. Lord_Conqueror 11:30:17
  .
  A TUTAj masz znana niemiecka historie pizzy .
  1 godzina 22 minuta filmu
  +18
  :
  http://zalukaj.tv/zalukaj-film/21427/wilgotne_miejsca_feuchtgebiete_2013_.html

  Historia pizzy odnosi sie tez do wielu muzyköw grajacych koncerty na zapleczu kasyna_Leon23 :
  --- Co to za melodia ideolo ?
  Achtung !
  Franza , u ktörego biesiadujemy anegdota nie dotyczy .
  Ende .
  Pojawili sie nowi skolonowani gracze , starzy kapusie , dawni ormowcy i ubecy , lyse tepe szweje vide rycho Gumofilec cwaniacki z debilna notka o U$ of A versus Czajna - czyli :
  --- Zycie kwitnie jak polip na dupie Dzoanny Flaj .
  Jak to sie kreci Lord , na takim chlamie , zyja z dotacji czy z handlu bronia ,Bronia czy afganskim karbidem Ninoczku ???
  Ktos to czyta i oglada poza nami ???????????????????
  Tylko Fretki nie ma... zbiesila sie po analizie Maxa .
  < spazmy i drgawki delirlium trepens w tremenesie >
  Ahhojjjjjj Przyyyygoooodoooo ..
 • Mr. Lord_Conqueror 11:30:17
  .
  Aleee Fretka ma przejebane z tym kolesiem od zazdrosci ..
  8-)))
  Facio zalapal , ze podrywamy mu jego Piekna i chuj misia- ptysia szczelil ostro w pysk . AAAAaaaaaaaaa 8-)))) n2
  Ptys- strus gula zlapal tegiego i teraz kobita ma szlaban na laptopa .
  Myslisz , ze wröci ?
  Nie wklejaj zadnych swinstw obrazkowych czy innych leszczy bo wojna bedzie szybciej niz myslisz .
  Ahhhojjjj und JJjiiiahhhhhhaaaa
 • Mr. LordConqueror 15:33:58
  .
  Nie mozna Tobie nic opowiedziec .
  Fretka ma interesujace poczucie humoru , nie ogladales i nie czytales jej komentarzy od kwietnia 2014 roku . Ja przeczytalem i obejrzalem wszystko , sprawy zawodowe z BND , w koncu po co sleczalbym tyle czasu tutaj ?
  ---- Gdzie sie Fretka spelnia ? w swojej żyzni... - gestapowiec Müller rozczulil sie radosnie .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej