Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
466 postów 20183 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Którędy na Wschód?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tytuł może tych zainfekowanych rusofobią od razu odrzucić i zniesmaczyć. J... ich pies.

Polska jest tu gdzie jest i może jedynie wyparować, ale przenieść się nie może. Jakby się Macierewicz z Targalskim i Sakiewiczem nie starali to tak jest i zawsze będzie.

Co mamy dziś? Mamy deklarowaną "przyjaźń" z Niemcami, naszym obecnym kolonizatorem z przyzwolenia Największego i Wiecznego Sojusznika naszej umęczonej Ojczyzny czyli USA. (USA, jakby ktoś nie wiedział to pies, którym merda syjonistyczno - chazarski ogon z Bliskiego Wschodu). Jak wiec widać wyraźnie, nasza podległość ma charakter piramidy. Ale jedno jest pewne - wszyscy mogą nam rozkazywać a my nikomu.

Mamy z drugiej strony Największego i Wiecznego Wroga czyli krwiożerczą Rosję KGBisty Putina, który jak tylko się budzi to zaraz bierze mapę i marzy o inwazji na Warszawę połykając po drodze bałtyckie mini państewka. Jak już się dobrze obudzi to mu przechodzi i rozczarowuje Macierewicza, Targalskiego i Sakiewicza. Inwazji jak nie ma tak nie ma... No ale nie o mokre sny Putina mi chodzi bo on może sobie śnić co mu się podoba. O Polsce mówię. Jesteśmy gdzie jesteśmy i tego nie zmienimy.

Co robi dobry gospodarz? Stara się żyć w stosunkach możliwie poprawnych ze swoimi sąsiadami. Żeby nie było tak jak u Rzędziana, że na miedzy stoi grusza i będziemy się przez dziesięciolecia kłócić czyje są gruszki, które spadły po obu stronach miedzy. Krótko mówiąc, Polską Racją Stanu jest harmonijna, pokojowa i przede wszystkim symetryczna polityka wobec naszych najbliższych sąsiadów. Inaczej się nie da. Póki co jesteśmy wykorzystywani przez "określone" siły jako podwórkowy kundelek do ujadania. Nie mam nic przeciwko kundelkom, to moja ulubiona psia rasa. Ale to co nam każe robić teraz nasz Wieczny Sojusznik to daleko wykracza poza wszelkie, nawet psie normy.

Problem naszej sponiewieranej Ojczyzny polega na tym, że zarządzają nami gnidy, które z Polską i duchem Rzeczpospolitej nie mają nic wspólnego oprócz umiejętności posługiwania się naszym językiem. Dzieje się tak już od ok 70 lat. To dużo, to ok trzech pokoleń. Nasz Wieczny Sojusznik jest ogólnie znany z tego, że swoich "wiecznych" sojuszników traktuje koniunkturalnie. Dopóki im są potrzebni to ich pieści, głównie słowem, wysyłając nawet swojego prezydenta, żeby nagadał głupot głupiej gawiedzi. A gawiedź jak to gawiedź, łyka wszystko jak gęś kluchy i jeszcze się cieszy. To nic, że chodzi jedynie o upchnięcie trochę militarnego złomu za ciężkie pieniądze. Jak potrafi być wierny nasz "wieczny" sojusznik to ostatnio przekonali się Kurdowie. Dopóki byli potrzebni to byli dopieszczani, jak wiatry się zmieniły to kop w doopę. Jestem głęboko przekonany, że nas czeka ten sam los, zresztą nie pierwszy raz.

Notka ma być w sumie o drodze na Wschód skoro ta na Zachód jest już przetarta. Nasze dyplomatoły i ci, którzy nimi kierują, upierają się, że tylko Ukraina to nasz strategiczny kierunek. Męczą ucho jakimś truchłem Giedroycia albo niesłusznie "poległym" Lechem Kaczyńskim. Życie weryfikuje jednak te agenturalne w sumie mrzonki i marzenia.

Na Ukrainie nie mamy przyjaciół oprócz garstki naszych ziomków i może jeszcze przedstawicieli innych mniejszości etnicznych , włącznie z rosyjskojęzycznymi obywatelami Ukrainy. Reszta najchętniej wbiłaby nam widły w plecy. Jedyna rozsądna droga na Wschód wiedzie przez Białoruś.

Ta wyśmiewana Białoruś, która wśród naszych polit - kundli stała się synonimem czegoś złego, czym można straszyć otumanionych tubylców stoi jednak wyżej w hierarchii państw naszego regionu. To w Mińsku podpisano porozumienia w sprawie Ukrainy, nie w Warszawie. To Łukaszenka potrafi rozmawiać z Putinem i to nie z pozycji lachociąga jak robią nasi zarządcy w stosunku do naszego "wiecznego" sojusznika. Ćwiczenia Zapad 17', które miały zakończyć się inwazją na bałtyckie państewka a docelowo na Polskę nie zakończyły się nawet okupacją Białorusi... Jak teraz wygląda minister wojny Macierewicz czy jego akolici typu vel Grajewski, Targalski czy Sakiewicz? Pełne rozczarowanie. Nie wiem kiedy będą następne ćwiczenia Zapad ale jedno jest pewne - w.w muszą wymyślić nową bajeczkę, żeby postraszyć Polaków. Mają trochę czasu.

Znam wielu Białorusinów. Mamy dużą społeczność białoruską na Podlasiu, którzy są dobrymi obywatelami Rzeczpospolitej, i którym nikt wstrętów nie robi czy to za język czy prawosławną wiarę. To jest nasz most na Wschód. Z Białorusinami nie mamy większych konfliktów o podłożu historycznym, to w końcu są prawdziwe ziemie Wielkiego Księstwa Litewskiego, nie to małe, szowinistyczne państewko bałtyckie, które każe się nazywać Litwą a z dawną Litwą ma tyle wspólnego co ja z Sanhedrynem.  Łukaszenka, co by o nim nie mówić, okazuje się mądrym i przewidującym liderem. Pogonił Sorosa. W Polsce Soros robi co chce...

A nasz uprzywilejowany, strategiczny "przyjaciel" wprowadził ostatnio ustawę oświatową, która faktycznie zmierza do wynarodowienia mniejszości narodowych na Ukrainie. Nasze kundelki podwinęły ogonek pod siebie i zgadzają się na wszystko. Jedynie Węgrzy i Rumuni zaprotestowali tak jak się należy. Węgrzy poszli jeszcze dalej - zablokowali udział Ukrainy w sabacie NATO i zapowiedzieli wszelkie możliwe retorsje jako państwo członkowskie Unii Europejskiej. Czy naszym zarządcom nie jest wstyd? Czy czują się już tak pewnie, że olewają swój własny elektorat, który, owszem, dał im mandat do zrobienia "dobrej zmiany" ale nie dał mandatu do rozmieniania polskich, świętych interesów na drobne? Jeśli tak dalej będą się słuchać swojego pana zza oceanu to następne wybory przerżną z kretesem bo środowsko Kresowiaków im tego nie zapomni. A to są miliony wyborców. I co? Chcemy znowu pruskie pieski na podwórku?

Z banderowcami się nie rozmawia, do banderowców się strzela.

KOMENTARZE

 • Autor
  Tak trzymać. Pozdrawiam serdecznie. BJ
 • @Bogusław Jeznach 15:22:03
  Panie Bogusławie... :))))
 • Musiałem się specyjalnie zalogowć, żeby dac 5*
  Amen
 • Zadałeś pytanie " Jak teraz wygląda minister wojny Macierewicz czy jego akolici typu vel Grajewski, Targalski czy Sakiewicz?"
  Pytanie dość dziwne, bo przecież każdy wie, jak oni się czują. Ludzie, którzy z kłamstwa uczynili sobie drogę życia, jak się mogą czuć? Alleluja i do przodu, jak mawia miłośnik babcinych emerytur, kolejny którego prawda się nie ima. Tylko metody im się nie zmieniają. Mamy kolejną odsłonę kłamstwa Smoleńskiego. Jakże typową. Zaczyna się od zapowiedzi, że już teraz mają niezbite dowody, ale ujawnią je za jakiś czas, tym razem dość długi, bo na wiosnę. Czyli pewnie 10.04. A gdy nadchodzi "ten dzień" wybucha wielki śmiech, odczekują chwilę i znowu to samo.
  Rusofobia, jak to nazywasz "naszych polit - kundli" do tego machanie szabelką to na Niemców, to na Rosjan będzie nas drogo kosztowała. Kto ich w Europie jeszcze poważnie traktuje?
 • Rosja już nie zdąży napaść na NATO.
  Rosja chyli się ku upadkowi:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZoHC6QtnsRo
 • @Talbot 15:44:09
  Mam taka prośbę, żeby Kolega zaznaczał, kiedy pisze serio a kiedy ironizuje, bo czasami nie mogę się rozeznać.

  Domyślam się, że Rosja chyli się ku upadkowi w przeciwieństwie do Ukrainy, która rośnie w siłę, a jej ludzie zyja dostatniej, szczególnie we Wrocławiu w ramach 500+ dla Ukraińców

  A poza tym przypomniał mi się znajomy, ktory po pijaku zawsze wtrącął się do dowolnej rozmowy i mówił "a ja się i tak z tą k*rwa rozwiodę" - rozumiem, że w Kolegi przypadku "a Rosja i tak chyli się ku upadkowi"

  pozdr
 • @MacGregor 15:39:08
  Łeno... Sam MakGrzegorz :))))
 • @Talbot 15:44:09
  //Rosja chyli się ku upadkowi://

  Też tak myślę Talbocie :)))))))))))
 • @Zawisza Niebieski 15:42:26
  Pytanie było czysto retoryczne, w końcu czytają mnie także ci co mają jeszcze myślenie równoległe :)

  Doskonale zdaję sobie sprawę, że na wiosnę się otrząsną jak kaczka z wody i dalej będą konfabulować.
  Ale swoją drogą to ten Antoni to duży gość, pół roku naprzód wie, że będzie znał prawdę i jeszcze ją obwieści :))

  No ale od takich przypadków to są specjaliści, ja się nie czuję na siłach, żeby oceniać :))))
 • Lepiej zapomnieć o Białorusi
  Pierwsza zasada - nie szkodzić. Było zbliżenie z nie-banderowską Ukrainą, Euro 2012, wzajemne kontakty, wymiana, propozycje stowarzyszenia itd ...

  Co z tego wynikło - Majdan i ruina. Im bardziej Białoruś będzie utrzymywać dystans tym lepiej dla niej.
 • @Talbot 15:44:09
  :))))) https://golospravdy.com/wp-content/uploads/2017/05/news-62.jpg
 • @Talbot 15:44:09
  "Rosja chyli się ku upadkowi"

  To prawda. Rosja zawsze chyliła się ku upadkowi, z wyjątkiem krótkich okresów, które kończyły się fatalnie np. kilka lat przed 1914.

  Po klęskach jak najazd tatarski, polsko/litewski, francuski, niemiecki Rosja nabierała sił i dokonywała ekspansji.

  Rosji chylenie się ku upadkowi, mróz, trudności i wrogowie dobrze służy. Dlatego lubią się kąpać w przeręblach w zimie - nabierają od tego wigoru.
 • @Pedant 16:05:53
  W 2012 Ukraina była już i jest ciągle banderowska więc nie rozumiem porównania.
  Białoruś i Ukraina to jak Piekło i Niebo Dantego. W środku jest jeszcze Purgatorio ale to chyba my.

  // Im bardziej Białoruś będzie utrzymywać dystans tym lepiej dla niej.//

  Tu pełna zgoda, Białoruś powinna trzymać się jak najdalej (politycznie) od obecnej Ukrainy.
 • Autor
  „Ale jedno jest pewne - wszyscy mogą nam rozkazywać a my nikomu”.

  Bo i nie chodzi o to. Gdybyśmy tak sobie kogoś znaleźli to pożylibyśmy tylko troszkę dłużej jak nic nie robiąc.
  Wszelkie układy drabiniaste i piramidalne są dobre, ale tylko w formowaniu głupot (piramidalnych, sięgających nieba, chcących fruwać), i utopii, które może i są piękne, tylko że kończą zawsze jako samozatraceńcze ideologie, bo nie istnieją do nich drogi dojścia, a nie istnieją, bo zawsze jest w nich fałsz i sprzeczność wewnętrzna.

  Wcześniej czy później to wszystko musi runąć, a wtedy „ostatni będą pierwszymi”.
  Oczywiście wciąż obowiązuje zasada, że "złu aby zwyciężyło wystarczy bierność ludzi dobrych".
  Zwyciężymy my jeśli zachowamy naszą zdrową, niezłamaną duchowość, tożsamość i świadomość wraz z mądrością o tym jak ma być aby trwało i nie wdał się pasożyt, zdrajca czy inny wróg wewnętrzny, no i oczywiście gotowość do walki kiedy przyjdzie pora.
 • All
  Trochę muzy na temat

  https://www.youtube.com/watch?v=hh5yL-UWyDg

  Zauważyłem, że porządni blogerzy tak robią, muszę się jeszcze dużo nauczyć :)
 • @miarka 16:31:13
  //Ale jedno jest pewne - wszyscy mogą nam rozkazywać a my nikomu”.
  Bo i nie chodzi o to.//

  Masz rację Miarko, to niefortunne zdanie zauważyłem dopiero po publikacji notki ale już nie chciałem zmieniać.
  Notki piszę szybko i czasami tak passus się trafi.

  Nikt nie powinien uzurpować sobie prawa do narzucania innym swojej woli. Rozkaz to raczej kategoria wojskowa i tylko tam.

  Pozdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:37:39
  ...spotkałem się z kolegami kamperowcami i może na jesieni pojedziemy na Białoruś do Grodna...gdzie jak określali, ludzie są normalni, przyjaźni, życzliwi...zjebali nam berety przez te parędziesiąt lat...z sąsiadami musimy żyć w zgodzie...amen
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:42:53
  Ave . : https://www.youtube.com/watch?v=KHCT57u91Lg
 • Racja , ale
  Ukry co nas licznie odwiedzili swój rozum mają, patrzą porównują . Widzą nasz bałagan i swój burdel. Oni w większości już raczej nie będą poplecznikami banderowców. I staną się zaczynem zmian jak Polacy bywający na saksach na zachodzie. Co do Rosji to przez analogię historyczną. To nasza mniejszość ma ciągoty banderowskie, "dobroci" oligarchów nie zaznali, jak i skali rozprężenia organów państwa na wschodzie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:37:39
  Owszem ta piosenka w wykonaniu tych dziewczynek jest ładna -ale
  może by tak trochę wrócić i porównać to co dla każdego bytu narodu jest najważniejsze
  krwiożercza Rosja -owszem mamy Putina który święto narodowe zrobił z mało znaczącego likwidacji polskiego garnizonu w Moskwie,dlaczego to nie było związane z inną dużo bardziej ważną dla rosjan rocznicą
  krwiożercza Rosja ,a czy taką nie była za czasów Stalina,a czy te wszystkie rozbiory to były z miłości do polaków itd...
  owszem jako tako zwykłych rosjan lubie.lecz jako taki nasz wieczny sojusznik,jak i rosja, służą temu samemu panu, i od jego widzimisię zależy los nas i całego świata
  I tu bym szukał wroga nas wszystkich
 • @gnago 17:08:46
  //Oni w większości już raczej nie będą poplecznikami banderowców. //

  Obyś był Złotousty...

  Ja kiedyś, jak jeszcze byłem młodzieńcem, to myślałem, że cała Ukraina może być dla nas bratem, że trupy Bandery i Szuchevicza są zakopane i robaki ich zjadły ale niestety...
  Mamy co mamy.
  Dużo jeżdżę pociągami po Polsce i zawsze spotykam nowe zastępy Ukraińców. Często zagubieni, ile mogę to pomagam, o Banderę nie pytam. Ale obawiam się co może być dalej.
  Nasza, polska serdeczność już nie raz nas zgubiła.
 • @Talbot 15:44:09
  Drodzy coś tam coś tam!
  https://www.youtube.com/watch?v=-LS_k7B11z0
 • @trybeus 16:46:35
  Nie jestem kamperowcem ale jakby co to się piszę :)
  Powiedz tylko Kogucie gdzie trzeba dojechać.

  Ostatni raz byłem w Mińsku w 88', pewnie dużo się zmieniło. Zresztą starczy poczytać notki Pani Izy Brodackiej, zna teren i ludzi.
 • @dalmichal 17:40:04
  Się zgadzam i nie zgadzam :)

  Prawdziwe problemy dla Rzeczpospolitej ze wschodu zaczęły się od wstąpienia na tron carski Katarzyny - Sophie Friederike Auguste zu Anhalt-Zerbst-Dornburg ur. w Szczecinie.

  To nie była Rosjanka. Prusy i Rosja, którą zarządzała Kaśka ze Szczecina wzięły w kleszcze upadającą Rzeczpospolitą. A całe odium padło oczywiście na Rosjan.

  Podobnie było z przewrotem bolszewickim w 1917 - zrobili żydzi chazarscy a odium spadło na Rosjan.
  Trzeba pewne sprawy rozróżniać a nie walić na ślepo.
 • Dobry tekst taki normalny, naturalny zwykły logiczny oczywisty.
  Tekst odstający skrajnie od "patriotycznych" wyć oficjalnych namiestników rządzących Polską szczekających nieustannie na zlecenie namiestnika któremu służą.

  To nieustannie sianie nienawiści jest dowodem że rządzący nie realizują interesów Narodu Polskiego a wręcz je zdradzają.

  Naród chce żyć w pokoju, dostatku i w otoczeniu przyjaciół a przynajmniej
  mając dobre ale asertywne relacje z sąsiadami bliższymi i dalszymi.

  Rządzący namiestnicy jedne relacje zmieniają na skrajnie wrogie a inne na skrajnie wasalne. Jeden i drugi przypadek to zdrada interesów Narodowych.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:37:39
  "Trochę muzy na temat"

  Ja lubię samochody... :-) O! Tu np fajne Maserati:

  https://www.youtube.com/watch?v=ZbzxM37mf8c

  Ale ono ma trójząb, więc może lepsza poczciwa Skoda:

  https://www.youtube.com/watch?v=JOCwLAYlY0E

  Fajny kanał o samochodach :-)

  5*
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Galancie.
 • @Jasiek 18:25:42
  Trójząb to dużo starszy symbol niż ten, który nieudolnie chcą przywłaszczyć sobie banderowcy. To ichnie to nie nie trójząb Neptuna tylko zwykłe widły...

  A co do plakietek włoskich samochodów to przyjrzyj się uważnie Alfa Romeo.
  Tam jest dopiero masońska jazda :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:49:22
  "Ja kiedyś, jak jeszcze byłem młodzieńcem, to myślałem, że cała Ukraina może być dla nas bratem, że trupy Bandery i Szuchevicza są zakopane i robaki ich zjadły ale niestety..."

  Niestety. Sam nie wiem co im w głowach siedzi. Jak to w ogóle możliwe? Teraz trzeba kibicować Ruskim, żeby ich jak najwięcej "nawrócili" ;-DDD
  Oni w przeciwieństwie do nas mają jakąś tam możliwość działania militarnego na przedpolach, bo u nas nawet wystawienie warty jest problemem...

  A ponadto Śląsk i Donbas.... Szkopy czyszczą swoje "przedpola" (także te potencjalne) z przemysłu. I nawet jak kiedyś ukraińskie upiory przepadną na wieki i Ukraina będzie w Międzymorzu, to Międzymorze już najprawdopodobniej nie będzie miało Śląska i Donbasu

  I tak sobie myślę, że idąc na Wschód musimy pamiętać, że ktoś może nam wbić... das Messer w plecy.

  Ukłony
 • @Jasiek 18:42:40
  "I tak sobie myślę, że idąc na Wschód musimy pamiętać, że ktoś może nam wbić... das Messer w plecy."

  A w ogóle to mnie wq.... ta cała UE :-(
 • @Jasiek 18:53:41
  //A w ogóle to mnie wq.... ta cała UE :-(//

  A co ty myślisz? Że mnie nie wq...?

  Jak była ta cała akcja z aneksją Polski (do UE) to mieszkałem w Italii i się nasłuchałem. A oni mieli już trochę dłuższy staż... I wiedzieli co mówią.
  Widziałem na własne oczy (i własnej skórze) jak wymienili Lira na Euro.
  Porażka...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:37:39
  Ślicznie śpiewa ta dziewczynka, więc ja dorzucę od siebie, może nie do końca Białoruskie, no ale w tych tematach.
  https://www.youtube.com/watch?v=BaP1wDvkA6E

  a jeśli już w nuty i pieśni słowiańskie :)
  https://www.youtube.com/watch?v=2Cg6f-foLzc
 • @trybeus 16:46:35
  Pełna zgoda "zjebali nam berety przez te parędziesiąt lat...z sąsiadami musimy żyć w zgodzie...amen", tyle, że te 50 lat to ciut zbyt krótki czas. Ja bym tak drobne 1000 lat wrzucił. :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:28:54
  Którędy na Wschód?....

  A odpowiedź?
  Do Grodna, do Mińska czy dalej do Moskwy?
  A może do Chin do Pekinu?
  Jedwabny szlak się szykuje.
  Via Karpatia też ponoć coś tam, na jakiś odcinek podpisali.
  Pytanie, jak można byłoby dogadać się z Putinem?
  Co zaoferować, w czym ustąpić?
  Na co musielibyśmy mieć zgodę UE, a na co z samego Waszyngtonu?
  Bo to że pozwalają nam na Rosję ujadać to wiadomo.
  Na co pozwolą jeszcze oprucz ujadania?
  Na ile brać internetowa jest zdolna zorganizować wycieczkę do samego Petersburga, a może Moskwy i zaanonsować swoją tam obecność i poprosić o spotkanie z merem, a może z kimś jeszcze wyższym i powiedzieć, że oprócz elit i ich bieżącej polityki są jeszcze zwykli obywatele nie koniecznie wrogo do Rosji ustosunkowani.
  A może to zbyt wielkie ryzyko, bo zamkną jak M. Piskorskiego…za szpiegostwo na rzecz Iranu?
  A może po prostu brak kasy na taki wyjazd, czasu i ochoty tylko na tyle, by po klawiaturze postukać i nic więcej?
 • @Oświat 20:39:23
  Dobre pytania.

  //Którędy na Wschód?....

  A odpowiedź?
  Do Grodna, do Mińska czy dalej do Moskwy?
  A może do Chin do Pekinu?
  Jedwabny szlak się szykuje. //

  Jak dla mnie to nawet na Sachalin :)
  ----------------------
  //Pytanie, jak można byłoby dogadać się z Putinem?
  Co zaoferować, w czym ustąpić? //

  Najpierw trzeba zacząć rozmawiać.
  Mamy dużo do zaoferowania a Putin dużo do ustąpienia. Tak jak teraz to się nie da do niczego dojść.
  ----------------------

  //Na co musielibyśmy mieć zgodę UE, a na co z samego Waszyngtonu? //

  A co mnie q.... obchodzą masoni i chazarzy? Turcja walnęła w stół i USA podwinęły ogonek bo to też są kundle. A z Turcją szybciej się dogadamy niż z kim innym.
  ------------------------
  //Na ile brać internetowa jest zdolna zorganizować wycieczkę do samego Petersburga, a może Moskwy//

  A po co zaraz tak daleko? Na początek można do Królewca.
  Robiłem kiedyś wywiad z królewieckim dziennikarzem, Andriej, i z pewnością nas ugości tym bardziej, że zapraszał. Dwa auta i już. A potem zobaczymy :)
  -----------------------------
  //A może to zbyt wielkie ryzyko, bo zamkną jak M. Piskorskiego…za szpiegostwo na rzecz Iranu?//

  Ryzyko oczywiście istnieje bo mamy psycholi przy władzy. Ale ja się nie boję, mogę jechać nawet jutro. Nawet na Krym i mogą mi skoczyć :)))

  Ważne, żeby coś robić a nie tylko walić w klawiaturę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:01:10
  Na dalekie podróże to się nie piszę, ale Królewiec jak najbardziej.
  Biorę kamerę i dołączam do grupy.
  Pokrywam część za paliwo. Wiosną by pasowało, kwiecień najchętniej. Miasto jako tako znam, bo byłem tam już dwa razy, choć dawno temu.
 • @Oświat 21:17:24
  Ja w Królewcu jeszcze nigdy nie byłem to tym bardziej z chęcią pojadę.
  Moja znajomość Prus kończy się na Gołdapi...

  Na zimę faktycznie nie ma co się wybierać ale na wiosnę jak najbardziej. Zrzucimy się na wahę a z powrotem zatankujemy za pół ceny :)

  Mamy jeszcze parę miesięcy i drużyna się zbierze. Pojedziemy odbić Królewiec i nawet Antoni nie będzie nam potrzebny :))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:08:07
  Wodzu prowadź na (Kowno, Królewiec). A może na Psków?
  Husaria kamperowa w odwodzie?
 • Panie Wojtasie,
  Z tego co wiem to Pan jest Wodzem. Ja noszę tylko za Panem kopię.

  Na razie będziemy nacierać na Królewiec. A potem zobaczymy :))

  Husarię kamperową trzeba zmobilizować. To zawsze jakiś pewny dach nad głową. Kogut Dyrektor to prawdziwy Kogut. Może jakieś (ze dwie) kurki po drodze zgarnie? Przynajmniej jakieś jaja zniosą :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:38:11
  Na razie mam zamiar udać się na południowy zachód; trzeba zabezpieczyć tyły przed nachodźcami.
 • Białoruś zmyślenie i prawda
  Uważam się za znawcę stosunków na Białorusi bo pochodzę z okolic Pińska i bywam tam co rok. Wile razy dawałam wyraz zdumieniu, że pomimo niewielkiej odległości pomiędzy naszymi krajami obraz Białorusi w polskich mediach jest celowo fałszowany. Piszę celowo, bo nie ma ludzi tak głupich, albo tak ślepych, żeby nie widzieć oczywistych prawd. Choćby tego, że ludność Białorusi jest do Polaków bardzo życzliwie nastawiona. Białorusini to lud bez resentymentów, które przeszkadzają nam w stosunkach z innymi sąsiadami. Nie przeszkadza im pamięć pańskiej Polski, wręcz przeciwnie, anektują kulturę magnacką i szlachecką, remontują pałace Radziwiłów i Ogińskiego oraz kościoły katolickie. Jak mówił mi osobiście rektor seminarium w Pińsku modli się on codziennie żeby Batiuszka żył jak najdłużej. A on chyba lepiej wie co mówi niż choćby Agnieszka Romaszewska. Niepotrzebnie angażowaliśmy się we wspieranie opozycji w sąsiednim suwerennym przecież kraju. Zajmijmy się lepiej porządkami w naszym kraju.
 • @Iza 08:20:52
  Pani Izo,

  To, że Pani jest ekspertem od koni i Białorusi to wszyscy wiedzą :)
  Ja tam byłem ostatni raz prawie 30 lat temu ale do dziś mam wspaniałe wspomnienia.

  //Białorusini to lud bez resentymentów, które przeszkadzają nam w stosunkach z innymi sąsiadami//

  To właśnie było myślą przewodnią mojej notki. Białorusinów znam z Polski, to wspaniali ludzie i tak jak Pani pisze "bez resentymentów". To dumni, pracowici ludzie.

  Polityka naszego państwa wobec Białorusi jest dla mnie niezrozumiała... Bierze się to pewnie z lansowanej urzędowo rusofobii gdzie Białoruś wrzuca się do jednego koszyka z Rosją.

  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:14:26
  No to do wiosny chyba się Pan wyrobi?

  (Czekam na bardziej konkretne informacje, Muszę wiedzieć gdzie mam Pańską kopię dostarczyć jakby, nie daj Boże, jacyś pohańcy na Pana się zasadzali)

  PS. Niech Pan omija włoską marynarkę wojenną... Nie są w najwyższej formie...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:43:41
  " Białorusinów znam z Polski, to wspaniali ludzie i tak jak Pani pisze "bez resentymentów". To dumni, pracowici ludzie. "


  No to masz Pan przechlapane; toż Piłsudski w zasadzie Białorusin - Zułowo to teraz tuż przy granic, a dawniej Białoruś była traktowana jako Litwa Południowa. A Pan tak po Piłsudskim, jak po łysej kobyle, jeździsz...
  Toż konia nawet nie wolno tak męczyć, co ci Pani Iza łacno wytłumaczyć może.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:53:17
  Toż właśnie na rejs patrolowy tam mam zamiar się udać, co by trasy przerzutowe uszczelnić.

  Kopię chyba warto zabrać, ku czynieniu dziur w pontonach...
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:55:46
  //toż Piłsudski w zasadzie Białorusin //

  Panie Wojtasie, obiecałem Panu, Pani Astrze i sobie samemu, że nie będę komentować tego co dotyczy Ziuka, samozwańczego "marszałka".

  I tego się będę trzymał, Panie Wojtasie :))
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:58:44
  Kopia na morzu jest nieporęczna... Lepszy kozik.
 • @Iza 08:20:52
  "Zajmijmy się lepiej porządkami w naszym kraju."

  Otóż to!

  Ukłony
 • autor
  Na Krolewiec. koniecznie zabierz Antka Straszne Oczy.
  pozdrawiam serdecznie
 • @Ślepa Mańka 16:35:45
  No co ty... Z Antkiem to by było za łatwo :))
  Antka zostawimy na Moskwę.

  Serdeczności jak zwykle
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:32:44
  zanim wyruszysz. z Antkiem na Moskwe, sprawdz go lepiej na Krolewcu. Musisz nyc pewny, ze Wolodia narobi w gacie
  jak sie tylko dowie
  ze zabrales Antka na Krolewiec. Przeciez robisz powazna wyprawe.
  pozdrowienia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej