Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
631 postów 26073 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Dlaczego PiS tak słabo rośnie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kampania wyborcza nabiera tempa. Tak naprawdę to POPiS jest w stanie permanentnej kampanii.

 Mogą sobie na to pozwolić bo mają za sobą media, które posłusznie wykonują swoje zadania a nawet można odnieść wrażenie, że same kreują politykę wykonując zlecenia rzeczywistych architektów polskiej polityki.

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że w odbiorze społecznym jeśli kogoś nie ma w mediach to nie istnieje. A tak jest w przypadku Konfederacji. W mendiach głównego ścieku praktycznie nie istnieją. Choć może nie do końca. Musi istnieć jakieś zagrożenie dla PiS skoro uruchomił swojego buldoga, dziennikarska presstytutke Sakiewicza, który już stara się obZydzic wyznawcom PiS Konfederacje. Tak jednak zwykle bywa, że podobne działania mają odwrotny skutek, zwłaszcza jeśli są prowadzone przez kogoś tak skompromitowanego jak Sakiewicz. Tak więc jestem dobrej myśli, każda reklama jest mile widziana. 

PiS musi jednak czuć się niepewnie. Ostatnie "dobroczynne" ruchy wobec Polaków mają przełożyć się na masowe poparcie dla PiS. Tak się jednak nie dzieje. Partia, która rządzi już prawie cztery lata, rozdaje kasę (publiczną) pełnymi garściami powinna mieć przynajmniej 75 % poparcia. Tak się jednak nie dzieje. Przewaga kilku punktów procentowych nad swoim "rywalem" czyli PO to trochę za mało... 

Co się na to złożyło? 

PiS chwali się wszem i wobec jak to dotrzymuje obietnic wyborczych i jedzie ciągle na tym samym koniku - 500+. Zapomina jednak o czymś na co Polacy czekali czyli rozliczenie poprzedniej ekipy (nie zrobili nic) czy wyjaśnienie katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Tu także nie zrobiono NIC. Pozorne ruchy Macierewicza to była kpina z Polaków. To tyle jeśli chodzi o krajowe podwórko. 

W polityce zagranicznej jest jeszcze gorzej, tam to już same porażki. Wymienię tylko hasłowo bo nie ma miejsca w małej notce na szersze analizy 

- 27 - 1 w Brukseli 

- ustawa o IPN czyli pisanie ustaw na kolanach pod dyktatem Izraela 

- ustawa 447 i brak jakiejkolwiek reakcji rządu PiS 

Przykłady błędnej polityki zagranicznej można jeszcze mnożyć - robienie za ujadajacego ratlerka wobec Rosji, wchodzenie w 4litery Ukrainie, która nami gardzi i pomiata, ściąganie obcych wojsk na polskie terytorium itd itp. To ostatnie kwalifikuje się już jako zdrada stanu bo czym innym jest przymus tolerowania obcych wojsk, które znalazły się na naszym terytorium w wyniku czynników od nas niezależnych, tak jak stało się w 45' a czym innym to co dzieje się teraz. 

Każdy Polak, któremu leży na sercu dobro naszej Ojczyzny powinien zrobić wszystko, żeby w wyborach, które nas czekają odebrać jak najwięcej głosów Popisowi, tej antypolskiej hydrze, która jest bezpośrednią kontynuacją ustaleń Magdalenki i kanciatego stołu.

 Jedyną alternatywą dziś to Konfederacja. Mogą oczywiście nie podobać się komuś jakieś elementy tego wyborczego sojuszu ale innej opcji nie ma! Samodzielne rządy PiS czy PO to pewna zguba dla Polski i każdy idąc głosować powinien to sobie uświadomić. Oczywiście są tacy, którzy z Popisem sympatyzuja bo mają swoje osobiste, brudne interesy ale przecież uczciwych Polaków jest z pewnością więcej. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Arjanek 13:30:23
  Twoja sprawa, ja nie głosowałem ponad 30 lat. Nie głosowałem bo rzeczywiście nie było żadnego wyboru. Teraz jednak jakiś wybór jest a poza tym Polska jest już na krawędzi przepaści.
  Tak, że idź i zagłosuj, nawet nie za Konfederacja a przeciw Popisowi.
 • autor
  ,,Oczywiście są tacy, którzy z Popisem sympatyzuja bo mają swoje osobiste, brudne interesy...."

  Ja to mam aż dwa, (a nawet więcej) swoje brudne interesy.
  Pierwszy, to trzynasta emerytura. Przyda mi się na leki.
  Drugi brudny interes, to 500 dla wnuczka i 300 na szkolną dla niego wyprawkę.
  A są jeszcze i inne brudne interesy.
  Synowie pójdą na emeryturę w wieku 65 lat a nie 67, synowe w wieku 60 lat a nie kilka lat później.
  No i jest jeszcze kilka innych drobiazgów za które warto oddać głos na PIS
  A jak będzie w rzeczywistości.
  Żydy zagłosują na żydów, Niemce, te co nie wyjechali wygnani tylko zostali, zagłosują na Niemców, Banderowcy i ich potomkowie przesiedleni w akcji Wisła zagłosują za Banderowcami, katolicy za katolikami, a ateiści tacy jak ja za PiS–em.
  Tego nikt nie zmieni.
  ,,Nida” rady panie Ruszkiewicz.
 • @Oświat 17:21:11
  Po prostu jesteś przekupny, tylko wstyd, że wystarczą takie grosze a Polska to już w d...
  Głosuj na tych żydowskich sprzedawczykow, na ciebie i tak nie liczyłem.
 • @Jwu 17:14:28
  Tak się składa, że innej, sensownej opcji nie ma. Ułomna opcja, zgadzam się, ale jedyna.
  No chyba, że czujesz jakąś więź z Biedroniem... Na to już nic nie poradzę :)
 • Zgadzam sie z Autorem
  co do wyliczanki powodów - dlaczego PiS-owi nie rośnie. Od siebie dodam to, że niemały wkład mają TVN-y i Polsat-y - które tak ogłupiają część tubylców - że lecą oni do urn z wściekłością do PiS-u i zagłosują nawet na Biedronia - byleby nie na PiS. Okupant skłóca tubylców tak dalece, że owi tubylcy głosują przeciw a nie - za - a to jest kolosalna różnica.
  Wniosek?
  Tzw. demonkratura - to jest kaftan z nieco przydługimi rękawami, który czarci pomiot pozakładał - siłą - poszczególnym narodom.
 • @Oświat 17:21:11
  Standardowe debilizmy krótkowzrocznych oszołomów kupionych za srebrniki
  - trzynasta emerytura nie tylko dla Pana ale także i różnej maści "brudasów" nawet nie zamieszkujących na terenie RP
  - trzynasta emerytura JEDEN RAZ W ŻYCIU i to zajeb...a zajumana przez brak odpowiedniej nie pamiętam już czego czy rewaloryzacji czy czegoś innego dla wszystkich emerytów i rencistów
  - trzynasta emerytura RAZ W ŻYCIU i 500+ dla wybranych których grono non stop jest uszczuplane z pieniędzy zajeb...ych zajumanych w różnej maści podatkach, opłatach, karach (m. inn. przez PIS wpierniczonych w kłopoty ludzi na tzw. "ulgę meldunkową"), grzywnach, ........... które z wielką nawiązką pokryły te "bonusy" i nawet na podwyżki, nagrody i inne przywileje dla bydła u żłobu starczyło - oczywiście o biznesmenie z Torunia nie zapominając

  Takich jełopów i gnoi co za pseudo grosz się sprzedadzą jest w tym mimo wszystko pięknym kraju masa
  I chyba stąd wzięło się powiedzenie:

  Kraj jest piękny - tylko ludzie to KUR....Y

  I tak nic z tego Jarku nie wyjdzie.
  Beton to beton i łatwo się nie podda - a w szczególności gdy ma za sobą tylu łatwo sterowalnych, przekupnych i ślepych debili

  W tym kraju tylko twardy reset cokolwiek zmieni.
  Musi wszystko doszczętnie paść na ryj aby się ślepemu i tępemu motłochowi oczy otworzyły
  Bo tak, to wystarczy co jakiś czas dać jakiś ochłap (za plecami zabierając całą ćwiartkę), zajumać każdemu cichaczem 1000 a dać głośno co setnemu 500, obiecać różne debilizmy, otworzyć kilka razy tą samą drogę, położyć na placu kawałek stali nie wiadomo od czego buńczucznie krzycząc że budują statek, co dwa miesiące kupować niewidzialne helikoptery, dla motłochu pobudować stadiony do utrzymania na lata aby 11 ludzików porobiło z siebie pośmiewisko niby biegając 4x po 90 minut po murawie..... Itd. itp.
  Nie wytłumaczysz - na durnia nie ma sposobu....
 • "Jedyną alternatywą dziś to Konfederacja."
  Lapidarna parabola stosunków, zależności, między PiS a Konfederacją:

  babcia kolegi opowiadała, jak na Bałuckim Rynku w Łodzi, położonym na granicy żydowskiego sztetla i polskich robociarskich Bałut, jeden Icek zachwalał solone śledzie, a stojący obok Mosiek gazirowanną wodę gaszącą pragnienie.
  ____________________________

  Konfederacja
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2019/04/koalicja_wolnosci_nczas.jpg
  Koalicja propolska w wyborach do PE, od lewej: Robert Winnicki, Janusz Korwin Mikke, Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Jakub Kulesza, Grzegorz Braun, Witold Tumanowicz . Foto: Twitter

  Czy na powyższym zdjęciu jest więcej Żydów, czy Polaków?

  I taka polityczna, oficjalna, rzeczywistość jest dostępna Polakom.
  Porzućmy złudzenia, wyciągnijmy wnioski z 30. lat funkcjonowania IIIŻydo-RP/Polin i jej systemu wyborczego.
  Budujmy polityczną świadomość i organizujmy się oddolnie w polski, słowiański ruch narodowy - to jedyny sposób na walkę z IIIŻydo-RP/Polin.
 • @Oświat 17:21:11
  Twoje wnuki będą spłacać banksterom za te "prezenty" pisowskie. Sami by tego nie wymyślili: to na polecenie pociagającego za sznurki, aby dalej żondziła partia, która pilnie wykonuje polecenia i kaprysy usraela.
  Zdaje się, że co niektórzy są gotowi za miskę soczewicy zaprzedać duszę diabłu. A po nas choćby i potop,
 • tak
  Przypomnę to stare niepolskie przysłowie, które każdy tutaj zna ; " Jeżeli chcesz wygrać na wyścigach obstaw wszystkie konie "

  pozdr.
 • @Rzeczpospolita 19:34:25
  PO podniosło wiek emerytalny, bo ,,Polska to nienormalność” i jak mawiali xuj dupa i kamieni kupa.
  Duże, zagraniczne korporacje zawłaszczały miliardy z VAT i jeszcze miedzy sobą opowiadali, że to interes lepszy od handlu narkotykami
  PiS, wiek emerytalny obniżył, a kradzione w kombinacjach VAT–owskich pieniądze dał polskim dzieciom, da emerytom.
  Jednak pewna różnica jest i to wyraźna i kto jak kto, ale pan powinien to zauważyć.
  Polityczne kurestwo, to od nienormalności i od kamieni kupa, a także złodzieje, tego PiS–owi nie mogą darować, tak jak nie mogą darować, przegranych wyborów.
  To widać, czuć i słychać także tu na Neonie w serwowanych wściekłych i zajadłych komentarzach.
  Przegra PiS, przegra Polska, ta normalna, ludzi uczciwych, pracowitych, szczerze polskich.
  Bo dostanie się ponownie w łapy tych dla których ,,Polska to nienormalność” i xuj dupa i kamieni kupa.
  Ja też jestem za budową na wskroś polskiej narodowej organizacji politycznej, tyle tylko, że z kim?
  Ci co zainteresowani są polityką są w polityce, reszta to tylko wyborcy, często zmanipulowani, ogłupieni, zdezorientowani.
 • pytanie
  ...pilnie wykonuje polecenia i kaprysy usraela.....

  Takich durnych komentarzy mamy zalew w Internecie, tylko żaden z tych durniów, którzy wypisuje podobne bzdety nie odpowie na pytanie, czy jest kraj, przywódca, lider, który nie mając broni atomowej, tysięcy rakiet i dobrze wyszkolonej i licznej armii jest skłonny przeciwstawić się potędze tego usraela?
  Z tą potęgą liczą się Chiny, Indie, Rosja, Niemcy, wszystkie kraje świata. A ci co się nie liczyli, a broni atomowej nie mieli, już są w gruzach.
  Czym aktualnie my dysponujemy, by się z tą potęgą nie liczyć?
  Jaką mamy gospodarkę, przemysł, armię?
  Że PiS się nie stawia usraelowi?
  Że woli ustępować, robić to co w danej chwili można zrobić, by był pokój, stabilność, byśmy byli bezpieczni w domu i na ulicy, by nie zalała nas fala kolorowych emigrantów, by dzieciaki z tych biedniejszych rodzin nie głodowały, mimo wrażych politycznych gierek jak ,,ulica i zagranica”, jak ostatnio strajk podjudzonych i zmanipulowanych nauczycieli, egzaminy się odbyły, by nasze życie toczyło się normalnie.
 • :(
  Rośnie mizernie ale i tak wygra. Na tym pustkowiu świadomości politycznej
  i "zażartej" odpowiedzialności za kraj nic innego nie urośnie.
 • @ Autor
  Bardzo dobry wpis - trafnie podsumowujący "osiągnięcia" pislamistów.

  Oczywiście 5*
 • @Jwu 17:15:40
  "Nie zagłosujesz ,to będzie k.... do sześcianu."

  Celnie ;-DDDD

  Pozdro!
 • @Rzeczpospolita 19:34:25
  Ten z prawej, Tumanowicz oświadczył, że nie powie czy jest w Opus Dei, ale gdyby otrzymał propozycję to bez wahania by przystąpił. Powiedział to w dość wąskim gronie w którym znalazłem się.
  JKM był na próbę na spotkaniu grupy Windsor razem z Michalkiewiczem który to opisał, ale podobno im się nie podobało.
  Bosak miał oświadczyć że Polsce jest po drodze z Ukrainą ze względu na kościół (Watykan).
  Braun, szczęść Boże, daj Boże wyrzucił generałowi Jaruzelskiemu że czyścił do końca WP z Aszkenazi.

  Bardzo mi przykro.
 • @Oświat 21:45:23
  Tak samo mówili targowiczanie i bolszewicy po wojnie.
  Gratulacje.
  Na szczęście jest jeszcze wielu Polaków, którzy nie mają mentalności niewolnika i szabesgoja.
 • @wercia 19:43:57
  @---->>>>>>>--------------------------
 • @Stara Baba 21:59:17
  Wiem, że wygra. Chodzi jednak o to, żeby im skubnac jak najwięcej, żeby nie mogli rządzić sami. Ktoś musi im patrzeć na ręce.
 • @Oświat 21:15:27
  "Bo dostanie się ponownie w łapy tych dla których ,,Polska to nienormalność” "

  A teraz Polska to nie Rzeczpospolita Przyjaciół? A może wolisz Polin?
  Od kogo sakewytsch dostał wytyczne, żeby gasić protesty przeciw 447? Może od tych dla których Polska to normalność? Czy może sam z siebie wpadł na pomysł?
  Za dużo ruchów w bagnie wykonujesz... ;-(
 • @Stara Baba 21:59:17
  "Rośnie mizernie ale i tak wygra. Na tym pustkowiu świadomości politycznej
  i "zażartej" odpowiedzialności za kraj nic innego nie urośnie."

  Ale już powoli kiełkuje Konfederacja. Też mam zastrzeżenia i podejrzenia, ale:

  - może zachodzić nakładanie się wad i zalet w Konfederacji. Wtedy łatwiej przeforsować coś korzystnego

  - Konfederacja to rzecz płynna - może zmieniać się w czasie. Bardziej przypomina system różnych podmiotów połączonych różnymi zależnościami i z różnymi koncepcjami. Dlatego np obecność JKM może być równoważona przez Narodowców,

  - pislamiści lub polszewicy nie mogą rządzić sami.

  Myślę, że Konfederacja to szansa - jeszcze nie na przełom, ale na rysę na tamie tłumiącej polskość. I niech ta się sączy i drąży umysły Polaków...
 • @Jasiek 22:33:04
  Konfederacja to "bicie żyda" i krzyki "polska Polska" i nic więcej. Żaden oponent POPiSu nie ma nawet konkretnego gospodarczego planu. Większość jedzie na zadymie i "biciu wroga". Polacy, zwykli śmiertelnicy tego już nie kupują. Im trzeba pokazać prawdziwy plan na przyszłość Polski i ich samych. Plan gospodarczy jak i polityczny a tego opozycja nie ma.
  Hasło "gonić żyda" już zbrzydło tym bardziej że wszyscy ich gonią a tamtych coraz więcej. Ileż to można ludziom kłamać? Tylko ten może wygrać który klarownie przedstawi plany budowy Polski dla Polaków i nic poza tym.
 • @Stara Baba 22:53:59
  Na stronie RN jest program. Bardzo obszerny, starczy poczytać.
 • @Stara Baba 22:53:59
  "Żaden oponent POPiSu nie ma nawet konkretnego gospodarczego planu."

  Wcale nie trzeba tak wiele...
  Serio.
  W sumie to bardziej chodzi o likwidację tej patologii co mamy w prawie i podatkach niż tworzenie czegoś nowego.
  Tak myślę...
 • @Stara Baba 22:53:59
  "Większość jedzie na zadymie i "biciu wroga". Polacy, zwykli śmiertelnicy tego już nie kupują."

  Już tak się ci "zwykli śmiertelnicy" tego wroga nabili? ;-)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:58:13
  Z zadziwieniem muszę stwierdzić... no jest i o dziwo nawet niezły. Na początek naprawdę dobry. Tylko dlaczego do diabła ja emeryt, mający mnóstwo czasu i łażący po tej "polityce" codziennie dowiaduję się o tym przypadkowo na Neonie24? Czy to nie jest wina braku nagłośnienia tych spraw i programów że ludzie są tak bierni? Tylko że to już jest ludzi odpowiedzialnych za marketing w Partii wina. Oni fajnie piszą aby to wszystko o kant dupy potłuc bo nikt o tym nie wie! To wszystko jest dziwne. Czy wszyscy bawią się w Korwina Mikke? Tak działać aby być
  ale nic nie działać?
  Wkurzyłem się.
 • @Oświat 21:45:23
  + 5
 • Konfederacja
  W oczywisty sposób Konfederacja to najlepszy wybór jaki każdy Polak może dokonać. W Warszawie polecam głosować na numer dwa na liście.
 • @Oświat 21:45:23
  Z Pana wpisu wynika że Izraela trzeba się bać bo jak nie będziemy robili tego co sobie zażyczą to nas nukami zbombardują!
  Głupi i nieprawdziwy przekaz. Izrael nie ma siły demograficznej aby zaatakować większe państwo a użycie przez niego broni atomowej jest zagładą dla niego samego ze wszystkich kierunków.
 • @Stara Baba 00:21:11
  Dla mnie to jest też co najmniej dziwne dlatego moje zaufanie do RN od dawna jest dość ograniczone. Ale cóż... Jak się nie ma co się lubi... W każdym razie nic gorszego od POPiS nie może nam się zdarzyć.
 • @Stara Baba 01:34:44
  Widzisz co robi syjonska tresura... Niestety takich przypadków trochę jest. Osobiście nie mam pretensji do samych Żydów bo oni walczą o swoje, brzydzi mnie jednak postawa Polaka - przestraszonego szabesgoja. Czy ktoś taki to jeszcze Polak czy już potencjalnie V kolumna?
 • @GPS 01:24:15
  Tylko żeby Korwin w ostatniej chwili nie powiedział coś głupiego. Ma do tego wyjątkowy talent.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:14:13
  Może trafić się nam Rysiek Petru w koalicji z Biedroniem. Oczywiście, gdyby mieli mocnych i ważnych mentorów z zagranicy. Wtedy byłoby równie źle, jak z Popisem. Choć ci przynajmniej nie udawaliby by wierzących patriotów , to przynajmniej byłoby jasne. To co jest parszywe w PiS, to udawanie przed Polakami prawilnych, na co wielu daje się nabierać.
 • @Jasiek 22:59:10
  Starczy wrócić do ustawy Wilczka, zlikwidować wszystkie koncesje i przywileje dla zagranicznych podmiotów. Polak potrafi tylko nie wolno mu przeszkadzać. Popis robi jednak wszystko, żeby polski przedsiębiorca i rolnik zbankrutowali. Na Popis może głosować jedynie idiota albo zdrajca.
 • @Jasiek 22:33:04
  Bardzo dużo zależy od manifestacji 11 maja. Tego media już nie będą mogły przemilczec. Wtedy może Konfederacja przebije się do większej liczby wyborców. Jeszcze niewielu Polaków zdaje sobie sprawę z konsekwencji ustawy 447. Zdradziecki rząd PiS i "totalna" albo milczą albo kłamią jak bure suki.
  PiS, żeby dalej rządzić (a to jest gwarancja spełnienia żydowskich uroszczen) staje na rzęsach i garściami rozdaje kiełbasę wyborczą. Trudno o większy cynizm. To oczywiste, że należy pomagać najbardziej potrzebującym rodzinom ale przede wszystkim trzeba pozwolić im zarabiać pieniądze. Do tego jednak potrzebne są rozwiązania systemowe a tych nie widać. Rząd żeby dać 500 musi najpierw zabrać 1000, za coś trzeba przecież utrzymać urzędasow czyli partyjna klientele. Za
 • @zbig71 07:25:11
  Nie strasz Jasiek, takiej opcji nie biorę pod uwagę w ogóle. No ile może być w Polsce kochających inaczej?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:49:06
  Nie tylko pedzie ci to są w biedzie głosowałyby na Biedronę, nasz Oscar tu na NEON-e zachwycał się ,,obietnicami socjalnymi,, i nienawiścią do p.Boga tejże właśnie formacji. A takich códaków jest w Polsce niemało.
 • @Oświat 17:21:11
  Za twoją emeryturę i 500 na wnuczka to ów wnuczek oddać będzie musiał dużo więcej. Ale co to interesuje kogoś o mentalności menelskiej?
 • @Oświat 21:45:23
  PiS za robienie laski dopłaca jankesom. Tylko dlaczego z moich pieniędzy?
 • @Oracz 22:14:01
  Tak to sobie możesz pisać. Ja akurat wiem, jak tam przystąpić, jaka jest kolejność działań, itd.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:49:06
  "No ile może być w Polsce kochających inaczej?"

  Obawiam się, że tyle ile ustawi wajchowy. Potem nawet w przekaziorach pokażą się odpowiednie słupki, Tomasz Fox będzie odpytywał na ulicy "odpowiednich", pozytywnie nastawionych ludzi, "niezależni" "dziennikarze" "dotrą" do kompromitujących materiałów dot. Konfederacji i sprawę się nagłośni, dosypie się głosów jak PSL... i wolę nie myśleć co z tego wyjdzie. No i oczywiście są jeszcze "kelnerzy" :-(
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:29:04
  "Starczy wrócić do ustawy Wilczka, zlikwidować wszystkie koncesje i przywileje dla zagranicznych podmiotów."

  Oczywiście też - to bardzo ważne.
  Ale jeszcze globalne (bezskładkowe) ustalanie świadczeń i suwerenność monetarna (a to oznacza powszechny też dostęp do broni)

  Całe szczęście to wszystko jest w zasadzie do zrobienia.... na papierze.
  A potem jak piszesz: wystarczy nie przeszkadzać :-)

  Pozdro!
 • @Stara Baba 22:53:59
  Bzdura. Polacy mają gdzieś programy. Liczy sie pełna micha, i tyle. Właśnie na emocjach można ugrać najwięcej. PiS dostało paliwa od katastrofy smoleńskiej i nawet mało brakowało, a Kaczelnik zostałby prezydentem. Ale sądzę, że nie chciał.
 • @zbig71 08:38:18
  Ale to wygląda raczej na efemerydę. Zbyt głupawe to środowiska. Czy Palikot czy Petru, czy też Biedroń. Ale kropla drąży skałę. Dyskurs publiczny już dawno został przesunięty.
 • @Wican 08:56:50
  "Bzdura. Polacy mają gdzieś programy. Liczy sie pełna micha, i tyle."

  Ale w końcu chyba powoli zaczynają rozumieć, że tylko sami są w stanie tę "michę" napełnić - mylę się?

  Pozdro!
 • @Wican 09:00:29
  Za Biedroną stoją szkopy. Chyba nawet sam przyznał, że ma ,,niemieckie wsparcie,,. A to jest konkret wsparcie.
 • @Jasiek 08:45:33
  No, wieś Jaśku ,, kelnerzy,, przede wszystkim, w końcu to Ojcowie Założyciele 3RP.
 • Dedykowane wszystkim idiotom głosującym na PiS-dzielców
  Dr hab. Michał Bilewicz b. redaktor „Słowa Żydowskiego” z okazji Wielkanocy:

  "Niewolnikami to byliśmy w Egipcie. W Polsce to my [Żydzi] jesteśmy gospodarzami."

  Pamiętam jeszcze takie czasy kiedy uczciwy człowiek wstydziłby się powiedzieć, że będzie głosował na tych którzy mu obiecają więcej kiełbasy.
  Myślę, że jesteśmy świadkami końca Polski.
 • Panowie
  czy w kontekście powyższej dyskusji sądzicie, że moglibyśmy zagłosować za czymś razem?

  Jeśli my, elita dyskutantów, nie jesteśmy w stanie uznać faktów, i dojść do porozumienia, to jak mają to zrobić wyborcy?
 • @interesariusz z PL 09:23:03
  "Jeśli my, elita dyskutantów, nie jesteśmy w stanie uznać faktów, i dojść do porozumienia, to jak mają to zrobić wyborcy?"

  No właśnie dochodzimy - proszę nie siać defetyzmu ;-)
 • @Jasiek 09:11:45
  Gdyby tak było, to jakieś lusy finansowe by na nich nie dzialały. Znam sporo osób, które rezygnowały z pracy, aby wcześniej już miec płacone na pierwsze dziecko. Inne się cieszą z 13 emerytury. Nawet takie, które w Polsce prawie w ogóle nie pracowały, a teraz mają tylko uwagi co do kwoty. Ze to za mało.
 • @zbig71 09:14:45
  Ale jeszcze jeszcze Donald. Ten też ma wsparcie niemieckie i chyba mocniejsze niż Biedrona.
 • @Wican 09:32:54
  "Gdyby tak było, to jakieś lusy finansowe by na nich nie dzialały."

  Tę 13 emeryturę i 500+ należy traktować jak zwrot podatku.
  To, że ktoś to bierze i się cieszy, to wcale nie znaczy, że jest socjalistą...
 • @Wican 09:33:57
  "Ale jeszcze jeszcze Donald."

  Sam się boję... :-(

  Pozdro!
 • @interesariusz z PL 09:23:03
  Ty to jesteś smerf maruda...
 • @Robik 09:18:44
  No widzisz, są jednak tacy (nawet pod tą notka) którzy się nie wstydzą tego, że kiełbasa jest ważniejsza od Polski nawet jeśli ceną jest robienie eskimosom laski.
  Obrzydzenie bierze.
 • @Wican 09:33:57
  Motyla noga, zupełnie o nim zapomniałam. No tak, jeszcze jest ruda gnida. Pewnie będzie kandydował na prezia za rok. Będzie 2 tura i będziemy mieli wybór : Juda albo Ruda.
  Chyba, żeby Konfederacja przetrwała i jako powiedzmy 3 siła wystawiła Brauna , który mógłby zamieszać na scenie politycznej w obszarze Wisły.
 • @Jasiek 09:38:10
  Ale jeżeli za to zagłosuje na pis, tzn. że jest przekupny.Zwłaszcza, że emerytura to powinno być coś wypracowanego. Chyba, że odejdźmy od tego systemu, zlikwidujmy ZUS (stopniowo)-sprzedajmy majątki ZUSu i wprowadźmy emeryturę obywatelską. Przykładowo 1500 dla każdego. A jak ktoś chce więcej to niech oszczędza.
 • @zbig71 09:50:53
  Ja liczę, że w opozycji rozpocznie się walka, bo Schetyna może nie chcieć ustąpić Tuskowi.
 • @Stara Baba 01:34:44
  ,,....że Izraela trzeba się bać..."

  Ja się odniosłem do wpisu zawierającego niniejszy fragment
  ,,...pilnie wykonuje polecenia i kaprysy usraela.....

  Więc nie udawaj że nie wiesz jakie państwo określają niektórzy internauci mianem usrael, że mają na myśli nie Izrael, lecz USA.
  A ten ostatni twór, nazbyt często bombardował suwerenne i niezależne państwa tak w Afryce, Azji jak i w samej Europie.
  I z tym faktem każdy polityk musi się liczyć.
  Dla nas najważniejszy jest pokój i przetrwanie.
 • @Oświat 09:58:36
  Pokój i przetrwanie, czyli unikanie Amerykanów. I współpraca z państwami nam bliskimi. Tylko kretyn szuka sojuszników daleko a wrogów blisko.
 • @interesariusz z PL 09:23:03
  ,,"Jeśli my, elita dyskutantów.."

  O takiej ,,elycie” to napisał Stanisław Lem -Nie wiedziałem, że na świecie….....
 • @Wican 09:56:09
  "Przykładowo 1500 dla każdego."

  Przykładowo 70% średniej krajowej :-)

  W końcu na coś ten debilny jak do tej pory parametr na coś by się przydał.
 • @Oświat 10:05:30
  "O takiej ,,elycie” to napisał Stanisław Lem -Nie wiedziałem, że na świecie…....."

  Może zatem sprawdzisz czy rowery jeszcze stoją? ;-DDD
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:44:48
  A wiesz ty administratorze, dla czego upadł rząd Gomółki, Gierka, dla czego wybuchła rewolucja francuska, albo bolszewicka?
  Nie wiesz?
  To ci powiem, bo ludzie nie mieli chleba, nie mieli kiełbasy.
  Za chlebem ludzie wyjeżdżali na saksy, wyjeżdżali do Ameryki.
  Będziesz miał pusto w lodówce i zabraknie ci chleba to dopiero weźmie cię obŻydzenie.
  Z drugiej strony, tak śmieszne jak i żałosne są te wasze głosy, brak rzeczowych argumentów, nie branie pod uwagę tego co w polityce można zrobić, a czego nie.
  Ale chcesz głosować na swojego wybrańca, głosuj. Zobaczymy ile tych
  głosów zbierze.

  ,,kiełbasa jest ważniejsza od Polski..."
  Mnie się jakoś Polska z tą paczką która się nazwała Konfederaci, absolutnie nie kojarzy.
 • @Oświat 09:58:36
  "Dla nas najważniejszy jest pokój i przetrwanie."

  Nie wiem czy zauważyłeś, ale już wymieramy. Bez wojny.
 • @Jasiek 10:16:40
  Cokolwiek, ale płacone bezpośrednio z budżetu. W końcu podatki płacimy. I niech część pieniędzy z tych podatków idzie na jakiś fundusz, ale żaden ZUS bo to biurokratyczny moloch i piramida finansowa
 • @Oświat 10:20:32
  Gomułka upadł bo był to przerwót palacowy. Gierek upadł bo był wojskowy zamach stanu. A chleb? To był tylko pretekst.
  Rzeczowe argumenty? Zadłużanie Polski
 • @Oświat 10:20:32
  "nie branie pod uwagę tego co w polityce można zrobić, a czego nie."

  Można nie wysyłać sakevytscha do gaszenia protestów w/s 447...
  Można o tym poinformować społeczeństwo.
  Można uchylić 1066....
 • @Wican 10:01:09
  ,,unikanie Amerykanów"
  Niektórzy unikali i już ich nie ma, Kadafi, Saddam Husejn, Milasenowicz, Karadzic, Aliende, i inni

  ,,Tylko kretyn...." tego nie jest w stanie zauwazyć i uwzglednić w politycznym działaniu .
 • @Oświat 10:20:32
  Konfederacja ma swoje wady i zalety, poruszają tematy , jakie szabesgoje z PiS za wszelką cenę starają się zataić przed narodem. Np 447, kupowanie jankeskiego złomu i drogiego gazu, itd. Nie kojarzą się panu z Polską? To z czym się panu kojarzy Polska?
 • @Wican 09:57:14
  W tym przypadku ważne będzie , który z tych 2ch ma lepsze notowania w BND. Zakładam, że rudy.
 • @Oświat 10:26:44
  "Niektórzy unikali i już ich nie ma, Kadafi, Saddam Husejn, Milasenowicz, Karadzic, Aliende, i inni"

  To działa w obydwie strony :-)
  Przykład? Lech Kaczyński.
 • @Oświat 10:26:44
  To najlepiej będzie jak podwiniemy ogony i położymy się brzuchem do góry.
  Człowieku, postępując w ten sposób zgadzamy się na likwidację Polski.
  Jedynym naszym rozwiązaniem jest zbliżenie się do Rosji.
  I PiS robi wszystko żeby nigdy do tego nie doszło.
  Właśnie dlatego PiS-dzielski, antypolski rząd tak pluje na Rosję.
  Z tego też powodu od kilku lat siedzi w więzieniu niewinny człowiek.
 • @Oświat 10:26:44
  Kaddafi stracił plecy ,, rosyjskie,, Sadam był sukinsynem amerykańskim i po prostu ,,zużył się,, Miloszewiczowi zrobiono ,,zawał,, bo za dużo wiedział o teatrze wojennym w byłej Jugosławii. Erdogan powinien być przykładem, jak si kaszle w międzynarodowej polityce. A nie posłuszne szabesgoje z PiS.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:40:53
  Zorion – trafnie opisał taktykę jaką popierasz " Jeżeli chcesz wygrać na wyścigach obstaw wszystkie konie ".

  Mało jest głosów, za sprawnym systemem demokracji. Nikogo nie interesuje stały długoletni plan gospodarczy, bo najważniejsza jest kiełbasa wyborcza dla Oświata.
  Polskę może uratować, tylko prawdziwa demokracja.
  Mnie też możesz nazwać smerfem marudą jak interesariusza z pl. Jeśli my, elita dyskutantów, nie jesteśmy w stanie uznać faktów, i dojść do porozumienia, że należy Ożywić System Demokracji prawdziwą równowagą władzy, bo trójpodział nigdy tego nie dokona. To jak mają to zrobić wyborcy?
 • @Robik 10:42:33
  Oknem polityki wschodniej dla Polski powinna być Białoruś.
 • @zbig71 10:52:21
  Oknem tak. Ale Białoruś jest za słaba.
  Żeby móc się sprzeciwić USA potrzebujemy Rosji.
 • @Oświat 10:20:32
  Na moim blogu jestem blogerem a nie administratorem. Wiem, że szykowales się na tę funkcję ale nie wyszło. Jak mi psiklo... Całe szczęście, że p. Opara przejrzał na oczy i zwolnił z tej odpowiedzialnej funkcji pewną syjonistyczna lewaczke z Kalifornii. Nie ukrywam, że miałem w tym duży udział :)

  Już wiem, że należysz do tej anty elity, która sprzedała by Polskę za kilo kiełbasy. Takimi szczerze się brzydze.
  Ja nie mam swojego "wybranca", zachęcam do głosowania na inicjatywę. Konfederacja to zbiór różnych środowisk ale tylko oni mogą pozbawić PiS możliwości samodzielnego rządzenia. I o to chodzi!
 • @Robik 10:58:54
  Są jeszcze Chiny. Rosja oczywiście też. Dobrze byłoby grać na tych 2ch fortepianach. I odciąć się od anglosasów oraz Eskimosów. To duże ryzyko, ale tego powinno wymagać się od męża stanu.
 • @goodness 10:51:42
  Ty smerf maruda? W życiu!
  Zresztą interesariusza bardzo cenię i lubię mimo tego, że to maruda straszny jest :)
 • @Oświat 10:05:30
  Porównując naszą aktywność dyskusyjną z przeciętnym Kowalskim, jesteśmy elitą,

  to nie oznacza, że mamy stosowne umiejętności, mamy tylko chęci.

  Podzielając poglądy na dobre posunięcie PiSu, np. transfer kradzionego VATu do ludzi,

  jednocześnie zauważam, że popełniają czyny nie do wybaczenia, za które należy im się pluton egzekucyjny,

  właśnie dopiero co PiSowska służba zdrowia zabiła mi najbliższą osobę, i nadal będzie zabijać, taki jest ich plan, co widać w organizacji służby i jej bezkarności.
 • @Oświat 10:26:44
  Jakoś Erdogan potrafi. A nas nie zbombardują bo graniczymi z Niemcami i z Rosją. Chociażby dlatego. Nie było tak antypolskich polityku przy korycie, jak jest to obecnie. I tak zaklamanych, bo wycierających swoje "zdradzieckie mordy" patriotyzmem, niepodległością czy konserwatyzmem. Bo nie są ani konserwatywni, ani patriotyczni, ani niepodległościowi.
 • @zbig71 10:35:44
  Za Rudym jednak ważniejsze siły. Za Biedroną to kręgo FDP. A paradoksalnie, to chyba stamtąd wychodzili czasem politycy nam przyjaźni.
 • @zbig71 10:35:44
  Poza tym sądzę, że tam jednak władza konstytucyjna stoi nad BND. Chyba, że Mossad lub inne CIA.
 • @Wican 11:49:35
  Niemcy mają spore powiązania że Stanami. Powiązania wywiadowcze po słynnej operacji ,,spinacz,, (paperclip) jaką Amerykanie przeprowadzili pod koniec wojny. Także myślę, że panowie z DIA mają tam sporo do powiedzenia. Wywiad wojskowy zawsze jest ,,ważniejszy,, od cywili. A Niemcy są najważniejszym państwem w Europie i jednym z ważniejszych na świecie. Mają know how w wielu ważnych dziedzinach gospodarczych i nie tylko.
 • @Jasiek 10:20:58
  ,,ale już wymieramy. Bez wojny.''
  Właśnie wróciłem z plaży, pełno dzieciaków…i mam z wózkami.
  Za kilka dni zamieszczę film na YT
 • @Jasiek 10:24:49
  ,,protestów w/s 447..
  Po co protestować, a czy płacimy, lub zamierzamy płacić?
  Nic o tym nie wiem by ktoś coś deklarował, że zapłaci.
 • @Oświat 13:32:50
  Zwróć się do TVP-is. Myślę, że Kurski potrzebuje tam dobrych propagandystów.
 • @Jasiek 10:36:09
  ,,To działa w obydwie strony :-)
  Przykład? Lech Kaczyński."

  Zapomniałeś wspomnieć o JP II, o moskiewskim śladzie, KGB i Putinie.
  A jeśli to tak działa, że nie ważne kogo się poświęci, byle uzyskać odpowiedni efekt, np. skłócić Polaków z Rosją na zawsze i na trwale, bo zasada dziel i rządź jest zawsze aktualna.
  Łatwiej później sprzedać własny gaz z USA, złom, założyć bazy…
 • @zbig71 13:07:20
  Ja sądzę, że Niemcy to wciąż wasal USA. A jak próbują się oswobodzić, to zaraz okazuje sie, że volkswagen falszował.
 • @zbig71 10:49:35
  ,,Erdogan powinien być przykładem..."

  To dobry przykład, tylko Erdogan nie graniczy z Niemcami, nie ma tz. ziem odzyskanych (Śląsk, Prusy) ma silną i posłuszną sobie armię i nie ma takich jak PO i koalicjanci, bo miał lata na to by ich polikwidować.
  Erdogan ma własną gospodarkę .
  Dajmy porządzić PiS–owi a też powolutku zrobi porządek i z sędziami i z Broniarzami i z V kolumną.
  Tego się boją niektórzy komentujący i b. słusznie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:04:02
  Nigdy nie szykowałem się do administrowania Neonem, jak pisałem mam własny portal, własny kanał na YT i to mi wystarczy. Właściwie to mam kilka stron, może podać ci linki?
 • @Oświat 13:35:04
  Gdyby wszyscy Polacy byli tacy jak ty to Polska nigdy nie odzyskała by niepodległości. Ludzie twojego pokroju bili pokłony przed carem, Bismarckiem i kaizerem. Polskę mieli w dupie bo dla nich też ważna była przede wszystkim kiełbasa. A teraz namawiasz innych do tego samego lajdactwa.
  Jestem jednak głęboko przekonany, że wśród wyborców PiS ogromna większość to prawi Polacy tylko omamieni oszukancza propagandą Kaczyńskiego, który stroi się w patriotyczne piórka a na boku spiskuje z żydami.
  Tylko idiota albo zdrajca zagłosuje na Popis.
 • @zbig71 11:06:52
  Nie mamy innej opcji.
 • @interesariusz z PL 11:38:30
  Nie powiedziałbym, że służba zdrowia jest pisowska.
  Sądownictwo, edukacja, służba zdrowia, to wszystko wymaga naprawy i to gruntownej, a PiS–owi stale rzuca się kłody pod nogi tak z zagranicy jak i z ulicy.
 • @Wican 11:48:16
  ,,A nas nie zbombardują bo graniczymi z Niemcami i z Rosją. "

  Nie chciej tego sprawdzać. Bo Amerykanie oporów nie mają. A słyszałem na własne uszy dyskusję w Amerykańskiej TV że muszą się przygotować na bombardowanie Polski, Czechosłowacji, Jugosławii.
  Polska weszła do NATO, Czechosłowacja się podzieliła i też zrobiła to samo. Jugosławię bombardowali i rozbili na kawałki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:55:32
  Polska tylko dlatego odzyskała niepodległość, że Zachód chciał mieć pas graniczny oddzielający od Rosji. Analiza zdarzeń historycznych pokazuje, że Rosja może i jest śmiertelnym zagrożeniem dla ,,miłujących pokój" Anglosasów, ale nie widać by chciała unicestwić Polskę. Rosjanie nie są małostkowi, jak wyobrażają to sobie Polacy, mierząc swoją miarą. A nad pozbawieniem się niepodległości usilnie i pilnie pracują. U nieco światlejszych, panują błędne przekonania że tak nie jest, bo oni obracają się w swoim środowisku, błędnie sądząc że robotnicy, praczki czy sklepowe nie mają wpływu na kształtowaną politykę i decyzję. Ale wystarczy być domorosłym politykiem z nizin, by zdać sobie sprawę ze strasznej prawdy.
  Krótko mówiąc rozgrywający Polaków nie są kompletnymi idiotami w przeciwieństwie do rozgrywanych. Liczą się masy, a nie elity, bo tu rządzi demokracja.

  P.S. Coś do Pana pisałem na prywatnej poczcie. Nie wiem czy korespondencja dotarła, bo brak odpowiedzi.
 • @Oświat 14:00:39
  czy minister zdrowia, szef NFZ, nie są z PiSu ?

  Kto powołuje dyrektorów szpitali ?

  Służba leży organizacyjnie, jako zbiorowość nie odpowiada za nasze zdrowie, slużba zdrowia jedną ręką leczy, drugą zabija.

  Ze zmian w sądownictwie się wycofali. Najwyraźniej chodzi o wyroki przychylne dla zagranicznego kapitału. A można było zacząć ogólnoświatową dyskusję o przeciwdziałaniu wkraczania sędziów w kompetencje ustawodawcy.

  Ale dlaczego nie chcą za wszelką cenę utrzymać Polaków przy życiu ? To jest niepojęte. Jedyne wytłumacznie, że jak kolonizatorzy chcą wybić jak największą ilość tubylców, zwłaszcza tych, którzy nie nadają się do pracy, emerytów, rencistów, niepełnosprawnych. Tylko kolonizatorzy mogą uważać, że likwidacja takich ludzi leży w ich interesie.
 • @Oświat 13:54:37
  dlaczego nie, nie uważam aby podanie ich tu było naganne.
 • @Oracz 14:07:00
  Przepraszam, dziś załatwię tę sprawę i liczę na ciekawe teksty :)
 • @Oracz 14:07:00
  Z tym odzyskaniem niepodległości to prawda, to był przede wszystkim bardzo sprzyjający układ geopolityczny ale to nie zmienia faktu, że znaleźli się Polacy, którzy potrafili wykorzystać tę sytuację - Dmowski, Paderewski, Piłsudski, Witos i wielu innych. Wtedy mieliśmy polityczne elity, teraz mamy u steru polityczne miernoty.
 • @interesariusz z PL 14:10:00
  Święta prawda:
  dr Czerniak: "Zaczyna się holocaust Polaków"
  https://www.youtube.com/watch?v=d3ykgqBbCk4&t=114s
  W 2018 roku rekordowa liczba zgonów.
  Tylu Polaków nie umierało od czasu wojny.
  https://portal.abczdrowie.pl/tylu-polakow-nie-umieralo-od-czasu-wojny-w-2018-roku-rekordowa-liczba-zgonow
  "Rośnie liczba zgonów, spada liczba narodzin
  Od dawna mówiono o tym, że przyrost naturalny w Polsce spada i będzie nadal spadać. Chwilowy boom urodzeniowy, w którym niektórzy upatrywali zasług polityki prorodzinnej, szybko wyhamował. Najbardziej prawdopodobną jego przyczyną jest fakt, iż dzieci licznie urodzone w latach 2016-2017, to potomstwo tzw. wyżu demograficznego z lat osiemdziesiątych. Dlatego w dalszej perspektywie z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że zmiany polityki społecznej nie mają realnie dużego wpływu na dzietność. Społeczeństwo polskie będzie się starzeć i coraz liczniej umierać."
 • @Oświat 13:54:37
  Szykowales się :) Ty i Husky.
  A mam zwykle dobre informacje. Tylko jak zabrakło syjonistycznej lewaczki z Kalifornii to projekt upadł. A ja, mimo że wcale mi to nie na rękę, musiałem wrócić do adminowania. Dużo bardziej podobała mi się rola prostego blogera. Ale jak to powiedział klasyk - nie chcem ale muszem :)
 • @Oświat 14:06:28
  B. interesujące spojrzenie:
  Ukryte Powody ataku PIS na Konfederacje
  https://www.youtube.com/watch?v=yMueSYYz7EY
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:36:44
  Powtarzam jeszcze raz nie szykowałem się.
  Może R.O coś planował, ale ani mi o tym nie wspominał, ani niczego nie proponował. Nigdy, powtarzam jeszcze raz, nie zamierzałem administrować jakimikolwiek nie swoimi blogami.
  Ja mam zbyt dużo własnych zajęć, projektów, pracy, bym chciał cokolwiek ponad to brać na siebie.
  Więc albo masz złe informacje, albo zmyślasz.
 • @Oracz 14:07:00
  O jakiej tu demokracji piszesz. To książkowa dywersja.

  Krótko mówiąc rozgrywający Polaków nie są kompletnymi idiotami w przeciwieństwie do rozgrywanych.
  Liczą się masy, a nie elity, bo tu rządzi demokracja.
  A nad pozbawieniem się niepodległości usilnie i pilnie pracują.

  W prawdziwej demokracji liczą się elity wybierane ze wszystkich warstw masy społeczeństwa w państwie.
  Dużo wody w Wiśle upłynie, zanim się doczekamy proporcjonalnej równowagi podziału demokratycznej władzy zgodnej z posiadaną ilością mandatów dla swojej warstwy w społeczeństwie.
  Na początek ożywienia prawdziwej demokracji, wystarczy usunąć kłamstwo, że liczba nieparzysta daje Polakom równowagę, ponieważ jest zapisana w konstytucji.
 • @Robik 14:43:50
  Wiesz Robik, ja mam wyssane z mlekiem matki, jak widzę takiego faceta który się nie goli by wyglądać jak zwykły przeciętny Polak, to od razu przełączam kanał na:
  https://www.youtube.com/watch?v=4_SA1cegm38
  https://www.youtube.com/watch?v=NbOuVcdZk80
  https://www.youtube.com/watch?v=53a_yC4oBsc
 • @Oświat 13:32:50
  Michalkiewicz z Konfederacją ujawnili tajny dokument z 25 Października 2018 roku, który dokładnie ilustruje zmowę pisiorów z Żydami.
 • @Wican 13:49:51
  Ale będą próbowali się oswobodzić. To poważne państwo i ma poważne interesy.
 • @Oświat 13:50:06
  Ja obawiam się, że tego nie zrobią. A Turcy mieli wojnę i z Rosją, i Angoli na karku przez lata i dali radę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:59:06
  Wiesz, Gryguć wspominał o projekcie SPT, czyli Szwecja Polska Turcja i myślę, że warto się nad tym zastanowić.
 • @Oświat 14:06:28
  Parszywe bydlak jankeski zmasakrował Jugosławię.
 • @zbig71 16:35:28
  "Wiesz, Gryguć wspominał o projekcie SPT, czyli Szwecja Polska Turcja i myślę, że warto się nad tym zastanowić."

  Nie, nie warto. Zamiast wymyślać następne "grandiozne" projekty, lepiej naprawiać rzeczy kraju które są zaniedbane. Szkoły, szpitale, komunikacja publiczna na prowincji.

  Jak sprawić aby płace stanowiły większą część PKB i aby młodzi ludzie nie wyjeżdżali. Większe nakłady na naukę. Wspieranie małych przedsięborstw. Itd, itd ...

  Roboty starczy na dziesięć lat.
 • @Pedant 18:16:10
  Sami na świecie nie jesteśmy, tym bardziej, że jedno drugiego nie wyklucza.
 • @Oświat 09:58:36
  Więc nie udawaj że nie wiesz jakie państwo określają niektórzy internauci mianem usrael, że mają na myśli nie Izrael, lecz USA."

  Takie państwo, w którym rządzą obywatele innego państwa. I to niezależnie od tego, czy to obywatelstwo administracyjnie zaklepali. W USA mieszka więcej Żydów niż w Izraelu. W USA potężne lobby żydowskie ma się najlepiej na świecie. Rodzina Trumpa to wyznawcy Chabadu. Już Bush ustanowił jako święto państwowe oddawanie czci rabinowi Shenersonowi. 4 kongresmenów przyjęło przez aklamację s447, a Trump to zatwierdził. Zatwierdza wszelkie akty izraelskiej agresji na BS i na świecie w ONZ, finansuje. Wydawać by się mogło, że Izrael to przyczółek USA na BS, ale tak nie jest. To ogon kręci psem. Teraz żydowska lobbystyczna organizacja chce ukraść Polskę Polakom a urzędniczyny sk.....onego państwa za kałużą służą za pomagierów w tych wyłudzeniach. Oczywiście za podatki przymusowo ściągane od obywateli. Obecnie to jest jedno państwo Usrael. Nazwa tej ukradzionej Palestyńczykom kolonii też została zajumana- ze ST.
 • @Oświat 10:20:32
  Stary leśnik opowiadał, że w końcówce rządów Gierka, w lesie na składowiskach śmieci lądowały transporty pomarańczy, które jako wcześniej zakontraktowane, zostały dowiezione/czy dopłynięte, ale nie trafiły do sklepów. Puste półki miały wywołać niezadowolenie społeczne.
 • @Jasiek 10:20:58
  "Nie wiem czy zauważyłeś, ale już wymieramy. Bez wojny."

  No właśnie. Obecnie jest największa umieralność Polaków od czasu zakończenia wojny.
 • @zbig71 11:06:52
  "To duże ryzyko, ale tego powinno wymagać się od męża stanu.To duże ryzyko, ale tego powinno wymagać się od męża stanu."

  Niestety mężów stanu to w Polsce nie ma. Niektórzy są mężami swoich żon, niekórzy nie są żadnymi...
 • @wercia 18:44:47
  To niech będą żony stanu
 • @Oświat 13:35:04
  " Po co protestować, a czy płacimy, lub zamierzamy płacić?
  Nic o tym nie wiem by ktoś coś deklarował, że zapłaci."

  Ich deklaracje, czy ich brak są tyle warte co zeszłoroczny śnieg. Ustawę IPN deklarowali, pusząc się jak to oni są gotowi do obrony dobrego imienia Polski (stroszyli pióra, gdyż wszystko było uzgodnione z Żydami) A tu Żyd zakpił i pokazał, kto tu rządzi. W te pędy się dostosowali i jeszcze bezwstydnie wciskali Polakom, że to w interesie narodowym. ŻENADA.

  Płatny kundel Sakiewicz poszedł dalej: sieje propagandę, że nie ma żadnej ustawy 447.
 • @interesariusz z PL 14:10:00
  "slużba zdrowia jedną ręką leczy, drugą zabija."

  Według d-ra Jaśkowskiego nawet nie leczy, tylko stosuje procedury medyczne.
 • @zbig71 18:22:12
  "Sami na świecie nie jesteśmy, tym bardziej, że jedno drugiego nie wyklucza."

  Niestety wykluczą. Środki, czas i uwaga są ograniczone.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:29:04
  "Popis robi jednak wszystko, żeby polski przedsiębiorca i rolnik zbankrutowali":

  - "optymalizacja podatkowa" = pretekst do dowalania nienależnych podatków
  - "podwyższanie płacy minimalnej" = tak na prawdę: większy ZUS
  - płatności przelewami = pół inwigilacja
  - JPK = pełna inwigilacja
  - "ilość faktur wystawianych w jednym miesiącu" = pretekst do zmiany statusu działalności = kary, większy ZUS i podatki
  - "test przedsiębiorcy" = siłowa i prawna ingerencja oraz zmiana statusu prowadzonej działalności = większe podatki i ZUS
  - itd. itp.
 • @Pedant 19:01:35
  Chcę pan naprawiać rzeczy w kraju? Bardzo słusznie, tylko jak naprawić? Może nie przeszkadzać Polakom rozwijać się?
  Mamy sąsiadów, ,,, sojuszników,,,, i nawet wrogów.,.. naprawianie Polski jest uzależnione od czynników zewnętrznych.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:45:05
  "Do tego jednak potrzebne są rozwiązania systemowe a tych nie widać. Rząd żeby dać 500 musi najpierw zabrać 1000, za coś trzeba przecież utrzymać urzędasow czyli partyjna klientele'
  Dokładnie tak jest.
  A sposób pomocy jest mega prosty: zwiększenie kwoty wolnej od podatku i ew. zróżnicowanie jej w zależności od osiąganego dochodu
  Wsza wiedza jak to zrobić bo dla siebie za'PIS'działe gnoje zrobiły to na samym początku - bo ponoć bardzo ciężko pracują jak to okreslił notoryczny kłamca/skazywany recydywista
 • @Wican 08:43:22
  "PiS za robienie laski dopłaca jankesom. Tylko dlaczego z moich pieniędzy?"
  Bo swoje odkładają na gorsze czasy - np. na dwie wierze aby mieć z czego czerpać zyski
 • @Oświat 13:35:04
  ",,protestów w/s 447..
  Po co protestować, a czy płacimy, lub zamierzamy płacić?
  Nic o tym nie wiem by ktoś coś deklarował, że zapłaci."
  Ważniejsze jest zdecydowane i głośne oświadczenie że nie dostana ani grosza.
  Brak odpowiedzi, a w tym przypadku choćby zająkniecia ze strony PIS'dzielców jest czystym 100000% przytaknięciem i zgodą - zresztą w zarazem żadnym zaskoczeniem dla każdego kto zna ich korzenie i kurewską mentalność
 • @Oświat 13:50:06
  "Dajmy porządzić PiS–owi a też powolutku zrobi porządek i z sędziami i z Broniarzami i z V kolumną....
  ma silną i posłuszną sobie armię i nie ma takich jak PO i koalicjanci, bo miał lata na to by ich polikwidować"
  O i to jest kwintesencja podejścia do sprawy za'PIS'działego jełopa
  Wyrżnąć, wybić, pozamykać, TKM = Teraz Kurwa MY, a po nas choćby potop
 • @zbig71 19:20:50
  "Mamy sąsiadów, ,,, sojuszników,,,, i nawet wrogów.,.. naprawianie Polski jest uzależnione od czynników zewnętrznych."

  Nie zgadzam się. Zwalanie winy na innych po to tylko aby nie wykonywać nudnej i żmudnej pracy przy naprawie swojego domu. Dom się sam zawali, bez pomocy "wrogów".
 • @Oświat 13:54:37
  TV PIS - Nasza Prawda Całą Dobę?
  radio co ma ryja?
  telewizja TRWAM przy korycie?
  Israeli Public Broadcasting Corporation?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:55:32
  "@Oświat 13:35:04
  Gdyby wszyscy Polacy byli tacy jak ty to Polska nigdy nie odzyskała by niepodległości'
  Inaczej:
  Tacy "ludzie" dokładnie PO TO SĄ !!!
 • @Hades 19:42:51
  Przeczytałem wszystkie Twoje komentarze i stwierdziłem, że już nie mam nic do dodania.
  5*
 • @Pedant 19:40:00
  To proszę spojrzeć na próbę zmiany sądownictwa, albo próbę ekshumacji w Treblince. Co na to ,,nasi partnerzy i sojusznicy,,?
  Chcę pan więcej przykładów ,,reperacji własnego podwórka?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:12:58
  oj, oj,

  a ja bym je wszystkie zmieszał z błotem, tylko po co ? Jak ktoś je traktuje poważnie, to sam sobie winien.
 • Gdy wygrają Konfederacji( za jakiś czas), to po czterech latach ich rządów
  będą podobnie oceniani jak PiS.
  Przypomnijcie sobie teksty namawiające do głosowania na PiS.
  Także tu, na Neon24.

  A pamiętacie laurki pisane dla Komitetów Obywatelskich, Ligi Polskich Rodzin, ZChN-u, a nawet dla początkującej Platformy Obywatelskiej.

  Rządzący specjalnie nie muszą się wysilać, aby wprowadzać polskich głosujących w stan euforii, o czym świadczy sukces 500+ lub plusy na krowę albo 13 emerytura za kredyty wnuczków.

  Czy zadaliście sobie Panowie kiedykolwiek pytanie, czy wybieracie czy tylko głosujecie?

  Różnica jest. Ale moze nie chcecie być jej ŚWIADOMI?
 • @Hades 19:42:51
  Tylko takim ludziom jak ja, twórczym, aktywnym, niezłomnym, wytrwałym, rozumnym, z ogromnymi talentami w wielu dziedzinach, Polska odzyskała niepodległość, a dziś mamy dostatek, zapewnione bezpieczeństwo i mimo wielu niesprzyjającym okolicznościom, mimo wielu wewnętrznym i zewnętrznym wrogom,( i różnorakim idiotom) możliwość dalszego rozwoju.
  Byt kształtuje świadomość.
  Menel, pijaczyna, drobny złodziejaszek, leń i nierób, z reguły będzie narzekał na wszystko i wszystkich.
  Człowiek który odnosi sukcesy, który potrafi wypracować swój i swojej rodziny dostatek cieszy się z życia i nie ma powodów do narzekań.
  Takie są w życiu prawdy panie Hades, a nie te bzdety, które wypisujesz także pod moim adresem.
 • @Zbigniew Jacniacki 01:04:37
  Konfederacja nie ma szans na samodzielne rządu więc jej to nie grozi, przynajmniej teraz.
  Konfederacja potrzebna jest do osłabienia Popis.
 • @Oświat 08:36:20
  Jeszcze trochę tych ,, sukcesów,, i nawet tych resztek naszej państwowości nie będzie. Już Kaczelnik i judeochrześcijanin Duda nam to załatwią.
 • @Oświat 08:36:20
  "Menel, pijaczyna, drobny złodziejaszek, leń i nierób, z reguły będzie narzekał na wszystko i wszystkich.
  Człowiek który odnosi sukcesy, który potrafi wypracować swój i swojej rodziny dostatek cieszy się z życia i nie ma powodów do narzekań."

  Na przykład drobny przedsięborca, bez koneksji, złośliwie zrujnowany
  przez urzędników i rywali, rozpija się, żona i dzieci go porzucają
  i kończy jako menel.

  Z drugiej strony człowiek sukcesu (pracujący dla idei jak pewien
  minister), wygrywający ukartowane przetargi i zatrudniający
  zdesperowanych pracowników na śmieciówkach.

  To miał Pan na myśli?
 • @zbig71 10:15:05
  "Gadał dziad do obrazu..." - znasz to przysłowie?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:11:12
  Znam. Oświat po prostu uwierzył w propagandę. No i rodzina dostała 500 a on sam ma obiecaną 13 czy coś takiego. No i się chłopina nie może Kaczelnika nachwalić. Takich jest w Polsce tysiące. A czytając jego odpowiedź, jakiej udzielił Hadesowi, to jakby mi 40 lat ubyło i poczułem się, jakbym czytał przemówienie tow.Edwarda.
 • @Oświat 08:36:20
  "Tylko takim ludziom jak ja, twórczym, aktywnym, niezłomnym, wytrwałym, rozumnym, z ogromnymi talentami w wielu dziedzinach, Polska odzyskała niepodległość, a dziś mamy dostatek, zapewnione bezpieczeństwo"
  Ty wyjąłeś to wprost z przemówienia Lecha Wałęsy.
 • @zbig71 12:58:31
  Tylko jak to należy rozumieć, że taki człowiek "z OGROMNYMI talentami (liczba mnoga!), który odnosi sukcesy, który potrafi wypracować swój i swojej rodziny dostatek" z takim utęsknieniem wyczekuje obiecanej od rządu 13-tki?
  Mówiąc wprost bardzo to dziwne...
 • @zbig71 12:58:31
  To fakt, zalatuje późnym Gierkiem. Cóż... Taki jest efekt tresury medialnej. Oświat może być nawet całkiem sympatycznym jegomosciem ale jest typowym przedstawicielem masy ze zrytym przez propagandę beretem. Na to jeszcze nie wymyślono pigułek.
 • @Robik 13:14:33
  Propaganda to jedno, a jeść trzeba. Tym wpisem pokazał swoje karty.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:38:31
  Powinien do tych ,, sukcesów,, dodać ,,w przysposobieniu wojskowym i w sporcie. Jak Gomółka.
  A tak na poważnie, to żydostwo chce nas po prostu okraść i wcale tego już nie ukrywa, a tak wielu ludzi w Polsce tego nie chce zauważyć. To jest dramat.
 • @zbig71 14:35:01
  Zwykle "nie zauważają" ci, którzy liczą na własne korzyści z okradania Polaków. To oni mówią - "jaka ustawa 447? Bzdura!"
 • @Robik 13:14:33
  Ale was wkur….em. i o to mi chodziło.
  A tą ,,13’’ ZUS prześle do banku i będzie tam leżała zapewne kilka lat aż ją zona wyjmie i da wnuczkowi na samochód, a może zamieni na euro i włoży do skarpety kolejnej zresztą, bo jak mówi, żeby na starość miała czym płacić aby jej d…ę podcierali.
  Także ja tych pieniędzy ani zobaczę ani potrzebuję.
  Acha, jakby ktoś chciał kupić dzieło sztuki, w jednej sztuce z ramką to jak niżej za jedyne 6500 zł malowałem może ze trzy lata temu.
  No chyba że tu same cieniasy.
  To sorrrry
  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2018/11/obraz30.jpg
 • @Oświat 15:23:46
  Autoportet?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:08:58
  Wiesz chłopie, ja u siebie na osiedlu staram się zainteresować tą sprawą sąsiadów, ale ich interesuje kredyt na samochód, wakacje egzotyczne, wymiana mebli, nowa kopulantka Wojewódzkiego i inne ważne problemy życiowe. Korzyści z okupacji żydowskiej to oni na pewno nie będą mieli, tylko mają w głowie TVN albo TVP, albo jeszcze Polszmat.
 • @Oświat 15:23:46
  A próbował pan malować portrety Kaczyńskiego, Dudy, Kaczyńskiego zmarłego, Morawieckiego i oczywiście smutną garsonkę Szydło? To może być strzał w dziesiątkę i ta 13 będzie po prostu zbędna.
 • @zbig71 14:35:01
  w sporcie?
  Zapomniałem o sporcie.
  Też się wygrywało i na 100m i na 200 i skok w dal, ale później się ożeniwszy i trzeba było zacząć robić kasę, dom budować itp. i nie było czasu na sport, ale mój wnuczek też nieźle sobie poczyna.
  Trener mówi –urodzony pływak, a wice mistrzyni polski pod okiem której trenuje ostatnio też mówi, że karierę ma zapewnioną, tylko synowa mówi NIET dla sportu, bo nauka, studia i kariera w ….i tu mamy różnicę zdań.
  Na filmie od 16:50 min, startuje jako trzeci, w kolejnym płynięciu startuje z opóźnieniem jako drugi i wygrywa ze starszym i sporo większym od siebie. Podnosi kciuk do góry.
  To było rok temu, teraz jest jeszcze lepszy.

  https://www.youtube.com/watch?v=xI5gymipkOI&t=855s
 • @zbig71 15:44:38
  // staram się zainteresować tą sprawą sąsiadów, ale ich interesuje kredyt na samochód, wakacje egzotyczne, wymiana mebli //

  Ja się wcale nie dziwię.Przecież ta afera z 447 to hucpa i granda nie mająca w historii analogii.O ile ja zam historię ( może sobie schlebiam ale trochę znam),to nigdy nie było przewału tak zuchwałego ,na taką skalę i w takich okolicznościach.Więc wcale się nie dziwię ludziom że ich wyobraźnia tego nie ogarnia w konsekwencji czego są jeśli nie sceptyczni to "umiarkowanie" poruszeni.
 • @Oświat 15:49:01
  To są cieniasy a nie mistrzowie.
 • @Oświat 15:49:01
  Gratuluję wnuka.
 • @ikulalibal 15:52:50
  Oni nie znają historii . Po prostu mają to albo w dupie, albo wierzą w zapewnienia J.Pochanke, Red.Rachonia lub innej presstytutki. Nie konfrontują sprawy że swoją wiedzą historyczną, bo takowej nie mają.
 • @zbig71 15:47:53
  tego z dużymi uszami, jak mu tam, (?) co ma gazetę NIE, no i R.G, zwanego ,,Koniem" z LPR, ale to były tylko szkice dla jaj
 • "Do końca świata i o jeden dzień dłużej"
  -tyle powinny trwać rządy PIS-u gdyż jest to jedyny sposób na to aby skutki ustawy 447 nigdy nas nie dotknęły.
  Mniej więcej tak brzmiące konkluzje mają czelność głosić PIS-iory ustami swoich wiernych fagasów .
  od 15 minuty
  https://www.youtube.com/watch?v=21Rk2N7ZsxU  PS
  muszą być bardzo zdesperowani skoro już się nawet nie wstydzą takiej prymitywnej propagandy.
 • @ikulalibal 17:20:14
  Wyznawcy PiS dzielą się na:
  - całkowicie zdegenerowane i zaprzedane obcym interesom kierownictwo
  - cynicznych i sprzedajnych działaczy, ciagnacych zyski z przynależności
  - całą masę uczciwych ale oglupionych wyborców, którzy dali się nabrać na "patriotyzm" PiS
  - konsumentów kiełbasy wyborczej, ci by zaglosowali na każdego, który coś im da albo choć obieca, nawet za cenę oddania Polski obcym.
 • @Oświat 08:36:20
  Człowiek który odnosi sukcesy, który potrafi wypracować swój i swojej rodziny dostatek cieszy się z życia i nie ma powodów do narzekań."

  Pod warunkiem że nie dochodzi się do tego dostatku na cudzych plecach i garnku jak to robią obecnie na niespotykaną skalę PIS'dzielcy
  Takie PIS'dzielsko Gebelsowskie pierdoły to możesz Pan wciskać w radiu co ma ryja bądź toruńskiej tubie propagandowo zarobkowej.

  1- jak tam badanie wariografem chrzanowskiego? Dlaczego utajnione?

  2- jak tam sprawa złamania przepisów przez kaczysława: rządzenie fundacją, prywatne biznesy w siedzibie partii, koperta z kasą, ....?

  3- jak tam śmigłowce AW101 tylko co zakupione przez MON? A dokładnie to: że kosztują PRAWIE DWA RAZY TYLE !!!!! za sztukę co te niby zbyt drogie CARACALE :)) :)) :))

  4- jak tam BYŁA światowa chluba hodowli koni Arabskich w Michałowie i Janowie Podlaskim?

  Stadnina w Michałowie = ZYSKI netto:
  - 2015 rok = 2,3 mln
  - 2016 rok = 1,7 mln
  - 2017 rok = 900 tys
  - 2018 rok = nie chcą powiedzieć (mają ustawowy czas do czerwca)

  Przychód ze sprzedaży z obydwu stadnin:
  - 2015 rok = 4 mln Euro
  - 2016 rok = 1,2 mln Euro
  - 2017 rok = 410 tysięcy Euro

  "REWELACJA"
  Już Kur...a wystarczy tych ich "sukcesów"
 • @Pedant 11:10:47
  5*
  Nic dodać - nic ująć
 • @Robik 13:14:33
  " z takim utęsknieniem wyczekuje obiecanej od rządu 13-tki?
  Mówiąc wprost bardzo to dziwne..."
  To nie jest dziwne.
  To jest po prostu mentalność sprzedajnej mendy i partyjnej gnidy
 • @Oświat 15:23:46
  Aaaaaaa... To już wszystko jasne.
  To Ty:
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-09-20/obrazy-malowal-dekarz-kupowal-rzeznik-mialy-kosztowac-2-mld-zl-wiezienie-za-probe-wyludzenia-vat/
 • @Oświat 15:49:01
  "mój wnuczek też nieźle sobie poczyna.... karierę ma zapewnioną"
  Zapewne w SREBRNEJ
 • @Hades 18:30:33
  ""Człowiek który odnosi sukcesy, który potrafi wypracować swój i swojej rodziny dostatek cieszy się z życia i nie ma powodów do narzekań."

  Pod warunkiem że nie dochodzi się do tego dostatku na cudzych plecach i garnku jak to robią obecnie na niespotykaną skalę PIS'dzielcy"

  Do dostatku zawsze dochodzi się po cudzych plecach, nawet wtedy, gdy się drukuje pieniądze.

  Dostatek jest wynikiem wojny o przewagę nad bliźnimi.

  Można osobiście wykorzystywać bliźnich, lub za pomocą stworzonego systemu - prawa i reguł produkcji i opodatkowania.

  Dla przykładu. Solidaruchy pozazdrościły bŻydom i wdrożyły podwaliny prawne pod realizację hasła "nasze kamienice, wasze ulice". Warszawski handel rozszczeniami to tylko drobny fragment tego barbarzyństwa na narodzie.
 • @interesariusz z PL 18:46:38
  Znam wielu ludzi, którzy żyją dostatnio i nigdy nikogo nie zniszczyli, nie okradli i nie okłamali.
  Ci którzy drukują pieniądze to hieny w ludzkiej skórze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej