Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
550 postów 25210 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Te twarze... Po czym poznać Polaka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do napisania tej notki natchnął mnie nasz portalowy kolega Krzysztof Jaworucki i jego sposób na rozpoznanie "totalsa z PO".

Można się z jego tezami zgodzić lub nie ale w jednym ma rację. Istnieją sposoby, żeby "rozkminić" adwersarza. W tej notce chciałbym pójść jeszcze dalej - jak odróżnić Polaka od antyPolaka? Oczywiście wszystko co napiszę to moja prywatna i jak najbardziej subiektywna opinia. Myślę jednak, że skoro uważam się za Polaka to mam prawo do takich dywagacji.

 Należało by wyjść od definicji. Polakiem jest wg mnie ten, który kocha Polskę, wolność i "nie ma innych bogów nad nią". Szanuje historię i dokonania przodków. Swój prywatny sukces wiąże ściśle z sukcesem Polski. Nawet jak wybrał życie w "lepszym świecie" też może być przydatny. Dba o suwerenność i nie godzi się na żadne formy uzależnienia. To taka moja prywatna definicja. 

Na własny użytek opracowałem system "papierków lakmusowych", które wg mnie określają stosunek, zwykle nie znanej mi osoby, do tego co wyżej. Wspomniałem o pojmowaniu wolności i suwerenności. 

Suwerenność pojmuje się jako niezależność. Oczywiście w dzisiejszym świecie coś takiego już nie istnieje w czystej postaci. Wszyscy od wszystkich są w jakiś sposób uzależnieni. Istnieje jednak podległość wymuszona i zależność wynikajaca z dobrowolnego podporządkowania - wymuszona w PRL i dobrowolna - III RP. W przypadku podporządkowania przymusowego zakres możliwości jest z góry ograniczony i trzeba się mocno nagimnastykować, żeby w miarę normalnie funkcjonować. Jeśli dobrowolnie poddajemy się cudzemu dyktatowi to wyrzekamy się suwerenności i wolności na własne życzenie. W związku z tym entuzjaści UE, NATO, USA i Israela nie mogą być Polakami, co najwyżej wyrobem polakopodobnym.

Następny "papierek lakmusowy", niezwykle istotny wg mnie to stosunek do pobytu obcych wojsk na terenie Rzeczypospolitej. Obecność obcych to rzecz upokarzająca dla narodu. Żadne poważne państwo nie dopuszcza do tego, chyba, że dzieje się to wbrew woli. Tak było w przypadku Polski po Jałcie i tak jest w przypadku większości państw zachodnich z Niemcami na czele. Myśmy jakimś cudem pozbyli się armii czerwonej, sam nie mogłem uwierzyć, że oto obcy bucior nie będzie deptał świętej, polskiej ziemi. Przebudzenie przyszło szybko. Umizgi w stronę NATO, wejście w jego struktury, udział na gwiazdek w brudnych, agresywnych, syjonistycznych wojnach sprowadziły mnie na ziemię. Myślałem, gorzej już nie będzie ale znowu się pomyliłem.

Obecnie mamy rząd, który ponad strukturami NATO zaprasza jeszcze, na podstawie umów dwustronnych amerykańskich żołdaków i na kolanach żebrze o więcej. Sponsoruje amerykański kompleks militarno-przemysłowy dziesiątkami mld $ wyrwanych polskiemu podatnikowi zamiast przeznaczyć tę górę pieniędzy na rozwój polskiej myśli technicznej i polskiego przemysłu obronnego. Jak ocenić tych, którym to się podoba i popierają partię, która prowadzi taką politykę?

Jak ocenić wyborców partii, która będąc partią rządzącą ustami swojego MSZ prosi Niemcy o przywódctwo? Czy to jeszcze Polacy czy już tylko szuje udające Polaków? 

Do czego doprowadziła taka polityka to każdy, kto ma trochę rozumu i śledzi światową politykę wie. Izolacja, brak jakiegokolwiek znaczenia, wręcz upokarzanie Polski. Bezkarne. Wszystko to jednak zawdzięczamy rządzącym partiom i to już od "odzyskania wolności" w 89'. Niezły dorobek... Propaganda PiS, że oto "gramy już w pierwszej, światowej lidze", "wstaliśmy z kolan" i inne tego typu bzdety to bajki dla idiotów. Okazuje się jednak, że w Polsce są miliony idiotów, którzy w to wierzą. Czy to jeszcze Polacy czy już wyrób polakopodobny wytresowany przez sprytną propagandę? 

W tzw "realu" staram się unikać takich tematów bo awantura gwarantowana. Tak nas sprytnie podzielono, żeby łatwiej było rządzić ogłupionym stadem baranów i spokojnie prowadzić na rzeź. Tych "papierków" mam więcej ale już chyba zbytnio się rozpisałem i niektórzy mogą mieć problem z dotarciem do końca.

Polska nigdy już pewnie nie będzie mocarstwem ale nasze położenie i potencjał predystynuje nas do bycia ważnym graczem w Europie. Jednak jeśli będziemy mieć rządy, które wieszają się na obcych klamkach to staniemy się pariasami i znikniemy z politycznej mapy świata. 

Potrzebujemy wyważonej, wielowektorowej polityki gospodarczej i zagranicznej. Musimy uznać, że ze wszystkim sąsiadami należy żyć w zgodzie i współpracować dla dobra Polski. Przyjaciół trzeba szukać blisko a wrogów mieć możliwie daleko. Kto myśli inaczej to wg mnie antyPolak. 

No ale to jest moje prywatne i subiektywne zdanie.

KOMENTARZE

 • Autor oczywiście zgoda.
  Potrzebujemy wyważonej, wielowektorowej polityki gospodarczej i zagranicznej.
  Ale co ma wspólnego z tym ma twarz?
 • @goodness 15:31:11
  Nic. To było nawiązanie do notki Krzysztofjaw.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:34:58
  Pobożnymi życzeniami całe piekło jest wybrukowane. A tu białe jest czarne a czarne jest białe.
  Pozdrawiam
 • @ Autor, All
  "Polska nigdy już pewnie nie będzie mocarstwem..."

  Myślę, że to nie jest takie niemożliwe.
  W zasadzie musielibyśmy uporządkować kwestie gospodarcze i demograficzne (a to jest banalnie proste pod względem technicznym), stworzyć OT i umieścić broń na atomowych okrętach podwodnych na wodach międzynarodowych i w przestrzeni kosmicznej. Później pozostaje odkrycie nowego napędu i kolonizacja nowych planet. Myślę, że przy dobrej organizacji można się wyrobić w 20 - 30 lat gdy zacznie się teraz.
  Ale oczywiście polska mocarstwowość nie może mieć za cel podboju i gnębienia innych narodów, ale pokazanie wzorca, blasku wolności i rozumu, nowych możliwości rozwoju.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 16:36:36
  //Ale oczywiście polska mocarstwowość nie może mieć za cel podboju i gnębienia innych narodów, ale pokazanie wzorca, blasku wolności i rozumu, nowych możliwości rozwoju.//

  Dokładnie!
  Jednak obecnie za "mocarstwo" uważa się państwo, które chce siłą narzucać innym swoją wolę.

  W tym znaczeniu jak Ty napisałeś, to Polska może być i powinna być mocarstwem.
  Tylko jeden mały drobiazg - trzeba wypieprzyć z Polski cały PO PiS i przejąć władzę.

  Janie, daj mi czasami jakaś pałę bo czuję się zakłopotany... :)))
 • ???
  polskość to nieżyciowy idealizm,

  jak w słowach Bismarcka

  „Bezmyślność charakteru polskiego pod względem dóbr doczesnych czyniła zawsze z Polski eldorado dla Żydów.”


  Jak ktoś coś ma, nie jest czystej krwi Polakiem.
 • @interesariusz z PL 16:55:11
  //Jak ktoś coś ma, nie jest czystej krwi Polakiem.//

  Czyli rację miał Bismarck a ty poszedłeś jeszcze dalej.

  Osobiście wolę być niż mieć. Ale żeby państwo mogło być to musi mieć.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:48:10
  "Janie, daj mi czasami jakaś pałę bo czuję się zakłopotany... :)))"

  Nikomu z Kujaw pały nie dam :-)

  Ukłony
 • @interesariusz z PL 16:55:11
  "„Bezmyślność charakteru polskiego pod względem dóbr doczesnych..."

  Szanowny Interesariuszu, a z czym Ci się kojarzy niedbałość o dobra doczesne, hę?

  Komentujesz w maseczce?
  Kibord zdezynfekowany? ;-)

  Mega pozdro!
 • @Jasiek 17:23:30
  //Nikomu z Kujaw pały nie dam :-)//

  Byś tylko spróbował...
  Orczyki by poszły w ruch :))

  PS. To bądź konsekwentny, Krzysztofajaw to też Kujawiak... Z Czarnych Kujaw.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:48:10
  "Tylko jeden mały drobiazg - trzeba wypieprzyć z Polski cały PO PiS i przejąć władzę."

  Kompletnie nie wiem jak to zrobić, ale jakby się to udało, wywaliłbym z Polski wszystkie zachodnie ambasady.
  Tak naprawdę myślę, że pod względem geopolitycznym jedynymi sojusznikami z zachodu mogą być Francja, Włochy i Hiszpania - ze względu na szkopów. Francja może okazać swoją dobrą wolę w bardzo szybki i łatwy sposób - przekazanie militarnej technologii nuklearnej. Szkopy miałby zagwozdkę, Ruscy może by nawet nie zwrócili uwagi [ ;-) ].
  Współpraca wojskowa mogłaby być jeszcze ściślejsza niż z IIRP.
  Problem w tym, że jak się rozmawia z Francuzem to nie wiadomo czy to bardziej Francuz czy mason...
  Ale jak przyniesie broń to Francuz :-)
  Jednak teraz tak naprawdę to nawet jakby chcieli ją jakoś przekazać, to niestety nie ma komu, bo wygląda mi na to, że wszyscy są zhakowani :-(
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:31:22
  Ale on chyba przejezdny... (?) bo prawdziwy by tak pisać nie mógł.
  Ciężko mi ogarnąć umysł tego chłopa :-(
 • @Jasiek 17:34:13
  Ambasad się nie wywala. Nie żyjemy w próżni.Acz dyplomaci muszą znać swoją rolę. Za każdą ingerencję w naszy system prawny, ambasador won.Za każdą publiczna krytykę naszego systemu, ambasador won.
  A tutaj? Lady Botox pomiata PiSiorami, Gumisia wzywa niemal na gwizdek, ingeruje w ustawodastwo, ale też w sądownictwo. Ona już dawno powinna polecieć. Ale kto miałby miec odwagę rzucić taki pomysł? Jak PiSiory to synonimy popychadeł
 • @Wican 17:46:42
  "Ambasad się nie wywala."

  :-) Oj tam, oj tam. Dyplomaci mogą spotykać się na gruncie neutralnym. Pozbylibyśmy się gniazd szpiegów.
  Czy przypadkiem w Iranie nie było "epizodu" wywalenia ambasady USA? Czy ona tam jest?

  Ukłony
 • @Jasiek 17:34:13
  //to niestety nie ma komu, bo wygląda mi na to, że wszyscy są zhakowani :-(//

  Mi mogą dać. Ja nie jestem zhakowany :))
 • @Jasiek 17:36:08
  Ty mi tu chłopów nie obrażaj!
  Ja pochodzę z chłopów.

  Prusakom się nie kłanialismy i sami ich wygoniliśmy, choć to "marszałkowi" niezbyt się podobało...
 • @Wican 17:46:42
  //PiSiory to synonimy popychadeł//

  Dokładnie.
 • @Jasiek 18:03:48
  Wican ma rację. Każdy ma prawo do swojego posła. A w razie draki bierze się go za wszarz i kopa. Potem niech przyślą lepszego.
  Lady botox już dawno powinna wylecieć. Niemcy jakoś potrafili pozbyć się niechcianego ambasadora.
 • @Jasiek 18:03:48
  I Iran ma problemy wciąż. Jakoś wywalenie ambasadora USA, nie pomogło im wyjść z izolacji. Poza tym, lepiej mieć te gniazda szpiegów z wiadomą siedzibą. łatwiej nadzorować sytuację
 • Autor
  Rozumiem Twoje podejście do tematu, ale się z nim w większości nie zgadzam.

  Pisałem w komentarzu do mojej notki, że cały szkopuł tkwi w tym, czy uznamy, iż Polska jest zdolna do bycia neutralną i czy może prowadzić całkowicie niezależną politykę, w tym zagraniczną. Moim zdaniem nie może i to z rożnych powodów: od "przeklętego" położenia i naszej wielkości aż do tego, że nie ma nawet broni jądrowej. Nie jesteśmy mocarstwem i jeszcze długo (o ile w ogóle) nie będziemy. Nie jesteśmy Szwajcarią i nią nigdy nie będziemy.

  Piszesz o wojskach NATO w Polsce (w naszym przypadku wojsk USA), ale przecież w każdym NATO-wskim kraju te wojska stacjonują i nikt nie mówi, że dany kraj staje się niesuwerenny. Zobacz przykład Niemiec czy Turcji, ale w każdym kraju, który należy do NATO te wojska są i jest to traktowane całkiem naturalnie. Jesteśmy częścią sojuszu wojskowego i wynikają z tego określone obowiązki i przywileje.

  Piszesz: "Potrzebujemy wyważonej, wielowektorowej polityki gospodarczej i zagranicznej. Musimy uznać, że ze wszystkim sąsiadami należy żyć w zgodzie i współpracować dla dobra Polski. Przyjaciół trzeba szukać blisko a wrogów mieć możliwie daleko. Kto myśli inaczej to wg mnie antyPolak".

  I masz dużo racji, tyle tylko, że nasi najbliżsi sąsiedzi od zarania Polski są naszymi jawnymi lub zakamuflowanymi wrogami. I to się nie zmieni jak nie zmieniało się przez całe wieki. I w takim otoczeniu może lepszy przyjaciel daleko, bo dziś świat się do siebie zbliżył niesamowicie i odległość już nie ma takiego znaczenia. Postęp technologiczny zrobił swoje a wojska amerykańskie w Polsce mają walor odstraszający zarówno Rosję jak i Niemców... choć dzisiejsza wojna hybrydowa trwa w najlepsze bez użycia broni konwencjonalnej czy atomowej.

  Czy kupując broń amerykańską finansujemy ich przemysł czy też wzmacniamy jakościowo i ilościowo naszą armię? Ja optuję za tym drugim stwierdzeniem a ponadto przecież polski przemysł zbrojeniowy też funkcjonuje coraz lepiej i ma coraz więcej zamówień z wojska polskiego. Można się jedynie zastanawiać czy nie za drogo, czy nie za mało offsetu, ale chyba normalnym jest, że kupuje się dobrą broń od sojuszników bo to umacnia nasze więzi a Polska na dziś związała się z sojuszem z USA i moim zdaniem to na dzień dzisiejszy jedyne możliwe rozwiązanie. Jaki sojusz w zamian?

  Poza tym łatwo szafować zwrotem anty-Polak, bo ja np. uznaję za anty_Polaka tego, który realnie głosował na R. Trzaskowskiego. I to moje rozumowanie wynika z - w moim przeświadczeniu - pobudek typowo patriotycznych, bo nie wyobrażam sobie, aby prawdziwy Polak z dusza polską mógł na niego głosować, niezależnie od przyziemnych i krótkookresowych powodów.

  Niezależnie jednak od różnego widzenia obecnej polskiej rzeczywistości to mam nadzije, że gdyby trzeba było bronić Ojczyzny to stanęlibysmy po jednej stronie.

  Pozdrawiam
 • Ostatnio było wesoło, pani "nikt" spotkał się z marionetkami
  ustalili co w sprawie wirusa w kornie, po czym pojechali do lokatora pałacu namiestnikowskiego oznajmić mu, co ustalili. Ot podział władzy w Polsce.

  A w temacie, II wojna światowa powinna nas nauczyć iż odległe sojusze to żadne sojusze. Za sprowadzenie obcych wojsk do kraju powinni wisieć jak pewien biskup z targowicy co w brudnych gaciach na lejcach końskich dyndał. Bycie w NATO OK. ale sprowadzenie obcych wojsk i jeszcze ich opłacanie to czysta targowica. Opłaca się kraj, który przegrał wojnę.

  Co do tego, że nasi potencjalni sojusznicy to po trochu wina naszego charakteru jak i idiotyzmu pana "nikt", który by chciał przywódców innych krajów traktować jak własne marionetki.
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Jasiek 16:36:36
  Pomarzyć jest przyjemnie :)
  Chociaż czasem marzenia się spełniają :)

  Pozdrawiam :)
 • ⭐⭐⭐⭐⭐
  " Czy to jeszcze Polacy czy już wyrób polakopodobny wytresowany przez sprytną propagandę? "

  Tak. O to jest pytanie !

  Pozdrawiam.
 • @Wican 18:18:08
  "Poza tym, lepiej mieć te gniazda szpiegów z wiadomą siedzibą. łatwiej nadzorować sytuację"

  Ja tam się upieram :-)
  Uważam, że lepiej nie mieć sytuacji.
  Tu chodzi o dobro państwa/obywateli/narodu - moim zdaniem jakiekolwiek ryzyko jest niedopuszczalne - a już wpuszczanie brytoli czy usraelitów... auć... może boleć.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:17:04
  "Każdy ma prawo do swojego posła."

  Co do posła to pełna zgoda. Ale poseł przyjeżdża i odjeżdża - więc po co ambasada? Poza tym już jest XXI wiek i nawet jeździć za specjalnie nie trzeba - można telekonferencję zrobić itp.

  Mam wrażenie, że całe te ambasady i dyplomatołectwo to tylko takie międzynarodowe gusło sterowane przez masonerię albo innych satanistów i stworzone/przejęte dla ich potrzeb. Bez tego sytuacja byłaby dużo zdrowsza. Chyba było to widać najlepiej jak w Polsce do sejmu dostał się ŚP Andrzej Lepper. Ileż to było kwiku, że z takim kimś (czyli kuźwa kim się pytam) to wstyd współpracować, jacyś ambasadorzy porezygnowali z roboty itp. A ja na to, że jak się nie podoba, to wypier... - naród zdecydował w wyborach i "ruki pa szwam" - bez dyskusji. Przynajmniej było wiadomo, że nie służą Polakom tylko komuś z cienia.
  Upieram się. Serio. Nie cierpię ambasad i tego dyplomatycznego sznytu.
 • @krzysztofjaw 18:31:28
  Tyle napisałeś, żeby nic nowego nie napisać :) Zawsze moich gości traktuję poważnie a Ciebie szczególnie bo się ze mną nie zgadzasz. Więc po kolei:

  //iż Polska jest zdolna do bycia neutralną//
  Nigdy nie twierdziłem, że Polska ma być neutralna. Ma zawierać sojusze i umowy z wszystkimi, którzy oferują odpowiadające nam warunki. Sojusz z USA, które traktują nas jak wasala trzeciej kategorii i bazę wypadową na Rosję absolutnie mnie nie interesuje. Wg mnie lepiej robić dobre interesy z Rosją (tak jak Niemcy) niż robić za pieska łańcuchowego USA.

  //ale przecież w każdym NATO-wskim kraju te wojska stacjonują i nikt nie mówi, że dany kraj staje się niesuwerenny//
  Nieprawda. Niemcy i Włosi już głośno o tym mówią. Turcja już nawet kiedyś wyłączyła ropokradom prąd. Wiem, TVPiS o tym nie wspomina więc możesz nie wiedzieć.

  //nasi najbliżsi sąsiedzi od zarania Polski są naszymi jawnymi lub zakamuflowanymi wrogami. I to się nie zmieni jak nie zmieniało się przez całe wieki.//
  A dlaczego ma się nie zmienić? Przecież już podobno jesteśmy potęgą. Jeżeli będziemy się chować za plecami USA, upadającego imperium, to nie będą nas traktować poważnie. Nam już dziś nie grozi zbrojny rozbiór z ich strony. Niemcy, Izrael i USA zrobiły to już od środka. I tacy jak ty wmawiają Polakom, że to dobrze.

  //Czy kupując broń amerykańską finansujemy ich przemysł czy też wzmacniamy jakościowo i ilościowo naszą armię?//
  Tego nie będę nawet z litości komentował. Mam nadzieję, że ten doktorat z ekonomii w końcu obronisz :))

  //Jaki sojusz w zamian? //
  Żaden. Zobaczy się w praniu. Póki co nikt nie ma zamiaru nas napaść.

  //ja np. uznaję za anty_Polaka tego, który realnie głosował na R. Trzaskowskiego.//
  Słabe. Napisałem wielokrotnie dlaczego głosowałem na Trzaskowskiego ale widocznie nie miałeś czasu przeczytać albo nie zrozumiałeś.

  //mam nadzije, że gdyby trzeba było bronić Ojczyzny to stanęlibysmy po jednej stronie. //
  Ja tam będę, tylko czy ty odważysz się strzelać do ropokradow jak do kaczek?
  Tak już robią Irakijczycy i Syryjczycy bo ropokrady po dobroci nie chcą wyjść, kradną i zabijają. Nas też to czeka jak się nie obudzimy.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 18:31:28
  A ja nie wyobrażam sobie, aby prawdziwy Polak chciał obcych wojsk w Polsce.Czy to radzieckich, czy amerykańskich. To kwestia zasad, a nie usprawiedliwianie w stylu rabinackim. Dla mnie, prawdziwy Polak za zachowanie Lady Botox, powinien dyslretnie zasugerować Amerykanom, aby ją zabrali. A jakby dyskrecja nie pomogła, to ostra reakcja. prawdziwy Polak nie pozwoliłby na pomiatanie Polską, gdy PiSiaccy politycy dowiedzieli się z merdiów, że mają zrobić konferencję antyirańską. A ta konferencja okazała się antypolską
 • @Zawisza Niebieski 19:00:45
  A Ty Zawiszo znowu źle piszesz o Polskę Zbawiu... Fuj... :)
 • @Jasiek 19:27:03
  Ale szpiedzy będą zawsze. Chodzi o to, aby miec lepsze służby. Ale przy PiSie to niemozliwe. Młody Żaryn rzecznikiem ABW a nawet świetnym dziennikarzem nie był. Jacyć chloptasie poprzyjmowani. Eh,
 • @Wican 18:18:08
  "I Iran ma problemy wciąż."

  Ciekawe jakie miałby problemy jakby "się otworzył" na współpracę usraelitami. Coś mi się widzi, że byłaby to Ukraina do kwadratu.
  A tak do spóły z Ruskimi i Chińczykami jakoś dają radę - pewnie już broń atomową mają. No i ci ich nie izolują - zachód sobie może nakładać na nich sankcje jak zużytego kondoma swoją na głowę ;-)

  Pozdro!
 • @Jasiek 19:35:21
  Przekonałeś mnie!
 • @Wican 19:37:21
  W punkt.
 • @krzysztofjaw 18:31:28
  "I masz dużo racji, tyle tylko, że nasi najbliżsi sąsiedzi od zarania Polski są naszymi jawnymi lub zakamuflowanymi wrogami."

  Czechy? Slovakia? Baćka? A może odwieczna i najprzeagresywniejsza agresja Rosji? Prawdziwi wrogowie to usrael, city of london, prusaki i banderowcy. Najbliżsi są ci ostatni, ale nawet oni nie są od zarania, więc znów dajesz po-pis ;-P

  Zawzięcie pozdrawiam.
 • @Alfax 19:13:11
  "Pomarzyć jest przyjemnie :) "

  Jak padał ZSRR to na Ukrainie zrobił się taki bajzel, że nawet atomowy okręt nam chcieli upchnąć... aj, było blisko....
  Czasem marzenia same się w ręce pchają. Tylko genu rozmachu i ekspansji zabrakło :-(

  Ukłony
 • @Wican 19:38:58
  Jak możemy mieć dobre służby skoro PiS stwierdził, że do tego nie trzeba nawet być Polakiem...
  Teraz uSSraelici szpiegują i łapią szpiegów za nas legalnie.
  W sumie... Po co mamy się przemęczać?
 • @Jasiek 19:39:35
  Nie o to chodzi. CHodzi o to, że brak ambasady amerykańskiej, od niczego ich nie chroni. Gdyby mieli u siebie ambasadę USA, to Amerykanie tak bezczelnie nie zabiliby generała Sulejmaniego. Bo Iran miałby zakładników
 • @Jasiek 19:43:10
  A nawet Niemcy. Przeciez historycznie, to z całymi Niemcami to wojował Bolesław Chrobry może. Zachodnie części Niemiec z nami nie wojowały.W czasie rozbiorów, Polacy byli dobrze traktowani w Bawarii czy Szwabii. Z Saksonią mieliśmy unię. Więc pisanie, ze to jakiś wróg od zarania jest bzdurą. Zjednoczone Niemcy to od Bismarcka. Czechy byly wrogie w średniowieczu.
  A Moskwa? To akurat początkowo nasza strona była agresywna w świecie ruskim. Poza tym, Angole słusznie pisali, że nie ma wiecznych wrogów i wiecznych sojuszników. Wieczne są tylko interesy.
  Ale PiSior tego nie zrozumie. On będzie szafował życiem Polaków w interesie USA
 • @Wican 19:53:51
  //Bo Iran miałby zakładników//

  Niekoniecznie. Iran nie zapomina bo to poważne państwo. USA jeszcze będą płakać za ten wybryk Trumpa.
 • @Wican 19:38:58
  "Ale szpiedzy będą zawsze."

  Zgadza, ale szpiegom zadanie trzeba utrudniać, a nie ułatwiać poprzez jakieś eksterytorialne urzędy i immunitety dyplomatyczne...
  Jeśli dodać by do tego suwerenność monetarną i zakaz transferów to "demokratyczne opozycje" mogłyby umrzeć z pragnienia :-)
 • @Wican 19:53:51
  "Gdyby mieli u siebie ambasadę USA, to Amerykanie tak bezczelnie nie zabiliby generała Sulejmaniego."

  Zrobiliby to mniej bezczelnie - jakiś wylew/zawał/wypadek/koronaświrus...
  Mogłoby to wyglądać bardzo naturalnie. A tak usrael musiał się odsłonić.
 • @Wican 19:57:52
  "Poza tym, Angole słusznie pisali, że nie ma wiecznych wrogów i wiecznych sojuszników. Wieczne są tylko interesy."

  Strasznie interesowne mają to podejście - żeby im tylko ta brytwanka kiedyś przez to nie zatonęła, bo strasznie szeroko te interesy pojmują :-(
 • @Wican 19:57:52
  To prawda, Niemcy to nie jest jednorodny naród. Kiedyś nieźle smigałem po niemiecku więc wiem.
  Niemcy "zjednoczyły" Prusy i to byli nasi oprawcy. Prędzej poszedł bym na piwo z Niemcem z zachodnich landów niż z angolem.
 • @Jasiek 19:35:21
  Nie wchodź w teorie spiskowe. Oni przecież nikogo poważnego ściągnąć na jakiekolwiek stanowisko nie mogą. Jak jakieś stanowisko wymagające wiedzy, to ściągają odrzuty z PO (Gilowska, Morawiecki). A ostatnio to nawet dziecię zrobili wiceministrem finansów. Kto na ich tonący statek będzie chciał wsiąść? Kto będzie chciał być marionetką oderwanego od rzeczywistości pana "nikt", co decyduje i żadnej odpowiedzialności nie ponosi. Trudno prowadzić politykę zagraniczną pod dyktando człowieka, co w zagranicy nie widział a w kraju wożony jest tak, by niczego nie zobaczył. On nie wie nawet jak podstawowe środki spożywcze kupić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:59:50
  Ale wtedy Amerykanie nie odważyliby się na taki ruch. A tutaj Amerykanie zadali poważny cios
 • @Jasiek 20:02:10
  Właśnie istnienie ambasad i konsulatów, ułatwia pracę kontrwywiadom.
 • @Jasiek 20:04:45
  I jakoś zwykle wychodzili z tarczą
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:05:06
  Ale już Niemcy wschodni się zmieniają. Są coraz pozytywniej do nas nastawieni. Myslę o zwykłych ludziach. A ci zachodni to w ogóle w porządku są. mam znajomego Niemca z Hanoveru. Pracuje tam na poczcie. Jako kieorwnik ma pod sobą 16 pracowników. I mówi, że najgorzej mu się pracuje z Niemcami wschodnimi. Woli Polaków, Turków, Serbów, Chorwatów, Rosjan
 • @Zawisza Niebieski 20:46:32
  Ciekawe czy sam używa papieru "do kultury", czy ktoś musi sprawdzać wcześniej. Czy jakimś polonem go nie chca poczęstować
 • @Zawisza Niebieski 20:46:32
  A Ty znowu Zawiszo źle o naszym zbawcy, który ze swojej wrodzonej skromności woli zostać "zwykłym posłem", żeby nie wynosić się nad Panów Posłów.
  Toż jak Jego zabraknie to sekta popełni zbiorowe samobójstwo.
  Przed rzuceniem się w otchłań będą szeptać - "jeszcze nikt tak mały nie zrobił tak wiele"...
 • @Wican 20:50:59
  Zadali ale zapłacą za to słono.
 • @Wican 20:53:43
  Ignoranci, zwłaszcza jak nie znają języków i nie rozmawiają z ludźmi, operują stereotypami wydrukowanymi im przez propagandę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:56:26
  Ale zadali. I wątpię, aby odwet był adekwatny. Szefa CIA czy Pentagonu nie sięgną. A to byłaby adekwatna odpowiedź
 • @Zawisza Niebieski 20:46:32
  "Nie wchodź w teorie spiskowe."

  No nie wiem... MSZ to nie Polska tylko ciągle jeszcze Geremek, a Wiciu Gadowski nawet wnucząt Bieruta się tam dopatrzył... Wątpię aby tacy ludzie reprezentowali interesy nie tylko nie polskie, ale jakiegokolwiek innego państwa. Po tym, co teraz dzieje się na świecie widać, że zależy im na jakimś globalnym pier...ku. A bez dyplomacji, eksterytorialnych szambek i immunitetów ciężej byłoby go osiągnąć. Właśnie taki MSZ... ten typ ludzi i ich mocodawcy najbardziej mi się kojarzy z suzerenem "seryjnego", z którym tyle w Polsce było kłopotów.

  Natomiast co do "kompetencji" pisuarczyków to pełna zgoda.

  Ukłony
 • @Wican 20:51:28
  "Właśnie istnienie ambasad i konsulatów, ułatwia pracę kontrwywiadom."

  Byłbym raczej skłonny stwierdzić, że to tylko odciągacz ich uwagi...
  Tak naprawdę skuteczni są tylko nielegałowie, a ci kontaktują się bez pośrednictwa ambasad i konsulatów. Taki kontakt to dla nich spalenie i być może nawet utylizacja.
  Widzę, że podchodzimy do problemu z dwóch różnych stron.
  Ale nic to. Może wyjdzie coś konstruktywnego.

  Ukłony
 • @Wican 20:51:44
  "I jakoś zwykle wychodzili z tarczą"

  Skończy się im jak wk..ą Ruskich.
  Będzie tsunami i zaleje lądek ;-)
 • @Wican 21:22:45
  //Szefa CIA czy Pentagonu nie sięgną.//

  Pewny jesteś? :)))
  Gdyby chcieli to dawno by to zrobili. Zemsta jest jak galarcik z nóżek, najlepiej smakuje na zimno. Z odrobiną octu :)
 • @Wican 21:22:45
  "Szefa CIA czy Pentagonu nie sięgną. A to byłaby adekwatna odpowiedź"

  Czy ja wiem... tajnego drona sprowadzili na ziemię elegancko, niemal z telemarkiem ;-)

  Obiło mi się niedawno o oczy, że ktoś chciał do USA przemycić francuską rakietę powietrze-powietrze - zatrzymali ją na Florydzie. Miekina zrobił też o tym ostatnią Polaraxę. Nie wiem, czy to sprawka Iranu, ale kto wie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:31:04
  "...galarcik z nóżek, najlepiej smakuje na zimno. Z odrobiną octu :)"

  Mi do tego podchodzi polska wódka. Nie wiem dlaczego, ale to jedyna taka potrawa... :-)
 • @Zawisza Niebieski 20:46:32
  kto jest bardziej oderwany od rzeczywistości? Może Ty?

  I bardzo dobrze, że w tym zdeprawowanym kraju zidiociałych sądów ma pewną swobodę tworzenia koncepcji.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:36:21
  "Nigdy nie twierdziłem, że Polska ma być neutralna. Ma zawierać sojusze i umowy z wszystkimi, którzy oferują odpowiadające nam warunki. "

  a to dobre, a to Żydzi nie oferują odpowiednich warunków ?

  Niestety, aby sojusz miał pozapapierowy sens, musi istnieć wspólnota interesów w perspektywie jakiegoś okresu przyszłości. Ważny jest tylko do czasu, gdy ten interes istnieje. Innymi słowy, sojusz się zawiera tylko i wyłącznie w celu ustalenia podziału łupów.

  A w sprawie Trzaskowskiego, to Ty nie zrozumiałeś.
 • @Jasiek 21:38:28
  Mi też... :))

  No ale Persowie zakąszają ale nie popijają... Zresztą świniny raczej nie konsumują.
  Powinni stworzyć brygadę ochotników z Polski. Jakby co to jadę!
  I dziewczyny mają takie śliczne i nie zepsute. Czuję, że dobrze by mi tam było... :)
 • @interesariusz z PL 21:48:21
  "a to dobre, a to Żydzi nie oferują odpowiednich warunków ?"

  Nawet nie miałbym ochoty sprawdzać ;-)
 • @interesariusz z PL 21:40:25
  Jaką swobodę tworzenia koncepcji. Przecież oni przywracają socjalizm z czasów młodości człowieka "nikt". Sądy, prokuratura na usługach partii. Nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera. Posłuszne nieudaczniki przywożone na stołki w teczkach (mój mąż z zawodu jest dyrektorem). TVPiS rządzi sobowtór Urbana a propaganda kłamstwem stoi. W PR3 sms próbowano wymusić na redaktorach by kreowali propagandową rzeczywistość. Wojska radzieckie stacjonujące w Polsce próbują amerykańskimi zastąpić. Ktoś mu wmówił iż tylko bezzwłoczne wybory dadzą szansę "długoPiSowi" ponownie zamieszkać w Pałacu Namiestnikowskim. Łamali prawo, wydali 70 mln zł na jego mrzonki. Próbował zapewnić im bezkarność ustawą, pogoniono go. Próbował wywindować obciążenia podatnika by opłacić swoją partię (PiS jest największym beneficjentem) a także marionetki, w czasach gdy całe gałęzie gospodarki, w tym turystyka upadają. Na szczęście KO się połapało, bo też wyszli na pazernych idiotów, iż to oni będą najbardziej poszkodowani i dym z kaczego kupra poleciał.

  Człowiek którego rozum zatrzymał się w latach 60 XXw, dziś całkowicie izolowany od rzeczywistości rządzi nam krajem a ci co liczą na schedę po nim robią wszystko by jego chore wizje realizować.
 • @Jasiek 21:29:12
  Ale agentura zawsze dostanie ochrone swoich służb konsularnych. Bo jakieś kontakty uszą mieć
 • @Jasiek 21:30:47
  Na razie sobie jakoś radzili.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:31:04
  Nie sięgną tak wysoko. Jednak nie ta liga. Oni pewnie nie daliby rady sięgnąć młodszego Sauda-psychopatę. A temu to należy się smierć w męczarniach
 • @Jasiek 21:35:59
  Ale nie przemycili. I z takiej grubej rury by nie uderzyli. Osłabić można inaczej. Zalać USA lewymi doilcami, zalewać tanimi narkotykami
 • @Jasiek 21:38:28
  Polska wódka? jest jeszcze jakaś?
 • @Zawisza Niebieski 21:59:55
  Najwyraźniej mój rozum też się zatrzymał w latach 60tych, nadal nie jestem ani ludożercą, ani neoliberałem.

  Jeśli chodzi o sądy, to wypisujesz jakieś brednie. Dlaczego sądy robią im w brew, skoro są na ich usługach?

  Pojmuję, iż wolisz sam wykorzystywać ludzi, zamiast miałby to robić socjalizm.

  Wolę zaufanego bez matury, niż sabotażystę po studiach.

  Jeśli ktoś wmówił bezzwłoczne wybory, to pewnie ja ;-). Jak widać miałem rację, bo jeszcze miesiąc, i twój "ulubiony" prezydent by przerżnął.

  TVPiS stoi prawdą, niestety, podawaną zbyt obcesowo i nachalnie.

  Bardzo ich chwalę za to, że łamali owo popaprane prawo, paraliżujące państwo.

  Turystyka niech upadnie, i tak jest tylko dla burżuazji, a nie dla zwykłych ludzi. ów bon na wakacje to jest na sikanie, bodajże w Zakopanem za skorzystanie z toalety płaciło się w tym sezonie 15zł.  i na koniec, moim zdaniem nie dorastasz intelektualnie do człowieka "nikt".

  Jeśli uważasz jego propozycje za chore wizje, napisz serię notek, po jedną na wizję, jak zauważę, podyskutuję.
 • @Wican 22:18:27
  Nie rozumiesz Persów. Oni funkcjonują na trochę innych zasadach. Nie robią głupich ruchów jak ropokrady. To cywilizacja porównywalna z chińską. Cierpliwość.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:52:59
  Tylko, że trzeba liczyć siły na zamiary. I tam ideowa nowożytność też już się pojawiła. Nacjonalizm, liberalizm, itd.
  Uważam, że przeceniasz ich możliwości. Oni mogą namieszać w regionie, ale nie posuwają się do bandyckich zachowań daleko od swoich granic.Choć czasami należałoby bandziorów bandyckimi metodami potraktować.
 • @Wican 00:39:24
  W wielkiej polityce nie chodzi o wet za wet. Iran ma za plecami Chiny i w pewnych, strategicznych sprawach Rosję. A to już za duży kąsek dla USA. Mogą tylko powarczeć.
  Widziałeś jakie lanie dostali w RB ONZ? Nawet wasale ich olali. Iran może spać spokojnie. To USA mają problem.
 • @Wican 22:19:43
  "Polska wódka? jest jeszcze jakaś?"

  Yyyyyyy..... rozpędziłem się.
  Kuźwa, nawet to "śpliwatiźowali" :-(
 • Polska, Polacy i nasz piekny kraj. Ale jakoś ie przypominam sobie, aby w POLSKICH TATRACH były tak trudne "scieżki" trystyczne
  jak ta, wmontowana jako "zajawka" powyższego artykułu:

  https://m.neon24.pl/bc0794c0371a79cf150a9c1137d499f4,20,0.jpg
 • @Berkeley72 08:50:48
  "Ale jakoś ie przypominam sobie..."

  Antycypacja ;-)

  Pozdro!
 • Daję 5**
  bo się zgadzam, nawet z większością komentatorów, ale nie z KJ
 • @interesariusz z PL 22:19:49
  "Najwyraźniej mój rozum też się zatrzymał w latach 60tych, nadal nie jestem ani ludożercą, ani neoliberałem."

  Z twojej wypowiedzi o turystyce wydaje mi się, że nawet wcześniej. Turystyka to nie zabawa dla zwyrodniałych mieszczuchów, i kto jeździ do Zakopanego? W większości to snoby i ceny są dla nich. W Polsce jest tyle wspaniałych miejsc, że ja w Zakopanym nie byłem od dobrych 10 lat a jeśli już mam ochotę na ten rejon to zatrzymuję się w Białce Tatrzańskiej, czy gdzieś indziej.

  TVPiS, tworzone przez kłamcę recydywistę Jacka K. jest tępą propagandą dla "narodu głupiego co wszystko kupi". Ostatnim wyczynem było pokazanie zdjęć ujścia Narwi do Wisły, które miały obrazować zatruwanie Wisły przez spust ścieków. Przy czym zdjęcia były sprzed kilku lat. O tym, że przed 2012 taki spust ścieków do Wisły był stały i jakoś ludzie nie padali nikt nie wspomina. Jest to propaganda najniższych lotów mająca prać mózgi najbardziej na to podatnych. Jeśli to przyjmujesz za dobrą monetę, to niestety źle o tobie świadczy. Ja zauważam ewidentne kłamstwa po 15-20 minutach oglądania.

  Nie będę się ścigał intelektualnie z człowiekiem "nikt". Wiadomo, że jako polityk jest kiepski, przegrał wszystkie swoje debaty, w wyborach parlamentarnych regularnie przegrywa z kandydatami PO, premierem został podstępem "jak mój brat będzie prezydentem...". PiS w okresie wyborczym chowa go, by nie popsuł roboty. Jest to człowiek, który nie ma żadnej legitymacji społecznej do pełnienia roli, którą pełni. Do tego tak się ustawił, że nie ponosi odpowiedzialności za swe decyzje.

  A co do pisania, jest wiele tematów znacznie ważniejszych niż ten człowiek i jego oderwane od życia poglądy.
 • @Berkeley72 08:50:48
  A to prawda, mamy wszystkiego po trochę. I morze z najlepszej jakości piaskiem i jeziora i góry, lasy, równiny.
 • @Jasiek 21:25:33
  "Wiciu Gadowski nawet wnucząt Bieruta się tam dopatrzył... "

  On potrafi się "dopatrzeć" czegokolwiek gdziekolwiek. Ma gadanie.
 • @interesariusz z PL 16:55:11
  "jak w słowach Bismarcka "

  Ten błyskotliwy "mąż stanu" i jego podejście i gierki polityczne koniec końców doprowadziły do tego, że Prusy zniknęły z mapy Europy.

  Po co cytować głąba Bismarcka?
 • @Jasiek 16:36:36
  Będzie mocarstwem jak Polską bedą rządzić Polacy bez polskojęzycznych wtyk.

  Pozdr.:))
 • *****
  5

  Są ludzie i ludziska. Są Polacy i podszywający się pod Polaków.
  Mówią jak my, piszą jak my a w głębi są ukraińcami, żydami, niemcami. Wystarczy poczytać komentarze na Interi czy onet czy gazeta.pl czy inne portale. Tam grupują się anty-Polacy i ujadają jak wściekłe psy.

  Pozdr.:)
 • @Zawisza Niebieski 14:02:26
  Woda sodowa uderzyła właścicielom do głowy, turystyka jest dla burżujów, kiedyś miałem zwyczaj parodniowych wypadów w pobliskie góry, teraz już nie, jeżdżę na jeden dzień, marnując 4 godziny na jazdę. Oszczędność wielka, bardziej się opłaca przejechać 250km, niż kupić łóżko na noc.

  Zgadzam się, że propaganda TVP jest prymitywna i nachalna, obrzydliwa, o czym napisałem, ale Ty pisałeś, że kłamią. Nie, więcej kłamali podczas poprzedniej władzy.

  Przegrał debaty? Chyba w twoim umyśle. A wyniki wyborów? Mam w rodzinie wiele dam, które nigdy na JK nie zagłosują, bo go nie lubią, są uprzedzone. Widać nie chciałyby z nim iść do łóżka, a to znaczy, że na prezydenta/premiera się nie nadaje.

  Nie wiedziałem, że też nie chcesz z nim iść do łóżka ´-)))
 • @kowalskijan584 16:25:04
  "Ten błyskotliwy "mąż stanu" i jego podejście i gierki polityczne koniec końców doprowadziły do tego, że Prusy zniknęły z mapy Europy."

  Tak, zniknęły... jest dziura i nie ma tam nic ;-)

  Pozdro!
 • @Monaco 19:48:18
  Zapomniałeś o "niepoprawni"inaczej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej