Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
550 postów 25210 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Kryzys białoruski. Czyżby wojna NATO-Rosja?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nasze merdia zajmują się wszystkim tylko nie tym co ważne. Niżej bardzo niepokojący artykuł włoskiego dziennikarza i publicysty Luciano Lago. Oceńcie sami.

Rosja podejmuje wyzwanie USA i NATO i przygotowuje się do obrony Białorusi przed zachodnią ofensywą. Komunikat rosyjskiego dowództwa wojskowego, z wczoraj 13.09, ostrzega, że ​​Rosja przygotowuje się do wysłania wojsk powietrznodesantowych do udziału w ćwiczeniach wojskowych na Białorusi w dniach 14-25 września. Rosyjskie siły powietrzne wezmą udział w ćwiczeniach wojskowych zwanych „Bractwem Słowiańskim” na Białorusi w dniach 14-25 września - poinformowało w niedzielę (13 września) biuro prasowe Ministerstwa Obrony Rosji. (Za agencją Reuters)

 „Zgodnie z międzynarodowym kalendarzem na rok 2020, Białorusko-Rosyjskie Wspólne Ćwiczenia Taktyczne Słowiańskie Bractwo (Bractwo Słowiańskie) odbędą się w dniach 14-25 września na poligonie Brześć na Białorusi. Te ćwiczenia odbywają się od 2015 r. », zaznaczyło ministerstwo. Ministerstwo Obrony Rosji dodało, że spadochroniarze z obu krajów będą wchodzić w interakcje z wojskami podczas wykonywania zadań wojskowych, a do ćwiczeń dołączą jednostki powietrznodesantowe z obwodu pskowskiego. 

Nie jest to jedyny komunikat, jaki Moskwa wysyła do Waszyngtonu i NATO w odpowiedzi na trwającą już od miesięcy ofensywę atlantyckich potęg w celu realizacji planu obalenia reżimu na Białorusi, ale są też inne wyraźne sygnały, niektóre urzędowe, inne nieoficjalne. Prezydent Putin pokazuje w nich, że Rosja jest zdecydowana nie dopuścić do powtórzenia przez siły atlantyckie w Mińsku tego samego scenariusza, co w Kijowie, czyli „kolorowej rewolucji” i zamachu stanu z zamieszkami na placu wznieconymi przez agitatorów zatrudnionych przez zachodnie służby. . Nie będzie kolejnego Majdanu w Mińsku, Rosja będzie interweniować swoimi siłami zbrojnymi i jest gotowa odpowiedzieć ciosem na cios. Oto główne przesłanie Putina w skrócie. Rosyjski minister obrony Siergiej Sojgu powiedział, że NATO coraz częściej grozi Rosji, a Moskwa pokazuje, że jest już zmęczona eskalacją prowokacji NATO na jej granicach.

Należy pamiętać, że obecnie każdy człowiek na całym świecie (poza Zachodem) ma świadomość, że przeciwko Rosji i Chinom toczy się wojna, na różnych poziomach. Nową prowokacją podjętą przez Waszyngton były sankcje wobec rosyjskiego instytutu badawczego, który stworzył pierwszą na świecie szczepionkę przeciwko pandemii Covid-19. Stanowi to casus belli, skierowane nie tylko przeciwko Rosji, ale całej ludzkości, która stara się bronić przed konsekwencjami pandemii, w szczególności wobec krajów objętych sankcjami i embargami USA. 

Moskwa przyjmuje wyzwanie wojny i jest gotowa do bezpośredniego reagowania na prowokacje. To nie przypadek, że kilka dni temu w Niemczech odbył się test powszechnego alarmu, podczas którego ćwiczono ochronę ludności przed ewentualnym zagrożeniem jądrowym. To także nie przypadek, że Chiny gromadzą w swoich magazynach podstawowe produkty spożywcze i przygotowują się do pozbycia się amerykańskich bonów skarbowych. Rosja ze swojej strony, oprócz podjęcia wyzwania, już od jakiegoś czasu zamroziła cały eksport zbóż, których jest największym producentem na świecie i będą one dostarczane tylko do krajów sojuszniczych. To może być zły sen, ale wszystkie oznaki wojny są już widoczne.

Kreml odrzucił ultimatum postawione przez Waszyngton w odniesieniu do Białorusi, z kolei ostrzegł USA i UE, że nie będzie tolerować ingerencji z zewnątrz w sąsiednim kraju.

Musimy podsumować sekwencję wydarzeń, aby uzyskać jasny obraz. Pod koniec lipca, po niepowodzeniu operacji specjalnej przeprowadzonej przez zachodnie służby wywiadowcze, w wyniku której na Białorusi aresztowano szereg obywateli Rosji z organizacji Wagnera, oskarżonych o szpiegostwo na Ukrainie, rozpoczęły się demonstracje i zamieszki w Mińsku, wywołane przez Zachod na kształt kolorowej rewolucji, która ma unieważnić wyniki wyborów, obalić prezydenta Łukaszenkę i zachęcić do zmiany rządu w kraju. W tym momencie Zachód zażądał od Rosji, aby nie ingerowała w procesy polityczne sąsiedniego kraju. Komunikat został odrzucony przez Putina z krótką odpowiedzią Rosji, że nie dopuści do destabilizacji Białorusi przez agentów zewnętrznych. Rosja podkreśliła, że ​​nie zamierza opuszczać swojego sojusznika. 

Zaraz potem, pod koniec sierpnia, rozpoczęła się operacja zatrucia Nawalnego, ewidentna, zaplanowana operacja w celu oskarżenia Rosji. Niemcy zaangażowały się w tę operację przeprowadzoną przez zachodnie służby wywiadowcze w celu wywołania kampanii medialnej przeciwko Rosji. Po kilku dniach na scenie pojawił się podsekretarz stanu USA Stephen Bigan, który przygotowywał się do podróży do Moskwy, aby postawić jasne i jednoznaczne ultimatum wzywające do bezwarunkowej kapitulacji Rosji. W tym momencie nastąpiło praktycznie zamrożenie stosunków dyplomatycznych i zerwanie wszelkiego dialogu. Należy zauważyć, że przed wizytą w Moskwie sam sekretarz USA odwiedził linię frontu NATO na Litwie, gdzie spotkał się z liderką białoruskiej opozycji Swietłaną Tichanowską. Stało się jasne, że przedstawiciel USA przyjechał sprowokować Rosję i zagrozić jej sankcjami i innymi środkami, gdyby Moskwa odrzuciła ultimatum. 

Moskwa nie tylko odrzuciła ultimatum, ale z kolei zmobilizowała swoje siły zbrojne na zachodniej granicy, pokazując gotowość do militarnej interwencji na rzecz władz w Mińsku. Należy się spodziewać, że NATO i awanturnicy zachodnich służb, którzy zgromadzili wojska na Litwie, na białoruskiej granicy, przejdą nie tylko przez siły bezpieczeństwa Białorusi, ale także rosyjskie siły specjalne, które są gotowe na ich przyjęcie. Chwila prawdy mogłaby być taka, właśnie w ostatnich tygodniach, gdy NATO boryka się z wewnętrznym kryzysem, atlantyści znaleźliby się na drodze do wielkiego fiaska u bram Rosji, w Mińsku. 

Amerykańscy stratedzy nie obliczyli dobrze zdolności Putina do gry na geopolitycznej szachownicy, gdzie bronione są interesy Rosji i Sojuszu Euroazjatyckiego. 

Źródło oryginalne https://www.controinformazione.info/in-bielorussia-scatta-lallarme-guerra-per-la-russia-e-per-la-nato-il-momento-della-verita-e-arrivato/

Tł. SL

KOMENTARZE

 • To jest prowokacja, której celem jest rozbicie integracji europejskiej
  przez USA, UK i NATO. Nie będzie wojny z powodu Nawalnego, być może odwlecze się Nord Stream 2, ale Europa na wojnę nie pójdzie.

  A pisząc integracja mam na myśli tak UE jak i strefę europejską Rosji, bo Rosja też jest w Europie. Unia i Rosja budują "wspólnotę gazową", która zabezpieczy Europę nie tylko gospodarczo, ale odwróci zagrożenie wojenne jakim może być Rosja, kiedy zmusi się ją do tego.
 • Bandziorom cos ostatnio nie idzie.
  https://prawy.pl/110297-chiny-odpalily-finansowa-bombe-przeciwko-usa-powazne-naruszenie-miedzynarodowego-systemu-finansowego/
 • @Anna-PK 17:06:42
  Oczywiście, że z powodu tego pajaca wojny nie będzie. To tylko taki element gry, żeby obŻydzić Rosję.
 • @Wican 17:38:34
  Upadające imperium jest zawsze groźne.
 • Czyżby
  „Należy pamiętać, że obecnie każdy człowiek na całym świecie (poza Zachodem) ma świadomość, że przeciwko Rosji i Chinom toczy się wojna, na różnych poziomach.”

  Owszem, jest wymachiwanie, nazwijmy to ogólnie - bronią w kierunku Chin i odwrotnie. Ale wojna? Widać dokładnie pełną współpracę i wzorowanie się w czasie plandemii na przykładzie Chin będących wzorcem elektronicznego gułagu, w którym mamy być wszyscy zamknięci jako ludzie z elektronicznymi dodatkami.
  Czy nikt nie słyszał, kiedy WHO piało o tym, jak fantastycznie z pandemią radzą sobie Chiny? Stawiając Chiny za przykład dla innych krajów - a teraz równie fantastycznie, dziwnym trafem, radzi sobie część Australii.

  Jak chodzi o świadomość, to dobrze jest pamiętać o mapach Klubu Rzymskiego i o tym, jak wielkie tam jest królestwo Rosji. Takie są dalekosiężne PLANY. Czy zostaną spełnione, to inna kwestia, bo człowiek tylko strzela, a bóg kule nosi.

  Chińczycy natomiast już sami przyznali, że czeka ich albo wojna o nowe terytoria, albo depopulacja w ich własnym kraju. Kto wie, może obie opcje wchodzą w grę.
 • @Anna-PK 17:06:42
  Rozbicie integracji europejskiej przez USA nastąpiło poprzez atak na Irak. Pisałem o tym często że wojna ta skierowana była przeciw Europie w celu jej osłabienia gospodarczego. Głównym powodem był zamiar przyjęcia 10 nowych, postsowieckich państw do UE a ten fakt definitywnie zmiótłby gospodarkę amerykańska z piedestału. Użyto do tego także i Polski jako trojańskiego konia. Oczywiście przez tyle lat nikt mi nie wierzył i pisał bajki o jakiejś tam ropie która w praktyce była celem drugorzędnym i przy okazji.

  Integracji europejskiej już nie ma a Białoruś to ostatni etap Anglosasów przed rozwałką Rosji która nigdy do interesów europejskich praktycznie nie była jeszcze przyłączona. Nie można jej kupić więc trzeba ją podzielić. Czy się uda? Można ją podzielić tylko od środka. Te wszystkie nuki i szybkie rakiety to jednak fajna sprawa. Nikt im nie podskoczy.
 • ważny temat
  Zwróćcie lepiej uwagę na to co dzieje się z Kalasznikową. Przebywa w więzieniu i według nieścisłych ale pewnych dzisiejszych informacji jest chora a nawet w stanie ciężkim. Możliwe że ktoś tam sobie pofolgował. Jeżeli im tam w celi umrze na ulicach Białorusi rozlew krwi będzie murowany.
  Ten temat jest drugim najważniejszym na dzisiaj po mitingu Putina z Łukaszenką jeżeli chodzi o Białoruś.
 • Rozmowa Putin-Łukaszenko
  trwa już pięć godzin (z krótką przerwą na "roboczy obiad" ) i jak mówią dziennikarze których legiony warują przez salą obrad,nie zanosi się rychły koniec.
 • :)
  Była prezydentem Białorusi A ja byłem prezydentem Wenezueli.
  https://sun1-95.userapi.com/c858132/v858132130/2293a5/7Jc1AVNiGps.jpg
 • @ikulalibal 19:04:47
  Prawdziwego Mężczyznę poznasz po tym jak on siedzi.
  https://www.osnmedia.ru/wp-content/uploads/2020/09/Vuchich-Tramp-881x523.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/Eht0x37WAAEjp3W?format=jpg
  https://pbs.twimg.com/media/Ehv4uVdWsAQVtXr?format=jpg
  https://pbs.twimg.com/media/Ehv4uV7XkAE315E?format=jpg
 • @fretka 19:44:10
  Zaharowa zażartowała sobie z tego sposobu siedzenia a nawet poczyniła pewną aluzję.

  https://stolica-s.su/wp-content/uploads/2020/09/qwf0lmtfrv4-804x1072.jpg


  Bożesz ty mój jak się liberasty oburzyły.Że niby obraziła Serbów.Wuczicz nie obraził Serbów podporządkowując się USA a Zaharow która tylko uświadomiła ów fakt,obraziła.
 • @Stara Baba 18:32:14 //(Kolasnikowa) pewnych dzisiejszych informacji jest chora a nawet w stanie ciężkim. To info zapewne z USA
  A tymczasem:

  //Адвокат Колесниковой: у Марии в СИЗО началась аллергия, но это никак не отразилось на настроении//

  Читать полностью: https://news.tut.by/society/700412.html

  Alergia u Kolesnikowej, obecnie w więzieniu w Żodino 50 km od Mińska, ponoć pojawiła się wskutek spania na zwietrzałym materacu, w celi z sześcioma innymi zatrzymanymi paniami.
 • A tymczasem w Warszawie...
  https://mobile.twitter.com/MarcinRola89/status/1305266015325089793?cn=ZmxleGlibGVfcmVjcw%3D%3D&refsrc=email
 • @ikulalibal 19:04:47
  Mamy w Tworkach dzisiaj święta
  Wybieramy prezydenta
  Jest Świetłana i Huan
  Kto nie wierzy ten bałwan.
 • marionetki i pajace, wasale z wizytą u Trumpa,
  Albo stoją albo na kolanach albo siedzą na 4 literach w pozycji uczniaka do skarcenia przez belfra.

  USA ma nową marionetkę do kompletu.

  Salution ;))))) ✔
 • @ Autor, All
  "Białorusko-Rosyjskie Wspólne Ćwiczenia Taktyczne Słowiańskie Bractwo (Bractwo Słowiańskie)..."

  To prawda, że Ruscy zaprosili też Chińczyków na te ćwiczenia?
  Będą ich przerabiać na Słowian ;-DDD

  Myślę, że Rosji chodzi nie tyle o samą Białoruś (ale dobrze, że tak się składa, że też) ile o wejście do tzw bramy smoleńskiej. Przez nią na Moskwę szły kiedyś wojska RON, Napoleona i Hitlera.
  Czuję, że Polska będzie znów robić za pole walki....

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Anna-PK 17:06:42
  Aneczka - pałeczka ;-P
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:04:46
  "To tylko taki element gry, żeby obŻydzić Rosję."

  I zyskać nowego świeckiego męczennika za "demokrację". Podobnie jak z Litwinienko i Niemcowem.
 • Nic nie będzie
  Wojna NATO z Rosją, gospodarka Rosji załamała by się jak domek z kart, bo sterowana centralnie i Europa przestała by brać ropę i gaz. A miliardy dolarów już by nie zasilały Rosji, a w tedy krach i nędza i głód. Oczywiście Polska by przestała istnieć. Ale wojnę wygrało by NATO.

  Turcja musiała by stanąć po czyjeś stronie, a Chiny mają wielką chrapkę na Sybir i swoją Mandżurie, którą Rosja im zabrała. I tego Rosji nigdy nie zapomną. To już Mao mówił, że przyjdzie taki czas, że Mandżuria na powrót wróci do Chin.

  A po wojnie hegemonem stały by się Chiny i jankesi dobrze o tym wiedzą.
 • @Pyra z Wildy 22:52:16
  "Wojna NATO z Rosją, gospodarka Rosji załamała by się jak domek z kart"

  Tak myślisz?
  A ja myślę, że Rosja z chwilą gdy zostanie zaatakowana odpali natychmiast scenariusz Sacharowa. USA straci wybrzeża, bryt-fanka zatonie cała. Niemcy nie mają czym się wtrącić, więc na taki widok zrobią "hande-hoch" czy jakoś tak. Na placu boju zostaną tylo Polska, Litwa i banderopiteki, ale cienko to widzę...
  Oczywiście NATO też może uruchomić scenariusz Sacharowa - tylko co im to da?
 • @Jasiek 22:27:52
  //Podobnie jak z Litwinienko i Niemcowem.//

  Tylko czemu wybierają sobie takie śmieci?...
 • @Jasiek 23:21:20
  Dokładnie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:25:55
  "Tylko czemu wybierają sobie takie śmieci?..."

  Dobierają podług siebie - chyba tylko tak idzie to wytłumaczyć :-)
 • @Jasiek 23:21:20
  Ja tak spostrzegam, a ty inaczej.
  Nie jesteśmy strategami, ale stawiam że jankesi wygrają.

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 23:21:20
  //A ja myślę, że Rosja z chwilą gdy zostanie zaatakowana odpali natychmiast scenariusz Sacharowa.//

  Od czasu gdy Putin w 2019 powiedział o tym głośno o bez krępacji nie ma co spekulować bo to pewne że tak właśnie będzie./Jeśli USA rozmieszczą pociski rakietowe w Europie, to Rosja rozlokuje broń, która może być użyta nie tylko wobec terytoriów, z których pochodzić będzie zagrożenie dla niej, ale i wobec tych, gdzie znajdują się ośrodki decyzyjne – oznajmił Władimir Putin/

  PS
  chyba żeby podstępni USrAńcy na pierwszy front rzucili estoński kontyngent.W takim wypadku istnieje prawdopodobieństwo że ruscy żołnierze nie będą się bronić.Albowiem umrą ze śmiechu.

  https://englishrussia.com/2008/09/16/army-of-estonia/
 • @Jasiek 23:21:20
  To po co Putinowi te miliardy na koncie, by przez resztę życia żyć w bunkrze atomowym o nich myślał???
 • @Pyra z Wildy 22:52:16
  "A miliardy dolarów już by nie zasilały Rosji, a w tedy krach i nędza i głód."

  Dolarami, ani nawet złotem nie da się najeść. Ale tym co wyrośnie na polach jak najbardziej, i wykarmi z zagrodach.

  Zadecyduje kto ma dość pszenicy, ryżu czy ziemniaków. U siebie.
 • @Pedant 23:57:06
  Wierchuszka z Putinem może tak, ale ludzie w Rosji będą padali jak muchy.

  Putin nie jest głupcem i dobrze wie, że wojna z jankesami, to koniec Rosji i jego, jeżeli Chiny by nie wsparły Rosji.
 • @Pyra z Wildy 23:49:52
  //stawiam że jankesi wygrają.//

  Mylisz się Marek. Jeśli ropokrady przegną pałę to Rosja nie ruszając się poza swoje granice zrobi im jesień średniowiecza. I nam przy okazji też.
  O wojnie konwencjonalnej nawet nie wspomnę bo ropokrady potrafią tylko bombardować, najlepiej dronami. W polu się nie liczą.
  A te durnie od kaczelnika wystawiają nas na odstrzał. Może to jest ich cel, wybić Polaków ruskimi rakietami i zrobić miejsce dla Chazarów?

  Pozdrawiam
 • @Pedant 23:57:06
  //Zadecyduje kto ma dość pszenicy, ryżu czy ziemniaków. U siebie.//

  Rosja, dzięki sankcjom USA, stała się największym na świecie producentem i eksporterem zboża na świecie. Mają co jeść a 50 mln Amerykanów już jedzie na "zupkach kuroniowkach".
  Dlatego chazarstwo tak usilnie niszczy polskie rolnictwo.
 • @Pyra z Wildy 23:49:52
  "Nie jesteśmy strategami, ale stawiam że jankesi wygrają."

  Zgadza się - nie jesteśmy, ale jankesi już przegrywają. Rzucą się na Rosję i Białoruś uprzednio robiąc jakąś prowokację. Ale Chiny nie będą stały z boku. Bez wsparcia Rosji mogą nie sięgnąć USA - a te bardzo łatwo mogą sięgnąć Chiny. I chyba tylko Rosja ma środki, żeby je osłonić z kosmosu , z lądu i z morza...
  Dlatego Chiny nie zostawią Rosji, a Rosja nie zostawi Chin. Bo oni w razie konfliktu konwencjonalnego mają dużo wojska.
  Zaatakowanie Rosji przez Chiny też nie wchodzi w rachubę, bo wtedy tracą wybrzeże pd -wsch. I leżą plackiem jako kraj. Armię też wtedy tracą. Ruscy nie będą się bawić z nimi w wojenki jak pod Kurskiem. I Chińczycy to wiedzą. A USA nie kiwnie przecież palcem w ich obronie.
  Co do Syberii to jest i wystarczająco duża i wystarczająco zimna. Pomieszczą się wszyscy którym tam nie będzie za zimno ;-)

  Oczywiście serdecznie odwzajemniam pozdrowienia.
 • @Pyra z Wildy 00:06:29
  //jeżeli Chiny by nie wsparły Rosji.//

  Wesprą. Wiedzą doskonale, że jak tego nie zrobią to będą następni w kolejce.
  Dlatego ropokrady już mają pozamiatane.
 • @Pyra z Wildy 23:56:53
  "To po co Putinowi te miliardy na koncie, by przez resztę życia żyć w bunkrze atomowym o nich myślał???"

  Zwróć, proszę uwagę, że my o tych miliardach to wiemy na tej samej zasadzie co o broni masowego rażenia Saddama... a nawet chyba słabiej.
  Moim zdaniem to ściema - gdyby je miał nie cisnąłby tak na następne prezydentury i zmiany konstytucji mające to umożliwić.
  Źle myślę?
 • @Pyra z Wildy 00:06:29
  // że wojna z jankesami, to koniec Rosji//

  Wojna z jankesami to metafizyczny obowiązek więc po stronie Rosji zgodnie z apokaliptycznymi zapowiedziami,stanie sam Bóg.
  Kilka dni temu w USA otwarto furtkę wiodącą do pełnej legalizacji pedofilii.
  https://www.wykop.pl/link/5679421/kolejny-maly-kroczek-do-pelnej-legalizacji-pedofilii-w-kalifornii/
  Pełna talmudyzacja jak to w anglosaskim systemie prawnym
  https://wiadomosci.com/gubernator-kalifornii-podpisuje-nowa-ustawe-zmieniajaca-prawo-dotyczace-przestepstw-na-tle-seksualnym/

  Pyra z Wildy;czy masz jakiś ukryty powód aby tak uparcie obstawać przy czymś przy czym trwać nie należy?
 • @ikulalibal 00:36:07
  Nie podejrzewaj Pyry o ukryte intencje. To szczery chłopak i mogę za niego gwarantować.
 • @ikulalibal 00:36:07
  "Kilka dni temu w USA otwarto furtkę wiodącą do pełnej legalizacji pedofilii."

  Dobrze, że Ruscy uchwalili zakaz adopcji zagranicznej.
  A w Polsce kaczelnikowi z kamarylą zebrało się na obronę zwierzątek...
  No ale on dzieci nie ma.

  Pozdro!
 • @Jasiek 00:57:57
  //No ale on dzieci nie ma.//

  Jak tacy mogą być dopuszczani do rządzenia???

  Bliźniak "Santo Subito" Lech coś tam zgrzebał ale... Porażka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:51:24
  Dzięki.

  Ja uważam, że wojna nikomu nie jest na rękę, za dużo każdy ma do stracenia.

  Nie ma 100 procentowego faworyta do wygrania tej wojny, a skutki uboczne były by tragiczne, dla takich państw jak Polska i innych.
 • @ikulalibal 00:36:07
  "Pyra z Wildy;czy masz jakiś ukryty powód aby tak uparcie obstawać przy czymś przy czym trwać nie należy?"

  Ja uważam że jankesi są silniejsi od Rosji, a mam pisać twoje przemyślenia, bo tak chce twoja poprawność polityczna.

  Pamiętam dobrze rozbiory Polski i wysyłanie Polaków na Sybir, pamiętam 17 września z 1939 i 1940 Katyń.

  Tak jak 1945 - Jałtę i sprzedanie Polski dla Rosji, przez USA.

  Więc dla mnie wrogami Polski są, Niemcy, Rosja, banderowcy i lichwiarze z Izraela i USA i UE.
 • @Berkeley72 20:20:32
  "Alergia u Kolesnikowej, obecnie w więzieniu..."

  Dobrze, że nie dostała alergii na ołów wywołanej przez snajperów strzelających na obie strony. Więzienie to całkiem dobra ochrona przed takimi snajperami...

  Pozdro!
 • @ikulalibal 23:55:36
  "...to Rosja rozlokuje broń, która może być użyta nie tylko wobec terytoriów, z których pochodzić będzie zagrożenie dla niej, ale i wobec tych, gdzie znajdują się ośrodki decyzyjne – oznajmił Władimir Putin...."

  Może się w porę opamiętają przez to, ale... wątpię :-(

  Ukłony
 • @Pyra z Wildy 08:54:30
  "Tak jak 1945 - Jałtę i sprzedanie Polski dla Rosji..."

  ZSRR.

  ZSRR to Rosja pod okupacją bolszewików - nie całkowitą i jednak malejącą, ale jednak.
  Myślę, że taką poprawkę trzeba też brać na 17 września i Katyń.

  Teraz kuźwa pod okupację kolejnego wcielenia bolszewików dostała się Polska...
 • @Jasiek 11:31:27
  Jaką poprawkę chcesz brać na 17 września i Katyń 1940???

  I Putina historie, że to nie Rosja napadła na Polskę w 1939 i że w Katyniu Niemcy mordowali Polaków.

  Od 1050 lat, jak powstała Polska, Rosja carska czy bolszewicka, czy teraz Putinowa, zawsze myśleli jak zniszczyć Polskę, a tereny Polskie wcielić do Rosji.

  Niemcy i Rosja, banderowcy, żydzi, wymordowali miliony Polaków.

  I dla tego wiem, że tylko Narodowcy dadzą Polsce suwerenność i nie będą pod żadnym butem, jak to jest teraz za pisiorów, podporządkowani lichwiarzom. Którzy chcą Polskę ogołocić z bogactw naturalnych, jaką posiada Polska. To ich tylko interesuje, a nie wojna z Rosją.
 • @Pyra z Wildy 23:49:52
  To se ne wrati . Bęcki dostaną i tyle . Salute :) https://abcnews.go.com/images/Politics/gty_gay_marine_life_kiss_nt_120227_wblog.jpg
 • @Repsol 15:32:13
  Przypomnij sobie z historii jak mówili, "nikt nie będzie ginął za Gdańsk"

  To i teraz nikt nie będzie rozpoczynał wojny za Białoruś.

  Za dużo mają do stracenia, a za mało do zyskania.

  I czy Ci tak śpieszno do wojny? Bo w tedy Polska przestanie istnieć.

  Pozdrawiam.
 • @Pyra z Wildy 17:04:52
  //To i teraz nikt nie będzie rozpoczynał wojny za Białoruś.//

  Wiedzieć by jeszcze co Pyra ma na myśli pisząc "nikt" ? Kto to jest nikt?
  Od kilku dni z terytorium Polski trwają ataki hakerskie na białoruskie systemy: przesyłu energii elektrycznej i ewidencji podatkowej.
  Zgodnie z wykładnią Rady Europy ataki hakerskie na obiekty będące elementem struktur państwa traktuje się jak militarny atak wrogiej armii.
  Zatem w czyim imieniu zapewnia pan że "nikt nie rozpocznie".Teoretycznie Polska już rozpoczęła.
 • @ikulalibal 19:05:54
  To są tylko moje przepuszczenia, a pan skąd ma te wiadomości, jest pań w ścisłym kierownictwu MON, dopuszczony do ściśle tajnych wiadomości?

  A może MON to opisał w gazecie? Niech pan będzie poważny.

  Rosja robi to codziennie, w stosunku do Polski, a Polska do Rosji.

  I to jest wojna hybrydowa, ale ani Rosja, ani Polska się tym nie chwalą
 • @Pyra z Wildy 20:51:21
  // a pan skąd ma te wiadomości//

  Z środków masowego przekazu.To nie maja wina że pan korzysta wyłącznie z tych srogo cenzurowanych.
  Grupa podająca się za "Cyfrowych partyzantów" opublikowała na kontrolowanych przez polskie specsłużby kanale Telegram,informację że wkrótce "wyłączy prąd na Białorusi".
  Jak pan uważa Pyra? czy groźby takie powinny być traktowane zgodnie z ustaleniami Rady Europy o atakach hakerskich czyli tak jak wojenną napaść? A może wystarczy tylko odciąć tlen "cyfrowym partyzantom"?
 • @Pyra z Wildy 17:04:52
  Wiesz Amigo czasami to oglądam dla powrotu z mainstreamowej " rzeczywistości " Naprawdę warto . Salute . : https://i.ytimg.com/vi/K1T7u8_ml_4/maxresdefault.jpg
 • @SolidarnyX 21:10:40
  Ty głupi ,czy głupszy ?. Pytam gamoniu . https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @ikulalibal 21:32:15
  Powiem panu, nie jestem wyrocznią i nie wiem co się stanie.

  Mogę mieć tylko nadzieje że żadnego konfliktu zbrojnego nie będzie.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 21:46:48
  Przed przeznaczeniem się nie ucieknie.

  Pozdrawiam.
 • @Pyra z Wildy 08:00:07
  //Mogę mieć tylko nadzieje że żadnego konfliktu zbrojnego nie będzie.//


  Chyba nie ma pan na myśli "pokoju za wszelką cenę" a raczej tryumf sprawiedliwości.
  Zaś sprawiedliwość to taki stan w którym wszystkich obowiązują te same kryteria.Więc albo prezydent Łukaszenko zareaguje na groźby "cyfrowych partyzantów" w ten sposób że zbombarduje kompleks budynków w których oni potencjalnie przebywają a następnie przy pomocy agentury i dronów zlikwiduje polskiego ministra spraw wewnętrznych.Albo wymienione metody zostaną uznane za terrorystyczne a ci którzy je stosują i popierają tak jak prezydenci USA i ich sojusznicy, staną przed międzynarodowym trybunałem i odpowiedzą za zbrodnie.
  Jak pan myśli Pyra;dlaczego prezydent Łukaszenko nie miałby skasować Mariusza Kamińskiego tak jak kilka miesięcy temu prezydent Trump skasował Ghasemala Solejmaniego? Tak,ja wiem że to nie ta sama liga,że Sulejmani to "aż" Sulejmani a Kamiński to "tylko" Kamiński,ale funkcja to funkcja.

  PS
  wczoraj prezydent Trump zwierzył się że nosił się z zamiarem zabicia prezydenta Asada ale odstąpił od tego zamiaru
  https://www.o2.pl/informacje/trump-chcial-jego-glowy-planowali-zabicie-6554375644797888a

  byle by tylko nie było wojny co nie panie Pyra?
 • @ikulalibal 11:46:37
  Co tak pana cięgnie do konfliktu NATO - Białoruś i Rosja???

  Mało panu ofiar w I i II wojnie światowej i po 1945 do dziś.

  I zagłady Polski, gdyby ten konflikt stał się faktem.

  Od Sybiru po Szkocje, życie by zanikło, takiej wizji pan oczekuje i takiej wizji pan chce.

  "To tylko pogratulować pana wizji"

  Tylko wybrańcy, przeżyli by w bunkrach atomowych, a pana i mnie tam by nie było i miliony innych.

  A ziemia przez 1000 lat, nie nadawała by się do zamieszkania.

  I jeszcze zachodzi pytanie, czy kula ziemska wytrzymała by taki skondesowany atak nuklearny, bo Francja i Anglia też by swoje rakiety wystrzelili na Rosję.
 • @Pyra z Wildy 12:30:36
  Czyli co? Odpuszczać ropokradom wszystko?
  Niech im Ruscy z Chińczykami dupę przestrzenią raz a dobrze. Byle daleko od naszych granic.
 • @Pyra z Wildy 12:30:36
  //Co tak pana cięgnie do konfliktu NATO - Białoruś i Rosja???//

  Nie to żeby ciągnęło ale należę do tej części ludzkości która już dłużej nie może żyć w świecie w którym cynizm i kłamstwa i zbrodnie elit osiągnęły apogeum.Jeśli to potrwa dłużej oni zabiją nasze dusze (umysły,psychikę) niepotrzebne skreślić.Pisząc "nasze" mam na myśli tą część ludzkości która jest świadoma tego co się dzieje i bardzo boleje nad tym że może tylko bezsilnie przyglądać się temu.
  Panu łatwiej bo z takich czy innych powodów utracił pan zdolność odróżniania skutku od przyczyny ( Pyra z Wildy 15.09.2020 08:54:30 ) więc patrzy na rzeczywistość inaczej niżby należało.
  Bo przecież jest oczywiste że to z czym mamy do czynienia to nic innego niż eschatologia.Walka światła z ciemnością,dobra ze złem.Tym razem nie chodzi o sprawy banale w rodzaju zdobycze terytorialne,ustrojowe czy władzę.Tym razem idzie o naszą ludzką tożsamość która dla nas jest cennością a którą źli ludzie postanowili nam odebrać i zepchnąć do poziomu zwierząt.Ja się na to nie godzę.

  //Od Sybiru po Szkocje, życie by zanikło, //

  Pan się uspokoi.Od kilku lat Rosja posiada przewagę w jakości i unikalności uzbrojenia którego (wedle oceny znawców) NATO nie ma i przez kilka najbliższych lat nie będzie miało.

  PS
  Dostojewski skonstatował że "Bóg i diabeł walczą a polem bitwy jest ludzkie serce" Jest pan pewien Pyra kto wygrał bitwę w pańskim sercu?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:48:48
  "Niech im Ruscy z Chińczykami dupę przestrzenią raz a dobrze. Byle daleko od naszych granic."

  Nie ma takiej możliwości, bo rykoszetem dostaniemy i my Polacy, bo z Polskiej ziemi też by poszedł atak, dla tego są tu w Polsce jankesi i oni też puszczą swoje piguły, a Rosja odpowie.

  Jesteśmy między młotem a kowadłem. Dla jednych i drugich, co tam 40 milionów Polaków.

  Wiem jedno, lichwiarze nie dopuszczą do wojny, puki z Polski nie ukradną wszystkich bogactw naturalnych, jakie Polska posiada w swoich ziemiach.

  A na które PiS pozwoli im wydobywać, bo sługusy lichwiarzy nic nie mają do gadania.
 • @Pyra z Wildy 13:33:35
  //Nie ma takiej możliwości, bo rykoszetem dostaniemy i my Polacy,//

  A czyż to nie jest zgodne z narodowymi wartościami określonymi przez naszego wieszcza " I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu, Jeżeli poległem ciałem Dał innym szczebel do sławy grodu" ? jest.Więc o co pan ma pretensje.

  //Jesteśmy między młotem a kowadłem. //

  Nieprawda.Polska jakieś 300 lat temu bardzo wyraźnie się określiła i bardzo konsekwentnie realizowała to co dla siebie postanowiła (Pyra z Wildy 15.09.2020 08:54:30).Tak że na dzień dzisiejszy zdecydowanie jest młotem lub kowadłem - w zależności od punku widzenia.
 • @ikulalibal 13:30:16
  Pisałem to panu, ale widać szanowny pan tego nie zauważył.

  Nie będzie wygranych, tylko będą przegrani, a zwłaszcza Polska.

  Pisałem wyraźnie, Rosja, Niemcy, banderowcy i lichwiarze z USA i Izraela, to wrogowie Polski i losy Polski i Polaków mają w tyłku, nawet za cenę całkowitego zniszczenia Polski.

  Bilionowe bogactwa naturalne w ziemi Polskiej, to ich tylko interesuje, a nie Polska i Polacy.

  "Dostojewski skonstatował że "Bóg i diabeł walczą a polem bitwy jest ludzkie serce" Jest pan pewien Pyra kto wygrał bitwę w pańskim sercu?"

  Bóg i Król Polski Jezus Chrystus, już 60 lat temu, gdy przyjmowałem pierwszy raz komunie świętą i tak mi zostanie aż do śmierci.
 • @ikulalibal 13:54:49
  To jest pana punkt widzenia, mój pan przeczytał.

  Pozdrawiam.
 • @SolidarnyX 14:35:27
  Tak już w historii Polski bywało że jednostki wybitne w czas próby potrafią się wznieść nad instynkty i sentymenty po to aby ratować wartości pryncypialne,te bez których życie traci sens.
  Tępy jesteś jak glas papier więc się na tym nie wyznajesz.

  / Pomnik ten nawiązuje do Obrony Głogowa w 1109, podczas której cesarz Henryk V Salicki w celu zdobycia grodu rozkazał przywiązać zakładników, m.in. dzieci grodzian, do machin oblężniczych. Mimo tego obrońcy Głogowa nie poddali grodu poświęcając życie swych bliskich. /
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Dzieci_G%C5%82ogowskich_w_G%C5%82ogowie

  bez odbioru.
 • @ikulalibal 15:07:29
  //Tępy jesteś jak glas papier //

  Dobre, kupuję ')))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej