Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
631 postów 26073 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Palestyna ma prawo do samoobrony

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Relacje mainstreamu dotyczące eskalacji konfliktu w Palestynie są przewidywalne jak zwykle.

W obliczu izraelskich zbrodni robi się wszystko by maksymalnie umniejszyć winę syjonistycznego reżimy apartheidu, który kradnie ziemie Palestyńczyków już od 73 lat. Nic sobie nie robią z ok 200 Rezolucji ONZ potępiających ten zbrodniczy proceder. Pokażcie mi drugie tak bezkarne państwo na planecie Ziemia. O tym dlaczego jest takie bezkarne będzie m.in w artykule poniżej. Wracając do przekazu głównego ścieku to należy zauważyć pewną kolosalną manipulację. Podaje się np. że "w wyniku ostrzału rakietowego z Gazy zginęło żydowskie dziecko". Dopiero gdzieś dalej w jednym zdaniu, że w tym samym czasie w Gazie w wyniku bombardowań zginęło 16 kobiet i dzieci. Do tego, że życie żydowskie jest dużo ważniejsze niż każde inne propaganda przekonuje nas już od wielu lat.

 W tych dniach widać znowu wyraźnie hipokryzję tzw. "wolnego świata". Robi się ogólnoświatowe aj waj bo "cudownie ocalony" od nowiczoka pajac mający uchodzić za "lidera opozycji w Rosji" poszedł siedzieć za swoje machloje. Wprowadza się sankcje, odwołuje dyplomatów a wszystko po to, żeby wprowadzić chaos i wymarzoną zmianę rządu w Rosji.

 Teraz w Palestynie ludzie są wyrzucani z domów, gazowani w świątyni, wreszcie zabijani a wszystko co może powiedzieć "wolny świat" to nieśmiałe "wyrażenie zaniepokojenia" podkreślając jednocześnie stary, wyświechtany slogan, że "przecież Izrael ma prawo do obrony". Owszem, każde państwo ma prawo do obrony ale nie ma prawa do segregacji własnych obywateli, bezprawnego wywłaszczania ich a wreszcie do bezkarnego zabijania. Widać wyraźnie, że te uniwersalne zasady cywilizowanego świata nie dotyczą Izraela.

 Kto jak kto ale my, Polacy, powinniśmy jasno i bezwarunkowo opowiedzieć się po stronie eksterminowanych Palestyńczyków. Upoważnia nas i zobowiązuje do tego nasza tragiczna historia. Żebyśmy w niedalekiej przyszłości nie stali się "Palestyńczykami" we własnym kraju. Autora artykułu, który zamieszczam niżej nie znam. Zdecydowałem się jednak przedstawić bo zgadzam się z tekstem całkowicie. Zapraszam do lektury.

 ********************************************************************

 

 Weszliśmy w nową erę w konflikcie palestyńsko-izraelskim. Minęły już czasy, kiedy Izrael popełniał bezkarnie zbrodnie wojenne na uciskanych, uwięzionych Palestyńczykach. Świat nie zrobił nic, aby zająć się fundamentalną zbrodnią Izraela polegającą na kradzieży narodu: megalityczną zbrodnią, którą można opisać jedynie jako najdłuższą i najbardziej okrutną zbrodnię wojenną w naszej współczesnej historii. Zbrodnia, którą miliony ludzi na całym świecie uważają za jeszcze gorszą niż holokaust.

 Po około 73 latach nieustannego izraelskiego terroryzmu, kradzieży ziemi, przywłaszczania sobie kultury przy milczeniu świata, Palestyński Ruch Oporu w końcu przejął inicjatywę i dosłownie z dnia na dzień obrócił sytuację przeciwko Izraelowi. Odtąd Izrael będzie odpowiedzialny za wszelkie przestępstwa popełnione na Palestyńczykach. Od teraz, wszystkie poprzednie izraelskie czerwone linie zostaną przekroczone na korzyść Palestyńczyków. Odtąd śmierć Izraela nie jest już zbyt daleko idącą fantazją. Odtąd Palestyński ruch oporu przejmie kontrolę nad losem Palestyny. A jego przeznaczeniem jest całkowite wyzwolenie. Niezależnie od tego, czy wyzwolenie to nastąpi w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca czy roku, bramy wyzwolenia są teraz otwarte i nikt na ziemi nie może ich zamknąć.

 Sytuacja w Ziemi Świętej jest obecnie płynna - ataki rakietowe trwają po obu stronach i nie widać końca, kiedy to piszę. Nie ma sensu mówić w tym artykule o ofiarach i celach, ponieważ nie jest to raport dziennikarski, ale krótkie spojrzenie na strategię Ameryki na Bliskim Wschodzie. Istotne pytanie brzmi: skoro hegemonia Izraela znajduje się w ewidentnym stanie głębokiego upadku, czy Stany Zjednoczone porzucą Izrael, aby zachować pozostałe wpływy na Bliskim Wschodzie? A może przylgnie do słabego i umierającego Izraela i zostanie w ten sposób wyrzucony z regionu, który jest z nim związany? Wiemy, że zarówno Chiny jak i Rosja czekają z boku na okazję do przejęcia wpływów Ameryki w regionie Bliskiego Wschodu. Nie będzie próżni po upadku Izraela i upadku Stanów Zjednoczonych. Chiny i Rosja odbiorą nagrodę i natychmiast wypełnią lukę. Nasuwa się zatem pytanie: czy Ameryka jest gotowa przegrać z Chinami i Rosją tylko po to, by zaspokoić upadający Izrael? Po prostu: co jest ważniejsze dla Ameryki: utrzymanie własnego supermocarstwa, czy wspieranie Izraela w nieskończoność i bezwarunkowo?

 Jest to poważna strategiczna zagadka dla obecnego Departamentu Stanu USA, dla Pentagonu i Głębokiego Państwa, nie wspominając o Białym Domu i mając na uwadze, że wszystkie te wysokie urzędy w Waszyngtonie są infiltrowane i już kontrolowane przez Żydów z AIPAC. Ponieważ sprawa palestyńska jest obecnie bardziej popularna na świecie niż kiedykolwiek a opór palestyński jest teraz siłą ofensywną i obronną, z którą należy się liczyć, często powtarzane niedemokratyczne i mdłe amerykańskie zdanie: "Izrael ma prawo do samoobrony" teraz przekształca się w "Palestyna ma prawo do samoobrony". Rzeczywiście, każda uczciwa osoba popiera prawo okupowanego ludu do samoobrony. A propos, każda miłująca sprawiedliwość osoba poparłaby hasło „Palestyna ma prawo do samoobrony”.

 Historia całkowitego i bezwarunkowego poparcia Ameryki dla państwa Izrael sięga czasów prezydentury Lyndona B. Johnsona. Wcześniej było poparcie dla Izraela, ale nie bezwarunkowe i nie fanatyczne. Od około 58 lat administracja amerykańska po administracji faworyzuje Izrael ponad jakikolwiek inny naród na świecie, zwłaszcza ponad wszystkie inne narody na Bliskim Wschodzie. Uzasadniało to ślepe poparcie, wykorzystując podżegający wojnę Izrael jako salon wystawowy do wystawiania i sprzedawania broni, a także jako psa bojowego, który walczy z arabskim nacjonalizmem, który w tamtych czasach był sprzymierzony ze Związkiem Radzieckim. Nie zapominając tutaj, że amerykańscy Żydzi z Hollywood również stworzyli "moralny" powód poparcia Ameryki dla państwa żydowskiego, przedstawiając Amerykę jako absolutnego bohatera i zbawiciela Żydów przed holokaustem, Ale powyższe trzy główne powody nie są już aktualne po tej stronie XXI wieku. Przeanalizujmy je jeden po drugim.

 

 PIERWSZY

 Izrael jako amerykański salon MIC (Military Industrial Complex) przestał być efektywny i opłacalny, a to dlatego, że pomimo posiadania przez Izrael najbardziej zaawansowanej amerykańskiej broni w regionie, tak naprawdę nie wygrał ani jednej wojny od 1973 roku - i nawet tę wojnę wygrał o włos bo Zachód przybył na ratunek Izraelowi za pięć dwunasta. Można tutaj powiedzieć, że supermodelka postarzała się, a jej podbródek jest zbyt popękany, by sprzedawać kosmetyki. Sprzedaż amerykańskiej broni na Bliskim Wschodzie nie jest już zależna od tak zwanego bohaterstwa wojennego i zwycięstw Izraela, ale od walk międzyarabskich, które są inicjowane i podżegane przez zdradziecki, szowinistyczny Izrael.

 Eksperci od historii arabskiej powiedzą wam, że plemiona arabskie tkwią w cyklu: wojna, a potem pokój, a nie permanentnie w stanie wiecznej wojny, co w istocie wydaje się mottem państwa izraelskiego. Dowody tego poglądu historyków widzimy dzisiaj w obecnym zbliżeniu między Syrią a Arabią Saudyjską. Po dekadzie wrogości i walki między nimi, ci dwaj arabscy ​​wrogowie czynią teraz konkretne wysiłki na rzecz prawdziwego pokoju. Więc jeśli Arabia Saudyjska nie musi już kupować amerykańskiej broni wartej miliardy dolarów rocznie, aby się bronić, a Rijad oferuje jednocześnie ustępstwa pokojowe również Iranowi, czy MIC może liczyć na patronat Arabii Saudyjskiej, tak jak kiedyś? Po prostu nie ma już wielkich wojen między Arabami z Arabami i Arabami z Iranem, które można by toczyć w dającej się przewidzieć przyszłości. Te projekty zostały już wypróbowane i zrealizowane albo porzucone, więc wszystkie możliwe lukratywne kontrakty na broń już nie istnieją. Zarówno dla MIC, jak i dla każdej innej megakorporacji, to "dolna linia" decyduje o wszystkim na koniec dnia. Najwyraźniej MIC nie może już polegać ani na zwycięstwach wojennych Izraela ani na jego podstępnym pośrednictwie w wojnie w zakresie swoich lukratywnych rocznych zysków. MIC spogląda obecnie na wschód, aby osiągnąć przyszłe zyski. Bliski Wschód został wydojony do ostatniej kropli. Dlatego też powód MIC do wspierania państwa żydowskiego jest już nieaktualny.

 

  DRUGI

 Jak wszyscy już wiemy, Związek Radziecki już dawno nie istnieje a jego miejsce zajęła Federacja Rosyjska. Arabski nacjonalizm również przekształcił się w coś płynniejszego i sprytniejszego, znanego obecnie jako „Opór”. To znaczy opór przeciwko Izraelowi i jego praktykom apartheidu. Opór przeciwko żydowskiej supremacji i rasistowskiemu syjonizmowi. Obecnie arabski ruch oporu cieszy się większą popularnością niż kiedykolwiek, pomimo braku kręgosłupa niektórych przywódców arabskich i pomimo fałszywego „Układu stulecia”, który podpisały 4 kraje arabskie - dodam, że dwa z nich niechętnie. Naprawdę, umowa stulecia jest postrzegana przez arabskich obywateli jako żydowsko-chabadyjskie oszustwo, które upadło w powijakach, gdy Trump nie zdołał zapewnić sobie drugiej kadencji w Białym Domu. Obecnie kilkaset milionów arabskich obywateli z całego świata arabskiego pozostaje w pełni oddanych ruchowi oporu. Spora ich część jest nawet gotowa na męczeństwo, jeśli pomoże to ruchowi oporu w jego wojnie przeciwko wszystkim siłom okupacyjnym na Bliskim Wschodzie, zaczynając i kończąc na eksmisji syjonizmu i syjonistów z regionu.

 Tutaj Palestyna, a dokładniej Jerozolima, jest ostatecznym symbolem i miejscem, w którym należy najpierw stawić czoła wrogowi. Arabska pasja do wyzwolenia Palestyny, a zwłaszcza Jerozolimy, jest dla nich nie tylko kwestią moralną, etyczną i patriotyczną, ale przede wszystkim zbiorową głębią: religijny obowiązek większości Arabów, zarówno chrześcijańskich, jak i muzułmańskich. Żadna izraelska propaganda ani żydowska łapówka nie mogą osłabić ani zmienić tej pasji do Jerozolimy, która wstrząsa i wciąż rośnie w piersiach arabskich obywateli. Izraelczycy, którzy jako pierwsi utworzyli państwo Izrael siłą broni, z przekonaniem mówili o Palestyńczykach: "starzy umrą, a młodzi wkrótce zapomną", co oznacza: pokolenie arabskie z 1948 r. stawiające opór początkowej inwazji Żydów wkrótce umrze, a następne pokolenie zapomni o sprawie swoich rodziców. Najwyraźniej Żydzi tutaj poważnie przeliczyli się: nic takiego nigdy się nie wydarzyło.

 Nowe pokolenia Palestyńczyków urodzone po 1948 roku i później stały się tylko bardziej odporne, bardziej zmotywowane i przywiązane do ich ziemi, która została przejęta przez najeżdżających z Europy Żydów. Żaden Palestyńczyk "nie zapomniał" o swojej rodzinnej traumie - jak mogli, u licha, skoro spadła na nich codzienna izraelska brutalność, przypominając im w ten sposób codziennie o agonii i katastrofie ich rodziców? Nikt nie zapomniał o czystkach etnicznych, licznych masakrach i niesprawiedliwości popełnionej wobec ich rodziców przez rasistowskich europejskich Żydów.

 Obecna erupcja przemocy między Izraelem a Ruchem Oporu w Gazie, którzy zaledwie dwie noce temu zbombardowali Tel Awiw niekończącymi się strumieniami rakiet, jak nigdy dotąd, a jednocześnie dosłownie wszyscy Palestyńczycy mieszkający w Izraelu właściwym lub pod izraelską okupacją wyszli na ulice w szalejącym proteście: wszystko to jest godne uwagi. Tutaj widzimy nową optykę i wynikającą z niej nową rzeczywistość: całe społeczeństwo palestyńskie, choć podzielone murami apartheidu i fragmentacją terytorialną narzuconą przez Izrael, jest obecnie zjednoczone w jednoczesnej wściekłości i wołaniu o wolność, wołaniu o opór pomimo Izraela, który od dziesięcioleci tworzył między nimi podziały polityczne. Ten obecny zjednoczony wojskowy i obywatelski opór Palestyńczyków jest świadectwem przedstawionych powyżej faktów. Palestyna żyje! Nie "zapomniała" ani nie została zapomniana. Tak, Palestyńska pamięć indywidualna i zbiorowa jest nie do powstrzymania i nieusuwalna. Tylko prawdziwa sprawiedliwość przytępi to niemożliwie bolesne wspomnienie, ten 73-letni koszmar, który Żydzi zadali rdzennym Palestyńczykom.

 Palestyńczycy, będący głównie kapitalistycznymi kupcami, nie sprzymierzyli się z żadnym narodem sowieckim ani przywódcami w zakresie ochrony materialnej lub ekonomii: Autonomia Palestyńska pod przywództwem Abbasa była w 100% zgodna z zachodnimi życzeniami i instrukcjami. Od dziesięcioleci Palestyna była sprzymierzona z zachodnią dobroczynnością i pomocą materialną i była od nich zależna, pomimo rażącego wsparcia Zachodu dla ich żydowskich okupantów. Ta wymówka poparcia dla Izraela wynikającego z sojuszu Arabów z Rosją Radziecką jest teraz całkowicie i absolutnie dyskusyjna.

 

 TRZECI

 "Ameryka, dobry wujek, uratowała Żydów przed nazistowskimi Niemcami". Bez wchodzenia w subtelniejsze, historyczne szczegóły drugiej wojny światowej, wystarczy powiedzieć, że Arabowie to zupełnie inny naród niż Niemcy, a ich walka z państwem żydowskim opiera się na okupacji ziemi arabskiej przez Izrael, a nie na wierze w nazistowskie manifesty. Co więcej, Izrael jest bogatym narodem, który posiada rzeczywistą broń nuklearną, dlatego nie można go uznać za "ofiarę" w kontekście walki arabsko-izraelskiej. W Ameryce to w zasadzie Hollywood i społeczność chrześcijańsko-syjonistyczna zapewniają większość prawdziwego poparcia dla Izraela. Większość Senatu i Kongresu jest skorumpowana i popiera Izrael z powodu łapówek, szantażu lub przymusu, dlatego ich poparcia nie można uznać za autentyczne. Obecnie Hollywood wyrywa z krwi wpływ i potęgę, tak jak Izrael, i może obecnie wywierać niewielki wpływ na amerykańską psychikę. A chrześcijańscy syjoniści pozostają mniejszością, która ma wpływ tylko w obrębie własnych społeczności: poza ich społecznościami są lekceważeni i nazywani przez resztę amerykańskiej populacji „maniakami Jezusa”.

 Każdy może wierzyć w to, w co chce, ale kwestie wiary nie mogą wpływać na decyzje Imperium. Imperium, aby przetrwać, musi podejmować decyzje przesiąknięte zimnym pragmatyzmem i oparte na interesach bezpieczeństwa i dobrobytu, a nie na eterycznej ideologii czy zbiorowych przesądach, zwłaszcza mniejszościowych przesądach. Imperium nie ma stałych przyjaciół ani stałych wrogów. Jego moce wynikają przede wszystkim z jego zdolności do stabilizacji, długoterminowe decyzje, które propagują jego długowieczność. Nie ma znaczenia, czy wojska amerykańskie uratowały Żydów, czy nie. Sedno sprawy polega na tym, że Imperium wspiera teraz zdychającego konia pod postacią Izraela i nie ma już lekarstwa dla tego konia. Jak powiedziałby każdy zdrowy farmer: przestań się przytulać i zacznij kopać grób dla swojego czworonożnego kumpla. Jeśli Amerykanie naprawdę wierzą, że są "dobrymi wujkami”, powinni zacząć się tak zachowywać i zacząć przygotowywać pogrzeb dla Izraela, zanim jego martwy brzuch zacznie puchnąć i ropieć na słońcu.Tym, którzy nadal wierzą, że Izrael jest wszechpotężny i wątpią, że zbliża się koniec Izraela, mówię, co następuje: czytacie żydowskie media, w których nic nie jest prawdziwe.

 Biorąc pod uwagę trudną do opanowania, negatywną pozycję militarną, w jakiej znajduje się dziś Izrael, otoczony uzbrojoną i zdolną, eklektyczną Osią Oporu, żadna broń amerykańska nie może teraz zapewnić mu całkowitego bezpieczeństwa. Z politycznego punktu widzenia Izrael znajduje się w najgorszym kryzysie wewnętrznym w historii: po czterech nieudanych wyborach i piątych w ciągu ostatnich dwóch lat, prowokująca i prowadząca do podziałów retoryka między wszystkimi partiami żydowskimi jest aktualnym duchem czasu i porządkiem dnia.

 Zachód może w to wierzyć lub nie, ale w Lewancie ostatnia wymiana rakiet i uderzeń między Izraelem a palestyńskim ruchem oporu - walka, w której palestyński ruch oporu przekracza wszystkie poprzednie czerwone linie narzucone przez Izrael; walka, którą Palestyński ruch oporu wykorzystuje do odstraszania trwających izraelskich zbrodni polegających na czystkach etnicznych i eksmisjach z domów - obraz jest ostry i jasny: Izrael jest najsłabszy w historii, a Oś Oporu jest silniejsza niż kiedykolwiek, dlatego Izrael jest w zasięgu ręki. Śmierć Izraela jest teraz faktem dokonanym, zapomnianym wnioskiem.

 Ale nawet jeśli czytelnicy nadal nie są przekonani do tej lewantyńskiej rzeczywistości i faktów w terenie, ze względu na mądrość i przyszłą stabilność Imperium, wszyscy Amerykanie powinni teraz otwarcie dyskutować o zaletach i wadach wspierania projektu umierającego Izraela. To otwarte poszukiwanie duszy powinno skupiać się wyłącznie na tym pytaniu: czy wszyscy ludzie mają prawo do samoobrony, czy tylko niektórzy z nas mają to niezbywalne prawo? Moja osobista odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Każdy ma prawo do obrony przed krzywdą. Nie można więc odmówić okupowanym Palestyńczykom ich prawa do samoobrony. Tak. Palestyna ma prawo do samoobrony. Albo to albo ciesz się życiem w zwierzęcym folwarku.

 Taxi

 

 Źródło oryginalne https://platosguns.com/2021/05/13/palestine-has-the-right-to-defend-itself/ Tłumaczenie automatyczne.

 Wybór, redakcja i korekta J.R.

KOMENTARZE

 • "Palestyna ma prawo do samoobrony"
  Na prawdę? A kto im to prawo dał?
  https://moto.media.pl/casus-trump-memento-dla-szabasgojow/
 • Wolność
  Prawo do obrony mają wszyscy - po coś chyba został nam wmontowany instynkt samozachowawczy.
 • 5*
  //Izrael ma prawo do obrony//

  Israhell ma takie samo do "obrony", jakie mieli Niemcy faszyzmu Hitlera np. w Warszawie '39 - '45.

  Identyczne.

  Kryminalna "społeczność międzynarodowa" nie widzi w tym problemu, bo problemem jest sama ta zarządzana przez kryminalistów demokratycznych (czyli w czasach bankructwa: faszystowskich) między-"narodowa" społeczność.

  Stalina na tę "społeczność" trzeba - ot co!

  I Plandemia by się w mig skończyła. I "globalne ocieplenie", z powodu którego w maju w Alpach nieustannie pada śnieg. (biedne lodowce alpejskie odżyją...) też. I Grenlandia skuta przez cały rok siarczystym mrozem przestałaby się w demokratycznych mendiach magicznie topić...
 • Duże Srule w USA już zadecydowały!
  Kontynuowanie projektu politycznego pod nazwą Izrael jest już dla Dużych Sruli w USA nieopłacalne!
  Dlatego ich wyszprycowali!
  2-3 lata i z Chazarów w Izraelu pozostanie tylko wspomnienie!
  Jeśli Palestyńczycy nie dali się zrobić w konia i uniknęli szprycy, to resztę Chazarów wybiją i tym prostym sposobem wrzód na dupie świata przestanie istnieć!
 • Ajwaj
  To niedobra tak pisać.

  "Palestyńczycy nie są istotami ludzkimi, nie zasługują aby żyć, nie są niczym większym od zwierząt." ~ wiceminister do spraw związków religijnych, wiceminister obrony Izraela Eli Ben Dahan

  Nasza rasa jest rasą panów. Na tej planecie to my jesteśmy bogami. Różnimy się od gorszych ras w takim samym stopniu w jakim różnimy się od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy. Palestyńczycy są zwierzętami na dwóch nogach. ~ szósty wicepremier Izraela, Menachem Begin, laureat „pokojowej nagrody Nobla”
 • Kolejne
  "Zabiłem wielu Arabów w życiu i nie mam z tym żadnego problemu." ~ Naftali Bennett, minister ds. Jerozolimy i diaspory, przewodniczący ugrupowania „Żydowski dom”

  "To nie było tak jakby w Palestynie był jakiś palestyński naród, a my przybyliśmy, wyrzuciliśmy ich, i zabraliśmy im kraj. Oni nie istnieli. "~ Golda Meir, czwarty premier Izraela, nazywana „Izraelską Żelazną Damą
 • Fakty
  ➖➖➖

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/151724,izrael-zbrodnie-wojenne-xx-i-xxi-wieku

  Pozdr.
 • Toteż przeciętni Polacy...
  w całej rozciągłości popierają narodowowyzwoleńcze dążenia Palestyńczyków, z czego absolutnie nic dobrego dla tego narodu nie wynika. Semici palestyńscy bezskutecznie bronią się przed israelskim terrorem już ponad 70 lat i jest to obrona najbardziej gospodarczo i etnicznie niszcząca ich samych. Holocaust Palestyńczyków trwa nadal przy milczącym poparciu całego świata. Również teraz nie ma - wbrew Pana sugestiom - jakiegoś istotnego przełomu w rozkładzie wzajemnych sił. Żydzi znowu zapędzą pozostałych Semitów palestyńskich ( pamiętajmy, że żydzi są zdecydowaną mniejszością semicką) w kozi róg. Nadal będą masowo ginąć palestyńskie kobiety i dzieci. Jaskółką zwycięstwa mogłoby być tylko zjednoczenie krajów arabskich przeciwko Israelowi, na co się jednak nie zanosi. Pan przedrukował jakiś artykulik anglojęzyczny, natomiast w polskich mediach na temat ostatnich wydarzeń bąknięto półgębkiem zaledwie kilka zdań. Nihil novi...
 • @autor&all
  Przecież te bandyckie państwo znad Jordanu niczym nie różni się od hitlerowskiej swołoczy.Jak widać pilnie pobierali nauki od samego Hitlera.

  Kiedy w 1944r Polacy rozpoczęli Powstanie w Warszawie hitlerowcy rozpoczęli systematyczne niszczenie wszelkiej struktury miasta jak i mordowanie ludności cywilnej.To samo robią dziś syjonistyczne śmiecie.

  Jest faktem bez dyskusji,że żydzi są okupantem ziem palestyńskich już od samego powstania tego bandyckiego państwa.Palestyńczycy tak jak i Powstańcy Warszawscy mają prawo i obowiązek walczyć z okupantem do ostatniej kropli krwi i tego prawa nikt nie może im odmówić.
  Polska poniosła wielkie straty ale przy pomocy Rosji przepędziła okupantów ze swojej ziemi raz na zawsze.Mam nadzieję,że Palestyńczycy też w końcu przepędzą tego bandytę w diabły i to państewko raz na zawsze zniknie z mapy świata.
 • @Leonardo da Vinci 12:25:21
  Obecnie Polacy zabijani są brakiem dostępu do leczenia, pracą ponad siły na granicy wytrzymałości biologicznej oraz biedą, to jest dopiero sukurwyństwo, patologia i wynaturzenie, bo przed śmiercią terror, upodlenie. Czy ktoś nam współczuje ?
 • Izraelskie zbrodnie i metody.
  Bmbardowania dzielnic mieszkalnych zamieszkałych przez Palestyńczyków i mordowanie ludności to ... .

  Takie same metody jakie stosowali Niemcy hitlerowskie w Polsce a szczególnie w Warszawie w czasie Powstania Warszawskiego i po jego upadku.

  Zwyrodniali zbrodniarze izraelscy mają ten sam identyczny gen ludobóstwa jaki mieli zbrodniarze niemieccy w czasach hitlerowskich w okupowanej Europie.

  Pozostaje pytanie, kiedy tych wszystkich izraelskich zbrodniarzy postawi świat przed Trybunałem Karnym ⁉⁉⁉
  I będą wisieć na szubienicy tak jak ci niemieccy ludobójcy w Norymberdze ❗❗❗

  Salut ✔
 • @Leonardo da Vinci 12:32:17
  Syjonistyczne chazarskie scierwo żądząe izraelem bandyckim stworem nie zmyjecie ludzkiej niewinnych kobiet i dzieci KRWI ❗

  WY SYJONISTYCZNE NAZISTOWSKIE KANALIE ❗❗❗
  Z samego piekła i szatana rodem ❗

  https://cm22621.s3.amazonaws.com/image_gallery/Nidhin_Varghese_cm24_Facebook_Apr_30_2017_d7aHrK.jpg
 • @Leonardo da Vinci 12:40:53
  U nas w Polsce kobiety i dzieci nim umrą to jeszcze cierpią, męczą się z braku dostępu do leczenia. Jest to metoda mniej humanitarna jak kulka w łeb.
 • @ABX 10:01:51
  // Naprawdę? A kto im to prawo dał?//
  Chyba ten sam, kto dał żydom prawo do nazywania się "narodem wybranym"...
 • Metody wspólne i tradycje.
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/152387,kolaboranci-hitlera-zolnierze-hitlera

  Pozdrawiam.
 • @Leonardo da Vinci 12:40:53
  Jaka urocza piosenka:

  Ta ziemia należy do mnie
  Bóg podarował tą ziemię mnie
  Tą dzielną i pradawną ziemię mnie
  I kiedy poranne słońce
  Odkrywa jej wzgórza i równiny
  Wtedy widzę ziemię
  Gdzie dzieci mogą biec wolne
  Więc weź mą dłoń
  I przemierzaj tą ziemię ze mną
  I przemierzaj tą wspaniałą ziemię ze mną
  Jako że jestem tylko człowiekiem
  Kiedy jesteś obok mnie Z
  pomocą Boga Wiem, że mogę być silny
  Więc weź mą dłoń I przemierzaj tą ziemię ze mną
  I przemierzaj tą złotą ziemię ze mną
  Jako że jestem tylko człowiekiem
  Kiedy jesteś obok mnie
  Z pomocą Boga
  Wiem, że mogę być silny
  By sprawić tą ziemię naszym domem
  Jeśli muszę walczyć
  Będę walczyć by sprawić tą ziemię naszą
  Dopóki nie zginę, ta ziemia jest moja!

  https://www.youtube.com/watch?v=-evIyrrjTTY

  Prawda ?
 • Autor
  Ja w kwestii samego tematu obrony jako takiej, bo ten cytowany autor sam sobie przeczy:

  "czy wszyscy ludzie mają prawo do samoobrony, czy tylko niektórzy z nas mają to niezbywalne prawo? Moja osobista odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Każdy ma prawo do obrony przed krzywdą. Nie można więc odmówić okupowanym Palestyńczykom ich prawa do samoobrony."

  Argumentacja przez przeczenie to jest dobra do logiki matematycznej - natomiast do spraw życia jest nieprzydatna i zwykle służy manipulacji szkodliwej, a nawet zabójczej dla jej ofiar.
  Ponadto "prawo do samoobrony" to oksymoron. Z tego można wywodzić dowolny fałsz.
  "Prawo do samoobrony" to również satanistyczna odwrotka - wynosi prawo nad moralność, podczas kiedy prawo ma sens tylko jako wewnętrzne moralności.
  To jest też manipulacja dająca "prawo do zbrodni" i "legalizacji" bezprawia.

  Jakby tak patrzeć na prawo do czegokolwiek co się wiąże z tym co ludzkie, to nigdy by się tego nie dało bronić przed zbrodniarzami. A to dlatego że prawa to możemy mieć tylko od kogoś. - A więc nikt kto ma zbrodniczy zamiar nie da żadnego prawa tym, co mu staną na drodze. - Prawda?

  Już łatwiej by było wytłumaczyć i egzekwować zasadę, że "nikt nie ma prawa do agresji".
  Jednak i tu jest myk. - Starczy "ustanowić prawdę" i tym sposobem agresor może siebie jako tego co się broni przed dokonywaną agresją, czy też broni się przed agresją przygotowywaną. - Tu starczy i spreparowany filmik fabularny czy nawet dokumentalny - np. sprzed lat i dotyczący kogoś innego. Prawda?

  Powoływanie się na prawo w przypadkach dotyczących moralności jest bez sensu bo prawo wtedy się wynosi nad moralność i chce pacyfikować odgórnie. - A jak odgórnie, to i z większą zdolnością szkodzenia jak zło zwalczane, czy zbrodnia zwalczana.
  - W rezultacie jak wygra to ustanowi gorsze zło jak było, czy rządy gorszych zbrodniarzy jak byli.

  Patrzenie tu na prawo to ślepa uliczka.

  Pytanie więc - czego chcą strony? - Czy one umieją "Nie dać się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężać", a zwłaszcza czy tego chcą, czy chcą życia w pokoju?
  Obie strony znają słowo "szalom" - tylko czy tego chcą?
  Oraz czy tego chcą ci, co ich wspierają? - Czy są to sojusznicy fałszywi czy prawdziwi.
  Mało tego. - Jest tu jeszcze kryterium - czy ci co się bronią, bronią się przed wrogą, szowinistyczną agresją postanowioną żeby iść "po wszystko" zaatakowanych, czy też obrona dotyczy unikania kary za zbrodnie, czy choćby tylko woli nie oddania zbrodniczo nabytych łupów.

  - A tylko pierwszą można uznać tu za obronę konieczną.
  - Mimo że ona nawet nie pyta o prawo.

  Natomiast w przeciwieństwie do obrony łupów czy siebie przed karą, albo i czyjąś akcją obrony zaatakowanych przez szowinistów, agresor właśnie szuka dla siebie "usprawiedliwienia" w postaci "prawa".

  - Zresztą mamy tu i znaną skądinąd analogię. Bo i dokładnie tak samo robi planujący zbrodnię bandyta, gdy z góry przygotowuje sobie alibi.
  Natomiast niewinny ma tu zwykle problemy - bo nikt sobie nie szuka z góry argumentów na swoją niewinność.
  - Jeden ma w rezultacie alibi, drugi prawo a obaj dokonują zbrodni licząc na bezkarność.
 • @władek 11:05:07
  "Duże Srule w USA już zadecydowały!
  Kontynuowanie projektu politycznego pod nazwą Izrael jest już dla Dużych Sruli w USA nieopłacalne!"

  Sprawa jest poważniejsza.
  Do tej pory były dwie koncepcje. - republikańska z syjonizmem i silnym Izraelem, i demokratyczna z komunizmem-globalizmem i żydostwem rozproszonym w świecie i schodzącym z oczu opinii publicznej (coś jak w Polsce, że niby ich nie ma, a jednak w rządzie są praktycznie sami. Zresztą nie tylko w Polsce bo od czasów II WŚ i w USA.).

  Ostatnie zwycięstwo wyborcze komunistów spowodowało już konieczność likwidacji Izraela. - Zresztą nie tylko Izraela, ale miałyby zaraz zniknąć i i państwa narodowe - bo cała bandycki--spiskowa ONZ stała się komunistyczną - tak jak miała być od jej początków.
 • @werka1321 12:29:47
  "Obecnie Polacy zabijani są brakiem dostępu do leczenia, pracą ponad siły na granicy wytrzymałości biologicznej oraz biedą, to jest dopiero sukurwyństwo, patologia i wynaturzenie, bo przed śmiercią terror, upodlenie. Czy ktoś nam współczuje ?"

  Ładnie to napisałaś, tylko w świetle tego co napisałem powyżej "to jest dopiero sukurwyństwo, patologia i wynaturzenie, bo przed śmiercią terror, upodlenie"
  - które by miał się jeszcze rozlać po świecie.
 • @miarka 14:42:04
  ak zawsze komentarz w 10. Poruszając taki temat też myślę, że tytuł powinien raczej brzmieć : Palestyńczycy mają prawo do wolności i spokoju.

  Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie.
 • @werka1321 12:47:24
  Droga pani, pani czesto w zapala wypisuje pospolite głupoty. WSpólczesna Polska oczywiście nie jest na miarę naszych marzeń i możliwości, ale nie jest jakimś " obozem koncentracyjnym", gdzie kobiety, starcy i dzieci umierają masowo z braku opieki lekarskiej, a mężczyźni pracuja ponad swoje siły w trybie niewolniczym. Zaręczam pani, że znalezienie solidnego, uczciwego i punktuaalnego pracownika jest w Polsce problemem. Zgodzę się, że praca za 20 zł/godz nie jest sczytem marzeń, ale nie jest to kwota, która się olewa po tym jak za tygodniówkę można następny tydzień lub dwa pić wódkę i miec wszystko w du..e
 • @werka1321 15:12:37
  "myślę, że tytuł powinien raczej brzmieć : Palestyńczycy mają prawo do wolności i spokoju".

  Ja bym raczej wolał: "Dajmy Palestyńczykom możliwość suwerennego i niepodległego życia w wolności i pokoju".
 • @stanislav 16:01:54
  "Droga pani, pani często w zapala wypisuje pospolite głupoty."

  No Pan też raczej niczym mądrym nie zabłysł, co zmieniłoby naszą polską rzeczywistość.


  " gdzie kobiety, starcy i dzieci umierają masowo z braku opieki lekarskiej, a mężczyźni pracują ponad swoje siły w trybie niewolniczym."

  Odsyłam do źródeł opinii o Amazonie oraz "strefach ekonomicznych" warunkach tam panujących.

  "Zaręczam pani, że znalezienie solidnego, uczciwego i punktualnego pracownika jest w Polsce problemem."

  Zakładam, że w Pana ojczyźnie są inne trendy ?
 • @werka1321 16:51:57
  Znam kilka osób pracujących w Amazonie i jakoś nie narzekają. Żadna praca marzeń dla nich, ale nie gorsza niż inne
 • @władek 11:05:07
  Problem polega na tym, że ci, którzy uciekną, mogą chcieć się schować w Europie środkowej, z zabezpieczeniem finansowym w postaci 300mld$.
  I co wtedy?
 • @stanislav 16:01:54
  "WSpólczesna Polska oczywiście nie jest na miarę naszych marzeń i możliwości, ale nie jest jakimś " obozem koncentracyjnym", gdzie kobiety, starcy i dzieci umierają masowo z braku opieki lekarskiej, a mężczyźni pracują ponad swoje siły w trybie niewolniczym".

  A kto powiedział, że zło mamy widzieć dopiero wtedy kiedy wyda już swoje kolce, a zbrodnię, kiedy masowo leje się krew?

  Po co na zauważenie stanu obrony koniecznej w głupocie aż nastąpi "szkoda"?

  A kto namnożył meneli jak nie Hitler i Stalin. - Skąd się wzięło: "Co wypijem to dla nas", czy "Pić ... nie żałować, bieda musi pofolgować?
  - Dlaczego brak dobrego przykładu tych co jeszcze mogą coś zrobić dla Polski.
  Menele już poszli w stronę samozatracenia - czyż ich może coś tu otrzeźwić, przemówić im do rozsądku, że może być gorzej?
  Trudno znaleźć pracownika bo piją... - Czyż to menele są winni że nie ma czynu ludzi świadomych?
  Czy to iż znaczna jest liczba pijaków to powód żeby wyprzedawać i zadłużać Polskę?
  Pijacy ich poprą dziś, ale to ci dziś świadomi jutro staną przed brakiem sił, środków i możliwości działania.

  To jest gorsze, że bierność dobrych to już stan ich demoralizacji.
  - Ich chęć szukania dobrych pracowników, to już chęć kolaboracji z wrogiem.

  Tu trzeba najpierw być sobą i u siebie. - Dopiero to rodzi odpowiedzialność, - i to najpierw za dobro wspólne, a nie dobro własnego biznesu.

  Nie starczy zauważyć że już są podjęte działania żeby nas zniszczyć, wywłaszczyć i pozbawić wszystkiego, a choć skala może jeszcze nie tragiczna - tak "na oko", to jednak tragiczna jak się popatrzy na realne zasoby i dobra wspólne we władaniu narodu oraz długi, jeszcze zaciągane.
  -
  Wtedy to, co punktuje werka1321 jednak już jest nieuchronnie nakierowana na przyrost wykładniczy, a więc widać tragedię.
 • @zbig71 16:59:29
  Już Daniels wizytował polskie nadleśnictwa. Wszystko na nich czeka. Orlen w którym skarb państwa ma 27% a przejąć firmy w wiekszości państwowe: PGNiG, Lotos.
  Przygotowują też nową ustawę o lasach.Przypadków ni ma
 • @Wican 16:59:01
  Proszę poczytać opinie o Amazonie - zero pozytywów.

  Ja tez mogę napisać i to i tamto i jeszcze siamto - liczą się fakty, a faktem jest, że Amazon i "strefy ekonomiczne" to wykańczalnie. Odsyłam do źródła.


  Pracownik
  @Logika
  Korpo to zwykła wykańczalnia i co tu więcej gadać, z człowieka chcą zrobić robota a człowiek się robotem nigdy nie stanie więc się wykończy w tym śmietniku i oni to wiedzą i to jest przerażające.
  ***
  Nick
  05.05.2021 21:18
  Kandydat
  Pytanie
  @Monika z WRO2
  Śmiem twierdzić, że jesteś osobą, której historia niczego nie nauczyła. Twoje zdobycze tzw. bonusy nie pochodzą od łaski pana tylko są wywalczone. Poszukiwanie tanich rynków pracy jest naturalne dla kapitalizmu (nawet takiego z ludzką twarzą). Przypuszczam, że w chwili obecnej dla takich firm ponadnarodowych jesteśmy wykorzystywani niczym Afryka w czasach kolonialnych. Pamiętaj, że czas się nie cofa i jesteś coraz starsza. Mniej flexible. Także pytanie. Co po amazonie?

  i takie opinie są w 80%

  Więc ?
 • @werka1321 17:06:39
  Mnie nie interesuje jaką kto sieje propagandę. Ja znam ludzi, którzy pracują w Amazonie. Zatrówno w Polsce, jak i w Niemczech. Proponuje wrócić do realu a nie tylko wirtual.
  Nierobom wszędzie będzie za ciężko
 • @zbig71 16:59:29
  "Problem polega na tym, że ci, którzy uciekną, mogą chcieć się schować w Europie środkowej, z zabezpieczeniem finansowym w postaci 300mld$."

  Po co te brednie o takim długu. W Polsce nigdy nie było i pewnie nigdy nie będzie tych pieniędzy w wolnej dyspozycji. Pieniądz musi być oparty o gospodarkę narodową. - A tej praktycznie nie ma.
  - A jeszcze nie odrobiliśmy strat z czasów II Wojny Światowej.
  A od dóbr wspólnych Narodu Polskiego wara. Od dóbr prywatnych członków Narodu Polskiego wara.
  - One nie mają najmniejszego związku z uzurpatorskimi roszczeniami wyssanymi z palca.
  - Roszczeniami uzurpatorów - terrorystów istniejącymi tylko pod intencję bandyckich wymuszeń, a popieranymi przez "żandarma świata", którego też złupili i zniewolili terrorem.
 • @Wican 17:09:45
  i te 80% to nieroby tak ?

  No więc z czego żyją politycy, pracownicy urzędów ?
 • @miarka 17:19:53
  "A od dóbr wspólnych Narodu Polskiego wara. Od dóbr prywatnych członków Narodu Polskiego wara."

  Brawo ! Piękny komentarz !
 • @werka1321 17:31:00
  Nie przeskakuj z tematu na temat. Nierobom zawsze i wszędzie będzie ciężko. A jak gówniarzom jeszcze zabronią używania smartfonów? Zwłaszcza takim,którzy nigdy ciężej nie pracowali. A teraz popłaczą sie jak tylko kierownik zwróci sie ostrzej. Bo wzak chowani byli bezstresowo
 • @Wican 17:35:06
  Ustosunkowałam się do Pana zarzutu - skoro Pan twierdzi, że Polacy to nieroby to jak udaje sie przeżyć politykom ( i to w takich luksusach ) i machinie urzędniczej ( z pieniędzy tych ponoć nierobów ) ?

  A w Pana ojczyźnie to wszyscy pracowici jak mrówki ?
 • A pewnym jest
  że to pasożytki nie strzelają sami do siebie? Przynajmniej nie są inspiratorami tej strzelaniny?
 • @miarka 17:19:53
  Ciekawe, czego posłuchają polinskie władze, pana, czy starszych i mądrzejszych?
  Chyba tych drugich.....
 • @Wican 17:35:06
  100%prawdy.
  Tylko wytłumacz to socjalistom.....
 • "Palestyna ma prawo do samoobrony"
  -------------------
  To jakiś żart w obliczu tego, że cała ludzkość leży z rozłożonymi nogami przed tymi - co to ich ojcem jest diabeł?
  Wniosek?
  Dziwię się, że ci - co to ich ojcem... - i tak dalej - dbają jeszcze o pozory organizując ostrzał Izraela przez tzw. różne Hamasy, którymi przecież dowodzą w nieświadomości tych dowodzonych. Przecież mogą tam już na tzw. rympał rozprawiać się z Palestyńczykami do woli - a i tak nikt z ludzi palcem nie kiwnie. Mimo wszystko - jednak jakoś muszą sprawdzić również skuteczność swojej obrony przeciwrakietowej - więc sprawdzają jakby w boju - bo tak najlepiej wychodzą wszelkie mankamenty.
 • SL
  Lognąłem się, to skrobnę:)

  My się już chyba zakładaliśmy i sporo "przekonania" wygrałem, więc dam ci się odegrać:
  Izrael zostanie rozpiżony w 3 do 7 lat. Przyjmujesz?:)

  Teraz, co my powinniśmy na to.. nic.
  W związku z niewyobrażalną niewdzięcznością tego wężowego plemienia, oskarżeniami o holokaust Polaków, którzy ratowali rodziców i dziadków tworzących te pomówienia. Wyłudzaczy majątku, sodomitów i lichwiarzy. Powinniśmy powiedzieć, let be..
  Tylko tu się pojawia pewien problem. On jest złożony ten problem, bo My sobie możemy powiedzieć, ale co zrobi żunt? a gdybyśmy chcieli ten żunt wypiżyć, to mogłoby być - aj waj - niedemokratyczne..
  Czyli zbrodnia holokaustu, znowu..

  Stany zjednoczone są politycznym trupem, co dobitnie unaoczniają ich elity z... czterema?, ostatnimi prezydentami na czele i stoją na progu kolorowej imtifady, no i bankructwa.
  O "zachodniej" europie nie ma co gadać, skoro Paryż, śmiało kroczy drogą bejrutyzacji i niebawem osiągnie upragniony cel.

  Ten twój Putek też się poskłada. Tzn zabiją go. Nie, nie. Ruskie go zabiją. Pamiętaj, że car w Rosji zmienia się po śmierci poprzedniego. Car jest dożywotni.

  No i cóż nam robić wypada, niebogom, bosym...

  Na wszelki wypadek napiszę, że obciąganie chińczykom, to kiepski pomysł. Ja wiem, że wielu się przyzwyczaiło, a w sumie co za różnica komu, ale może warto walczyć z nałogiem?
  Przechodzenie na islam w dłuższej perspektywie, też może skutkować palem.

  Cóż robić..

  "a w kraju dźwięczy melodyjka stara, kto był jakobinem, dzisiaj namiestnikiem cara"..
 • -
  Nie znam za dobrze rosyjskiego - to prawda, że putin to po rosyjsku wałęsa? Taki koleś johnywalker?
 • @miarka 17:04:33
  Ileż pan napisał "wzniosłych" teoretycznie prawdziwych tez. A przy okazji ile stereotypowych bzdur. Trudno np. byłoby zarzucić systemowi hitlerowskiemu brak" dyscypliny pracy" i produkcję meneli. Nawet zdecydowanie przybierało to postać tyranii. Albo ten pogląd, że w ZSRR za czasów Stalina, to nie robiono nic, tylko pito wódkę i produkowano meneli. Pewnie gospodarka rozwijająca się w tempie kilkunastu procent rocznie, to tylko propaganda...Tak właśnie( na szczęście) myśleli anglosascy i hitlerowscy planiści, i własnie dlatego stalinowski ZSRR ich nieco zaskoczył - nie taki przewidywali koniec wojny ci, którzy ją wywołali.

  Pan wyciąga wzorem " emocjonalnej pani @werki 1321" uproszczone wnioski. Po pierwsze nie jest prawda, że Polacy nagminnie piją wódkę zamiast pracować. Nie jest jednakże też prawdą, że brak szacunku do obowiązków pracowniczych ( szczególnie u młodego pokolenia) wynika z tego, że " wyprzedaje się gospodarkę".

  Powody takiego a nie innego rynku pracy sa bardziej złożone niż kilka efektownych " pseudo patriotycznych " hasełek.
 • @Wican 16:59:01
  Nademocjonalna pani @werko1321, z kobietami pani pokroju dyskusja jest niemal nie wskazana, gdyż pani stara się być bardziej bojowa niż trzech bokserów. A to o czymś świadczy...ale nie chce być psychologiem:)))

  Chce mi pani zasugerować m.in., że na Amazonie i Biedronce świat się kończy?

  A propos, o jakiej " mojej ojczyźnie" różnej od " pani ojczyzny" tak pochopnie i lekceważąco pani pisze ? Bo wydaje mi sie, że rozmawiamy o Polsce ?
 • @stanislav 03:26:57
  Opluł Pan moich rodaków i dlatego dyskusja z Panem jest zbędna, nie wspomnę już o personalnym ataku na mnie. Żegnam.

  acz proszę uważać - tam gdzie zaczyna się plucie na Polaków, Boga tam ja jestem.
 • @werka1321 04:57:58
  Pani jest członkiem polskiej armii Boga, więc aż strach się bać :)))
 • @stanislav 03:18:40
  "Trudno np. byłoby zarzucić systemowi hitlerowskiemu brak" dyscypliny pracy" i produkcję meneli".

  Wobec swoich miał inne wymagania. Znam relację bezpośredniego uczestnika tej pracy - Polaka. - Stawiali wiadro z wodą, do której wsypali jakiś proszek, że wychodziła wódka. - I kto chciał mieć przerwę pił. Przegryzkę jak miał to swoją.

  I hitlerowi i stalinowi, a zwłaszcza tym co byli nad nimi chodziło o to samo co dzisiejszym - zdemoralizować uzależnić, bo takimi najłatwiej rządzić.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej