Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
631 postów 26073 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Po co komu rusofobia i sinofobia?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wywołanie określonych fobii skierowanych przeciwko określonym państwom ma głębokie uzasadnienie praktyczne. Stanowi pewnego rodzaju przygotowanie artyleryjskie poprzedzające właściwy atak militarny.

Rusofobia, jak wszystkie inne "fobie" to strach przed Rosją w każdej jej postaci a przynajmniej głęboka niechęć. Oczywiście istnieją inne "fobie" wśród Polaków: germanofobia, żydofobia, klaustrofobia i wiele innych. Praktycznie każdy człowiek ma jakąś fobię, często nawet o niej nie wiedząc, a która objawia się w jakimś momencie. Zwłaszcza gdy jest sztucznie podsycona.

 Niektóre fobie dotyczące postronnych narodów są sztucznie tłumione. Obecnie passe jest nienawiść do Niemców a już do żydów wręcz zakazana i chroniona odpowiednimi przepisami kodeksu karnego. Mimo tego, że przedstawiciele tych dwóch narodów wyjątkowo źle zapisali się w naszej zbiorowej pamięci. Taka jest jednak "mądrość etapu" i nic na to nie poradzimy.

 Rusofobia ma się jednak jak najlepiej. Media wszystkich odcieni zgodnie dmuchają w tę samą trąbę "fobiczną" co nie jest niczym szczególnym bo istnieją określone tematy, jak np. picdemia, gdzie ukryci za kurtyną ustawiacze świata dyktują określony dyskurs. Czasami wajcha jest przekładana i zbiorowa nienawiść jest kierowana przeciwko innemu wrogowi, obecnie przeciwko Chinom. Taktyka medialna zawsze jest taka sama i polega w pierwszym rzędzie na opisie strasznych zagrożeń, które stwarzają określone państwa dla "wolnego świata". Tak się jednak dziwnie składa, że to właśnie ten "wolny świat" z USA na czele wywołał praktycznie wszystkie konflikty zbrojne na świecie po II WŚ. Liczba ofiar idzie w miliony i to podobno w czasie "pokoju". Następnym sposobem jest odhumanizowanie potencjalnego wroga przypisując mu najgorsze cechy, stąd pewnie "Putin - nowy Hitler" czyli Putler.

 Wywołanie określonych fobii skierowanych przeciwko określonym państwom ma głębokie uzasadnienie praktyczne. Stanowi pewnego rodzaju przygotowanie artyleryjskie poprzedzające właściwy atak militarny. Tak było w przypadku Jugosławi, Iraku, Libii czy Afganistanu. Należało przygotować opinię publiczną do tego co miało się wydarzyć. I wydarzyło się. Dziś już mało kto pamięta, że pretekstem do inwazji na Irak była rzekoma "broń masowego rażenie", której fiolkę pokazał nawet gen. Powell w ONZ. To nic, że wszystko okazało się bujdą na resorach ale kto teraz o tym pamięta? Po Iraku USA napadły na inne kraje i zawsze był jakiś "ważny" powód.

 Teraz też jest realizowany ten sam schemat. USA od dawna ostrzą sobie zęby na Rosję, która po jelcynowskiej Smucie zaczęła dążyć do odzyskania należnej, mocarstwowej pozycji. Z Chinami podobnie. Dopóki były jedynie" fabryką świata" przynoszącą ogromne zyski zachodnim korporacjom to były w porządku. Ale jak tylko zaczęły trochę rozpychać się na świecie to wzbudziło to gniew USA, które już zdążyły się przyzwyczaić do roli światowego żandarma i hegemona. W tym miejscu należy jasno zaznaczyć, że tak Chiny jak i Rosja dążą do podkreślenia swojej rosnącej pozycji w świecie środkami pokojowymi. Oczywiście propaganda "wolnego świata" potrafi w swej bezczelności przedstawiać pewne wydarzenia dokładnie na odwrót, tak jak w przypadku rzekomej "agresji" Rosji na Gruzję i Ukrainę. No ale od tego ustawiacze mają posłuszne presstytutki, żeby robiły taką właśnie robotę.

 Wracając jednak do rusofobii. Medialne wysiłki mające na celu wywołanie strachu i obżydzenia Rosji najbardziej są prawdopodobnie nasilone w Polsce. Powody są oczywiste - mamy długą i burzliwą wspólną historię i z pewnością jest wielu Polaków, których przodkowie doznali strasznych krzywd od Sowietów. Piszę celowo "sowietów" bo zbrodnie popełniane na narodzie polskim niekoniecznie były dokonywane przez etnicznych Rosjan choć z pewnością też. Bandytów i morderców nie brakuje w żadnym narodzie. Starczy powiedzieć, że ok. 90% wyższych funkcjonariuszy NKWD to byli żydzi i przypisywanie ich zbrodni Rosjanom jest poważnym nadużyciem. Stalin też nie był etnicznym Rosjaninem.

 Rusofobia w Polsce jest bardzo potrzebna naszym "sojusznikom" bo Polska stanowi bardzo ważny element w osaczaniu Rosji przez USA i NATO. Oprócz tego jesteśmy bardzo usłużnym "ratlerkiem" ujadającym zza pleców swojego pana i jako członek UE możemy wraz z bałtyckimi "mocarstwami" blokować wszelkie inicjatywy mające na celu normalizację stosunków z Rosją. Okazuje się jednak, że nie na wiele to się zdaje bo np. NS2 zostanie ukończony a my w nagrodę będziemy kupować rosyjski gaz. Od Niemców. Inni nasi "sojusznicy" robią z Rosją świetne interesy na własną rękę.

 Podobna sytuacja manipulacji fobiami jest w przypadku Ukrainy. Polacy mają kochać braci Ukraińców, dla których nawet się poświęcili torpedując projekt Jamał 2, który, o zgrozo, miał omijać Ukrainę. Polska poświęciła swój interes geostrategiczny i ekonomiczny dla państwa, które do dziś nie pozwala na ekshumację i godny pochówek Polaków, ofiar Rzezi Wołyńskiej. Mamy Ukraińców kochać i basta!

 Tak z grubsza wygląda schemat manipulacji medialnych. To, że nie służy to Polskiej Racji Stanu jest oczywiste dla każdego myślącego Polaka. No ale duża część naszego społeczeństwa to niestety stado bezrozumnego bydła, które pójdzie tam, gdzie im wskażą ustawiacze świata. Nawet jeśli to będzie wbrew naszym interesom co dobitnie udowodniła "pandemia".

 

KOMENTARZE

 • Sedno sprawy * * * * *
  "Teraz też jest realizowany ten sam schemat. USA od dawna ostrzą sobie zęby na Rosję, która po jelcynowskiej Smucie zaczęła dążyć do odzyskania należnej, mocarstwowej pozycji. Z Chinami podobnie. Dopóki były jedynie" fabryką świata" przynoszącą ogromne zyski zachodnim korporacjom to były w porządku. Ale jak tylko zaczęły trochę rozpychać się na świecie to wzbudziło to gniew USA, które już zdążyły się przyzwyczaić do roli światowego żandarma i hegemona. W tym miejscu należy jasno zaznaczyć, że tak Chiny jak i Rosja dążą do podkreślenia swojej rosnącej pozycji w świecie środkami pokojowymi. Oczywiście propaganda "wolnego świata" potrafi w swej bezczelności przedstawiać pewne wydarzenia dokładnie na odwrót, tak jak w przypadku rzekomej "agresji" Rosji na Gruzję i Ukrainę. No ale od tego ustawiacze mają posłuszne presstytutki, żeby robiły taką właśnie robotę."

  Po dzień dzisiejszy rządzący w Polin i ich mendia bez skrupułów łgają w żywe oczy i bredzą o aneksji Krymu przez Rosję w sytuacji gdy 90% ludzi na Krymie nic nie che mieć wspólnego z nazi banderowską juntą na Ukrainie.

  A gdy chodzi o brutalne przy pomocy bomb ze zubożonym uranem oderwanie od Serbii Kosowa to te same polityczne gnomy nie widzą bezprawnego oderwania tego regionu od macierzy.

  Pozdr. :))
 • I znów notka rozpoczyna karierę od 1* :)
  To miłe bo znaczy, że kogoś zabolała.

  Jestem ciekawy zdania jednego takiego, który uważa, że publikowanie oryginalnych wypowiedzi ważnych polityków to dowód na "pożyteczny idiotyzm".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:45:49
  No cóż i takich nie brakuje na tym swego rodzaju pięknym globie.

  Szkoda gadać z takimi którzy zamiast mózgu używają czegoś tam na wzór, może jenej komórki ameby :)))))

  Pozdr. :)
 • Ostatnio
  Gdzieś tam oglądałem Sakiewicza i ogrom bzdur, jakie ten osobnik wygłasza przechodzi ludzkie pojęcie. Wszędzie atakują go Rosjanie, po prostu chlopaczyna nie może się odnch opędzić.
  Cała GP to takie same mędy, jak GW. W sumie niedziwne, robią dla tego samego Pana.
 • @zbig71 & Alfax
  A już najśmieszniejsze są blogowe trolle, które straszą z jednej strony "inwazją Rosji" a za chwilę piszą jakie to "zapóźnione kacapy", których USA przykryłyby jedną czapką.
  To chyba jakaś odmiana schizofrenii :)))
 • @
  Jeśli duża cześć Polaków jest bydłem ,
  to przynajmniej każdy teraz wie
  jaka jest twoja fobia
 • @puuuq 13:25:53
  //duża cześć Polaków jest bydłem//

  To stwierdzenie faktu a nie fobia.
  Zresztą manipulujesz bo ja napisałem "stado bezrozumnego bydła, które pójdzie tam, gdzie im wskażą ustawiacze świata" a to ma całkowicie inny wydźwięk.
  Nie próbuj się ze mną bawić w erystykę bo za cienki jesteś :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:37:50
  Czyli gardzić Polakami
  jak najbardziej wolno a sama pogarda
  nie jest fobią ale gdy dotyczy żydów , Rosjan
  czy Niemców to już nią jest , tak trzymaj
  mistrzu erystyki
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:45:49
  Przecież niedawno jeden taki tutejszy bajkopisarz "bez napletka" i drugi niejaki wk....ny oświadczyli publicznie,że rzygać im się chce jak widzą te wiernopoddańcze teksty na cześć Rosji i Putina.
  Ileż te gamonie się muszą nasprzątać wymiocin po tekstach takich jak ten a po zamieszczeni twojego tekstu o artykule prezydenta Putina obydwaj dostali sraczki i smród się rozniósł po całym Neonie
  Teraz na każdy tekst o Rosji szybko zamieszcza jakieś wyszperane z czeluści internetu żydowskie gówno.
 • @puuuq 14:11:43
  //Czyli gardzić Polakami
  jak najbardziej wolno//

  Posłuchaj pajacu...
  Nie próbuj mi wciskać dziecka w brzuch bo, jak już ci powiedziałem, za cienki jesteś.

  A teraz grzecznie zrób wypad :)))
 • Autor
  Chcąc mówić o rusofobii należałoby ją rozgraniczyć na zewnętrzną oraz rodzimą - wewnętrzną. Ta zewnętrzna tylko jednoczy Naród, aby dać odpór zewnętrznym rusofobom. Natomiast rusofobia wewnętrzna, to działania będących przy korycie /car " koszer" i kamaryla/, która rozbija i dzieli społeczeństwo, jednocześnie je dziesiątkując /covid 19 i stosowany przymus/. Oj się porobiło, a do niedawna wszystko było proste i zrozumiałe. Zresztą to samo dotyczy POLONOFOBII.
 • @matterhorn 14:22:11
  Czy ten tekst można nazwać jako "wiernopoddańczy"? Z pewnością nie. To tylko przyczynek do dyskusji o bardzo brzydkim zjawisku.

  //po zamieszczeni twojego tekstu o artykule prezydenta Putina obydwaj dostali sraczki i smród się rozniósł po całym Neonie//
  Moja poprzednia notka nie była "o artykule" tylko tłumaczeniem całego artykułu, który jest manipulowany przez goowniane mendia zdaniami wyrwanymi z kontekstu. Ja dałem tylko okazję do zapoznania się z całością.

  //Teraz na każdy tekst o Rosji szybko zamieszcza jakieś wyszperane z czeluści internetu żydowskie gówno.//
  Dokładnie, zamieszcza gówno bo albo mu za to płacą albo są inne powody.
  Ja już go stąd kiedyś usunąłem ale łaska p. Opary jest przeogromna :)
 • "Po co komu rusofobia i sinofobia?"
  Moim zdaniem...

  Komu zależało na zarażeniu światowej populacji "Wir".....?
  Komunistom - Chinom, Rosji i Deep State.
  Dlatego pozbyli się Donalda Trumpa fałszując wybory, aby wprowadzić NWO i doprowadzić do ustanowienia ogólnoświatowego komunizmu i zamordyzmu.
  Zamordyzm jest już w Rosji, Chinach, Białorusi i w państwach zachodnich.
  Czy tego nie widać?

  Tak na marginesie: co to jest rusofobia i chinofobia?
 • @Playset 14:32:14
  Nie jestem i nigdy nie byłem fanem Rosji ani samego Putina choć uważałem za jakieś światełko w tunelu.
  Od kiedy jednak robią hucpę z przymuszaniem do wyszczepień (nawet ograniczonym do określonych grup zawodowych) to mam baaaardzo wielkie wątpliwości.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:41:02
  Ja w pewnym sensie byłem "fanem" cara - bo myślałem, że całkowicie poświęcił się Rosji, w przeciwieństwie do zarządców polin. Niestety myliłem się. " Nie jestem jednak krową i zmieniam poglądy".
 • Od 400 lat rząd dusz nad Polakami
  sprawują anglosasi więc to zrozumiałe że ruso i germano fobia jest mocna zakorzenioną cechą Polaków.
  Kiedyś próbował o tym mówić Braun ale od kiedy zasmakował w karierze jaką proponuje system to przestał.

  Nigdy nie zrozumiem fenomenu polegającego na tym że pomimo łatwemu dostępowi do informacji Polacy wolą trwać przy starych,najczęściej fałszywych,stereotypach.A nawet jeszcze gorzej;kiedy udowadniasz im że ich wyobrażenia w takiej czy innej kwestii są mylne,natychmiast się obrażają i reagują jak ludzie którym chce się odebrać jakąś cenność.
  A teraz w związku z agonią ulubionego polskiego hegemona czyli USA i faktem że na schedę po nim pretendują Chiny,jest zrozumiałe że animatorzy będą jak zawsze aktywizowali polskie marionetki do tego do czego są one najbardziej sposobne czyli do obsikiwania nogawek.

  Trudno mi powiedzieć jaki procent Polaków tknięty jest wspomnianą niemocą umysłową ale jeśli uznać system ocen na neonie24 za reprezentatywny to należałoby stwierdzić że większość jest zdrowa i normalna.Jest bowiem rzeczą znamienną że wszystkie tutejsze tematy związane z przekazywaniem obiektywnych informacji na temat Rosji czy też pozytywnych opinii,cieszą się popularnością i wysokimi ocenami.
  Zaś na te ociekające rusofobią i germanofobią reakcja czytelników jest negatywna.Czyli w zasadzie pozytywna. :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:28:39
  //Nie próbuj mi wciskać dziecka w brzuch //
  Rozumiem ,że pojęcie "bydło " na określenie
  dużej części Polaków jest w prawdzie faktem
  ale żadną pogardą :)))
  Tracisz bęcwale resztki rozumu
 • @ikulalibal 14:50:59
  //ale jeśli uznać system ocen na neonie24 za reprezentatywny to należałoby stwierdzić że większość jest zdrowa i normalna.//

  Też tak sądzę. Trzeba było kiedyś dużo pracy, żeby powstała tutaj zdrowa konkurencja poglądów ale efekty są niezłe. Od wielu słyszę, że neon to najbardziej pluralistyczny (w dobrym tego słowa znaczeniu) polski portal.
  Musimy jednak się starać, żeby hasbara nie przejęła inicjatywy. Czasami trzeba jednak przeprowadzić "deratyzację".
 • @puuuq 15:03:53
  Czy nie wspomniałem, żebyś zmienił lokal?
  Grzecznie proszę...
 • Do polityki trzeba podchodzić racjonalnie, a nie emocjonalnie.
  Większość ludzi nie miała i nie będzie miała żadnych doświadczeń w relacjach z Rosją czy Chinami i kieruje się emocjami wynikającymi z propagandy.
  A należy zawsze zaczynać od tego co może być, co chcemy aby było, od tego co jest, co może być korzystne lub nie.

  A co prawdopodobnie będzie?
  Prawdopodobnie UE powoli wzmocni związki gospodarcze z Rosją, dlatego, że EU wiąże się z Chinami. Jeżeli Rosja skieruje swoje związki gospodarcze ze Wschodem (Chiny, Japonia, Wietnam, Singapur) to Europa straci dostęp do zasobów. A Polacy wyrąbią własne lasy na produkcję okien i drzwi bardzo szybko. Nawet Kanada, która ma pełno lasów, sprowadza bardzo dobre brzozowe dykty z Rosji.

  A to będzie tak, że Niemcy będą rzadzić Europą, z własną europejską armią i zrobią pakt pokojowy z Rosją z korzyścią dla obu stron.
 • Stoltenberg szef NATO od 2014 roku, wkrótce przestanie n im być.
  Trzy nazwiska szybko wystrzeliły na szczyt listy potencjalnych kandydatów: byli prezydenci Kolinda Grabar-Kitarović z Chorwacji i Dalia Grybauskaitė z Litwy; oraz obecny prezydent Estonii Kersti Kaljulaid.

  https://www.politico.eu/article/nato-mission-new-secretary-general-jens-stoltenberg-successor/

  Nie ma Brytyjczyka, ani Amerykanina, a będzie ten kogo wskaże Macron, albo Niemcy. Francuz może szantażować wyjściem z NATO. Tak jak kiedyś de Gaulle, to dopiero Sarkozy, wrócił na łono NATO.
 • @Anna-PK 15:23:38
  //Większość ludzi nie miała i nie będzie miała żadnych doświadczeń w relacjach z Rosją czy Chinami i kieruje się emocjami wynikającymi z propagandy.//

  Toteż ja namawiam do nieulegania propagandzie tylko kierowania się zdrowym rozsądkiem i Polską Racją Stanu a ta nie przewiduje bezsensownych waśni z sąsiadami.

  //Prawdopodobnie UE powoli wzmocni związki gospodarcze z Rosją//

  Nie Unia tylko poszczególne państwa a Polska zostanie z ręką w nocniku.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:43:40 Czy jesteś w stanie podać
  jakie Polska ma związki gospodarcze z Rosją? Ile i co kupuje, ile i co sprzedaje? Kto, czyli jakie przedsiębiorstwa, czy ludzie handlują z Rosją?

  Biorąc pod uwagę zewnętrzne powiązania gospodarcze, istnieją również:
  liczne i znaczące różnice. Rosyjska gospodarka wykazała ostatnio nadwyżkę eksportu nad importem, w dużej mierze z powodu ograniczonego importu
  materiałów inwestycyjnych lub produkcyjnych, których oczywiście nie można traktować jako
  pozytywne zjawisko rozwoju. Z drugiej strony polska gospodarka wykazuje znaczną, bo ok. 10 mld USD rocznie nadwyżkę importu
  nad eksportem, co, jeśli to zjawisko będzie się utrzymywało, należy ocenić jako niebezpieczne. W stosunku do relatywnie dużych rezerw monetarnych nie ma to jeszcze większego negatywnego znaczenia. Polski eksport kierowany jest głównie do
  Rynki zachodnie (70 proc. do krajów UE) i nie odbiega znacznie pod tym względem od proporcji rosyjskiej.

  Na koniec należy również podkreślić znacznie większe zainteresowanie partnerów zagranicznych inwestycje bezpośrednie w Polsce, czyli do tej pory prawie 60 mld USD. Ta sytuacja powinna ulec zmianie w przyszłości, jeśli weźmie się pod uwagę chłonność rosyjskiego rynku i jego ogromne zasoby naturalne.
  http://ekonomia.wne.uw.edu.pl/ekonomia/getFile/514
 • @Anna-PK 16:00:01
  //Czy jesteś w stanie podać
  jakie Polska ma związki gospodarcze z Rosją? //

  Nie jestem w stanie bo te związki z przyczyn politycznych są zrywane i jeszcze idioci z naszego rządu są z tego dumni.
  Wiem, że importujemy potężne ilości węgla jednocześnie likwidując własne kopalnie. Za chwilę będziemy kupować rosyjski gaz płacąc Niemcom solidną marżę.
  To wszystko się w pale nie mieści...

  Ale pi-siury idioci są z takiej polityki dumni.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:11:47 Szykują się wybory w Niemczech
  i Francji, stąd jest parcie tak Macrona jak i Merkel na ustabilizowanie polityki z Rosją. W Polsce też w końcu musi zmienić się rząd. Należy śledzić jakie są prądy, idee, pomysły na przyszłość i popierać tych, którzy mają myśli zbliżone do Twoich.

  Byłeś w Rosji? Jak nie, to wybierz się na wycieczkę. ;)
 • @Anna-PK 16:28:06
  // i popierać tych, którzy mają myśli zbliżone do Twoich.//

  Jedyną partią parlamentarną, która nie jest rusofobiczna jest Konfederacja ale po wystąpieniu Winnickiego w sprawie Białorusi zwątpiłem w nich.

  W Rosji a raczej ZSRR byłem na wycieczce ostatni raz w 1988 roku. Od tego czasu nie miałem okazji ale z chęcią bym teraz pojechał i porównał.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:45:44 Nie ulega wątpliwości, że Putin
  rozmawiając z Bidenem powiedział mu, że tylko amerykańskie działanie na Ukrainie i Białorusi, a nawet w Polsce, może spowodować to, że Rosja nie będzie miała wyjścia i ściśle zwiążę się z Chinami. To jest bardzo logiczna
  obserwacja.

  Dzisiaj jest Tichanowska w Waszyngtonie i napuszcza Bidena na Łukaszenkę. Zobaczymy jaki będzie tego skutek. A to będzie też wniosek dla Polski i jej zaangażowanie w dywersję na wschodzie, czyli tzw. Partnerstwo Wschodnie, czy jest ono cokolwiek warte, czy nie. Bo jakoś Gruzja i Armenia nie mają wielkich perspektyw w tych planach.
 • @Anna-PK 17:35:43
  Jak tym zdrajcom i idiotom każą przestać ujadać to przestaną. Na tym to polega.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Broń jądrowa banderopitekom się śni . Nie po to małpie brzytwę zabrano .Salute 5* .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:28:39
  Uważam ze pani Lempart ma bardziej adekwatne słownictwo do takiej sytuacji. Niechże się Pan nie ogranicza, Panie Jarosławie.....
 • @Talbot 14:38:08
  "Komu zależało na zarażeniu światowej populacji "Wir".....?
  Komunistom - Chinom, Rosji i Deep State.
  Dlatego pozbyli się Donalda Trumpa fałszując wybory, aby wprowadzić NWO i doprowadzić do ustanowienia ogólnoświatowego komunizmu i zamordyzmu."

  Paranoja jest trudna do wyleczenia.
 • @ikulalibal 14:50:59
  "Od 400 lat rząd dusz nad Polakami
  sprawują anglosasi więc to zrozumiałe że ruso i germano fobia jest mocna zakorzenioną cechą Polaków."

  Jeszcze za wojen napoleońskich Polacy byli po przeciwnej stronie. Jeśli już to dopiero od Wojny Krymskiej.
 • @zbyszek77 18:33:04
  //Niechże się Pan nie ogranicza, Panie Jarosławie.....//

  Mam ograniczenia...
  Nowicki w "Wielkim Szu" powiedział, że "całe życie uczył swoje ręce niezdarności".
  Ja całe życie chcę nauczyć się trochę wulgarności ale też mi nie wychodzi... :))
 • @Pedant 18:51:24
  //Paranoja jest trudna do wyleczenia.//

  Od lat mu to mówię ale nie dociera...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:59:05
  "//Paranoja jest trudna do wyleczenia.//
  Od lat mu to mówię ale nie dociera..."

  Paranoja ma podłoże osobowościowe a nie intelektualne.

  Zresztą zwykle paranoicy nie są w stanie rozważać innych alternatyw, bo ich szare komórki nie są dość sprawne.

  Ale jeśli są inteligentni, no to jest katastrofa ;)
 • @Pedant 18:53:57
  //Jeszcze za wojen napoleońskich Polacy byli po przeciwnej stronie. //

  Po przeciwnej stronie niż kto? Anglicy?
  Nic podobnego.Pozory.I jak zwykle "białe plamy" na stronicach historii.
  W 1801 car Paweł zawarł tajne porozumienie z Napoleonem na okoliczność wspólnej wyprawy na Indie.
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Indian_March_of_Paul

  I dopiero ta okoliczność zaowocowała angielskimi intrygami których celem było aby nie tylko nie zaistniał francusko-rosyjski sojusz, ale żeby obydwie strony stanęły na przeciw siebie jako śmiertelni wrogowie.
  Intrygi udały się między innymi dzięki pomocy polaków fałszujących rzekome dowody na zamiary podbicia Europy sformułowane w tak zwanym "testamencie Piotra Wielkiego" https://en.m.wikipedia.org/wiki/Michał_Sokolnicki_(general)

  PS
  jednym z kilku wariantów "testamentu piotra wielkiego" jest do dziś rozpowszechniana tzw "zalecenia katarzyny II dla ambasadorów rosji"
 • @ikulalibal 19:27:06
  Twoja wiedza historyczna często mnie zadziwia.
  Szacun :)
 • "Po co komu rusofobia i sinofobia?"
  ------------------
  Najpierw należałoby określić owe fobie - czy one są tylko wirtualne w ramach narzuconego etapu mądrości w danym czasie a tworzącego jakiś większy projekt czy też mają realne podłoże a Rosjanie i Chińczycy robią wszystko aby ich nikt nie lubił. Raczej ani Rosja ani Chiny takich starań nie czynią - więc mamy do czynienia z harcami dzieci diabła.
  Wniosek?
  Złowrogiego świrusa, rusofobii i sinofobii można się łatwo pozbyć naciskając przycisk OFF na pilocie TV.
 • @Pedant 19:05:39
  "Paranoja ma podłoże osobowościowe a nie intelektualne."

  Czy zatem poprawny jest wniosek, że na tyle różnimy się od Ruskich, że można nas judzić???

  Jaki jest Twoim zdaniem udział ojczulków w kształtowaniu osobowości Polaków?

  Pozdro!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:29:43
  "Twoja wiedza historyczna często mnie zadziwia.
  Szacun :)"

  Podzielam pogląd - co Szanowny Ikulalibal napisze koment lub notkę, to zawsze na poziomie mistrzowskim.
  Ja w ogóle nie ogarniam jak to jest możliwe :-)

  Pozdro!
 • @Repsol 18:22:02, All
  "Broń jądrowa banderopitekom się śni . Nie po to małpie brzytwę zabrano ."

  Auć! Auć! ;-DDD

  Orlen i jakaś inna polska firma zastanawiają się nad wprowadzeniem do Polski małych reaktorów. Mają oczywiście ułatwić (TFU!) dekarbonizację, zasilać przemysł i niektóre miasta, ale tak sobie pomyślałem czy pod przykrywką małych reaktorów nie da się przemycić małych głowiczek...
  Jakoś tak mi się neurony zwarły na tych głowiczkach i na niedawnym odwołaniu szefa podlaskiego oddziału straży granicznej - chłop był miejscowy, a trafił się myślę, że ktoś z teczki. Nie daj Boże po szkole "liderów"....

  Pozdro!
 • @Jasiek 23:18:33
  //Podzielam pogląd - co Szanowny Ikulalibal napisze koment lub notkę, to zawsze na poziomie mistrzowskim.//

  Po to tu jesteśmy, żeby uczyć się jeden od drugiego.

  Mądry pyta a tylko głupiec zna wszystkie odpowiedzi.
 • @Anna-PK 16:00:01
  "Na koniec należy również podkreślić znacznie większe zainteresowanie partnerów zagranicznych inwestycje bezpośrednie w Polsce...."

  Muszę się Pani przyznać, że jak czytam takie informacje i widzę jakie w Polsce są skutki inwestowania "partniorów" to lepiej, żeby się zmyli.
  No ale oczywiście jak się ich przyciśnie, to zaraz będzie kwik o "praworządności", "prawach człowieków", czasem nieraz sankcje...

  U Ruskich i na Białorusi służby działają jednak lepiej (nawet na Ukrainie - vide Nowak) i może dlatego "partniory" nie mogą pofikać z "inwestycjami".

  Dla mnie przykład inwestowania zawsze będzie się kojarzył z.... offsetem do f-16 :-(
 • @demonkracja 21:46:57
  "Złowrogiego świrusa, rusofobii i sinofobii można się łatwo pozbyć naciskając przycisk OFF na pilocie TV."

  Nie jest dobrze - zostaje radio, kino, "organizatorska funkcja prasy", większość netu....

  Pozdro!
 • @Jasiek 23:33:27
  -------------------
  "Nie jest dobrze - zostaje radio, kino, "organizatorska funkcja prasy", większość netu...."
  -------------------
  Pod pojęciem -TV - mam na myśli wszystkie, wielki, czarcie mendia - zresztą innych nie ma.
 • Te fobie to tylko polityka na poziome zazdrosnych sąsiadek.
  To po prostu obrabianie d..py rywalowi.
  Cała polityka np. Polska wewnętrzna to obrabianie wzajemnie własnych d..p.
  Mamy to w TV na co dzień do wyrzygania.
  Dokładnie taką "politykę" uprawiają plotkary.. od pokoleń.

  Prawdziwa polityka to dyskurs o tym jak poprawić jakość życia Narodu.
  w tym aspekty gospodarcze, bezpieczeństwo, zdrowie...kultura..
  To jest prawdziwa POLITYKA.

  Tę prawdę rozumie tylko PIS, cała reszta pasożytów przy korycie o tym w ogóle nie myśli oni myślą wyłącznie o korycie dla siebie i dla swoich nadzorców.

  POLITYKA to wyłącznie praca nad poprawą jakości życie Narodowi a naród to społeczeństwo (nie elyty, nie "nadzwyczajne kasty" ..czy inne KK..) a więc polityka MUSI być prospołeczna a nie żadna inna.

  PO i kanapy nie rozumieją tej prostej prawdy...
  oni wręcz programowo gardzą taką polityką .
  Dlatego Naród czyli społeczeństwo powinno ich wykastrować z polityki co do ostatniego plemnika.

  Podmiotem jest Naród czyli Społeczeństwo...a nie jakaś tam hołota uważająca się za "elytę" .
  Elity to wyselekcjonowani ze społeczeństwa przedstawiciele tego SPOŁECZEŃSTWA... ich zadaniem jest działać na rzecz społeczeństwa a nie w interetesie własnym i szwagrów.
 • @Oscar 08:36:53
  "Elyta" która oderwała się od społeczeństwa powinna systemowo zostać przemielona poddana recyklingowi z powrotem do poziomu społeczeństwa.

  I tak trzeba zrobić z "Nadzwyczajną kastą" z KK, z neoliberałami...
  Trzeba im przywrócić normalność czyli poziom życia społeczeństwa..
  a powołać nowe ELITY które zechcą pracować na rzecz społeczeństwa...
  a nie dla swojej d..py i szwagrów..
 • Na dniach należy się spodziewać spazmów wściekłości
  W Moskwie odbywa się "międzynarodowa avia-kosmiczna wystawa"
  na której zaprezentowano najnowszą generacje myśliwca SU
  Nie bardzo się na tym znam więc nie chcę się wypowiadać ale że ponoć niewidzialne czy coś takiego.
  W rosyjskojęzycznych mediach chodorkowskiego zakotłowało się,zawrzało wśród finansowanych przez Sorosa blogerów.Najwyższy alert,wszystkie ręce na pokład.
  Putin na otwarciu wystawy

  https://vz.ru/news/2021/7/20/1109883.html
 • @ikulalibal 13:29:58
  A ja dodatkowo polecam wszystkim (szczególnie tym co Rosję kochają "inaczej") obejrzenie w niedzielę o godz. 10.00 wielkiej parady morskiej w Petersburgu z okazji święta Marynarki Wojennej FR.
  Kanał RTL Planeta.
  I przy okazji porównania sobie komu obsikujemy nogawki...
 • rusofobia jest spowodowana niefajnym zachowaniem rosji
  i niech z siebie ofiary nie robią bo to bez przyczyny nie bierze tak samo jak antysemityzm i amerykanofobia ofensywne kraje wiec adewakntne uczucia budzą
 • @michalm12345 15:36:55
  A co to znaczy "niefajne zachowanie Rosji" (Rosji z dużej litery, jak już) ?
  To czy Rosja jest "fajna" czy "niefajna" nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Rosja jest po prostu pożądana. A że nie mogą się do niej dobrać - choć w latach 90-tych już witali się z gąską - to robią wszystko, aby zdyskredytować do imentu ten kraj w oczach opinii publicznej. Co im się niestety udaje. Typowym przykładem jesteśmy my i emiraty bałtyckie.
  Paranoidalna rusofobia powoduje odcięcie jakiegokolwiek instynktu samozachowawczego. Te ataki naszych polityków to jest jakieś kuriozum ocierające się o absurd. Najbardziej nienawidzi się tych, których się kiedyś kochało i porzuciło.
  I jeszcze ten Putin... Prowadzona przez niego polityka i poparcie społeczne doprowadza jego mizernych odpowiedników w innych państwach do granicy śmieszności i bezsilnego ślinotoku.
  Dziewczyna ładna i niedostępna zazwyczaj ma opinię puszczalskiej.
  Jakie to jest żałosne...
 • @michalm12345 15:36:55
  Rusofobia ? raczej nagonka propagandowa wrogów Rosji na Rosje czyli opluwanie Rosji
  Przecież mamy takie same Irano-fobie, Syrio-fobie, Białorosio-fobie,
  Kuba-fobie, Wenezuela-fobie .. a nawet ostatnio PIS-fobie.

  To wszystko to opluwanie wrogów a raczej potencjalnych ofiar globalnych bandytów które nie chcą się poddać procesowi rabowania.

  To dzisiaj oczywista oczywistość.
 • @Jasiek 23:18:33
  Wujek Google jak widać wszystkich potrafi zastraszyć , jak pisze Adevo .
 • @Oscar 17:38:12
  PiS jest ofiarą globalnych bandytów?
  Odstaw zioła i nalewki......
 • @zbig71 08:13:06
  UE czyli starsza siostra globalnych bandytów (globalne kolonizacje) już traktuje PIS (i Fides) jak wroga (czyli buntującą się kolonię).
  USA jeszcze nie traktuje Polski jak wroga ale to kosztuje straszne pieniądze Polskiego podatnika (teraz 250 Abramsów)... czyli to haracz dla globalnego bandyty .. by przeżyć.

  Zaparz sobie ziółek na rozjaśnienie umysłu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:37:50
  Miałam dać 5, jednak puuuq ma całkowitą rację. Nie godzi się tak pisać o Polakach, na polskim portalu. No chyba, że ktoś Panu za to płaci jak Jasiowi Hartmanowi...
 • @viridiana 11:03:59
  "@Jarek Ruszkiewicz SL 13:37:50
  Nie godzi się tak pisać o Polakach, na polskim portalu. No chyba, że ktoś Panu za to płaci ..."

  Ciekawa uwaga.

  Pan Jarek napisał:

  "Tak z grubsza wygląda schemat manipulacji medialnych. To, że nie służy to Polskiej Racji Stanu jest oczywiste dla każdego myślącego Polaka. No ale duża część naszego społeczeństwa to niestety stado bezrozumnego bydła, które pójdzie tam, gdzie im wskażą ustawiacze świata. "

  Czyli co Pani proponuje. Że Polacy nie powinni myśleć, tylko ślepo wierzyć mediom? Że ci co chcą ich obudzić są wrogami i agentami?
 • @viridiana 11:03:59
  //Miałam dać 5, jednak puuuq ma całkowitą rację.//

  To bardzo "logiczne".
  Zazwyczaj decyzję o ocenie podejmuje się po zapoznaniu się z tekstem ale widać u pani ten proces przebiega inaczej.
  Tekst się pani podoba (i stąd gotowość wysokiej oceny), natomiast uwagę na jego (tekstu) zawartość zwraca pani dopiero komentarz @puuuq
  To dość osobliwe.
  A zawarte w tekście stwierdzenie /duża część naszego społeczeństwa to niestety stado bezrozumnego bydła, które pójdzie tam, gdzie im wskażą ustawiacze świata./

  jest prawdziwe i nic z tym nie jesteśmy w stanie zrobić.
  Każde z ludzkich społeczeństw składa się z takiej cześci i nie należy mieć co do tego iluzji.
  A iluzje onegdaj były.Wierzono że podatność na manipulacje i propagandę jest efektem słabego wykształcenia pewnych warstw społecznych.Ale kiedy już nauczono wszystkich pisac i czytać okazało się że w z zakresie podatności na manipulację nic się nie zmieniło.
  Wówczas powstała koncepcja że to ograniczenie w przekazywaniu i wymianie informacji.Po zaistnieniu internetu nie ma już żadnych argumentów usprawiedliwiających wiadome ograniczenia.
  Pora przyznać że pewni ludzie są tępi bo są tępi .Bóg tak chciał.

  A przyrównywanie ludzkiego stada do bydła po dwóch tysiącach lat chrześcijaństwa nie powinno już być obraźliwe.Wszak obraz owiec i pasterza ma swą pozytywną symbolikę.Prawda?
 • @Oscar 09:24:24
  A ty ziółek nie pij i nie pal przypadkiem.
  PiS to frędzle podlegające koniokradom, stąd ten dym z Europą.
  Zresztą PiS służy Niemcom jak może.
 • Wolność
  "Po co komu rusofobia..? "

  No jak to po, co ? Przecież agresja ludu musi być na coś, kogoś ukierunkowana. Zawsze się znajdzie jakaś Rosja, Rydzyk czy spółka Kaczor&Donald. A międzyczasie naród polski jest drenowany z czasu, energii, własnego życia ( bo kasy w skarpetach, złota, diamentów już nima )
 • @viridiana 11:03:59
  //Nie godzi się tak pisać o Polakach, na polskim portalu.//
  Ja nazywam tylko rzeczy po imieniu.
  Niech zachowują się jak wolni, dumni Polacy to nie będę ich nazywał bydłem.
 • @Pedant 11:20:42
  Czyżbym nie dość wyraźnie i konkretnie napisała, co proponuję? Więc jeszcze raz - proponuję, aby Pan Ruszkiewicz na polskim portalu nie pisał, że duża część polskiego społeczeństwa to stado bezrozumnego bydła, ponieważ nie jest "budzenie Polaków" To jest lżenie Polaków! Dotarło?
 • @ikulalibal 11:42:44
  Jeśli mówca pierdnie w salonie na koniec nawet najlepszej oracji, w świadomości słuchaczy utrzyma się niestety tylko smród gówna.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:04:25
  //Niech zachowują się jak wolni, dumni Polacy to nie będę ich nazywał bydłem.//

  "Niech"?! Niech bydło zachowuje się tak, jak sobie pastuch życzy, to nie będzie go kijem okładał...? Chyba w amoku wielkościowych nastawień pomylił Pan Polskę ze stajnią, a siebie, no właśnie, z kim? Może z rabinem Schudrichem, który wpuszczony na senacką mównicę z okazji 80-tej rocznicy hitlerowskiej zbrodni w Jedwabnym, w kulawej polszczyźnie insynuował Polakom złodziejstwo żydowskiego mienia bezspadkowego. O israelskiej kradzieży ziem Palestyńczyków zapomniał, co jest typowe dla osób z otępieniem starczym.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej