Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
631 postów 26073 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Jak zachęcić społeczeństwo do wyszczepienia?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To, że "narodowy" program wyszczepień stanął i zakończył się klapą nie ukrywają nawet politycy zapraszani przez presstytutki do merdiów głównego nurtu.

W tej krótkiej notce nie mam zamiaru roztrząsać argumentów za czy przeciw wyszczepieniu. Jest tyle tekstów analizujących tę hucpę wszechczasów, że każdy coś dla siebie znajdzie. Jestem umiarkowanym "antyszczepionkowcem" jeśli chodzi o stare, klasyczne szczepionki, które były opracowywane przez lata z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa określonych przez ponad stuletnią praktykę. Nigdy na przykład nie szczepiłem się przeciwko grypie bo podawana szczepionka była co najwyżej skuteczna na wirus z ubiegłego roku a jak ogólnie wiadomo wirus grypy ciągle mutuje. Obecnie z grypą problemów już nie mamy bo sprytny, kowidowy świrus zlikwidował ją całkowicie. Widać nie lubi konkurencji. Co za ulga...

 Do obecnej, globalnej akcji wyszczepienia czyli tak naprawdę globalnego eksperymentu genetycznego nikt mnie nie przekona. Żadne głupkowate niedzielne guty czy horbany, którzy nie wiedzieć czemu mają jakieś stopnie "naukowe", nie dadzą rady.

 "Narodowa" akcja wyszczepień stanęła gdzieś na poziomie 40% i jakoś nie widać szans, żeby dalej się dynamicznie rozwijała. Rząd na razie stosuje jeszcze marchewki ale już otwartym tekstem zaczyna napomykać o kijach. Żeby chronić wyszczepionych zamierza się wprowadzić segregację społeczeństwa. Zapowiada się, że dostęp do sklepów, środków transportu czy imprez masowych będzie możliwy jedynie dla wyszczepionych, którzy, mimo że dostali "eliksir nieśmiertelności" są podobno narażeni na złowrogi kontakt z tymi niewyszczepionymi. To nic, że pozbawianie obywateli podstawowych wolności jest sprzeczne z Konstytucją i kilkoma międzynarodowymi konwencjami. Władza już od dawna pokazuje gdzie dokładnie ma swoich obywateli.

 Taki apartheid może napędzić do punktów wyszczepień jakiś dodatkowy procent zdesperowanych Polaków ale z pewnością nie rozwiąże problemu globalistów i służącym im na dwóch łapkach rządom. Jednak jeden sposób na zwiększenie frekwencji w punktach wyszczepień jest.

 Rząd powinien w formie ustawy (a najlepiej poprawki do konstytucji) zagwarantować odpowiedzialność państwa za ew. skutki udziału w eksperymentach medycznych, do których "zachęca" określonymi sankcjami pozbawiającymi większość społeczeństwa podstawowych praw konstytucyjnych. Zwykle taka odpowiedzialność spoczywa na dostawcy preparatu ale tym razem producenci wymiksowali się od jakiejkolwiek odpowiedzialności bo każdy wyszczepiony podpisuje odpowiednie oświadczenie. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie ingerowało w to państwo bo każdy przecież ma prawo robić ze swoim życiem i zdrowiem co mu się podoba. Jeśli jednak państwo ingeruje i "zachęca" swoich obywateli to automatycznie staje się uczestnikiem i stroną tego eksperymentu genetycznego. Jeśli politycy traktują swoich obywateli poważnie to właśnie tak powinni zrobić. Z uzyskaniem większości konstytucyjnej nie powinno być najmniejszych problemów bo politycy praktycznie wszystkich opcji (może z wyjątkiem Konfederacji) są gorącymi zwolennikami wyszczepień.

 Nie ma żadnej gwarancji, że reszta niewyszczepionych Polaków pobiegnie galopem po eliksir nieśmiertelności zwany wyszczepionką ale jakaś część wahających się, zwłaszcza tych którzy już mają hulajnogę elektryczną, może da się skusić.

Niniejszym zastrzegam sobie prawa autorskie do tego pomysłu i oczekuję tantiem w wysokości 5 PLN od każdego zachęconego tym nowego wyszczepionego.

 

 

KOMENTARZE

 • Autor 5*
  Holandia: Coraz więcej osób zaszczepionych z pozytywnym testem na obecność koronawirusa
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-holandia-coraz-wiecej-osob-zaszczepionych-z-pozytywnym-teste,nId,5370268
 • ...
  //Jestem umiarkowanym "antyszczepionkowcem" jeśli chodzi o stare, klasyczne szczepionki, które były opracowywane przez lata z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa określonych przez ponad stuletnią praktykę.//

  Bardzo odważna teza, zapewne pochodzi ona z głębokiego WIERZENIA w "medycynę" i "naukę"...

  Pozwoli Pan Jarek, że coś zacytuję:

  "dr Montanari

  Dzień dobry, będę kontynuował to, co już zostało poruszone. Są to niektóre z substancji, które oficjalnie dodaje się do szczepionek, więc można je znaleźć. To tylko część z nich, ale wszystkie te substancje można znaleźć na liście podanej przez producentów, więc są stabilizatory. Glutaminian sodu jest najczęściej spotykany, 90 … prawdopodobnie 99% szczepionek zawiera tę substancję. Ta substancja, która po niewielkim wstrzyknięciu jest rakotwórcza. Trochę, nie bardzo…

  Dalej są konserwanty, czyli rtęć … sól rtęci.

  Ktoś powiedział – nie wiem dlaczego – że rtęć nie jest już składnikiem szczepionek. 100% szczepionek zawiera rtęć. Wszystkie zawierają rtęć, ponieważ wykonanie ich bez rtęci jest niemożliwe – technicznie niemożliwe – wyprodukowanie szczepionki. Ponieważ jeśli zrobi się ją w ogóle bez rtęci, w szczepionce rosną pewne grzyby w czasie przygotowania, na pierwszych etapach produkcji. Ale z technicznego punktu widzenia – jeśli znasz chemię – wiesz o tym, że niemożliwe jest usunięcie całej rtęci z produktu końcowego. Technicznie i chemicznie niemożliwe, więc wszystkie szczepionki zawierają rtęć. Następnie mamy formaldehyd. Formaldehyd jest… Więc pokażę Państwu, że rtęć jest dodawana do niektórych szczepionek, wymieniona na opakowaniu szczepionki. I jest formaldehyd. Formaldehyd jest czymś zakazanym w medycynie od 2004 roku. Po 15 latach nadal stosujemy coś, co jest surowo zabronione w medycynie, ponieważ jest rakotwórcze. Następnie, mamy antybiotyki (12:33:00) …. Na przykład neomycyna i kanamycyna, która … cóż … moja farmakologia, mój egzamin z farmakologii odbył się w 1970 r. i gdybym wówczas powiedział mojemu profesorowi, by zastosować neomycynę lub kanamycynę u noworodka, wyrzuciłby mnie za drzwi. Ale teraz umieszcza się je w szczepionkach. Te antybiotyki są nieodpowiednie dla noworodków. Następnie adjuwanty. Powiedziano mi, że wiedzą Państwo wszystko o aluminium. Aluminium jest używane w prawie wszystkich szczepionkach jako adiuwant, jeśli chcą Państwa, żebym wyjaśnił, dlaczego używa się adiuwantów – zrobię to, ale myślę, że to nie jest konieczne. Bez adiuwantów nie ma możliwości, aby szczepionki wywołały jakikolwiek efekt. Następnie, stosowany jest inny adiuwant, jakim jest skwalen. Skwalen to coś, co produkujemy, wszystkie zwierzęta naczelne produkują skwalen, ale nie można go wstrzykiwać. To tak, jak na przykład mleko. Wszystkie ssaki, samice ssaków produkują mleko. Ale spróbuj wstrzyknąć komuś mleko, to kwestia kilku minut, kilku sekund i zginie ten nieszczęsny mężczyzna lub kobieta. Następnie, białka, komórki i erytrocyty – czerwone krwinki pochodzące od ludzi i zwierząt. Pochodzą z etapu przygotowania szczepionek i nie można ich usunąć. Następnie, mamy coś, co będzie ciekawe pod koniec mojej prezentacji. Guma i galaretki to poprzednie stabilizatory. Zobaczą Państwo, że szczególnie galaretki są niezbędne, aby [szczepionki] były w ogóle stabilne w prawie każdej temperaturze, w odpowiednim zakresie temperatur. Za chwilę zobaczą Państwo, dlaczego galaretki są tak interesujące. Następnie, mamy emulgatory, jeśli nie doda się emulgatorów, fazy szczepionek będą się oddzielać – tego nikt nie chce.

  Tak więc, to jest najbardziej powszechne, jest stosowane do prawie wszystkich szczepionek – Polysorbate 80. Jest on stosowany w innych lekach – na przykład we wszystkich lekach stosowanych w leczeniu raka mózgu. Powód jest taki, że emulgator jest nie tylko emulgatorem. On otwiera barierę krew-mózg, krew-mózg. Zatem wszystkie te substancje (12:36:00) mogą swobodnie wchodzić do mózgu, ponieważ jest to rodzaj klucza, który otwiera drzwi do mózgu. Następnie, jest coś bardzo dziwnego, co nazywa się Medium 199. Nikt nie wie, co to jest. Kiedy sprawdzi się w podręczniku … w podręczniku farmaceutycznym jest 11 różnych receptur.. . 11, żadna z nich nie jest zatwierdzona do stosowania u ludzi lub zwierząt. Żadna z tych 11 receptur. Nie wiadomo, jakie receptury zawarte są w poszczególnych szczepionkach. Piszą po prostu Medium 199. Jednak każda z nich może zostać legalnie włączona do szczepionki. To zdjęcie zrobione za pomocą mikroskopu elektronowego przedstawia fosforan glinu, który jest najczęstszym adiuwantem. Są to kryształki wykonane z sodu i chloru. A tu w środku jest fosforan glinu i rtęć. Mówimy o rtęci, dodatkowej poza tą, której nie da się usunąć ze szczepionek, jest rtęć, która jest dodawana do szczepionek. To jest szczepionka przeciwko grypie, a tutaj producent pisze, tutaj jest wydrukowana na pudełku, „Szczepionka zawiera rtęć”. Więc to jest rtęć. I pokażę Państwu, dlaczego to jest takie niebezpieczne. To jest cząsteczka, to jest rtęć. Kiedy znajduje się w roztworze wodnym, ta część cząsteczki, która oddziela się od metalu, od rtęci. Pokażę Państwu później, że wszystkie szczepionki zawierają cząsteczki. Ale musimy tu coś uprzedzić. Są cząsteczki, które są wstrzykiwane wraz ze szczepionką, w tym rtęć.
  [...]
  Zaczęliśmy analizować szczepionki około 16 lat temu, jako pierwsi je analizowaliśmy i przeprowadzaliśmy te analizy w zupełnie inny sposób.

  Inny niż w każdym innym laboratorium. Ponieważ my patrzymy na nie pod mikroskopem elektronowym, żeby sprawdzić, czy zawierają cząstki stałe, czy zawierają małe kawałki materiału stałego. I wszystkie zawierały – z jednym wyjątkiem, i powiem wam za chwilę, jaki to wyjątek. Oto lista szczepionek, które przeanalizowaliśmy przez 16 lat … prawie 17 lat prowadzenia analiz. Znaleźliśmy te cząsteczki, które pokażę Państwu za kilka minut.

  Jedyny wyjątek, jedyna szczepionka, która nie zawierała żadnych cząsteczek stałych, to jedyna przebadana przez nas szczepionka weterynaryjna, dla zwierząt. Jedynie szczepionka dla kotów była czysta. Ktoś, ktoś jest w stanie wyjaśnić dlaczego, proszę niech zabierze głos."

  ---------------

  Panie Jarku,

  Wie Pan co to za tekst? Śpieszę wyjaśnić:

  "Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej odbyło się dnia 19 lutego 2019 roku. Dr Antonietta Gatti przedstawiła prezentację pt. 'Metody analityczne badań szczepionek i wyniki tych badań (mikroskopia i chromatografia cieczowa)”, a dr Stefano Montanari „Zanieczyszczenia w szczepionkach”. Włoscy naukowcy są autorami znanego badania pt. „New Quality-Control Investigations on Vaccines: Micro- and Nanocontamination”"

  Całość transkryptu tego wystąpienia i towarzyszącej dyskusji można przeczytać tutaj (włos się jeży na głowie, tym bardziej, że "wybrańcy" Narodu - KneSSejm - nie mogą powiedzieć po tym powiedzieć, że "myśmy nie wiedzieli"):
  https://stopnop.com.pl/gatti-montanari/

  P.S. Niektóre przeglądarki cenzurują tę stronę i na nią nie wpuszczają. Polecam przeglądarkę BRAVE, ona wczytuje wszystko.
 • @Rzeczpospolita 15:20:56
  Pewnie mieli zabójczy kontakt z jakimś niewyszczepionym wrogiem ludzkości czyli kimś, kto chce zabić swoją babcię i dziadka.

  A tacy mieli być bezpieczni...
 • @Kmieć 15:26:28
  Nie chcę się wypowiadać na temat starych szczepionek bo mam zbyt małą wiedzę. W dzieciństwie jakieś tam dostałem ale to było ok. 50 lat temu.
  To co teraz usiłują ludziom wcisnąć szczepionką nie jest.
  Zresztą komu mam to tłumaczyć :))
  Dzięki za bardzo dobre notki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:32:12
  //W dzieciństwie jakieś tam dostałem ale to było ok. 50 lat temu. //

  No właśnie idzie o "stare szczepionki".
  Na podstawie danych statystycznych niektórzy lekarze doszli do wniosku że
  stara,jeszcze z radzieckich czasów szczepionka przeciw gruźlicy, powoduje że zaszczepieni nią ludzie przechodzą covid jak zwykłe przeziębienie.
  https://www.interfax.ru/russia/739755

  Nas,znaczy się Polaków, też to dotyczy jako że w PRL szczepili nas szczepionkami albo ruskimi albo wyprodukowanymi (mieliśmy przecież kilka fabryk farmaceutycznych),według ichniejszych receptur.
 • @ikulalibal 15:55:34
  Za moich czasów w wojsku masowo szczepiono delbetą. Była niezwykle skuteczna przez kilka lat, żaden zimowy poligon nie był groźny.
  Już jej nie używają. Pewnie dlatego, że jest za tania i nie ma żadnej ochrony patentowej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Coraz więcej ludzi mądrzeje po takich skutkach .Salute 5* . https://invidious.fdn.fr/watch?v=EFvlv6buOI4
 • poprawka czy dopisek
  ?
 • Jarek * * * * *
  "Niniejszym zastrzegam sobie prawa autorskie do tego pomysłu i oczekuję tantiem w wysokości 5 PLN od każdego zachęconego tym nowego wyszczepionego."

  Sorry, ode mnie nie dostaniesz 5 złotych monet :)))

  Nie że jestem aż tak skąpy ;)))

  Ale tak jak Ty nigdy nie dałem się szczepić przeciwko grypie i nie poddaję się współczesnym # todesengel mengele #.

  Moja rada dla skłonnych by się poddać bio-eksperymetom.

  Niech wyszczepią wszystkich w sejmie i senacie a jak po dwóch latach wielu z tych sejmowo-senackich osłów padnie to się okaże co i jak z tym badziewiem.

  Pozdr. :))
 • @interesariusz z PL 16:31:43
  //poprawka czy dopisek?//

  Ale co?
 • @Monaco 16:48:06
  Od Ciebie nie oczekuję :)
  Rząd niech mi płaci!
  To oni w końcu odpowiadają przed globalistami.
 • Sukcesy Szczepienio fobów to IV fala.
  Teraz już nawet marchewki nie można stosować dla nieszczepionych bo to spowoduje złość zaszczepionych.
  Teraz jak marchewka to tylko losowanie dla wszystkich zaszczepionych.

  Został tylko kij...
  a kijów jest bez liku...
  Przykładowe kije...
  - ZUS odmawia ubezpieczenia na Covida nie zaszczepionym.. (to ich decyzja) czyli leczenie na Covida dla nich będzie płatne.
  - ograniczenia w zakresie wyjazdów zagranicę
  - kary administracyjne (np. jak za jazdę bez pasów).
  itp..
 • WPS
  A oto pogląd "dobrego cara":

  MOSKWA, 21 lipca - RIA Novosti. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że należy zwiększyć liczbę szczepień w kraju, ważne jest, aby przekonać ludzi o konieczności dostarczania szczepionki.
  „Naszym głównym zadaniem jest teraz zwiększenie wskaźnika szczepień w kraju, niezwykle ważne jest przekonanie ludzi o konieczności zaszczepienia się, że tylko w ten sposób możemy postawić barierę dla epidemii” – powiedział podczas spotkanie z członkami rządu za pośrednictwem wideokonferencji. Przywódca zauważył, że jednocześnie ważne jest, aby szczegółowo i umiejętnie wyjaśnić te trudne pytania, które pojawiają się w związku ze szczepieniem. To bardzo ważne, często w większość ludzie to rozumieją, że trzeba wykonać szczepienia, aby ratować siebie, swoich bliskich, tu nic nie można narzucić, trzeba wyjaśnić - dodał rosyjski przywódca.

  za: https://ria.ru/20210721/putin-1742251320.html
 • @stanislav 17:35:38
  Czyż ustami W. Władimirowicza nie przemawia Klaus Schwab...W. Putin, prezydent Macron i premier Morawiecki, to jakby sklonowani wyznawcy jednego wyznania..

  " Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało " ( J. 1: 1-3)
 • @stanislav 17:35:38
  Zamiast zadawać sobie trud cytowania (i tłumaczenia ) dłuższych wypowiedzi wystarczy powiedzieć krótko:Putin jest przeciwny przymusowym szczepieniom https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2+%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%83%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B9+%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8

  Bo przecież istnieje taka presja.Szczególnie wśród komunistów którzy dla celów politycznych (w sierpniu wybory do Dumy) ciągle zarzucają rządowi że nie daje sobie rady z akcją szczepień.
  W swych pretensjach odwołują się do przeszłości kiedy to na przełomie grudnia 1959 i stycznia 1960 roku w Moskwie i okręgu zaszczepiono przeszło 5.000.000 mieszkańców.
  Akcja spowodowana była faktem że na początku grudnia 1959 w Moskwie zanotowano kilkadziesiąt przypadków czarnej ospy.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/Вспышка_оспы_в_Москве_(1959—1960)
 • @stanislav 17:35:38
  Reakcje społeczna na szczepienia w Rosji

  https://www.youtube.com/watch?v=jY97OjEcfGQ&t=23s
 • @stanislav 17:54:17
  Co jest niezwykłego w obecnej pandemii? Dlaczego nie można jej porównać do innych epidemii w historii? Co jest z nią nie tak? Na ten temat patrz debata między doktorem-epidemologiem, doktorem nauk medycznych, profesorem Igorem Gundarowem i kandydatem nauk biologicznych, wirusologiem Fiodorem Lisicynem. Gospodarz - Dionis Kaptar.

  https://www.youtube.com/watch?v=pIbuLIDjUWI&t=56s
 • @stanislav 17:54:17
  A czy to prawda drogi panie @stnislav że jaczejką koordynującą
  anty szczepionkowy ruch jest radio i portal Echo Moskwy?

  https://www.google.com/search?q=%D0%AD%D1%85%D0%BE+%D0%9C%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B2%D1%8B+%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F&client=firefox-b-d&hl=pl&sxsrf=ALeKk00X8DLvW1nTczpkhLPE8cbnDYlrFg:1626883145347&ei=SUT4YPvAFILurgS5x5eQCg&start=0&sa=N&ved=2ahUKEwi7ieD_w_TxAhUCt4sKHbnjBaI4ChDy0wN6BAgBEEE&biw=1333&bih=646

  Wielu ten fakt daje do myślenia i choćby z tego powodu idą się szczepić.
  Albowiem w całej historii Echa Moskwy nie zdarzyło się aby jego redakcja optowała za czymś dobrym dla Rosjan.

  Nie oznacza to jednak że dziennikarze Echa Moskwy się nie szczepią.
  Szczepią się potajemnie ale za każdym razem ten sekret wychodzi na światło dzienne co dowodzi że świat nie istnieje bez dobrych ludzi.
 • @ikulalibal 17:49:58
  Przykład żydowskiej sofistyki komisarza @ikulaliala " Putin jest przeciwnikiem szczepień...dlatego wzywa do przyspieszenia tempa szczepień" :)))))

  Wniosek:

  1. Putin nie wie co mówi ?!

  2. Putin jest przeciwko szczepieniom ( nie wiadomo dlaczego ?), ale wzywa do przyspieszenia szczepień, a zatem jest nieodpowiedzialnym politykiem, albo wręcz świadomie działającym na szkodę narodu ?!
 • @stanislav 18:16:49
  Wniosek nr 3:

  Tylko komisarz @ikulalibal wie co myśli " naprawdę" i co mówi " na poważnie" prezydent Rosji :)))))
 • @stanislav 18:16:49
  // " Putin jest przeciwnikiem szczepień...dlatego wzywa do przyspieszenia tempa szczepień" //

  Putin jest przeciwnikiem przymusowych szczepień dlatego uważa że:
  " niezwykle ważne jest przekonanie ludzi o konieczności zaszczepienia się "
  Przecież sam ciołku tłumaczyłeś jego słowa.Widać "tłumaczyć" nie oznacza jeszcze "rozumieć.

  Ja na ten przykład jestem przeciwnikiem aborcji i dlatego popieram antykoncepcje.
  Czuje różnice ?
 • @stanislav 17:35:38
  //A oto pogląd "dobrego cara"://

  Coś w tej notce jest o Putinie?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:54:22
  Do konstytucji !!!!!!

  Jeśli konstytucję można by poprawiać, to to nie jest konstytucja, bowiem niczego nie gwarantuje,

  można jedynie dopisać nowe gwarancje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:38:47
  Kolega JR daje się , że zatytułował " Jak zachęcić społeczeństwo do wyszczepienia?", a jako, że problem jest ponadnarodowy, to i przykłady "zachęt" są ponadnarodowe :))) Czemu to kolega JR nagle udaje, że nie wie " o co chodzi" ? :))))
 • @interesariusz z PL 18:46:35
  Oczywiście, że konstytucję można a nawet trzeba poprawiać.
  Realia na świecie się zmieniają i to musi mieć odzwierciedlenie właśnie w konstytucji.
 • @ikulalibal 18:29:32
  To tak jak ja...jestem przeciwnikiem picia tanich win więc zalecam pić dobre :)))) Jestem zwolennikiem logiki więc nie znoszę indoktrynacji komisarza @ikulaliala i jemu podobnych żydofilskich trolli:))))
 • @ikulalibal 18:29:32
  "Putin jest przeciwnikiem przymusowych szczepień dlatego uważa że:
  " niezwykle ważne jest przekonanie ludzi o konieczności zaszczepienia się "..."

  W sumie, to przekonanie i przymus różnią się tylko doborem środków...

  Pozdro!
 • @stanislav 18:55:42
  //..jestem przeciwnikiem //

  Tak.Fakt ów jest bardzo widoczny.Jak również to że ilekroć przyprzeć pana do muru bezsilnie powtarza pan te same frazy " komisarza @ikulaliala","żydofilskich trolli ".Nie nudno panu? Umysłowa impotencja uniemożliwia "wzniesienia się" na wyższy poziom?

  PS
  zapomniał pan podać przykład oligarchy w strukturach rosyjskiej władzy.
 • @stanislav 18:16:49
  "2. Putin jest przeciwko szczepieniom ( nie wiadomo dlaczego ?), ale wzywa do przyspieszenia szczepień, a zatem jest nieodpowiedzialnym politykiem, albo wręcz świadomie działającym na szkodę narodu ?!"

  Zupełnie nie rozumiem po co on podjął tę grę.

  1. Jest na pasku grandziarzy

  albo

  2. Wie, że nie chodzi o kowida, tylko np o broń etniczną i ma swoją szczepionkę.

  Kurde, nie moja liga...

  Pozdro!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:12:27
  Zgadza się. Raz dostałem w 1972 r. , przez tydzień nogę wlokłem za sobą na porannej zaprawie fizycznej, bo żadnego zwolnienia z WF nie dostałem. Przez kilkanaście lat nie wiedziałem co to przeziębienie i kac. Na grypę zapadłem, gdy kilka lat temu, uległem lekarzowi I kontaktu i zaszczepiłem się przeciw grypie. Od tamtej pory ZERO eksperymentów. Owszem, mam kłopoty z zatokami, ale zapewne od siedzenia w wodach Narwi podczas pasienia krów na wakacjach, które bardziej mnie pilnowała, niż ja ich.
 • @maricus 19:33:17
  //przez tydzień nogę wlokłem za sobą na porannej zaprawie fizycznej//
  Fakt, większość chłopaków miała problemy przez kilka dni ale potem to już było ok.
 • Wolność
  A jak zniechęcić ?
 • @ikulalibal 17:49:58
  "Zamiast zadawać sobie trud cytowania (i tłumaczenia ) dłuższych wypowiedzi wystarczy powiedzieć krótko:Putin jest przeciwny przymusowym szczepieniom"
  ____________________

  (17 czerwca 2021) Sachalin jako czwarty region Federacji Rosyjskiej wprowadza obowiązek szczepień przeciwko Covid-19. - https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8192878,rosja-obowiazek-szczepien-przeciw-covid-19-sachalin.html

  (28 czerwca 2021) Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w poniedziałek, że "de facto i de iure" nie ma w Rosji obowiązku szczepień przeciwko Covid-19. Argumentował, że taki obowiązek wprowadza dla niektórych grup zawodowych część regionów Rosji, ale nie cały kraj. - https://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/8199487,szczepienia-przeciw-covid-19-obowiazkowe-w-rosji.html

  (30 czerwca 2021) Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w środę, że nadal jest przeciwny obowiązkowym szczepieniom, ale przywódcy regionów Rosji mają prawo do wprowadzania obowiązku szczepienia przeciw Covid-19 dla grup ryzyka; celem tych działań jest uniknięcie lockdownu.
  Rosyjski prezydent wyjaśnił, że w lutym br. zaszczepił się rosyjską szczepionką Sputnik V. - https://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/8201068,rosja-putin-lockdown-obowiazkowe-szczepienia-na-kor-onawirusa.html

  (15.07.2021) Większość pracowników ochrony zdrowia, nauczycieli i pracowników opieki społecznej w Moskwie zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19 miesiąc po tym, jak władze Moskwy wprowadziły obowiązkowe szczepienia dla osób zatrudnionych w ochronie zdrowia, systemie edukacji, handlu, transporcie publicznym oraz branży hotelowej i sektorze usług - https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210719680-Koronawirus-Moskwa-informuje-o-efektach-obowiazkowych-szczepien.html

  itd., itp.

  Trochę to dziwne, prezydent Putin jest przeciw, ale chyba tak jak kiedyś Wałęsa: "jestem przeciw, a nawet za".
 • @Rzeczpospolita 21:21:38
  "Trochę to dziwne, prezydent Putin jest przeciw, ale chyba tak jak kiedyś Wałęsa: "jestem przeciw, a nawet za"."

  Trafne :-(
  Ale myślę, że jest też jedna istotna różnica - Rosja ma swoją "szczepionkę". Oczywiście o ile firma ją produkująca nie została wcześniej "odpowiednio" "sprywatyzowana.
  Z tym może być jednak problem, bo samo opracowanie to jedno (państwowe Centrum im. Gamalei) ale produkcja ma odbywać się już w wielu krajach.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sputnik_V

  Ukłony
 • Jedyną możliwą zachętą jaka im jeszcze pozostała to tylko potęgowanie strachu.
  '
  Wybór zachęt jest już niewielki.

  Po ujawnieniu afer związanych ze śmiertelnymi powikłaniami po zaszczepieniu substancjami będącymi w fazie eksperymentów w końcu ludzie zaczęli myśleć i nabierać dystansu.

  Jednak władze mają do dyspozycji środki przymusu.

  A jak sami w ciągu dwóch lat mogliśmy zauważyć , to władze potrafią być represyjne.

  Zastosują na niespotykaną skalę - atmosferę zagrożenia i strachu. Będą straszyć nową jeszcze bardziej groźną niż "delta" znyśloną mutacją "gama".

  Już obecnie w mediach głównego nurtu dzień w dzień straszą ludzi "deltą" i przewidują ogronny przyrost zachorowań.

  A za wszystkim stoi dobrze zorganizowana i majętna mafia WHO a posłuszne pachołki sprawujące rządy wypełnią wszelkie dyrektywy swoich zleceniodawców.

  Jak widać mamy do czynienia nie tylko z covid ale też z jasnowidzeniem speców od "pandemii".

  Głoszą że, w ciągu najbliższych miesięcy dominującym wariantem SARS-CoV-2 będzie wariant Delta i to na skalę globalną. O tym komunikuje już dzisiaj osławiona Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

  Jasnowidzy zatrudnieni w WHO, wiedza już dzisiaj, że będzie ponad 200 mln zakażeń na świecie i to w ciągu paru tygodni.

  Teraz czekamy z niecierpliwością na uruchomienie ogromnej propagandowej machiny strachu.

  A jak to nie poskutkuje to zaczną się represje, będzie izolacja, bedą kary, szantaż i przymus naturalnie dla "dobra" Kowalskiego i Kowalskiej i popłynie wartkim nurtem rzeka z miliardowymi zyskami dla covidowych speców i całej tej zorganizowanej ponadnarodowej mafii.

  Autor ☆☆☆☆☆

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 21:57:13 A gdzie jest inaczej...
  Waźmy np. Brazylię...
  Co Bolsonaro powiedział o Covidie?
  Prezydent był bardzo sceptycznie nastawiony do konieczności podjęcia zdecydowanych działań w celu walki z pandemią:
  nazwał Covida „tylko małą grypą”
  odrzucił ogólnokrajową blokadę, twierdząc, że takie środki tylko ubogiły biednych
  nazwani gubernatorami stanów i burmistrzami, którzy nałożyli blokadę „tyranami”
  poddał w wątpliwość skuteczność i bezpieczeństwo szczepień i powiedział, że nie zostanie zaszczepiony
  żartował, że cios Pfizera może „zmienić ludzi w krokodyle”
  odrzucone możliwości zakupu milionów dawek szczepionek
  powiedział ludziom, aby „przestali marudzić” o tej sytuacji...
  https://www.bbc.com/news/world-latin-america-56663217
  Dziesiątki tysięcy ludzi wyszło na ulice Brazylii, aby zaprotestować przeciwko rządowi prezydenta Jaira Bolsonaro i jego postępowaniu z pandemią Covid.

  Protesty zostały wywołane niedawnymi zarzutami o korupcję polegającą na zakupie szczepionek przez ministerstwo zdrowia.

  W zeszłym miesiącu liczba zgonów Covid-19 w Brazylii przekroczyła
  500 000.
  https://www.bbc.com/news/world-latin-america-57709301
 • @ikulalibal 19:03:45
  Pan jest tępy jak chamski scyzoryk i "zapewne uważa", że najbardziej zaufani Putina figurują jako akcjonariusze Rosneftu, Rostecu, Gazpromu, Sbierbanku, SMP Banku, Strojgazmontażu, Novateku itp. ?! :)))
 • @ikulalibal 19:03:45
  Do czego pan mnie przypiera komisarzu @ikulalibal....do muru?

  Radzę raczej pana pustą głową walić w mur, bo nic już pan nie jest w stanie sensownego wypreparować z wikipedii, albo z audycji żyda W.Sołowiowa :))) dla usprawiedliwienia "zbiorowego Putina".
 • ALARM (?)
  "Jak zachęcić społeczeństwo do wyszczepienia?"

  Na szybko nie potrafię tego odnaleźć na stronach sejmu, ale MM odnalazł projekt o... przymusie. Już jest gotowy wystarczy rozporządzenie.
  Jest o tym od +/- 08:30 :

  https://www.youtube.com/watch?v=mci7THmS78w&t=10s&ab_channel=Musisztowiedzie%C4%87%21

  Czyżby zachęta poprzez przymus?????
 • @Anna-PK 23:14:08
  "W zeszłym miesiącu liczba zgonów Covid-19 w Brazylii przekroczyła
  500 000."

  Jeśli ta liczba jest prawdziwa (bbc), a na Białorusi Baćka rozjechał świrusa traktorem, to oznacza tylko, że Brazylijczyków ktoś morduje bronią biologiczną.

  ---------------

  "Protesty zostały wywołane niedawnymi zarzutami o korupcję polegającą na zakupie szczepionek przez ministerstwo zdrowia."

  Majdaniarze na Ukrainie też protestowali przeciwko korupcji i za ujnią ojropejską. Polepszyło im się?
  Czy to nie "przodująca demokracja" stała za tymi protestami???

  --------------

  "...poddał w wątpliwość skuteczność i bezpieczeństwo szczepień...."

  1. Jak w ogóle można to nazwać szczepionkami?
  2. Jak można nie poddać w wątpliwość czegoś co nie jest do końca przetestowane i czegoś za co producent nie chce brać odpowiedzialności?

  -------

  "Waźmy np. Brazylię..."

  Nadal Pani twierdzi, że to dobre "Waźmy np..." ?????

  Pozdro! (usilne ;-DDD )
 • "Jak zachęcić społeczeństwo do wyszczepienia?"
  ----------------

  Być może nie chodzi tak do końca o tę szprycę - bo świństwo można podać w wodzie, powietrzu albo żywności. Być może są też inne sposoby podania do organizmu wszelkiego rodzaju świństwa.
  Dobrze - to o co chodzi?
  Ano właśnie! Może chodzi tylko o okołoświrusowe restrykcje, które będą potęgowane dlatego, że ludzie nie chcą się szczepić. Restrykcje z kolei służą do rozwalania obecnego porządku. Rozwalenie obecnego porządku z kolei będzie skutkować depopulacją z powodu zimna i głodu i być może innych czynników uruchomionych przez czarci omiot. Słowem - czarci pomiot wiedział z góry, że ludzie nie będą się chcieli szczepić i na tym oparł swoja hucpę czyli dalszy pretekst do wprowadzania restrykcji.
  Wniosek?
  Znając przewrotność czarciego pomiotu w/w taktyka jest całkiem możliwa. Teraz pomiot w czarcich przekaziorach straszy uwaga - odmianą DEELTA, która jest bardziej zaraźliwa ale mniej śmiertelne. Z tego wynika, że czarci pomiot też się uczy i świrusową hucpę koryguje na bieżąco. Jeszcze wczoraj czarcie media głosiły, że wyszprycowani - lżej przechodzą tzw. covida nie muszą być hospitalizowani a tu proszę - on czyli ten tzw. covid w odmianie DELTA nie jest z natury śmiertelny.
  Słowem w łonie czarciego pomiotu - brak bieżącej, świrusowej koordynacji.
 • @Alfax 21:57:13
  Dokąd syjonistyczne, reżimowe qrwy nie zmienią Konstytucji RP mogą nas całować w d..., a jeśli zmienią, to trzeba będzie się zastanowić nad skutecznym oporem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:53:07
  Na chóóóóój komu taka konstytucja???????????
 • @Anna-PK 23:14:08
  Również dziesiątki tysięcy ludzi wyszło na ulice Białorusi, aby zaprotestować przeciwko prezydenturze Łukaszenki, a ten jawnie się puszył, że nie wziął łapówki za wprowadzenie u siebie covidowej psychozy. Jednak "na covid " zmarło niewielu Białorusinów. Jak Pani to wyjaśni?
  Osobliwa jest też sytuacja we Francji. Makaron wprowadza przymus szczepionkowy, a ludzie zamiast protestować, (widać mają złe doświadczenia ze strajku żółtych kamizelek) przekopują internet pod hasłem " gdzie kupić fałszywe zaświadczenie o szczepieniu". Natomiast prezydent Francji wykazuje terror i butę wyłącznie wobec swoich rodaków ale w ramach poprawności politycznej udaje, że nie widzi dziesiątków tysięcy nachodźców, ganiających po ulicach bez masek nie próbując ich zaszczepić, ani nawet policzyć.
 • @Jasiek 02:14:19
  "Jeśli ta liczba jest prawdziwa (bbc), a na Białorusi Baćka rozjechał świrusa traktorem, to oznacza tylko, że Brazylijczyków ktoś morduje bronią biologiczną."


  Też mi to przyszło do głowy, a nawet w ogóle przyszło mi to do głowy przy okazji dziwnego przypadku Borisa Johnsona, który najpierw publicznie kpił z covida a po kilku tygodniach rozwścieczony Najjaśniejszy Majestat Covid ukarał go koniecznością hospitalizacji. Wyszedł ze szpitala z podkulonym ogonem, niczym kopnięty kundel i od tej pory gorliwie propaguje covidową wiarę.
 • @demonkracja 08:22:10
  Pomijając już te czarcie pomioty i bachory diabła, pańska teza ma duże cechy racjonalnego prawdopodobieństwa. Gospodarka Głupcy!
 • @Rzeczpospolita 14:15:45
  Nie potrzeba zmieniać Konstytucji. Wystarczy napisana na kolanie Ustawa Rady Ministrów, wysokie grzywny i policja z ostrą bronią przed sklepami spożywczymi. Wywalanie pracowników z pracy, dziatwy z przedszkoli, blokada kont bankowych i różne takie tam.
 • @viridiana 21:07:48
  Ja wiem, że z syjonistycznymi bandziorami walka będzie trudna, ale ustawa sprzeczna z konstytucją i ci którzy łamią konstytucję podlegają zaskarżeniu do sądu. Jeśli sąd nie pomoże, to pozostaje tylko siekiera i granaty - "sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie".
 • @Rzeczpospolita 21:35:25
  //"sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie".//

  No. I tak lubię :)))
 • Polityka udawania, że szczepionki do eliksir nieśmiertelności
  właśnie się mści. Otóż, przypomnij sobie, na początku akcji szczepień NIKT nie mówił, nie przypominał oczywistej prawdy, że szczepienia nie zabezpieczą przed zachorowaniem w 100%, że rolą szczepień jest zabezpieczyć przed powikłanym przebiegiem danej choroby, zmniejszyć ryzyko śmierci. Teraz rządzący "zapominają", że szczepieni też mogą zachorować oraz, że mogą przenosić wirusa.
  W normalnych układach nie byłoby potrzeby segregowania ludzi (sorry, ale rampa już mi majaczy gdzieś na horyzoncie). Szczepieni mają większą odporność, więc są zabezpieczeni. Nie ma więc potrzeby stosowania w ich przypadku większej ochrony niż standardowy poziom wskazany przez wiedzę i zdrowy rozsądek. To nieszczepieni są w niebezpieczeństwie, ale nie stwarzają oni zwiększonego ryzyka dla zaszczepionych.
  We Francji, w Polsce widzimy natomiast działania władz sprzeczne z wyłożonym wyżej stanem wiedzy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:03:36
  Nieważne, co Pan lubi. Istotne jest przede wszystkim to, że szczepionki zostały WARUNKOWO DOPUSZCZONE do użytku TYLKO NA ROK, o czym większość w ferworze dyskusji chyba zapomniała. W Polsce pierwsze szprycowanie rozpoczęło się w połowie września 2020 r. Czy coś Panu o przedłużeniu tego okresu na terenie Europy? Jeżeli nadal jest po staremu, to by tłumaczyło obłędny pośpiech w ładowaniu szczepień każdemu, który nawinie się pod igłę, ponieważ po tym okresie muszą być zutylizowane. Odnośnie kwestii prawnych, przymus szczepienia po okresie przydatności do użytku można traktować jak gwałt. Sama groźba gwałtu jest w polskim prawie karana. Więc? Ma Pan jakieś nowe informacje odnośnie tego aktualnie najważniejszego dla ludzi tematu?
 • @bez kropki 08:41:19
  Pani się plącze w zeznaniach. Empiria dowodzi, że zaszczepieni też chorują i tej prawdzie jakoś udało się wcisnąć w mainstreamowe media. Stopień i czas odporności zaszczepionych jest nieznany, ponieważ te parametry nigdy nie zostały zweryfikowane. Być może są tak odporni jak po szczepionce na grypę, czyli prawie wcale, ale wcześniejsze ujawnienie tego faktu spowodowałoby konieczność utylizacji ok. 30 - 34 mln. dawek eksperymentalnego płynu o bardzo złożonych i ciężkich skutkach ubocznych.

  Skoro skuteczność szczepionki zależy od poziomu wytworzonych przez nią przeciwciał, te przeciwciała powinny być u zaszczepionych regularnie, co miesiąc badane. A skoro min.zdrowia ani wirusolodzy z immunologami nawet o takich badaniach nie pisnęli, jest rzeczą oczywistą, że w try miga ujawniłoby propagandowe oszustwo.

  Teraz jest grubo za późno, bo podwójnie zaszczepieni na amen utkwili w pesel - ewidencji służby zdrowia, ale dla zaszczepionych sceptyków mam voltairowską propozycję - kupcie sobie "test na covid" i zróbcie badania w domu. Skoro covid-19 ujawniono nawet w oleju napędowym, ujawni się również u Was i zostanie aktywowany wówczas, gdy będzie trzeba na nim zarobić. Zresztą rząd chce Wam za rok wpierdzielić "dawkę przypominającą" do której nie byłoby żadnych podstaw, gdyby dotychczasowe szpryce wytłukły tego świrusa całkowicie. Przecież żadne, nawet najgłupsze partyjne ścierwo nie podetnie gałęzi, na której siedzi :)))
 • @viridiana 13:19:42
  Wypraszam sobie podobne nadużycia. Pisałam przecież (nie tylko tu) o "oczywistej prawdzie", że "szczepienia nie zabezpieczą przed zachorowaniem w 100%, że rolą szczepień jest zabezpieczyć przed powikłanym przebiegiem danej choroby, zmniejszyć ryzyko śmierci".
  Są to podstawy. Nie wiem jak teraz, ale mnie tego uczono jeszcze w podstawówce. Nadużyciem jest, że akurat przy kowidzie władze i media jakoś o tym "zapominają". W wielu miejscach przypominam też, że oprócz tego, iż mogą zachorować, szczepieni mogą również przenosić wirusa.
  Teraz po prostu władzie wsiech stran zrobiły z nieszczepionych (tacy nowi wrogowie ludu) chłopca do bicia. ALE. Ale nawet jakby wystrzelali wszystkich nieszczepionych, to i tak się okaże, iż wirus nadal jest i hula. (Taka bowiem jest natura tych mikroorganizmów).
  Co do badania przeciwciał przed szczepieniem, to jest to abecadło jeszcze bardziej podstawowe. Tak podstawowe, że aż odpuściłam sobie jego tłumaczenie lekarzom, bo logika i podstawy wiedzy nie przechodzą w tych środowiskach (nie żeby u wszystkich, wystarczy, że u wielu). Zwykłym ludziom tym bardziej szkoda tego tłumaczyć (skoro nie wiedzą jak działa szczepionka i dlaczego przed przypominającym BCG robiło się próbę tuberkulinową...).
 • @bez kropki 16:01:52
  Co takiego, Pani sobie wyprasza krytyczną ocenę swojego komentarza? Jednak sprawy wyglądają inaczej, niż Pani myśli:

  1. Wiedza o szczepionkach sprzed 30 - 40 lat którą przekazywano 10-cio letnim dzieciom, nie nadaje do oceny "szczepionki na covid", ponieważ jest to w istocie produkt inżynierii genetycznej o nieznanym składzie i działaniu.

  2. Szczepionki tradycyjne (ospa czarna, polio) działały na zasadzie trenowania układu odpornościowego przez osłabione wirusy np. ospy, do niszczenia silniejszych osobników swojego gatunku Ten trening układ odpornościowy zapamiętywał na całe swoje osobnicze życie. Od 30-stu lat nie szczepi się już dzieci przeciwko tym wirusom. Pragnę zauważyć, że powikłania dotyczyły znikomej ilości zaszczepionej populacji.

  3.Wiemy, że właśnie tak początkowo władze przedstawiały obywatelom dobrodziejstwo "szczepionki na covid". Nie było mowy całkowitym braku odporności (o ponownym "zachorowaniu"), specyfice "choroby", dalszym trwaniu wirusa w organizmie i śmierci.

  4. Kłamliwa narracja zaczęła się sypać po upływie pół roku. Wyszła na jaw horrendalna - w stosunku do szczepionek konwencjonalnych - ilość bardzo ciężkich powikłań i zgonów. Trudno się więc dziwić, że ludzie zaczęli uciekać przed produktem jak przed powietrzem morowym, którym w istocie się okazał.

  5. Pragnąc zatrzymać zbiorową ucieczkę przed szczepiennym mordem rządy obiecały, że po szczepieniu będzie to, o czym Pani bezkrytycznie bredzi na podstawie swojej nieadekwatnej wiedzy sprzed 40 lat - "rolą szczepień jest zabezpieczyć przed powikłanym przebiegiem danej choroby, zmniejszyć ryzyko śmierci". Nie proszę Pani, nie taka była rola tradycyjnych szczepionek! Niech mi czytelnicy wybaczą brak aptekarskiej dokładności, gdyż cytuję z pamięci, ale TA szczepionka ok. 7 tys. Amerykanów całkowicie ochroniła przed ponownym "zachorowaniem" (czyli właściwie nie wiadomo przed czym, bo objawy TEJ choroby są albo niespecyficzne albo nie ma ich wcale), ponieważ do tygodnia po szczepieniu szlag ich trafił. Ciężkimi powikłaniami poszczepiennymi "zabezpieczyła" kilkadziesiąt tysięcy amerykańskich obywateli.

  5. Najnowszym pomysłem rządzących jest swoiste memento mori - dawka przypominająca.

  Ps. Miałam okazję rozmawiać z kilkunastoma osobami, które przed szczepieniem "zachorowały na wirusa". Mimo braku szczepień "Chorobę" przeszły lekko, w sposób typowy dla grypy - osłabienie, utrata smaku, ból gardła, głowy, u niektórych gorączka nie przekraczała 38 C. Wszyscy dostali 30-90 dni zwolnienia lekarskiego, które finansowali podatnicy. Gdy trafili do mnie, wszyscy byli ciężko chorzy! A wie Pani na co? Na zespół stresu pourazowego, który wytworzyły u nich media na zlecenie rządu, traktując - być może nieistniejącego (bo nie wyizolowanego) wirusa - niczym wirusa czarnej ospy! Ci ludzie wymagają teraz wielomiesięcznej terapii z NFZ, czyli na koszt nas wszystkich. Na fali celowo sianego przerażenia wszyscy się zaszczepili ale... przed szczepieniem nikt im nie badał odporności ani nierzetelnego testu na covid nie zastosował. Jak Pani to wyjaśni, ha?
 • @viridiana 12:41:23
  Niestety nie mam takich wiadomości.
  Ale wszystko wskazuje na to, że ma Pani rację.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej