Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
631 postów 26073 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Kup pan cegłę! Stany Zjednoczone sprzedają Ukrainę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska kasta polityczna wszelkich orientacji i komentatorzy nie otrząsnęli się jeszcze po niespodziewanej decyzji prezydenta USA Bidena w sprawie NS 2.

Wszyscy sprawę znają starczy tylko przypomnieć, że nasz największy sojusznik strzelił z liścia Polsce, która aspirowała do roli " największego sojusznika USA w Europie" ale jeszcze bardziej Ukrainie. Tej Ukrainie, w obronie której stanęła Polska nie godząc się na gazociąg Jamał 2. W konsekwencji tego heroicznego czynu powstał projekt NS a teraz kończony jest NS 2. Głównym argumentem naszych politykierów był fakt, że gazociąg jamalski miał omijać Ukrainę, która nota bene kradła ile się dało i stosowała instalacje biegnące przez jej terytorium jako środek szantażu politycznego. Rosja przesyłając gaz do Europy zachodniej nie mogła sobie oczywiscie na to pozwolić.

 Polska w imię braterskiej miłości do Ukrainy postawiła się okoniem i została z niczym. Nowy gazociąg omija nie tylko Ukrainę ale także Polskę, która straciła jednocześnie poważne źródło dochodów z opłat tranzytowych. Więcej - brakujący gaz będziemy teraz kupować od Niemców. Oczywiście z odpowiednią prowizją. Każdy kraj, w tym oczywiście Polska, powinien dążyć do dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia ale rezygnacja z pewnego źródła gazu jak i opłat za jego tranzyt należy rozpatrywać w kategoriach psychiatrycznych.

 Bratnia Ukraina odwdzięczyła się za nasze starania i poświęcenie blokując ekshumację Polaków, ofiar Rzezi Wołyńskiej i ich godnego pochówku. Może jak pan prezydent Duda zawiezie naszym braciom Ukraińcom jeszcze z parę miliardów euro to trochę zmiękną?... Ciekawe ile pomników Bandery postawili z tego miliarda, który już im pan prezydent Duda zawiózł?

 Zawodzenie naszych dyplomatołów po tym jak Biden podpisał porozumienie z Niemcami w sprawie NS 2 było żenującym spektaklem. No ale taka jest, niestety, pozycja naszego nieszczęsnego kraju. I inna nie będzie dopóty, dopóki będzie rządziła magdalenkowa kasta, bękarty Kiszczaka. Każdy będzie ciągnął w swoją stronę ten "postaw czerwonego sukna" aż dla nas, Polaków, nie zostanie nic.

 Niżej bardzo ciekawa analiza politologa Ratisława Isczenki, który jak mało kto zna ukraińskie i rosyjskie realia. Artykuł rzuca wiele nowego światła na to co niedawno się stało. Zapraszam do lektury.

 

 Jak wszyscy wiemy, aby sprzedać coś bezużytecznego musisz najpierw kupić coś bezużytecznego. W pewnym momencie Waszyngton za wysoką cenę kupił Ukrainę. Proces zakupu trwał długo, ponieważ Ukraina była kupowana kawałek po kawałku. Kiedy Ukraina znalazła się w końcu w rękach Stanów Zjednoczonych, Biały Dom szybko zdał sobie sprawę, ku swojemu przerażeniu, że administracje USA zainwestowały znaczne kwoty pieniędzy w całkowicie bezużyteczny produkt.

 Amerykanie nie czuli potrzeby ukrywania swoich emocji. Dlatego w 2015 roku niektórzy „bohaterowie Majdanu”, kierując się ekscytującymi reakcjami swoich amerykańskich właścicieli, podsłuchali, ale nie zrozumieli, teorię, że Putin sam zorganizował Majdan, aby zdobyć Krym i obciążyć resztą Ukrainy Amerykanów. Podczas gdy mieszkańcy kontrolowanego terytorium zabawiali się teoriami spiskowymi, Amerykanie myśleli o tym, komu tu podrzucić Ukrainę. Na pierwszy rzut oka wydawało im się, że Rosja jest zainteresowana Ukrainą. Powody były oczywiste:

 - Długa wspólna historia

 - Powiązania osobiste i rodzinne

 - Znaczenie współpracy przemysłowej i tranzytu gazu przez Ukrainę dla rosyjskiej gospodarki

 - Rozwiązanie problemu Krymu (po zniknięciu Ukrainy znikną nawet ci, którzy zgłaszali roszczenia do półwyspu)

 Stany Zjednoczone zamierzały oszukać Rosję, wymieniając Ukrainę na carte blanche w Syrii i na Bliskim Wschodzie. Myśleli, że utrzymają sankcje wprowadzone za „okupację Krymu”, tym razem jako sankcje za „okupację Ukrainy”. W istocie Waszyngton planował wymianę czegoś bezużytecznego na coś całkiem użytecznego, przy jednoczesnym utrzymaniu wszelkich środków nacisku na Rosję. Amerykanie nie byliby Amerykanami, gdyby nie próbowali zarabiać pieniędzy nawet w obliczu potencjalnej straty.

 Ale tym razem Stany Zjednoczone były skazane na rozczarowanie. Moskwa nie wykazała zainteresowania tym bezużytecznym produktem. Nie było nawet jasne, czy Moskwa weźmie Ukrainę, nawet jeśli ktoś za to zapłaci. A płacenie czegokolwiek, by zabrać Ukrainę, nie wchodziło w rachubę. Kolejne rundy sankcji, których celem było stworzenie sytuacji, w której aneksja Ukrainy byłaby mniej rujnująca dla Kremla niż utrzymanie status quo, również nie rozwiązały problemu. Okazało się, że Rosja, choć początkowo poniosła straty finansowe z powodu sankcji, nauczyła się je wykorzystywać do osiągania długofalowych strategicznych zwycięstw.

 W 2016 roku Ukraina przestała odgrywać istotną rolę w amerykańskich inicjatywach przeciwko Rosji. Pozostała do sprzedaży, ale zrozumiano, że trzeba poszukać nowego nabywcy. Co więcej, ponieważ w tym czasie nawet Pigmeje w Afryce rozumieli, jak bezużyteczna jest Ukraina, konieczne było znalezienie kupca, który nie mógłby odrzucić oferty. Sprzedaż kolonii kijowskiej imperium USA przeszła w tryb „kup pan cegłę”, co pozwoliło na przedstawienie zwykłej kradzieży jako dobrowolnego zakupu.

 Podczas swojej kadencji Obama nie mógł znaleźć odpowiedniego „nabywcy”. Trump nie był zbytnio zainteresowany problemem ukraińskim, preferując intrygi przeciwko Chinom i walkę z NordStream-2 na korzyść amerykańskiego przemysłu gazowego. Jednak to polityka Trumpa pomogła administracji Bidena znaleźć „nabywcę”, który nie byłby w stanie odrzucić oferty cegły. Walcząc z NordStream-2 i starając się minimalizować koszty globalnej hegemonii USA, Trump poważnie zaszkodził relacjom z Niemcami. Niemcy, znajdując się w nieoczekiwanej sytuacji, w której Stany Zjednoczone przekształciły się z sojusznika w ekonomicznego konkurenta i przestały gwarantować polityczną i militarną ochronę, nie odważyli się nagle zmienić toru i wpaść pod rosyjskie skrzydła. Co więcej, z łatwością spowodowałoby to nieodwracalne pęknięcie w Unii Europejskiej. Berlin zaczął szukać sposobów na odzyskanie dobrych stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. W rezultacie administracja Bidena była w stanie dokonać zwrotu.

 Niezwiązany z interesami amerykańskiego przemysłu naftowo-gazowego (Biden opowiada się za „zieloną” energią zamiast tradycyjnej) i mając pełną świadomość, że Niemcy są zdeterminowani, aby za wszelką cenę dokończyć NordStream-2, Waszyngton udawał super zaniepokojonego losem Ukrainy. Pogawędkę z Niemcami na ten temat przedstawiono w istocie jako warunek wstępny normalizacji stosunków. Jednocześnie Stany Zjednoczone wykonały niezwykły ruch, odmawiając nałożenia sankcji na niemieckie firmy i polityków zaangażowanych w projekt NordStream-2.

 Zwykle Waszyngton nigdy nie daje niczego jako pierwszy podczas negocjacji, zamiast tego prosi o ustępstwa od drugiej strony. W tym przypadku jednak Amerykanie byli niezwykle konstruktywni. Prawdziwy powód tego stanu rzeczy wkrótce został ujawniony: Amerykanie skłonili Niemców do podpisania porozumienia, mającego rzekomo chronić interesy Ukrainy.

 Radość w Kijowie była krótkotrwała. Kiedy ujawniono szczegóły umowy, było jasne, że nikt niczego Ukrainie nie gwarantował ani nie zamierzał niczego jej rekompensować. Niemcy złożyły niejasną obietnicę walki o interesy Ukrainy i skłonienia Gazpromu do negocjacji przedłużenia kontraktu tranzytowego z Ukrainą. Nawiasem mówiąc, rząd rosyjski nigdy tego nie odmówił, pod warunkiem, że Ukraina będzie mogła zaoferować konkurencyjne warunki tranzytowe. Ale właśnie tego Kijów nie chce robić, marząc o dalszym wykorzystywaniu „wyjątkowości” swoich zdolności tranzytowych. Dlatego Ukraina tak zaciekle walczyła z NordStream-2. Ale nikt nie obiecał zmusić Moskwy do zawarcia nieopłacalnej umowy.

 Ukraina się myliła, nie została zdradzona, została sprzedana. Co więcej, wbrew temu, co mówili przeciwnicy Bidena, nie sprzedał go Putinowi. Putin skutecznie wykorzystywał sytuację na Ukrainie w służbie rosyjskich interesów, ale nie zapłacił ani centa ani nie zrobił ani jednego ustępstwa. Wręcz przeciwnie, Gazprom i Rosja planowały na tym zysk, kompensując wymuszone straty z poprzedniego okresu. Biden sprzedał ukraińską „cegłę” Merkel.

 Aby stylowo opuścić scenę i dać swojej partii szansę na pozostanie u władzy, Bundeskanzlerin musiała przywrócić wzajemne zrozumienie ze Stanami Zjednoczonymi. NordStream-2 był jednak tak ważnym projektem, że Merkel nie była gotowa na żadne ustępstwa w tej sprawie. Amerykanie są dobrymi negocjatorami, więc udało im się złożyć jej ofertę nie do odrzucenia. Usunęli NordStream-2 z agendy. Dotychczasowe sankcje zostały utrzymane, ponieważ nie sprawiały problemów, a nowe sankcje nie zostałyby nałożone, zwłaszcza wobec Niemców. Wszystkie zobowiązania Niemiec wobec Ukrainy zostały wyrażane w sposób możliwie niejasny. Do Berlina należałoby podjęcie decyzji, na czym dokładnie polegały te zobowiązania. Jedyną konkretną obietnicą było zebranie przez Stany Zjednoczone na Zachodzie środków w wysokości miliarda dolarów, które zostaną przekazane Ukrainie na rozwój „zielonej” energii i umożliwienie jej zrekompensowania ewentualnych problemów w kraju z dostawami gazu. Niemcy pełniłyby rolę menedżera rozwoju „zielonej” energetyki na Ukrainie,

 Biden upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze, zademonstrował swoim amerykańskim zwolennikom, jak skutecznie walczy o ekologię, wprowadzając „zieloną” energię, nawet w tak odległym i zapomnianym przez Boga miejscu, jak Ukraina. Wtedy Niemcy, którzy od lat w kraju walczyli z elektrowniami atomowymi i węglowymi, teraz będą mogli wykorzystać swoje doświadczenie na Ukrainie, wykorzystując miliard dolarów. Będą musieli podzielić się nim z Aborygenami, ale nie aż tak bardzo. Co więcej, Niemcy byliby w odpowiedniej sytuacji, by rozwiązać problem kilkunastu reaktorów w ukraińskich elektrowniach jądrowych, wszystkich potencjalnych Czarnobylów, wciąż w beztroskich łapach Ukrainy.

 I znowu, ponieważ po tych „wsparciech” i „reformach” Ukraina nieuchronnie stanie w obliczu deficytu energii elektrycznej, Unia Europejska będzie mogła sprzedawać jej nie tylko gaz ziemny „wstecznie”, ale także energię elektryczną. Po drugie Stany Zjednoczone pozbywają się wreszcie ukraińskiej „walizki bez uchwytów”, z powodzeniem ładując ją na Niemcy. Teraz do następcy Merkel należy zastanowienie się, jak sprzedać Ukrainę Rosji, nawet z dodatkową rekompensatą finansową.

 Sama Merkel nie ma powodów do narzekań. Oczywiście kupiła „cegłę”, ale cegłę ładnie zapakowaną w złoty papier. Gdy zakup zostanie sfinalizowany wybory przeminą, a kanclerz się wycofa. Gdyby CDU/CSU nie utrzymały się u władzy, to nie z tego powodu. Merkel zostawia solidny, zadbany kraj bez długów i problemów. Obietnice, których mogą się trzymać kijowscy awanturnicy, zostaną odkryte później, kiedy losy wyborów i koalicji będą już przesądzone.

 Amerykanie nigdy niczego nie wyrzucają i udaje im się zarobić kilka centów nawet na najbardziej bezużytecznym produkcie.

 A jeśli chodzi o Ukrainę… No cóż, Ukraina już nikogo nie obchodzi. Obywatelom Ukrainy pozostaje tylko nadzieja, że ​​w mniej więcej niedalekiej przyszłości, po serii odsprzedaży, ten inwalida, czyli sama Ukraina, mimo swej nienawistnej osobowości, nawyku gryzienia mebli właściciela, uszkadzania tapet , i pozostawienia odchodów może trafić w ręce charytatywne. Ale jest to bardzo mało prawdopodobne.

 Ratisław Isczenko

 Źródło oryginalne http://thesaker.is/buy-a-brick-the-usa-is-selling-ukraine/

 Tłumaczenie automatyczne. Wybór, redakcja i korekta J.R.

 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Przodująca demokracja" wszędzie robi bajzel, a nam mężykowie sprowadzili ich wojsko...

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 19:49:45
  W świetle tego co wyżej (a fakty na to wskazują) to słynne słowa L.Kaczyńskiego "My też świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie a później może i czas na mój kraj, na Polskę "
  można między bajki włożyć.
  No ale co się dziwić? L. Kaczyński to był wyjątkowy cienias. Brat nim rządził jak chciał. A ten z kolei wydzierał się na Majdanie "gerojam sława!"

  Również pozdrawiam :)
 • Autor
  Bardzo ciekawy tekst i wszystkie wnioski oraz analizy miałyby rację bytu, gdyby "Car" nie działał w tej samej drużynie globalistów. Wszystko jednak wskazuje na fakt zakulisowej współpracy na płaszczyźnie covid-19. Reszta to tylko przedstawienie dla maluczkich. Pan Isczenko może nie mieć w tej kwestii żadnego rozeznania, gdyż tylko nieliczni są wtajemniczeni. Jeśli jednak okazałoby się to faktem, to Ukraina nie miałaby żadnego strategicznego znaczenia dla Rosji /poza Donbasem/, Niemiec i USA, gdyż wszyscy "jechaliby na tym samym wózku" To samo dotyczy polin.
 • @Playset 20:16:29
  //, gdyby "Car" nie działał w tej samej drużynie globalistów. Wszystko jednak wskazuje na fakt zakulisowej współpracy na płaszczyźnie covid-19.//
  No właśnie nie bardzo.
  Też tak myślałem i byłem przerażony. Cała wyszczepionkowa rozróba to dzieło 5 kolumny "atlantystów". Teraz wyszedł nawet jakiś dekret prezydencki, żeby tę 5 kolumnę zutylizować. Znajdę to podeślę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:23:55
  Byłbym wdzięczny. Jeśli to prawda, to Rosja i tak nie "przytuli" całej Ukrainy - tylko do Dniepru.
 • @ Autor, All
  "Kup pan cegłę! Stany Zjednoczone sprzedają Ukrainę"

  "My też świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie a później może i czas na mój kraj, na Polskę "

  A mi się to zaczyna kojarzyć z szachami wspartymi np. strategią Sun Tzu:

  "Nie ma nic trudniejszego niż walka zbrojna."

  I tak sobie myślę, czy owe "Kup pan cegłę!" nie będzie zaraz odnosić się do Polski...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:23:55
  "Teraz wyszedł nawet jakiś dekret prezydencki, żeby tę 5 kolumnę zutylizować."

  Czy w związku z tym można się spodziewać w Rosji ogromnych powodzi, upadków meteorytów, trzęsień ziemi i pożarów lasów/tajgi...???

  Jeśli tak, to może to jednak nie pójść po myśli "partniorów", bo podejrzewam, że poza "głowiczkami" szachiści mają jeszcze mniej konwencjonalne rozwiązania.

  "Partniory" mogą też rozwinąć natarcie na odcinku białoruskim, byle tylko coś zyskać...
 • @ Autor, All
  Odważna kobitka z tego AgnieszkaSa.
  Zgadnijcie gdzie przyszła ;-DDD

  //ikulalibal.neon24.pl/post/162961,jak-umieral-blok-wschodni-cz-ii#comment_1810102
 • @Jasiek 20:33:00
  //I tak sobie myślę, czy owe "Kup pan cegłę!" nie będzie zaraz odnosić się do Polski...//

  Mam niejasne przeczucia graniczące z pewnością, że my już "kupiliśmy" te cegłę...
  A spróbuj tak powiedzieć na "polskich" portalach to cię chazarska jaczejka zagryzie/
  "Nie ma niepodległej Polski bez niepodległej Ukrainy" - tak powiedział idiota Giedroyć, mason zresztą. I kretyni to powtarzają.
 • @Jasiek 20:39:56
  Zobaczymy.
  Na razie bohatersko przytuliliśmy jakąś białoruską sprinterkę, która nie zgadzała się z trenerami i z tego powodu boi si się, że Baćka ją zaciuka.
  A jej mąż już dał dyla na Ukrainę.
 • Interesujące ☆☆☆☆☆
  Komik a zarazem zbrodniarz Zełenski zachowuje się jak rozjuszony banderowiec, dyktator, forsuje dyskryminacjyjne ustawy i jest pełen żądań w stosunku do USA, Nemiec i UE. Na Rosję nakłada jak pomylony sankcje a na granicy z DRL i LRL ściąga czołgi i ostrzeliwuje dzien w dzień mieszkańców Donbasu, powodując ostatnio śmierć czterech obrońców Donbasu.


  Pozdrawiam :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:07:38
  "A jej mąż już dał dyla na Ukrainę."

  Ciekawa co on wciąga, że takich "perspektyw" się chwyta... ;-DDD

  Dzięki za info.
 • @Jasiek 21:09:51
  //Ciekawa co on wciąga//
  Kasę od CIA. My wypłacamy a CIA kiedyś nam odda... :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:23:55
  sprawa jest chyba bardziej skomplikowana. Dużo wskazuje na to, że cała akcja pandemiczna jest wpisana w nadchodzący globalny cykliczny kataklizm, po którym (i po szczepieniach) wymaże się historię, a pozostałej garstce ludzi wmówi się zupełnie nową rzeczywistość i już nikt nie będzie wiedział, że przed epoką cyborgów żyli na ziemi normalni ludzie...
  Poprzedni kataklizm to XIV wiek i "czarna ospa"do złudzenia w swych objawach przypominająca chorobę popromienną.
 • @zadziwiony 21:31:41
  "Poprzedni kataklizm to XIV wiek i "czarna ospa"do złudzenia w swych objawach przypominająca chorobę popromienną."

  Czy to czasem nie wtedy Polska wyszła z tego niemal nietknięta?
  Kojarzę jakąś mapkę, ale zupełnie jak za mgłą.

  Pozdro!
 • @zadziwiony 21:31:41
  Mam nadzieję, że się mylisz.
  Ale to wszystko od nas zależy.
 • Rozwój państwowości w krainie
  „W pewnym momencie Waszyngton za wysoką cenę kupił Ukrainę.”

  Na pucz w Kijowie przeznaczono 5 miliardów dolarów, bardzo wysoka cena, bo n.p. na wybory PiS w Polsce jedynie 50 milionów, nie oczekujmy, że całe te kwoty zostały w zadanym celu zastosowane, w końcu osoby bliskie przepływowi tych kwot też muszą z czegoś żyć.

  „Ukraina się myliła, nie została zdradzona, została sprzedana.”, co wartościowsze zostało już wyprzedane:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  „Ukraina już nikogo nie obchodzi.”, od dawna głowią się strony, czy w tej krainie potrzebne jest w ogóle jakieś odrębne państwo ?

  - https://alfax-2020.neon24.pl/post/162740,ukraina-upadek-i-brak-ostatecznej-refleksji-wsrod-oszukanych#comment_1805662

  byłoby może nawet nierozważnie zezwolić na obudzenie się w ludności jakichś solidniejszych nawyków państwowych, obecna tradycja, tradycja organizacji czysto przestępczej na szczęście nie pozostawia zbyt wiele iluzji o państwowości na terenie tej krainy.
 • Najwiekszym problemem na Ukrainie sa Ukraincy.
  Znamy ich nature. Nadawali sie na fornali w Polskich majatkach ale tez trzeba bylo miec ich ciagle na oku (wg mojego dziadka). Sa teraz sami czego tak bardzo chcieli.
 • Aby coś sprzedać trzeba to coś mieć
  To nie Polska dostała od USA z liścia lecz Amerykanie od Niemców oberwali kopa w jaja. Tylko od Niemców zależało czy rurociąg będzie skończony czy nie. Amerykańska dyplomacja robi dobrą minę do złej gry na niby że nic się nie stało. Wyszło na to że nic do gadania nie mieli i odnieśli sromotną porażkę. Polacy jak zawsze gdy mocarstwa się siłują to obrywają rykoszetem i nic więcej. Taka już głupia rodzima polityka. Ukraina oczywiście traktowana jest jak przedmiot który nie ma głosu ale wspomnicie moje słowa, Ukraińcy mają i pokażą jeszcze większe jaja aniżeli mają Polacy. Ich stać na to i mają do tego mentalność aby powiedzieć nawet Ameryce spier.... . Mają teraz kłopot z Rosją i patrzą na NATO ale UE w ogóle im do życia nie jest potrzebne a z Rosją poboczą się i potem znowu będzie im razem dobrze. Poza tym z tym tranzytem jest za dużo sztucznego zamieszania. Tylko kilkanaście krajów świata ma szczęście i może z tranzytu czerpać zyski. Zdecydowana większość krajów musi radzić sobie bez tych łatwych pieniędzy i sobie radzą. Tak więc burza minie i wszystko się uspokoi a Polacy jak zawsze wyjdą na naiwnych idiotów.
 • @Jasiek 21:36:35
  Ponoć ucierpiała, ale stosunkowo mało, a to dlatego ,że przyczyną "ospy" miało być promieniowanie kosmiczne docierające w dużym natężeniu z powodu chwilowego zaniku ziemskiego pola elektromagnetycznego. Polska leżąca na ziemiach bogatych w rudy nawierzchniowe w tym tłumaczeniu miała swoją ochronę elektromagnetyczną, co spowodowało mniejszą zachorowalność. Ta teoria kupy się trzyma.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:41:46
  Pamiętasz? Był taki film w którym palono książki i nie wolno było ich posiadać...
 • @zadziwiony 07:47:57
  Książka " 451 stopni Fahrenheita "
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:55:27
  Panie Jarosławie może czas przytoczyć słowa R Dmowskiego „Nie ma siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we włas¬nych krajach, kapitalistów i poszukiwaczy kapitału, organizatorów przemysłu, techników i kupców, speku¬lantów i intrygantów, rzezimieszków i organizatorów wszelkiego gatunku prostytucji: Niemcom, Francuzom, Belgom, Włochom, Anglikom i Amerykanom pośpieszyliby z pomocą miejscowi lub pobliscy Rosjanie, Polacy, Ormianie, Grecy, wreszcie najliczniejsi i naj¬ważniejsi ze wszystkich Żydzi.(…)Te wszystkie żywioły przy udziale sprytniejszych, bardziej biegłych w interesach Ukraińców, wytworzyłyby przewodnią warstwę, elitę kraju. Byłaby to wszakże szczególna elita, bo chyba żaden kraj nie mógłby poszczycić się tak bogatą kolekcją międzynarodowych kanalii.”
 • Czy starczy gazu?
  "Nowy gazociąg omija nie tylko Ukrainę ale także Polskę, która straciła jednocześnie poważne źródło dochodów z opłat tranzytowych. Więcej - brakujący gaz będziemy teraz kupować od Niemców. Oczywiście z odpowiednią prowizją. "

  Jeśli go starczy. Tzw trzeci pakiet energetyczny ma ograniczyć przepustowość rosyjskiego gazu o 50%, skroplony gaz od dostawców pozaeuropejskich płynie do Azji gdzie ceny są wyższe i tamtejsze gospodarki mają rosnący popyt (ta tendencja się nie zatrzyma i tam zostaną prze-kierunkowane w przyszłości zasoby rosyjskie)

  Złoża norweskie są ograniczone i aby wysłać z nich coś do Polski trzeba będzie zabrać Niemcom.

  Wiele zależy od tego czy zima będzie chłodna. Europa może zostać na lodzie (pun intended).
 • @TOR 08:17:51
  Wszystkich piszących panów zawsze czytam,ale to mi się BARDZO spodobało,bo taka prawda jest,tylko nie mogę /choć bardzo długo żyje i nie jedno widziałem/,dlaczego Polska macza palce w tym niebezpiecznym dla Polski kabarecie ?
  Serdecznie pozdrawiam.
 • @TOR 08:17:51
  Dziękuję za świetne uzupełnienie.
 • @1939-1939 08:46:01
  //dlaczego Polska macza palce w tym niebezpiecznym dla Polski kabarecie ?//
  To nie Polska macza tylko jej zarządcy z obcego nadania.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:56:29
  Cały ten artykuł Iszczenki to nic innego jak cegła. Facet musiał mieć w swoim życiorysie handel typu –Kup pan cegłę, stąd ta jego nostalgia i porównania.
 • @Oświat 10:07:07
  Może trochę jaśniej?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:56:29
  Można nie lubić Ukraińców, ale nie warto robić z siebie głupców wypisując bzdurne komentarze.
  Ukraina znalazła się w takiej sytuacji w jakiej Polska była zaraz po okrągłym stole.
  Minie trochę czasu i zacznie się podnosić po obecnym upadku, a ma swoje zasoby, ma ludzi nie głupszych od Polaków, ma rozległy i bogaty kraj.
  Ma za sąsiada Rosję, z którą wcześniej czy później ułoży sobie stosunki. Ma tradycje przemysłowe, ludzi dobre wykształconych. Ma wszystkie dane ku temu by stać się liczącym się krajem.
  Przypomnijcie sobie, Rosja za Gorbaczowa i Jelcyna nie była w lepszej sytuacji o czym aktualnie pisze ikulalibal
  Ukraina będzie szła w górę, kraje zachodnie będą szły w kierunku chaosu, a o to zadbała już Ameryka i Merkelowa ściągając do zachodniej europy kolorowych i czarnych z Afryki.
  Cały nasz region na wschód od Odry będzie w lepszej sytuacji, w z lepszymi warunkami do życia niż tamci na zachodzie.
  U nich będą getta typu Detroi u nas porządek i zamożność
 • @Oświat 10:25:42
  //Ukraina będzie szła w górę//
  Będzie, jak wytną banderowców i pogodzą się Rosją.
  Ale na to jakoś się nie zanosi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:31:11
  Ludzie chcą żyć po ludzku, pracować, dorabiać się, mieć dom, rodzinę.
  To z czasem zwycięży.
  W USA mówią, up and down, (w górę i w dół) u nas się mówi, raz na wozie raz pod wozem.
  To samo na Ukrainie.
  Wpadli w dołek, ale się z niego wygrzebią.
  Dziś przyjeżdżają do Polski pracować, ale na Ukrainie znajoma ukraińska rodzina buduje, sobie za te zarobione w Polsce pieniądze dom.
  Mnie bardziej by interesowało co aktualnie knują, planują Amerykanie. Jaką lokalną wojenkę? Była Jugosławia, była Syria, był Afganistan.
  Kto będzie następny?
  A widać, że namierzony mają kierunek na Białoruś.
  Tylko z której strony wyjdzie atak? Z Litwy, z Ukrainy, z Polski ( z Polski jest najmniej możliwy, bo tu mamy aktualnie za dobrze byśmy się mieli wdawać w wojenkę, chyba, że do władzy dojdzie Tusk)
  Bo myślę, że atak na Białoruś lokalnie i na ograniczoną skalę będzie. Taka zabawa, sprawdzian Białorusinów i jednocześnie Rosjan, ich zdolności bojowych i determinacji politycznej.
 • ----------Giedroyć "wiecznie żywy ".
  ------- Państwo żydów rozciąga się od Saksonii ,Dolnego Śląska , poprzez opolskie ,śląskie , małopolskie, podkarpackie do pogranicza i Ukrainy .
  https://stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/rzesz/ASSETS_charakteryst_pogran.pdf

  --------Państwo żydów zadbało już o przyjazny stosunek Ukraińców do żydów, wszak wybrali żyda na Prezydenta , dzięki fundacją żydoskim na Ukrainie , młodzież żydoska może studiować , pracować w Polsce .

  https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,142076,22536220,pryvit-pierwsza-miejska-gazeta-dla-ukraincow-w-polsce.html

  https://edukacja.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8212514,student-wschod-edukacja-uczelnia-uam-szkola.html

  -------- czy cegłą jest Ukraina ? no nie wiem ,objechałam kilkanaście dni temu cały Dolny Śląsk , właścicielami prywatnych dużych domów uzdrowiskowych są żydzi , właścicielami nowo powstałych Przedsiębiorstw niemcy !. Polacy są przemiałem dla NFZtu , i podatnym plebsem katolickim do strzyżenia , w różnych wielohektarowych sanktuariach , gdzie za świętych robią NIEMCY .

  Polacy NIE MAJĄ już NIC !!! do gadania na Ziemiach SŁOWIAN tzw Odzyskanych , w całości zostały już przejęte , co Polska dostała w zamian ?.

  https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,niemiecki-partner-dolnego-slaska-chwali-nord-stream-2-i-zaprasza-putina-jest-reakcja-marszalka,wia5-3266-49192.html

  https://polskieregiony.pl/wazne-inicjatywy-dolnego-slaska-i-wolnego-panstwa-saksonia/
 • @Oświat 11:27:10
  Będziemy szli w górę....jak obalisz globalną mafię. Póki co nie masz na co liczyć.
 • @zadziwiony 12:50:32
  Dzisiejszy i aktualny obraz tej mafii to niejaki Biden potykający się na schodach, któremu śni się morderca Putin, z czkawką po NS @ .
  Ta mafia ratuje się na końcówce jakimiś fikcyjnymi pandemiami.
 • @Oświat 14:53:29
  Pandemia jest fikcją w sensie zdrowotnym ale całkowicie realna politycznie. Nieubłaganie, z żelazną konsekwencją jest realizowany scenariusz destrukcji naszej cywilizacji i człowieka jakiego znamy. Wyłoni się tego obraz zgoła inny,w którym dzisiejsze pyskówki i problemy państw będą całkowicie śmieszne. Nie będzie już świata jaki mamy dzisiaj, nie będzie więc tych problemów którymi ludzie się dzisiaj ekscytują. W ramach realizacji tego programu zamordowano w ciągu dwóch lat już pewnie z parę milionów ludzi, w kolejce czekają miliardy.
  A Bidet? On ma do gadania niewiele więcej niż nasze prezydenty.
  Przywódcy państw to już tylko administratorzy na danym terenie wykonujący polecenia władzy światowej.
 • Przyjmijmy, że tak jest
  więc mam dla Autora taki scenariusz. Zaobserwowałem, że w Polsce jest około 1,5 mln pracujących Ukraińców, z czego 620 tys. płaci na ZUS, do tego doliczmy jeszcze 100 tys. Białorusinów. Jeśli doliczyć, że niektórzy sprowadzili tutaj rodziny to może być ich od 3 do 5 mln. We Wrocławiu co 8 mieszkaniec jest Ukraińcem. Innymi miastami gdzie jest duża diaspora to Poznań, Legnica, Zielona Góra i Szczecin, czyli ściana zachodnia. Jeśli tak mają się sprawy to Niemcy być może będą chcieli w niedalekim horyzoncie czasowym przy ich pomocy (za obietnicę zwiększenia przestrzeni życiowej) odzyskać dla siebie ZO. Może to głupie, ale nadmienić chcę, że Wrocłąw to bardzo silne wpływy niemieckie i nie na darmo jest tam najliczniejszy konsulat niemiecki.
 • @tadman 20:46:17
  Jakiś czas temu była mowa, że zatrudniają tam ok. 700 osób. Po co? Przygotowują administrację na przejęcie terenu...
 • @zadziwiony 20:55:29
  Chyba nie.
  Myślę, że robią to samo co przed naszą akcesją do UE, czyli szkolą, zjednują sobie ludzi, wspierają finansowo, udzielają grantów itp. Proszę obejrzeć sobie w wiki hasła dotyczące Friedricha Eberta i fundacji jego imienia, a także cele jawne Domów Współpracy Polsko-Niemieckiej. I pozwolę sobie na cytat z programu tej ostatniej instytucji:

  "W naszej pracy nie chodzi o słowa, lecz o działanie, toteż postrzegamy Dom jako swoisty warsztat na rzecz przyszłości, jako punkt zbiorczy pomysłów i umiejętności najróżnorodniejszych grup zawodowych, pokoleń i warstw społecznych. Coś nowego można najwyżej zainicjować; czegoś nowego nie da się zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. Nie stawiamy więc na tego rodzaju perfekcję, lecz na długotrwałe oddziaływanie i stałą inspirację.

  Działania naszego Domu mają na celu rozwój stosunków polsko-niemieckich, budowanie społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie wielokulturowości i dialogu interkulturowego."
 • @tadman 22:44:11
  Wszystko jest ubrane w piękne słowa. To taki "syreni śpiew".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej