Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
631 postów 26073 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Teraz trzeba poprzeć rząd PiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan Kaczyński robi szpagaty, żeby "zorganizować" sobie szable na poszczególne głosowania. Nie gardzi nawet Lewicą.

Nie, nie zwariowałem. Tak jak przy okazji wyborów prezydenckich namawiałem na głosowanie na pana Trzaskowskiego (za co dostałem zresztą joby) tak teraz uważam, że po ew. obaleniu kamaryli prezesa Kaczyńskiego możemy spaść z deszczu pod rynnę.

 To, że tzw. "zjednoczona prawica" (która nota bene żadną prawicą nie jest) nie ma już większości parlamentarnej nie jest żadną tajemnicą. Pan Kaczyński robi szpagaty, żeby "zorganizować" sobie szable na poszczególne głosowania. Nie gardzi nawet Lewicą. To co zrobił ostatnio, przekupując na oczach całej Polski posłów Kukiza i powtarzając głosowanie przejdzie do historii polskiego parlamentaryzmu. Takiego qrestva i korupcji politycznej jeszcze nie było. No ale wszystko zdarza się zawsze pierwszy raz.

 Dlaczego jednak PiS?

 Pierwsze - w czasach tej picdemi byłoby bardzo niebezpieczne oddanie władzy PO. Sądząc po wypowiedziach ich polityków to oni już by nam zafundowali państwo policyjne jak we Francji czy Włoszech. PiS to ciapy i tchórze, trochę jednak boją się Polaków i właśnie temu zawdzięczamy względnie lekkie szykany.

 Drugie - Jak nigdy w życiu jestem wdzięczny panu prezesowi Kaczyńskiemu za tę goownoburzę z mediami. Mimo, że jest to ustawa jak najbardziej potrzebna i zgodna z polskimi interesami to jest nierealna do realizacji. Przyniosła jednak jedną niezaprzeczalną korzyść i bezcenną wiedzę - USA nie są ŻADNYM naszym sojusznikiem tylko panem feudalnym (seniorem), który bezwzględnie egzekwuje posłuszność swojego wasala czyli w tym przypadku Polski. Słodkie pierdzenie o jakiejś "wiecznej przyjaźni" ma tylko przykryć smutną rzeczywistość. Teraz ta "wieczna przyjaźń" już drugi raz w ciągu kilku tygodni została wystawiona na próbę i wyszło, że zostaliśmy z ręką w nocniku. NS2 i lexTVN nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Gdyby nie akcja w stylu kamikadze pana prezesa Kaczyńskiego to wielu Polaków żyłoby dalej złudzeniami.

 Rola Polski jako wasala sprowadza się do ujadania na Rosję (i ostatnio Białoruś), kupowania za podwójną cenę niepotrzebnego na sprzętu wojskowego (F-35, czołgi Abrams i in.), futrowania Ukrainy i siedzenia cicho. Panie prezesie Kaczyński! Zrobiłeś największą rzecz dla Polski w swojej karierze i dzięki ci za to.

 Trzecie - przejęcie władzy przez KO, oprócz powodu, który podałem wyżej, nic by tak naprawdę nie zmieniło. POPiS to magdalenkowa banda wystrugana z banana przez Kiszczaka i jako taka dba tylko o dostęp do koryta. Jedyna może różnica polega na tym, że PiS rzuca jakieś ochłapy ale za to robi wszystko, żeby zniszczyć polską przedsiębiorczość. Dżuma i cholera.

 Gdyby wybory odbyły teraz czy nawet na wiosnę to ciągle bylibyśmy w tym przeklętym kręgu. Żadnej alternatywy. Konfederacja, niestety, zawiodła pokładane w niej nadzieje i nie nadaje się do przejęcia władzy. Musi powstać Trzecia Siła, która będzie chciała realizować polskie interesy i nie jest umoczona w magdalenkowe układy. Na razie takiej siły nie ma ale może eskalacja "kowidowa" i protesty, które z pewnością wybuchną, będą okazją do policzenia się i organizacji tej siły.

 Pierwszą rzecz, którą powinni teraz zrobić tzw "antyszczepionkowcy" to wystawienie straży obywatelskich, które pilnowałyby wszystkich punktów wyszczepień i sanepidów. A to po to, żeby zniechęcić władze do dalszych prowokacji a'la budka przed ambasadą rosyjską. Te, rzekome, "ataki wściekłych antyszczepionkowców" mają być pretekstem do wzięcia Polaków za pysk. Takie nocne dyżury byłyby świetną okazją do "nocnych Polaków rozmów".

 To by było na tyle.

 Boże, miej nas w swojej Opiece!

 

KOMENTARZE

 • O żesz....
  to potrafisz logicznie myśleć. Jestem pozytywnie zaskoczony.
 • Czy to przypadek czy jakaś zaraza,
  która spowodowała wojnę kaczora z ussa, a może jego Kres i co mu szkodzi przypodobać się chociaż części Polaków ?
  Podzielam zdanie, teraz rękami i nogami zbroić się przed padliną z peło !!!
 • @ autor
  // Musi powstać Trzecia Siła,//
  Problem jest w tym ,że nie ma komu
  takiej 3 siły zorganizować bo prawie wszyscy
  są skupieni na PiS i PO i nie ma widoków
  na zmianę tej sytuacji bo ta co jest sprzyja
  większości ludzi w Polsce , kariery Palikota ,
  Petru , Kukiza czy teraz Hołowni ujawniają
  nędzę klasy politycznej bo jeśli mogli wzbudzić zaufanie nawet
  20 % a po zaledwie kilku miesiącach je utracić ,
  t zn ,że nie mają żadnych pomysłów na zarządzanie Polską
  albo te pomysły są chybione i źle odbierane przez ludzi
  a to chwilowe zauroczenie i wysokie poparcie
  było jedynie wynikiem zwykłych nadziei na to ,że
  może tym razem mamy człowieka zdolnego
  pogrążyć aktualnych liderów i przejąć ich elektorat
 • swietnie to ujales
  nikt tak nie obnazyl prawdziwej twarzy i nie tylko Amerykanow jak Twoj imiennik z Zoliborza.

  Co do trzeciej sily to poki co slepa uliczka: polecam wyklad pani Magdaleny Zietek-Wielomskiej pt "Co robic" na stronie pro vita bona
 • @MacGregor 16:10:29
  //jak Twoj imiennik z Zoliborza.//
  Już rozważałem opcję zmiany imienia... :))))
 • Ochrona punktow "szczypawkowych"?
  Paradne, powiadam:)
  A jak sie zlapie policaj w cywilu...
  Ubaw po pachy.
 • Ostatnie tygodnie są pozytywne ze strony PiS
  W PiSie wielu zdrajców, ale część to zwykli karierowicze, którzy z jenej strony boją się podskoczyć a Kaczelnikowi, a z drugiej to nie chcą przeadnie wkurzać ludu
 • A ja mam pytanie
  Aresztowali już tego "terrorystę-podpalacza" z Zamościa? Czy się okazało, że go policjant chciał aresztować a ten "terroryta" okazał się wyższy stopniem?
 • @brian 17:40:13
  No co?
  Zły pomysł?
  Ja z przyjemnością popilnuję obiektu, gdzie samobójcy biorą udział w eksperymencie genetycznym.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:18:21
  Jarek, nie zmieniaj sobie imienia, to ten z Żoliborza Jarosław powinien zmienić imię bo to on szkodzi pięknrmu Polskiemu miastu Jarosław z przeszło tysiącletnią tradycją.

  Niech guru z Żoliborza zmieni sobie na Icek lub Izak będzie adekwatne do jego źródeł ! :)))))

  Pozdr. :))
 • @Monaco 18:07:22
  Jarosław Aleksnader Kaczyński
 • Autor
  Kaczelnikowi zawdzięczamy już tak wiele i aż tak wiele. Mianowicie : Wyizolowanie Polski na arenie międzynarodowej, Zrobienie z Rosji i Białorusi wrogich nam państw, Zadłużenie Kraju na 14 /czternaście/ rocznych dochodów narodowych, Zdezorganizowanie armii i pozbawienie "Państwa" na dziesięciolecia możliwości obrony i skutecznych służb wywiadowczych. Można by tak jeszcze długo wyliczać, jednak wymienię tylko jeden najważniejszy- pod zasłoną dymną covida - depopulacja Narodu.
  W tak tragicznej sytuacji Polska chyba jeszcze nigdy nie była, A Waść sugerujesz poprzeć rząd PiS ? Przecie to kaczelnik zapowiedział użycia aparatu państwowego do wyegzekwowania przymusu wyszczepień - i on to zrobi. Brutalizacja służb porządkowych to także jego zasługa.
  Po raz pierwszy zastanawiam się nad słusznością wniosków autora tegoż artykułu, bo były one zawsze poprawne.
 • @Playset 18:30:35
  // A Waść sugerujesz poprzeć rząd PiS ?//

  Wszystkie Twoje argumenty są jak najbardziej poprawne i zero dyskusji.
  Ja jednak odnoszę wrażenie, że POpaprańcy byliby jeszcze bardziej gorliwi.
  Boję się, żebyśmy nie spadli z deszczu pod rynnę.
 • Autor
  Pierwsza myśl:
  Tak, jest to możliwe. Możemy poprzeć nawet PIS.
  - Mamy tu przecież narzędzie: "BO TAK TRZEBA"
  - Trzeba np. dla zjednoczenia się narodu celem podjęcia skutecznej obrony koniecznej, ustanowienia moralnego ładu w życiu publicznym państwa, odzyskania dóbr wspólnych narodu
  - a zarazem dla narodu i jego przyszłych pokoleń, oraz tych obywateli państwa spoza grona jego właścicieli - jako jednego z tych dóbr wspólnych;
  ale też i
  - dla ustanowienia władz moralnych,
  - oraz moralnej kontroli nad władzami, w tym nad mediami nadającymi swój przekaz na rynek publiczny państwa - który jest własnością narodu|)
  Pytanie wiec: „Czy aby na pewno „tak trzeba””?

  Odpowiedź już sugeruje obrazek autorski notki, ale i właśnie poruszona powyżej sprawa usytuowania mediów.

  Czy zachodzą te warunki? - Nie.
  - Zato widac, że tu się właśnie odbywa USTAWKA.
  - Oto widzimy jak Kaczyński się podkłada Tuskowi.
  Tusk to WSI, i TVN to WSI, aktualnie odsprzedane „Amerykanom” dla uprawiania wobec Polaków demoralizacji i innych celów typowych, wojennych „szczekaczek propagandowych” na okupowanych terenach.
  – Były takie i „za” Hitlera i „za Bieruta” („za Stalina”).

  Sugerowanie że kaczyński kieruje sie szłachetnymi intencjami jedt tu pretekstem, fałszywym motywem, manipulacją dla zwiedzenia obserwatorów i podejmujących decyzje czy dokonujących wyborów, wrogą propagandą wojenną.
  Tutaj fałszem jest walka o posiadanie środków finansowych zaangażowanych w funkcjonowanie mediów - czy one będą polskie czy zagraniczne.
  - Oszustwem jest twierdzenie że pieniądze tutaj daja podstawę do tego co jest głoszone "polskiej opinii publicznej" i po jakie jej urobienie - czy to propagandowe, czy przedstawiając jej prawde dla decydenckiego, samodzielnego podejmowania decyzji.dotyczących funkcjonowania polityki w państwie.

  Ten element świadczy o fikcji całej akcji „porządkującej” Kaczyńskiego:
  - Jeśli tytuł „:własności” (faktycznego „posiadania” – bo właścicielem całego rynku medialnego i tak zawsze pozostaje naród (w Polsce Naród Polski)), miałby decydować o tym co mediom wolno, to "posiadacze tytułów do majątku" materialnego byliby ważniejsi jak sam naród - faktyczny właściciel państwa - ten, kto naprawdę decyduje o tym, co jest czyje, właściel pieniądza państwowego, a nie tylko pieniędzy...

  W tle jest „delikatna sprawa”. - - Bo ktoś inwestuje, a więc chce osiągać zyski?
  - Nie. "Nie tylko"/Tak być może, ale nie musi". Tu jeszcze ma wpływ to, kto ma na kreowanie i funkcjonowanie władzy. - A to już „moneta psychopatów”.
  – Za tym idzie i korupcja i zbrodnia.. - Bo jeżeli miałby to być wpływ ideowy to super. – Niestety może być i ideologiczny, i agenturalny wobec wroga zewnętrznego.

  Porywanie się na coś takiego bez oparcia w Narodzie – prawdziwym Suwerenie władz państwowych byłoby samobójstwem Kaczyńskiego.
  - Na samobójcę, to „strategos” nie wygląda.
  – A więc „USTAWKA”. – a WIĘC KOLEJNA ZBRODNIA NIEWYBACZALNA – ZDRADA. – Tutaj zdrada tych co mu zaufali, a zwłaszcza zdrada Narodu Polskiego.

  Teraz tylko problem – kogo okłamią, kogo zmanipulują, kogo wystraszą, a kto pozostanie trzeźwy i roztropny, przytomny i nieprzekupny, wciąż gotowy łapać co popadnie żeby z tym lecieć w bój o Polskę i Polaków.
  - A z drugiej strony kto zachowa zdrowy rozsądek, pozostanie trzeźwym i odpowiedzialnym, PRAWYM I MORALNYM, zdolnym do walki o to co nam konieczne, zdolnym do "ZROBIENIA W TEJ SYTUACJI TEGO CO TRZEBA".
 • @miarka 19:16:55
  Tym razem pełna zgoda.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:15:57
  Mam podobne obawy, lecz nasz byt państwowy zapewne wydłużyłby się na jakiś okres. Aktualnie istniejemy /jak powiadał klasyk/ tylko teoretycznie, a nadchodzi " wielki kryzys", a my są bankrut.
 • "Musi powstać Trzecia Siła"
  Istnieje takie medium o nazwie "Warszawska Gazeta". Zdaje się, że jej poczytność rośnie, widzę ją w sprzedaży w wielu miejscach, sam ją kupuję i cieszę się że ją dla siebie odkryłem. Przedtem prenumerowałem "Najwyższy Czas" a teraz tylko tą gazetę. Jej credo pochodzi z ulotki wojennej oddziału AK Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" i brzmi "Nie obchodzą nas partie lub te czy owe programy. My chcemy Polski suwerennej, Polski chrześcijańskiej, Polski-polskiej". Wprawdzie właściciele nie zaangażują się w politykę, ale czytelnicy tej gazety już by mogli. Sądzę, że gazeta ta najbardziej ze wszystkich w Polsce wyraża tęsknoty za taką Polską o jakiej napisałeś w swoim artykule. Trzeba by tylko się skrzyknąć jakimś nośnym hasłem z którym utożsamiali by się czytelnicy tej gazety.
 • Klękajta narody. Idzie wojna. Litwa z Chinami, my z Izraelem
  Izrael wycofuje charge d’affairs z Polski i rekomenduje ambasadorowi Magierowskiemu nie wracać z urlopu do Tel Avivu. Wszystko za przyjęcie prawa, za którym głosowała przytłaczająca większość posłów i senatorów - ponad podziałami. Tu nie można ustąpić. Argumenty są po stronie
 • @Wican 19:41:28
  Nie wiem czy powinienem powiedzieć to co myślą Polacy o israel,
  no więc delikatnie, czynność fizjologiczna na nich !
  I zapamiętajcie żydzi, to Polacy w średniowieczu i dalej was uratowali od pogromów i śmierci, adieu na zawsze !!!
 • @Slav 19:36:18
  Warszawska Gazeta jest dobra choć czasami widziałem różne wpadki.
  Ale to ciągle jest gazeta. Jak dotrzesz do ich czytelników?

  Mamy medium interaktywne - NEon24.
  Dlaczego nie wykorzystać i nie budować na tym coś nowego i dobrego?

  Tutaj jest dość miejsca i atmosfera sprzyjająca nawiązywaniu kontaktów.
  Ja np. w telefonie mam kilkadziesiąt kontaktów nawiązanych tutaj a większość z tych osób miałem zaszczyt poznać osobiście. Tutaj jest wielu, którzy nie kryją się za "anonimowością" i nie boją się spotykać w realu. Wiele udanych spotkań odbyło się u mojego (byłego) kolegi Krzyśka Wojtasa.
  Nie wszystkie znajomości są pielęgnowane ale dzięki NEon24 mieliśmy możliwość się poznać i albo polubić albo nie. Dlaczego więc wyważać otwarte drzwi?
 • @miarka 19:16:55
  Ty miarka, jak zwykle, piszesz komentarz dłuższy i mądrzejszy od mojej notki :)
  Żeby odpowiedzieć muszę przetrawić.
 • @provincjał 19:55:31
  Jakby to miało przetrwać kilka miechów, to wesoła Canuka byłaby w pałacu prezydenckim. Ale nie wierzę, że PiS się postawi naprawdę. Bo teraz powinni zagrozic Amerykanom, że olewamy ich gaz oraz nie chcemy ich samolocików i czołgów. Tylko, że za F35 już kasa jakas poszła.
  I gdybyśmy mieli poważnych polityków to już byliby dogadani z Rosją i Niemcami w kwestiach gazowych
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:03:37
  Nie ma pośpiechu. Może weź coś na niestrawność . Podobno nalewka na młodych orzechach na spirytusie jest niezła.
  - A dobra odpowiedź będzie dobrą i pojutrze.
  - Najważniejsze, że mądrość i dobroć zawsze śpią w jednym domku.
  :-) :-) :-)
 • Szanowny autorze
  "Rola Polski jako wasala sprowadza się do ujadania na Rosję (i ostatnio Białoruś), kupowania za podwójną cenę niepotrzebnego na sprzętu wojskowego (F-35, czołgi Abrams i in.), futrowania Ukrainy i siedzenia cicho."...

  "Konfederacja, niestety, zawiodła pokładane w niej nadzieje i nie nadaje się do przejęcia władzy."

  Jakie przejęcie władzy? Na terenach byłej Polski władzę sprawuje namiestnik namaszczony przez okupanta. Nie ma mowy o partii broniącej interesów polskich. Gdyby taka powstała została by szybko przejęta i rozwalona od środka. Porzućcie wszelką nadzieję, o wygraniu w wyborach. To bajdurzenie dla naiwnych.

  Jedyną szansą wybicia się na niepodległość jest czekanie na odpowiedni moment i podłączenie się pod armię wrogą naszemu okupantowi. Jak to zwykle w historii bywało.
 • @Lemański 20:32:12
  //czekanie na odpowiedni moment i podłączenie się pod armię wrogą naszemu okupantowi.//

  Jak dobrze się zastanowić to na tej zasadzie odzyskaliśmy niepodległość w 1918.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:37:14
  "Jak dobrze się zastanowić to na tej zasadzie odzyskaliśmy niepodległość w 1918".

  To dopiero była próba.
  Dopiero później był Wersal a tam - NIE DALIŚMY SIĘ UZURPATOROM I ROSZCZENIOM ŻYDOWSKIM CO DO ICH ZRÓWNANIA W PRAWACH.
  Dopiero później Angole wyłożyli w 1926-tym Piłsudskiemu kasę na nie "kolorową", ale "wojskową" rewolucję.
  ŻEBY NIE TA ZDRADA - ZWŁASZCZA ODDANIE ŚWIEŻO STWORZONEGO NIEZALEZNEGO BANKU OPARTEGO O ŻYTO I WYMIENIALNEGO W ZŁOCIErOTSZYLDOM, BYŁOBY INACZEJ. - aLE I TAK PRZETWAŁA TEORIA (MŁODSZEGO) PIŁSUDSKIEGO )I JEGO TESTAMENT) - - teoria o dwóch wrogach.

  Tam nie było mowy o poddaniu się któremukolwiek.

  - Mieliśmy lawirować między nimi, ale żadnemu się nie poddawać choćby przyszło nam "podpalić świat", czyli wezwać świat na pomoc w wojnie obronnej..
 • Słabe to.
  Dajesz pomysł aby nie było gorzej?
  Glosować po złości, to głosowałem na Konfederację, aby dostali więcej władzy niż planowali. Chciałbym widzieć Brauna jako premiera, a Bosak jako prokurator generalny feruje wyroki, które Winnicki jako sędzia trybunału najwyższego z najwyższych będzie przyklepywał.
  Kruk krukowi oka nie wykole, nie tędy droga!
  Grając w ich grę, na ich zasadach ich znaczonymi kartami nie ma możliwości wygrania..
  Ten stolik należy wywrócić!
  Jakie popieranie PiSu? Mniejsze zło?
  Przecież o to im chodzi! Dwie strony tej samej szekli, po co dumać nad sensem wybrania jednej ze stron fałszywej monety?
  Należy monetę wyrzucić, a fałszerzy ukarać.
  Wpisujesz się w retorykę WPS, co to chcą składać pozwy sądowe na okupanta. Franza Kutscherę szybko osądzono i wyrok wydano, nikt nie pomyślał nawet, aby składać na niego pozew do jego przełożonych.

  Widzę, że Twój cel, to aby zostało po staremu, figuranci zmieniają się, ale skurwia..go systemu nie wolno tykać?
 • @wk..ny 21:08:49
  //Widzę, że Twój cel, to aby zostało po staremu, figuranci zmieniają się, ale skurwia..go systemu nie wolno tykać?//

  Jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to zmień lokal.
  O tej godzinie w sobotę to nawet mogę cię zrozumieć :)
 • @miarka 21:03:09
  Problem w tym, że nigdy zwykły obywatel Niemiec, czy też Rosji nie pomyślał o tym, aby rodzinę zostawiać i zabijać Polaków.
  Biorąc pod uwagę społeczności zamieszkujące te kraje, trudno tam znaleźć ludzi, którzy za sens życia obiorą mordowanie Polaków - sami z siebie. Niemcy, Rosjanie, Amerykanie to nie są nasi wrogowie. Są pod okupacją jak my i wykonują rozkazy samozwańczych elit, co to demokracją wycierają sobie ryj.

  Polacy na wojnach popełniali błąd, skupiali się na wyeliminowaniu zniewolonego żołnierza w okopie po przeciwnej stronie pola bitwy.
 • @miarka 21:03:09
  //Dopiero później był Wersal a tam - NIE DALIŚMY SIĘ UZURPATOROM I ROSZCZENIOM ŻYDOWSKIM CO DO ICH ZRÓWNANIA W PRAWACH.//

  Tylko dzięki Dmowskiemu i Paderewskiemu.
  Piłsudski wysłał tylko "obserwatorów", żeby im patrzeli na ręce i mu donosili.
 • @wk..ny 21:08:49
  "Grając w ich grę, na ich zasadach ich znaczonymi kartami nie ma możliwości wygrania..
  Ten stolik należy wywrócić!
  Jakie popieranie PiSu? Mniejsze zło?
  Przecież o to im chodzi! Dwie strony tej samej szekli, po co dumać nad sensem wybrania jednej ze stron fałszywej monety?
  Należy monetę wyrzucić, a fałszerzy ukarać.
  Wpisujesz się w retorykę WPS, co to chcą składać pozwy sądowe na okupanta. Franza Kutscherę szybko osądzono i wyrok wydano, nikt nie pomyślał nawet, aby składać na niego pozew do jego przełożonych".

  Brawo, brawo, brawo. - Podpisuje się pod wszystkim.
  Pozwy sądowe na niemoralnych to idiotyzm. Sądy dotyczą sprawiedliwości, a sprawy moralności dotyczą wartości o dwa stopnie wyższych. Tu sprawiekliwość musi ustępować, bo bez przeżycia (cel moralności) sprawiedliwość nie ma najmniejszego sensu (religijnym powiem załanianie się tu religią oznacza myślenie magiczne i obłudę, czyli faryzeizm (sekciarstwo żydowskie) , i oksymoron, sprzeczność wewnętrzna która równouprawnia chcących żyć i zbrodniarzy..
  Brawo.
 • Teraz trzeba poprzeć rząd PiS
  ---------------------
  Powiem tylko tyle - ludzie w rzeczywistości im podstawionej - zachowują się adekwatnie do tej rzeczywistości podstawionej - chociaż jednocześnie zachowują się absurdalnie w stosunku do realu - wcale nie zdając sobie z tego sprawy.
  Wniosek?
  Aby Autor tego - jak w cytacie - doszedł do takiego wniosku, że trzeba głosować na PiS - pracowała i pracuje na to cała magdalenkowa ferajna. Magdalenkowa ferajna kontroluje tzw. demonkraturę w całości łącznie z tzw. elektoratami poszczególnych, magdalenkowych partyj.
  Na koniec - niech każdy zastanowi się - dlaczego akurat chce głosowań na daną partyję - zakładając, że nie jest żadnym funkcyjnym w demonkraturowych strukturach. Najgorszą rzeczą jaką Piekło zafundował ludziom - to właśnie tzw. demonkratura!
 • @demonkracja 21:44:47
  //Aby Autor tego - jak w cytacie - doszedł do takiego wniosku, że trzeba głosować na PiS //

  Następny zamroczony sobotą?
  Gdzie ja napisałem, żeby GŁOSOWAĆ na PiS?
  Chcę tylko, żeby teraz jeszcze nie było wyborów bo Polacy nie mają jeszcze swojej reprezentacji i potrzebny jest jakiś czas.

  Czy ja naprawdę tak niezrozumiale piszę?
 • Poprzeć PiS
  Kiedyś popierałam (gdy byli w opozycji), później gdy lepiej ich poznałam nie byłam w stanie.
  Nie potrafiłam "taktycznie" poprzeć Trzaskowskiego i chyba nie dam rady "taktycznie" poprzeć PiS, choć czuję, że PO wprowadziłby covidowy terror na maxa gdyby miał władzę.
  .
 • @Monaco 18:07:22
  Jaroslaw brzmi pieknie ale nie daj Boze przedstawic sie jako Jarek Turczynce. Bylby obciach. Bo yarek w tureckim to okreslenie pewnego organu...
 • Największym osiągnięciem Kaczyńskiego jest:
  skłócenie Polski ze wszystkimi krajami świata. Do niedawna mieliśmy poprawne stosunki polityczne z USA, opłacane kipowaniem nie potrzebnego nam sprzętu wojskowego, bo drogi a zalet nie wykorzystamy nie mając dodatkowych systemów. Ale w kolejnym amoku nienawiści, tym razem do TVN zniszczył i to. Osiągnięciem PiSowskich dyplomatołków jest sprowadzenie do śmieszności naszego znaczenia w dyplomacji. Nie możliwe, by byli aż takimi idiotami, to musi być celowe działanie.
 • @Asgard 22:47:49
  PO miało okazję wprowadzić covidowy terror wtedy gdy była pierwsza nieudana próba tej akcji, gdy Kopacz odmówiła masowego zakupu szczepionek na grypę. Tak więc tego typu gdybanie nie ma najmniejszych podstaw. Dziś wiemy jedno PO nie było aż takimi złodziejami jak PiS. PiS kradnie bez najmniejszej żenady. Nie tylko działki od księdza Morawieckiego, nie tylko wyposażenie rodziny Szumowskiego, ale fundusz oni okradają ludzi pokrzywdzonych, jak fundusz sprawiedliwości, mający wspierać ofiary przestępstwa, który rozkrada mr. Zero. Fundacja żerująca na leśnictwie, Fundacja Narodowa, wyprowadzająca pieniądze ze spółek Skarbu Państwa i wiele innych, jak choćby PiSiewicze dojący różne spółki samorządowe. Jeśli ktoś po tym wszystkim chce jeszcze popierać PiS może spokojnie uważać się za pasera. No ale cóż, chroniliśmy pedofilów w sutannach, bo ksiądz nie może być zły możemy chronić złodziei z PiS, bo to patriotyczni złodzieje.
 • @miarka 21:29:27
  Panowie @wk..ny i @miarka

  , WPS nie są tacy " głupi" jak niektórym się wydaje, albo jakby chcieli. Jak mówiono w "Konopielce" : " pisanie, to nie gadanie". Dlatego pozwy ( a tak dokładniej, to zawiadomienia do prokuratury) nie były składane z wiara w " okragłostołowy wymiar prawa" . Zawiadomienia były składane po to, aby w formie pisanej i zarejestrowanej oficjalnie, istniały dowody w postaci zawiadomień ( a szczególnie uzasadnień w nich zawartych), że są ludzie władzy personalnie odpowiedzialni za sprawy będące powodem wysłanych i zarejestrowanych zawiadomień.

  Pan @wk..ny może wierzy ( bo wystarczy , że pan jest wkurwiony na cały świat), że jest możliwy przewrót polityczny w formie zbrojnej ?! Ale to są po pierwsze dyrdymały oparte na chciejstwie, a po drugie- gdyby nawet jakaś grupa polityczna wybrałaby tę drogę, to oznaczałoby, że chodzi o prowokację prowadzącą do kolejnego przelewu " taniej" krwi polskiej tylko po to, aby w atmosferze chaosu przejęła władzę kolejna banda samozwańczych zdrajców ubrane w kostiumy " Wolnościowców", " Konfederacji" , " Obrońców wiary katolickiej" itp.

  Panu @miarka natomiast się wydaje, że JEGO religia będzie nie tylko tarczą, ale i mieczem?!, i że współcześni Polacy nie mają swego krytycznego stosunku nie tylko do instytucji religijnej dominującej w Polsce, czyli KK, ale także dla samej istoty i doktryny religii chrześcijańskiej w wersji rzymsko-watykańskiej ( czyli mało chrystusowej).

  Niepodległość i Suwerenność stosunkowo łatwo stracić, ale odzyskać jest znacznie trudniej i dlatego trzeba do tego dążyć mądrze, konsekwentnie , żmudnie, rozważnie i w oparciu o świadomość i możliwie jak najlepszą organizację Polaków, którzy sami wyznaczą przywódców spośród tych którzy swoim życiem i czynem dowiedli, że nie są " komandosami" politycznymi różnych " sojuszników" i " partniorów".
 • Był taki ród malarzy holenderskich Brueghlów
  specjalizujący się w tematyce wiejskiej. Jeden z ich obrazów do żywego pokazuje model działania PIS.

  https://www.wroclaw.pl/files/cmsdocuments/117298/630x350/Pochlebcy,%201592.jpg
 • @stanislav 01:43:46
  Panie dr Ziemiński, Pan nie wie do kogo mówi!

  Wk..ny może się na Pana wk..ć, a wtedy przyjdzie do Pana i Pan mu odda rower, telefon komórkowy, czy portfel z zawartością, z samego strachu o swoje zdrowie i życie.

  Jak powiedział że te wasze zawiadomienia do prokuratury to lipa, to tak jest. Zbędna robota!

  Ostatnio doił browar z kilkoma wydziaranymi (wytatuowanymi) Pyrami i podjęli decyzję że robią rewolucję zbrojnie i od razu będzie to Rewolucja Słowiańska. Pan go tylko wk..asz, bo to on jest centralną częścią wszechświata i jego myśl, to jedyne możliwe działanie.
  Inne to wygłupy.
 • @Playset 18:30:35
  "Zadłużenie Kraju na 14 /czternaście/ rocznych dochodów narodowych..."

  Tak się zastanawiam na co ta kasa poszła. Bo z inwestycjami to nie za dobrze jest.
  A może te długi to też taka medialna ściema jak... "pandemia".
  W dodatku ściema ta ma taką "zaletę", że i odsetki można od niej naliczać :-(

  Pozdro!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:15:57
  "Ja jednak odnoszę wrażenie, że POpaprańcy byliby jeszcze bardziej gorliwi."

  Zgadza się. Kamaryla kaczelnika chociaż to trudne jest jest jednak bardziej niedojdowata niż polszewiki. Dlatego w rządzie mocodawcy musieli zainstalować jednego polszewika - krzywoustego kornelowicza od miski ryżu.

  Jednak wszystkie szable przerzuciłbym na konfę.
  Zanim trzecia siła się ogarnie.
  Albo jednak zrobią coś pozytywnego, albo też będą mieli okazję się skompromitować - oczywiście naszym kosztem. I dlatego żeby ograniczyć to ryzyko Winnickiemu i Sośnierzowi zero stanowisk za "postawę" w/s złóż miedzi.

  5*

  Pozdro!
 • @miarka 19:16:55
  Pozdro!
 • @Lemański 20:32:12
  "Jedyną szansą wybicia się na niepodległość jest czekanie na odpowiedni moment i podłączenie się pod armię wrogą naszemu okupantowi. Jak to zwykle w historii bywało."

  Kiedyś spotkałem się z informacją, że podczas zaborów część Polaków modliła się o... wojnę.
  I zaczynam to rozumieć.

  Pozdro!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:37:14
  "Jak dobrze się zastanowić to na tej zasadzie odzyskaliśmy niepodległość w 1918."

  Nie wiem czy dobrze zapamiętałem szczegóły, ale podczas bitwy pod Kostniuchówką generał Ludendorff wpadł na pomysł, że dobrze byłoby gdyby istniało polskie państwo związane z Niemcami.
  I widać jego pomysł został wcielony w życie co najmniej trzy razy:
  - przejęcie władzy przez Piłsudskiego
  - utworzenie GG
  - "akcesja" do UE
 • @Jasiek 02:48:03
  "Zadłużenie Kraju na 14 /czternaście/ rocznych dochodów narodowych..."

  Zwykły Kowalski musi ciułać na swoje ciasne mieszkanie w bloku latami. Albo kupuje je na kredyt, a potem spłaca raty przez 30 lat kosztem wielu wyrzeczeń. A jak to wygląda w przypadku prominentnych polityków? Ostatnio było głośno - za sprawą publikacji w Fakcie - o góralskiej rezydencji Szumowskich i pięknym apartamencie Andrzeja Dudy. A co mają inni politycy? Ci z pierwszych stron gazet, a także ci z dalszych szeregów? Postanowiliśmy to sprawdzić. Niektóre domy są bardzo okazałe!

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/domy-i-mieszkania-politykow-tak-mieszkaja-politycy-posiadlosci-politykow/1rvrnzb
 • @werka1321 07:14:22
  "Zwykły Kowalski musi ciułać na swoje ciasne mieszkanie w bloku latami. Albo kupuje je na kredyt, a potem spłaca raty przez 30 lat kosztem wielu wyrzeczeń."

  Aż mnie skręca jak o tym myślę.
  Nie wierzę, że politycy nie mają ekstra profitów za określone decyzje.
  Dlatego kara główna z korupcję urzędnika oraz za pieniądze zza granicy na działalność polityczną (... tak, "Solidarność! Solidarność! też mam na myśli) powinna być wg mnie wprowadzona bez żadnego głupkowatego zawracania gitary w stylu "Nie zabijaj" itp.
  A co do "zwykłych Kowalskich", to dom jednorodzinny i dwa nowe samochody klasy co najmniej średniej to powinien być standard. I wszystko bez kredytów, bez długów, za jedną wypłatę, bo małżonka jeśli chce może zająć się "tylko" wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu. A jeśli chce pracować.... to trudno ;-)

  Poranny kwiatuszek dla Pani:

  @--->>>>>>-------------------------------
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:02:58
  -------------------
  "Następny zamroczony sobotą?
  Gdzie ja napisałem, żeby GŁOSOWAĆ na PiS?"
  -------------------
  Tutaj:
  -------------------
  "Teraz trzeba poprzeć rząd PiS"
  -------------------
  Spokojnie Autorze - popierając PiS popierasz Pan magdalenkową ferajnę i zwolenników bandrssyństwa na Ukrainie i w atrapie Polski.
  Wniosek"
  Jakże prymitywne jest do działanie magdalenkowej ferajny - wystarczy, że ktoś z PO zadeklaruje chęć przyjmowania tutaj kolorowych i już oczach Polaków PiS jest cacy - bo Polskę nasyca - oficjalnie - tylko banderssynami.
 • @puuuq 15:20:09
  Jaki podział sceny politycznej ma być w Polsce ustalili przy menorze 30 lat temu. Lepper z samoobroną w swojej naiwności wierzyli w jakąś demokrację. Jak się kończy jeżeli zagrozi się ustalonemu układowi widać na ich przykładzie, dlatego wątpię czy znajdzie się następny głupi. Tak że zostało nam tylko cierpliwie czekać na jakąś wojnę w tych gangach. Co do wyborów to możesz zasłonić oczy i maznąć na karcie na chybił trafił a i tak będzie tak jak ma być.
 • @demonkracja 08:02:39
  "popierając PiS popierasz Pan magdalenkową ferajnę i zwolenników bandrssyństwa na Ukrainie i w atrapie Polski."
  Dokładnie tak!

  Nie można głosować na zdrajców!
  Nie można głosować na złodziei!
  Nie można głosować na ku.wy!
 • @Slav 19:36:18
  "Jej credo pochodzi z ulotki wojennej oddziału AK Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" i brzmi "Nie obchodzą nas partie lub te czy owe programy. My chcemy Polski suwerennej, Polski chrześcijańskiej, Polski-polskiej"."

  Jest to sprzeczność. Albo chrześcijańska albo narodowa. Tacy jak "Bury" co zabijali lokalnych mieszkańców bo żegnali się w niewłaściwą stronę i nie byli "polsko-polscy" mają tyle z chrześcijaństwem wspólnego co gówno z perfumami.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Jeśli ustąpimy przed uzurpacją TSUE i KE, to będziemy musieli ustępować dalej, aż do kompletnej utraty suwerenności. Ponadto poniesiemy koszty brnięcia w ewidentnie nieudaną reformę. Dlatego Polexit to przyszła konieczność. Trzeba koniecznie wyjść z Unii, a dlatego, że ogranicza nam suwerenność. Jak teraz ustąpią to w UE rozwiąże się wór z kolejnymi żądaniami. A jak widać ochoczo ustąpią. Oni niestety tego nie rozumieją. Polska błyskawicznie traci suwerenność za przyzwoleniem PiS. Suwerenność prawną praktycznie już straciliśmy. Myślałem, że UE to traktat gospodarczy, choć głosowałem na nie, ale okazuje się, że gumkują takie zapisy i wklejają ideologiczne. Nie ma szans na przetrwanie Unijny neobolszewicki twór w jaki zamieniła się Unia, a ten żydolewacki terror, demolowanie praw obywatelskich oraz polityka propagowania kretynizmu a także polityka Kalego ..już wychodzą bokiem ludziom w wielu krajach Unii..Lewokracja będzie terror nasilać i pozbawiać państwa członkowskie suwerenności w przyspieszonym tempie...więc na efekt tego rodzaju okupacji długo czekać nie będziemy. Myślę, że kiedy fit55 zacznie obowiązywać i lwia część firm upadnie, gospodarka będzie zniszczona a społeczeństwo zacznie żyć w nędzy, wtedy może dojść albo do wielu exitów albo do krwawej rewolty. Co oferuje unijny Komintern jego zwolennikom najlepiej widać po tych dwóch ostatnich demonstracjach w Berlinie .Jedni chcą tylko dupojebania i narkotyków zaś drudzy wolności, praworządności i samostanowienia:

  Christopher Street Day CSD in Berlin 24 07 2021 Tausende Teilnehmer

  https://youtu.be/mCEtuU0tsQ4
  A tych unia nie lubi:
  Erschreckende Bilder aus Berlin, 1. August 2021- ob nicht GENAU DAS so gewollt ist!?

  https://youtu.be/B0II0wU7qcM

  Polizeigewalt in Berlin am 01.08.2021

  https://youtu.be/nRFdTczH8Ak
  Jak widać unia gwarantuje walenie w arschloch albo po głowie!
 • @Zawisza Niebieski 01:41:58
  Wtedy, jak Kopaczowa nie kupiła szczepionek, po prostu nie było na to kasy. Poza tym ci z PO to wyjątkowe sknery, a wówczas nie było takiego ciśnienia, jakie mamy teraz z wirusem i wszystkimi konsekwencjami z nim związanymi....
  Biorąc pod uwagę na to, co się dzieje we Francji i Niemczech, to w Polsce mogłoby być podobnie, bo ci w podlizywaniu się Europie nie mają sobie równych.
  Kto by jednak pomyślał, że do zniechęcenia Polaków do polityki USA najbardziej przyczyni się PIS?
 • @kula Lis 70 11:47:39
  "Jeśli ustąpimy przed uzurpacją TSUE i KE, to będziemy musieli ustępować dalej, aż do kompletnej utraty suwerenności. Ponadto poniesiemy koszty brnięcia w ewidentnie nieudaną reformę. Dlatego Polexit to przyszła konieczność. Trzeba koniecznie wyjść z Unii, a dlatego, że ogranicza nam suwerenność. "

  W tym ma Pan rację, albo się jest częścią jakiejś unii czy federacji albo nie jest.

  Aby spełnić Pańskie życzenie i doprowadzić do "Polexitu", należy zignorować wybór większości Polaków. Obawiam się, że jakiś czas po tym "sukcesie", Pan i i Panu podobni będą musieli uciekać z kraju aby ratować życie przez rozwścieczonymi rodakami. Ciekawe tylko dokąd?
 • @Pedant 12:08:03
  Szanowny Pedancie a to znasz ??

  https://youtu.be/rZqOzcbCr6Q
 • W stylu lamparta
  .
  „USA nie są ŻADNYM naszym sojusznikiem tylko panem feudalnym (seniorem), który bezwzględnie egzekwuje posłuszność swojego wasala czyli w tym przypadku Polski. ”

  To wynika z wywalczonej przez NSZZ „S” funkcji Wolnej Polski w tym globalnym imperium:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  „Nie gardzi nawet (tzw.) Lewicą. ”

  Sztuka panowania w systemie nazywanym „demokracja”, zresztą nie tylko, polega na tym, aby obsadzić swymi kadrami wszystkie, przynajmniej ważniejsze, kierunki politycznej palety, tzn. przynajmniej należy stworzyć trzy kierunki

  prawica – centrum – lewica

  i obsadzić je swoją kadrą, pomocnym jest przekonać ludność, że te (trzy w tym przypadku) kierunki reprezentują wszystkie możliwe przyzwoite kierunki polityczne. Propaganda dba o to, aby wykluczyć z kręgu przyzwoitości n.p. nacjonalizm, fe, coś wstrętnego, zamiast tego należy hołdować internacjonalizmowi, który w swej wyrafinowanej formie przyjmuje postać syjonizmu.

  Starsi czytelnicy przypominają sobie, że czasy tzw. demoludów wpoiły im obrzydzenie do nacjonalizmu i umiłowanie internacjonalizmu.

  Jak autor przedstawia, zmiany są przy tym bardzo ważne, gdyż po pewnym czasie dochodzi do znużenia jednym kierunkiem politycznym, dlatego należy przeprowadzić radykalną zmianę.

  Powyższe ujął Fabrycjo pięknie w „Lamparcie”: należy wszystko zmienić aby nic nie uległo zmianie.

  W ten sposób można znakomicie sterować społeczeństwo bez ryzyka, że ktokolwiek się w tym rozezna, przykład USA, w gruncie rzeczy zbrodniczy reżym totalitarny, który przez wieki mordował, grabił i w końcu uwięził w tzw. resevations (rodzaj obozów koncentracyjnych) tubylczą ludność (podobnie Australia), pozbawiając jej prawa do własnej ziemi. Z umów, jakie rząd USA zawarł z miejscową ludnością złamał wszystkie, tyle o praworządności w tym kraju. Nawet zamkniętych w rezerwatach grabił rząd federalny tę ludność z przysługujących jej zgodnie z umową opłat. Znany jest jeden z przypadków takiej grabieży utrzymywanej do końca XX. wieku patrz Elouise Cobell choćby w Wikipedia.

  Ale co sądzić o demokracji tego typu to wiemy od dawna (tekst jest sprzed 6 lat):

  - https://marucha.wordpress.com/2015/01/12/gangi-kosmopolityczne-rozkradly-polske-oleksy-ujawnil-patologie-iii-rp-i-lewicy/#comment-443734

  Z tych błaznów demokracji, których widzicie w mediach, wie każdy, że jest jedynie błaznem, który ma was ogłupić i ułatwić obrabowanie was. Może jakiś parobek z niższego szczebla tej drabiny oszustów ma jeszcze jakieś złudzenia, ale nie ci na szczycie, inaczej nigdy by tam nie trafili. Tzn. to są zawodowi oszuści, którzy was sprzedadzą za daleko mniej niż 20 srebrników.

  Stworzono wam państwo

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Panstwo

  aby mieć instrument rabunku i terroryzowania was, stworzono też odpowiednie organizację państwa

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  aby móc sprawnie was obrabować, albo nawet zlikwidować, najlepiej obie rzeczy jednocześnie, jak w ostatniej operacji:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#QuiBono

  Autor ma rację, jeśli pojął sens tzw. niepodległości w 1918 roku

  @Jarek Ruszkiewicz SL 20:37:14

  to była reorganizacja struktury aby tym łatwiej organizować rabunek i wyeliminować konkurencję monarchistyczną, jednym pociągnięciem zlikwidowano imperium niemieckie, austriackie i rosyjskie, jakże mogło się to odbyć, jak nie przez utworzenie licznych, bez jakiejkolwiek siły politycznej państewek: Polska, Czechosłowacja, Węgry, Jugosławia ….

  Szanowni Państwo, możecie bez obawy glosować w „wolnych i niezależnych” do przysłowiowego us....nia, zawsze będzie to zgodnie z zasadą lamparta. Ktoś, kto nie zrozumiał tego i nadal podnieca się tzw. wyborami, zatrzymał się w rozwoju, jeszcze daleka droga dla niego.
 • @stanislav 01:43:46
  "Panu @miarka natomiast się wydaje, że JEGO religia będzie nie tylko tarczą, ale i mieczem?!, i że współcześni Polacy nie mają swego krytycznego stosunku nie tylko do instytucji religijnej dominującej w Polsce, czyli KK, ale także dla samej istoty i doktryny religii chrześcijańskiej w wersji rzymsko-watykańskiej ( czyli mało chrystusowej).

  Niepodległość i Suwerenność stosunkowo łatwo stracić, ale odzyskać jest znacznie trudniej i dlatego trzeba do tego dążyć mądrze, konsekwentnie , żmudnie, rozważnie i w oparciu o świadomość i możliwie jak najlepszą organizację Polaków, którzy sami wyznaczą przywódców spośród tych którzy swoim życiem i czynem dowiedli, że nie są " komandosami" politycznymi różnych " sojuszników" i " partniorów"."

  Pierwszy akapit pańskiej wypowiedzi jest nie tylko sprzeczny z drugim (słusznym), ale i z moim stosunkiem do religii katolickiej. Pan się "cóś za bardzo" naczytał bzdur i urojeń blogera Rzeczpospolita, że pozwala sobie na takie oszukańcze nadinterpretacje.
 • @Oracz 01:57:23
  W swoim czasie był taki śmieszny film czeski " Straszne skutki awarii telewizora" , a w przypadku wk..nego ,to chyba chodzi o straszne skutki picia piwa :))))
 • @miarka 13:32:09
  Pan może nie czytać tekstów D. Kosiura, jeśli ma pan na nie alergię, ale wystarczy, że pozna pan historię KK. Nie mówię już o katolickich biznesmenach w czarnych sukienkach z najnowszej historii Polski.
 • @Zawisza Niebieski 01:54:17
  Obrazek doprawdy mniamuśny.

  I nie chodzi tu tylko o zakupy wojskowego demobilu za duże pieniądze, bez serwisu i równowagi barterowej w zakupach od polskiego (autentycznie polskiego) przemysłu.
  Każda niemoralność, nieprawość, czy związana z nimi ideologia których sami Amerykanie mają już serdecznie dość znajdują chętnych do naśladowania w PiS-owskich elitach.
  - Kiedyś chcieli tego co dobre w USA. - Dostali to co tam jest złe, zbrodnicze, nieludzkie i najgorsze, co i ich, i nas pcha na drogę samozagłady - t sobie to chwalą - tyle że z powodu psychopatycznego jakim jest dla nich władza dla władzy.
  I to maja, bo "ich sojusznik" ma wpływ na to, aby mimo wszelkich zdrad i zbrodni pozostali bezkarni.
  - I TVN i ambasada USA to "adwokaci diabła".

  Tu jeszcze dodać trzeba ewenement "Prawdziwego, Amerykańskiego Kurczaka". - Kurczaka, którego cały statek przypłynął do Polski i ją zalał - zwłaszcza smażalnie kurczaków, i tak był reklamowany.
  - A co to było?
  - To były kurczaki żywione mułem z amerykańskich oczyszczalni ścieków.
 • @stanislav 13:54:11
  "Pan może nie czytać tekstów D. Kosiura, jeśli ma pan na nie alergię, ale wystarczy, że pozna pan historię KK. Nie mówię już o katolickich biznesmenach w czarnych sukienkach z najnowszej historii Polski".

  Jak Pan tak twierdzi to Pan nie zna historii. - Historii początków narodu i państwa polskiego, a zwłaszcza dotyczącej zgodności i polskiego i katolickiego oraz ludzkiego systemu wartości.
  To że Kościół poszedł w złą stronę to i ja krytykuję.
  - Jednak to nie "alergia na Kosiura", nie uprzedzenie, nie emocje, a racja merytoryczna. - Kosiur atakuje na pozór KK, a w rzeczywistości chce zniszczyć duchowe i ideowe fundamenty polskości.
  On działa w antypolskim duchu i celu.
 • @Pedant 12:08:03
  Katastrofą dla uczciwych i prawych jest to, że muszą zadawać się z nieuczciwymi, okrytymi hańbą bo są w jednym kołchozie zwanym UE. Polska jest tam jak wyrzut ich sumienia i dlatego nas nienawidzą a o reparacjach za hekatombę wojenną możemy tylko marzyć. Bo nikt nie zmusi silnego i bogatego do oddania jednego feniga. Pora opuścić ten twór i założyć nową unię opartą na zasadach dawnej EWG.
 • @kula Lis 70 14:28:12
  zybysmy sie dobrze zrozumieli , jestem zwolenikiem Unii Panstw suwerennych .
  Nie pauje mi ten kierunek rozwoju Unii jaki obecnie od kilku lat obserwujemy , ale
  1 ale - Polacy w swej wiekszosci akceptowali wejscie do Unii - i te proste krzysci jakie na co dzien z tego plynely :
  bez problemowy przeplyw osob
  towarow
  kapitalu
  mozliwosc przcy legalnej w niektorych Panstwach - pamietasz przeciez , ze rynek pracy w Niemczech mial chyba 7 letni okres przejsciowy
  2 Unia to nie byly same prawa to byly i sa takze obowiazki
  w 2007 r. L.Kaczynski jako prezydent Polski podpisal traktaty Lizbonskie , ktore ograniczaly nasza suwerennosc - Czego dzisiaj oczekujesz , ze biurokratyczny twor we wlasnym interesie nie upomni sie o respektowanie przyjetych zobowiazan ??Dziwne
  3 Swobodny naplyw kapitalu , inwestycji , towarow spowodowal wyparcie z rynku slabszych jednostek czyli nas Polakow , ktorzy nie dysponowalismy przede wszystkim kapitalem .
  Zaden z Rzadow post komunistycznych nie zadbal o o ochrone strategiczna jakis wybranych galezi gospodarki
  Czemu to sie teraz dziwic , ze nas wykupili jak wystawilismy wszystko na sprzedaz .
  Mowisz "Polexit " naprawde ??? kto zaplaci za te decyzje ??? Czym
  Szanowny daj spokoj , piszesz o wielu sprawach gdzie masz racje ale w tym wypadku trzeba chyba bardziej trzezwo spojrzec na zagadnienie .
 • @kula Lis 70 14:28:12
  "Katastrofą dla uczciwych i prawych jest to, że muszą zadawać się z nieuczciwymi, okrytymi hańbą bo są w jednym kołchozie zwanym UE."

  Pan mianował się sam takim "uczciwym i prawym"?
 • @kula Lis 70 14:28:12
  Tylko kto, gdzie i kiedy zaczną taki twór budować?
 • @Pedant 15:10:25
  Inna na myśli konfrontację PiSowskich socjalistów z trockistowskimi gnidami z zachodniej Europy.
 • @wk..ny 21:20:07
  "Polacy na wojnach popełniali błąd, skupiali się na wyeliminowaniu zniewolonego żołnierza w okopie po przeciwnej stronie pola bitwy".

  Wojna to rzeczywistość "czarno-biała", dualistyczna - "albo my albo oni".
  Nie ma w niej nic złego dopóki nie uznamy jej za naszą ludzką normalność" i nie zechcemy być tymi "my" jako sędziami i katami, jako agresorami, drapieżnikami, pasożytami,.
  Szczytem naszego dobrze pojmowanego człowieczeństwa jest życie w pokoju że wszystkimi podobnie jak my rozumiejącymi pokój.
  - Dlatego nigdy nie możemy się zgodzić z twierdzeniem, że wojna jet złem, a dla pokoju jesteśmy gotowi na ustępstwa w sprawach dotyczących prawości (natura ludzka), moralności (życie), czy człowieczeństwa (dojrzałość)..
  Tego nie może być nigdy.
  My Polacy nie znamy pojęcia "pokoju za wszelką cenę".
  Pokój za cenę armii okupacyjnej na naszym terytorium państwowym jest dla nas najgłębszą patologią.

  Wojna to najpierw wykonywanie rozkazów (poza rozkazami niemoralnymi)
  To nie takie proste, bo w powszechnym rozumieniu już zabijanie jest wbrew moralności, - Tutaj zabójstwem może być uznany i cios wyprzedzający zamiar agresora, a to się zdarza
  - gdy ktoś żyje pod presją świadomości, że po wszystkim co zrobi lub nie zrobi czeka go sąd
  - gdy ktoś nie rozróżnia moralności i sprawiedliwości,
  - czy nie zauważa że moralność jest wartością wyższego rzędu jak sprawiedliwość, a więc tu na sprawiedliwość patrzeć nie wolno,
  - - a w szczególności nie wolno równouprawniać agresora i obrońcy.
  Czasami dowódca nie ma czasu na tłumaczenie żołnierzowi mającemu skrupuły moralne i go na miejscu go zabija, i to nie musi być dowodem jego psychopatii, ale i koniecznością, i czynem chwalebnym dla zrobienia TEGO CO TRZEBA..
  ;
  Patrząc z drugiej strony, to "władze są "od Boga"", A WIĘC MORALNE - co znaczy KU ŻYCIU..

  Tak, jest, tyle że NIE w agresji, nie ku wojnie zaborczej czy z motywów szowinistycznych - do swoich celów po trupach...
  - Bo zabijanie tego co idzie przeciwko nam (idzie w przekonaniu że jest dość silne, żeby MÓC TO ZROBIĆ, to MOŻNA i robić wszystko - byleby mieć gwarancje bezkarności, albo i wole zabicia wszystkich potencjalnych oskarżycieli i świadków)), jest czynem chwalebnym, a nie jakimś nagannym, czyli możliwym w życiu codziennym.

  Pamiętać tu trzeba, że czyny wyjątkowe, a więc bohaterskie nigdy nie mogą być naśladowane w życiu codziennym, a w szczególności nikt nie może ich od nas oczekiwać.
  Jeżeli podejmujemy się czynu bohaterskiego, wiemy że on jest nadnaturalny i to, co robimy, robimy wyłącznie na swój rachunek i ze swojej wolnej woli..
  - Tu gdy sprawa jest szlachetna, znajdziemy naśladowców, którzy uznają że "ZROBIŁ CO TRZEBA" (gdy inni wątpili że można), ale bywa też, że i tego nie docenią i nazwą go otumanionym, czy wariatem.
  Podobno sceptyków wobec wszczepionek/wyszczepionek już ktoś próbował nazwać wariatami. - Oczywiście ten ktoś jako otumaniony i wariat uznający racje wrogiej nam strony, zakłamany, a nawet zbrodniczy, ludobójczy i depopulacyjny, a zwłaszcza "sędzia we własnej sprawie" chcący tym sposobem wypromować na użytek opinii publicznej własną postawę jako właściwą..

  Dzisiaj mamy problem z bogatymi. - Oni myślą że jak mają pieniądze, czy inne dobra przeliczalne na pieniądze, to mogą co tylko chcą.

  Jednak tak naprawdę "bogaty", to "bogaty bogactwem Pana Boga".
  Nie mogą robić "co tylko chcą", bo te "ich", choćby i duże - oligarchiczno-korporacyjne pieniądze same w sobie sensu nie mają.

  Nie nadają im sensu nawet decyzje władz państwowych. Reforma Grabskiego, po której złotówka stała się monetą wymienialną wymagała złożenia przez Naród Polski realnej ofiary.
  I to nam Angole z pomocą Piłsiuśkiego ukradli.
  - l może nie tyle ukradli dla swojej korzyści, bo zaraz znalazły się w Polsce setki tysięcy żydów których nie chciał Hitler, a wcale nie zasługujących na zrównanie w prawach (to więcej jak tolerancja, a więc i uznanie nieszkodliwości i wspólnego rozumienia dobra), a co mowa na równouprawnienie, które ze swojej natury jest ŁASKĄ, łaską gospodarza.
  ŻYDZI TU SIĘ SAMI WYKLUCZYLI Z ISTOTY SWOJEGO TALMUDYZMU, KTÓRY ICH "Z DEFINICJI" STAWIA ICH "PO PRZECIWNEJ STRONIE POLA BITWY"/
 • @zbig71 12:02:06
  Czy Kopaczowa nie kupiła szczepionek, bo nie było kasy? A czy PiS miał kasę na samolot pełen nieatestowanych maseczek, na szczepionki? Po prostu zadłużył Polskę, tę samą drogę miała rząd PO-PSL. Można oczywiście mówić, że miała szczęście, że szczepionka okazała się niepotrzebna. Moim zdaniem była to pierwsza nieudana próba, której doświadczenia wykorzystano przy próbie zwanej covid. Po prostu nie ugięła się pod jazgotem PiS, tu dla przykładu rzecznik Kochanowski co ją nawet za swą grypę do sądu podał. Zwróć uwagę na to, że oderwany już dawno od rzeczywistości Kaczyński bojący się wszystkich (40 policjantów chroniących jego willi) doprowadził Polskę do ruiny, jesteśmy skłóceni ze wszystkimi, nie ma możliwości budowania koalicji dla obrony, choćby przed dzisiejszym grożeniem palcem przez Izrael. Dzięki niemu nie ma jak przeciwstawić się dyplomatycznie zaś sami jesteśmy za słabi. Każdy dzień pozostawania PiS przy władzy to co najmniej tydzień odbudowy Polski z ruin jakie po sobie zostawią.
 • @miarka 13:54:47
  Możliwe, że TVN i ambasada USA to adwokaci diabła, ale bez nich zostaje nam tylko zbudowane na zasadach Goebbelsa TVPiS. Te kłamstwa które stamtąd płyną, są na tyle żenujące, że mogą tylko trafić do ludzi o wypranych umysłach. Dążą do przywrócenia czasów stalinowskich, gdzie telewizja przekazywała wyselekcjonowaną prawdę, a sądy wydawały wyroki pod dyktando polityków.
 • @Zawisza Niebieski 19:47:15
  I jedno i drugie to dno. Można się tylko licytować co do tego, które gorsze, czy chwilowo mniejsze.
 • @miarka 20:19:12
  Jak powiedział Piotrowicz, telewizja nie jest dla inteligentnych ludzi. Dlatego potrzeba nam zarówno propagandy TVN jak i TV PiS oraz informacji niesionych przez internet, by samemu wyrobić sobie zdanie jaka jest prawda. Stąd mimo iż TVN nie jest moim źrodłem informacji jestem za utrzymaniem tej stacji. Inaczej zaleje nas jad płynący z TV PiS, a wtedy do wyprania mózgów droga bliska. Podobnież najgłupsza propaganda powtórzona 100 razy staje się prawdą.
 • @Zawisza Niebieski 01:41:58
  Nie każdy musi myśleć tak samo.
  Pożyjemy, zobaczymy.Jeśli PO wygra i dociśnie śrubę(co mi podpowiada intuicja wsparta o wspomnienie ich rządów) to co mi z tego przyjdzie, że wyjdzie na moje ?
 • @Zawisza Niebieski 19:42:50
  Nie ma możliwości budowania koalicji z koalicjantami bo ,, polityka Polska,, jest podporządkowana USA, które dba o własne interesy. Nic nowego zresztą. Oczywiście przychodzą czasy, kiedy będziemy płacić i płakać za politykę bezalternatywną, dlatego dobrze się stało, że prezes ,, pokłócił,, nas z koniokradami. Choćby dla otrzeźwienia tej części społeczeństwa zapatrzonego w PIS i w USA.
 • @Asgard 21:32:08
  Bez względu na to, kto będzie rządzić, będzie musiał docisnąć śruby, bo ile można żyć na kredyt i z nowych kredytów jak teraz żyje rząd PiS? Oni już szukają komu docisnąć śruby, chcieli bankom, dostali po łapach, chcieli docisnąć sklepom wielkopowierzchnowym, dostali po łapach teraz dociskają klasie średniej drobnym przedsiębiorcom, specjalistom, którzy zarabiają trochę więcej niż średnia. I tym docisną bo nie mają siły przebicia. By pokryć koszty rozdawnictwa PiS trzeba będzie docisnąć śruby, bo inną alternatywą jest bankructwo państwa. To kolejny skutek rządów PiS pod hasłem "Polska w ruinie".
 • @Zawisza Niebieski 21:15:52
  Nie kupuję. - Bo niby do czego jest nam potrzebna propaganda wojenna wrogich nam szczekaczek, ich kłamstwa i manipulacje.?
  Przecież one nie poszerzają nam perspektywy naszych świadomych, dobrych i wolnych wyborów.

  Poza tym wcale nie idzie o to kto nam będzie serwował informacje, czy czyj kapitał będzie tu chciał mieć zarobek, a o to kto będzie sprawował kontrolę nad jakością i prawdą, oraz użytecznością społeczną przekazywanych nam treści.

  Media muszą pełnić funkcje organizacji społecznego zaufania.
  A o to może zadbać tylko nasz Naród - i jego moralność.
  Nad narodowym organem władczym w tych sprawach trzeba się skupić.
  Jest jakiś organ zwany KRTITV, ale to fikcja.
 • "Jan z Kanady" na "zywo"...
  Polecam:

  https://www.youtube.com/watch?v=lRzsZTff-ME

  ========================
  zapodal: jasiek z toronto

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej