Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
631 postów 26073 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Czy Polska jest coś winna Irakijczykom i Afgańczykom?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Myśmy atakując ich na rozkaz Wuja Szmula nie pytali o pozwolenie deptania ich ziemi.

Tematem dnia jest obecnie grupka emigrantów z Iraku i Afganistanu koczująca na kawałku pasa "ziemi niczyjej" na granicy z Białorusią. Głównym oskarżonym jest oczywiście Łukaszenka, który ponoć w ramach "wojny hybrydowej" wpycha uchodźców do Unii Europejskiej. Pewnie tak jest w rzeczywistości i trudno mu się dziwić. Ja na jego miejscu zrobiłbym dokładnie tak samo. Pamiętamy wszyscy haniebne akcje naszego rządu obliczone na obalenie samego Łukaszenki bo naszemu "sojusznikowi" się nie podoba. I mówimy przy tym o kraju tradycyjnie nam bardzo przyjaznym z ogromną rzeszą Polaków tam mieszkających.

  Łukaszenka został wystawiony na ciężką próbę i egzamin zdał śpiewająco. Uratował państwo białoruskie i samych Białorusinów od losu, który jest udziałem Ukraińców. To jasne, że sam by tego nie dokonał. Mimo swojego sprytu politycznego czyli siedzenia przez wiele lat okrakiem na barykadzie musiał dokonać wyboru i jak się wydaje wybrał dobrze. Gdyby uległ i, nie daj Boże, uciekł z Białorusi jak niesławny prezydent Ukrainy Janukowycz, to zaczął by się koniec naszego sąsiada. Jeśli ktoś nie wierzy to niech zerknie na Ukranę. Trudno więc się dziwić, że Baćka ma teraz chwilę swojego schadenfreude.

 Wracając jednak do tytułowego pytania - czy jesteśmy coś winni Irakijczykom i Afgańczykom jako Polacy? Oczywiście, że jesteśmy!

 Uczestniczyliśmy u boku i na gwizdek naszego "wiecznego sojusznika w agresji na te kraje. Nic nam nie zrobiły, są bardzo daleko od naszych granic a mimo to napadliśmy na nie i byliśmy jednym z agresorów. Nic nie może usprawiedliwić takiego zachowania. Nawet słynny art. 5 traktatu NATO nie mógł tu zadziałać. Nawet jeśli to nie my bombardowaliśmy bezpośrednio cywilów, kobiety i dzieci to staliśmy na czujce. A to już jest współudział w zbrodni.

 Nie ugraliśmy dla Polski nic! Straciliśmy budowany przez stulecia szacunek wielu krajów muzułmańskich. Irakijczycy to zawsze był bardzo przyjazny dla nas naród. Sam miałem kilku kolegów Irakijczyków na uniwerku więc wiem co mówię. Wielu z nich po ukończeniu studiów w Polsce i powrocie do Iraku robiło wielkie kariery w administracji państwowej i biznesie. Mieliśmy tam potężne lobby, mówiące dodatkowo dobrze po polsku. Polskie firmy miały tyle zleceń ile były w stanie przerobić. W wyniku amerykańskiej agresji straciliśmy tylko w maszynach i materiałach ok 500 mln $, żeby już nie mówić o utraconych zyskach.

 Teraz nasz wizerunek sięgnął dna. Opłacało się? Myśmy atakując ich na rozkaz Wuja Szmula nie pytali o pozwolenie deptania ich ziemi. Teraz telewizja pokazuje nam obrazki jak kilkadziesiąt osób strzeżonych przez kordon wojska koczuje pod gołym niebem. Nie wiem jak dla innych ale dla mnie jest to widok upokarzający. I żeby była jasność - nie jestem zwolennikiem niekontrolowanego przyjmowania uchodźców jak to robią kraje zachodnie.

 Ale to co widzimy teraz na granicy z Białorusią to zła karma, która wraca i będziemy musieli się z tym problemem zmierzyć.

 

KOMENTARZE

 • No, bardzo ładna opinia. A ilu to moich znajomych racowało, dobrze zarabiając, w SOCJALISTYCZNYM wtedy Iraku.
  A teraz WSTYD NARODOWY także z tego powodu, że WIERZĄC W USA Polacy tak skutecznie dali się "wydmuchać" ze znacznej większości ich MAJĄTKU NARODOWEGO.

  No ale (prawie) wszyscy są właścicielami SAMOCHODÓW.
 • @ Autor, All
  "Czy Polska jest coś winna Irakijczykom i Afgańczykom?"

  Aż nie potrafię się wysłowić ile... :-(

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • @Berkeley72 21:22:43
  Posiadaczami, nie właścicielami.
  Nie da się być właścicielem samochodu choćby dlatego że to rzecz użytkowa - a więc naród jako gwarant własności nie ma tu nic do gwarantowania.
  - Posiadacz ma płacić podatek i używać samochód jak inne dobra konsumpcyjne, tyle że według przepisów, a ubezpieczać i chronić na własne konto.
  Kto więc jest właścicielem? - Naród. - Właściciel państwa w którym ten samochód został sprzedany. Producent powinien najpierw sprzedać narodowi.

  Ostatnio okazuje się że nawet przeróbek w "swoim" samochodzie producenci zabraniają. Tyle że tutaj już dochodzi do przestępstwa, bo wchodzą w kompetencje narodu. - Ponadto jest to przestępstwo z udziałem władz państwowych, które staja po ich stronie... co zresztą jest typowe w państwach faszystowskich.
  Gorzej że to dodatkowo jest łamaniem konstytucji państwa...
 • @Berkeley72 21:22:43
  "A teraz WSTYD NARODOWY także z tego powodu, że WIERZĄC W USA Polacy tak skutecznie dali się "wydmuchać" ze znacznej większości ich MAJĄTKU NARODOWEGO."

  I to na minus, jeśli uwzględni się długi.
  A do tego kosa z Ruskimi, kosa z islamem, kosa z Białorusią....
  I... "szczepionki" [musiałem - ciężko mi się powstrzymać]

  Ukłony :-)
 • @Jasiek 22:01:05
  No to ja też mam problem . Salute :)
 • Polska nic nie jest winna Afgańcom i Irakowi ! to żydzi są winni !
  Polską nie rządzą Polacy ! Polską rządzą przy pomocy wojsk prewencji tajniakom i policji i segregacji rasowej żydowska chazarska mafia globalna !

  POLACY NIC NIE SĄ NIKOMU WINNI !  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • ☆☆☆☆☆
  Autor.

  Można jeszcze dodać haniebny zbrodniczy udział we wspieraniu amerykańskiego napadu na Jugoslawie i wspieranie przez polskojęzyczne kreatury krwawego zamachu stanu na Ukrainie oraz junty o ideologii nazistowskiej w Kijowie. A także udzial najemników z Polski w mordowaniu ludności cywilnej w Donbasie i wizyty parlamentarzystów z Polski w nazistowskich odziałach AZOV ,

  "Posłanka PiS Gosiewska odwiedziła "dzielnych" ukraińskich zbrodniarzy. Była z wizytą u nazistowskiego batalionu AZOV, który jest oskarżany o zbrodnie wojenne ... egzekucje. Sprawa jest poważna, bo nie jest to rosyjska propaganda, oskarżenia pochodzą z raportu Amnesty International.

  https://ocdn.eu/images/pulscms/MDA7MDA_/2e2565028b9047fa6ce9b8d4b5ae8c56.jpg

  Pozdrawiam :)
 • WPS
  Autor wybaczy, ale to jedne z głupszych pytań jakie ostatnio słyszałem?

  Autor udaje "miłościwego", czy czysto hebrajskiego Samarytanina?!

  Te tytułowe, niefrasobliwe pytania świadczą o braku myślenia w kategoriach polskiego interesu narodowego i państwowego.

  Czekam kiedy inny " samarytański" autor zacznie się zastanawiać nad " zadośćuczynieniami i odszkodowaniami" dla Irakijczyków i Afgańczyków... i okaże się że najbardziej ucierpiały synagogi w Bagdadzie i w Kabulu.
 • Stawiam 4 bo.
  Obecność w Afganistanie wynikała z pewnych zobowiązań.
  I nie chodzi o misję "cywilizacyjną", na pewno.
  Afgańczyków zbyt wielu starało się cywilizować.
  Ale kulturalni sojusznicy Merkanów jakoś nie wszyscy chcieli się w tym babrać.
  Mieli już Talibów U Siebie.
  Nieco innych ale wysadzających się w powietrze i strzelających w tłum z pędzącego auta.
  Może jestem podlec ale np. niemiaszków nie żałuję.
  Także do kwadratu głupich Franców myślących ze dawne kolonie pełne ludzi z odpowiednimi kwitami będą wyłącznie źródłem siły roboczej.
  Mają co mają.
  Polska jako Nowy w NATO, bo tak to wygląda, chciała się wykazać.
  I jak każdy Głupi Jasio(Jasiek przepraszam, nie o Tobie) dostała po dupie.
  Posłała nieprzygotowane mięcho armatnie żeby potem jakaś Linda miała w czym grać.
  Co do najemnictwa, ponoć Są przepisy i Prawo Karne.
  Ale tylko dla nas.
  Byli wojskowi, policaje, wcześniej zomole i esbeki mogli i mogą robić co im sobie.
  Kij im w oko, miny i zasadzka na drodze.
  Ich ryzyko.
  Tłumy na granicy?
  Niech się tłumią.
  Łukaszko ich przywiózł.
  Niech ich zabiera.
  Wiem, ma klub wielbicieli i popierających, do niedawna mnie.
  Ale teraz...
  Niby partner a już w ruskiej sorry, chazarskiej paszczy.
  I w razie czego, zniknie bez popitki.
  Nie ma wyjścia.
  A Amnesty czy inna Onania International?
  Powiedzieć, niech wybudują obozy dla bidoków Po Białoruskiej Stronie.
  Ciekawe czy pograniczniki tak ochoczo przepuszczą Jońskie i inne Jachiry.
  A jesli>
  Oby to był One Way Ticket.
  I jak często u mnie.
  Wersja... izraelska.

  https://www.youtube.com/watch?v=lSyzSmIqwnI

  POKO jowce zrozumieją.
 • @brian 06:37:56
  ,,Łukaszko ich przywiózł.
  Niech ich zabiera.''
  Ciekawe skąd oni wzięli się na Białorusi ?
  Z tego co pamiętam z geografii to Białoruś nie graniczy z jakimś islamskim państwem. Z tego wynika pierwsza opcja, że przylecieli samolotem, więc mają paszporty i dokumenty i pieniądze i nie są liczną grupą ( bo chyba tylko kretyn uwierzy w tą propagandę TVP że Łukaszenka ich przywozi z Bliskiego Wschodu nam na złość). Druga opcja to że tych migrantów któreś z państw podsyła Białorusi, stawiam na upadlinę. Trasa przez Węgry została uszczelniona, a jakoś do mnie nie trafia że ci uchodźcy wybrali by drogę przez Rosję. A może był jakiś cichy układ UE z Białorusią że będzie blokowała trasy migracyjne do Europy, ale po obłożeniu Białorusi sankcjami Łukaszenko olał te ustalenia, co było by chyba normalne.
 • @marek500 08:07:15
  "Ciekawe skąd oni wzięli się na Białorusi ?"


  Tutaj jest ich szlak. Pomagaj im w tym Persowie i Rosja.

  https://i.dailymail.co.uk/1s/2021/08/20/13/46901201-9911487-image-a-31_1629461139245.jpg

  https://expressinformer.com/belarus-forces-a-stream-of-afghan-migrants-into-the-eu/
 • @AgnieszkaS 09:17:18
  Szkoda że nie wędrują przez biegun północny. Czy Pani naprawdę uważa Litwę i Polskę za eldorado i krainę szczęśliwości do której dążą ci uchodźcy ? Niech Pani obejrzy TVP tam jeszcze lepsze mapki pokazują. Zresztą jak by ten szlak był przez Rosję to byśmy codziennie widzieli w ,,dzienniku telewizyjnym'' ruskie konwoje z bronią gotową do strzału eskortujące kolumny obdartych uchodźców. A nawet jak by to było prawdą, to z jakiej paki Białoruś ma blokować w wędrówce ludzi którzy postanowili znaleźć szczęście w innym rejonie świata, przecież to było by nieludzkie. Szczególnie mieszkańcy USA powinni to rozumieć bo ich społeczeństwo składa się z takich uchodźców i ich potomków. No chyba że mają syndrom rozbitka który jak tylko dostanie się do szalupy ratunkowej, pierwszy łapie za wiosło i zaczyna okładać tych którzy chcą też dostać się na ta łódź.
 • Autor
  5*****
  Tutaj komentarz jest zbędny.
 • Winien jest Tusk
  Pewnie uważacie, że to kpina?

  Otóż nie. Polska misja wojskowa nie miała charakteru operacyjnego, a jedynie stabilizacyjny. W Iraku - zostało to przekroczone bez uzyskania zgody rządu - i za to decydenci powinni usłyszeć zarzuty.
  W Afganistanie było to oficjalna rola, a wyraził na nią zgody w imieniu państwa polskiego Sikorski - wtedy minister SZ - nie mając po temu uprawnień.
  Mimo to Tusk to zaakceptował.
  I stąd racja autora, że ponosi Polska za to jakąś odpowiedzialność.

  PS. Nie wyrażałem na to swojej zgody. A inni?
 • @brian 06:37:56 z sieci
  "Wstajesz bez kaca wcześnie rano. Pozdrawiasz żony i rodzinę.
  A potem idziesz na Warszawę, Co w swojską zamienia się Medynę.
  Bazar na placach i alejach, Z góry muezini nawołują,
  Tam ścięto tysięcznego geja, Tu jakąś lesbę kamienują.
  Na krótkiej smyczy trzymasz córkę, Świadom łakomych oczu braci.
  Włożyła właśnie nową burkę, Wie - jak się puści, głowę straci.
  Leniwie sobie życie ciecze, Miast schabowego wcinasz kebab.
  Pięć razy dziennie pokłon Mekce, Niezbyt gorliwie, ile trzeba.
  Miast reklam pięknych moc wersetów Na ścianach domów się rozściela.
  W piątek z synami do meczetu, Co jest na Placu Zbawiciela.
  Strażnicy wiary w strojach khaki Ścigają zdrajców i dewiantów.
  Czy tego chciały POstępaki Wpuszczając pierwszych imigrantów?"
 • Autor
  "Myśmy atakując ich na rozkaz Wuja Szmula nie pytali o pozwolenie deptania ich ziemi....Nawet jeśli to nie my bombardowaliśmy bezpośrednio cywilów, kobiety i dzieci to staliśmy na czujce... A to już jest współudział w zbrodni "

  Nie "myśmy", nie "myśmy" Szanowny Panie. Na "misje" do Afganistanu i Iraku jeździli ochotnicy + polska sołdateska. Tak, jak i miliony Polaków, ja ani mąż nikogo tam nie zabiliśmy ani nie okaleczyliśmy, żadnej kobiety i dziecka. Więc teraz garstkę tych biedniutkich uchodźców koczujących na białorusko- polskiej granicy, nad którymi tak Pan się rozczula, proponuję rozdzielić pomiędzy tych, którzy te krzywdzące ludność cywilną "misje" wykonywali z ochotą. Niech każda polska matka, która na śmierci cudzych, bezbronnych dzieci utrzymywała w dobrobycie swoje bachory, weźmie na utrzymanie po jednym z tych uchodźców. Takie rozwiązanie spodoba się i Bogu Katolickiemu (V przykazanie!) i ludziom ;)
 • @viridiana 14:19:21
  To byli faceci w polskich mundurach i działający na polecenie polskiego rządu. Czyli, teoretycznie nas wszystkich, Szanowna Pani.
 • @viridiana 14:19:21
  //Nie "myśmy", nie "myśmy" Szanowny Panie. Na "misje" do Afganistanu i Iraku jeździli ochotnicy + polska sołdateska. Tak, jak i miliony Polaków, ja ani mąż nikogo tam nie zabiliśmy ani nie okaleczyliśmy, żadnej kobiety i dziecka. //

  Przypominam że nie wszyscy Niemcy głosowali na NSDAP jak również nie wszyscy służyli w wermahacie.Byli też tacy którzy siedzieli w obozach koncentracyjnych a jednak odpowiedzialność spadła na całe niemieckie społeczeństwo.Uważa pani że nie powinni? że i w takim przypadku odpowiedzialność tylko za winy udowodnione?
 • Oczywiście że jest winna.
  Nie tylko Irakijczykom.
  A kto bezprawnie przetrzymywał ludzi w nielegalnych więzieniach CIA?
  Nie przypadkiem rozliczni łajdacy w tym i Polacy.
 • @AgnieszkaS 09:17:18
  "Tutaj jest ich szlak. Pomagaj im w tym Persowie i Rosja."

  No i co, AgnieszkaS'ie???
  Nie ma to jak przysrać Ruskim i Persom, tak?
  To może napisz jeszcze kto uchodźcom najbardziej "pomógł" uchodzić z samego Afganistanu?
  Czy może tylko potrafisz sączyć jad i manipulować niedopowiedzeniami?
  Z tego powodu zgłaszam nadużycie.
  Mam nadzieję, że czujesz się wyróżniona :-)

  Pa! :-)
 • @ Autor, All
  Pragnę Was poinformować, że zgłosiłem nadużycie do komentarza Agnieszkasa z 09:17:18 o następującej treści:

  "Manipulacja przy pomocy "niedopowiedzeń"/niedopisań.
  Serdecznie pozdrawiam Szanowną Administrację :-)"

  Mam też propozycję, że jeśli ktoś uważa zgłoszenie nadużycia za dobry pomysł, to niech też je zgłosi.
  Zobaczymy czy coś się stanie.

  Pozdro!
 • @Jasiek 17:18:03
  //Pragnę Was poinformować, że zgłosiłem nadużycie do komentarza Agnieszkasa//

  Daj se Jasiek spokój...
  To biedna kobiecina, której w hameryce mózg przeorali.
  Taki neonowy folklor :)))

  Z drugiej strony zgłoszenie nadużycia może skutkować usunięciem komentarza a tego zdecydowanie bym nie chciał.
  Niech tu tkwi i świadczy o autorce. No chyba, że sama usunie a w tym jest świetna :)
  Mało kto usunął tyle swoich komentarzy co ona.
 • @stanislav 00:24:55
  //Autor udaje "miłościwego", czy czysto hebrajskiego Samarytanina?!//

  Całe szczęście, że na moim blogu można do woli pitolić bez sensu :))))
 • Czy Litwa jest coś winna Wybrzeżu Kości Słoniowej?
  https://theoneworldnews.com/world-news/hybrid-attack-belarus-sends-iraqi-and-african-migrants-streaming-across-lithuanias-border/

  "Migranci, przeważnie z Wybrzeża Kości Słoniowej, Kamerunu, Somalii, Erytrei i Senegalu, przetrzymywani w areszcie w starej szkole w Vydeniai na Litwie.
 • @AgnieszkaS 18:37:33
  "Czy Litwa jest coś winna Wybrzeżu Kości Słoniowej?"

  Jest członkiem paktu, którego liderem jest "przodująca demokracja" i który to pakt destabilizuje cały świat.

  Jest też winna pomoc ludziom, którzy chcą się dostać do innych krajów, a które to kraje wcześniej miały swoje kolonie....
  No bo przecież ludzie z Wybrzeża Kości Słoniowej, Kamerunu, Somalii, Erytrei i Senegalu nie chcą zostać na Litwie na stałe, prawda?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:14:15
  "Z drugiej strony zgłoszenie nadużycia może skutkować usunięciem komentarza a tego zdecydowanie bym nie chciał."

  Faktycznie...
  Ale ze mnie kabel ;-DDD
 • @Jasiek 18:53:51
  //Ale ze mnie kabel ;-DDD//

  E tam... Zaraz kabel :)
  Uniesiony słusznym oburzeniem uległeś pierwszemu odruchowi ale ja wolę jednak kolekcjonować takie kwiatki :))
  Tym bardziej, że usuwanie komentarzy nic nie daje, zawsze można je przywrócić jednym "klik" :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:17:00
  Panie Jarosławie żeby nie strzępić języka po próżnicy: zrzućcie się z komisarzem @ikulalibalem po kilka tysięcy - oczywiście euro, i wspomóżcie datkami tych siedzących w międzygranicznej strefie polsko-białoruskiej.
 • @ikulalibal 16:35:57
  Komisarzu @ikulalibal, jeśli byłeś za obecnością polskich najemników w Iraku i Afganistanie, to się teraz nie kajaj i nie szukaj wspólników.
  Bo ja np. byłem jawnie przeciwko, i komunikowałem to publicznie Wł. Bartoszewskiemu w auli Wydziału Zarządzania UŁ ( i mam na to świadków). A ty "gieroju" za " Ruś wolną od Chazarów", co robiłeś ?

  A tak naprawdę nie obrażaj Polaków, porównując ich do członków NSDAP i do zbrodniarzy hitlerowskich, bo znając twoją " pomysłowość", to za chwilę z Klewek zrobisz Auschwitz-Birkenau.
 • @viridiana 14:19:21
  https://media.wplm.pl/thumbs/377/OTYwL3VfMS9jY19lODliNy9wLzIwMjEvMDgvMTkvOTYwLzYwOC8wMTY5ODJlZmUyOTY0MjZmYjUyNGFmNDI5NmU2ODMyOS5qcGVn.jpeg
  Nie z powodów humanitarnych zależy im na przyjmowaniu obcych kulturowo emigrantów. To przebudowa struktury społecznej jest ostatecznym celem. Troska o ludzkość, chęć zadośćuczynienia nieeuropejskim ludom i narodom za prawdziwe i rzekome krzywdy ze strony „białych”, zwykła empatia albo rozmaitego rodzaju uzasadnienia światopoglądowe spod znaku multi-kulti są jedynie pretekstem ściągania islamistów do Europy. Przyjmowanie muzułmanów do krajów Starego Kontynentu popierają przede wszystkim ludzie naiwni, głupi lub zideologizowani, ale modę na tę rzekomą empatię wykreowano z konkretnych powodów politycznych - dla przejęcia władzy.

  Jak głosują mniejszości

  https://wpolityce.pl/polityka/563021-wpuszczenie-malych-grupek-imigrantow-to-tylko-pretekst
  Ps... Panie Redaktorze Maciejewski jestem w całej rozciągłości tego samego zdania. Świetny artykuł dobrze byłoby aby zapoznali się z nim naiwni co tak rozczulają się nad przygarnianiem jakichś imigrantów.
 • zapamniętaj @stanislav wyschnięta krynico mądrości
  że naród to żywy organizm dlatego jeśli poszczególne segmenty czują się niezależne i mogą funkcjonować bez pozostałych,to znaczy że wkrótce umrze.

  Na alkoholizm choruje cała rodzina choć tylko jeden z jej członków jest pijakiem.

  Ponosimy odpowiedzialność za nasze elity podobnie jak elity muszą wziąć odpowiedzialność za nas.Tak jest urządzony świat bo takim go stworzył bóg.I lepiej stosować się do tego ustalonego naturą prawa bo bez tego nie może być mowy o "wierności". Że o "suwerenności" nie wspomnę.

  Albowiem jak powiedział ktoś mądry:

  /Żaden człowiek nie jest samoistną wyspą; każdy stanowi ułomek kontynentu, część lądu. Jeżeli morze zmyje choćby grudkę ziemi, Europa będzie pomniejszona, tak samo jak gdyby pochłonęło przylądek, włość twoich przyjaciół czy twoją własną. Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością. Przeto nigdy nie pytaj, komu bije dzwon: bije on tobie /
 • @ikulalibal 12:03:53
  O widzę, że komisarz @ikulalibal żeby dodać sobie powagi i dostojności -jako " krynica mądrości" - odwołuje się już do Boga. Od pomazańca bożego Cyryla " - sumienia" świętej Rusi walczącego na spółkę z kolektywnym Putinem z " Chazarami" nieodwołalnie droga prowadzi do " watykańskich pasterzy" walczących z tymi "bezbożnymi", pogańskimi, nacjonalistycznymi Słowianami !
 • @ikulalibal 12:03:53
  Alkoholik Hemingway miał różne odloty :))))
 • @stanislav uwiędły rdzeniu słowiańskiego ducha
  //Alkoholik Hemingway miał różne odloty :)))) //

  Trudno było posłużyć sie wyszukiwarką? trudno ? co najlepszego sobie narobił? Teraz wyszło że nie tylko w życiu nie słyszał o jakimś John Donne
  to jeszcze nie czytał Hemingweya.
  Gdyby czytał wiedziałby przecie że :
  / Jednym z najbardziej znanych jest tytuł i motto powieści Ernesta Hemingwaya Komu bije dzwon, pochodzące z Medytacji XVII: "(...) Dlatego nigdy nie pytaj, komu bije dzwon; bije on tobie" (And therefore never send to know for whom the bell tolls; It tolls for thee). /

  https://pl.wikipedia.org/wiki/John_Donne


  moja dobra rada dla @staislav

  " Nie bądź taki szybki Bill
  wstrzymaj się przez kilka chwil
  bo wystarczy jedna szpila
  i nie będzie śladu z Bill
  nie bądź taki szybki Bill
 • @ikulalibal 17:17:34
  To ty tępy komisarzu @ikulalibal, harcujący i wychowany głównie na wikipedii nie uważasz cytatu lub motta zamieszczonego przez autora książki za integralną część jego dzieła ?

  Jak dajmy na to F. Dostojewski na początku swoich "Biesów" umieszcza fragment ballady Aleksandra Puszkina "Biesy" i fragment z Ewangelii św. Łukasza - to uważasz obskurancie, że właśnie ten wybór był przypadkowy, i że te motta nie składają się na całość książki autorstwa Dostojewskiego ?
 • @ikulalibal 17:17:34
  I nieuku naucz się przy okazji polskiej deklinacji nazwisk. Pisz poprawnie: Hemingwaya, a nie jak ty: Hemingweya
 • @stanislav 03:19:06
  //I nieuku naucz się przy okazji polskiej deklinacji nazwisk. //

  SYMPTOMY TROLLOWANIA

  -za każdym razem rozpoczynanie wypowiedzi od tego samego zwrotu – powitania, często obraźliwego, prowokacyjnego

  -atakowanie wszystkich za najdrobniejsze literówki

  -chętne używanie argumentów ad personam

  -bezgraniczne podporządkowanie się jakiejś idei

  -skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób – jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli

  -konfabulacja np. na temat swego wykształcenia, pracy, pozycji społecznej bądź doświadczeń życiowych

  -wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby,
  przedstawianie siebie jako ofiary

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
 • @ikulalibal 06:10:39
  Komisarzu @ikulalibal, że masz kompleksy, to wiedzialem od dawna, ale że aż takie?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:00:15
  Rozumiem, że bliska jest Panu idea odpowiedzialności zbiorowej, typowa dla ustrojów totalitarnych, acz nie mieszcząca się w kategoriach obowiązującego prawa. Jednak żadna zbrodnia nie jest teorią, tylko faktem a każda zbrodnia ma swoich wykonawców i wyłącznie oni, nie Naród Polski powinni ponosić za nią odpowiedzialność. Pisze Pan o "facetach w polskich mundurach". Czy ktoś im na siłę te mundury wkładał , przemocą żołd za zabijanie do kieszeni wciskał? No właśnie. I dla wytworzenia poczucia odpowiedzialności właśnie takich "facetów" poprzez stosowną karę, każde z państw, które je deleguje, stworzyło Kodeks Wojska (polskiego, amerykańskiego, hiszpańskiego, itd.)
 • @ikulalibal 16:35:57
  Niestety, całe społeczeństwo niemieckie ponosiło koszty radosnej działalności hitlerowskiego rządu z tytułu przegranej wojny. Zaś co do odpowiedzialności, to w Norymberdze zbrodniarze siedzieli na ławie dla przestępców a więźniowie obozów koncentracyjnych na ławie świadków. Nikt nie sądził tam za zbrodnie całego narodu niemieckiego. Dziwne więc, że chce Pan cały naród polski wmanewrować w poczucie winy i odpowiedzialności za zbrodnie popełniane z ochotą przez nielicznych osobników.
 • @ikulalibal 06:10:39
  https://pbs.twimg.com/media/E9fX2wqWEAQoHxL?format=jpg&name=900x900
 • Tak!!!
  Powinniśmy im wysłać tych ludzi którzy nawoływał do Wojny !!!! Jarosław Kaczyński, Aleksander Kwaśniewski i inne żydki.....
 • @ele 22:17:57
  Zwalanie wszystkiego na żydów ma tylko jedna zalete: zwalnia Polaków z rachunku sumienia i szerzy wśród Polakow ...debilizm.

  To Polacy nas wysyłali na bardzo korzystne kontrakty państwowe do Libii Iraku, Syrii, Niemiec, i wielu innych krajow - bo Polacy mogli sie starac o kontrakty indywidualnie, przez 'Polservice' i dostawali indywidualne kontrakty zagraniczne, zgodnie ze swoimi kwalifikacjami.
  Znaczy sie, w PRL-u na kontrakty zagraniczne wysyłała nas ...żydokomuna komuna?

  A wolny, niezalezny i demokratyczny rząd w po- Solidarnościowej Polsce wysyła Polakow na coraz to nowe wojny rabunkowe. Ale to nie polski rząd wysyla nas na wojne, tylko zydy?
  No to gdzie byli Polacy jak malpy strzelali?

  Tłumaczyć, ze 'zydy nas wysyłają na wojny" - to znaczy, ze Polacy to zydowskie sługusy i pucybuty?

  Kogo my obrażamy?

  Za tzw. 'żydokomuny', Polacy nie dali sie wysłać do Afganistanu a teraz.... włażą Żydom w tylek, zeby sie Żydom przypodobac?

  I jako żydowskie pucybuty nie sa nic winni Serbom, Arabom, Tuaregom, Syryjczykom? Bo pucybut nie ma zadnej odpowiedzialnosci?.

  Czy to ładnie tak obrażać Polaków?

  Juz kiedys ktoś powiedzial, ze "Lepiej byc debilem niz murzynem' - bo to sie mniej rzuca w ocz"y.
  Czy to @ele miał na myśli?
 • @Tiamat 13:25:32
  Zadała Pani pytanie, czy Polacy to żydowskie sługusy i pucybuty? Proszę nam odpowiedzieć mądrze na tak postawione sobie/komu? pytanie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej