Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
631 postów 26073 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Prezydent Biden w narożniku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z zamkniętymi oczami, łamiącym się głosem, prezydent USA Joe Biden fizycznie odzwierciedlił straszliwy cios, jaki jego prezydentura otrzymała po zabiciu amerykańskich marines podczas desperackiej ewakuacji Kabulu.

Prezydentura Joe Bidena jest w ciężkim kryzysie i znalazła się na skraju impeachmentu bo rosną żądania rezygnacji. Atak terrorysty kamikadze opodal lotniska w Kabulu na nowo rozpalił niesłabnącą kontrowersję w stosunku do sędziwego prezydenta, który już upadł pod ciężarem pytań dziennikarzy o chaotyczne wycofanie się z Afganistanu, dla niektórych prawdziwą ucieczkę.

 Z zamkniętymi oczami, łamiącym się głosem, prezydent USA Joe Biden fizycznie odzwierciedlił straszliwy cios, jaki jego prezydentura otrzymała po zabiciu amerykańskich marines podczas desperackiej ewakuacji Kabulu. Wciąż prowizoryczna liczba ofiar śmiertelnych w wyniku dwóch krwawych ataków w czwartek w pobliżu międzynarodowego lotniska w Kabulu wzrosła do ponad 100 osób. Według urzędników afgańskich i amerykańskich wśród zabitych było 13 amerykańskich żołnierzy.

 Na konferencji prasowej po wydarzeniach, która odbyła się w Białym Domu, Biden był załamany. Wiadomość wysłana do sojuszników i wrogów była dosłownie dewastująca. Obraz upadku USA. Biden schylił głowę i przez jakiś czas milczał przed pytaniami naciskających na niego dziennikarzy o Afganistan, atak i nagłą ucieczkę ze zniszczonego dwudziestoletnią wojną kraju. Prezydent rozpłakał się, gdy obiecywał napastnikom, że „wytropimy was”.

 Atak w Kabulu stanowi tylko ostatni cios dla Bidena, który już ma duże problemy. Prezydent właśnie próbował dojść do siebie po nagłym upadku rządu Afganistanu wspieranego przez USA oraz stworzonej i wyszkolonej przez Amerykanów armii afgańskiej. Biden zapewniał, że posuwanie się Talibów będzie powolne. Zamiast tego w mgnieniu oka Talibowie zajęli prawie cały kraj i podbili także stolicę Kabul. Teraz Talibowie, którzy wrócili, by kontrolować Afganistan dwadzieścia lat po tym, jak zostali wypędzeni w wyniku inwazji kierowanej przez USA po atakach z 11 września, nalegają na dotrzymanie terminu ewakuacji. Administracja Trumpa w lutym 2020 r. osiągnęła porozumienie z Talibami, w ramach którego spodziewano się powstrzymania ataków na Stany Zjednoczone w zamian za możliwość ewakuacji wszystkich amerykańskich żołnierzy i ich sojuszników do maja. Biden ogłosił w kwietniu odejście do 11 września.

 Tymczasem Republikanie atakują prezydenta. „Joe Biden ma krew na rękach”, powiedziała republikańska kongresmenka Elise Stefanik, według Reutera: „Ta przerażająca katastrofa humanitarna i bezpieczeństwa narodowego jest wyłącznie wynikiem słabego i niekompetentnego przywództwa Joe Bidena. Nie nadaje się on na głównodowodzącego” – dodała. Republikańska senatorka Marsha Blackburn napisała na Twitterze, że Biden i cały jego personel bezpieczeństwa narodowego „powinni ustąpić lub stanąć w obliczu oskarżenia i usunięcia ze stanowiska”. „Chociaż jest dla mnie jasne, że nie możemy dalej narażać członków amerykańskich służb na wojnę nie do wygrania, uważam również, że proces ewakuacji wydaje się być haniebnie przeprowadzony” – napisała na Twitterze republikańska kongresmanka Susan Wild. "Potrzebujemy odpowiedzi i odpowiedzialności w odniesieniu do awarii kaskadowych, które doprowadziły nas do tego punktu ”.

 Co może się teraz wydarzyć?

 Prezydent zaczyna słabnąć nawet w sondażach. Obywatele USA wydają się mieć dość wojny, której nigdy nie rozumieli. Czy Joe Biden będzie w stanie bez szwanku przejść przez Afganistan? Co zrobią Stany Zjednoczone, aby wyjść z narożnika? Ranna bestia zawsze budzi niepokój swoimi nieprzewidywalnymi reakcjami.

 Na stole są teraz różne opcje: od rezygnacji po odwołanie urzędującego prezydenta, który ma być podobno bardzo słaby w wyborach śródokresowych. Biden zapisze się w księgach historii za to, że jako Naczelny Wódz był bohaterem największego upokorzenia Stanów Zjednoczonych od czasów Wietnamu. Chociaż Biden, szczerze mówiąc, doprowadził jedynie do realizacji umowy podpisanej przez swojego poprzednika Donalda Trumpa. W każdym razie to Biden pozostanie zapamiętany jako twarz ostatecznego upadku supermocarstwa Stanów Zjednoczonych.

 Jaka jest rola wiceprezydentki Kamali Harris? Czy będzie tak jak przewidywano przed wyborami, że Biden ma być tylko figurantem do przejęcia Białego Domu a naprawdę będzie rządzić Kamala Harris (sterowana przez neokonów) łącznie z przejęciem roli prezydenta USA na miejsce skompromitowanego i odsuniętego Bidena? Póki co wiele wskazuje na to, że ta teoria nie była całkiem wydumana.

 Trzeba jednak zauważyć, że nawet wiceprezydentka nie cieszy się zbyt dobrym wizerunkiem. W ostatnim czasie jest całkiem nieobecna. Przy okazji wizyty w Singapurze, na spotkaniu z premierem Lee Hsien Loongiem, była bohaterką gafy o Afganistanie. Kiedy reporter zapytał ją o opinię w sprawie wycofania się USA - przed atakiem - wiceprezydentka w niewytłumaczalny sposób wybuchnęła śmiechem i nie odpowiedziała na pytanie. „Czekaj, czekaj, zwolnij” – powiedziała jedynie Harris. Reakcja Kamali Harris, która śmieje się z Afganistanu, wzbudziła silne oburzenie na portalach społecznościowych. „To jak skecz na Saturday Night Live. Szkoda, że ​​jest prawdziwy, a ona nie jest komikiem. Nie ma się z czego śmiać” – komentuje na Twitterze obywatel USA, najwyraźniej zirytowany zachowaniem demokratów. To nie pierwszy raz, kiedy wiceprezydent USA wprawia w zakłopotanie swoją administrację i własną partię.

 Czeka nas pewnie jeszcze wiele ciekawych zwrotów akcji, którym należy przyglądać się z uwagą bo upadające imperia są bardzo groźne. Tam pod dywanem odbywa się prawdziwa wojna buldogów. Nie jest bowiem prawdą, że za tym syfem, który obecnie się odbywa na naszych oczach, stoi jakiś monolit. To jest raczej tarcie "płyt tektonicznych" różnych frakcji globalizmu. Tam gdzie jest kasa i władza zawsze dużo się dzieje.

 

KOMENTARZE

 • Amerykańskie gwarancje... nie istnieją, a europejskie jeszcze bardziej.
  Dali talibom listę swoich kolaborantów - takie rzeczy to tylko w Ameryce. Europa może nas bronić tak jak Srebrenicy. Co tam, nawet to nie wchodzi w grę. Tak, musimy się zbroić, ale nie pukawkami choćby z Ameryki. Musimy tworzyć silne państwo. Silne poparciem swoich Obywateli. Tylko przed państwem za którym stoi jednomyślny i zdeterminowany Naród, każdy potencjalny agresor, czy militarny czy polityczny, może czuć respekt. W tej chwili czuje coś innego i to go rozzuchwala. Na szczęście wciskane mu przez targowicę wywiadowcze dane są mocno zakłamane. Wrogowie Polski, sprzedajni renegaci i zaprzańcy to jednak margines, a ich współpraca w razie konfrontacji bezwartościowa. Polacy jak zwykle, choć nie w komplecie, gotowi są zapłacić wysoką za swoją niepodległość. Niech nikt nie liczy, że tanio sprzedadzą skórę. I niech nie próbuje tego sprawdzać zachęcany głosami kolaborantów.
 • @ Autor, All
  "To jest raczej tarcie "płyt tektonicznych" różnych frakcji globalizmu. Tam gdzie jest kasa i władza zawsze dużo się dzieje."

  Miejmy nadzieję, że wybitni polscy myśliciele, przywódcy, dyplomaci uczestniczący w spotkaniach/szczytach/konferencjach jak również w zakulisowych rozmowach dopilnują aby sprawy polskie miały się jak najlepiej ;-(

  5*

  Pozdro!
 • tumbałałajka
  Biden się rozpłakał (?) a później poszedł do ubikacji, odsiusiał się wysmarkał i wrócił do swoich apartamentów. Tam ułożył się wygodnie w swoim fotelu i zaczął oglądać swoje ulubione seriale z myszką Miki i Kaczorem Donaldem zapadając od czas do czasu w błogie drzemki. Bo tak naprawdę wszystko i wszystkich ma w doopie, tych co polegli, tych co się naćpali, tych co się nakradli i tych co mu doradzają.
  A ja teraz posłucham sobie piosenek, …

  https://www.youtube.com/watch?v=IyFCqx-QtTQ
 • @Jasiek 19:04:32
  //jak również w zakulisowych rozmowach dopilnują aby sprawy polskie miały się jak najlepiej ;-(//

  Ty już Jasiu zacząłeś łyk-end? :))))))))
 • @Oświat 19:17:02
  Ładnych piosenek słuchasz :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:17:51
  To chyba sławny platformiany tenor Olechowski powiedział, że to dobrze aby Polacy też uczestniczyli w takich globalistycznych spotkaniach.
  Aż się niedobrze robi, jacy ludzie są nam stręczeni na ministrów, autorytety i polityków....
  Nic tylko łyk-endować :-(
 • @ Autor, All
  "Kiedy reporter zapytał ją o opinię w sprawie wycofania się USA - przed atakiem - wiceprezydentka w niewytłumaczalny sposób wybuchnęła śmiechem i nie odpowiedziała na pytanie. „Czekaj, czekaj, zwolnij” "

  To jej ciągłe uśmiechanie się może być objawem jakiejś choroby.
  Może jakiś przybytek dla szczęśliwych powinien się nią zająć?
  Czyżby stamtąd ją razwiedka wyciągnęła i wystrugała z niej wiceprezydenta?
 • Nowe info o szczegółach zamachu w Kabulu:
  https://southfront.org/us-forces-killed-afghan-civilians-in-panic-shooting-following-kabul-airport-suicide-attack-videos/

  Z artykułu wynika, że Amerykanie w panice otworzyli ogień do cywili afgańskich - stąd tak duża ilość ofiar zamachu.
 • A może oglądamy film Igrzyska Smierci na żywo?
  =
  Bron pozostawiona w Afganistanie ma posłuzyć do produkicji kolejnego sezonu.

  Bo ludzie lubią jak sie coś dzieje...
 • @banaco 20:45:05
  "Z artykułu wynika, że Amerykanie w panice otworzyli ogień do cywili afgańskich...."

  Ręce opadają. Chyba muszą niezłych bęcwałów brać do woja, że wybuch powoduje panikę skutkującą zabijaniem cywili.

  Pozdro!
 • Joe Biden sobotnim popołudniem poinformował Amerykanów o prawdopodobieństwie kolejnych ataków: „Sytuacja na ziemi nadal jest
  jest niezwykle niebezpieczna , a zagrożenie atakami terrorystycznymi na lotnisku utrzymuje się na wysokim poziomie.
  Nasi dowódcy poinformowali mnie, że atak jest bardzo prawdopodobny w ciągu najbliższych 24-36 godzin . Poleciłem im podjąć wszelkie możliwe środki aby priorytetowo traktować ochronę sił” – powiedział Biden w oświadczeniu opublikowanym na http://WhiteHouse.gov .
 • @Zbigniew Jacniacki 22:52:47
  "Bron pozostawiona w Afganistanie ma posłuzyć do produkicji kolejnego sezonu.:

  Szanowny Wican zwrócił w jednym z komentarzy uwagę, że talibowie się zmienili.
  To mi nasuwa podejrzenia czy po 20 latach obecności USA w Afganistanie nie pojawiły się talibskie bolki, które zostaną aktywowane w dogodnym dla ameryki momencie - chodzi o odcięcie Chin od Iranu. Jeśli się nie mylę, to może dojść do jakiejś antychińskiej prowokacji, ale chyba jeszcze bardziej prawdopodobne będzie skonfliktowanie dwóch odłamów islamu. Czas jaki jest na to potrzebny to minimum okres w jakim talibowie nauczą się obsługiwać pozostawione przez "przodującą demokrację" wynalazki.
  Źle myślę?

  Pozdro!
 • Tysiąc neokonów?
  "naprawdę będzie rządzić Kamala Harris (sterowana przez neokonów) "

  Nie ma znaczenia czego neokoni chcą. Każdy prezydent będzie robić to samo, czas przyszedł na opuszczenie Afganistanu.

  "Lecz choćby przyszło tysiąc atletów. I każdy zjadłby tysiąc kotletów,. I każdy nie wiem jak się wytężał,. To nie udźwigną, taki to ciężar."
 • @Pedant 23:20:27
  "Nie ma znaczenia czego neokoni chcą. Każdy prezydent będzie robić to samo, czas przyszedł na opuszczenie Afganistanu."

  Z drugiej strony jeśli przez 20 lat udało im się zainstalować w Afganistanie swoich bolków, to obecność amerykanów nie jest już wymagana.
  Polaków da się już chyba setki lat judzić na Ruskich, a sumie przez znakomitą część tego okresu nie było w Polsce okupantów, którym to byłoby na rękę.

  Pozdro!
 • @Jasiek 23:12:16...talibskie bolki, które zostaną aktywowane w dogodnym dla ameryki momencie - chodzi o odcięcie Chin od Iranu
  -
  Możliwe, że takie wątki będą w scenariuszu kolejnego sezonu .

  Czymś rządzący muszą karmić świadomość globalnej publiczności, aby stawała się nieświadomością.
 • A ja życzę Bidenowi by trwał na stanowisku jak najdłużej.
  Jest tak słaby i nieskuteczny że jest idealnym kandydatem na prezydenta największego zbrodniarza na świecie czyli USA.
  Nikt tak skutecznie nie rozwala USA jak Biden.
  Jeszcze się okaże że Biden ratuje Świat od dyktatury globalnej mafii.

  Nie ma ciekawszego widowiska jak oglądanie upadku globalnego bandyty i
  jego sługusów.

  Teraz czas na Irak i z automatu Syrię.
  A jak Irak i Syria bez okupanta to pęka embargo Syrii i towary z jadą płyną nieprzerwanie... a do Iranu dociera wszystko czego potrzebują przez jedwabny szlak biegnący przez Afganistan.
  Rozwija się Afganistan, Iran, Irak, Syria...a za nimi Liban
  Izrael zostaje sam na sam z miliardem arabów.

  W Afganistanie CIA zechce przy pomocy lokalnych bandytów z ISIS blokować rozbudowę infrastruktury.. tak jak w PRLU robili do bandyci przeklęci... ISIS w Afganistanie i w innych krajach skończy tak jak bandyci przeklęci w Polsce..
  społeczeństwo ich "wydali".

  Podobnie w Polsce społeczeństwo w końcu "wydali" pogrobowców bandytów przeklętych.. jak zabraknie globalnego bandyty dzięki któremu trzymają Polaków za mordę.
 • @Jasiek 23:12:16
  Nietrudna to profetyka.
  Niby ucieczka w panice.
  A naprawde pozostawienie prezentu.
  I gotowych list ofiar do likwidacji, czytaj, powodu do nowego najazdu.
  Tym razem w ich "obronie".
  Sterowana panika?
  B. prawdopodobne.
 • @brian 07:55:33
  "Niby ucieczka w panice.
  A naprawde pozostawienie prezentu.
  I gotowych list ofiar do likwidacji, czytaj, powodu do nowego najazdu."

  Coś mi tu nie pasuje.
  Prezent dla talibów od USA?
  No i po co się wycofywać jeśli chce się wrócić. Lepiej zostać...

  Dla mnie to ma tylko sens jeśli zainstalowali wśród talibów swoich bolków i kor-y. Niby może i dogadali się z Chińczykami, niby uciekają tak szybko, że nawet sprzęt zostawili, ale wątpię aby żmijowe plemię wywijające USA zrezygnowało z planów oddzielenia Chin o Iranu i jego ropy.
  I chyba właśnie po to zostawili tyle sprzętu, żeby zainstalowane/zalegendowane wśród talibów bolki i kor-y miały czym siać zamęt.

  Już to (chyba...) napisałem Szanownemu Pedantowi, że nie ufam amerykanom, nawet gdy się wycofują.

  Czas pokaże.

  Pozdro!
 • @Jasiek 10:01:10
  To możliwe..
  Ciekawa jest "grzeczność" między 20 letnimi zaciekłym wrogami.
  Ciekawe jest pozostawienie tak hojnych prezentów "zaciekłym wrogom"
  Jest jakiś tajny "deal"..
  Nasuwa się jeden "deal" zablokowanie jedwabnego szlaku który
  przez Afganistan łączy wprost Iran i Chiny.
  Po to ten "deal" mógł być zrealizowany trzeba było Talibom zostawić dużo wojskowych "prezentów".

  Skutki mogą być różne..
  Talibowie nie mają interesu dotrzymywać umowy z okupantem.
  W ich interesie jest handel z Chinami i Iranem...
  Problemem mogą być kwestie ideologiczne (religijne) ...którymi zwykle gra globalny bandyta. Chiny mogły być przedstawiane przez globalnego bandytę jako bezbożni komuniści.

  Szybko się okaże jak jest naprawdę..
  Chiny nie będą czekać, Iran nie będzie czekać , Rosja też nie będzie czekać.. wszyscy już grają politycznie z Talibami.
  Na bliskim wschodzie zmiany sojuszów następują jak w kalejdoskopie zmiany konfiguracji...liczy się interes najczęściej bieżący.
 • Pojawiły się pogłoski, że
  w zamachu w Kabulu od samobójcy wcale tak dużo ludzi nie zgineło. Ale amerykańskie wojsko zaczęło w panice strzelać na oślep.
  Takie info, z zastrzeżeniem, że nie potwierdzone, dal Wojciech Szewko
 • @Jasiek 19:40:28
  Nie pierwsza idiotka, która za wysoko urosła. Obama, gdy brał udział w swoich pierwszych prawyborach, to myslał, że Putin jest prezydentem Niemiec. I że Kanada też ma prezydenta.
  Kamal pewnie mysli, ze Afganistan to jakiś sąsiad Nikaragui?
 • @Jasiek 23:06:06
  Tam duzo patoli w wojsku. Mądrzeji wolą tego unikać. Nigdy nie wiesz, gdzie cię wyślą.
 • @Jasiek 23:12:16
  Jestem przekonany, że w kierownictwie Talibów są już rózne elementy. Zachowują się obecnie, jakby jacyś pijarowcy ich przygotoywali.
 • @Wican 12:28:02
  Talibowie wznowili dostawy wody do Iranu.
  Talibowie otworzyli śluzy na rzece Helmand, aby umożliwić dopływ wody do dotkniętej suszą prowincji Sistan w Iranie.
  Dopływ wody zamknął były rząd afgański, który posłusznie i bezkrytycznie realizował sankcje USA wobec Iranu.
  Że tak powiem, demonstrują adekwatność. Nawiasem mówiąc, talibowie postępują bardziej właściwie niż Ukraina w kwestii „blokady wody”.
 • @fretka 14:31:45
  Woda to ciekawy szerszy temat..
  Prawo międzynarodowe zabrania blokowania dostaw wody dla ludności.
  tymczasem Iranowi i Krymowi można zakręcać wodę na wielką, masową skalę... Palestyńczykom chyba też zakręcają wodę..
  "Społeczność międzynarodowa" czyli globalna mafia żydowska nie widzi w tym problemu.. prawo międzynarodowe jest w tych przypadkach martwe..
  (a może właśnie działa jak je rozumieć jako prawo Talmudyczne)
  Z drugiej strony kilku turystów z Bliskiego wschodu pojechało na Białoruś z planem wypadu do UE przez zieloną granicę (turyści bo kupili bilety zarezerwowali hotele jak każdy turysta ..w Białoruskim "Orbisie").
  Tymczasem wypad do UE się nie udaje bo PIS obstawił granice i nie wpuszcza "turystów" do Polski..
  Turyści koczują na granicy...
  Mafia żydowska wrzeszczy w niebogłosy że PIS dokonuje nieludzkich zbrodni na tych turystach którzy koczują w na Białorusi.
  (wiem że mafia żydowska bo słucham czysto żydowskiego Radia TOK FM).
  Skrajne zakłamanie tam brak wody dla setek tysięcy albo i milionów ludzi a tu kilku turystów chcących nielegalnie wjechać do UE.
  Czepiają się Łukaszenki że zorganizował "turystykę".. to tylko biznes..
  wszyscy wiedzą że turystyka to dobry biznes..
  a że Turyści chcą koniecznie do UE przez zieloną granicę..to przecież nie jest problem Łukaszenki.. jego problem żeby mu zapłacili za loty i za Hotele. Ciekawe na jaki czas wydaje im wizy turystyczne..
  i co robi gdy wizy im się kończą ? (odsyła do domu ?)

  Całość pokazuje że Prawo międzynarodowe to tylko jedno z wielu narzędzi globalnej mafii do realizacji jej celów.
  To prawo obowiązuje gojów ale nie obowiązuje globalnej mafii ...
  lub odwrotnie zależnie jaka interpretacja jest korzystna dla mafii.
  Innym narzędzie wzmacniającym są "niezależne sądy" ich niezależność polega na niezależności od sprawiedliwości i jakichkolwiek reguł prawnych...w sensie Talmudycznym czyli prawo to żaden argument gdy mafia ma taki interes albo prawo to absolutna konieczność egzekwowania gdy taki jest interes mafii.

  Jednym słowem walka globalnej mafii z resztą świata goi jest wolną amerykanką dla mafii i obowiązkiem pacyfizmu i nastawiania drugiego policzka dla gojów.
  Podkreślam że żydowski KK nieustannie podkreśla gojom że trzeba nastawiać drugi policzek gdy dostaną w mordę od mafii (w tym przypadku mafii KK)
  Nic dziwnego w końcu i globalna mafia i KK mają wspólne korzenie w postaci żydowskiego Boga.
 • @Oscar 15:10:27
  poniżej wzmocnienie moich twierdzeń:

  "Do ubogacania Kanaan/Polin włącza się chazarska tfu gmina

  Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę, nieszczęście, rozpacz – apeluje Zarząd Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. W przekazanym KAI oświadczeniu dotyczącym sytuacji uchodźców na granicy polsko-białoruskiej wyrażono przekonanie, że ochronę granic Polski i Unii Europejskiej można pogodzić z humanitaryzmem.

  „Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę, nieszczęście, rozpacz. Bądźmy ludźmi, po prostu” – napisano na zakończenie oświadczenia, które podpisał Lesław Piszewski, przewodniczący Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

  https://www.ekai.pl/ochrone-granic-mozna-pogodzic-z-humanitaryzmem-apel-gminy-wyznaniowej-zydowskiej/

  "

  Ta sama gmina nie ma nic przeciw zakręcaniu wody ludziom, czyszczeniu kamienic w Warszawie czy embargu na lekarstwa, żywność, energię bez której nie ma dzisiaj niczego..

  Niech mi nikt nie mówi że się czepiam...
  jak tylko pokazuje... prawdę (wiem że to zbrodnia w świecie mafii żydowskiej.. przekonał się o tym Assange i paru innych w tym boleśnie Lepper.. miał coś chlapnąć.. ale go ubiegł piątkowy samobójca).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Ciekawe jest, w co Biden wyposażył Taliban. Lista jest zaiste imponująca:
  1 -2,000 Armored Vehicles Including Humvees and MRAP’s
  2 -75,989 Total Vehicles: FMTV, M35, Ford Rangers, Ford F350, Ford Vans, Toyota Pickups, Armored Security Vehicles etc
  3 -45 UH-60 Blachhawk Helicopters
  4 -50 MD530G Scout Attack Choppers
  5 -ScanEagle Military Drones
  6 -30 Military Version Cessnas
  7 -4 C-130’s
  8 -29 Brazilian made A-29 Super Tocano Ground Attack Aircraft
  =208+ Aircraft Total!!
  9 -At least 600,000+ Small arms M16, M249 SAWs, M24 Sniper Systems, 50 Calibers, 1,394 M203 Grenade Launchers, M134 Mini Gun, 20mm Gatling Guns and Ammunition
  10 -61,000 M203 Rounds
  11 -20,040 Grenades
  12 -Howitzers
  13 -Mortars +1,000’s of Rounds
  14 -162,000 pieces of Encrypted Military Comunications Gear
  15 -16,000+ Night Vision Goggles
  16 -Newest Technology Night Vision Scopes
  17 -Thermal Scopes and Thermal Mono Googles
  18 -10,000 2.75 inch Air to Ground Rockets
  19 -Recconaissance Equipment (ISR)
  20 -Laser Aiming Units
  21 -Explosives Ordnance C-4, Semtex, Detonators, Shaped Charges, Thermite, Incendiaries, AP/API/APIT
  22 -2,520 Bombs
  23 -Administration Encrypted Cell Phones and Laptops ALL operational
  24 -Pallets with Millions of Dollars in US Currency
  25 -Millions of Rounds of Ammunition including but not limited to 20,150,600 rounds of 7.62mm, 9,000,000 rounds of 50.caliber
  26 -Large Stockpile of Plate Carriers and Body Armor
  27 -US Military HIIDE, for Handheld Interagency Identity Detection Equipment Biometrics
  No to tak z grubsza.
  Ci wszyscy, którzy przez dziesięciolecia drwili z Anglików, którzy zaliczyli podobnie "imponującą" ewakuację w 1940 roku pod Dunkierką, mogą wreszcie dać sobie i Brytyjczykom spokój. Teraz będziemy przez dziesięciolecia podziwiali "osiągnięcie" Bidena, Blinkena i Austina oraz ich kumpli, nie zapominając rzecz jasna o Kamali.
 • @kula Lis 70 20:20:28
  Ja myślę że jest to wyposażenie byłej armii Afgańskiej.
  Nie dało się tego ewakuować z kilku przyczyn..
  - jeżeli to była broń w dyspozycji Armii Afgańskiej to próba jej ewakuacji oznaczała by rozbrajanie sojuszniczej armii.
  nadto ta broń była pewnie pod zarządem Armii Afgańskiej ...i Armia by nie chciała się rozbroić w obliczu Talibów a Biden liczył że Armia będzie się bronić jeszcze przez długi czas (musi mieć broń).

  - druga przyczyna to czysta logistyka .. nie ma jej jak fizycznie wywieźć w tak krótkim czasie, można jedynie zniszczyć na miejscu.

  - trzecia przyczyna to możliwy układ z Talibami że my wam zostawiamy dużo "zabawek" a wy nie wpuścicie tu Chińczyków z ich jedwabnym szlakiem do Iranu i dalej do Iraku, Syrii ..Europy od południa.

  Myślę że najbliższa prawdy jest ta pierwsza wersja.

  To oznacza jeszcze większą klęskę i upokorzenie USA bo uzbroili po zęby własną bronią swoich wrogów...a Talibom i tak będą opłacały się Chińskie inwestycje w Jedwabny szlak..
  Nie wierzę w skuteczne tajne umowy z Talibami ...
  Talibowie mogli być "mięccy" podczas rozmów bo Amerykanie wychodzili z Afganistanu a to najważniejszy cel dla Talibów...wszystko co potem po wyjściu Amerykanów zależy już wyłącznie od Talibów nie od Amerykanów. Amerykańskie embargo już nie działa w obliczu wspólnej granicy z Chinami..(Chiny mają wszystko czego trzeba Afgańczykom a Afgańczycy mają surowce których potrzeba Chińczykom ..to gospodarczy samograj).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  W styczniu 2002 roku ówczesny senator Joe Biden odwiedził Afganistan i m. in. pojechał do szkoły mieszczącej się nieopalanym i dziurawym baraku oczywiście bez elektryczności. Uczniowie ( i, o zgrozo, uczennice ) mieli od 6 do 13 lat . Tylko niektórzy z chłopców widzieli przedtem szkołę od wewnątrz, dziewczynki były w szkole pierwszy raz a było to po 5 latach panowania talibów. Wstała 13-letnia panna i powiedziała: Nie możecie stąd odejść. Ja muszę nauczyć się czytać, chcę zostać lekarką jak moja mama. Biden odpowiedział : Nie, nie, Ameryka zostanie.

  20 lat akcji NATO i 3 biliony dolarów później widać w Afganistanie postęp: W roku 1996 talibowie przyszli na bosaka piechotą albo przyjechali na osiołkach a w 2021 roku przyjechali na Hummerach. Podobne zjawisko obserwować można było w Kosowie: Przed interwencją NATO małżonek jechał na ośle a żony dreptały za nim. Potem nastąpiła prawdziwa feministyczna rewolucja: Małżonek jechał na ośle a żony maszerowały przed nim (oczywiście ze względu na miny).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:24:09
  Żaden amerykański generał nie postawił się Bidenowi. Dziwne! Żaden nie odmówił wykonania głupich rozkazów i nie podał się do dymisji. Kilku generałów w stanie spoczynku gotowych jest natychmiast wrócić do Afganistanu i zaradzić sytuacji. Wiedzą jak i to nie byłoby nic trudnego. Brak jedynie rozkazu Bidena. Nawet nie rozkazu, ale zwykłego zezwolenia. W tej chwili ratowaniem cywilów zajmują się firmy prywatne. Za darmo. Różne wojskowe agencje do wynajęcia, emerytowani pracownicy CIA i elitarnych jednostek. Skrzyknęli się w sieci, korzystają z tego, co mają, i nie jest tego mało. Mają podgląd satelitarny na lotnisko w Kabulu i prowadzą swoich rodaków oraz afgańskich kolegów dookoła posterunków wystawionych przez taliban. Zgodnie z zasadą NIE ZOSTAWIAMY NIKOGO! Posługują się prostymi sposobami, bo Biden nie zezwala na stosowanie sprzętu amerykańskiej armii i służb. Sceny jak z filmów. Afgański towarzysz broni odbiera instrukcje na zwykłym telefonie komórkowym. Jest prowadzony przez amerykańskiego kolegę weterana. Walczyli razem. Ucieka z rodziną. Skręć w lewo. W lewo, bo tam, gdzie teraz idziesz, taliby was zabiją. Amerykański żołnierz walczył ramię w ramię z Afgańczykiem i stara się go ratować wbrew rozkazom własnego prezydenta. Nie trzeba wojskowych geniuszy, by wiedzieć, jak należało opuścić Afganistan. Plan był gotowy dawno, opracowany za Trumpa. Trump gadał z talibami. Powiedział im wprost, co im zrobi, jeżeli będą przeszkadzać. Najpierw wycofujemy wszystkich cywilów Amerykanów i Afgańczyków zagrożonych śmiercią za współpracę z USA. Potem wycofujemy większość wojskowych i cały sprzęt, zwijając się stopniowo do mocnej bazy i lotniska Bagram. Na samym końcu odlatują ostatnie jednostki i bombardują bazę i lotnisko tak, aby w rękach wroga nie pozostało nic. Płonące rumowisko w miejscu, gdzie były urządzenia wojskowe. Biden zrobił na odwrót. Najpierw wycofał wojsko, kazał porzucić bazy, sprzęt i lotnisko Bagram. Taliban dostał w prezencie uzbrojenie, które wystarczy im na 20 lat. Są w tej chwili najlepiej wyposażoną armią w regionie. Biden cywili zostawił na koniec. Porzucił w strefie wojennej kilkanaście tysięcy swoich obywateli. Administracja nie umie nawet powiedzieć, ilu Amerykanów zostało, podają szacunkowo pomiędzy 10 a 15 tys. osób. Bagram jest jedynym dużym lotniskiem w Afganistanie, a lotnisko w Kabulu jest małe. To tak, jakby najpierw opuścić Okęcie, a potem ewakuować tysiące ludzi z małego lotniska na Bemowie. Weterani wojny w Afganistanie mówią otwarcie, że za tę akcję Biden powinien iść pod sąd wojenny. Jedyny oficer który powiedział głośno prawdę został natychmiastowo wydalony z zajmowanej pozycji. Nazywa się Stuart Scheller. To nie są żarty.... żydowsko-bolszewicki reżim kończy zaciskanie pętli.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej