Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
631 postów 26073 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Czy Putin jest Mongołem? Czy Putin jest kamikadze?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trafiłem w Sieci na wyjątkowo ciekawy tekst niejakiego Janusza Kamińskiego vel jazgdyni.

 Wielu z pewnością pamięta tę arcyciekawą postać - złożyciel i szef Klubu Dyletantów oraz niedoszły właściciel NEon24.pl Obecnie dożywotnio urlopowany. Ostatnie nie wiedzie mu się najlepiej w blogosferze, przyzwyczajony do "milionów" musi się zadowolić jakimiś mizernymi odsłonami więc postanowiłem mu trochę pomóc. 

Z tej przydługiej notki dowiecie się wszystkiego o historii i dniu dzisiejszym Rosji oraz jej planach na przyszłość. Naprawdę warto bo głębia analitycznego spojrzenia wręcz zwala z nóg. Znać szkołę wybitnych znawców geopolityki Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego i  p. Targalskiego.Szczerze podziwiam wiedzę analityczną J. Kamińskiego a przede wszystkim jego wielką odwagę w ujawnianiu niecnych knowań Kremla i samego Putina. Za coś takiego trafia się niechybnie na czarną listę FSB i GRU.i na samą górę.

Zapraszam do lektury.

 

Japońskie słowo Kamikaze, (神風); czy spolszczona forma kamikadze, po II WŚ stało się określeniem międzynarodowym. Oznaczało wojowników, do tego stopnia sfanatyzowanych, że czy to dla idei, czy dla ukochanego wodza lub władcy, którzy świadomie wybierali pewną śmierć atakując przeciwnika. Nic się dla nich nie liczyło, nic nie miało znaczenia. Idź zabijaj – reszta się nie liczy. Lecz tak, jak wszyscy mniej więcej wiedzą, co kamikadze oznacza, to raczej niewielu wie, że Japończycy, naród zdyscyplinowany, uporządkowany, o tysiącletniej kulturze, dawno temu, w latach 1274 i 1281 tak właśnie nazwali inwazyjne floty mongolskie, które usiłowały podbić Japonię.

 Czy Putin jest Mongołem? Czy Putin jest kamikadze?

 W obu wypadkach pewności nie mamy. Natomiast nie ma najmniejszych wątpliwości, że jest byłym oficerem KGB, jednej z najkrwawszych służb i jest fanatykiem reguł cywilizacji mongolskiej, którą Feliks Koneczny nazwał turańską. Turanizm to w pewnym sensie ideologia dotycząca Azji środkowej. Z punktu widzenia naszej kultury, niesłychanie barbarzyńska. A wielu naukowców uważa, że powstała by przeciwstawić się głównemu przeciwnikowi pan–slawizmowi. Zasadniczy element zwarcia był taki, że pan-slawizm jest koncepcją pan-nacjonalistyczną, czyli przestrzega suwerenności tworzących ją narodów. Natomiast turanizm, czasami też zwany pan-turanizmem dąży do zlania w jedność, takie właśnie ZSRS, wszystkich - od Finów, poprzez Japończyków, Koreańczyków, Samów, Samoyedów, Węgrów, Turków, Mongołów, Mandżów i mniejsze grupy etniczne. Wszystko to pod władaniem jednego Chana, Cesarza, czy Cara, czy właśnie prezydenta Rosji – państwa jak najbardziej mongolskiego i nie mającego nic wspólnego z tradycją Rusinów – wschodnich Słowian z ziem kijowskich. Aczkolwiek starają się Moskwianie do nich odwoływać.

 Rosja, a konkretnie Moskwa ma z realizacją koncepcji duży problem, bo, czy to Finlandia, czy Korea, niewątpliwie też Węgry i Turcja, a już zupełnie niesłychane – Japonia, nie mają nawet minimalnych chęci, by zostać uczestnikiem wielkiego imperium. Temat tych swoistych i dla nas nawet egzotycznych reguł cywilizacji azjatyckich można by obszernie rozwijać. Przywołać uznawanie boskości cesarza Japonii, czy karę śmierci w Tajlandii za obrazę monarchy. Faktycznie to, co musimy zaakceptować, to fakt, że w porównaniu z naszą cywilizacją łacińską, stosunkowo łagodną i skierowaną do każdego człowieka, te azjatyckie muszą się nam jawić jako okrutne, a nawet z naszej perspektywy barbarzyńskie. W takim rozumowaniu, chyba logicznie i słusznie decydując o przypisaniu Rosji do cywilizacji turańskiej, mimo tego, że oni zawsze i ze wszech sił starają się być uznawani za członków reguł Europy, musimy ich traktować jako barbarzyńców i działać odpowiednio do tego.

 Co nam właśnie Putin demonstruje obecnie i nie pozostawia wątpliwości do swego, oraz jego Rosji na szachownicy światowej różnych cywilizacji i kultur, to właśnie trzymanie się fundamentalnych zasad umocnionych przez wielkiego Mongoła Czyngis Chana, czy jego wnuka Kubilaja – zdobywcy Chin. Praktycznie trzy fundamentalne zasady charakteryzują ten mongolski model państwa i życia społecznego w nim. To: - imperializm; - ekspansjonizm; - kompletnie odebranie jakiejkolwiek roli, a nawet praw obywatelom do stanowienia o państwie. Nie są oni podmiotem, jak w demokracjach, a władza praktycznie nie dba o ich dobrobyt. Ten trzeci element był stosunkowo łatwy do zrealizowania, gdy bolszewicy zawładnęli całą władzą w Rosji. Nie było takiego momentu w historii narodów zamieszkujących wielkie terytorium Rosji, czy nawet większego Związku Radzieckiego (tu za wyjątkiem państw bałtyckich), by ludzie zetknęli się z czymś takim, co generalnie określamy prawami człowieka, a co jest podstawą demokracji obywatelskiej. W Rosji Rosjanin nigdy nie był suwerenem. Był i pozostał do dzisiaj carskim rabem. Nie w sensie pogardliwym bezmyślnego matołka, tylko dobrego, prostego człowieka, który nie dąży do samorealizacji, zadawala się tym co ma, a ma niewiele. I najważniejsze – swój los całkowicie oddaje w ręce przywódcy, którego kocha i podziwia bezgranicznie. Bo on właśnie daje mu nie bogactwo, nie dobrobyt, tylko poczucie dumy, że jest obywatelem państwa, którego wszyscy się boją. Gdyż ma potężną armię, najbardziej śmiercionośną broń, a każdy wróg, którego wódz wskaże, musi się liczyć z nieuchronną karą. A na zdradę jest tylko jedna odpowiedź – śmierć. I nie ma takiego miejsca na świecie, gdzie przed zdradą można się ukryć.

 Putin, nieodrodny oficer służb specjalnych, na krótko nawet szef FSB, czyli niesławnego KGB pod nową nazwą, gdy na przełomie wieku został prezydentem Rosji, oznajmił, że największą tragedią historii XX wieku, był rozpad Sowietów. Więc jego głównym celem będzie odbudowa imperium – wielkiej, niepokonanej Rosji wchłaniającej z powrotem tych, co odważyli się na suwerenną państwowość. Raz w szponach Moskwy, to na zawsze i nieodwracalnie część Rosji. Imperium nie może pozwolić, by jakiś naród, czy choćby grupa etniczna w Rosji, odseparowała się, lub choćby dążyła do separacji. Bardzo wcześnie, bo praktycznie już w momencie zdobywania władzy przez nowego "cara". krwawo o tym przekonali się Czeczeni, którym nagle zamarzyła się islamska niepodległość. Pokazowo Putin zademonstrował, co się stanie z każdym, któremu do głowy przyjdą tak głupie pomysły.

 Schemat odzyskiwania tego wszystkiego, co stanowiło jeszcze niedawno Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich jest prosty i ciągle taki sam. Ponieważ wypisane na sztandarach bolszewików jest niesienie pokoju wszystkim uciemiężonym, bo przecież Rosja nigdy nie jest agresorem, więc powrót do imperium odbywa się za pomocą zbrojnego najazdu na byłe republiki, przychodząc z pomocą gnębionym Rosjanom, którzy pozostali poza macierzą. Taki scenariusz mieliśmy w Gruzji, gdzie armia rosyjska stała już u wrót Tbilisi i gdyby nie międzynarodowa demonstracja sprzeciwu pod przywództwem polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to niepodległe państwo Gruzja przestało by istnieć. Pytanie, na razie ciągle bez odpowiedzi – czy właśnie za to polski prezydent zapłacił życiem w zamachu smoleńskim? Bo Rosja nigdy nie wybacza tym, co im szkodzą. Identyczny schemat został zrealizowany przy podbiciu ukraińskiego Krymu, gdzie "uciemiężeni mieszkańcy" tego pięknego półwyspu poprosili o pomoc Rosję. Wiemy także, że identyczne rozwiązanie szykowane było, a najprawdopodobniej nadal jest aktualne, w stosunku do Estonii i Łotwy. Tam nadal mieszkają duże grupy Rosjan, które w odpowiednim momencie mogą poprosić Matjuszkę Rosiję o wyzwolenie z uciemiężenia.

 Nieco inne, więc nietypowe rozwiązanie jest realizowane w Białorusi. Tam usadowiono na najważniejszym stołku prostego, lecz bezwzględnego Łukaszenkę, byłego kołchoźnika, więc właśnie o horyzontach umysłowych człowieka zarządzającego hektarami upraw i stadami zwierząt. A jako typowy kierownik kołchozu, który nie jest jego własnością, wie dobrze, że istotne decyzje wydaje dyrekcja, albo centrala – tutaj konkretnie Kreml. Mam obawy, że Białoruś, z którą Polska ma silne historyczne powiązania, jako była sowiecka republika, pierwsza zostanie wchłonięta w pełni przez ruski imperializm. Wtedy my, Polacy, będziemy mieli duży kłopot mając za szlabanami granicy agresywnych najeźdźców. Można się spodziewać, że jeśli Moskwie uda się manewr z Białorusią, to powtórzy go w Azji, w Kazachstanie, czy Uzbekistanie.

 Jest problem z geopolityczną analizą imperialistycznych zapędów azjatyckich satrapów. Według naszego rozumowania są oni szaleńcami. Nieprzewidywalni, mający kaprysy i ciągle nienasyceni. Toteż nie wiemy, gdzie oni sobie w głowach wytyczyli granice swojego imperium. Przykład tego mamy od wielu lat na obszarze Besarabii i Bukowiny, będącymi integralnymi częściami niepodległej Mołdawii. A może też zastanawiają się nad Finlandią? Przecież to tak, jak sąsiadujący z nimi Estończycy, Ugrofinowie. Syberyjskie, choć właściwie uralskie narody z terytorium wielkiej Rosji. Gdzieś, w przyszłości, ich miejsce naturalnie jest w imperium. A idąc dalej myślami szaleńca, to może także również tacy Ugrofinowie, jak Węgrzy? Dla Putina i jego imperialnych zamysłów, najważniejszym zadaniem jest odzyskanie radzieckiej perły w koronie – Ukrainy.

 Jeżeli zjednoczone, demokratyczne siły świata nie wystąpią zdecydowanie w obronie Ukrainy, to te tak bliskie Polsce państwo, onegdaj dalekie Kresy Rzeczypospolitej, padną łupem moskiewskich barbarzyńców. Putin w tym wypadku nie spocznie póki nie osiągnie celu. Ukraina jest duża i strategicznie ważna. Posiada również bogactwa, których Rosji ciągle brakuje. Tak długo jak imperializm Putina będzie trwał i nikt temu nie postawi tamy, to Ukraina będzie w stałym zagrożeniu. Dzisiaj, bez specjalnego powodu, na ukraińską granicę i na podbity Krym, ściągnięto z całej Rosji stutysięczną armię (niektórzy obserwatorzy mówią nawet o 150 tysiącach żołnierzy wraz z donieckimi separatystami), o bardzo agresywnym charakterze. Rosja zamknęła połowę Morza Czarnego dla swobodnej żeglugi i lotów samolotowych. Ściągnięto najnowsze systemy zagłuszające, praktycznie zdolne do zablokowania całej komunikacji na Ukrainie – telefonicznej, komputerowej, radiowej i szyfrowanej wojskowej. Przywieziono także, co znamienne i niepokojące, szpitale polowe, ogromne zapasy paliwa i racji żywnościowych. Po co to wszystko? Czy to tylko durna demonstracja szaleńca? Prowokacja poprzez pokaz siły, czy rzeczywiste przygotowania do ataku. Tego chyba nikt nie wie.

 W 1271 roku Kubilaj-chan, wnuk Czyngis-chana, ogłosił się chińskim cesarzem i proklamował powstanie dynastii Yuan. Podbijając Chiny, krwawo tłumił opór. Po zdobyciu Hangzou, wówczas jedno z największych miast świata, a dzisiaj to siedziba największego handlarza internetowego – Alibaba Group. wymordowano około 10 000 ludzi. Bo ekspansje Mongołów i całej turańszczyzny, to nie jak głosi bolszewicka hipokryzja, "pokojowe wyzwolenia", tylko krwawe podboje. My Polacy pamiętamy hordy tatarskie (tatar znaczy – z piekła rodem), które w 1241 roku pokonały nasze rycerstwo na zamkowych polach Legnicy. Czy możemy więc założyć, że Rosja poprzestanie tylko na rekonstrukcji swojego imperium i zrezygnuje z ekspansjonizmu? Wątpię, czy znalazłby się choć jeden geostrateg, czy analityk, który by potwierdził taką tezę. Znacznie bardziej prawdopodobne, właściwie niemal pewne jest, że gdy Putin będzie w stanie realizować swe pragnienia, to żaden sąsiad, graniczący z Rosją nie będzie miał spokoju i nie zostanie wkręcony w konflikt. Czy to Japonia w prawie do swoich wysp. Czy to Polska i Litwa w sprawie konieczności "korytarza" do Kaliningradu.

 Lecz co tam Polska (o tym osobno); Putin, wychowany i kształcony na Karolu Marksie, Leninie dąży do zasadniczego celu bolszewizmu – chce całej Europy. Chce jako pierwszy "car" stworzyć Imperium Rosyjskie od Pacyfiku do Atlantyku. Tak mu się marzy. Putin jako człowiek bystry i sprytny i według standardów cywilizacji łacińskiej całkowicie amoralny, z pomocą tego, co udało mu się wyszpiegować, albo ukraść z zachodu, dostosował swoją agresję i podboje do współczesności i w stosunku do silnych przeciwników, a takimi niewątpliwie są NATO i USA, używa sił militarnych raczej do straszenia i prowokacji, a prawdziwą walkę toczy we współczesnej wojnie hybrydowej.

 O co mu chodzi w tej nowej, dziwnej wojnie? Głównie o osłabienie przeciwnika i demoralizację zachodnich społeczeństw, w połączeniu z typowo bolszewicką indoktrynacją. Jednakże na pierwszym planie, korzystając z pomocy poufnych przyjaciół (o tym dalej) jest opanowanie Unii Europejskiej i to wszystkich struktur – parlamentu, rady i komisji. Długoletnie działania bolszewików spowodowały, że praktycznie w większości ważnych państw Unii mają swoich zwolenników, przyjaciół, a nawet entuzjastów. Wymieniając tylko niektóre, można stwierdzić, że z krajami Beneluxu łączą z Rosją duże interesy biznesowe, z Włochami i Hiszpanią tradycja komunistyczna, a Francja od czasów pokolenia 1968, rozwoju lewactwa i zakochaniu się opiniotwórczych intelektualistów i artystów w rosyjskiej duszy i piciu wódki Stolicznaja, na punkcie Rosji wprost oszalała. Jak popularny aktor Gérard Depardieu zdecydował się uciec przed opresyjnością swojego państwa (ostatnio zresztą doszło oskarżenie o gwałt i napaść seksualną), to wybrał za swoją ostoję właśnie Rosję, a Putin przywitał zboczeńca i opoja otwartymi ramionami.

 Te koligacje ideowo – sentymentalne powyżej, to małe miki, w porównaniu ze stalową (dzisiaj w kształcie rury) więzią, łączącą od stuleci Rosję z Niemcami. Rzeczpospolita Obojga Narodów jeszcze do połowy XVII wieku była dla Rosji wzorem i mentorem. Car Fiodor III Romanow, który wprawdzie chorowity i młody, rządził krótko, żył w otoczeniu, gdzie językiem dworskim, czyli wyższych sfer był, język polski. Wśród rodziny cara przewijały się szlachcianki o polskim pochodzeniu, jak księżna Maria Miłosławska, bądź co bądź, caryca, żona cara Aleksego I Romanowa i matka Fiodora (a także jego 12 braci i sióstr), czy równie blisko jak matka, żona Fiodora, caryca Agafia Gruszecka, z Gruszeckich herbu Lubicz. Gdy jednak koronę cara założył Piotr I Wielki (wielki, bo miał 205 cm wzrostu), który jeszcze przed koronacją odbył incognito podróż do Europy zachodniej, a przedtem nauczył się niemieckiego i niderlandzkiego, zapałał ogromną miłością do "nowoczesnej" zachodniej kultury, stylu życia, nawet ubiorów i fryzur, a przede wszystkim do techniki i postępu. Kto wie, czy takie kształcenie przyszłego cara Rosji, nie było świadomie uformowane, przez skoligacony z carami, niemiecki ród Holstein-Gottorb, bardziej znany jako Oldenburgowie, którzy mieli już "pod sobą" księstwo Holsztynu, a także Skandynawię – Danię, Szwecję i Norwegię. Do kompletu brakowało im tylko Rosji. W Rzeczpospolitej jednak nie mieli żadnych szans. Mając za cara takiego fanatyka zachodu i postępu nie mogło być dalej polonofili. To co polskie stało się bardzo złe i trzeba szybko o tym zapomnieć. To wtedy polonofilia i przyjazne stosunki zostały przekształcone w krótkim okresie w polonofobię. Polonofobię, która trwa do dzisiaj. Oczywiście trzeba zrozumieć, że ta nienawiść jest nieistniejąca wśród zwykłego rosyjskiego ludu, natomiast wyraźnie nienawistną i pogardliwą postawę prezentuje rosyjska elita.

 Uczciwie trzeba przyznać, że Rzeczpospolita ułatwiła Piotrowi I, a później jeszcze bardziej Katarzynie II, zadanie budowy pogardy dla Polski, bo w XVIII wieku nie działo się dobrze. Rządzący Sasi byli traktowani jak zło konieczne, a magnateria z pomocą liberum veto nie dopuszczała do wykształcenia się silnej władzy państwa. Na dodatek szlachta walczyła ze sobą o byle głupstwo. Gospodarka upadała, bo już nie było dużego zapotrzebowania na nasze zboże i pozostałe tradycyjne produkty. Wymarzony moment dla sąsiadów, by wymazać, onegdaj najpotężniejsze państwo regionu z mapy Europy. I tak oto dokonano, kawałek po kawałku, rozbioru Polski, a dwaj z trzech egzekutorów tej operacji to właśnie, Prusy, czyli Niemcy – nasz wróg odwieczny, oraz Rosja, która pod wpływem niemieckich knowań, została polskim wrogiem całkiem świeżym. Tak to oto na całe 123 lata straciliśmy państwo. Lecz nie straciliśmy narodu, nie "rozmył" się on w Europie, jak to miało miejsce w niektórych upadłych państwach, czy księstwach. Co ważne – nie straciliśmy także ducha patriotyzmu i godności narodowej. Choć później, aż do roku 1990 usilnie starano się nam to wybić z głowy.

 Jeżeli ktoś optymistycznie przypuszczał, że po zakończeniu I WŚ i Traktacie Wersalskim, gdzie odzyskaliśmy państwowość i suwerenność w mocno okrojonych granicach, będzie już tylko "z górki" grubo się mylił. Bolszewicka rewolucja w Rosji wyrżnęła tych anty-polskich carów, czy cesarzy. Lecz w najmniejszym stopniu nie zapomniała o polonofobii. Już w dwa lata po oficjalnym zakończeniu I WŚ bolszewicy w swojej durnocie i pogardzie do Polaków ruszyli na Polskę, by przeorać Europę do Atlantyku, po drodze łącząc się z towarzyszami niemieckiego proletariatu. Niestety, ku swojemu wielkiemu zdumieniu, malutka w stosunku do nich i jeszcze słabiutka Polska pogoniła ich z powrotem na Ural. Warto dodać, że dla tej krwawej bolszewii, Niemcy pomogli przeszmuglować do Rosji specjalnym pociągiem, towarzysza Nr.1 – Włodzimierza Lenina. Jak widać, krwawa wojna się skończyła, a przyjaciele rosyjscy i niemieccy ponownie świadczą sobie grzeczności.

 Wzajemne usługi nawet wzrosły i się pogłębiły, gdy naziści zaczęli się przygotowywać do zdobycia władzy. Rosjanie udostępniali swoje lotniska do szkoleń nazistowskich pilotów, a także prowadzili zajęcia dla kadry Wermachtu. Nurtuje mnie taka hipoteza z cyklu, "co by było gdyby..." Dwóch szaleńców, co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości, Hitler i Stalin, przez wiele lat utrzymywali stosunki cichej przyjaźni i wzajemnego konsultowania. Gdy 1 września Niemcy zdradziecko, pod sfingowanym pretekstem, zaatakowały Polskę, to po 17 dniach, jak to niewątpliwie zostało dogadane między najeźdźcami, od wschodu do Polski wkroczyli Rosjanie. Przez niemalże dwa lata wojny, konkretnie do 22 czerwca 1941 roku, Niemcy i ZSRS można powiedzieć, niemalże współpracowały. Szczególnie Rosjanie dostarczali Hitlerowi paliwa i materiały, by ten mógł kontynuować swoją zbrodniczą misję. Jednakże obaj tyrani wyposażeni byli w wielkie ego i żądzę panowania nad światem. W rezultacie musiało w końcu dojść do zwarcia i niemiecka Operacja Barbarossa rozpoczęła atak nazistów na ZSRS.

 Załóżmy, że obaj tyrani, byliby ludźmi o nieco większym rozsądku i nie wystąpiliby jeden przeciw drugiemu. Że zawarliby umowę, iż po zwycięstwie podzielą się światem. Czy w takiej sytuacji alianci z USA zdołaliby pokonać fanatycznych szaleńców? A może jednak nie daliby rady i wtedy nasz dzisiejszy świat wyglądałby zupełnie inaczej. Mając nieformalne wsparcie Berlina, Putin może sobie pozwolić na znacznie więcej. Niedawno ujawniono w Kijowie, że Ukraina oddała Rosji Krym praktycznie bez jednego strzału, bo do tego namówiła ich Angela Merkel. Za to Rosjanie płacą tym, którzy ideowo nie są kryptokomunistami, czyli ważnym, pozostałym niemieckim politykom intratnymi posadami w swoich najbogatszych firmach. Bruksela, Berlin, Paryż... tam wprost roi się od rosyjskich agentów wpływu. A gdy trzeba, wysyła się specjalny oddział dywersantów z wojskowego GRU, którzy bez skrupułów niszczą cele, zabijają wskazanych wrogów Rosji, sieją dezinformacje i pozyskują zdrajców.

 Na szczęście ostatnie głośne sprawy – usiłowanie zabójstwa rodziny Skripalów, próba otrucia dysydenta Nawalnego, próba przewrotu w Czarnogórze, siatka szpiegowska w Bułgarii, szpiedzy rosyjscy wydaleni z Polski i dywersja z zabójstwem dwóch niewinnych ludzi, przez grupę terrorystów GRU w Czechach, pokazują, ze nie są to geniusze zbrodni – wszechmocni i nieuchwytni. Praktycznie w każdym przypadku spartaczyli roboty. I to kto? Podobno najlepsi z najlepszych. Jak więc możemy mieć wysoką opinię o wartości armii rosyjskiej?

 Mimo tak ponurych wizji, które tutaj przedstawiłem, spora grupa poważnych międzynarodowych analityków politycznych uważa, że czas Rosji właśnie się kończy, że te coraz bardziej aroganckie zagrywki Putina, to takie przedśmiertne konwulsje. Powoli wszystko zaczyna mu się wymykać z rąk. Widać, biedak nie dorósł, by zostać prawdziwym, stuprocentowym mongolskim chanem. Ot, kolejny rusek z powieści Bułhakowa..

 https://www.salon24.pl/u/januszka/1170556,apetyt-mongola

KOMENTARZE

 • Czy Putin jest Mongołem?
  Rasowo Putin ma krew ugro-fińską sądząc po wylądzie, jak wielu Rosjan na północy.

  Poniżej twarz mongolska:

  https://i.pinimg.com/736x/17/da/42/17da420cc59d5aed4b4b3b1bac1e802a--westerns-mongolia.jpg
 • ...
  Panie Jarku, Pan? Pan takie kocopoły rodem z zamulonego styropianem i zabetonowanego w czasie sprzed 40 lat powiela?
  Pan właśnie?

  Przecież to stek , a raczej kupa, bzdur z przewagą kupy, koszernej, oblepionej kremófkami...

  Niestety muszę dać dzidę. Bardzo mi przykro.

  P.S. Ja rozumiem, że jest moda na jeżdżenie po Putinie. Sam to robię.
  Ale mam przynajmniej jakiś świeży pogląd na jego działania, a nie wyrwane i przeterminowane hasełka z bibuły zadrukowanej na katechetycznym powielaczu...
 • x
  nie pomyliłem się... Chciałem Ci napisać, żebyś poczekał na komentarz ikulalibala albo Pedanta i ... masz "jak wlepił"; uderz w stół nożyce się odezwą. Brakuje tylko Anki PK i triada gotowa.

  Putin. Sądzę że jest pół na pół rosjaninem i niemcem. Putin to putin, marka firmy. Tak to chyba na dzisiaj działa.

  Komandos ?, rybak, jeździec i gra na fortepianie? Normalnie Tygrys!;) No to tylko SS- służby specjalne= oddział sprzątający . Nie wiadomo ilu ich jest, w sensie, że Putinów :) Ważne, że Ławrow jest tylko jeden, chyba.

  https://www.youtube.com/watch?v=xQQDQHYv4_8
 • @Kmieć 13:48:57
  //Panie Jarku, Pan? Pan takie kocopoły rodem z zamulonego styropianem i zabetonowanego w czasie sprzed 40 lat powiela?
  Pan właśnie?//

  Szanowny Kmieć nie zrozumiał ironii.
  Widocznie za krótko się znamy :))))
 • "Ujawniono w Kijowie"
  "Niedawno ujawniono w Kijowie, że Ukraina oddała Rosji Krym praktycznie bez jednego strzału, bo do tego namówiła ich Angela Merkel."

  Majdanowcy w Kijowie "ujawniają" różne rzeczy. Armia ukraińska przeszła z wielkim entuzjazmem na stronę rosyjską. Część została na Krymie, część z żalem wróciła na Ukrainę bo tam mieli rodziny.

  Jeszcze jedna dymitriada, tym razem z banderopitekami w roli głównej.
 • @JimA 13:50:01
  "Brakuje tylko Anki PK i triada gotowa."

  Lepsza triada niż monada.
 • ---- mam znajomego w Berlinie , widział na własne oczy Putina i nie Putina.
  -----interesowałam się osobą Putina od czasów Jelcyna , stwierdzam,że dzisiejszy Putin to nie Putin !.
  Kiedyś widziałam zdjęcie Putina w trumnie , dookoła , której z kwiatami stali jego przyjaciele , żona. Mógł to być fejk, albo i nie !.

  https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/putin-to-nie-putin/6q23bj3

  https://duckduckgo.com/?t=ffab&q=sobowt%C3%B3ry+putina&atb=v258-1&iax=images&ia=images
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Co on ćpa ?. Salute :))))) https://www.youtube.com/watch?v=4FZysl_15Oc
 • @Pedant 13:58:26
  Triady są przereklamowane!
 • @Repsol 14:37:55
  //Co on ćpa ?//

  Nie wiem ale teraz jest ponoć sezon na grzybki. Halucynki.
 • @ Autor
  Nie stawiam oceny - każda byłaby nie właściwa.
  ______________________

  Janusz Kamiński vel jazgdyni - to debil, a co najciekawsze sam o tym pisze na: https://niepoprawni.pl/ludzie/jazgdyni

  JAZGDYNI

  Posiada konto przez
  7 lat 10 miesięcy

  O sobie:
  Jestem zdecydowanym konserwatystą, lokującym się w grupie zdroworozsądkowej. Walczę głównie z głupotą. Niestety... głupota wygrywa. (...)
 • Autor
  Wkurwiające...
 • @SZS 15:22:10
  No...
  Wkleiłem to celowo, żeby każdy mógł zobaczyć do jakiego stopnia można mieć zryty beret.
  Najgorsze jest to, że ogromna większość wyznawców PiSlamu myśli podobnie.
 • Autor tego gniota czyli januszka
  jest kompletnym dyletantem.
  Nie wiem tylko czy jest to widoczne dla wszystkich czy tylko dla tych znających historię.
  Gdyby te wywody potraktować jak "szkolne wypracowanie" to należało by
  podsumować je dużą,na czerwono napisaną dwóją z trzema wykrzyknikami.
  Szanowny @januszka wali takie "błędy" jakby nie miał litości dla samego siebie.

  //Wśród rodziny cara przewijały się szlachcianki o polskim pochodzeniu, jak księżna Maria Miłosławska, bądź co bądź, caryca, żona cara Aleksego I Romanow //

  Autor będąc debilem i leniem najwyraźniej zasugerował się polsko brzmiącym nazwiskiem i palną że gorzej nie można.
  Maria Miłosławska wywodziła się ze starej bojarskiej rodziny Miłosławskich
  na dodatek skoligaconej z arystokracją tatarską po które uzyskali prawa dziedziczne do terytoriów zawojowanych przez Złotą Ordę.
  Nie wiadomo czy Maria mówiła po tatarsku ale można być pewnym że po polsku nie mówiła.

  Każdą tezę @januszka można rozmazać jak gówno ale doprawdy szkoda czasu.
 • Dla tych co tęsknią za moim wpisem, mam tylko kilka słów.
  Ja nie prognozuję co będzie z Rosją i Putinem. Ja tylko napiszę, że cena gazu dzisiaj wynosi $1400 za 1000m., a cena ropy naftowej, kształtuje się w okolicach $80 za baryłkę. Jest to już wysoka cena i ciągle rośnie.

  Tak w Kanadzie jak i w Rosji tylko się z tego cieszą.
 • @Anna-PK 16:33:29
  A kto cieszy się najbardziej?
  Kto ustala ceny ropy i gazu? Czy to nie aby ci sami, co zaprogramowali covidowy terror?
  Czy cena tych nośników energii nie ma, czy nie ma, związku z ich podażą?

  I znów agencje ratingowe będą miały pełne ręce roboty.

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/07/swiatowy-kongres-agencji-ratingowych-zydzi-zjazd-zydow.jpg
 • @Rzeczpospolita 17:47:37
  "Kto ustala ceny ropy i gazu? Czy to nie aby ci sami, co zaprogramowali covidowy terror?"

  Do niedawna ceny były ustalane przez wieloletnie kontrakty. Dzięki wysiłkom Polski, trybunał w Sztokholmie narzucił zmianę formuły, uzależniając ją od bieżących cen na giełdzie.

  Wtedy rok temu, wydawało się Polakom, że zrobili świetny interes, bo "z winy Pawlaka", musieli płacić 280$ za tysiąc kubometrów, podczas gdy Niemcy płacili nieco mniej, a na giełdzie ceny spadły znacznie niżej.

  Teraz ceny na giełdzie osiągają 1200$ za tysiąc kubometrów, i polskie władze oraz media oskarżają Gazprom o manipulację rynkiem.
 • Stan Januszka nie uległ poprawie.
  Januszka zakodowano jako dziecko i jest nie do uratowania.
  Ojciec Januszka był "wyklęty" i zakodował synka na "amen".
  Gdyby Januszek potrafił jeszcze samodzielni myśleć.. ale nie potrafi..
  jego sposób myślenia jest taki jak ortodoksyjnych kościołach ... gdzie każdy fakt w rzeczywistości dopasowuje się własnych wierzeń.

  Dlatego wierzenia są tak niebezpieczne bo im więcej wiary tym trudniej zrozumieć i w ogóle dostrzec rzeczywistość.

  To pokazuje jak niebezpieczne jest indoktrynacja dzieci (KK religia, sekty, terroryści, hitlerjugend, dzieci żydowskie...)

  Januszek to takie zindoktrynowane za młodu dziecko...
  Szkoda mi go bo kolega ze szkoły podstawowej potem ze studiów...choć się nie kolegowaliśmy.

  Apel do rodziców... nie róbcie tego swoim dzieciom...
  wpajajcie im tylko dobroć, uczciwość, pracowitość...szacunek dla nauki..
  ale nie indoktrynujcie ideologicznie...
  pozwólcie dzieciom na samodzielne decyzje w wieku późniejszym...

  Pozdrowienia dla Januszka.
 • Naczelnik Panstwa Gnulo
  Na dolnym zdjeciu - o fizjonomii rozgotowanego kartofla. Jakie mysli moze skrywac ta facjata?
 • autor
  Dobrze, że został urlopowany.
  Taki stek bzdurnych, fałszywych tez, trudno znaleźć.
  Błędne założenia, błędne wnioski.
  Przejrzałem, ale szkoda czytać to badziewie.
 • @
  A nawet jak i Mongołem to co? Ma to kogoś obrazić?
  Mongolia ma IQ jak USA. USA oczywiście dzięki emigrantom z Chin.
 • @fretka 19:45:44
  Oj z tym to się zgodzę... mimo iż z żalem. Gdyby nie Azjaci to 70 IQ jak i te tu popularne 80 IQ co razem daje prawie pół USA tak mocno by zaniżyło statystyki że tylko usiąść i płakać. O białych ""tubylcach" którzy upodobniają się do tych wymienionych pierwszych już nie wspomnę bo smutno.
 • @ikulalibal 16:19:09
  //Autor tego gniota czyli januszka
  jest kompletnym dyletantem.//

  Obrażasz dyletantów.
  Ten pajac z Gdyni to wyjątkowy tłuk. Kiedyś napisałem prześmiewczą notkę https://spiritolibero.neon24.pl/post/116718,januszu-wroc a ten palant wziął to na poważnie. Oczywiście zaraz potem dostał pięknego kopa i pofrunął w niebyt.

  //Każdą tezę @januszka można rozmazać jak gówno ale doprawdy szkoda czasu.//
  Oczywiście, że szkoda. Wkleiłem to jako satyrę.
 • @fretka 19:45:44
  "A nawet jak i Mongołem to co? Ma to kogoś obrazić?"

  Tak, "Mongoł" ma brzmieć dziko i niemiło, można jeszcze próbować "Kałmuk" bo "Ugrofin" albo "Mordwiniec" to mało kto będzie wiedział o kim mowa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:44:28
  //Przejrzałem, ale szkoda czytać to badziewie.//

  Ja się poświęciłem i przeczytałem.
  Zachodzi podejrzenie, że jazgdyni nadaje już z Gdańska.
  Konkretnie ze Srebrzyska. (Dla niezorientowanych - to takie trójmiejskie Tworki)
 • @fretka 19:45:44
  //A nawet jak i Mongołem to co? Ma to kogoś obrazić?//

  W mniemaniu autora tego gniota - tak.
 • Właściwie każdy człowiek normalnie myślący doskonale wie że Putin
  Im bardziej jest dobry dla rosyjskich interesów tym bardziej jest zły dla Zachodu i interesów tych którzy marzą o zniszczeniu Rosji tak jak to stało się z ZSRR dla uciechy zachodnich chciwców by zgarnąć syberyjskie surowce.

  Tak więc wypociny tego tam jakiegoś szajbusa nie warto tu na Neon-24 publikować bo oczerniania Putina w mainstreamowych media głównego ścieku mam przez 24 h i od ponad 10 lat, dzień w dzień.

  Jedno jest pewne, że Putin nie jest prezydentem Polski ani USA czy Niemiec wiec nie można od niego wymagać by podobał się nam czy innym mieszkańcom kuli ziemskiej.

  Ważne by podobał się mieszkańcom FR. Chociaż tam też nie jest wstanie zadowolić wszystkich a szczególnie 5 kolumnę i tych którzy troszczą się wyłącznie o własne miliardy dolarów ulokowane w żydowskich bankach na Zachodzie.

  Pozdr :))
 • @Rzeczpospolita 17:47:37 Nie wiem dlaczego tyle jest w polskich
  publikacjach zachwytu nad żydowską mądrością i sprytem. Polacy powinni więcej czasu poświęcać Polakom i ich wadom. Dla Polaków nie jest ważne kto ceny ustala, ale kto je płaci.

  Oto w REmix jest tekst który napisał : Editor-in-Chief of Gazeta Polska Tomasz Sakiewicz. https://rmx.news/commentary/russia-and-germany-seek-to-crush-polands-goal-of-energy-independence/

  Pisze on o spisku Rosji i Niemiec, a także nieco Danii, czyli działaniu, które nie pozwala Polsce na niezależność gazową. Ponoć za ich działaniem Polska nie może mieć własnego gazu... z Norwegii.

  Polska jest ciągłą ofiarą. Ten autor, ja-z-dyni i inni, celebrują kolejną polską tragedię jaką był Smoleńsk, twierdząc, że to był zamach. To ja się pytam kto kazał Polakom załadować na samolot najważniejsze polskie władze łącznie ze sztabem generalnym i kazał im lecieć do wroga. Tak Putin jak i Rosja była opluwana, pogardzana i pomniki były dewastowane od lat. Czy tego w Polsce nikt nie rozumie, czy tego nie widać?
  Gdzie są ci bojowi i odważni aby to napisać?

  Żydzi są na całym świecie, ale w Polsce mają na sobie najwięcej uwagi.
  Nie wpuszczono Ziemkiewicza do UK, czy to Polakom nie boli?
 • @Monaco 20:14:18
  //Tak więc wypociny tego tam jakiegoś szajbusa nie warto tu na Neon-24 publikować//

  Czasami warto, żeby pokazać co z mózgiem może zrobić propaganda, gorzała i demencja.
  Zobacz zresztą w jakiej zakładce jest ten wpis :))
 • @Anna-PK 20:18:33
  Sakiewka następny as . Salute :))))) http://www.mysl-polska.pl/gif/sbu%20a.jpg
 • @Anna-PK 20:18:33
  ja-z-dyni
  Jazg Dyni...W skrócie jazgot. Tak to widzę..
 • @Anna-PK 20:18:33
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_rrWM2RayXaiy24aeTYiGHRYg6HHZ83ji,w400.jpg
 • @Repsol 20:38:03 Ukraina jest wspierana przez polskie władze,
  a Sakiewicz tylko płynie z prądem, bo to mu się opłaca. Gdyby prąd był w inną stronę, zapewne Sakiewicz by też zmienił swoje poglądy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:27:06
  "Czasami warto, żeby pokazać co z mózgiem może zrobić propaganda, gorzała i demencja."

  Ja ten wpis rozumiem i wiem w czym rzecz.

  Oby inni też wyciągnęli właściwie konkluzje.

  Serdecznie pozdrawiam :))
 • @Monaco 20:51:29
  //Ja ten wpis rozumiem i wiem w czym rzecz.//

  A kolega Kmieć nie zrozumiał :))))
 • Kamikaze to "boski wiatr", a nie "flota mongołów" lub "samobójca"
  Kamiński pozoruje wiedzę.

  //Japończycy, naród zdyscyplinowany, uporządkowany, o tysiącletniej kulturze, dawno temu, w latach 1274 i 1281 tak właśnie nazwali inwazyjne floty mongolskie, które usiłowały podbić Japonię.//

  Japończycy "kamikaze", "boskim wiatrem" nazwali tajfuny, które przetrzebiły obie armady i faktycznie ocaliły Japonię.

  A Janusz Kamiński okazał się, udając, że wie o czym mówi, prawdziwym Januszem.

  Oczywiście na NE24 nikt mu tej herezji nie wytknie ...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:12:48
  A to szowinista jeden. I gdzie z takim czymś pchać się w cywilizowany świat...
 • @Pedant 18:04:59
  //Wtedy rok temu, wydawało się Polakom, że zrobili świetny interes, bo "z winy Pawlaka", musieli płacić 280$ za tysiąc kubometrów, podczas gdy Niemcy płacili nieco mniej, a na giełdzie ceny spadły znacznie niżej.

  Teraz ceny na giełdzie osiągają 1200$ za tysiąc kubometrów, i polskie władze oraz media oskarżają Gazprom o manipulację rynkiem.//

  No ale JAK TO, mamy przecież GAZOPORT imienia świętego Lecha Kaczyńskiego, który łączy nas z wszechświatowymi rynkami, więc dlaczego USA nie zalewają nas swoim tanim sojuszniczym gazem głupkowym, by nas uwolnić spod sowieckiej opresji gazrurkowej? Czy to kara za to, że Wokulski nie oddał kamienicy Szlangbaumowi?
 • @Światowid 21:19:52
  "dlaczego USA nie zalewają nas swoim tanim sojuszniczym gazem"

  Bo Chińczycy i Koreańczycy płacą za niego znacznie więcej.
 • @Światowid 21:19:52
  Kartele sprzedają surowce energetyczne krajom o największym przychodzie na obywatela , a nie do polin . Proste jak drut . Salute :)))
 • A jeszcze rok z kawałkiem temu, tu NEOmie tyle było cmokania
  nad Putinem, że Rosja traci i ponosi straty, bo wydobycie kosztuje $26 dolarów za baryłkę, a musi sprzedawać z $4...;D

  Wyniki wojny o ropę naftową: upokarzająca kapitulacja Rosji
  https://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/154421,wyniki-wojny-o-rope-naftowa-upokarzajaca-kapitulacja-rosji

  Chiny zaczynają rezygnować z rosyjskiej ropy...
  https://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/153823,chiny-zaczynaja-rezygnowac-z-rosyjskiej-ropy

  Łukaszenko oferuje Rosji 4$ za baryłkę ropy...
  https://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/154267,lukaszenko-oferuje-rosji-4-za-barylke-ropy
 • @Pedant 22:01:12
  Kurcze pióro, już nawet pożartować sobie na NE24 człowiek nie może, bo mu zaraz chcą dać poważne odpowiedzi, zamiast ciągnąć konwencję. Jakbym chciał poważnej odpowiedzi, to bym pytał na poważnie.

  Ludzie, ogarnijcie się ...
 • @Anna-PK 22:29:42
  //A jeszcze rok z kawałkiem temu, tu NEOmie tyle było cmokania
  nad Putinem, że Rosja traci i ponosi straty, bo wydobycie kosztuje $26 dolarów za baryłkę, a musi sprzedawać z $4...;D//

  Zwróć uwagę kto to pisał :)
  Znany żydobanderowski troll i prowokator bezmajtek. Ale już dostał zasłużonego kopa i lewituje gdzieś na szalom24.
  Wyjątkowa, internetowa wesz łonowa, podobnie jak autor tej notki Kamiński.
 • @Światowid 21:19:52
  // więc dlaczego USA nie zalewają nas swoim tanim sojuszniczym gazem głupkowym, by nas uwolnić spod sowieckiej opresji gazrurkowej? //

  To proste. Bo pan prezydent Duda podczas ostatniej wizyty w USA olał pana prezydenta Bidena i wolał się spotkać z burmistrzem jakiegoś powiatowego miasteczka. I Biden teraz się mści :)
 • @Anna-PK 22:29:42
  Bezmetki to im klawiaturę czyścił . To się uśmiałem . niezłe heheszki Salute :))))) https://www.youtube.com/watch?v=HbmZrzN3WFE
 • Jak "turanizm" ZSRR "zlewał w jedność" narody
  //Natomiast turanizm, czasami też zwany pan-turanizmem dąży do zlania w jedność, takie właśnie ZSRS, wszystkich - od Finów, poprzez Japończyków, Koreańczyków, Samów, Samoyedów, Węgrów, Turków, Mongołów, Mandżów i mniejsze grupy etniczne. Wszystko to pod władaniem jednego Chana, Cesarza, czy Cara, czy właśnie prezydenta Rosji – państwa jak najbardziej mongolskiego i nie mającego nic wspólnego z tradycją Rusinów – wschodnich Słowian z ziem kijowskich. Aczkolwiek starają się Moskwianie do nich odwoływać.//

  Co za osioł. ZSRR było koszmarnie nacjonalistyczne i wspierało nacjonalizmy lokalne. Ooo, jak to, zakrzykną wszyscy Janusze NE24, przecież ZSRR to WIĘZIENIE NARODÓW z jedynie słusznym językiem "ruskim"?!? W tym więzieniu narodów każdy naród musiał siedzieć w swojej celi i tam nacjonalistycznie budować swój byt, zamiast gromadnie wiać tam, gdzie rzekomo żyje się lepiej. Za czasów ZSRR Czeczeńcy siedzieli w Czeczenii, Dagestańcy w Dagestanie, Gruzini (z nielicznymi niechlubnymi, hehe, wyjątkami) w Gruzji itd. itp. Narody rozrastały się demograficznie, ekonomicznie, edukacyjnie i kulturowo. U siebie, na swojej ziemi (wiadomo, niektórym się oberwało, krymscy Tatarzy i kilka innych nacji batiuszka Stalin dobrotliwie przeflancował do innych, MNIEJ CENIONYCH stref klimatycznych albo wręcz do - jedynego prawdziwego - katolickiego nieba, ale wiadomo, że wąsaty ojcaszek miał swoje narowy, chodzi mi tu raczej o generalny trend, a nie przypadki ekstremalne, które są, jak powszechnie wiadomo, jedynymi przypadkami, jakie przyzwoity PRAWAK - szczególnie POLIŃSKIEGO chowu - ma PRAWO dostrzegać).

  Upadek ZSRR przyniósł "zmiany na lepsze" i ETNICZNIE DOTĄD ROSYJSKIE, gruzińskie, ukraińskie i jakie tam jeszcze AGLOMERACJE zostały ZALANE OBCYM ETNICZNIE BADZIEWIEM. Z jednych eks-republik dali nogę młodzi - i skazali je na wymarcie (jak POLIN emigranci zarobkowi do EU), inne eks-republiki (głównie większe miasta i okręgi przemysłowe, które przetrwały jelcynowską familię) stały się etnicznymi tyglami.

  Czy to jest lepiej, czy gorzej?

  A DOBRZE ci, jak na ulicy twojego miasta, w sklepach, restauracjach coraz więcej KOLOROWYCH MORD, KTÓRE NIE NALEŻĄ DO TURYSTÓW i już stąd nie znikną? Chcesz, żeby TWOJE DZIECKO chodziło do jednej klasy ze zgrają dzieci arabskich, hinduskich, murzyńskich i wszelakiego innego UBOGACAJĄCEGO POLIN ETNO-KULTUROWO badziewia - i czuło się na swojej własnej ziemi OBCO? Nie chcesz ... A wiesz chociaż, że dzieci największych zwolenników tego, żeby TWOJE dziecko miało takie "KOLOROWE dzieciństwo" posyła SWOJE dzieci do zamkniętych dla dzieci PODLUDZI (w tym kolorowego badziewia, które tu importują i drą mordę na CIEBIE, jakim to jesteś wstrętnym szowinistą, że ich nie chcesz wpuszczać) szkół, gdzie jedyna "egzotyka" to ta pejsata, znana np. z LICEUM LAUDERA?
 • @Światowid 23:06:43
  Kamiński to żydobanderowski pomiot walczący w interesie syjonu. Dla takich jak on Rosja nigdy nie będzie sąsiadem i partnerem w interesach (kochać się nie musimy) tylko celem grabieży.
  Jak sam o sobie pisze jest "neokonem" a wiadomo co to za swołocz. To popłuczyny po Trockim, któremu marzyła się "rewolucja światowa", aż Stalin musiał go kazać odstrzelić. Neokoni nigdy nie zrezygnowali ze swoich bolszewickich planów i teraz wprowadzają je pod płaszczykiem "pandemii".
  Takie jest ideologiczne pochodzenie Kamińskiego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:10:57
  Kiedyś w regionie był Kocborów, ale chyba ilość pacjentów wzrosła, to i doszły nowe ośrodki.
 • @fretka 19:45:44
  Chińczycy są inteligentni. Ino z sexem u nich kiepsko; ponoć kobietom trudno to znaleźć. (Ale ja tylko słyszałem).
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:22:23
  Teraz się trochę zluzuje.
  "Szczepionka" już zbiera żniwo a to dopiero początek.
 • Kurcze...
  Tekst parę godzin, nawet nie na Jedynce a tu grubo ponad 1000 odsłon.
  Kamiński znowu poczytny :))))))))

  Ciekawe czy mi chociaż podziękuje?...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:53:16
  //Bo pan prezydent Duda podczas ostatniej wizyty w USA olał pana prezydenta Bidena i wolał się spotkać z burmistrzem jakiegoś powiatowego miasteczka. I Biden teraz się mści //

  To wersja oficjalna PiS. Nieoficjalna jest natomiast taka, że Duda zaproponował spotkanie na którym klęknie przed Bidenem i będzie walił łbem w dywanik jak anatolijski wieśniak przed sułtanem tudzież wiernopoddańczo ucałuje podeszwę ciżmy Bidena. Biden odmówił, ponieważ nigdy by się nie zgodzić by wystąpić przed kamerami w ciżmach, gdyż zostałby wtedy zabity śmiechem przez media Demokratów. Zaproponował Dudzie w zamian publiczne podpisanie w Białym Domu kontraktu na 447 Abramsów i zaoferował w tym celu Dudzie PRESTIŻOWE miejsce stojące przy znanym narożniku biurka. Niestety Duda odmówił, twierdząc, że tak nędzny sługa jak on nigdy nie śmiałby stanąć w ten sposób obok samego sułtana, więc Biden zaakceptował, by Duda wszedł incognito przez wejście dla służby i podpisał kontrakt w kuchni, a następnie spotkał się kimś równym mu rangą, padło na burmistrza Marklesburga.
 • @Anna-PK 20:18:33
  Jest Szanowna przykładem małej inteligencji Kanadyjczyków, bo tyle czasu na Neonie, tyle starań nad dokształcaniem, a tu nic.

  To wyłożę jak krowie na rowie: media w Polsce są w ręku żydowskim, a ich zasadą jest, że wszystko jedno jak, ale ZAWSZE o nich.
  Drugie, że trudno oczekiwać, aby sami o sobie źle pisali.

  Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej pisać prawdy o Polsce i Polakach na takich portalach jak ten. Nawet jeśli i tu znaczna część jest zadaniowana. Także popierać PiS nie dlatego, że jest dobry, ale dlatego, że jeszcze dzięki temu, że u władzy, to ten portal jeszcze istnieje.
  A tego spora część nie rozumie.
 • @Światowid 23:31:06
  //a następnie spotkał się kimś równym mu rangą, padło na burmistrza Marklesburga.//

  Ale ja słyszałem, że ten burmistrz bardzo niechętnie się zgodził bo, jak twierdził, obniża jego rangę. Biden ponoć sypnął federalnym groszem i spotkanie doszło do skutku.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:33:02
  //Także popierać PiS nie dlatego, że jest dobry, ale dlatego, że jeszcze dzięki temu, że u władzy, to ten portal jeszcze istnieje.//

  A co ma piernik do wiatraka?
  Rządzili POpaprańcy i też portal funkcjonował.
  PiS PO jedno zło!
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:33:02
  "Także popierać PiS nie dlatego, że jest dobry, ale dlatego, że jeszcze dzięki temu, że u władzy, to ten portal jeszcze istnieje.
  A tego spora część nie rozumie."
  ___________________________

  Skądś znam tę retorykę.
  Czyż to nie to samo, co pańska CP - no, cywilizacja polska, ino z Jezusem Chrystusem.

  Przynajmniej wieczorem by Pan wyluzował nieco.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  No , a miało być tak świetnie . Salute : https://www.youtube.com/watch?v=Uc8G91HbJe8
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:39:40
  PiS jest złe ale PO Ruszkiewiczu!
 • @Rzeczpospolita 23:48:21
  Czy był kolejny atak na Neon?
  Bo ostatniego komentarza nie mogłem wczoraj zamieścić, a dziś dopiero teraz jest dostęp do Neonu?

  PS Masz Pan jakąś inną opcję?
  Proszę zaprezentować. Bo "bij Żyda" to hasło lansowane przez zagorzałych judaistów.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:13:11
  Katar nieleczony trwa aż tydzień, a leczony tylko siedem dni.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:21:18
  Januszka skrzywdził własny tatuś "wyklęty" któremu komuna pozwoliła robić studia i karierę, lekarza podobno niezłego...
  to upośledzone w ten sposób dziecko..

  Nie zadawaj mu więcej bólu on i tak musi żyć ze swoim upośledzeniem na co dzień.. a to jedno pasmo przykrych doznań od strony świata zewnętrznego..
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:13:11
  //PiS jest złe ale PO Ruszkiewiczu!//

  Wiem, że PiSlamisty Wojtasa nie da się nawrócić :)))))
 • @Oscar 11:35:14
  //Nie zadawaj mu więcej bólu on i tak musi żyć ze swoim upośledzeniem na co dzień..//

  Ależ wręcz przeciwnie!
  Chciałem mu trochę ulżyć bo ma bidok teraz po 100 odsłon na notkę i jego monstrualne ego cierpi niezmiernie...
  Nie jestem sadystą Oskarze!

  Poza tym nikt nie może nam zarzucać, że ukrywamy "niewygodną prawdę o Rosji i Putinie". Osobiście poprosiłem admina dyżurnego, żeby dał to w Polecane :)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:16:55
  "Czy był kolejny atak na Neon?"

  Nie wiem, czy to był atak, ale Neon i u mnie bardzo wolno chodził.
  __________

  "PS Masz Pan jakąś inną opcję?"

  Według mnie jest całkowicie obojętne, kto będzie rządził w IIIRP, ponieważ wybór może dotyczyć wyłącznie opcji koncesjonowanych przez zewnętrznych mocodawców, a realizowana przez rządzących IIIRP polityka musi posiadać asygnatę tychże mocodawców i w zasadzie jest przez nich ustalana na głównych kierunkach.

  Niestety, nasze, polskie sprawy, teraz i w przyszłości, będą się rozstrzygać poza Polską, bez naszego udziału i bez naszej aprobaty. Nie będzie nam dana nawet taka szansa jaką mieliśmy w 1918r. - dzisiaj wszystko jest w żydowskich łapach.
 • @Rzeczpospolita 13:26:25
  Ruskie Polszy nie skrzywdzą..
  Ruskie mają sentyment do Polszy ..jeszcze z czasów wojny z Hitlerem potem z czasów PRLu.

  Niemcy sentymentu nie mają i podstępnie chcą odzyskać wschodnie landy III Rzeszy.
  Realizują to przy pomocy PO (wyraźna opcja Niemiecka udająca europejską) oraz banderowców.
  Większość miast na zachodzie Polski opanowali już na poziomie samorządów...dalej już tylko krok (bo są silne struktury które to zrobią) do ogłoszenia najpierw secesji od Polski a za chwilę integracji z "Europą"...czyli Niemcami.

  Przy takiej polityce Polski jak dzisiaj Rosja będzie obojętna...
  jednak każdy gest Polski w kierunku Rosji zmieni postawę Rosji..
  To w końcu Rosja przydzieliła Polsce te ziemie.

  Podsumowanie PO to gwarantowana utrata suwerenności na rzecz Niemiec...
  PIS to nie wiadomo co ...bo szczeka na wszystkich z wyjątkiem USA które jawnie PISem i Polską pogardzają.

  Reszta to rezerwowe kanapy organizowane przez służby..na wypadek gdyby PO lub PIS się obalił, spalił...
 • @Rzeczpospolita 13:26:25
  Mnie chodziło o wskazanie jak przejąć władzę.
  I jak widzę - zero, nic, null.
 • @Oscar 13:58:14
  "Ruskie Polszy nie skrzywdzą..
  Ruskie mają sentyment do Polszy ..jeszcze z czasów wojny z Hitlerem potem z czasów PRLu."
  -------------------------------

  Jest takie powiedzenie: kochajmy się jak bracia, ale rachujmy się jak Żydzi.
  Niestety, w polityce nigdy nie wolno kierować się sentymentami.

  Fakt, Rosjanie to nasi słowiańscy bracia. Mam ogromny szacunek i sentyment do rosyjskiego narodu. Rozumiem jednak i podzielam politykę rosyjskich władz, tak na przestrzeni historii, jak i obecnie (choć tu z pewnymi wątpliwościami - chodzi o uzależnienie od żydowskiej finansjery), ale podzielam je z punktu widzenia interesów Rosji.
  Rosyjskie interesy dla rosyjskich władz są priorytetem, który wcale nie musi pokrywać się z naszymi interesami i priorytetami, zwłaszcza w aktualnej sytuacji politycznej. I o tym nie wolno zapominać.
 • @Oscar 13:58:14
  "jednak każdy gest Polski w kierunku Rosji zmieni postawę Rosji.."

  Nie będzie takich gestów, ponieważ nie ma rządu polskiego, a aktualny żydowski reżim IIIRP (poczynając od 1990r.) realizuje nakazaną przez żydowsko-anglosaskich mocodawców politykę antyrosyjską, czy szerzej antysłowiańską - takie są także polityczne priorytety żydo-katolickiego Kościoła.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:19:12
  "Mnie chodziło o wskazanie jak przejąć władzę."
  ______________________________________

  Taka możliwość nie istnieje.
  Natomiast wiadomo jak to zrobić: potrzeba pieniędzy i dostępu do mediów, to pozwoli na budowanie politycznej, narodowej, świadomości. Wystarczy rok, żeby stworzyć liczącą się siłę polityczną. Niestety, z tej samej wiedzy korzysta nasz wróg, dlatego polityczny Polak nie ma dostępu do kasy i mediów. W najlepszym przypadku może być postawiony przed sądem za antysemityzm i propagowanie faszyzmu.
 • @Rzeczpospolita 17:58:17
  "
  W najlepszym przypadku może być postawiony przed sądem za antysemityzm i propagowanie faszyzmu.
  "
  Niestety racja.
  ale...
  wpływy mafii zaczną wkrótce maleć ... gdy tylko system w USA się załamie (dług, dolar) lub ruszy oddolna rewolucja pewnie socjalistyczna zgnojonych przez system obywateli.
  Gwarantem dominacji mafii jest USA bez tej gwarancji mafia nic nie znaczy... bo nie ma globalnego egzekutora.
  różne solidaruchy, banderowcy, szaulisi, islamiści, ustasze ..są do zduszenia w ramach własnych każdego zgnojonego przez mafię kraju.

  Kluczem jest wyłączenie się USA z globalnego zamordyzmu.
  Trzeba czekać ... wielcy tego świata pracują nad "tematem".
  Wychylanie się przed czasem oznacza skutki takie jak w Powstaniu Warszawskim.
 • @Oscar 18:17:07
  Prawdopodobnie tak się stanie, ale mnie już to nie ucieszy, bo się o tym nie dowiem.
 • Myślałem, że Kamiński
  w podzięce za propagowanie jego tekstu powie choć "dziękuję" ale przeliczyłem się...

  Za to:
  //A co do WSI, to nie można pominąć portalu NEon24, gdzie za ciecia wystawiano szemraną postać, z kryminalną przeszłością, J. Ruszkiewicza..Parę cytatów:
  O tym kto zakładał oraz finansował ten postsowiecki agenturalny i już oficjalnie propagandowy prorosyjski załgany portal — mówi także gen. Marian Zacharski cytując w swojej książce „Rosyjska Ruletka” rozmowę z byłym szefem sowieckich Wojskowych Służb Informacyjnych w PRL-bis Konstantym Malejczykiem”:(…)„- Likwiduję teraz firmę, którą założyliśmy z Wileckim, Czempińskim i Oparą, żeby wypracować fundusze na kampanię prezydencką Wileckiego. Zatrudniłem się w innej firmie.”
  No i dalej - żelazny trzon pro-moskiewskiej ekipy Neonu24
  1. Ryszard Opara, który sprzedał ruskiej agenturze wpływu „swój” portal. Ten sprzedajny WSI-ok zamierzał nawet startować kiedyś na urząd prezydenta RP. Niedawno marzyła mu się także ciepła posadka w Brukseli. Pełni na Neonie24 rolę „Naczelnego”.
  2. Jarosław Ruszkiewicz vel Spirito Libero – od kilku miesięcy „prezes fundacji Nowy Ekran / Neon24”, de facto słup, na którego Opara i kolesie przepisali własność, uciekając przed sądem i zapłatą milionów złotych, które są zobowiązani zwrócić polskiemu państwu. Ruszkiewicz to także oficer rosyjskiej agentury wpływu na tym odcinku. Pełni na Neonie24 rolę naczelnego cenzora i dyżurnego chama. Dach i alkohol (nałogowiec) zapewniają mu Opara, albo Wojtas.
  3. Bogusław Jeznach – były agent WSI, obecnie pracujący na zlecenie Kremla. Jego zadaniem jest tłumaczenie na język polski rosyjskich materiałów propagandowych w taki sposób aby manipulować polską opinią publiczną.
  4. AdNovum – płatny agent Kremla. Opracowuje informacje nadsyłane mu przez rosyjski ośrodek wojny informacyjnej. Jego celem jest przedstawianie informacji tak jakby Polakami byli Rosjanie podzielający rosyjski imperializm i faszyzm.
  5. Krzysztof Wojtas – http://1do10.blogspot.com/sear...(link is external). Organizuje bolszewikom pikniki z bimbrem i prosiakiem z rożna.
  6. Zawisza Niebieski, wielonikowiec – zakonspirowany agent Kremla, który udaje zainteresowanie „słowiańskimi korzeniami Polski”, co dziwnym trafem jest wpisane w wytyczne Kremla.
  7. Zygmunt Wrzodak – agent Kremla. Nazwany tak przez Jarosława Kaczyńskiego;//

  https://www.salon24.pl/u/januszka/1170930,sluzby-specjalnej-troski#comment-21511956

  https://naszeblogi.pl/comment/343258#comment-343258

  Czarna niewdzięczność przemytnika z PRL, resortowego dzieciaka...
  A ja chciałem dobrze :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:25:10
  A jednak szczęśliwy człowiek z tego Janusza Kamińskiego.Żyje we własnym świecie i dobrze mu z tym.
  Ten fragment z tekstu "służby specjalnej troski" mówiący o tym że jego internetowa wyszukiwarka bywa celem ataków wrogich specsłużb zaniepokojonych jego demaskatorskimi felietonami,szczerze mnie wzruszył.
  A nawet rozbroił.
 • @Rzeczpospolita 17:58:17
  Jakbym chciał udupić myślenie o odzyskaniu niepodległości, to przedstawiłbym to właśnie w propagowanej przez szanownego formie.
 • @Rzeczpospolita 20:22:40
  Przesuną na inny odcinek?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:25:10
  Żeby chociaż miał rozeznanie: pomylił mnie z Gienkiem. Ja ze świniami nie mam nic wspólnego. Więc jak mógłbym z Kamińskim...
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:49:58
  //Ja ze świniami nie mam nic wspólnego. Więc jak mógłbym z Kamińskim...//

  Kamiński to debil więc co wymagać...

  Według niego, jak stawiałem NEon po katastrofie z Parolem, to mieliśmy "wielkie biuro w Al. Jerozolimskich i kilkudziesięciu dziennikarzy".
  A ja byłem sam...

  I takie cóś/nic chciało wykorzystać moją ciężką pracę i załatwić sobie wygodne legowisko.
  Całe szczęście, że szybko się zorientowałem i go pogoniłem.

  To już tylko biedny ćwok, który chce jeszcze zaistnieć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:45:26
  Ależ nic nie stoi na przeszkodzie na prezentowaniu pańskich wizji mimo, iż będą nie realne. Ot, sztuka dla sztuki tyle, że to nie będzie już polityka.
 • @Światowid 21:19:52
  Gas crisis spreads to US - Why Russia blocked Biden's call for help https://www.express.co.uk/news/world/1501227/gas-crisis-spreads-usa-russia-joe-biden-opec-latest-evg-1501227
 • Ale się Januszkowi dostało.
  On pewnie nawet nie rozumie dlaczego...
  On żyje w świecie fantazji gdzie każdy jest tym kim on sobie wymarzy...
  Przypisuje realnym postaciom swoje wymyślony atrybuty pozytywne lub negatywne.

  Potem się dziwi że dostaje kopa z każdej strony bo te jego fantazje nie przystają do rzeczywistości.
  Januszek jednak uparcie neguje rzeczywistość i promuje własne fantazje.

  Może Januszek odniósł by sukces w pisaniu powieści bo tam można fantazjować do woli i wymyślonych bohaterów ubierać w dowolne piórka.

  Januszek to bardziej bezpieczne niż kopanie się z twardą realną rzeczywistością.
 • @Rzeczpospolita 23:32:31
  Tu jest publicystyka. Politykę należy robić gdzie indziej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:28:09
  „Nie ma nie-polityki. Wszystko jest polityką.“ — Thomas Mann, "Czarodziejska góra"
 • @Rzeczpospolita 19:00:56
  I dlatego zmarł tam na suchoty jak bohater powieści?
  A może mu przeszło...
 • @Pedant 13:13:11
  Szanowny Panie, myli Pan fakty, utożsamia Pan Rosjan z bolszewikami i widać, ze historia nie jest Pana najmocniejszą stroną.
  Radziłbym zająć się po prostu edukacją. Jeżeli chodzi o sprawy rosyjskie to bardzo ciekawą jest twórczość A. Sołżenicyna np. "Dwieście lat razem".
  Pozdrawiam Czapajew
 • @czapajew 09:42:31
  //Jeżeli chodzi o sprawy rosyjskie to bardzo ciekawą jest twórczość A. Sołżenicyna np. "Dwieście lat razem". //

  Sołżenicyna w żadnym wypadku nie można traktować jako historyka.
  To polityk i prawdopodobnie nawet nie autor swoich sztandarowych dzieł.

  https://ikulalibal.neon24.pl/post/161712,na-kogo-donosil-solzenicyn-cz-i

  https://ikulalibal.neon24.pl/post/161758,na-kogo-donosil-solzenicyn-cz-2

  "Dwieście lat razem" było żałosną próbą "rehabilitacji" której już nikt,dosłownie nikt,nie potraktował poważnie.Jego "entuzjaści" odrzucili ją zaś jego przeciwnicy czyli lwia część społeczeństwa,nie mając za grosz zaufania do Sołżenicyna zignorowali książkę.

  Pozycja powstała w okresie kiedy Sołżenicyn po powrocie do Rosji zorientował się że nie jest autorytetem dla nikogo,zrobił swoje i może odejść i równocześnie zobaczył realia lat 90-tych jako skutki między innymi swoich poprzednich działań.

  Można powiedzieć "rosyjska przypadłość"
  Po 1917 w Europie były takich setki.Takich to znaczy tych którzy walce z monarchią poświęcili życie i kariery a kiedy nastąpił upragniony upadek Romanowych musieli uciekać gdzie pieprz rośnie.Przez ogół rosyjskiej emigracji byli pogardzani i odrzucani skutkiem czego często dosłownie umierali z głodu.Tak skończył między innymi najaktywniejszy polityczny przeciwnik premiera Stołypina.Deputowany (niestety wypadło mi z pamięci jego nazwisko) z dumskiej trybuny urządzał mitingi przeciwko premierowi a kiedy ów został zastrzelony nie ukrywał radości co w rosyjskiej kulturze przyjmowane jest ze zgrozą.Kiedy ów liberalny polityk znalazł się na emigracji w Szwajcarii okazało się że nie jest nikomu potrzebny,nikt nie robi z nim wywiadów a świat stracił zainteresowanie jego osobą.Pozbawiony środków do życia,ostentacyjnie odrzucany przez rosyjską emigrację,zmarł z niedożywienia i chorób.
 • @Oscar 07:31:32
  /Ale się Januszkowi dostało.//
  To zwykła resortowa menda, na którą nawet szkoda nogi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej