Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
631 postów 26073 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Nowy Ekran – Quo vadis?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszelkie pogłoski o rzekomej śmierci Nowego Ekranu, są przedwczesne i w stu procentach nieprawdziwe.

 

 

Wszelkie pogłoski o rzekomej śmierci Nowego Ekranu, tak ochoczo głoszone i komentowane przez nie zawsze życzliwe nam portale, są przedwczesne i w stu procentach nieprawdziwe.

 

Zdarzyło się coś, co zdarzyć się nie powinno (mam tu na myśli zawirowania związane z odejściem Tomasza Parola i innych członków Redakcji). Mleko się jednak wylało i nie ma co nad nim więcej płakać. Jak śpiewał nieodżałowany Marek Grechuta –„ Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy. Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy”.

 A jakie będą te dni, zależy już tylko od nas.

 

Pierwsza rzecz, o której chciałbym powiedzieć, to zmiana domeny, pod którą będzie niebawem funkcjonował portal Nowy Ekran.

Zmiana nazwy nie oznacza, że portal przestaje istnieć. Obok kwestii wizerunkowych zmiana ta rozwiązuje definitywnie kwestie sporów wokół domeny nowyekran.pl.

 

Gwoli wyjaśnienia: Nowa domena zarejestrowana jest formalnie na spółkę, nad którą pełną kontrolę posiada p. Ryszard Opara, a pomysł na nazwę domeny też jest jego autorstwa, więc nikt nie będzie mógł podnosić zarzutu, iż żerujemy na pracy, którą wykonała poprzednia redakcja.

 

Zapewne w pierwszym okresie nastąpi pewien spadek liczby odwiedzin, ale i tak jest to o wiele mniejszy koszt, niż utrata znacznej liczby sympatyków, niezorientowanych w niuansach sporu nowyekran.net - nowyekran.pl. Tracimy ich nieustannie wskutek istniejącego niezgodnego z prawem przekierowania na 3obieg.

 

Nowa nazwa domeny to   NEon24.pl  

Nazwa jest skrótem nazwy NowyEkran, używanego przez blogerów oraz podkreśla, że NE będzie funkcjonował całą dobę - zawsze.

 

Zresztą nie nazwa jest tutaj najważniejsza. To, co stanowi o sile i wizerunku portalu, to praca wszystkich piszących, blogerów i komentatorów - całej społeczności . To oni budują pomyślność lub decydują o upadku. Zakładam jednak, że wszystkim nam zależy na tym pierwszym.

 Chcemy dalej konsekwentnie iść w kierunku uniwersalności portalu.

 

NEon24.pl  nigdy nie będzie tubą żadnej partii.

 

Powiem więcej, mamy zamiar zaprosić do współpracy wszystkie ugrupowania parlamentarne i środowiska aspirujące dopiero do tej roli, by skorzystały z możliwości prezentowania swoich pomysłów na naszych łamach w postaci autonomicznie zarządzanej podstrony. Tym celom służyć będzie nowa zakładka „Partie”.

 

Następną inicjatywą jest tworzenie szeregu Neon - ów lokalnych, zarządzanych również autonomicznie przez osoby pochodzące z danego terenu. Na ich łamach poruszane będą przede wszystkim sprawy społeczności lokalnych na poziomie gmin, powiatów itd. Zakładki lokalne służyć mają głównie integracji i aktywizacji społeczeństw lokalnych, gdyż uważam, że naprawę Rzeczypospolitej należy zacząć od dołu, od samorządów lokalnych, zamiast tworzyć  enty byt polityczny, który w warunkach  mediokracji  skazany jest z góry na niepowodzenie.

 

Tak więc NEon24.pl, oddając wszelką autonomię w zarządzaniu tymi inicjatywami określonym społecznościom, ma stać się płaszczyzną ścierania się poglądów i szczerej debaty na ważne dla Polski tematy.

Wśród sympatyków każdego ugrupowanie większość stanowią ludzie dobrej woli i to im należy dać możliwość swobodnej wypowiedzi i konfrontacji swoich poglądów z sympatykami „konkurencji”.

Oprócz tego na arenie zostaje jeszcze potężna grupa wyborców, którzy są tak rozczarowani tym co się dzieje w polityce, że urny wyborcze omijają szerokim łukiem. Przekonanych już pewnie się nie przekona, ale ta bierna dotąd część społeczeństwa może wiele zmienić.

 

Tradycyjnie już NEon24.pl pozostanie portalem nie stosującym cenzury.

 

Gdyby dobrze się przyjrzeć innym portalom o podobnej tematyce, to nasz jest tutaj chlubnym wyjątkiem.

 

Nie oznacza to jednak, że „hulaj dusza…”. Jedyna forma moderacji będzie dotyczyła języka i poczucia dobrego smaku. Forma wypowiedzi nie może być obraźliwa dla adwersarza. Z treściami niech każdy radzi sobie sam. Jednym słowem będziemy starali się zachować wysokie standardy dyskusji.

 

Realizacji nowych projektów służyć będą pewne usprawnienia techniczne, o których nie będę się teraz rozpisywał szczegółowo, bo zauważycie je sami. Ich celem jest usprawnienie korzystania z bogatych możliwości portalu oraz uzyskanie większej przejrzystości.

 

Nic z tego, co proponujemy, nie powiedzie się, jeśli nie spotka się z Waszym poparciem i współpracą. Jestem jednak przekonany, że można na Was liczyć.

 

Serdecznie zapraszam do dyskusji i zgłaszania nowych pomysłów. Ani właściciel portalu, ani Redakcja nie uzurpują sobie prawa do wyłączności na mądrość.

 

Mądrzy będziemy dopiero wtedy, gdy połączymy nasze wysiłki.

Pokażmy więc, że mimo różnic w poglądach potrafimy zbudować razem coś dobrego.

 

Jarek  Ruszkiewicz  SL

 

KOMENTARZE

 • A co z nowyekran.net?
  Czy będzie to przeniesienie całego serwisu na nową domenę neon24.pl? Czy zostanie domena nowyekran.net z wszystkimi notkami do czasu migracji jako archiwalna witryna?
 • 5 za sam fakt wytąpienie, niestety, w miarę czytania szczena opada
  po pierwsze, moderacja, to zabieranie głosu w celu ukierunkowania dyskusji,
  zabieranie głosu, kasowanie uwag, usuwanie notek, to jest cenzura !!!!!!!

  proponuję skończyć z tą propagandową nowomową, która ma osłodzić fakt stosowania cenzury,

  więcej rzetelności w informowaniu.
 • dlaczego autonomiczne mają być tylko partie, i lokalni mafiozi
  a nie wszyscy autorzy, którzy tego pragną.

  nEon24 powinien integrować strony autorów, którzy mają prawa do domen kierujących na ich konta.
 • Mnożenie bytów wprowadzi tylko zamieszanie i trudności w nawigacji
  trudności nie techniczne, tylko związane z rozeznaniem struktury przez czytelnika.

  Jeden mechanizm selekcji i klarowny opis generacji strony główenej.
 • jak napisałem
  nie będę zgłaszał żadnych pomysłów, nie w tych warunkach, najpierw musi być statut = umowa, dotycząca korzyści wynikających z aktywnego wpółuczestnictwa w tworzeniu witryny.

  http://interesariusz.nowyekran.net/post/93050,ostatni-rozwodnik
 • TAJEMNICA !!!!!!!!!!!!!!!!
  Nie powinno się ujawniać domeny publicznie !!!!!

  Co będzie, jeżeli teraz ktoś zajmie wam tą domenę ?????
 • no i na koniec, śmierć nE widać w liczbie komentarzy, nawet pod jedynkami
  zresztą, na jedynkę trafiają w dalszym ciągu marginalne teksty,

  ostatni raz przypomnę, albo Pan Opara zacznie w oparciu o nE budować jakąkolwiek organizację (nie koniecznie formlną), w której uczestniczący będą odnosić inne korzyści poza możliwości wołania na puszczy, albo nic z tego nie wyjdzie.

  Działalność propagandowa to za mało.
 • SpiritoLibero
  Właśnie Quo vadis nE. Coś wydaje mi się , że coraz bardziej w niebyt. Polityka , jeżeli taka jest, jest jest niezrozumiała. Zapraszasz do dyskusji , ale o czym tu dyskutować, wielokrotnie padały propozycje , które były puszczane mimo uszu.
  Proszę nie traktować tego co napiszę jako użalanie się. Jestem aktywnym blogerem od samego początku nE.
  Ostatnie dwa zdania traktuje jako komunały. Chcecie pozyskać nowych blogerów a zniechęcacie tych , którzy są od początku.
  Jeżeli na jedynce widzę tekst sfrustrowanego polityka, a na SG dwa posty o zerowej liczbie wejść na samej górze, to jest coś nie tak.
  Odszedłem z S24 za cenzurę, tu zauważam inną politykę, nie to, że jestem taki super, ale, żeby 10 ostatnich moich postów lądowało po prawej stronie. Mimo to zawsze mają jakiś koment. A na SG promuje się facetów o zerowej liczbie komentarzy.
 • @Andy 51 11:51:04
  napisał:
  "Jeżeli na jedynce widzę tekst sfrustrowanego polityka, a na SG dwa posty o zerowej liczbie wejść na samej górze"

  Przecież tak jest od dawna... Dlatego pozostają najwytrwalsi, szukający tu czytelników — czyli igły w stogu siana...

  A ten polityk jest nie tylko sfrustrowany, lecz także ciężko chory od tej "frustracji"...
 • pod rozwagę, w świetle mojego wyżej przedstawionego stanowiska w sprawie czynnego uczestnictwa
  cytuję komentarz Carcajou, największego udziałowca nE spośród autorów

  "
  "Rozumiem, że w latach 2011-2012 Panopara nie drapał się po nosie? :)"

  Mówił, że "będziemy bogaci". Tomek się nie zająknął, że on posiada domenę. Nic też nie było, że OK KO jest właścicielem skryptu. Co więc kupowaliśmy? Powietrze. Czyste skurwysyństwo.

  "
  z
  http://carcajou.salon24.pl/516760,pinokio-czyli-dlugi-nos
 • Przepity "spirytusowy" zapowiada cenzurę! [sic!]
  *
  właśnie otrzymałerm poniższe..

  od: SpiritoLibero
  data: 2013-07-01 17:58:35
  nie wklejać komentarzy dłuższych od samej notki. Zwłaszcza, że są to obce teksty. Starczy za linkować.
  Podobne komentarze będą w przyszłości usuwane.
  *

  Czyli, zdaniem mocno nawalonego "spirytusowego", teksty pisane przez blogerów i znajdujące się w domenie "nowyekran.net" — to są "OBCE TEKSTY".

  Czy oznacza to, że "spirytus" będzie w przyszłości publikował tylko własne wypociny?

  Bo tutaj, poza paroma pustelnikmi — nikogo innego już nie będzie...

  ~
 • @Andy-aandy 12:11:40
  dobrze, że nie ma mam pojęcia, co znaczy "za linkować",

  a przy okazji wypomnę, że strony nE są tak ciężkie, że mało kiedy klikam w jakiekolwiek odsyłacze do nE. Straszna strata czasu.
 • @Andy-aandy 12:11:40
  W ostatnich dwóch miesiącach napisałem 8 postów dotyczących nE,
  Parole, parole, parole, Panie Parol,
  Uczciwość blogera
  Odszczepieńcy z Nowego Ekranu
  Pytanie na śniadanie do nE. Czy zostało złożone powództwo poprzez zakaz używania domeny nowyekran.pl przez Parola do czasu rozstrzygnięcia sporu?
  Nowy Ekran liże rany
  Czy bloger powinien odpowiadać na komentarze ?
  Do adminów słów kilka
  Prawda czasu prawda (nowego) Ekranu
  W każdym z nich pisałem na temat nE. wyrażałem opinie , że blogerom bardziej zależy na tym portalu niż właścicielom.
  Niestety muszę się z Tobą zgodzić .
 • @leoparda 10:46:21
  " Czy będzie to przeniesienie całego serwisu na nową domenę neon24.pl? "

  Cały serwis zostanie zostanie przeniesiony. W praktyce zmieni się tylko domena, zasoby pozostają.
  Początkowo będzie przekierowanie z nowyekran.net
 • @T-Rex 12:23:50
  Jestem przeciwnego zdania,
  każda cenzura jest złem,
  podobnie jak zamykanie Żydów, kalek, homo, głupków w obozach, bo nam nie pasują.

  Albo nE jest forum publicznym, w którym może występować każdy członek społeczeństwa, albo jest tylko kółkiem wzajemnej adoracji jakiejś "elity". (swoją drogą to chyba nadal nie każdy może zostać autorem. A czy klucz można otrzymać anonimowo ?)

  Kiedyś proponowałem sposoby na rozdzielenie wypowiedzi na różnym poziomie, tak, aby celebryci się nie oburzali, iż mają niepochlebne komentarze.

  Ale arbitralna decyzja administratora z pewnością nie jest tym sposobem, nie mówiąc już o tym, że decyzje admina mówią o właścicielu, podobnie jak kuriozalne wyroki polskich sądów o Polsce, sejmie, rządzie i prezydencie, bo wszystkie te władze mają wpływ na sądy.
 • @T-Rex 12:13:13
  Niestety jakiś kongres mowy polskiej wtrącił się nam, od niedawna niestety
  obie formy : stara "TĘ" i nowa "TĄ" mogą współistnieć. :-(
  Bedzie po czym poznać starą szkołę !
 • @cyborg 12:52:02
  Inne ciało powiedziało, że w piątki można chlać. Niekoniecznie musimy słuchać ciał we wszystkim.

  Tę!!! Howgh!
 • @Andy 51 12:25:46
  napisał:
  "blogerom bardziej zależy na tym portalu niż właścicielom"

  Jak niedawno oznajmiono posiadaczom akcji nE — właściciel nie ma już pieniędzy na dalsze finansowanie wydatków portalu...

  Zresztą, już wcześniej, niepłacenie należnych pracownikom wynagrodzeń spowodowało rewoltę niemal całego zespołu nE...

  A więc komu zależy?

  *
 • @SpiritoLibero 12:46:23
  Byle spokojnie, już bez żadnych katastrof!!!

  No i od czasu ostatniej katastrofy po nE szaleje jednopał, pałujący jedną gwiazdką wszystkich, którzy nie przeszli na Legion i 3obieg. Warto byłoby zorientować się, kto to jest i kto ma tyle czasu, by śledzić wszystkie nasze notki. Wiem, że robi to z automatu, nie czytając, jednak przykro mi wobec Ani Rydel, że i Jej - Bogu ducha winnej w tym kontekście - twórczości się oberwało od jednopała.
  Da się z tym coś zrobić?
 • @interesariusz z PL 10:47:15
  " ... to jest cenzura !!!!!!! "

  Nie zgadzam się z Tobą. jeśli masz konkretne przykłady to proszę podać ( nie muszę przecież wszystkiego wiedzieć...)

  Moderacja (czy jak wolisz "cenzura" nie będzie nigdy dotyczyła spraw merytorycznych, jeśli już to obraźliwych form i treści ewidentnie niezgodnych z ogólnie przyjętymi normami między kulturalnymi ludźmi ).
  Nie możemy pozwolić, żeby NEon24.pl stał się rodzajem kloaki internetowej. A zapewniam Cię, że jest wiele osób (troli) którzy są tylko po to, żeby szkodzić. Sam zauważyłem już takie osoby także u nas.

  Co do autonomi.
  Pisałem o partiach i stowarzyszeniach bo chcemy dać im możliwość samodzielnego administrowania własną zakładką. Jakie materiały będą zamieszczać i jakie wprowadzą zasady np. moderowania dyskusji będzie zależeć tylko od nich samych. Redakcji nic do tego.
  Blogerzy mają już pełną autonomię. Piszą co chcą, banują kogo chcą - czego jeszcze brakuje?

  " Mnożenie bytów wprowadzi tylko zamieszanie i trudności w nawigacji
  trudności nie techniczne, tylko związane z rozeznaniem struktury przez czytelnika.

  Jeden mechanizm selekcji i klarowny opis generacji strony główenej."

  Racja, dlatego SG będzie miała inny wygląd po to żeby była przejrzysta i ułatwiała intuicyjne poruszanie się w serwisie. Wersja demo już istnieje ale cały czas nad nią pracujemy.

  "...umowa, dotycząca korzyści wynikających z aktywnego wpółuczestnictwa w tworzeniu witryny."

  I słusznie :) To też jest przewidziane do realizacji ale nie chciałbym robić wszystkiego na raz. ( bo co będę robił za kilka tygodni :) Sądzę jednak, że pomysł Wam się spodoba.

  " Mówił, że "będziemy bogaci". Tomek się nie zająknął, że on posiada domenę. Nic też nie było, że OK KO jest właścicielem skryptu. Co więc kupowaliśmy? Powietrze. Czyste skurwysyństwo."

  Pełna zgoda. Pisałem o tym wielokrotnie. Bloger, który liczy na zysk przestaje być blogerem a staje się krypto-dziennikarzem.
  Pomysł ze sprzedażą akcji też skrytykowałem i odrzuciłem propozycję zakupu.

  " zresztą, na jedynkę trafiają w dalszym ciągu marginalne teksty,"

  Zdarza się, zbyt często nawet. Postaram się to zmienić ale potrzebuję trochę czasu.


  "dobrze, że nie ma mam pojęcia, co znaczy "za linkować","

  Podać link zamiast kopiować cały cudzy tekst jako komentarz pod cudzą notką.
  To zwykłe trolowanie.

  W razie innych wątpliwości - pisz. Postaram się odpowiedzieć.
 • @KOSSOBOR 13:07:25
  To właśnie jeden z troli szalejących w blogosferze. My mamy też takich dyżurnych. Zobaczę co da się zrobić od strony technicznej. Ale zawsze jest możliwość, że raz wyrzucony wróci w innym przebraniu.
 • @Andy-aandy 12:11:40
  " Czyli, zdaniem mocno nawalonego "spirytusowego", teksty pisane przez blogerów i znajdujące się w domenie "nowyekran.net" — to są "OBCE TEKSTY"."

  Komentarze, o których pisałem NIE BYŁY TWOIMI TEKSTAMI.

  "Czy oznacza to, że "spirytus" będzie w przyszłości publikował tylko własne wypociny?"

  Bardzo możliwe, że zabraknie twoich.
  Zawsze możesz przenieść się tam gdzie będzie ci lepiej.
 • @interesariusz z PL 12:48:34
  " Albo nE jest forum publicznym, w którym może występować każdy członek społeczeństwa, albo jest tylko kółkiem wzajemnej adoracji jakiejś "elity".

  Dokładnie tak napisałem wyżej w notce. W każdym razie taki był sens.
  Odnoszę wrażenie, że nie przeczytałeś jej dokładnie...
 • @ Autor
  Mam pytanie: Czy pomyśleliście zawczasu o zarezerwowaniu strony "neon24" na facebooku ?
 • @Brat Żorża 10:59:02
  " ... jakie Duch Wolności ma "papiery" na bycie redaktorem... "

  Jako bloger nie muszę się przedstawiać starczy wejść, poczytać sobie moje teksty na http://spiritolibero.blog.interia.pl/
  (tam są wszystkie moje blogi)

  Co do moich kompetencji managerskich to jednak najważniejsze jest zdanie właściciela portalu, nieprawdaż?

  "kto będzie decydować, jaki tekt ma "smak", a jaki "nie" "

  A choćby Ty ! Masz taki przycisk - "nadużycie". Korzystaj z niego.
 • @SpiritoLibero 13:20:38
  napisał:
  "Komentarze, o których pisałem NIE BYŁY TWOIMI TEKSTAMI."

  KŁAMSTWO typowe — W STYLU NAWALONEGO SPIRYTUSOWEGO...

  To są adresy tych komentarzy w notce Opary, komentowałem korzystając z moich obszernych notek!!!

  — 1 — http://admin1.nowyekran.net/post/94942,geneza-iii-rp#comment_825213

  adres notki: http://salski.nowyekran.net/post/30881,kto-chce-byc-orlem-powinien-przestac-byc-szczurem

  — 2 —
  http://admin1.nowyekran.net/post/94942,geneza-iii-rp#comment_825221

  adres notki:
  http://salski.nowyekran.net/post/16524,legenda-okraglego-stolu-klamstwem-zalozycielskim-iii-rp

  ~
 • @Ultima Thule 11:00:39
  "Nie powinno się ujawniać domeny publicznie !!!!!

  Co będzie, jeżeli teraz ktoś zajmie wam tą domenę ?????"

  No... Jesteśmy może naiwni ale nie aż tak :)))
  Jak myślisz, kto jest właścicielem domeny? (zresztą to też jest w notce)
 • @SpiritoLibero 13:20:38
  napisał:
  "Bardzo możliwe, że zabraknie twoich.
  Zawsze możesz przenieść się tam gdzie będzie ci lepiej"

  Tow. nawalony spirytusie — Na pewno mnie tutaj nie będzie!

  Bowiem, nie zmierzam być na portalu reprezentowanym przez bubka o manierch naćpanego bolszewika!

  *
 • @SpiritoLibero 13:34:51
  A dlaczego nie może zostać nowyekran.net skoro wszyscy się do tego przyzwyczaili?
 • @SpiritoLibero 13:33:28
  //"kto będzie decydować, jaki tekt ma "smak", a jaki "nie" "
  A choćby Ty ! Masz taki przycisk - "nadużycie". Korzystaj z niego.//

  - "nadużycie" a "nie podoba mi się" to chyba zasadnicza różnica?

  A można by wprowadzić zamiast tych głupich gwiazdek głosy na + i na - ?
  Wraz z podpisem kto jest za lub przeciw wraz z krótkim opisem dlaczego (jednozdaniowym) ?
 • @@@
  Nie zrobić błędu !
  Nic nie "przenosić automatycznie" !!!
 • @. . 13:45:04
  //@SpiritoLibero 13:34:51
  A dlaczego nie może zostać nowyekran.net skoro wszyscy się do tego przyzwyczaili?

  @Mind Service 13:42:50
  spytaj komornika :]//

  - rozumiem.

  Czy to oznacza, że nazwa Nowy Ekran również przestanie istnieć?
 • @SpiritoLibero 13:13:32 cenzura
  czyli cenzura będzie, będzie dotyczyła "obraźliwych form i treści ewidentnie niezgodnych z ogólnie przyjętymi normami między kulturalnymi ludźmi ",

  a jak wykonywana? arbitralną decyzją przypadkowego admina, na podstawie powyższego sformułowania, pod które można wsadzić wszystko, co się tylko chce?

  A jak się dowiedzieć, które słowa, które sformułowania, które myśli będą cenzurowane? Za PRLu to mniej więcej było wiadome. W nEonie24 nic nie będzie wiadomo. Człowiek pisząc nie będzie miał pojęcia, czy jego wypowiedź prześliźnie się przez cenzurę.

  Czyli autor nigdy może się nie dowiedzieć zdania adwersarza, bo admin je ocenzurował ?

  A jak admini się wyrobią ? Będą czytać wszystko, czy też może uwagi będą się ukazywały dopiero po akceptacji przez admina ?
 • @interesariusz z PL 13:54:25
  //czyli cenzura będzie, będzie dotyczyła "obraźliwych form i treści ewidentnie niezgodnych z ogólnie przyjętymi normami między kulturalnymi ludźmi ",

  a jak wykonywana? arbitralną decyzją przypadkowego admina, na podstawie powyższego sformułowania, pod które można wsadzić wszystko, co się tylko chce?//

  A może by tak umieścić na stronie głównej kto aktualnie moderuje teksty? - Czy ma to być raczej "sąd kapturowy"?
 • @SpiritoLibero 13:13:32 zakładki
  a kto korzysta z zakładek ?
  czy w ogóle zakładki pasują do wizji forum ? Czy SG ma być po prostu obowiązkową reklamą przed przejściem do zakładki ? Jaka korzyść jest z tego, że treści zakładek są agregowane na stronie głównej ?

  Nie widzę najmiejszego powodu, aby robić rozróżnienie pomiędzy pojedynczym autorem a partią. Oba te podmioty powinny mieć takie same możliwości kształtowania swojej strony początkowej - zawierającej katalog polecanych notek swoich i obcych.

  Ale dla partii, tak samo jak dla autorów, kluczową wartością jest gwarancja trwałości symbolicznego adresu strony. Właściciel witryny nie powinien mieć ani prawa, ani technicznych możliwości zablokowania strony początkowej autora.

  Tylko w takim układzie warto dbać o swoje konto w nEonie.
 • Pytanie czy ta nieszczęsna ankieta zostanie zlikwidowana?
  Jest zasadniczy problem z zapamiętywaniem artykułów, zrzutów stron - automatycznie wyskakuje okienko do jakiejś ankiety, przesłaniającej część treści - np.:

  http://przeklej.net/down/876326247270318643329670401069742899e77a969dee439a2cbe604.html

  Nie sądzę aby ktoś kiedyś to wypełnił a przeszkadza i denerwuje. I psuje zapamiętaną treść artykułu.
 • @SpiritoLibero 13:13:32 wersja demo
  mam nadzieję, że ta opracowywana w ukryciu wersja nie skończy się tak, jak witryna nE. Łazarz też dłubał coś po cichu, a potem był odporny na jakąkolwiek krytykę, no i nic nie można było poprawić z powodu kosztów.

  Ile wysiłku kostowało mnie wylansowanie owych czasów w nagłówkach uwag?
 • @SpiritoLibero 13:13:32 umowa
  "To też jest przewidziane do realizacji ale nie chciałbym robić wszystkiego na raz."

  od tego trzeba było zacząć, to jest podstawa,

  a tak, co, najpierw nadłubiesz sam, to po co będziemy Ci potrzebni ?
 • @Mind Service 13:51:16
  " Czy to oznacza, że nazwa Nowy Ekran również przestanie istnieć? "

  Będzie istniała. Mamy wielkie szanse by odzyskać nowyekran.pl
  Mnóstwo tekstów jest linkowanych pod tymi domenami i będą przekierowywane na nową domenę. Tak więc nic nie zginie.
 • @interesariusz z PL 13:54:25
  " a jak wykonywana? arbitralną decyzją przypadkowego admina, na podstawie powyższego sformułowania, pod które można wsadzić wszystko, co się tylko chce? "

  Nie. Doraźne przypadki wyraźnego naruszenia netykiety, zgłaszane jako "nadużycie" lub wychwycone przez adminów usuwane będą natychmiast. Nie przewiduję jednak masowych akcji.

  Grubsze sprawy (ban, zawieszenie itp) już T-Rex proponował rozwiązać w formie czegoś w rodzaju "Sadu koleżeńskiego" gdzie mogłaby się wypowiedzieć cała społeczność blogerska. Sądzę, że warto pomyśleć o tym w szerszym gronie.

  " a kto korzysta z zakładek ? "

  Pisałem o tym. Zresztą wszystko będzie jasne jak wejdzie do użytku zmodernizowana SG.

  " Czy SG ma być po prostu obowiązkową reklamą przed przejściem do zakładki ? "

  Niekoniecznie. Każdy może ustawić sobie jako stronę startową dowolne miejsce na portalu. Będzie to istotne szczególnie w przypadku stron lokalnych. Teraz też możesz rozpocząć przeglądanie od dowolnej strony.

  " Nie widzę najmiejszego powodu, aby robić rozróżnienie pomiędzy pojedynczym autorem a partią."

  I faktycznie nie będzie żadnej różnicy. Jedynie ta, że partie jako podmiot będą funkcjonowały na zasadzie odrębnego bloga tak jak każdy użytkownik.
  Nie chcemy jednak ingerować w moderowanie tych stron.
  Np. przewidziana zakładka "Kościół Katolicki" będzie administrowana na tych samych zasadach przez admina wybranego wśród zainteresowanych blogerów. I to on będzie trzymał "nożyczki" i walczył z trollami.
  Wydaje mi się to sprawiedliwe. Jeśli masz inne propozycje?...
 • @Mind Service 13:58:04
  " a jak wykonywana? arbitralną decyzją przypadkowego admina, na podstawie powyższego sformułowania, pod które można wsadzić wszystko, co się tylko chce?// "

  Odsyłam do komentarza wyżej.
 • @interesariusz z PL 14:04:06
  " mam nadzieję, że ta opracowywana w ukryciu wersja nie skończy się tak, jak witryna nE. "

  Spoko. Jest już praktycznie gotowa. Zostały ostatnie prace kosmetyczne. Kwestia kilku dni.
 • ·
  Przeczytałem dwa razy - dla pewności.
  Komentowanie zmian nie ma większego sensu.
  Wyraźnie powiedziano zrobimy po naszemu bo wiemy lepiej a jak się nie podoba to sp..cie! (...5*...)

  No dobrze.

  1) Spółkę NowyEkran SA już zlikwidowano? Do jakiej w końcu spółki należy nowa domena, skrypt i baza danych?

  2) Macie przekonanie do nowego pomysłu z partiami. OK. Dlaczego nie odpalicie tego nowego portalu równolegle?
 • @interesariusz z PL 14:05:45
  " ... najpierw nadłubiesz sam, to po co będziemy Ci potrzebni ? "

  :)))) Najpierw trzeba coś " nadłubać ", żeby było o czym dyskutować.

  Nie wiem co robił Łazarz ale ja nie zakochuję się ślepo w swoich pomysłach i zawsze chętnie słucham mądrzejszych od siebie.
  Tak, że będziecie na pewno potrzebni.

  Biuro redakcji czynne jest od 9 do 18. Z przyjemnością spotkam się z każdym, kto ma coś sensownego do powiedzenia. (O głupotach też możemy pogadać :)
 • @mirakles 14:26:53
  " Dlaczego nie odpalicie tego nowego portalu równolegle? "

  Bo to jest ciągle ten sam portal.


  "Spółkę NowyEkran SA już zlikwidowano? Do jakiej w końcu spółki należy nowa domena, skrypt i baza danych?"

  Wolałbym, żeby na te tematy wypowiadał się właściciel ( co z pewnością jeszcze dziś uczyni ).
  Ja tu tylko sprzątam... :)
 • neon24
  Gratulacje dla pana Opary za wymyślenie nazwy. Przeprowadzka to bardzo dobre wyjście, a nazwa jest lepsza od nowyekran.pl, czy nowyekran.net.

  Przypominam jeszcze o problemach niektórych blogerów z polskim pismem. Pisanie bez polskich znaków diakrytycznych powinno podlegać pod cenzurę i być usuwane do śmietnika. Zamiast nazwy trollownia proponuję śmietnik.

  Byle tak dalej. Mam nadzieję, że RO poszuka po kieszeniach, zapłaci i ważne narzędzia na stronie parlament.ne.net będą dokończone.

  Pozdrawiam słonecznie i niezobowiązująco
 • @T-Rex 12:13:13
  TĄ DOMENĘ ...

  W języku mówionym dopuszcza się obie formy ...
 • Pochwalam dbałość kolegi T-Rexa o poprawność w posługiwaniu
  się mową ojczystą. Jestem za.
  Zaimki przymiotne - ten, ta, to odmieniamy tak jak przymiotniki.
  Akceptowalna jest forma w bierniku zarówno tę i potoczna tą.
  Uczona osoba, poproszona o radę, wskazała mi, że piszemy:
  tĘ radĘ; tĄ radĄ; tĘ sędziĘ, tĄ sędziĄ, tĘ teczkĘ, tĄ teczkĄ itd. itp.
  Prościej, a taki był mój zamiar, chyba się nie da:-)
 • @Ultima Thule 14:47:32
  "W języku mówionym dopuszcza się obie formy ..."

  Przecież tak piszesz, a nie mówisz. Po co wyważać otwarte dni i walczyć o wolne poniedziałki, wystarczy przyjąć do wiadomości i stosować, ku chwale swojej.
  Pozostaje jeszcze spacja po kropce czy przecinku. Są osoby, które to nagminne ignorują, nie dociera do nich nic. Podejrzewam, że albo robią to specjalnie, albo są zbyt tępi żeby przyjąć to jako żelazną zasadę, poprawiającą czytelność tekstu.
 • @Ultima Thule / gallux
  Panowie... Dyskusje lingwistyczne innym razem. Ok? :)
 • TRWAŁOŚĆ NEONU ...
  Za wiki:

  "nie są znane ŻADNE TRWAŁE ZWIĄZKI NEONU" ...

  źle to wróży ...
 • @gallux 14:48:21
  //Pochwalam dbałość kolegi T-Rexa o poprawność w posługiwaniu
  się mową ojczystą. Jestem za.//

  - to czepianie się szczegółów. Wstawiając komentarz na smartfonie nieraz wskoczy wyraz bez polskich liter. I żeby za to cenzurować i usuwać?
 • @Mind Service 14:55:34
  No i po wysłania komentarza nie ma możliwości jego edytowania. Dlaczego?
 • @SpiritoLibero 14:31:58
  To chyba będzie ciekawe bo emisja tych akcji, pod spółkę która nic nie ma wygląda na prawdę dziwnie.
  A są jeszce jakieś szanse na zakładki społecznościowe? Czy tylko partie polityczne mają prawo do personalizowanych zakładek? Czy nie każda zakładka powinna mieć własny regulamin i opiekunów. Dlaczego tylko partie polityczne mają mieć ten przywilej? Dla kloaki internetu należy zrobić zakładkę hydepark a nie całą witrynę tak ustawiać.
 • @SpiritoLibero 14:54:03
  to nie jest dyskusja lingwistyczna, tylko o to, kto ma rację !

  (oczywiście JA !)
 • @SpiritoLibero 13:13:32 pełna zgoda ? raczej nieporozumienie
  W czasach "własności intelektualnej" brak współuczestnictwa materialnego autorów i pomysłodawców jest zwykłą grabieżą.

  Tak jak altruiści, tak samo istnieją różni autorzy propagujący bezinteresownie jakieś teksty w ramach swoiście pojmowanych misji. Ale doprawdy, nie widać żadnego powodu, aby mieli to robić na nEonie. Jeśli już ktoś to robi, to zazwyczaj albo u siebie, albo wszędzie. Niestety, autorzy muszą się ugiąć pod presją właścicieli witryn, którzy zwałaszczają materialne prawa autorskie do treści. Sytuacja analogiczna do rynku pracy - albo godzisz się na uwowę śmieciową, albo won. Ja nie pochwalam takiego rynku, i uważam, że powinniśmy z nim walczyć.

  Pomysłodawcy są w gorszej sytuacji, bo ich pomysły stają się "własnością intelektualną" właściciela witryny, i gdyby któryś z nich chciał wykorzystać swoje pomysły w swojej witrynie, to nie może.
 • @mirakles 14:58:50
  emisję akcji zawsze robi się pod PRZYSZŁE ZYSKI, a nie obecny majątek.

  Zyski mogą być nie tylko wymierne w pieniądzu, ale też w różnego rodzaju emocjach. Np. kibice z Krakowa kupili by wiele akcji firmy, która byłaby w stanie utopić Legię w Wiśle ...
 • @mirakles 14:58:50
  " A są jeszce jakieś szanse na zakładki społecznościowe? Czy tylko partie polityczne mają prawo do personalizowanych zakładek ? "

  Nie. Partie nie będą miały żadnych szczególnych przywilejów.
  Będą także zakładki społecznościowe. Jeśli okaże sie "w praniu", że należy coś dodać bo takie jest zapotrzebowanie to się doda.

  " Czy nie każda zakładka powinna mieć własny regulamin i opiekunów."

  Wyżej w komentarzu już o tym pisałem. Ale powtórzę :

  " ... nie będzie żadnej różnicy. Jedynie ta, że partie jako podmiot będą funkcjonowały na zasadzie odrębnego bloga tak jak każdy użytkownik.
  Nie chcemy jednak ingerować w moderowanie tych stron.
  Np. przewidziana zakładka "Kościół Katolicki" będzie administrowana na tych samych zasadach przez admina wybranego wśród zainteresowanych blogerów. I to on będzie trzymał "nożyczki" i walczył z trollami. "
 • @Ultima Thule 14:59:05
  " (oczywiście JA !) "

  Najważniejsze to dobre samopoczucie :D)))
 • @Ultima Thule 15:01:57
  No ale jak robić zyski serwisem, który nie posiada skryptu ani domeny ?:)
 • @Mind Service 14:56:59
  to dobrze, że nie ma możliwości poprawiania swojego komentarza po jego wysłaniu, podobnie jak nie możliwości wymazania wypowiedzi w fizycznym kontakcie, można tylko ją odwołać.

  Ale źle, że nie ma podglądu przed przesłaniem, ja np. widzę literówki często dopiero po zobaczeniu treści w formie docelowej.

  No i edytor uwag (komentarzy) jest pełen błędów.
 • @interesariusz z PL 15:00:39
  " Pomysłodawcy są w gorszej sytuacji, bo ich pomysły stają się "własnością intelektualną" właściciela witryny, i gdyby któryś z nich chciał wykorzystać swoje pomysły w swojej witrynie, to nie może. "

  A kto Ci broni ???
  Nikt na siłę nie domaga się dobrych rad.
  Portal taki jak nasz nigdy nie będzie przedsięwzięciem dochodowym. Istotne jest jednak by koszty się zwróciły, to chyba jasne?

  Ja też w jakimś stopniu przyłożyłem rękę do budowy tego miejsca pisząc tu od samego początku. Robiłem to jednak nie dla zarobku ale dlatego, że czułem się tu zawsze dobrze, nikt mnie nie przeganiał i mogłem spokojnie głosić swoje najbardziej szalone herezje.
  Pokaż mi takie drugie miejsce !
 • @SpiritoLibero 14:29:19
  ograniczasz się tylko do warszawki ?
 • @interesariusz z PL 15:12:07
  " ograniczasz się tylko do warszawki ? "

  A gdzie ja tak napisałem?
  Wiem jednak z doświadczenia, że jeśli ktoś ma daleko to są marne szanse. Ale to nie jest regułą.
 • @SpiritoLibero 14:22:38
  puk, puk,

  cały sens takiej witryny jak nE leży w tym, aby korzystać ze strony głównej - tylko tak można wyłowić interesujące nas sprawy, jak ktoś zaczyna od zakładki, to sam się samoogranicza, czyli, tylko zakładki merytoryczne, tj. z ponadczasowymi informacjami, mają jakikolwiek sens. (np. sposób na boreliozę, gdzie naprawić samochód).

  czyli różnica pomiędzy stroną początkową partii, a stroną szeregowego autora będzie taka, że strona partii nie będzie podlegała cenzurze admina.

  W takim razie ja partyjną stronę proszę.
 • @mirakles 15:08:11
  To już kwestia SWOBODY UMÓW. Jeżeli ludzie uznają, że ich interesy nie są wystarczająco zabezpieczone, to po prostu nie będą pisać i właściciel będzie posiadał domenę i skrypt i nic na tym nie zarobi.

  Ale każdemu wolno zaproponować taką umowę !

  Nie ma żadnego problemu, żeby stworzyć biznes polegający na tym, że kupujący może wrzucić pieniądze do czarnej skrzynki, a w zamian może posłuchać dźwięku spadających tam pieniędzy. Przecież jak nie chcesz, to nie będziesz wrzucał pieniędzy do tej skrzynki ...

  A wtedy właściciel będzie musiał zaoferować coś, co da jakąś subiektywnie odczuwaną korzyść klientom.

  Jeżeli jednak okaże się, że są miliony ludzi chcących pisać o ważnych dla nich sprawach za darmo i w zamian móc kreować zdarzenia społeczne, to wtedy właściciel domeny u skryptu nie musi nic dawać w zamian, a ludzie i tak będą pisać.

  A ci, którzy uznają, że to poniżej ich godności, postąpią tak jak niektórzy oburzeni pracownicy majątku w Koborowie, gdy rządy przejął tam kolega George'a z Oxfordu ...
 • @Ultima Thule 15:01:57
  emisja akcji to bezzwrotna pożyczka, i nic więcej.

  To frajerzy kupują te świstki w nadziei, że znajdą jeszcze większych frajerów, i sprzedadzą im te świstki z zyskiem.
 • @SpiritoLibero 15:11:52
  Ciebie nikt nie przeganiał, ale ty w pewnym sensie zrobiłeś to w stosunku (pardon za wyrażenie) do Blogera Andy51. Jako, że szanuję tego Blogera, w pewnym sensie odebrałem twój post osobiście.
  Uważam, że to co wolno szeregowym Blogerom, nie przystoi osobie odpowiedzialnej za nE.
 • @SpiritoLibero 15:05:27
  Dzięki, nie doczytałem tego.

  Czy nowa wersja zawiera już zakładkę Polska Racja Stanu i czy utworzona zostanie Tęczowa Racja Stanu jeżeli zaczną tutaj pisać zainteresowane taką osobniki?
 • @interesariusz z PL 15:17:51
  Albo Ty nic nie rozumiesz albo ja za słabo tłumaczę...
  Poczekajmy aż te zmiany wejdą w życie i wtedy wrócimy do tematu, ok?
 • @gallux 15:21:19
  " Ciebie nikt nie przeganiał, ale ty w pewnym sensie zrobiłeś to w stosunku (pardon za wyrażenie) do Blogera Andy5 "

  ?????????????????????????????

  Jaśniej proszę. Ja do Andy51 nic nie mam i nigdy nie miałem.
 • @mirakles 15:23:07
  //Czy nowa wersja zawiera już zakładkę Polska Racja Stanu?//
  - no tak, ale co z tego jak będą tam pisać osobniki w pokroju K. Wojtasa wciskający nam swoje urojenia o jakiś cywilizacjach polskich i tym podobnych bzdurach...
 • @SpiritoLibero 15:11:52
  Też pisałem, i doradzałem czysto altruistycznie, w nadziei zbudowania jakiejś wspólnoty.

  Nie wypaliło. Tu (w Polsce) nikt nie respektuje praw, które nie są podparte jakimś przymusem.

  Nikt Cię nie przeganiał ? A skąd się tu wziąłeś ? co robią tu te szare podpisy ?

  Może jako zatwardziały altruista będziesz dalej działał dla pożytku publicznego, a za całą nagrodę starczy czy satysfakcja.

  Ja nie mam tyle czasu, już nie ( w początkach nE miałem). Wykiwano mnie (w pracy stanowiącej źródło utrzymania, podobnie, jak zrobił to Pan Opara do spółki z ŁŁ w ocenie Carcajou, powyżej), i teraz mam nóż na gardle. Skoro działalność na nE nie ma starczyć na opłatę za internet, to szkoda tracić na nE czas, i na nEonie zapewne też. Gdyby chociaż publikując tu miało się zadowalającą ilość czytelników, no to pokusa wypowiedzi publicznej byłaby może jakąś nagrodą. Ale tak nie jest, i tak nie będzie.

  No więc wolę poświęcić się własnej stronie, jeśli ten czas i środki znajdę. Też jej nikt nie przeczyta, ale jej kształt i treści pozostaną moją własnością, a nie własnością Pana Opary.

  ps. broni mi prawo, którym gardzę, ale w każdej chwili można je przeciwko mnie wykorzystać.
 • @interesariusz z PL 15:17:51
  Musisz pisać w zakładce swojego klubu albo zakładce gdzie moderatorem jest Twój człowiek.. To będzie dobry system jeżeli dobrze to zrozumiałem.
 • @mirakles 15:23:07
  PRS będzie na pewno.

  Co do " tęczowej " to nie było jeszcze takiej kwestii.
  A tak na gorąco... Sam nie wiem. Jeśli będzie takie zapotrzebowanie?
  Najważniejsze, żeby nie było nazizmu, syjonizmu, bolszewizmu, rasizmu itp.
 • @Ultima Thule 15:17:56
  a jeśli świat składa się tylko z takich czarnych skrzynek ?

  nigdy nie rozumiałeś terroru systemu.
 • @Mind Service 15:31:54
  Właśnie chodzi o to żeby tworzyć tę zakłądkę razem i w regulaminie zagwarantować co można a co nie. Wojtas Tak, MindServis Tak, Tęczowa Rewolucja NIE !
 • @Mind Service 15:31:54
  " ... no tak, ale co z tego jak będą tam pisać osobniki w pokroju K. Wojtasa wciskający nam swoje urojenia o jakiś cywilizacjach polskich i tym podobnych bzdurach..."

  Jeśli komuś to będzie przeszkadzać to nie musi wchodzić.
  Każdy ma wolną wolę i wybór.

  Zresztą - "jeszcze się taki nie urodził..." :)
 • @SpiritoLibero 15:37:35
  //Jeśli komuś to będzie przeszkadzać to nie musi wchodzić.
  Każdy ma wolną wolę i wybór.//

  - Tak. Podobnie jak na Nowy Ekran - też nie trzeba wchodzić.
  Problem w tym, że ktoś niezaznajomiony czytając takie teksty będzie mógł sobie pomyśleć, że to jest właśnie polska racja stanu. Redakcja chce firmować takie brednie? A potem się dziwić, że mało kto tu zagląda i mało kto traktuje to poważnie?
 • @interesariusz z PL 15:33:07
  Ja już od dawna udzielałem się " altruistycznie " to wolny wybór każdego
  http://spiritolibero.nowyekran.net/post/9382,nowy-ekran-propozycje-programowe

  Wyciąg z Regulaminu

  PRAWA AUTORSKIE

  1. Każdy z użytkowników umieszczając jakiekolwiek treści i inne materiały w Serwisie zobowiązany jest posiadać prawo do korzystania z tychże elementów publikacji.

  2. Wszelka odpowiedzialność z tytułu naruszenia prawa, w tym praw autorskich w związku z zamieszczaniem jakichkolwiek treści i innych materiałów w Serwisie obciąża wyłącznie Użytkownika. Administracja nie weryfikuje wstępnie treści, a przy ekspozycji bada tylko wartość literacką treści.

  3. Korzystanie przez użytkowników, zarejestrowanych jak i niezarejestrowanych, z zawartości umieszczonych w Serwisie odbywać się może tylko i wyłącznie w zakresie dozwolonym przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.).

  4. Użytkownik upoważnia Administratora do wykorzystywania zamieszczanych przez użytkownika w Serwisie treści i innych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych Serwisu w innych mediach, a także do nieodpłatnej publikacji w formie drukowanej (np.: ulotka, biuletyn, czasopismo etc..) oraz kopiowania ich na użytek innych poddomen serwisu. Użytkownik oświadcza, iż posiada wszelkie niezbędne zgody, w tym osób, których wizerunki widnieją lub są wskazane na w/w materiałach, i upoważnia niniejszym Administratora do ich wykorzystywania w zakresie określonym powyżej.

  5. Użytkownik udziela Administratorowi bezpłatnej licencji na wykorzystanie wpisów na swoich Blogach i swoich komentarzy do celów promocji i reklamy Serwisu, jak również do rozpowszechniania w innych mediach i innej formie. Licencja jest bezterminowa i niezależna od obecności bądź wygaśnięcia profilu użytkownika w serwisie.


  Nic nie ma tu na temat, że zamieszczane treści stają się własnością portalu a udzielenie licencji nie jest tożsame z pozbyciem się praw autorskich.

  Z tego co słyszałem to chyba Facebook wprowadził czy chciał wprowadzić taką opcję. ( Ale nie wiem dokładnie bo nie korzystam z podejrzanych stron... )


  " Nikt Cię nie przeganiał ? A skąd się tu wziąłeś ? co robią tu te szare podpisy ? "

  Nic nie rozumiem, jakie "szare podpisy" ? Możesz trochę jaśniej ?


  " Gdyby chociaż publikując tu miało się zadowalającą ilość czytelników, no to pokusa wypowiedzi publicznej byłaby może jakąś nagrodą. Ale tak nie jest, i tak nie będzie. "

  To zróbmy tak, żeby to zmienić. Nie od razu Kraków zbudowano.
 • @mirakles 15:33:57
  Pisać można wszędzie. Ale jeśli ktoś lepiej i bezpieczniej będzie się czuł we własnym gronie, chroniony przez zaufanego admina, to ma do tego pełne prawo.

  " To będzie dobry system jeżeli dobrze to zrozumiałem."

  Dobrze zrozumiałeś :)
  Też sądzę, że będzie to dobry system.
  Korzyści będą wielorakie:
  - bloger będzie się czuł bardziej komfortowo
  - admini będą mieli mniej pracy
  - ukrócona zostanie praktyka arbitralnych decyzji adminów ( dotyczyć to będzie zorganizowanych podstron, zakładek . Organizujcie się więc :)
 • @mirakles 15:33:57
  źle zrozumiałeś,
  jakim sposobem cenzor (nie moderator, moderator to ten, który dodaje swoje wypowiedzi, a nie usuwa wypowiedzi innych), może być "moim" człowiekiem,

  każdy autor swoim klubem, proste.
 • @Mind Service 15:46:52
  " Redakcja chce firmować takie brednie? "

  To co dla jednego jest " brednią " dla innego może być interesujące.
  Pozwolisz, żeby każdy decydował za siebie i "głosował myszką " ?
 • @SpiritoLibero 15:31:45
  Pomyłka, chodziło mi o Andy-andy. W tym natłoku opinii i wątków pomyliłem Blogerów. W sumie jest to rzecz bez większego znaczenia, zważywszy z jaką cierpliwością udzielasz odpowiedzi.

  Mam nadzieję, że nowa domena nE będzie czymś stałym. Mam też nadzieję, że bogatsi o doświadczenia zdobyte w ostatnich dwóch latach, postępujecie rozsądnie i należycie zabezpieczycie nasz blogerski dorobek.
  Darz bór!
 • @interesariusz z PL 15:54:33
  //jakim sposobem cenzor (nie moderator, moderator to ten, który dodaje swoje wypowiedzi, a nie usuwa wypowiedzi innych), może być "moim" człowiekiem,

  każdy autor swoim klubem, proste.//

  I rozumiem, że zakładką Polska Racja Stanu będzie zarządzał, moderował wpisy i cenzurował K. Wojtas. Czy tak?

  - Śmiechu warte!
 • @interesariusz z PL 15:54:33
  " każdy autor swoim klubem, proste "

  Kto Ci zabrania banować nielubianych / niekulturalnych / chamskich / trolli ?

  Choć sam osobiście nie banuję nikogo i ogólnie jestem przeciwny banowaniu za poglądy to tak tu jest i nie zanosi się, żeby było inaczej.
 • @SpiritoLibero 15:55:58
  //Pozwolisz, żeby każdy decydował za siebie i "głosował myszką " ?//

  - No właśnie, to będzie w końcu taka możliwość? Bo na razie nie ma.
  Pozostaje jedynie to co Trybeus: nie zasiadać w gronie szyderców.
 • @gallux 15:57:15
  " Pomyłka, chodziło mi o Andy-andy "

  No, to już lepiej :) Jest to jednak przypadek szczególnej troski.
  Cytaty z jego impertynencjami w stosunku do mnie, pisane językiem niegodnym polecania, zajęłyby dużo miejsca.
  Dla takich zachowań nie widzę tu miejsca. Ale nie będę arbitralnie podejmował żadnej decyzji.

  " Mam też nadzieję, że bogatsi o doświadczenia zdobyte w ostatnich dwóch latach, postępujecie rozsądnie i należycie zabezpieczycie nasz blogerski dorobek. "

  To także mój dorobek !

  Darz bór ! :))
 • @Mind Service 15:58:44
  "... zarządzał, moderował wpisy i cenzurował K. Wojtas. Czy tak? "

  Aleś Ty się uczepił... Ta zakładką będzie faktycznie kierował KJW.
  Ale czy on kiedyś kogoś zmoderował czy ocenzurował to naprawdę nie wiem. Jeśli znasz takie przypadki to daj mi znać.

  Zawsze możesz założyć podstronę PRS - bis, zebrać zwolenników Twoich poglądów i samodzielnie zarządzać, moderować wpisy i cenzurować.
  Ja z chęcią w tym pomogę.

  Co Ty na to ?
 • @Mind Service 16:02:43
  Mówiąc o "głosowaniu myszką " miałem na myśli wolny wybór - wejść czy nie wejść ( kliknąć czy nie kliknąć ).

  Atrakcyjność blogerów i ich tekstów mierzy się m.in ilością wejść i komentarzy.
 • @SpiritoLibero 16:11:17
  //Ta zakładką będzie faktycznie kierował KJW//
  I te wymysły KJW to ma być polska racja stanu? Czy Wy jesteście poważni?
  Kto mądry będzie tam pisał? Brak słów...
 • @Mind Service 16:16:44
  " Kto mądry będzie tam pisał? Brak słów... "

  Co się przejmujesz ?
  Dla mniej mądrych też musi być miejsce :))
 • @SpiritoLibero 15:48:01
  punkt 4 i 5 to nieodpłatne przekazanie materialnych praw autorskich, w tym punkt 5 na nieograniczonych polach eksploatacji. (niewyłączne).

  twój podpis jawi się na czerwono.

  Kraków był własnością budowniczych, jeno zamek był królewski.

  Zrozum wreszcie, kiedyś mieliśmy ułudę wspólnoty. Teraz wiemy aż nadto dobitnie, że jesteśmy mięsem armatnim gospodarza.

  Chcesz budować nowy cudzy dom za zgliszczach starego w nadziei, że będziesz miał w nim jakiś kąt na strość, twoja wola. Mam nadzieję, że się nie przeliczysz, chociaż historia dopiero co spalonego domu świadczy coś wręcz przeciwnego.
 • @interesariusz z PL 15:54:33
  ,,każdy autor swoim klubem, proste.''

  Zakładki klubowe (społecznościowe) widzę jako szanse na łączenie się ludzi o podobnych poglądach. Każdy sobie to może pisać w nieskończoność ale nic z tego nie wynika. No i w ramach zakładki o wiele prościej będzie o kontrolę przez osoby zainteresowane. To jest potrzebne aby poukładać pojęcia, które straciły dawno swoje znaczenie. Jeżeli każdy będzie osobno pisał o 3RP to siła przekazu będzie żadna. Jeżeli powstanie zakładka np Kulisy 3RP to szansa na wypracowanie tam wersji, która się przebije będzie bardziej realna. To samo z pojeciami Lewica i Prawica. Na podobnej zasadzie działa angielski serwis pytań i odpowiedzi. Mają tam obecnie takie ,,zakładki'': http://stackexchange.com/sites?view=list#traffic . Przepraszam za obcy przykład.
  Jeżeli oprócz zakładek dodać sensowny sposób oceny całej twórczości (źródło dobrych rozwiązań podałem) to będzie otwarta droga do jakichś zwrotów dla piszących.
  Redakcja powinna też zapoznać się jak wygląda tam proces przyjmowania nowych ,,zakładek''. To dobra lekcja organizacji. http://area51.stackexchange.com/
 • @SpiritoLibero 16:20:17
  //Dla mniej mądrych też musi być miejsce :))// - ja to rozumiem, ale niech nazwie tę zakładkę CP (Cywilizacja Polska) a nie wprowadza ludzi w błąd.
  W jakim celu Redakcja chce promować chore wizje Wojtasa kosztem innych?
 • @interesariusz z PL 16:25:01
  " 4. Użytkownik upoważnia Administratora do wykorzystywania .."

  Upoważnia a nie przekazuje nieodpłatnie prawa autorskie. Jak mam Ci to jaśniej tłumaczyć...


  "
  5. Użytkownik udziela Administratorowi bezpłatnej licencji na wykorzystanie wpisów ... "

  Znowu nie ma nic o przekazywaniu PRAWA WŁASNOŚCI .


  " ... chociaż historia dopiero co spalonego domu świadczy coś wręcz przeciwnego."

  Podpalacza już tu nie ma. Gaśnice i bosaki też już kupiliśmy.

  " twój podpis jawi się na czerwono. "

  A jak ma się jawić? Twój też jest na czerwono...
 • @Mind Service 16:29:00
  " W jakim celu Redakcja chce promować chore wizje Wojtasa kosztem innych?"

  A nie starczyłoby "wizje" ? To " chore " to jakoś nie bardzo...
 • @mirakles 16:28:26
  Jaki sens miałby taka zakładka ? Czym się różni od selekcji na podstawie słowa kluczowego ?

  Podajesz przykład zakładki szkoleniowej (jak pisałem wyżej, tylko zakładki merytoryczne mogą mieć sens), tymczasem nE to głównie bieżące wiadomości. Techniczne sprawy też tu występują w ramach wiadomości - popularyzatorskiej, a nie materiału szkoleniowego, do którego się wraca.

  Dawniej postulowałem właśnie brak mechanizmów do korzystania z ponadczasowych informacji. Ale ŁŁ miał to gdzieś.
 • @SpiritoLibero 16:35:37
  //" W jakim celu Redakcja chce promować chore wizje Wojtasa kosztem innych?"

  A nie starczyłoby "wizje" ? To " chore " to jakoś nie bardzo...//

  - Dlaczego tak się bulwersuję? - Bo te jego wizje są bardzo niebezpieczne. Są zakamuflowanym atakiem na wartości chrześcijańskie, na KRK, na podstawy naszej cywilizacji. Spełniają rolę destrukcyjną. Mącą w głowach. Proponują nihilizm i przewartościowanie naszych wartości. Pod uznanymi pojęciami Wojtas wprowadza swoje znaczenia, sprzeczne z prawdą i ze zdrowym rozsądkiem.

  Powtórzę pytanie (skorygowane):

  W jakim celu Redakcja chce promować niebezpieczne wizje Wojtasa kosztem innych?"
 • @SpiritoLibero 16:31:44
  a inni mają szare. już doszło ?

  czepiasz się słów, sens jest jasny. Prawo do wykorzystywania utworów jest materialnym prawem autorskim. Nie ważne, jak to jest sformułowane.
 • @
  ...pytanie formalne ...czy będzie zakładka Nowy Kurnik ???:)...to bardzo ważne dla Nowego Kurnika :))
 • @interesariusz z PL 16:45:24
  Teraz rozumiem :)

  Czerwony podpis maja zarejestrowani użytkownicy, którzy piszą bloga.
  Szary - jedynie komentatorzy.
  (Dziwie się, że tego nie wiedziałeś...)
 • @SpiritoLibero 16:47:49
  wiedziałem, tyle, że to był przytyk do tego, że twoim zdaniem nikt tu nikogo nie przepędza,

  może nie przepędza, ale odgania chętnych.
 • @interesariusz z PL 16:42:55
  Tym że selekcja na podstawie słowa kluczowego jest nic nie warta. Każdy może sobie wpisać klucz nie związany zupełnie z tematem albo nawet jeżeli, to ludzi piszący na ten sam temat dają różniące się słowa kluczowe.. Takie zakładki są więc krokiem w podobnie rozumianym przez nas kierunku.
 • @Andy-aandy 17:04:59
  @SpiritoLibero 16:06:05
  napisał:
  "Jest to jednak przypadek szczególnej troski.
  Cytaty z jego impertynencjami w stosunku do mnie, pisane językiem niegodnym polecania, zajęłyby dużo miejsca."

  Szkoda, że nie zacytujecie menelu szczególnej, bo spirytusowej troski cytatów z "impertynencjami w stosunku do mnie" — czyli waszego własnego chamstwa tow. spirytusie...

  Zainteresownym wyślę zrzuty z ekranu z cytatmi zawierającymi bolszewickie maniery tego spirytusowego menela...

  *
  Właśnie za chamstwo wywalono spirytusowego z kilku portali.

  M.in. z blogmedia24.pl

  *
 • @mirakles 16:55:12
  a zakładka jest dla Ciebie deskryptorem, tj. rozłączna ?

  Ja wolę mieć właśnie selekcję rozmytą.

  A sprawa dobierania słów kluczowych - każdy autor musi wykazać się rozsądkiem.

  System słów kluczowych żyje, system desktryptorów jest martwy. I nie zawsze trafny. Popatrz na Allegro.
 • @Andy-aandy 17:15:39
  "Zainteresownym wyślę zrzuty z ekranu z cytatmi zawierającymi bolszewickie maniery tego spirytusowego menela..."

  Wyślij, tylko się pospiesz. Zostajesz zawieszony do wyjaśnienia sprawy twojego zachowania.
 • @SpiritoLibero 17:42:48
  *
  Zawieszaj siebie!

  Aż do skutku...

  *
 • @interesariusz z PL 16:50:12
  " może nie przepędza, ale odgania chętnych. "

  Tu się z Tobą zgadzam.
  Na każdym w miarę porządnym portalu są dyżurne, zadaniowe trolle.
  U nas jest tak samo.
 • @Mind Service 16:44:39
  " Są zakamuflowanym atakiem na wartości chrześcijańskie, na KRK, na podstawy naszej cywilizacji. Spełniają rolę destrukcyjną. Mącą w głowach. Proponują nihilizm i przewartościowanie naszych wartości. "

  Nie zgodzę się z Tobą ale to moje prywatne zdanie.
  Sądzę, że będzie okazja by do tego wrócić.

  (Najważniejsze, że KJW nie jest satanistą...)
 • @Ranger 18:12:18
  Żebym to ja był specem od dobrego smaku...
 • "Tradycyjnie już NEon24.pl pozostanie portalem nie stosującym cenzury."
  A jak to się ma do możliwości usuwania postów z którymi nie zgadza się autor bloga?
  Już kilka razy się z tym spotkałem.
  To prowadzi do tego że pod danym blogiem wszystko pięknie i zgodnie, ale to jest ewidentna cenzura.
  U jednego blogera to nawet zostałem zbanowany choć nie przypominam sobie abym kiedykolwiek coś się do niego odnosił.
 • Co to będzie?
  Co to będzie, kiedy zgaśnie nasze słońce.
  Przecież daje nam blogować jakiś czas.
  Czy się stanie koniec słońca naszym końcem?
  Co to będzie? To pytanie dręczy nas.

  Publikuje nasze wzloty, nasze bzdury,
  pisać daje, bo je stać na taki gest.
  My też chcemy jakieś z tego konfitury,
  bo po pracy, w myśl przysłowia, kołacz jest.

  Co to będzie, gdy słoneczko zmieni się w neona,
  zacznie rosnąć błyskawicznie, czy też zacznie konać?
  Co to będzie, kiedy zgaśnie, gdy rano nie wstanie
  Albo będzie koniec świata lub...

  Ech słoneczko, jakże krętą chodzisz drogą?
  Ileż jeszcze zmian szykujesz, zwrotów, cięć?
  Niby pytasz nas, blogerską brać ubogą:
  Czy w tej drodze wciąż iść z tobą mamy chęć?

  Co to będzie, gdy słoneczko nasze zgaśnie,
  chociaż plany ma na nową dietę cud.
  Kto to wie, a może o to szło nam właśnie.
  Będzie nowy raj, czy erzac – sztuczny miód???

  Co to będzie, gdy słoneczko zmieni się w neona,
  zacznie rosnąć błyskawicznie, czy też zacznie konać?
  Co to będzie, kiedy zgaśnie, gdy rano nie wstanie
  Albo będzie koniec świata lub... przemianowanie.

  P.S. na melodię z TEY-a
 • @SpiritoLibero 18:01:03
  //Nie zgodzę się z Tobą ale to moje prywatne zdanie.
  Sądzę, że będzie okazja by do tego wrócić.//

  - na pewno nie na zakładce administrowanej przez Wojtasa, wprowadzającej w błąd i urągającej zdrowemu rozsądkowi.

  Właśnie przed chwilą skończyłem czytać notatkę Wojtasa i komentarze pod nią jaką zamieścił w Klubie Dyletanta na mój temat, chociaż nie jestem jego członkiem i prawie nigdy tam nie zaglądam. I jestem coraz bardziej zaniepokojony, gdyż bardzo wielu zaczyna operować językiem Wojtasa i poddawać się jego manipulacjom. Warto przeczytać co on pisze o swoich motywach postępowania, żeby zrozumieć jakie są jego prawdziwe intencje. On stosuje terroryzm językowy i oczekuje, że wszyscy będą zgadzać się z tą narzuconą przez niego narracją.

  Piszesz, że najważniejsze iż nie jest on satanistą. Na pewno nie służy Dobru. Myślę, że lepszy wróg, który otwarcie wyjawia przed nami złe zamiary niż wilk w owczej skórze.

  Warto by było przeprowadzić publiczną dyskusję nad tezami Wojtasa. Tylko kto jest do tego filozoficznie przygotowany? Tym bardziej to trudne, że Wojtas na wstępie odrzuca założenia filozofii klasycznej. Filozofii, na której oparte są wartości chrześcijańskie i fundamenty naszej cywilizacji. Ja mógłbym. Tylko kto oprócz mnie i Wojtasa będzie zainteresowany taką dyskusją? Zastanawiam się czy warto tracić czas?
 • @SpiritoLibero 12:46:23
  Napisałem koment, na który nie odpowiedziałeś , później odpisałem Andy - aandy, ale tak na prawdę dotyczył adminów i właścicieli nE. Pozwolę sobie jeszcze raz go przytoczyć,
  W ostatnich dwóch miesiącach napisałem 8 postów dotyczących nE,
  Parole, parole, parole, Panie Parol,
  Uczciwość blogera
  Odszczepieńcy z Nowego Ekranu
  Pytanie na śniadanie do nE. Czy zostało złożone powództwo poprzez zakaz używania domeny nowyekran.pl przez Parola do czasu rozstrzygnięcia sporu?
  Nowy Ekran liże rany
  Czy bloger powinien odpowiadać na komentarze ?
  Do adminów słów kilka
  Prawda czasu prawda (nowego) Ekranu
  W każdym z nich pisałem na temat nE. wyrażałem opinie , że blogerom bardziej zależy na tym portalu niż właścicielom.
  Jak to się ma do Twojego postu i ostatnich trzech zdań ?

  "Serdecznie zapraszam do dyskusji i zgłaszania nowych pomysłów. Ani właściciel portalu, ani Redakcja nie uzurpują sobie prawa do wyłączności na mądrość.


  Mądrzy będziemy dopiero wtedy, gdy połączymy nasze wysiłki.

  Pokażmy więc, że mimo różnic w poglądach potrafimy zbudować razem coś dobrego".
 • @interesariusz z PL 17:27:42
  Zakładka powinna być rozłączna wg grup zainteresowań. Chodzi o to żeby jak najszybciej dostać to co mnie interesuje i nie tracić czasu na reszte. W obecnym układzie, treści które przeczytam mogą znaleźć się w wielu różnych zakładkach. Powoduje to że same zakładki nie spełniają swojej roli. Trzeba obserwować praktycznie wszystko. Jak ktoś nie lubi rangera to ma pecha bo nie ma zakładki ,,szybkie wieści ze świata niski styl''. Dyletanci dopasowali się i zamknęli u siebie.
  Na codzień nie używam systemu słów kluczowych. Jest przydatny sporadycznie gdy chcę sprawdzić konkretny temat albo szybko ocenić kto co pisze. Jeżeli autor dobierze dziwne słowa to ja na tym tracę bo nie znajdę jego notki. Mamy pasek gorące tematy. Smoleńsk prowadzi do tego jednego słowa kluczowego i żadnego więcej.
  Trzeba odróżnić poszukiwanie czegoś od efektywnego śledzenia na bieżąco.
 • @Mind Service 16:44:39
  Zgadzam się z Tobą. Początkowo myślałam, że to nieporozumienie z jego strony, dzisiaj trudno mi mieć wątpliwości co do celowego działania.
 • @Mind Service 18:39:36
  a dlaczego w ogóle zauważasz Wojtasa, skoro tak Ci nie pasi ?

  Czas warto stracić, jeśli w dwóch słowach umie się coś wyjaśnić, jeśli w trzech, to już bym się zastanawiał, mało kto przeczyta.
 • @mirakles 19:01:02
  tylko z ostanim się zgadzam

  "Trzeba odróżnić poszukiwanie czegoś od efektywnego śledzenia na bieżąco."

  ja wykorzystuję nE tylko do bieżących informacji (nowość naukowa też jest bieżącą, staje się encyklopedyczną po czasie).

  i tak napradę tego typu witryna do tego służy.

  Dodatkowo postulowałem, aby nE zwierał treści ponadczasowe (naukowe, encyklopedyczne), które się wyszukuje. I do tego celu nE nie ma funkcji.

  Zakładki temu nie służą !!!!! Ile ma być tych zakładek ? i już po tym widać, że nie.

  Ponadto z ograniczonej liczby zakładek od razu wynika, że istotna jest tylko "INNE/pozostałe".
 • @Mind Service 16:44:39
  I jeszcze te pretensjonalne próby poprawiania Konecznego.

  A czytałeś, że on jest za Intronizacją? Tylko poprzedzoną referendum w tej sprawie (sic!).
 • @interesariusz z PL 19:53:53
  //dlaczego w ogóle zauważasz Wojtasa, skoro tak Ci nie pasi ?//

  - bo obserwuję jego destrukcyjną działalność. I to, że nikt nie reaguje na jego manipulacje. I zastanawiam się cały czas w jakim celu ta jego szkodliwa działalność jest promowana przez Redakcję nE. Taką bar-barą dla przykładu wogóle się nie zajmuję i nie czytam ale jej w odróżnieniu do Wojtasa nE nie reklamuje. Trzeba by komentować i prostować każde jego zdanie. Tak jak zacząłem to robić pod jego ostatnią notką adresowaną do Klubu Dyletanta - nie wiadomo dlaczego?
 • @Ranger 19:34:30
  //A ktora to jest "zakladka" pod zarzadem Jego Ekselencji Wojtasa?// - ma być Polska Racja Stanu.

  Wojtas i polska racja stanu - rozumiesz coś z tego? Jak można zarządcą zrobić kogoś, kto tą polską rację stanu niszczy?

  To tak jakby do kurnika wpuścić lisa aby kury pilnował.
 • @Rebeliantka 20:02:52
  //A czytałeś, że on jest za Intronizacją? Tylko poprzedzoną referendum w tej sprawie (sic!).//

  - to jest celowe mącenie. To jest ewidentne tworzenie przez niego podziałów wśród katolików i sianie niezgody.

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/40517-jednoznaczny-list-episkopatu-polski-o-krolowaniu-jezusa-chrystusa-nie-trzeba-wiec-oglaszac-go-krolem-wprowadzac-na-tron

  I on jeszcze śmie napisać, że jego koncepcje są zgodne z Ewangelią...
 • @Mind Service 20:12:18
  W jego "teorii" jest otwarty atak na Credo, podważanie hierarchicznej struktury KK.
 • @Rebeliantka 20:30:54
  //W jego "teorii" jest otwarty atak na Credo, podważanie hierarchicznej struktury KK.//

  - dokładnie tak. Cieszę się, że nie tylko ja to widzę.
 • ćwiczenia wolne w gimnastyce sportowej?
  Drogi vice RedNacz NEon24.pl

  Dopiero teraz zauważyłem. Czyżby RedNacz, pan Gromolak zrobił po salcie do tyłu, teraz salto do przodu?

  Przynajmniej tak wynika z treści zakładki "O nas", a tam pan Gromolak jest podawany, jako redaktor naczelny. To znaczy T-Rex ( Gromolak) nawet nie usiadł, tylko po salcie do tyłu ugiął się w nogach, wystrzelił w powietrze i zakręcił się w salcie do przodu. Wylądował przy tym w tym samym miejscu jako rednacz. Wielka sztuka, gratulacje.

  Bezbłędnie, bez potknięcia, moja ocena 5 za figurę i 5 za wykonanie. Nie wiedziałem, że zwykły bloger może być aż tak wygimnastykowany.

  Proponuję wysłać go na mistrzostwa w gimnastyce sportowej- w konkurencji "ćwiczenia wolne" ma szansę na medal.
 • @Mind Service 20:36:12
  Więc Polska Racja Stanu idzie do kosza bo osoba ją promująca ma negatywny stosunek do hierarchii watykańskiej i odwagę by to powiedzieć? Z takimi (P)olakami ,,z urzędu'' lepiej nie mieć za wiele wspólnego.
 • @NUS 18:23:07
  Bo to jest cenzura.
  Ja osobiście jestem wrogiem banowania ale cóż zrobić... Są tacy, którzy to lubią bo nie czują się na siłach bronić swoich racji. Cieniasy takie. ( Pomijam oczywiście kwestię chamów i trolli - ale ci powinni być zgłaszani do moderacji ) Zresztą, każdy kto nadużywa banowania sam wystawia sobie złe świadectwo.
 • @Ywzan Zeb 18:33:58
  Zacznie rosnąć błyskawicznie :D)))
 • @mirakles 21:03:44
  „Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem – Polska jest Polską, a Polak Polakiem.”A Mickiewicz

  http://sportowa-prawica-polska.blog.onet.pl/2009/11/12/tylko-pod-krzyzem-tylko-pod-tym-znakiem-polska-jest-polska-a-polak-polakiem-a-mickiewicz/

  Bo Polskość to Katolickość. I odwrotnie. Mimo, że paru procentom Polaków to się nie podoba. Tylko na woli większości można budować Wolną i Niezależną Polskę. Niewierzący mogą się oczywiście przyłączyć w tym budowaniu Wspólnego Domu ale nie powinni oczekiwać akceptacji dla narzucanych przemocą i podstępem swoich wizji i wrogich działań wobec większości Narodu.

  Is it clear?
 • @Mind Service 18:39:36
  Dyskutuj, to najlepszy pomysł. Z pewnością wielu się przyłączy.
 • @T-Rex 18:52:14
  Spadaj gadzie :)))
 • @Andy 51 18:53:29
  Przepraszam, że nie odpowiedziałem, staram się odpowiadać na wszystkie komentarze.

  Co do Parola to sprawa trafia do prokuratury ale ta, z tego co wiem, umorzyła postępowanie.

  Zapewniam Cię, że właścicielom zależy bardzo na portalu. Takie mam odczucia. Ale skoro twierdzisz że blogerom też zależy no to super !
  Żadna, nawet najsprytniejsza redakcja, sama nic nie zrobi.
 • @SpiritoLibero 21:23:27
  //Dyskutuj, to najlepszy pomysł. Z pewnością wielu się przyłączy.//

  - Ależ to robię, np. tu:

  http://cygnus.nowyekran.net/post/94907,do-klubu-dyletanta

  Można zobaczyć jak Wojtas boi się prawdy.
 • @interesariusz z PL 20:00:18
  Zakładek będzie mniej (widocznych). Każda jednak po najechaniu kursorem będzie rozwijała się w dół i tam będzie można łatwo znaleźć to co kogo interesuje.
  Wszystkie, szczegółowe, nie mogą wisieć na SG bo jest to nieczytelne. Już teraz jest ich za dużo.
 • @Rebeliantka & Mind Service
  No ale to chyba nie miejsce i pora na dywagacje o KJW.
  Będziecie mieli wiele możliwości by go " naprostować ".
 • @adevo 20:59:41
  D))))))))))))

  Z lenistwa nikt nie zmienił. Żadnego salta nie było. Co wcale nie przeszkadza udzielać mu się namiętnie i ochoczo.
 • @SpiritoLibero 21:36:59
  ...domagam się zakładki Nowy Kurnik, oraz osobną bujaną grzędę...:D

  http://trybeus.nowyekran.net/post/95009,nowy-kurnik-rewolucje
 • @Mind Service 21:22:53
  Motywacja jest jasna. Trzeba kretyna albo zdrajcy by krzyżem własny naród rozbijać. Gdzie ja zaatakowałem dominującą katolickość? Opętanie jest niebezpieczne chyba nawet bardziej gdy występuje we własnych szeregach. Proszę sobie dalej tryumfować przed klawiaturą gdy za oknem Polska krzyżem pada. Żydzilizacja zachodu - STFU!
 • @Mind Service 21:29:53
  Boi się prawdy? Ciekawe...

  Jak uda Ci się zagonić go w kozi róg to stawiam szampana :)
 • @trybeus 21:39:56
  " Nowy Kurnik " ... Warte rozważenia.
  Ale Ty będziesz Naczelnym Kogutem w tym kurniku, ok ?
 • @SpiritoLibero 21:39:09
  A niektórym się zdawało, że będzie to plac budowy polskiego marzenia...
 • @nikander 21:45:13
  ? Nie łapię...
 • @SpiritoLibero 21:50:30
  Dla jednych jest ważne - że się pisze,
  dla drugich - co się pisze,
  dla trzecich czemu to służy.

  Widzę, że górą są pierwsi. Przyjmuje ten fakt do wiadomości i nie mam do nikogo pretensji.
 • @nikander 21:54:32
  Ja też popieram tę drugą i trzecią kategorię :)
  Ale już Kopernik zauważył, że gorszy pieniądz wypiera lepszy.
 • @SpiritoLibero 21:36:59
  A cóż to za dyscyplina? Wyznaczanie czasu i miejsca, kiedy "wolno" ?
 • @SpiritoLibero 21:58:12
  Oby jedynym "pożytkiem" tego rejsu spacerowego nie nie były żygociny na pokładzie.
 • @SpiritoLibero 21:58:12
  OT
  1) Czy za kopię bloga, po jego skasowaniu przez Administrację, coś się płaci?
  2) Czy kopia ta zawiera tylko notki, czy także komentarze pod nimi?
  3) Czy w ramach "kopii bloga" otrzymuje się też kopie własnych komentarzy?
 • @Rebeliantka 22:02:33
  Wojtas nie jest tematem notki.
  Zawsze można coś napisać osobno i zrobić nawet sąd kapturowy :)
 • @DelfInn 22:42:46
  Nie bardzo rozumiem o jakich kopiach mówisz.
 • @SpiritoLibero 23:02:30
  Dyskutujemy o przyszłości NE, więc widzę związek.
 • @SpiritoLibero 23:03:32
  O tych z "8. Użytkownik ma prawo do odzyskania treści lub innych materiałów umieszczonych w Serwisie po usunięciu jego konta z Serwisu, o ile z żądaniem takim zwróci w formie pisemnej, listem poleconym oraz gdy w ocenie Serwisu będzie to technicznie wykonalne." - http://www.nowyekran.net/static/regulamin
 • ciekawa sprawa
  cały czas się zastanawiam ile Pan Opara ma jeszcze kasy do stracenia i dlaczego na działanie prawica.net starcza tylko 700zł miesięcznie?
 • @SpiritoLibero, @Rebeliantka, @Mind Service
  Sprawa jest prosta.
  Albo ma to być serwis uniwersalny, albo serwis promujący wybrane idee i ruchy polityczne. Skoro wybieramy to drugie, a nikt z "wielkich" tu nie zagląda, to pozostaje folklor taki, jak "Cywilizacja Polska".
 • @SpiritoLibero 21:58:12
  to chyba nie zrozumiałeś przesłania Kopernika ...

  ISTOTĄ tego "prawa" jest to, że w czasach, gdy o wartości pieniądza stanowiła ilość zawartego w nim złota lub srebra ludzie chętniej gromadzili pieniądz dobry, a pozbywali się złego. A gromadząc ten dobry na rynek dostarczali gorszy. W ten sposób można powiedzieć: dobry pieniądz był "wyrzucany", a dobry GROMADZONY. Czyli zły pieniądz nie tyle "wypierał dobry", lecz był tym, czego się POZBYWANO. Tak więc trochę inny wydźwięk ma to prawo, gdy się je ROZUMIE ...
 • @SpiritoLibero 21:19:46
  "Bo to jest cenzura. "

  No właśnie. Skoro NE szczyci się tym że nie ma cenzury to trzeba wprowadzić mechanizm, który ograniczy taką możliwość.

  "Zresztą, każdy kto nadużywa banowania sam wystawia sobie złe świadectwo."

  Tylko, że o tym zbanowaniu wie tylko zbanowany.
 • @
  " Już każdy powiedział to co wiedział
  trzy razy wysłuchał dobrze mnie
  wszyscy zgadzają się ze sobą
  a będzie nadal tak jak jest"

  Ja się przyglądam.
  Kiedy wyklaruje się obraz sytuacji, zapewne więcej osób powróci i będzie chciało pisać.
  Powodzenia.
 • @Elis 10:39:25
  Mamy taką nadzieję :)

  Dzięki za wsparcie.
 • @Jerzy Wawro 07:13:25
  //Sprawa jest prosta.
  Albo ma to być serwis uniwersalny, albo serwis promujący wybrane idee i ruchy polityczne. Skoro wybieramy to drugie, a nikt z "wielkich" tu nie zagląda, to pozostaje folklor taki, jak "Cywilizacja Polska".//

  - Zgadzam się. Dopowiem tylko, że tą CP ja postrzegam nie tyle w kategoriach folkloru co celowego destrukcyjnego działania. I dziwię się dlaczego Redakcja pozwala na niszczenie portalu. Wygląda na to, że najczęściej to nam blogerom zależy. A podobno jesteśmy tylko gośćmi i nikt się z nami nie liczy...
 • @Mind Service 14:42:02
  Obecna redakcja jest chyba zaprzyjaźniona z CP. I to mocno:

  http://polacy.eu.org
 • @Mind Service 14:42:02
  I jeszcze to:
  http://polacy.eu.org/#/dzial/15/
 • @Mind Service 14:42:02
  I może jeszcze to:
  http://polacy.eu.org/#/zeszyt/86/
 • @Rebeliantka 15:07:53
  Złapałaś mnie... chlip chlip :(

  Powiem więcej KJW to mój przyjaciel...
 • @SpiritoLibero 15:12:37
  Nie "złapałam". To nie w moim stylu. Po prostu zauważam fakty. I sądzę, że nie byłoby właściwe, aby NEon24 był przede wszystkim przedłużeniem, czy też agendą polacy.eu.org, szczególnie w zakresie koncepcji antykatolickiej CP.
 • @SpiritoLibero 15:12:37
  Nawet zapytam wprost:

  Czy powiadomiłeś właściciela portalu o swoim zaangażowaniu w polacy.eu.org i o lansowaniu tam antykatolickiej koncepcji CP?
 • @interesariusz z PL 15:33:07
  Chyba twój najbardziej udany komentarz i rzucający nieco światła.
 • @Mind Service 14:42:02
  E... bez przesady. Ta CP to folklor. To budowanie tajnej sekty, bo ten bełkot mało kto jest w stanie zrozumieć po kilku notkach - trzeba wysłuchać wielu wykładów, w których zostaną ściśle przedefiniowane wszystkie pojęcia używane w tej koncepcji - bo tam większość pojęć jest używana w innych znaczeniach niż powszechnie się je rozumie. A zatem trzeba przejść kilka stopni wtajemniczenia. Zresztą wyznawcy tej sekty sami cały czas powtarzają zdanie typu: "o już coś załapałeś, ale jeszcze długa droga przed tobą". To na pewno nie jest destrukcja, bo wyznawców jest kilku i nigdy więcej nie będzie.
 • @SpiritoLibero 15:35:10
  Kurcze, to może wyjść tak, że najważniejsze, aby mnie nie było. Wszak według guru wolności GPSa, jestem komunistą i faszystą. W kazdym razie tak zdiagnozował przynajmniej niektóre z moich komentarzy. I co teraz?
  ;P
  Ach te odwieczne problemy..:)
 • @Rebeliantka 15:26:56
  ...Kogut Dyrektor może nie być zadowolony...:)), no chyba , ze razem haratają w jedną gałę , do jednej bramki ...:))


  http://smieszne.biz/images/upload/14683754124.jpg
 • @Rebeliantka 15:26:56
  ..czy katolski Drób zostanie eksmitowany..??

  http://jajco.pl/pic/1371402046-3Nr6lU.jpg
 • @SpiritoLibero 17:42:48
  No i mamy zwycięzcę! Ta-da!
  Niniejszym ogłaszam nowy status Andy-aandy'go - prześladowany bohaterski dysydent. Wszyscy niezadowoleni wiedzą już gdzie się kierować i czym oburzać, no i oczywiście żądać uwolnienia, jako warunek wstępny do rozmów.

  A pozatym "milcz, jak do mnie mówisz"..;p
  He, he.. Tak mi się jakoś skojarzyło..:))
 • @T-Rex 18:52:14
  No masz. Miliony much nie mogą się mylić..:))
 • @SpiritoLibero 15:12:37
  Według mojego stopera na energię obierzyn potrwało to tydzień...
 • @trybeus 16:08:32
  Może tylko zmarginalizowany? ;)
 • @Rebeliantka 15:24:14
  "... aby NEon24 był przede wszystkim przedłużeniem, czy też agendą polacy.eu.org, szczególnie w zakresie koncepcji antykatolickiej CP."

  I wcale nie będzie.

  Tu jest równorzędne miejsce dla wszystkich poglądów ( oprócz oczywiście bolszewizmu, syjonizmu, nazizmu itp. ). Bez faworyzowania kogokolwiek.
  Jedynym kryterium jest dbałość o Polską Rację Stanu. A w tej formule musi się znaleźć miejsce na dyskusję z wielu pkt. widzenia. Polska to nie tylko katolicy ani tylko bolszewicy czy "tęczowi". Musimy jednak wszyscy prowadzić dialog. Inaczej się nie da.
 • @Rebeliantka 15:26:56
  "Czy powiadomiłeś właściciela portalu o swoim zaangażowaniu w polacy.eu.org i o lansowaniu tam antykatolickiej koncepcji CP? "

  O niczym nie musiałem powiadamiać, to fakt ogólnie znany ( zresztą ta informacja była cały czas widoczna na moim blogu.


  " ... lansowaniu tam antykatolickiej koncepcji CP? "

  Idea CP nie jest "antykatolicka ".
  Ale mam nadzieję, że będziesz mnie o tym przekonywać jak już będzie do tego odpowiednie miejsce na portalu. (Uprzedzam, tanio skóry nie sprzedam :)
 • @SpiritoLibero 17:19:41
  Zachęcam do udzielenia odpowiedzi na moje pytania :) Tak?
 • @Torin 16:04:46
  " Wszak według guru wolności GPSa, jestem komunistą i faszystą. "

  Nie przejmuj się, GPS już tak ma :) Ale to równy chłopina. Kiedyś nawet po ciężkich bólach przyznał, że nie jestem komunistą. Poczułem się jak nowo narodzony :)
 • @Torin 16:13:55
  "... prześladowany bohaterski dysydent. "

  Z bólem serca go zawiesiłem, nie zbanowałem.
  Ale jak chce robić za męczennika to jego sprawa. Z odwieszeniem poczekam do czasu aż utworzymy coś na kształt sądu koleżeńskiego.
  Ja nie mam uprzedzeń personalnych. Nie cierpię jedynie plugawego języka i chamskich ataków ad personam.
 • @DelfInn 22:42:46
  Ad. 1 Nic się nie płaci.

  Ad. Nie wiem ale się dopytam.

  Ad.3 j.w.

  Jak tylko będę coś wiedział konkretnego to dam znać na PW.

  Nigdy nie interesowałem się tymi sprawami bo jestem zagorzałym przeciwnikiem banowania. I jest mi naprawdę przykro, że musiałem sam to zrobić ale ta historia ciągnie się już dwa lata. Ile można dawać się opluwać ?
 • @SpiritoLibero 17:36:07
  Ja wcale nie jestem zwolennikiem przydługich cytowań. Uważam, że w Piśmie warto zadumać nad przecinkiem, a co dopiero nad literą... a co dopiero zdaniem, sentencją całą? Niemniej, myślę, że jest pewien nadmiar niedomiaru, dzięki któremu każdy ma szansę podebrać to, co dobre. Zatem przywołuję te słowa.

  "Piotr zbliżył się do Jezusa i zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy? Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy. Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał rozliczyć się ze swymi sługami. Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który mu był winien dziesięć tysięcy talentów. Ponieważ nie miał z czego ich oddać, pan kazał sprzedać go razem z żoną, dziećmi i całym jego mieniem, aby tak dług odzyskać. Wtedy sługa upadł przed nim i prosił go: Panie, miej cierpliwość nade mną, a wszystko ci oddam. Pan ulitował się nad tym sługą, uwolnił go i dług mu darował. Lecz gdy sługa ów wyszedł, spotkał jednego ze współsług, który mu był winien sto denarów. Chwycił go i zaczął dusić, mówiąc: Oddaj, coś winien! Jego współsługa upadł przed nim i prosił go: Miej cierpliwość nade mną, a oddam tobie. On jednak nie chciał, lecz poszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. Współsłudzy jego widząc, co się działo, bardzo się zasmucili. Poszli i opowiedzieli swemu panu wszystko, co zaszło. Wtedy pan jego wezwał go przed siebie i rzekł mu: Sługo niegodziwy! Darowałem ci cały ten dług, ponieważ mnie prosiłeś. Czyż więc i ty nie powinieneś był ulitować się nad swoim współsługą, jak ja ulitowałem się nad tobą? I uniesiony gniewem pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu całego długu nie odda. Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu."

  Pozdrawiam w Chrystusie! :-)

  Maciej
 • @
  ... dzionek się kończy a Kogut Spirytus zrobił z dzioba ...kuper..:)))))

  http://trybeus.nowyekran.net/post/95009,nowy-kurnik-rewolucje#comment_825856

  http://sopoton.pl/wp-content/gallery/kaczki/kaczy_kuper_18.jpg


  ..:))))))))))))))
 • @SpiritoLibero 17:16:00
  //Polska to nie tylko katolicy ani tylko bolszewicy czy "tęczowi". Musimy jednak wszyscy prowadzić dialog.//
  - zgoda, pod warunkiem jednak, że ten dialog nie będzie polegał na głoszeniu kłamstw wobec KRK i obrzucaniu go błotem, co często ma miejsce.
 • @GPS 16:02:25
  //E... bez przesady. Ta CP to folklor. To budowanie tajnej sekty, bo ten bełkot mało kto jest w stanie zrozumieć po kilku notkach - trzeba wysłuchać wielu wykładów, w których zostaną ściśle przedefiniowane wszystkie pojęcia używane w tej koncepcji - bo tam większość pojęć jest używana w innych znaczeniach niż powszechnie się je rozumie. A zatem trzeba przejść kilka stopni wtajemniczenia. Zresztą wyznawcy tej sekty sami cały czas powtarzają zdanie typu: "o już coś załapałeś, ale jeszcze długa droga przed tobą". To na pewno nie jest destrukcja, bo wyznawców jest kilku i nigdy więcej nie będzie.//

  - He he. Ta sekta - jak piszesz - próbuje jednak werbować nowych członków. Obecną Redakcję już chyba Wojtas pozyskał. Co mnie dziwi, bo kto mądry może się nabrać na ten bełkot CP? Skoro to ze zdrowym rozsądkiem nie ma nic wspólnego.
 • @trybeus 20:54:24
  Co się odwlecze to nie uciecze :)
 • @Mind Service 21:48:02
  > - He he. Ta sekta - jak piszesz - próbuje jednak werbować nowych
  > członków.

  No i ma pięciu na krzyż, a i oni słabo rozumieją co to CP, bo samodzielnie nie są w stanie nic z tego wyjaśnić. Co groźnego w takiej sekcie, która ma kilku członków, którzy sami słabo rozumieją swojego guru? To już wyznawcy latającego potwora spagetti są liczniejsi i groźniejsi.
 • @GPS 21:59:40
  No widzicie ?
  Nie ma się czym przejmować :)
 • @Mind Service 21:39:37
  Pełna zgoda ! Ja na pewno nie pozwolę na obrzucania kościoła błotem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej